Čtvrtek 21 leden 2021
Biden zrušil nařízení Trumpa o WHO a Pařížské dohodě o klimatu   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 11:13:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Joe Biden, který se ve středu stal 46. prezidentem Spojených států americký, první den v úřadu podepsal celou řadu nařízení, jenž ruší výnosy jeho předchůdce Donalda Trumpa. Prezident Biden již také odeslal dopis generálnímu tajemníkovi OSN o návratu USA do Světové zdravotnické organizace.

Zejména nový americký prezident schválil návrat USA do Světové zdravotnické organizace. Proces vystoupení z WHO loni v červenci spustil Donald Trump, kdy organizaci obvinil z utajování rozsahu epidemie koronaviru v zájmech Číny a z odmítnutí reforem.

Bílý dům oznámil, že Biden již generálnímu tajemníkovi OSN Antóniu Guterresovi odeslal dopis o návratu USA do Světové zdravotnické organizace.

„Tímto dopisem vláda Spojených států amerických ruší dopis z 6. července 2020, ve kterém se uvádělo, že vláda Spojených států amerických dnem 6. července 2021 vystoupí ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Spojené státy americké mají v úmyslu zůstat členem Světové zdravotnické organizace,“ uvádí se v dopisu.

Biden také připomněl klíčovou roli WHO v globálním boji s pandemií koronaviru a dalšími hrozbami světovému zdraví. USA mají v úmyslu plnohodnotnou účast v boji s takovými hrozbami a rozvoji globálního zdravotnictví a také mají v úmyslu hrát roli světového lídra.

Nový prezident Joe Biden USA vrátil také do Pařížské dohody o klimatu, ze které taktéž vystoupil jeho předchůdce Trump.

Biden zastavil stavbu stěny na hranicích s Mexikem, kde také zrušil režim nouzového stavu, díky kterému Bílý dům mohl na tyto účely přeposílat finanční prostředky z rozpočtů různých úřadů.

Migranti

Administrativa Donalda Trumpa dříve zpřísnila pravidla vstupu do země pro migranty a také na velké části hranic s Mexikem vybudovala stěnu, aby bránila nelegálnímu vstupu na území USA. Trump sliboval postavení 720 až 800 kilometrů steny, do 5. ledna bylo postaveno 727 kilometrů. Biden již dříve dával najevo, že již postavenou stěnu bourat nebude.

Navíc Biden podepsal příkaz o zrušení omezení na vstup do USA občanů řady zemí Blízkého východu.

V roce 2017 Trump zakázal vjezd občanům Íránu, Libye, Sýrie, Jemenu, Somálska, Súdánu a Iráku. Poté, co dokument řada soudních instancí uznala za nezákonný, byl upraven a ze seznamu byly odstraněny Irák a Súdán, ale přidány Čad a KLDR. Na černý seznam se také dostali venezuelští činovníci.

Další příkaz podepsaný novým prezidentem USA se týká stavby potrubí Keystone XL na hranici Kanady a USA. Vybudování ropovodu podporovala administrativa Trumpa.

Bidenovo složení slibu

Včerejším dnem se Joe Biden stal 46. americkým prezidentem a ve funkci nahradil Donalda Trumpa, který se inaugurace nezúčastnil.

„Já, Joe Biden, Slavnostně přísahám, že budu čestně vykonávat funkci prezidenta Spojených států a podle svých sil budu zachovávat, střežit a bránit Ústavu Spojených států,“ řekl Biden, zvedl pravou ruku a levou ruku položil na bibli.

Joe Biden je americký politik za Demokratickou stranu, nový prezident Spojených států amerických. V letech 2009 až 2017 sloužil jako 47. viceprezident USA ve vládě Baracka Obamy. Mezi lety 1973 až 2009 byl americkým senátorem za stát Delaware. V roce 2017 obdržel Prezidentskou medaili svobody.

Biden převzal Oválnou pracovnu ve věku 78 let a vstoupí do historie jako nejstarší prezident země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fcap
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAnketa: Pouze 46% Čechů chce být očkováno, ale pětina zůstává nerozhodná   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 08:28:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle průzkumu Evropských národních panelů vzrostla v lednu ochota lidí v České republice očkovat vakcínou COVID-19 na 46 procent. V předchozích třech měsících měla o očkování zájem asi třetina lidí. Nejvíce ochotní jsou lidé nad 55 let, zatímco lidé ve věku 25 až 34 let jsou na opačné straně spektra.

Dvacet osm procent respondentů má nyní jistotu, že chce být očkováno, zatímco dalších 18 procent se přiklání k očkování. Mezi říjnem a prosincem se o vakcínu bezpodmínečně zajímalo 11 až 14 procent lidí.

Zároveň je méně lidí, kteří se vůbec nechtějí očkovat, což představuje třetinu respondentů. V předchozích třech měsících však 43 až 49 procent očkování zcela odmítlo.

Lidé, kteří se dosud nerozhodli, zůstali mírně pod pětinou celkového počtu. Asi dvě procenta lidí nemohou být očkována například ze zdravotních důvodů.

Z lidí ve věku nad 55 let je až 62 procent ochotných podstoupit očkování proti koronaviru, zatímco ve skupině ve věku 25 až 34 let to chce jen 30 procent.

„Rovnováha mezi pohlavími je také zajímavou vlastností: více než polovina (55 procent) mužů by byla očkována, ale pouze 39 procent žen,“ uvádí se v průzkumu. Lidé z Prahy a středních Čech jsou ochotnější očkovat.

Z těch, kteří se zajímají o očkování, by 56 procent preferovalo dávku od praktického lékaře. Toto upřednostňují hlavně starší lidé a častěji obyvatelé vesnic než měst. „Tato preference může odrážet důvěru respondentů v jejich praktického lékaře, ale potenciálně také strach z návštěvy míst, kde je vyšší riziko nákazy COVID-19,“ uvedli autoři průzkumu.

Jedenáct procent respondentů uvedlo, že by dali přednost očkování od očkovacího centra, 3 procenta upřednostňují nemocnici. Průzkum také ukázal, že téměř třetině lidí je jedno, kde jsou očkováni.

Lidé většinou získávají informace o očkování ze sdělovacích prostředků, následovaných veřejnými odborníky a vědci a také ze sociálních médií. „Oficiální webové stránky ministerstva zdravotnictví nebo webové stránky jiných státních institucí jsou až na čtvrtém místě,“ uvedli autoři průzkumu.

Srovnávají ochotu očkovat v jednotlivých zemích s použitím indexu, který je nyní v Česku a Polsku na 50 bodech. Slovensko je vyšší s 52 body, v Maďarsku je to 44 bodů a v Bulharsku 34 bodů.

Výsledky průzkumu také ukazují, že mezi loňským říjnem a lednem tohoto roku testovalo 30 procent lidí v České republice na koronaviry. Čtrnáct procent podstoupilo testy PCR, 12 procent testy na antigeny a zbývající 4 procenta podstoupily oba typy testů. Nejběžnějším důvodem testu byly příznaky COVID-19. Infekce byla zjištěna u 31 procent testovaných.

Průzkum mezi 15. a 18. lednem zjistil informace na vzorku 2 400 lidí ve věku od 15 let. Jednalo se o pokračování projektu Národní pandemický poplach, který od loňského března monitoruje postoje a nálady veřejnosti ohledně pandemie koronavirů v pěti evropských zemích.

Zdroj: https://rmx.news/article/article/poll-only-46-of-czechs-want-to-be-vaccinated-but-a-fifth-remain-undecided

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet přeživších židovského holocaustu stále roste. Jak je to možné?   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 08:20:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Logika by velela si myslet, že s přibývajícím časem bude účastníků nějaké historické události postupně ubývat.

Zkrátka lidé nejsou nesmrtelní a s postupem času je pamětníků stále méně. Podle medií to ale neplatí o přeživších židovského holocaustu, tam je to naopak.

Během 4 let se jejich počet dokonce 4 krát zvýšil! Nevěříte? Časopis Time například 3. července 2016 psal o 100 000 přeživších. Ale 19. ledna píší židovské noviny The Jerusalem Post již o 192 000 žijících svědků holocaustu.

Ale ani to nestačilo a tak časopis The Economist za týden (25/1/2020 a je vlastněný židovskou finanční rodinou Rothschilds) lamentoval, že jich je již “jen” 400 000! Kolik to podle medií bude za 10 let? Připomínám, že 2. světová válka skončila v roce 1945, tedy před 76 lety!

Sára Stein, NYC, USA


Zdroj: https://ceskavec.com/2021/01/pocet-prezivsich-zidovskeho-holocaustu-stale-roste-jak-je-to-mozne
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Zrušte tituly Trumpovým spojencům”, žádají studenti a učitelé slavné Harvardovy univerzity   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 08:07:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studenti a učitelé na slavné Harvardově univerzitě požadují zrušení akademických titulů pro kolegy a spojence prezidenta Trumpa, kteří v minulosti na univerzitě studovali.

Jde především o tiskovou mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnany, senátora Teda Cruze (R-TX), a kongresmana Dana Crenshawa (R-TX). Prý podporou prezidenta Trumpa znevážili jméno univerzity.

Podle aktivistů je titul z Harvardu privilegium, nikoliv právo. Dotyční sice složili všechny zkoušky a titul dostali právem, ale to prý nic neznamená.

Nová levicová revoluce je v plném proudu.

Zdá se, že USA čekají velké čistky a přepisování historie.

Sára Stein, NYC, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump jako 45. prezident USA se rozloučil v projevu z Bílého domu s americkou veřejností a mnoha lidem záhy dojde, že byl posledním prezidentem USA!   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 08:01:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump jako 45. prezident USA se rozloučil v projevu z Bílého domu s americkou veřejností a mnoha lidem záhy dojde, že byl posledním prezidentem USA! Jeho projev přinášíme v plném znění s českými titulky. Americký Deep State ve středu 20. ledna 2021 dosadil do Bílého domu historicky 1. amerického Protektora s podlomeným zdravím, jehož projev naháněl hrůzu a lidem vstávaly vlasy na hlavě! Žádná virtuální realita se nezhmotnila, žádné zatýkání Bidena, žádný zázrak na poslední chvíli, žádný zvrat a zásah armády, ta naopak dohlížela na hladké dosazení Protektora do funkce!

Redakce AE News přináší exkluzivně plný překlad rozlučkového projevu Donalda Trumpa, který přednesl v Bílém domě v úterý 19. ledna 2021 a jeho projev už nyní je v ostrém kontrastu k bizarnímu a děsivému inauguračnímu projevu Joea Bidena, který zanalyzuji v extra článku ve čtvrtek. Donald Trump ve svém rozlučkovém projevu zopakoval, že jeho cílem bylo, aby americká vláda se změnila a uvědomila si, že vláda musí sloužit národu, a ne naopak, že národ bude sloužit vládě.

Andrej Babiš a Igor Matovič by se měli stydět, protože přesně oni dva v této chvíli pošlapávají hlavní práva a svobody občanů svých zemích, když ze svých občanů dělají vězně ve virových lockdownech, pokusné králíky, na kterých se zkouší experimentální vakcíny, které nemají ukončené 3. fáze klinických studií, a když z občanů dělají zločince, když si chtějí nakoupit bez papíru, bez testu, bez vakcíny, když si vyjdou ven na vzduch a nemají papír, mohou skončit až ve vězení. Najednou je to lid, který musí sloužit vládě, namísto toho, aby vláda sloužila lidu.

VIDEO V ODKAZU:

https://rumble.com/vd2i6n-rozlukov-projev-donalda-trumpa-z-blho-domu-19-01-2021.html

Donald Trump rovněž připomněl, že je prvním prezidentem za mnoho dekád, který ve své funkci nerozpoutal žádnou novou americkou válku ve světě. V projevu Donalda Trump zaznělo i několik odkazů na otázku Halachy, připomněl. že to byl on, kdo uznal jménem USA Jeruzalém jako hlavní město Izraele, a že to byl on, kdo jako prezident uznal Izraeli, že syrské Golany jsou integrální součástí Izraele. Rovněž uvedl, že dojednal mírové dohody mezi Izraelem a Spojenými arabskými emiráty a Katarem, což se historicky žádnému americkému prezidentovi do té doby nepodařilo. Všechny tyto 3 věci jsou totiž součástí budování Velkého Izraele, jsou to z hlediska Halachy úkoly budování Jeruzaléma jako Nového Babylonu. A jak se zdá, Donald Trump posloužil, splnil úlohu jako poslušný gój a byl odhozen, už není potřeba.

Amerika má svého 1. Protektora v Bílém domě

Donald Trump se ve středu 20. ledna 2021 rozloučil na letecké základně Andrews ještě jednou se svými voliči, prohodil poznámku, že v nějaké formě se vrátí, což způsobilo nadšení a potlesk, ale Donald Trump zvolil opatrnou formu a výrok, že návrat bude v nějaké formě dává tušit, že zvažuje založení vlastní strany, údajně Patriotické strany (Patriot Party), ale zatím je to pouze spekulace, protože pokud by strana vznikla jako samostatná, neměla by šanci vyhrát prezidentský úřad proti konsolidované Demokratické straně. Očekává se, že pokud Trump založí nějaký subjekt, bude to pouze vnitrostranická republikánská platforma uvnitř strany, něco podobného jako byla a dosud je platforma Tea Party, která ztratila svůj lesk a slávu především kvůli tomu, že jí chyběli kádry.

Samotnou inaugurací Joea Bidena se budu zabývat v extra článku až ve čtvrtek, protože to je na samostatné téma. V USA došlo dnešním dnem k uvedení historicky 1. Protektora do funkce v Bílém domě. To není prezident, dámy a pánové, to je churavá a s podlomeným zdravím dosazená loutka, ovšem s velice nebezpečnou agendou, na kterou za jeho zády dohlédne Deep State. Ani na sekundu neuvažujte o Bidenovi jako o prezidentovi, vůbec jím není. Posledním americkým prezidentem byl Donald Trump, kterého si lid svobodně zvolil v roce 2016.

A posledním americkým prezidentem zůstane do doby, než dojde k porážce Deep State, což bude vyžadovat podle všeho pouze řízení na 6. prioritě, tedy občanskou válku. Jinými cestami bažina Deep State vysušit nejde a Donald Trump, který byl okraden o vítězství ve volbách, který byl zadupán americkými soudy, když lidé žádali spravedlnost kvůli zfalšovaným volbám, a když i Kongres a jeho viceprezident ho zadupali do země, tak je jasné, že i Trump už teď ví, že bažinu nejde vysušit na vyšších procesech řízení, tedy politicky, ale pouze silově. A Donald Trump ví, že pro silové řešení on není ten pravý.

Americký protektorát má i svého Emanuela Moravce

Mike Pence se zúčastnil inaugurace Joea Bidena, když stařík stoupal po schodech a hledal své místo, byl pozván ovšem nikoliv jako host, ale jako rukojmí. Deep State totiž udělal z Mikea Pence kolaboranta, podobně jako nacisté v roce 1939 udělali z Emanuela Moravce svého rukojmího a vykonavatele nacistické vůle v Protektorátu Čechy a Morava. Nacisté potřebovali u sebe někoho ze strany nepřítele, někoho z řad českých elit, koho by mohli vydávat za polepšeného, kdo prozřel, kdo si uvědomil slávu a moc III. Říše, a právě Mike Pence dostal přesně tuto roli, měl být vidět a viděn kamerami, aby navěky bylo zaznamenáno, že Trumpova pravá ruka, Trumpův viceprezident, přihlíží inauguraci prvního amerického Protektora.

A pokud se ptáte, co bude Protektor chránit, čeho se ochrana, tedy protekce bude týkat, tak je to jasné. Biden bude chránit zájmy Deep State a pokusí se udržet při životě systém Pax Americana, a to za každou cenu, i za cenu pošlapání americké ústavy, i za cenu cenzury, omezení svobody slova, vyjadřování, svobody cestování, shromažďování, jako dnes ve Washingtonu byl zákaz, prostě cokoli bude potřeba.

Viděli jsme v posledních dnech ztrátu kontaktu s realitou u příznivců Donalda Trumpa, u nichž se projevilo něco, čemu se v české psychiatrii říká “popření reality”. Je to psychický fenomén známý z Německa, kdy v dubnu 1945 fanatičtí Němci věřili v totální vítězství, protože Vůdce má prý schované v Alpách zázračné zbraně, které zvrátí výsledek války na poslední chvíli. Kdokoliv namítl, že je to nesmysl, byl zastřelen jako defétista. Kdyby někdo řekl v roce 1943 po porážce u Stalingradu, že válka je ztracená, byl by to samozřejmě defétismus, protože v té době mělo Německo stále mnoho možností, jak naprosto reálně, a nikoliv jen virtuálně, vyhrát II. sv. válku. Jenže v dubnu 1945 v Berlíně, když Sověti čistili ulice Berlína, bylo přesvědčení o totálním vítězství ve válce už pouze virtuální realitou z oblasti popření reality. Závěrem si řekněme, do kdy měl Donald Trump skutečnou šanci na zvrat.

Donald Trump měl nadosah vítězství a porážku Deep State, ale v rozhodující chvíli nedokázal dát rozkaz, když od Pentagonu přišel do očí křičící signál, že vojáci čekají na rozkaz vrchního velitele a nikoliv rozkaz od Nancy

Bylo to 6. ledna 2021 v okamžiku, kdy po útoku na Kongres přišla z médií informace, že Pentagon odmítl Nancy Pelosi vyhovět a nevyšle na obranu Kongresu členy Národní gardy z posádek v distriktu hlavního města. Nancy Pelosi proto požádala guvernéra Virginie, aby do D.C. poslal virginskou Národní gardu, a ta skutečně za 3 a půl hodiny do hlavního města dorazila. V té chvíli měl Donald Trump podle nejen mého názoru, ale i podle názoru Rona Paula, na své straně generály v Pentagonu. A tady, přesně tady udělal Donald Trump katastrofální chybu, která vejde do dějin. Generálové v Pentagonu totiž touto neochotou pomoci Nancy Pelosi vyslali signál Trumpovi, naprosto jasný signál, že když vydá Pentagonu rozkaz, tak Pentagon rozkaz vyplní, pozatýká členy Deep State. Pentagon se tímto krokem vymezil proti Deep State, odmítl pomoci Nancy Pelosi na její přímou žádost. To byl signál!

Jenže, Donald Trump ten signál nepochopil, nebo pochopil, ale měl strach, nebo prostě ztratil kuráž, nebo byl zaskočen zradou Mikea Pence, který jen několik desítek minut předtím Trumpovy šance na zablokování hlasů volitelů v Kongresu potopil, těch důvodů může být mnoho. Faktem ale je, že v té rozhodující chvíli, kdy generálové vyslali Trumpovi signál, že nevyhoví Nancy Pelosi, když američtí občané vtrhli do Kongresu, byl to tak křiklavý signál, který musel Trump vidět a pochopit. On ale ten krok neudělal.

Měl použít svoji prezidentskou moc a vyhlásit stav ohrožení státu, stav vzpoury, měl dát rozkaz armádě s již nachystaným seznamem lidí určených k zatčení a už by to jelo. Trump to ale neudělal, naopak, natočil na zahradě Bílého domu video, ve kterém vyzval, že lidé mají jít domů. To byl moment, kdy generálové pochopili, že Trump se zalekl a nikdy rozkaz nevydá a nepůjde vojensky proti Deep State. A tak Pentagon okamžitě za pár dní otočil a všichni velitelé spojeného velení, ze strachu, aby se to neprovalilo, podepsali oběžník a rozeslali jej na všechny strany, že novým vrchním velitelem se 20. ledna stane Joe Biden.

Za 4 roky už nebude možná o co bojovat, protože za 4 roky se americký Protektorát změní k nepoznání, a to hlavně po demografické a voličské stránce

Donald Trump dostal okno, malé časové okno asi 3 hodin od Pentagonu, než do D.C. dorazí Národní garda z Virginie, aby vyhrál válku proti Deep State. Toto okno nevyužil a namísto rozkazu Pentagonu přišlo video a žádost k lidem v Kapitolu, aby šli domů. Generálům v tu ránu bylo jasné, že Trump ten rozkaz nevydá ani tehdy 6. ledna, ani později. Pentagon už neměl dál důvod za Trumpem stát. Ve chvíli, kdy Trump přišel o podporu Pentagonu, v tom okamžiku byl konec. V tom okamžiku bylo i mně jasné, že šance na zvrat vypršela. Od té chvíle všechny naděje šířené na alternativě již nebyly podloženy realitou, ale pouze virtuální realitou a přáním na zázrak. Armáda až do poslední chvíle byla na Trumpově straně, ale ten rozkaz musel přijít od Trumpa nejpozději v ten okamžik 6. ledna. Nemohlo to být tak, že se armáda jako sama rozhodne, tak to nefunguje.

Trump se rozhodl, že proti podvodům a zfalšování voleb, proti korupci a selhání americké justice, která odmítla poskytnout americkým občanům odpovědi a spravedlnost, a proti korupci Kongresu, nezasáhne silou, ale nechá proběhnout inauguraci Protektora dosazeného Deep State, zřejmě v domnění, že Biden selže a za 4 roky budou lidé volat Trumpa zpátky. Otázkou je, zda-li za 4 roky a po očekávané legalizaci minimálně 11 milionů ilegálů dosud žijících v republikánských státech na jihu bude mít Trump a jakýkoliv republikánský kandidát vůbec šanci vyhrát 270 hlasů volitelů. Válka se dá vyhrát i prohrát jediným taktickým manévrem, který zvrátí celou strategii. Jednu věc však Donald Trump dokázal, odhalil a odkopal Deep State až úplně na základy. Celý svět dnes vidí Ameriku takovou, jaká doopravdy je, bez maskování, bez pozlátek, ale opravdovou, jako předobraz nastupující totální diktatury.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSenátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 07:49:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní Senátorka M. Němcová se čílila nad projevem premiéra Andreje Babiše, když v krátké připomínce sebeupálení Jana Palacha (v r. 1969) prohlásil, cituji:

„...Naše země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“


Nevím, co je na těchto slovech tak irelevantního, že se paní senátorka nad nimi tak pohoršovala, nicméně aby tomu dodala patřičnou politickou váhu a důraz, připomněla (typicky podpásově) občanům jeho stručný životopis, kterým chtěla přirovnat, resp. dokumentovat rozdíly, jak a čím se v době normalizace zabývali nebo dělali Jan Palach a Andrej Babiš.

Paní Němcová připomíná, že zatímco Jan Palach obětoval to nejcennější, tedy svůj život, když varoval před nastupující normalizací, Andrej Babiš, jenž byl jen o 6 let mladší než J. Palach, vstoupil za časů normalizace do komunistické strany a nestyděl se dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností.

V této souvislosti není od věci se zeptat paní senátorky, která je o rok starší než Andrej Babiš, co ona v tu dobu dělala, jak se angažovala proti nastupující normalizaci? V r. 1969, kdy se upálil J. Palach, bylo paní Němcové 17 let, panu Babišovi 16 let. Podle paní senátorky A. Babiš v době normalizace vstoupil do KSĆ (bylo mu 26 let) a prý se nestyděl dokonce spolupracovat s komunistickou Státní bezpečností, copak asi v tu dobu dělala Mirka Němcová? Podle údajů z jejího životopisu nebyla do r. 1989, resp. 1992 politicky organizována (v r. 1992 vstoupila do ODS) tudíž po celou dobu normalizace jí pasivně přihlížela.

Pravda, studovala sice také Střední zemědělskou a technickou školu a nejspíše se učila (snažila) i cizím jazykům, z nichž dnes údajně aktivně ovládá italštinu (kde k ní přišla?) pasivně němčinu, angličtinu a ruštinu, což de facto znamená, že těmito jazyky se nedomluví. Na rozdíl od ní však A. Babiš, protože jednak s rodiči, tak i sám se dlouhodobě zdržoval v cizině, proto také umí hovořit francouzsky, rusky, německy a anglicky (z franštiny a ruštiny maturoval).

Jestliže paní Němcová vytýká Andreji Babišovi jeho osobní angažovanost v době normalizace vstupem do KSČ, spolupráci s StB, pak ona v normalizační době (1972-1992) poklidně vykonávala v Českém statistickém úřadě náročnou funkci odborného referenta. Protože je paní senátorka Němcová ženou velmi ambiciózní ženou (byť jí dříve mnohé ambice nevyšly), v r.1992, ve svých 40 letech chytla příležitost za pačesy a její ambiciozita nacházela uplatnění, neboť její politická kariéra rostla rychleji, než asi sama očekávala.

S politickou angažovaností jí také rostla „zdravá politická drzost“ a přesto, že v době vlády komunistů všemu jen pasivně, připosraženě přihlížela (to ji tenkrát ještě chyběla ta potřebná odvaha vystoupit a projevit nesouhlas s režimem), pak v barvách ODS potřebnou odvahu velmi rychle získala, za antikomunistický, antiruský, antičínský a antizemanovský postoj byla mnohokrát vedením ODS adorována. Ostatně, její post senátorky není náhodný, spíše očekávaný, resp. samozřejmý, je to odměna za její téměř třicetiletou věrnost a angažovanost v barvách ODS, která přivedla naši republiku do stavu vyrabované, vyprodané, vykradené, Klausem a jeho kumpány vytunelované a zdehonestované země. I na tom má paní „Mirka“ Němcová, významná členka ODS, své nemalé zásluhy.

Z pohledu minulosti je život premiéra Babiše něco na způsob „Čo bolo, to bolo, terazky som premiérom“! Navzdory tomu, že byl A. Babiš členem KSČ je velmi problematické prokázat mu nějakou činnost, která by společnost občany poškozovala. Nakolik byl angažovaný ve spolupráci se StB, zda vůbec nějakou „udavačskou“ činnost vyvíjel, je rovněž víceméně jen na bázi spekulací.

Rozhodně však nebyl člověkem, který by společnosti jako člen KSČ z pohledu paní Němcové, někomu ublížil nebo někoho poškodil.

To o paní Němcové říci nelze, neboť jak výše uvedeno, její angažovanost v ODS, která se dlouhodobě podílí na zhoršování situace ve společnosti, má na tomto stavu prokazatelně osobní účast. Problém je, že zatímco představitele ODS včetně zakladatele V. Klause nikdo věcně neodsuzuje a nežaluje, přesto lze ODS považovat za stranu jako vyloženě státu škodnou. Z tohoto úhlu pohledu musí být Babišova osobnost nutně politicky dehonestována, protože to byl za a) komunista, za b) spolupracovník StB, za c) dnes je to významný podnikatel, za d) miliardář, za e) politik, který ač je v politice jako slon v porcelánu, umí z rozšlapaného porcelánu vždy vítězně vyjít, za f) a protože má i lepší výsledky vládnutí než ODS, je paní Němcovou „přiměřeně “ její oblibě, oceňován.

Paní senátorka Němcová tím, že si „vyšlápla“ na premiéra Babiše za zcela banální, ale věcné a realitě odpovídající porovnání situace ve společnosti, se znovu ukázala jako člověk, který v zaslepené nenávisti vůči jinému člověku jej šikanuje a poškozuje kde může. Osobnosti jejího formátu by nebylo od od věci připomenout, že ač senátorka nemá právo bezdůvodně pomlouvat člověka, když sama má máslo na hlavě (kulantně řečeno). To už není politická angažovanost, to je drzá, prachsprostá, vypočítavá pomluva.

A to má tato „ambocious woman“ nebo také „czech hen“ v úmyslu kandidovat na funkci prezidentky ČR. Zřejmě se domnívá, když mohou mít na Slovensku prezidentku paní Čaputovou, proč by v Česku nemohli mít prezidentku paní Němcovou? Upřímně řečeno, prezidentku proč ne, ale ne Němcovou, to už raději nějakou „Češku“ Novákovou, Brázdovou, nebo Procházkovou! Ale klidně to může být i jiná, jen ne z ODS a Němcová!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNezávislá studie „nenašla důkazy“ o účinnosti lockdownu na zastavení šíření covidu   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 07:43:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Liberálové možná budou diskutovat s Fox News nebo dokonce s republikánskými politiky. Co se ale stane, až jedna z jejich prestižních univerzit v Kalifornii přijde s nezávislou studií, která potenciálně ukáže, že jejich kolektivní reakce na covid mohla být naprosto bezcenná a ve výsledku mohla způsobit mnohem více škody než užitku?

V tomto duchu může být zajímavé poukázat na to, že nová nezávislá studie ze Stanfordu zpochybňuje účinnost lockdownu a nařízení pobývat doma (což nazývají jako NPI neboli nefarmaceutická intervence) v boji proti covidu-19. Hlavním autorem studie je docent na katedře medicíny ve Stanfordu.

„Studie nenalezla důkazy na podporu toho, že by intervence NPI účinně zabraňovala šíření,“ uvedl Outkick, který zprávu zveřejnil.

Studie, jejímiž spoluautory byli Dr. Eran Bendavid, profesor John P.A. Ioannidis, Christopher Oh a Jay Bhattacharya, studovala efektivitu NPI v 10 různých zemích, včetně Anglie, Francie, Německa a Itálie.

Poté, co bylo vše řečeno, zpráva dospěla k závěru: „Abychom to shrnuli, nepodařilo se nám najít přesvědčivé důkazy, podporující úlohu pro přísnější intervence NPI, které by dostaly covid pod kontrolu na začátku roku 2020.“

Studie ve skutečnosti nenalezla „žádný jasný a významný příznivý účinek přísnějších NPI na růst případů v žádné zemi.“

Výňatek ze studie:

„V rámci této analýzy neexistují důkazy o tom, že by přísnější nefarmaceutické intervence („lockdowny“) podstatně přispěly ke změně křivky nových případů v Anglii, Francii, Německu, Íránu, Itálii, Nizozemsku, Španělsku nebo Spojených států na začátku roku 2020. Když porovnáme účinnost NPI na rychlost růstu případů v zemích, které zavedly přísnější opatření, se zeměmi, které zavedly méně přísná opatření, důkazy nenaznačují, že by přísnější intervence NPI poskytovaly další významnou výhodu nad rámec méně přísné intervence NPI. I když mírné poklesy denního nárůstu (pod 30%) nelze v několika zemích vyloučit, možnost velkého poklesu denního nárůstu v důsledku přísnější intervence NPI je neslučitelná s nashromážděnými údaji.“

Studie dokonce zkoumala potenciál nařízeného pobývání doma v souvislosti s usnadněním šíření viru:

„Řízení rozsahu účinku ve většině scénářů poukazuje na zvýšení míry růstu případů, i když tyto odhady jsou rozeznatelné od nuly pouze ve Španělsku (odpovídající nepříznivým účinkům lockdownů). Pouze v Íránu odhady soustavně poukazují na další snižování tempa růstu, přestože jsou tyto účinky statisticky nerozeznatelné od nuly. I když je těžké vyvodit z těchto odhadů spolehlivé závěry, odpovídá to nedávné analýze, která identifikovala zvýšení přenosu a případů v čínském Hunanu během období nařízeného pobytu doma kvůli zvýšené hustotě a přenosu uvnitř domácností. Jinými slovy, je možné, že nařízení „pobývat doma“ může usnadňovat přenos, pokud se zvýší kontakt mezi lidmi tam, kde je přenos efektivní, jako jsou uzavřené prostory.“

Zpráva pokračuje:

„Nezpochybňujeme roli všech zásahů v oblasti veřejného zdraví, ani koordinované komunikace o epidemii, ale nepodařilo se nám najít žádné další výhody nařízeného pobývání doma a uzavření obchodů a firem. Údaje nemohou zcela vyloučit možnost některých výhod. Avšak i když tyto výhody existují, nemusí vyrovnat četné škody těchto agresivních opatření. Cílenější zásahy v oblasti veřejného zdraví, které účinněji snižují přenos, mohou být důležité pro budoucí řízení epidemie, aniž by došlo ke škodám, způsobeným velmi přísnými opatřeními.“

Celou zprávu si můžete přečíst zde:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/eci.13484

Peer-Reviewed Study “Did Not Find Evidence” Lockdowns Were Effective in Stopping COVID Spread vyšel 18.1.2021 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8577-nezavisla-studie-nenasla-dukazy-o-ucinnosti-lockdownu-na-zastaveni-sireni-covidu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdešel nejvýznamnější prezident od časů F.D. Roosewelta…   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 07:39:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukazuje se, že v amerických dějinách (a nejen v nich) je úspěšný ten prezident, který překračuje úzké omezení stranického vidění a má odvážný protimainstreamový vhled do celé škály problémů týkající se vlastní země a (protože v Amerika nesporně byla a stále je supervelmocí) hlavně světa.

Ve 20. a 21. století jimi v USA byli F.D. Roosewelt a končící Donald Trump. Ano, zdánlivě tak nesourodé osobnosti bez ohledu na to, že ten první byl demokratem a ten druhý kandidoval za republikány (to neznamená, že byl republikánem) měnili svět v rámci omezenosti, že byli prezidenty nesporně imperialistické světové supervelmoci, což nebylo vždy vykládáno jen v tom negativním slova smyslu, jeden každý z nich byl hlavně politickým rebelem, který obracel Ameriku k míru.

F.D. Roosewelt kromě svého velmi originálního New Dealu na vyřešení důsledků Velké hospodářské krize, především musel zlomit odpor izolacionistů a nabídnout přátelskou ruku J.V. Stalinovi, který ať byl jaký byl, byl rozhodující politickou osobností, která porazila nejodpudivější režim v historii lidstva – německý nacismus. Zatímco dnes je Stalin západními liberálními demokraty pokládán vedle Hitlera za spolupodílníka na vzniku 2. světové války, bez spojenectví Roosewelta a Stalina by se svět nacismu i fašismu nezbavil. Hned nástupce Roosewelta, taky demokrat, v podstatě otočil a byl hlavním architektem vypuklé studené války mezi Západem a Východem, která s krátkým smírem kolem roku 1990, následně vypukla s neztenčenou silou a nadržený Západ se s velkou radostí i silou pustil do nového krveprolití.

Snad nikdy v tak krátké době nezuřilo tolik agresivních konfliktů které američtí prezidenti bez ohledu na stranickou příslušnost pořádali jako upevnění dominance Západu. Ať to byli oba Bushové s Irákem, a ten mladší s Afghánistánem, Clinton se svým skvělým nápadem humanitárního bombardování Jugoslávie, Obama v pokračování ve válkách v Afghánistánu a Iráku a ozbrojené likvidace Libye a agresivní válce v Sýrii a vyvolání protiruské proxyválky na Ukrajině…

Mimochodem John Biden, velký lidumil a bojovník za lidská práva, který (zatím nevím v okamžiku psaní tohoto příspěvku, zda tam nevypuklo 2. povstání) se dnes ujme funkce dalšího prezidenta, byl nadšeně fanatickým podporovatelem jak humanitárního bombardování v Jugoslávii, tak té skvělé války v Iráku i války v Libyi. Když jde o to prolévat cizí krev na cizím území, jsou američtí politici, nerozhodno, zda demokraté či republikáni nadšeně zajedno

A potom přišel ten chlapík, často nerudný, který sice nakládal, kde mohl idiotské sankce. Ale nikdy nezahájil nový vojenský konflikt a naopak chtěl stáhnout americké vojáky ze všech bojišť.

Zatímco Obama ve válkách pokračoval a další, která vedla v přeměnu Libye ve zhroucený stát, zahájil dostal ihned Nobelovu cenu míru, návrh na tutéž cenu pro Trumpa byl vysmíván a pochopitelně neudělen.

To, že měl vášnivou řeč pro své stoupence namířené proti uznání Joe Bidena prezidentem, se asi mnohým zdá pochopitelné. Čtyři roky vedli demokraté a zejména šílená Pelosiová doslova hon na Trumpa. Nejdřív vyšetřování „ruské stopy“ v předchozích volbách a později impeachment kvůli naprosto titěrné záležitosti s údajným zneužitím pravomoci, kdy Trump měl údajně lámat Zelenského, aby dodali materiály na Bidena.

Nevím, asi mnohý na Trumpově místě by jednal stejně.

Liberálové ho odsuzují, trumpovská část republikánů má pochopení.

I proto šílenka odstartovala nový impeachment.

Roztomilé.

Štvavou kampaní proti Trumpovi budou Trumpa jedině posilovat. Možná nebude budoucím prezidentem, ale politika jde ve vlnách. Co je dnes zatracováno, může být za dva roky vynášeno vzhůru.

Ať tak či onak.

Odešel po F.D. Rooseweltovi nejzajímavější prezident 20. a počátku 21. století.

Je dobré, že tam byl.

Jiří Vyvadil
Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNovotný: Budeme i nadále oslavovat protičeské panovníky a esesáky?   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 04:23:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
22. března 2021 uplyne 550 let od smrti Jiřího z Poděbrad, přičemž loni v dubnu jsme prakticky ignorovali 600. výročí jeho narození a Stanislav Novotný se ptá „Budeme i v roce 550. výročí smrti Jiřího z Poděbrad dávat přednost oslavám protičeských panovníků a esesáků?"

V minulém roce jsme si mohli připomenout 600.výročí narození Jiřího z Poděbrad, připomíná Stanislav Novotný a pokračuje v komentáři.

Nicméně nedlouho předtím Česká televize doprovodila koprodukčním bulvárním seriálem 300.výročí narození Marie Terezie. Ano, té Marie Terezie, která prakticky pohřbila českou státnost, germanizovala národ a připravila nás o historické země Koruny české.

A právě v roce šestistého výročí narození Jiřího z Poděbrad vedení Prahy 6 vztyčilo „sochu“ Marie Terezie v parku, jenž naprosto nesmyslně nese tři roky právě její jméno.

Tento artefakt moderního neumění stál 4 mil. korun a dosti nepatřičně dominuje i níže instalovanému památníku štábního kapitána Václava Morávka, který položil život za národ v době, kdy byli Češi nejbrutálněji poníženi a porobeni německou hrůzovládou.

A aby toho nebylo málo, tak v roce 600. výročí narození zemi oddaného a mimořádně schopného českého panovníka vzdali v Řeporyjích instalací památníku hold jednotkám SS.

Snaha po zdůvodnění nutnosti cizí nadvlády čouhá z těchto lokajských počinů jako sláma z bot. V kontrastu s tím jsou orwellovsky gumovány vzpomínky na období české hrdosti, samostatnosti a svébytnosti.

Začasté i pouhou nevšímavostí. Ta vyplývá nejen z prohlubující se nevzdělanosti, ale především z malosti českých kulturtrégrů a obskurních pidipolitiků.

Pokusme se proto o reparát. U příležitosti 550. výročí smrti krále Jiřího můžeme bilancovat a ukázat, co všechno musel v naprosto rozvrácené zemi vykonat v krátkém čase skutečný státník a hospodář, aby jeho vlast mohla opět zamířit k míru a prosperitě.

A srovnejme pak jeho výkon s většinou těch, kteří si nárokují vůdčí postavení a hrají si na elity tady a teď, končí komentář Stanislav Novotný.

Stanislav Novotný
bývalý policejní prezident, dnes předseda Asociace nezávislých médi
První Zprávy

Jiří z Kunštátu a Poděbrad, vlastním jménem Jiřík z Kunštátu a Poděbrad (23. dubna 1420 – 22. března 1471 Praha), byl od roku 1458 po zvolení českou šlechtou až do smrti roku 1471 český král. Měl přezdívku „husitský král“. Stal se jediným českým panovníkem, který nepocházel z panovnické dynastie, ale z panského stavu domácí šlechty. Po něm vládli již pouze králové z cizích dynastií. Vynikající diplomat, stratég, sjednotitel Evropy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLeyenová se rozhoupala zkritizovat Twitter za típnutí Trumpa   
Pridal tk Čtvrtek 21 leden 2021 - 04:20:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tentokrát až dlouho po Merkelové, se šéfkomisařka EU dnes rozhoupala ke zkritizování sociálních oligarchů za típnutí Trumpa. Ačkoli to nejprve mnohým politikům vyhovovalo, nyní po bitvě zjistili, že již nestojí na pozicích demokracie a svobody projevu, a že západní hodnoty vzaly tak za své.

Leyenová toto sáhnutí do svědomí západní demokracie dnes zrekapitulovala slovy, že není možné, aby takové rozhodnutí (típnutí demokraticky zvoleného politika) dělalo jako arbitr představenstvo nějaké společnosti z Křemíkového údolí... Takové rozhodnutí by podle VDL mělo být kompetencí politiků a parlamentů, než pár jakýchsi manažerů.

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/535611-von-der-leyen-skrytykowala-wylaczenie-konta-trumpa-przez-tt

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0983 sec,0.0637 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,252kB