Středa 13 únor 2013
Orientalista Said Gafurov: „Nesmiřitelní“ v Sýrii se bojí vlastního lidu   
Pridal tk Středa 13 únor 2013 - 16:42:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrští povstalci utrpěli porážku a jsou blízko celkového pádu. Situaci komentuje vedoucí vědecký pracovník Institutu aplikované orientalistiky a afrikanistiky. Je jasné, že konečné vítězství vládních sil ve válce v Sýrii je otázkou času. Situace se vyvíjí ve prospěch republikových sil.

Po událostech v Egyptě, Tunisku a Libyi strašili liberálové nezbytnou „vlnou lidového hněvu“, která smete „lidem nenáviděný režim“. Nestalo se tak. Bašar Asad se stal stmelující postavou, která sjednotila různorodé vrstvy obyvatelstva a to jej ve většině podpořilo. Přívrženci „demokracie a lidských práv“, kteří vykládají cosi o „tyranii“, pečlivě zamlčují skutečnost, že v Sýrii existuje koalice vlády národního usmíření, v níž jsou jak strany vládní koalice, tak opozice.

Není možno ignorovat, že část obyvatel, představující určité klany, se proti prezidentu Asadovi postavila. Nebyla spokojena s tím, že se mu podařilo zkrotit mafii. Nyní je pod kontrolou republikánských sil Damašek, druhé největší město v zemi Aleppo (kolem něho však ještě pokračují v akcích ozbrojení povstalci) a další velká města a sídliště. Ozbrojené síly dokázaly zvítězit v údolích. Velká část Sýrie se nachází na suchých náhorních planinách mezi horskými pásmy. Platí, že kdo kontroluje hory, vládne Sýrii. Povstalci tam podporu nedostali, obyvatelé podpořili jednoznačně prezidenta.

Mohlo by se zdát, že vláda by dokázala přemoci povstalce a ukončit občanskou válku. Ovšem v zemi jsou jak holubičky, tak jestřábi. Proto je jedinou cestou cesta politická. Vláda navrhla komplex opatření, která by měla dopomoci k ukončení válčení. Nikdo se nechystá fyzicky zničit opozici. Naopak se navrhuje jednání, přijetí nové ústavy, nového zákona o volbách a zorganizování volby prezidenta. Ty ukáží, zda si občané přejí změnu na prezidentském stolci, anebo stojí za Bašarem Asadem.

Opozici plán nevyhovuje. Nechce si sednout za jednací stůl, nechce se účastnit voleb. Bojí se výběru vlastním národem. Dobře ví, že by volby prohrála. Proč tedy bojovala, ničila národní hospodářství, brala cizí peníze, zvala si do svých oddílů cizí žoldnéře?

Nedá se počítat s tím, že povstalci dokáží souvisle sdělit, co si přejí. Nanejvýš tak dokáží cosi zabručet o odstavení Asada. Promluvit o něčem jiném nejsou schopni. Co se týká těch dalších, je zbytečné ptát se jich na cokoliv. Jsou to jen loutky těch, kteří je platí: katarského emíra a svých podporovatelů z USA a Francie. K jednání je nikdo nedonutí. Hodlají pracovat rukama druhých, platit banditům jejich zločiny na cestě k docílení standardů „lidských práv a svobod“ stanovených globalisty.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 3 ... 2652 [2653] 2654 ... 2701 2702 2703
V Belgii chtějí zrušit tajnou službu tk @ (13 úno : 14:18) (Ze světa)
Turecko začalo vyhrožovat Kypru tk @ (13 úno : 10:03) (Ze světa)
Shiney Varghese: Globální loupež vody tk @ (13 úno : 05:24) (Ze světa)
Světový bankovní byznys: Šokující údaje tk @ (13 úno : 05:21) (Ze světa)
Demokracie, terorismus a tajný stát - 7.díl tk @ (13 úno : 05:17) (Ze světa)
Zlato proti strachu z inflace tk @ (13 úno : 05:01) (Z domova)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:10.1096 sec,10.0486 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,124kB