Pátek 18 leden 2013
Tuaregové jsou proti francouzskému vpádu do Mali   
Pridal tk Pátek 18 leden 2013 - 22:25:16 Cist komentare / psat: 1 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vůdce Národního kongresu Azavadu, což je separatistické hnutí v Mali, v rozhovoru pro Hlas Ruska dementoval zprávy o tom, že Tuaregové jsou připraveni podpořit bojové akce francouzského letectva proti islamistům na severu země. Dal při tom na srozuměnou, že Tuaregové mohli být s Francouzi za jedno, pokud by však projevili připravenost ke spolupráci. Tato šance však už byla propásnuta:Francois Hollande přijal spěšné rozhodnutí a zasáhl do našich vnitřních záležitostí, aniž by se poradil s námi, nebo s našimi spojenci. Právě to bylo důvodem změny naší politiky a plánu našich dalších kroků.

To znamená, že jste proti vojenské intervenci ze strany Francie?


Nesouhlasíme s žádnou vojenskou intervencí, která by probíhala bez našeho vědomí, ať už by to byly síly Francie, nebo afrických států. Náš lid nestrpí, aby jiné země vojensky řešily naše vlastní problémy. K tomu, abychom mohli v Azavadu bojovat s islámskými extremisty, potřebujeme jenom zbraně. Cizí vojska tu nepotřebujeme.

Francois Hollande vyslal armádu, protože sleduje své vlastní skryté cíle. Je to podobné, jako rozhodnutí Bushe staršího, který vtrhl do Afghánistánu pod určitou formální záminkou, avšak vycházel přitom z vlastních výpočtů. Francouzský prezident za tuto chybu zaplatí, protože ve výsledku ztratí svoji autoritu jak v Severní Africe, tak i na Blízkém východě.

Co je podle Vás nutné podniknout pro to záchranu situace a zabránění krveprolití v Mali?
My jsme od samého počátku našimi kanály jednali s USA a s Francií a zcela jasně jsme deklarovali, že k žádné vojenské intervenci nesmí dojít. Všechno se mělo řešit, jako v Kosovu. Albánské národní hnutí přeci bylo schopné se s USA domluvit na oddělení Kosova od Srbska politickou cestou. Tak by to mělo být i v Mali a my prosazujeme právě toto řešení.

Vyšlo: Hlas Ruska
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1300 sec,0.0580 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,329kB