Pátek 12 duben 2013
Pán z Transparency International lže, přestože ověřit si jeho „informace“ je otázkou pár kliknutí na internetu   
Pridal tk Pátek 12 duben 2013 - 07:37:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní Demeterová z organizace Pomoz jednomu člověku byla v Parlamentních listech citována, když veřejnost upozorňovala na obrovský střet zájmů v případě personální propojenosti TIC a auditorské firmy Deloitte, která zároveň poskytuje právní poradenství jak firmám a nadnárodním společnostem, tak státním orgánům. Přes audity se tedy dostává k citlivým informacím, které pak může využít v právním poradenství.

„Předsedou správní rady TIC je například ředitel Deloitte pro střední a východní Evropu Jan Spáčil, což je obrovský střet zájmů. Podle našich informací má Deloitte od roku 2010 uzavřenou smlouvu s ministerstvem financí na audity a právní poradenství. Pokud nebyla nikdy vypovězena, toho už jsme se nedopátrali, tak jsou pořád oficiálně spolupracovníky ministerstva financí. Proto byli třeba pověřeni auditem v ROP Severozápad, což je katastrofa, protože TIC se následně mediálně postavila na stranu soudu, jenž odsoudil jejího ředitele Petra Kušnierze,“ uvedla paní Demeterová pro Parlamentí Listy s tím, že s Nadačním fondem proti korupci jsou TIC a Deloitte jedna ruka.

Projektový vedoucí Stanislav Beránek, jenž se v TIC zabývá tématikou policie, justice, klientelistických skupin a organizovaného zločinu prohlásil, že je to nesmysl, a reagoval slovy: „Víte, kdo nic nedělá, nic nezkazí a je oblíben,“ a „Ohledně Deloitte to uvedu na pravou míru. Pan Spáčil je zaměstnancem ne přímo Deloitte , ale advokátní kanceláře Ambruz & Dark, která poskytuje služby mimo jiné i Deloitte.

Na stránkách Deloitte.com se dočteme, že “Jan Spáčil vede Deloitte Legal ve Střední Evropě“

Praha, 16. října 2012 – Jan Spáčil, advokát a partner advokátní kanceláře Ambruz & Dark/Deloitte Legal se stal novým vedoucím partnerem Deloitte Legal Central Europe (CE), sítě firem, které poskytují právní služby v rámci skupiny Deloitte.

Ambruz & Dark jsou součástí Deloitte! Pan Spáčil je nejen jejich řadový zaměstnanec, ale šéfuje Deloitte Legal ve střední Evropě.

Na stránkách Deloitte se také píše, že Spáčil „je vedoucím Deloitte Corporate Governance Centra v ČR a též předsedou správní rady protikorupční neziskové organizace Transparency International ČR.“

http://www.deloitte.com/view/cs_CZ/cz/press/press-releases/25b422fc01a6a310VgnVCM3000003456f70aRCRD.htm

Alespoň Deloitte je v tomto ohledu transparentní.

Státní správa nejeví zájem o zlepšení poměrů v zemi, ale o mnoho lepší není ani soukromý sektor, varuje Jan Spáčil, čerstvě jmenovaný vedoucí partner Deloitte Legal pro střední a východní Evropu… Jan Spáčil vede též Corporate Governance Centrum Deloitte v České republice. Když hovoří o krizi a jejím vlivu na trh právních služeb, zdůrazňuje též obecný vliv na kvalitu správy obchodních společností jako takových. „Sami jsme byli zvědavi, co nám ukáže průzkum našeho centra realizovaný s Institutem členů správních orgánů (CIOD), který se zabýval aktuálním stavem správy a řízení společností v České republice… „Zahraniční experti, které jsme seznámili s naším průzkumem, poukazují na skutečnost, že mezinárodní investoři si v konkurenci potenciálních investičních cílů a teritorií potřebují být jisti, že o jejich investice bude dlouhodobě postaráno a že nedojde k potenciálním problémům, jako jsou konflikty zájmu, podvody či korupce. O opravdu efektivních nástrojích správy a řízení společností je jednoduché hovořit, ale velmi obtížné zajistit, aby opravdu fungovaly,“ komentuje výsledky průzkumu Spáčil.

Výsledky průzkumu by bohužel mohly sloužit jako varování pro zahraniční investory, protože naznačují, že pravidla správy a řízení společností v Česku buď nejsou přijata vůbec, či jen formálně… Z pozice předsedy správní rady protikorupční organizace Transparency International Jan Spáčil kritizuje právě podvody a korupci ve veřejné sféře. Tým Ambruz & Dark/ Deloitte Legal přitom podporuje aktivity Transparency International formou bezplatného právního poradenství.

http://zpravy.e15.cz/pravo-a-byznys/corporate-governance-v-cesku-kulha-946031#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Paní Demeterová dále upozorňovala na mediální podporu Transparency International soudnímu procesu s údajnými korupčníky na ROP Severozápad, kde z mnoha auditů vyšel pouze jeden téměř na 100% negativně. A to ten, který dělala právě firma Deloitte na zakázku MF.

Mr. Beránek tvrdí, že to není pravda

„Z titulu předsedy správní rady TIC nezasahuje (Spáčil) do konkrétních kauz či vyjádření k nim. Tam žádná souvislost není. Vždyť jsme do té kauzy ROP Severozápad nijak nezasahovali. To je nesmyslné,“ reagoval dál.

ALE: Ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka – 12. 7. 2012 „Ukazuje se, nejen na této kauze (Kušnierz a spol.), ale i na řadě dalších poslední doby, že pokud policie a státní zastupitelství mají volné ruce, nebojí se jít do všech souvislostí jednotlivých kauz a nezastavují se ani před politicky exponovanými osobami. Myslím, že to je ochutnávka věcí příštích.“

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/185633-soud-poslal-kusnierze-za-brani-uplatku-na-7-5-roku-do-vezeni/

„Soud uplácení jednoznačně prokázal. Šlo o výbornou práci policie a státního zastupitelství. Doufám, že je to první vlaštovka toho, že se podvody a korupce u evropských fondů začnou postihovat. A ti, kteří v tom jedou, a bohužel jich není málo, začnou mít strach, že skončí podobně jako pan Kušnierz,“ říká David Ondráčka, ředitel české pobočky Transparency International. “

http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/1084642

Hloubková analýza soudního spisu kauzy s Petrem Kušnierzem a ROP Severozápad, kterou jsme s paní Demeterovou publikovaly na stránkách organizace Pomoz jednomu člověku http://helpaman.org/new/?p=3272 dokazuje, že šlo zmanipulovaný proces od vyšetřování přes zaujaté a zcestné výroky soudkyně Kamily Elsnicové, až po mediální kampaň, která tehdy v celku neznámé náměstkyni Krajského zastupitelství Lence Bradáčové přinesla pozornost celé republiky. A to i přes to, že státním žalobce v kauze ROP Severozápad nebyla ona, ale JUDr. Vladimír Jan.

Ani pan Jan nepřišel zkrátka. Dostalo se mu ocenění České advokátní komory v kategorii trestní právo – Právník roku 2012, a to i přes jeho právnickou nepozornost, jejímž důsledkem bude nepotrestání usvědčeného vraha za jeho druhou vraždu. Podrobnosti k případu jsem publikovala na ParlamentníchListech.cz tento týden

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jana-Ridvanova-Jak-se-ze-smolare-roku-stal-Pravnik-roku-2012-266905

Nepozorného státního zástupce se nezastal nikdo jiný, než Lenka Bradáčová, kterou z medií známe jako neohroženou bojovnici za spravedlnost. V tomto případě ale byla toho názoru, že by soud měl řízení proti již usvědčenému vrahovi zastavit pro nedostatek důkazů.

Paní Bradáčová, bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se již nějakou dobu snaží o vznik nového Úřadu pro boj s korupcí. Úřad, který by vládnul centralizovanou mocí nad otázkou koho za korupci stíhat a koho ne. Každý příčetný člověk, který zná zdejší poměry, by se takové centralizace moci obával, ne však ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka. Podle něj je to jediná možná cesta, jak se svěřil ParlamentnímListům.cz

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bradacova-radi-v-nove-funkci-Unikly-zajimave-historky-247025

Navíc je Lenka Bradáčová podle Ondráčky hrdinka, kterou česká společnost potřebuje, jak prohlásil ředitel české TIC v rozhovoru pro Finmag.cz.

http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/david-ondracka-mafiani-uz-nehraji-o-svuj-byznys-ale-o-kriminal/

Vzhledem k faktům, které vyplynuly v naší analýze soudního spisu ke kauze ROP Severozápad s Petrem Kušnierzem, se takové „hrdinky“ dosti obáváme. A i proto budeme příští týden pořádat tiskovou konferenci, kde veřejnost a novináře, kteří se nebojí investigativní práce, hodláme se zjištěními seznámit.

Autor: Jana Ridvanová
http://helpaman.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1002 sec,0.0458 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:1,040kB