Pondělí 13 červenec 2020
Zelenskyj byl vyzván, aby se omluvil a rezignoval   
Pridal tk Pondělí 13 červenec 2020 - 04:32:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinská strana Opoziční platforma – Za život vyzvala ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby odstoupil ze své funkce. Uvádí se to v prohlášení, které bylo zveřejněno na webových stránkách dané strany.

Jako důvod je uvedena neschopnost vlády zajistit mírovou regulaci konfliktu na Donbasu. Zástupci strany připomněli, že Zelenskyj zvítězil v prezidentských volbách pod heslem „Mír za rok!“, avšak nyní se „vláda Zelenského stala klonem Porošenkova režimu“.

Kromě toho klíčoví vyjednavači z Ukrajiny ničí minské dohody. Vicepremiér a první náměstek ukrajinské delegace v tripartitní kontaktní skupině Alexej Reznikov uvedl, že reintegrace Donbasu bude trvat 25 let.
Takové prohlášení znamená, že vláda uznala, že neusiluje o mír a nemůže se vyrovnat se svým hlavním politickým posláním. Podle představitelů Opoziční platformy – Za život je další přebývání Zelenského u moci v rozporu s potřebami ukrajinského národu a je v rozporu s národními zájmy.

Směr ke zničení minských dohod představuje hrozbu pro další eskalaci konfrontace, která by mohla vést k novým obětem a destrukci. Jediným způsobem, jak tomu zabránit, je změnit směr a také vyloučit „přívržence Porošenka ze všech vyjednávacích formátů nebo změnit vládu, která vede zemi ke katastrofě“.

Mír nebo omluva

V prohlášení se dále uvádí, že nikdo nepředal Zelenskému mandát na to, aby „čtvrt století vedl zemi přes poušť konfliktu“. Nastal čas výběru – dát zemi mír, nebo odejít s omluvou.

Kromě toho je v jiné zprávě strany uvedeno, že vláda prezidenta Zelenského „degradovala na úroveň vnější koloniální správy“ a jediným smyslem její vlády byla realizace pokynů externích věřitelů, jakož i zabezpečení zisků pro zahraniční finanční spekulanty. Kromě toho se tam i zmiňuje prodej národního bohatství a ničení ukrajinských rodin.

„Dokud tým Zelenského definitivně nezničil Ukrajinu, měl by následovat své předchůdce a odstoupit,“ uvádí se dále.

Ve straně zdůraznili, že v zemi řádí pandemie, avšak problém financování nemocnic a nákup ochranných prostředků se neřeší. Ekonomika se nachází v těžké krizi. Podle názoru strany však vláda pokračuje v Porošenkově směru a poslouchají pokyny ukrajinského ministerstva financí: zvyšování poplatků, ničení lékařství. Krize se prohlubuje a stejně tak roste chudoba a nezaměstnanost.

Strana požaduje, aby došlo k zastavení plnění požadavků Mezinárodního měnového fondu a zastavení procesu přeměny Ukrajiny na „krmítko pro sebe a pro přátele Porošenka“.

Kreml dříve uvedl, že by bylo velmi obtížné vytvořit novou základnu pro řešení situace v Donbasu, pokud by Ukrajina odstoupila od minských dohod. Tiskový mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov také sdělil, že Kyjev nic nedělal a ani nedělá pro realizaci minských a pařížských dohod.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CYwz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 2896 2897 2898
O dovolené a o válkách tk @ (13 čec : 04:16) (Z domova)
Imigranti ve Francii ubili řidiče MHD tk @ (12 čec : 06:50) (Ze světa)
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:11.9895 sec,11.9345 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,305kB