Úterý 22 leden 2019
Průzkum ukazuje, že většina respondentů po celém světě souhlasí s multilaterálním systémem a podporuje mezinárodní spolupráci   
Pridal tk Úterý 22 leden 2019 - 06:10:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světové ekonomické fórum 20. ledna zveřejnilo nejnovější průzkum veřejného mínění, podle kterého většina respondentů po celém světě souhlasí s multilaterálním systémem a podporuje posílení mezinárodní spolupráce mezi různými zeměmi. Kromě toho se staví i proti obětování zájmů jiných zemí pro své vlastní zájmy.

Průzkum vychází z více než 10 000 vzorků z celého světa. 76% respondentů se domnívá, že je "nesmírně důležité" nebo "velmi důležité" posilovat spolupráci mezi různými zeměmi pro společné cíle. Mezi nimi je podíl respondentů v Jižní Asii a subsaharské Africe s tímto názorem nejvyšší a dosahuje 88%, v západní Evropě a Severní Americe dosáhl podíl respondentů s tímto názorem 61% a 70%.

Ve zmíněném průzkumu se také uvádí, že většina lidí po celém světě zaujímá pozitivní postoj k otázkám týkajících se přistěhovalectví. 57% respondentů se domnívá, že přistěhovalci jsou "prospěšně přínosní" pro zemi pobytu. V průzkumu však existuje regionální nerovnováha: v Severní Americe je 66% respondentů pozitivních ohledně otázky přistěhovalectví, v západní Evropě je jenom 46% pozitivních respondentů.
Zakladatel a výkonný předseda Světového ekonomického fóra Klaus Schwab uvedl, že ačkoliv mezinárodní společenství nemá dost schopností zahájit jednotnou akci při vyřešení globálních otázek, většina lidí po celém světě stále očekává, aby by lídři mohli hledat více spolupráce pro čelení společným výzvám.

Výroční zasedání Světového ekonomického fóra v roce 2019 se bude konat v Davosu ve Švýcarsku od 22. do 25. ledna. Hlavním tématem letošního zasedání je „Globalizace 4.0: budování globální struktury čtvrté průmyslové revoluce". Do zasedání se zapojí téměř 3000 zástupců a odborníků z vlád různých zemí, mezinárodních organizací, podniků, médií a dalších kruhů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0748 sec,0.0311 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,089kB