Čtvrtek 31 leden 2019
Venezuela a EU: Existuje nějaký limit v podlézání USA?   
Pridal tk Čtvrtek 31 leden 2019 - 03:40:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU ponechává otevřenou možnost uznat Juana Guaidó za prezidenta Venezuely a vyžaduje uspořádání voleb. Sputnik promluvil o postoji evropských zemí na vztah k venezuelské krizi s politologem Jorgem Verstryngem Rojasem, profesorem politologie na Complutense University v Madridu.

Podle Verstrynga je vyčkávací taktika evropských států spojena s „odpovědností EU v případě, že povstalce přiznají prezidentem Venezuely".

„Bez ohledu na to, jak moc následují Američany, existují hranice, které se nedají překročit. V takových důležitých případech musí být rozhodnutí v EU přijata jednomyslně, některé země, jako je Maďarsko a částečně Itálie, jsou pod tlakem," řekl expert.

Politolog připomněl, že během studené války „východní blok netoleroval zásahy, stejně jako západní blok".

„Východní blok zmizel a zásahy, humanitární války a převraty začaly potlačovat vůli lidí, a to je přesně to, co se děje ve Venezuele, násilný útok na suverenitu země. Jak můžete říct zemi: Buď svoláte volby, nebo uznám osobu, za kterou jste nikdy nehlasovali, o které se ani neví, odkud pochází, a o které se nic neví, kromě toho, že čas od času komunikuje s Trumpem? Jak je to možné? Co to je za svět?" Protestuje Jorge Verstrynge.

Podle odborníka v tomto případě hovoříme o „omezené suverenitě, používá se tlak, dokud Venezuela neudělá to, co chce Trump a co chce USA".

26. ledna Spojené království, Německo, Francie a Španělsko oznámily svůj záměr uznat Guaidó za dočasného prezidenta země, pokud nebudou ve Venezuele vyhlášeny nové volby do osmi dnů. Později hlava evropské diplomacie Federica Mogheriniová vydala prohlášení vyzývající k „naléhavému uspořádání svobodných, průhledných a důvěryhodných prezidentských voleb v souladu s mezinárodními demokratickými standardy a ústavním pořádkem ve Venezuele".

Zdroj: https://sptnkne.ws/kAFU

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1641 sec,0.1255 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,039kB