Pátek 22 leden 2021
Lubomír Volný k potyčce: Nevypli mi mikrofon, že jsem neměl roušku. Nechtěli, abych mluvil   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 12:41:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V médiích jsme sledovali strkanici v parlamentu. Jejímž aktérem se stal Mgr. Lubomír Volný. Incident odsoudila řada politiků včetně premiéra. Poslanec Lubomír Volný varuje, že médiím uniká, že problém nebyl v nenasazené roušce. Mělo se mu bránit ve vyjádření názoru. Volný: „Máme tu dvojí metr na řečníky?“ Níže čtěte, co se vlastně odehrálo a proč.

Pane magistře, viděli jsme v médích strkanici, jíž jste se účastnil. Konkrétně třeba na Nově vůbec neřekli přesně, kvůli čemu se fyzický incident odehrál. Co se stalo?

Lubomír Volný: Měl jsem dvě vystoupení. V prvním – mám to na FB –, jsem zadal nějaké otázky panu ministrovi zdravotnictví Blatnému. On na ně neodpověděl, mezitím mě poslanec Feri nazval idiotem, pak na mě a kolegu Bojka verbálně útočil i předsedající schůze pan Tomáš Hanzel. Jinými slovy jsem požadoval druhé vystoupení, ve kterém bych trval na odpovědích od ministra.

„Tomáš Hanzel má nástroj na svobodu slova – ovládá tlačítko od mikrofonu řečníka…“ (Lubomír Volný)

Musel jsem se ohradit vůči vystoupení pana Hanzela. On osobní kritiku neunesl a vypl mi mikrofon. Podstatné je, že mi neodpojil mikrofon proto, že jsem neměl roušku. Předsedající mě nechal mluvit předtím i bez ní. On mě obvinil z toho, že nemluvím k tématu. Já jsem k tématu mluvil. V průběhu rozpravy na mě předsedající slovně zaútočil. Já jako poslanec mám právo se bránit. Takže jsem se bránil. Svobodu slova přece nelze zapínat či vypínat tlačítkem.

„Kalousek s Babišem si ve sněmovně vzájemně nadávají a nikdo je nevypíná. Jsem poslanec. Mám právo být slyšen i já.“ (Lubomír Volný)

V minulosti po sobě řvali Kalousek s Babišem. Babiš nadával Kalouskovi, že je to padákový vrah. Kalousek zase lál Babišovi, že je to zloděj s dotacemi. „Odesáci“ spílají komunistům, že zavraždili Horákovou. Komunisti osočují „odesáky“, že vraždí lidi v dluhových pastech, tedy ten jejich kapitalismus. Tohle se „normálně“ děje pět šest hodin při projednávání zákona o zahrádkách. Jeden na druhého řvou, zda má být řepa červená… a to má být jako v pořádku? To se tady můžeme dohadovat stále dokola a být zde do půlnoci.

„Hanzel mi řekl, že hovořit do jeho mikrofonu můžu. Tak jsem šel.“ (Lubomír Volný)

Když jako nezařazený poslanec, který nemá za zády žádný klub, kritizuju ČSSD za to, a za svými slovy si stojím, že si nechala několikrát nazvracet do úst – než aby poslanci ČSSD opustili své ministerské posty, nechají si (obrazně řečeno) nazvracet do úst, vždy pak ve finále vládu podpoří, ať už se jedná o cokoli, třeba o rozpočet –, pan předsedající mě umlčel, prý ať mluvím k věci. Řekl jsem, že to dělám, že jsem volený zástupce lidu. Pověděl jsem mu, že když mi mikrofon vypne, půjdu si mu sednout na klín a hovořit budu dále do jeho mikrofonu. On mi řekl – „Tak pojďte,“ načež mi mikrofon vypl. Tak jsem dostál slovu a šel jsem hovořit do jeho mikrofonu.

Evidentně jste asi nestačil říci vše, co jste měl na srdci, vlastně na jazyku, vyvedli vás přece?

Chtěl jsem ve vystoupení ještě pokračovat. Bavil bych se o tom, že chci odpovědi od ministra, když mi je neposkytl hned na začátku. Poté jsem se chtěl ještě zmínit o prof. Beranovi, epidemiologovi. Chtěl jsem se na základě informací od prof. Jiřího Berana zeptat, zda je pravda, že protiepidemická opatření PES připravili neprofesionálové.

„S odvoláním na prof. Berana – PES byl sestaven neodborníky. Panem ministře, proč?“ (Lubomír Volný)

Poslechněte, co říká profesor Beran: „[PES] – Podivný model, na jehož vzniku se nepodílel žádný lékař, natož pak epidemiolog.“ Profesor Beran líčí, že systém PES stvořili nějací matematici, kteří nejsou v lékařství vzdělaní. Ve svém článku Jan Kulveit, který se na vývoji PSA podílí, kriticky napadá prof. Berana. Pan profesor totiž říká, že jeden z tvůrců PSA státnicoval jako magistr na matematicko-fyzikální fakultě a své studium ukončil diplomovou prací Studium nukleace kvantových teček. Práci obhájil v roce 2010. V témže roce začal studovat doktorský program (Ph.D.), což mu trvalo 9 let, tedy až do roku 2019. To zas napsal dizertační práci Nucleation in Complex Systems. Jeho první publikace v medicíně vyšla v polovině prosince 2020. Prof. Beran se pozastavuje nad tím, zda měl někdy nějaký student medicíny možnost studovat 9 let, aby se pak po 6 měsících od obhajoby doktorátu v úplně jiném oboru podílel na řízení protiepidemických opatření ve státě, který má plno zavedených špičkových epidemiologů. Místo, aby pan ministr Blatný spolupracoval s těmito, spolupracuje s „věčnými“ studenty, kteří 9 let sepisují Ph.D. Jestliže doktorát dělají v jiném oboru, jak můžou vůbec sestavovat PSA, který se dotýká života všech našich občanů?

„Je možné, že se blíží plošné očkování v EU. To projít nesmí.“ (Lubomír Volný)

Takže nás tu řídí PES, resp. systémový „zmetek“ ministra Blatného, na němž se nepodílel žádný lékař. Na toto jsem se dnes ve sněmovně chtěl zeptat, což jsem nestačil. Taky jsem se chtěl ptát, co pánové říkají na to, že v EU se již baví o celounijním vakcinačním certifikátu. Jde o první vlaštovku. Nesmí nám uniknout, že se o tom již uvažuje. Naši poslanci to dnes nezavrhli. Obávám se tedy, že něco takového může být zavedeno.

„Stačí málo a naše svobody zmizí jak pára nad hrncem…“ (Lubomír Volný)

Chtěl jsem oznámit, že jsme do systému vložili pozměňovací návrh, který má ochránit občany před zaměstnavateli, před korporacemi, tak aby si ani zaměstnavatel, ani korporace na území ČR nemohly v žádném případě vakcinaci zaměstnanců či uživatelů služeb vynutit. Chtěl jsem říci, že poslanci brzy dostanou šanci vyslat signál svým voličům, že budou voličům moci ukázat, nakolik je pravda, že je chtějí před vynucenou vakcinací bránit, nebo nakolik k takovému činu odhodlaní vůbec nejsou.

„Stát nespáchá politickou sebevraždu tím, že začne plédovat pro povinné očkování. Hrozí však, že toto prosadí jinýma rukama, a to rukama soukromého sektoru či sektoru služeb. Jsme ostře proti tomu.“ (Lubomír Volný)

S kolegou Marianem Bojkem budeme přílepky k pozměňovacím návrhům neustále dodávat. Chceme návrh změnu ústavy. Prostě vakcinace na území ČR nesmí být vynutitelná ani státem, ani nestátními orgány. Stát si netroufne dnes něco takového navrhnout. Ale tento nápad by se mohli pokusit prosazovat zaměstnavatelé v soukromém sektoru. K tomu dojít podle nás v žádném případě nesmí. Na něčem takovém nesmí trvat ani korporátní poskytovatelé služeb.Vladimír Franta
Zdroj: https://sptnkne.ws/FcHD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon42% procent francouzských učitelů si dává pozor na pusu, aby neurazili muslimy   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 04:30:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
42% učitelů na francouzských školách prohlásilo, že se sebe cenzuruje při výuce. Mají obavu, aby neurazili muslimské žáky, kterých jsou plné francouzské školy.

Učitelé mají totiž na paměti nedávný případ učitele S. Patyho, kterého zamordoval na ulici muslim, kvůli “urážce” islámu.

Učitelé také často čelí nadávkám a vyhrožování ze strany muslimských žáků a jejich rodičů. Nejhorší situace je na středních školách, kde se vyslovit názor na islámská témata bojí více než 53% pedagogů.

Tím přirozeně trpí výuka pro všechny žáky a kvalita francouzských státních škol jde prudce dolu.

Jan Mouton
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská policie utratí 180 000 liber za nové zaměstnance, kteří budou mít na starosti diverzitu. Na řešení skutečné kriminality nejsou peníze a čas   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 04:28:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská policie ve West Middlands plánuje zaměstnat hned 3 nové kolegy. Jejich úkolem nebude potírat kriminalitu, ale starat se o diverzitu. Podle vedení policie je to prý potřeba, protože jejich příslušníci pracují ve vysoce diverzifikovaných komunitách (rozuměj imigrantských čtvrtích). Celé to ročně bude stát 180 000 liber.

Je to další z mnoha ukázat naprostého úpadku Velké Británie, která jako země řízeně končí a je proměňována v součást ostrovního islámského chalífátů. Globální finanční elity si mohou mnout ruce, jak se jim práce daří a klidně na oslavu vytáhnout ze sklepa láhev Chateau Mouton Rothschild.

Sára Stein, NYC, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlný překlad inauguračního projevu 1. amerického protektora Joea Bidena zachycuje prvky z prvního rozhlasového projevu Adolfa Hitlera...   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 04:25:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Plný překlad inauguračního projevu 1. amerického protektora Joea Bidena zachycuje prvky z prvního rozhlasového projevu Adolfa Hitlera, když vyzýval ke sjednocení německého národa proti vnitřnímu nepříteli! Joe Biden vyzval v projevu k jednotě, ale jedním dechem prohlásil, že se musí zlikvidovat vnitřní nepřítel v podobě extrémistů, bílých nadřazenců a rasistů! Biden tím nepřímo vyzval k politickému a ideovému čištění v celých USA! Protektor rezolutně varoval Texas, že nedovolí rozpad unie! Na závěr projevu Joe Biden vypustil americký lid a požehnal jen americkým vojákům!

Americký protektor Joe Biden složil ve středu 20. ledna 2021 přísahu na ošoupanou Bibli a slib složil do rukou zástupce Deep State, šéfa Nejvyššího soudu Johna Robertse. Na washingtonské promenádě zvané The Great Mall bylo místo občanů a v neposlední řadě mrtvých voličů Joea Bidena rozmístěno 200 000 vlajek, které měly symbolizovat občany, kteří kvůli lockdownu v hlavním městě Washingtonu D.C. nemohli přijít osobně. Samotného aktu inaugurace se zúčastnilo přibližně 200 hostů a na průběh akce dohlížela Národní garda. Ihned po inauguraci pronesl Joe Biden projev, který jsem kompletně přeložil a otitulkované video máte níže. Je to studijní materiál konceptuální gramotnosti a video je povinností pro každého čtenáře AE News. Dobře si zapamatujte všechna slova, protože ani jedno z Bidenových slov nebylo jeho, kromě pár průpovídek.

VIDEO S PROJEVEM V ODKAZU:

https://rumble.com/vd3wmh-inauguran-projev-1.-americkho-protektora-joea-bidena-dosazenho-deep-state.html

Úvodní část projevu je inspirována prvním rozhlasovým projevem Adolfa Hitlera ze dne 1. února 1933 o jednotě národa, o jeho sjednocení, kdy národ, je-li sjednocen, je neporazitelný a stává se majákem v rozbouřeném světě. Tuto část projevu Joe Biden, resp. někdo z jeho ošetřovatelů, vložil do jeho projevu a lehce reinterpretoval. Joe Biden se snažil v projevu vysvětlit, že Amerika musí být jednotná, ale na straně druhé, že lidé mohou nesouhlasit, ale musí být zticha a v klidu. V projevu to vyznělo jako výhrůžka ve stylu Drž hubu a krok!

Protektor Biden vyzýval Američany k jednotě pro věc, červení a modří společně, jako vojáci

V projevu přesvědčoval, že musí skončit rozbroje mezi červenými a modrými, tedy mezi republikány a demokraty, a že se všichni mohou sjednotit. A aby režie přenosu tomuto dala punc, v pravidelných intervalech jako hrozbu zařazovala záběry na rozmístěné vojáky Národní gardy. A to i ve chvíli, kdy protektor Biden cupoval demonstranty, kteří 6. ledna 2021 vtrhli do Kongresu a podle Bidena prý chtěli z posvátné půdy Kongresu vyhnat všechny přísedící, kteří okolo Bidena zrovna seděli při jeho inauguraci.

A Biden se rozohnil a vykřikl, že to nikdy a nikdy nebude dovoleno a připuštěno! To byl opět výrok, který mu do projevu zařadil Deep State, protože musel být vyslán signál, že Deep State nikdy nedovolí, aby americký lid převzal nad Kapitolem moc. Nikdy! A v další části Biden nepřímo varoval Texas, že nebude dovolen rozpad unie. A právě dosazený protektor to navíc dal jasně najevo úplně na konci projevu, kde se obvykle žehná ve druhé osobě, tedy Bůh Vám žehnej a dále se žehná Americe ve třetí osobě.

Takové je zaběhlé pořadí žehnání. Protektor Joe Biden na závěr vůbec Američanům nepožehnal ve druhé osobě, úplně americký lid vynechal, požehnal v první instanci pouze americkému státu, tedy Americe, a ve druhé instanci, a to se podržte, americkým vojákům! A konec, šmitec, projev skončil. Protektor Biden tím oficiálně dal najevo, že v USA došlo k ukotvení polovojenské vlády, kdy nejvyšší důležitost pro Deep State má stát a jeho zřízení, tedy Amerika, a ve druhé instanci jeho úderná pěst, americká armáda a její vojáci. A těmto dvěma subjektům Joe Biden v závěru inauguračního projevu žehnal. Když projev srovnáte s rozlučkovým projevem Donalda Trumpa, cítíte se jako v nějakém Bidenově děsivém hororu.

Leitmotiv Bidenova inauguračního projevu je inspirovaný prvním rozhlasovým projevem Adolfa Hitlera z února 1933

V mnoha částech projevu protektora Bidena cítíte ďábla, resp. jeho jednu z forem, baziliška, který se převléká do obleku dobrotivého a laskavého dobráka, ale jazyk mu zůstává hadí, prudce jedovatý a mírný hlas baziliška se často mění, zesiluje, burcuje, potom mluví potichu, skoro jako sám k sobě. Joe Biden je ve stavu pokročilého rozpadu osobnosti a rovněž i senility, což potvrzují v projevu jeho odbočky do dětství, k otci, posléze k matce apod.

Zajímavá byla pasáž o řvoucí Zemi, která řve v důsledku klimatické krize a rovněž o zkoušce ohněm, ve které Deep State obstál. Uplynulé 4 roky protektor Biden označil za zkoušku a v projevu ujistil partnery ve světě, že Amerika je zpátky, že obnoví svá spojenectví a znovu se stane majákem pro zbytek světa. Kdyby to říkal mladý americký politik, možná by mu někdo i věřil, ale z úst starce s chatrným zdravím to působilo jako bizarní výrok.

Celý Bidenův projev se však točil okolo Hitlerova rozhlasového projevu z února 1933 a každý, kdo se zajímá o souvislosti, musí být touto paralelou poměrně překvapen, protože Hitlerovy projevy jsou stále ještě živé, hlavně v USA, takže Bidenův projev o jednotě národa, o vnitřním nepříteli, o zkoušce ohněm, kterou Adolf Hitler rovněž používal velmi často v projevech, opravdu překvapí, ale když Joe Biden v projevu prohlásil ke svým odpůrcům, aby alespoň zvážili jeho srdce, opět si to vypůjčil z Hitlerových projevů.

Hitler totiž často hovořil o srdci německé říše, které tluče v každém Němci. “Německo je tady,” ukazoval při projevech Hitler na svoji hruď na levé straně, tedy na srdce. Tady je Německo! Každý má jedno! Jedno srdce, jedno Německo, jeden národ. Joseph Goebbels později na této frázi zapracoval v rámci propagandy a už okolo roku 1934 se to změnilo, srdce vypadlo a vzniklo známé heslo Jeden lid, jedna říše, jeden Hitler!

Biden na konci projevu požehnal vojákům a zbraním americké armády, namísto lidu

Není asi překvapením, že Deep State hledá motivace v projevech z dob III. Říše, protože Deep State funguje na nacistických principech a základech, ale snaží se odvést pozornost tím, že prosazuje černochy a menšiny do politických a řídících funkcí, ovšem pouze na těch pozicích, které mají loutkový charakter, tedy i role prezidenta USA je tím odhalena, jako role marionety. A když se marioneta nenechá ovládat, když dělá problémy, nebo když se do křesla prezidenta usadí někdo, kdo marionetou není, anebo ještě hůře, je marionetou nepřátelské moci, např. Halachy namísto Svatavy, nastane hotové peklo.

Potom je oheň na střeše a taková osoba musí pryč, spustí se proti ní válka, na všech frontách, v médiích, na internetu, v u soudů, v Kongresu, a tlak trvá tak dlouho, dokud taková postava není vytlačena. A jakmile je pryč, do čela je dosazena marioneta prověřená 47 lety služby v Kongresu, a tato marioneta jako plivnutí na závěr inaugurace požehná zbraním SS, tedy pardon, americkým vojákům, namísto amerického lidu. Historicky 1. americký protektor Joe Biden jasně řekl, že kdokoliv se pokusí svrhnout Deep State v Kapitolu, nikdy se mu to nepovede, nikdy, nikdy!

Jednota země skrze armádu, lockdowny a bezpečnostní složky, tak určitě

Výzva k jednotě, že temnou zimou projdou Američané společně, červení i modří, jednotně, ale ne s extrémisty, ne s bílými nadřazenci, a ne s rasisty, vypovídá za vše. A ne s těmi, kteří šířili informace o kauze Burisma na Ukrajině a o notebooku jeho syna Huntera. Ne ne, s těmi ne, ti se musí zlikvidovat, jednota nejednota. Celý projev Joea Bidena je především ve scénografii, v prostřizích kamery, která střídá záběry na Bidena a na vojáky Národní gardy. Je to symfonie symbolů, triumfu a předváděčky Deep State, ale současně i varování americkému lidu, aby se o nic nepokoušel.

Inaugurace se tak nesla v duchu výhrůžky polovině Američanů, kterým Deep State ukradl vítězství ve volbách. A je pouze příznačné, že 1. americký protektor si pro projev vybral téma Jednoty národa tam, kde žádná jednota po krádeži voleb a po spolupachatelství justice, která krádež přikryla, ani nikdy být nemůže. Inaugurační projev protektora je tak dokonalým studijním materiálem pro zkoumání stylu práce Deep State ve chvíli, kdy mrtvé voliče nahradily vlajky na tyčkách a skutečného prezidenta nahradil protektor, který má chránit zkorumpovanou unii, která je před rozpadem iniciovaným zevnitř kolabujícího systému moci.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPíše nešťastná paní do diskuze   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:51:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Manželovi zavřeli 4 hospody, přes léto dělával akce typu fesťáky, rauty, svatby, nic z toho se nekoná. Kompenzace dostává 500kč denně což je výsměch, neboť nájem jedné hospody je 80 tisíc měsíčně a ty hospody jsou 4.. nemluvím o energiích, kdy musíte platit zálohy ať už fungujete, či ne.

Zaměstnance máme buď na fiktivních neschopenkách nebo jím platí teda stát, dodavatele nám krachují, s pivovary máme smlouvy o plnění a nikdo se s námi nehodlá bavit o tom, že to nejde, takže smůla. Hypo splácíme sice "jen 15 tisíc" měsíčně, ale úvěry do začátku podnikání, a podobně činí dohromady nějakých 100 000 měsíčně, takže nesplácíme, není z čeho, do toho zálohy na cos zdrav, daně z příjmu a z přidané hodnot za loňský rok.. neustále nás bombardují úřady s nějakým papírováním, účetní nemáme z čeho platit, sami se v tom nevyznáme, a úřady jak víme tu nejsou pro lidi ale proti nim.

Já chodím uklízet, abych aspoň zaplatila školku, manžel se snaží udržet aspoň výdejní okno, před vánoci jak nám otevřeli podniky na týden, jsme nakoupili tankové pivo, následně je zavřeli a zkazilo se nám asi 5 tisíc litrů. nemáme kde brát. Nemáme už rezervy, ty jsme vyčerpali během roku, protože už to je skoro rok co máme střídavě zavřeno, omezeno... pravděpodobně přijdeme o dům, ok, je to jen "věc" auta jsme prodali. Nic víc nemáme. I kdybychom šli do bytu, není z čeho platit. nevíme co bude. Kamarád spáchal sebevraždu před 3 týdny, má konečně klid.

Já nevím, jestli se smát, nebo brečet už kvůli dětem se snažím, ale jako... děsně mě štve, že jsme byli ti blbí poctivci, vše vždy přiznávali a jeli na férovku.. kdybychom si nakradli a dělali na černo, sice bychom se třeba na sebe namohli dívat do zrcadla, ale zbylo by nám aspoň nějaké.

Dostáváme od státu 500 kč denně, jen manžel, protože je jediný jednatel společnosti, takže 15 500kč +-
já - pardon, ale jinak to nešlo- uklízím na černo, vydělá 8 tisíc, + na mě manžel bere peníze "kurzerbait" nebo jak se to sakra jmenuje- mám jakoby k tomu výplatu od státu což nám platí hypo.

Nájmy jsou měsíčně 320 tisíc, ani jeden majitel nemovitosti nám je neodpustí, pouze 3 z nich kývli na to, že můžeme začít platit až po koroně. haha.

Elektřina-zálohy- nešli k nám ani odečíst hodiny, a ZPRŮMĚROVALI to z loňska, ačkoli máme zavřeno, máme všude platit zálohu cca 55 tisíc a to jsou jen plivance do moře. Měli jsme našetřeno cca 1 700 000 na horší časy.. vše je v prdeli abychom mohli splácet, kam zavoláme s prosíkem o posečkání, je problém.

U hodně splátek jsme už v exekuci, ačkoli cca 10 let nemáme problém splácet 100 000 měsíčně jen tak. máme velký dům s lesem, potokem, zvířaty, vybudovali jsme to poctivě. Všeho se klidně vzdáme, sice asi s depresí, ale ok, je blbá doba, jenže to se moc nevyřeší. Přijdeme o domov! jsme tu doma, byli jsme šťastní. Já chápu že je potřeba aby se lidé neshlukovali ( i když nařízení vlády mi přijdou dost na hlavu) ale když něco zavřou, musí přece kompenzovat, ne přivádět lidi k podvodům, v horším případě k sebevraždám..
Já fakt nevím co bude, nevím, jsme úplně v hajzlu.

A těmhle lidem chce Maláčová ještě zvýšit odvody na sociální, aby měli důstojný důchod? Nejprve je stát svým rozhodnutím ožebračí na kost. Copak nevidíme, že půlka národa v době covidové doslova "reje držkou v zemi"?"

Lenka Kubínová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohřební nálada na prezidentské inauguraci   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:48:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Formální převzetí moci v USA proběhlo v kruhu rodinném za přítomnosti přátel, několika desítek či stovek pozvaných funkcionářů, soudců Nejvyššího soudu, tří celebrit a desítek tisíc ozbrojenců chránících jejich bezpečnost.

Místo davu příznivců, kteří tradičně zaplní prostranství před Kapitolem, byly do země zapíchnuty vlajky smutně visící v bezvětří. Nehnou se z místa, nepotřebují dozor, jedna od druhé se nenakazí, jedna druhé nedají přes držku kvůli sympatiím k opačnému názoru. Celá akce je hned levnější, bezpečnější, smutnější.

Inaugurační projev nového prezidenta byl klidnou, vstřícnou, neutrální výzvou k jednotě pod jeho vedením. Byl všechno, jen ne optimistický. Byl odrazem doby, kdy část populace drtí respirační choroba, deprese, strach a pocity nespravedlnosti.

Pietní píseň Amazing Grace (Už z hor zní zvon v podání Karla Gotta) zapadla do ponuré atmosféry stejně jako další jinak patriotické a povzbuzující songy interpretované způsobem, jakoby země zrovna zavírala krám.

V ovzduší se nesla pro Ameriku netypická posmutnělá nálada a náznaky apatie.

Stejně neamerické jsou návrhy na odebrání akademických titulů lidem, kteří sloužili bývalému prezidentovi, s jehož politikou univerzitní komunita nesouhlasí. Stejně neamerické je vyžadování loajality jedné straně jako podmínky přijetí do práce.

Joe Biden ani jedním slovem nezkritizoval předchozího prezidenta a jeho vládu. To je v novodobé historii vcelku unikátní. Obracel se výhradně k národu. Pod prohlášením, že "domácí terorismus bude poražen" se doufám neskrývá výzva k ještě brutálnější cenzuře a postihům opozice. Na druhou stranu se svobodou slova je v USA zřejmě vše v pořádku, protože boj za ni nebylo potřeba v projevu zmiňovat.

Pro nového prezidenta je prioritou vyřešení zdravotní krize. Chvilkou ticha uctil památku čtyř set tisíc zemřelých na covid. Předinaugurační slib, že bude naočkováno sto miliónů lidí za prvních sto dní jeho prezidentství se jeví jako snadno splnitelný. Jednoduchý pohled na čísla dokládá, že již v týdnu před inaugurací země očkovala rychlostí zhruba devět set tisíc lidí denně, naočkováno bylo ke dni inaugurace sedmnáct miliónů lidí. Naskočení do rozjetého vlaku se povedlo a splnění jednoho z prvních populistických slibů bude možno brzo odfajfkovat.

Joe Biden vyzval ke "snížení teploty", tedy k uklidnění politické scény po jiném hyperaktivním seniorovi. Jakoby odpoledne 20. ledna 2021 nebylo dostatečně mrazivé. Po sérii exekutivních příkazů se situace pravděpodobně naoko uklidní a stejně jako během jeho posledních 47 let v politice nebude Joe Biden v podstatě nic nového vymýšlet.

Straníci v zákulisí se ovšem šikují. Vědí, co je pro nás dobré, jak bychom měli správně žít a mají své plány, jak dosáhnout pokroku. Snad bude novému prezidentovi sloužit zdraví a udrží své koně na uzdě.

Autor: Karel Stryczek

Zdroj: https://stryczek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=764305

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž je to tu befélem: Do léta naočkovat 70% populace!   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:40:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý šéfkomisařka Leyenová vyzvala členské země EU, aby do léta proočkovaly volky nevolky 70% dospělé populace.

Do konce března pak 80% zdravotníků a 80% seniorů nad 80 let. A to převážně zřejmě americkými vakcínami...

Proočkovaným by měly být vydávány evropské očkovací průkazy včetně digitálních, aby se prý v EU mohla obnovit svoboda pohybu!!!

Zrůdnost současných neomarxistických vládců je neskutečná!

Zdroj: https://observador.pt/2021/01/19/covid-19-bruxelas-pede-que-estados-membros-vacinem-70-da-populacao-adulta-ate-ao-verao/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinář pohořel. O hnutí exvůdce chvilkařů je malý zájem   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:31:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sedí Mikuláš Minář smutně v koutě? Asi ano. Nikdo ho nechce. Přecenil svou popularitu a jeho nové hnutí se do voleb hlásit nebude. Ledaže by se stal zázrak.

Bylo to možná opojení z patnácti minut slávy. Podávali mu ruce osobnosti. Respektovali ho. Občanská pravice v českém parlamentu mu nadbíhala. Desítky tisíc lidí chodily na povel protestovat za jeho agendu. A teď? Teď Mikuláš Minář všechno prošustroval. A sám si to uvědomuje.

Ono totiž sehnat lidi na náměstí nebo na Letenskou pláň je jedna věc. Šikovnému populistovi, který umí zahrát na ty správné struny, to nedá ani moc práce. Obzvlášť když za sebou máte třídu lidí, která se ráda nadchne pro nového Havla. A když za vámi stojí média hlavního proudu, které příběhy lidí jdoucí proti „nespravedlivému systému“ přímo zbožňují.

Jenže politika, to je drazí přátelé jiné kafe. A zakládat politickou stranu na poli, které je rozparcelováno a není tam příliš k hnutí, je dílo se špatnými vyhlídkami.

Co že se stalo? Bývalý vůdce chvilkařů a dnes šéfík hnutí Lidé PRO Mikuláš Minář otevřeně promluvil o tom, jak se to má s jeho politickým projektem. Jak? Nic moc.

Hnutí Lidé PRO, jak Minář přiznal, od začátku prosince nasbíralo mírně nad 25 tisíc podpisů. „Je to sice méně, než jsme čekali, avšak taková je realita restriktivních opatření a svazující doby covidové. Přesto doufáme, že se nám růst podpisů podaří nakopnout," uvedl Minář.

Závazek „buď pořádně, anebo vůbec“ podle Mináře trvá, protože cílem hnutí není se dostat za každou cenu do Parlamentu, ale pomoci vytvořit stabilní demokratickou vládu.

„Chceme do demokratického tábora přivést lidi zklamané, nerozhodnuté a nevoliče. Pokud sami nezískáme dostatečnou podporu, pak raději odstoupíme a podpoříme stávající opoziční strany,“ uvedl.

Nad svou účastí na kandidátce jiné strany zatím neuvažuje.

A zatím je to klíčové slovo. Když mu STAN, TOP 09 nebo Piráti hodí tučnou návnadu, určitě by se mohl chytit. Protože cíle, které si sám Minář stanovil, se mu splnit nepodaří.

Po nasbírání prvních 100 tisíců podpisů hnutí avizuje přípravu plánu pro Česko, po dalších 100 tisících ustavující sjezd, následně při 300 tisíců signatářích přípravu přímé volby. A když shromáždí 500 tisíc podpisů, tak hnutí Lidé PRO bude kandidovat v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/FcDC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslanci schválili prodloužení nouzového stavu. Nově potrvá do 14. února   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:27:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na čtvrtečním jednání Poslanecké sněmovny byl přijat návrh komunistů, který počítá s prodloužením nouzového stavu do 14. února. Nouzový stav měl původně platit do 22. ledna.

Nouzový stav hájil před poslanci premiér Andrej Babiš. Ten uvedl, že pakliže chceme dosáhnout obratu v boji s epidemií, musíme aplikovat protiepidemická opatření. Plošná opatření pak bez stavu nouze zavádět nelze. Stav nouze, který byl vyhlášen naposled, by trval do zítřka 22. ledna.

Nutno podotknout, že návrh ze strany KSČM, který hovoří o prodloužení nouzového stavu o dalších 23 dnů, získal podporu 53 poslanců z 98, proti bylo 19.

Nouzový stav trvá v zemi v této vlně pandemie od 5. října. Tato žádost vlády byla pátá v řadě. Za zmínku též stojí, že na jaře trval nouzový stav 66 dní, nyní tomu tak bude minimálně 132 dnů.
K věci ve Sněmovně promluvil i ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ten uvedl, že v Česku probíhá stále silné šíření koronaviru, i když epidemie zpomaluje. Z toho důvodu je nutné prodloužit nouzový stav.

„Objektivním faktem je, že stav je rizikový. V důsledku toho evidujeme stále vysoké počty lidí v nemocnicích. Také počet osob, které v době, kdy zemřely, měly koronavirus, je stále nemalý, tedy kolem 150 lidí denně,“ uvedl.

Ten zároveň uvedl, že pakliže to bude situace dovolovat, začátkem února by se do škol mohli vrátit žáci prvního stupně základních škol.

„Prioritou jednoznačně je návrat žáků prvního stupně do základních škol. Nedá se předpokládat, že by k tomu došlo dříve než začátkem února, ale jestli to epidemická situace dovolí, potom toto datum je reálné. Týká se to i malotřídek,“ sdělil.

Nutno podotknout, že jednání Poslanecké sněmovny „zpestřila“ potyčka. Strkanice začala mezi nezařazeným poslancem Lubomírem Volným a místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzelem z ČSSD. Do rvačky se následně zapojilo ještě několik dalších lidí.

Vše začalo tím, že Hanzel vypnul Volnému mikrofon. Ten poté uvedl, že půjde k němu a použije jeho předsednický mikrofon. Kvůli rvačce musela být vyhlášena 15minutová přestávka.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FcD8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWall Street stoupá po Bidenově hladké inauguraci   
Pridal tk Pátek 22 leden 2021 - 03:23:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Wall Street dosáhla nových rekordů a akciové trhy po celém světě vzrostly poté, co se ve středu ujal funkce amerického prezidenta Joe Biden, přičemž obchodníci se radovali z jeho plánu vložit do největší ekonomiky světa ještě více stimulů.

Index Dow Jones a S&P 500 vykázaly historická maxima, ale žádný nezískal více než Nasdaq, který se vyšplhal o 2,0 procenta na nový rekord částečně díky Netflixu, který po vynikající zprávě o čtvrtletním zisku zaznamenal nárůst cen akcií.

Investorům se ulevilo, nový prezident se ujal úřadu bezpečně poté, co stoupenci prezidenta Donalda Trumpa zaútočili na americký Kapitol počátkem tohoto měsíce, a nyní pečlivě sledují, co Kongres udělá s plánem hospodářské obnovy Bidena ve výši 1,9 bilionu dolarů.

„Obecně se jedná o trh, který roste optimisticky, že vyšší fiskální výdaje podpoří ekonomiku a povedou k růstu výnosů,“ řekl Art Hogan, hlavní tržní stratég společnosti National Securities.

V Evropě skončil Frankfurt se ziskem téměř 0,8 procenta a Paříž byla o 0,5 procenta vyšší, zatímco Londýn přidal 0,4 procenta, když libra dosáhla nového 2,5letého maxima vůči dolaru.

„Evropské trhy... jsou optimistické a Bidenova inaugurace znamená konec čtyřletého období, které vyvrcholilo brexitem a nejistotou globálního obchodu,“ uvedl analytik IG Joshua Mahony.

A Asie si také užívala obecně pozitivní relaci.

Dolar byl smíšený a odprodával se vůči většině měn kromě eura, jehož obchodníci v předvečer rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách v Itálii potlačují politické otřesy.

Značka Wall Street visí před Newyorskou burzou cenných papírů v New Yorku v USA, 9. listopadu 2020. / VCG

Značka Wall Street visí před Newyorskou burzou cenných papírů v New Yorku v USA, 9. listopadu 2020. / VCG

Přestávka od COVID-19

Trumpův odchod zakončuje jeho chaotické čtyřleté funkční období, kdy americké akcie obecně prosperovaly, než koronavirus zasáhl loni v březnu, což způsobilo historický propad indexů, ačkoli velká část těchto ztrát byla v následujících měsících znovu získána.

Zdá se, že investoři na celém světě prozatím odložili obavy z pandemie, i když vrhají stín, protože vlády v některých zemích udržují uzamčení.

Američtí investoři také doufají v Bidenův slibovaný masivní výdajový balíček na podporu oživení, ale protože demokraté ovládají Kongres jen těsně, konečný balíček může být nižší než 1,9 bilionu dolarů.

„Nastupující administrativa se snaží vyřešit problémy a má několik velmi ambiciózních plánů v boji proti pandemii a ekonomickým škodám, které způsobila,“ poznamenal Craig Erlam, analytik trhu v Oandě.

Krátce poté, co dorazil do Bílého domu, podepsal Biden příval výkonných nařízení, mezi něž patřily kroky k omezení pandemie včetně nošení roušek a pomoci při povzbuzení ekonomiky, včetně prodloužení moratoria na uzavření hypotéky a pozastavení splácení studentských dluhů.

Biden se zavázal, že „obnoví ekonomiku“ a „obnoví páteř země - střední třídu“.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1541 sec,0.0455 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,292kB