Pátek 22 únor 2019
Autor knihy o kněžích homosexuálech Vatikánu: Máme co dělat se lží na státní úrovni   
Pridal tk Pátek 22 únor 2019 - 05:05:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
21. února se v knihkupectvích 20 zemí světa objevila v 8 jazycích kniha Sodoma francouzského novináře Frédérica Martela. Novinář uvádí v knize výsledky svého čtyřletého zkoumání ohledně vysoce postavených homosexuálů v římskokatolické církvi.

Novinář uvádí v knize výsledky svého čtyřletého zkoumání ohledně vysoce postavených homosexuálů v římskokatolické církvi.

V knize se tvrdí, že ve Vatikánu čtyři z každých pěti kněží podlehli sodomskému hříchu: „mnozí kardinálové a preláti, kteří vchází do papežské kurie, z nichž se většina schází na konkláve pod Michelangelovými freskami Sixtinské kaple, jednou z největších scén homosexuální kultury, zobrazující mnoho obnažených mužů, jsou homosexuálové".

Martel, novinář a bývalý poradce ve francouzské vládě, provedl více než 1500 interwiew ve 30 zemích a v rámci toho osobně vyslechl 41 kardinálů, 52 biskupů, 45 legátů a také gardistů, seminaristů a řadových kněží. Jeho průzkum zahrnuje období vlády pěti papežů. Došel k závěru, že čím více je homofobní veřejná rétorika kněze, tím vyšší je pravděpodobnost, že sám je v zajetí zvrácenosti.

Nejvýrazněji to ilustruje případ kolumbijského kardinála Alfonse Lopeze Truilla, který již zemřel. Mnoho let vykonával vedoucí funkci, aktivně vystupoval proti antikoncepci a homosexualitě, ale sám využíval služeb mladých prostitutek. V knize je jeho příběh vyprávěn velmi podrobně. „Za tyto čtyři roky průzkumů jsem nikdy netajil, že jsem spisovatel, novinář a výzkumný pracovník, abych se mohl přiblížit ke kardinálům a kněžím, k nimž bylo tak složité se dostat. Pomáhali mi jejich pomocníci, tlumočníci, aspiranti.

Pokud se mne zeptáte, proč tato kniha nevyšla dříve, odpovím vám: dobře znám život římských novinářů. Kdyby se někdo ve Vatikánu rozhodl napsat podobnou knihu, okamžitě by skončila jeho kariéra," řekl Martel na prezentaci své knihy v Římě.
Sputnik Italia položil autorovi Sodomy několik otázek, aby zjistil, co ho přimělo napsat podobnou knihu odhalující tolik tajemství Vatikánu.

Co bylo cílem vydání této šokující knihy?

Nemám jasný cíl, nemám politický program. Prostě jsem napsal knihu, která odhaluje pravdu. A dále ať každý soudí sám. Nesnažil jsem se napadat církev nebo psát o životě toho nebo jiného kardinála, chtěl jsem vystupovat proti samotnému systému, protože máme co dělat se lží na státní úrovni.

Jaká byla celková reakce na Vaši knihu? Setkal jste se s tvrdou reakcí?

Takové knihy vyvolávají debaty na světové úrovni. Mne osobně to překvapuje. Zažívám velmi tvrdé útoky, ale jsou i lidé, kteří mne rozhodně brání. Domnívám se, že v určitou chvíli je třeba říci pravdu. Cítím potřebu pravdy a ta se shoduje se stejným přáním papeže Františka.

Ví papež František, že vyšla tato kniha?

Španělská verze mu byla doručena minulý pátek ráno.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kMeY


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1864 sec,0.1081 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,272kB