Středa 20 leden 2021
A dobře nám pak (se lží), bude na zemi   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 19:04:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úkol rozněcovat nevraživost našich lidí vůči Rusku, udělat z něho v našich očích ďábla, z Rusů bandu satanů a z Putina Belzebuba, předepsaný naší vrchnosti ještě vyšší vrchností euroatlantickou, naráží u nás na potíže a jeho plnění neprobíhá zdaleka tak hladce, jak by bylo třeba a jak by si euroatlantická vrchnost představovala. Ale je to v nás, jako v krávě tele, namísto abychom k ruské hranici v pevném šiku mašírovali, tak se kroutíme, namísto hymny EU bychom raději zpívali Hej Slované, v hlavě nám namísto nenávisti k Rusku straší představa o Rusi jako o matičce všech Slovanů a tedy i nás Čechů, kterou nám tam natloukli nešťastní národní buditelé Kollár, Šafařík a další, nedaří se tak, jak by bylo třeba, vyhnat z našich hlav vzpomínku na smrt 12 milionů rudoarmějců, bez níž bychom zde nebyli, zkrátka a dobře nejsme vůbec a dokonce ani v nejmenším tak spolehlivým článkem euroatlantické nenávisti k Rusku, jakým bychom měli být a jaký se od nás očekává A to i vzdor výjimkám z tohoto neutěšeného obrazu, jakými jsou např. starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, starosta Řeporyjí Pavel Novotný, primátor Prahy Zdeněk Hřib či Karel Schwarzenberg.

Co s tím?

Je nás třeba převychovat, to je jasné. A jak? Též jasné. Co nejúčinnější propagandou.
Obrátili se tedy naši propagandisté na uznávaného teoretika a praktika obracení lidu na pravou víru Josefa Goebbelse a na jeho tři zásady nejúčinnější propagandy, kterými jsou:

-Nelhat (Gobbels považoval lež za nevýhodnou. A to proto že jakmile je lež jednou prohlédnuta, stává se hlasatel této prohlédnuté lži už trvale nedůvěryhodným. Goebbels navíc považoval lež za zbytečnou, protože uplatňování dalších dvou zásad ji dokáže plnohodnotně nahradit).

-Zakrývat

-Odvádět pozornost

S uplatňováním zásady druhé a třetí nemají naši propagandisté, hlavně ti v naší instituci nejvlivnější, čili ČT, žádné problémy, a v celé jejich šíři ji už roky bohatě uplatňují. Avšak vzdor Goebbelsově výstraze už roky pošilhávají i směrem k jeho zásadě první. A to ne snad s úmyslem ji uplatňovat, ale naopak vyvrátit. Čili nikoli nelhat, jak hlásil Goebbels, ale lhát, pokud se ovšem ta lež podá občanstvu tak rafinovaně, že bude mít šanci zůstat neprokouknuta.

Zrovna včera večer právě tento druh lži, kterou se propagátoři ČT rozhodli zmistrovat i proslulého mistra Goebbelse, z obrazovek našich televizorů zazněl. A to v pořadu Události. Mluvilo se v něm o Janu Palachovi a o vstupu vojsk na půdu naší země v r. 1968, a jen tak jakoby mimochodem utrousil moderátor větu, že mnohé země „ruskou okupaci Československa tehdy tvrdě odsoudily“.

Jestliže v ten okamžik máte za to, že lživé vyjádření „ruská okupace“, jež ruskou okupaci nebyla, protože šlo o nešťastný a politováníhodný čin zemí Varšavské smlouvy, který by se s přivřením obou očí dal snad označit nanejvýš za „okupaci sovětskou“, vypadla z vašeho televizoru jen nějakým nedopatřením, omylem či překlepem redaktora, který onu informaci připravoval, jste na hlubokém omylu. Protože ono ve skutečnosti šlo o výrok, pronesený s nadgoebbelsovsky promyšleným záměrem možná jen propagandistů ČT, ale možná, kdo ví, i o výrok, šířeji vycházející z nové ideologické západní platformy, jež káže označovat vše sovětské a neblahé nikoli už za sovětské, ale za ruské, a tímto trikem přesměrovávat nevraživost lidí k někdejšímu sovětskému k dnešnímu ve sta ohledech odlišnému ruskému. Smísit zkrátka obé tak, aby to dnešní ruské už provždy do sebe nasávalo ono bývalé a někdy nenáviděné sovětské, a v očích světa se tak stalo nenáviděným otloukánkem už jen ono samo.

Že se přitom lže a překonává i pověstné tabu velmistra pokoutní nacistické propagandy, zjevně nikomu nevadí. Účel světí prostředky a cíl světového zla světí lež. Aneb: Pravdomluvnost často bolí, avšak lež se lehce volí (jehlaspichlas). A čím obelhávanější a tím i hloupější budeme, tím nesnadněji budeme schopni lži rozpoznávat.
A věřte tomu, dobře nám pak bude na zemi.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík z Alžíru údajně odmítl obsloužit francouzské Židy. Zatkla ho policie   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 07:37:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ilegální uprchlík z Alžíru Dhia Edine údajně odmítl převzít objednávku od židovské kosher restaurace v Paříži. Uprchlík pracoval pro rozvážkovou online firmu deliveroo a údajně řekl 2 zaměstnancům kosher restaurace “Židy neobsluhuji” a zrušil objednávku. Následně ho na základě udání zaměstnanců restaurace zatkla policie a půjde před soud.

U soudu to pravděpodobně bude tvrzení proti tvrzení. Ono si zaměstnanci restaurace mohli to obvinění klidně vymyslet, jako se již stalo mnohokrát v minulosti. Na druhou stranu je pravda, že většina muslimů jsou otevření antisemité.

Přesto se lze domnívat, že v tomto sporu 2 vyvolených menšin, bude soudce na straně žalobce. Přece jenom všechny menšiny nejsou stejně vyvolené.

Sára Stein, NYC, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu zaměřila vláda očkovací kampaň pouze na bílé Němce! Barevní imigranti a uprchlíci se očkovat nebudou?   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 07:30:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá města a media zaplavila obrovská reklamní kampaň, která vyzývá k zatím dobrovolnému očkování vakcínou proti koronaviru. Kampaň běží pod heslem “Německo si vyhrnuje rukávy pro očkování proti koronaviru ” (Deutschland krempelt die Armelhoch fuer die Corona-Schutzimpfung)). Trochu překvapivě je tahle kampaň zaměřena pouze na bílé Němce. Na všech plakátech se objevují pouze běloši. Přitom každá kampaň v multikulturním Německu jinak zahrnuje i barevné modely.

Znamená to, že očkovat se mají pouze bílí Němci? Vždyť dnes již žije v Německu mezi 8-10 miliony barevných imigrantů a jejich počet prudce roste. K tomu se přidávají zprávy, že uprchlíci očkováni nebudou. To jistě bude náhoda!

V ČR to bude nepochybně stejné. Očkováni tou úžasnou vakcínou budou pouze bílí, na černochy, muslimy, Vietnamce atd. asi nedojde.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní dáma USA Melania Trump se rozloučila s Američany v projevu z Bílého domu, navždy zůstanou v jejím srdci.   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 07:23:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První dáma USA Melania Trump se rozloučila s Američany v projevu z Bílého domu, navždy zůstanou v jejím srdci. Ve Washingtonu D.C. mezitím vyrůstá děsivý obraz NWO, prázdné ulice, zátarasy, tisíce vojáků a nový prezident už chystá smršť exekutivních příkazů, na obzoru je celonárodní lockdown, povinné vakcinace Američanů a nezletilých, povinné nošení roušek v celých USA, zrušení rodových zájmen v americké armádě, non-binární Amerika a mohutné čistky a razie ve všech orgánech státní správy proti lidem, kteří sympatizovali s Donaldem Trumpem! Brave New World začne 20. ledna 2021 v USA na schodišti Kongresu!

Manželka Donalda Trumpa a První dáma Spojených států Melania Trump v pondělí vystoupila v Bílém domě s rozlučkovým projevem k americkému lidu. Vystoupení bylo pro mnoho lidí velmi dojemné, protože Melania celé 4 roky stála v silném stínu svého manžela a na rozdíl od Michelle Obamové o ní média prakticky neinformovala, maximálně bulvární časopisy, které sledují její šatník a modelové kolekce. Rozloučení zachycené na videu jsem opatřil českým překladem a titulky, protože za několik let to bude vzdálená vzpomínka na dobu, kdy v Bílém domě byli zástupci amerického lidu a ne kandidáti Deep State. Je potřeba archivovat každý okamžik umírající Ameriky, protože v budoucnu přijde řada na hluboké analýzy, bude se studovat a zkoumat, jak došlo k pádu amerického impéria a kde se vzal prvopočátek novodobé totality a diktatury Brave New World, kde nikdo není svobodný, pokud si myslí a říká, co si nemyslí a neříkají korporátní média.

VIDEO V ODKAZU:

https://rumble.com/vd0yel-melania-trump-v-roli-prvn-dmy-se-v-projevu-z-blho-domu-rozlouila-s-ameriany.html

V předvečer inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena se Washington D.C. proměnil na město duchů. Ulice jsou prázdné, přehrazují je anti-riot ploty, všude jsou rozmístěny betonové zátarasy a bariéry, uvnitř Kongresu na chodbách spí stovky členů Národní gardy, další jsou rozmístěni ve vojenských stanech v celém Washingtonu. Situace připomíná pád Říma, zaměstnanci ve federálních úřadech dávají hromadné výpovědi, zaměstnanci se snaží distancovat od vlády Donalda Trumpa a lidé se předhánějí v tom, kdo více a lépe odsoudí odcházejícího prezidenta.

Deep State se bude zbavovat především těch lidí, kteří aktivně šli na ruku Donaldu Trumpovi, kteří otevřeně na sociálních sítích podporovali jeho vládu, tito lidé jsou opravdu v ohrožení života v této chvíli v USA. Donald Trump dnes oznámil, že otevře letecké spojení do USA z Evropy a Brazílie, ale to není snaha Donalda Trumpa podpořit cestovní ruch, ale je to poslední služba, jak umožnit Trumpovým příznivcům z řad federální vlády, aby nasedli na otevřené letecké spoje a prchli do Evropy, případně do Brazílie. V USA začaly masivní čistky a teror, který se dá přirovnat jen k Džeržinskému čistkám v Rusku v roce 1918.

Likvidace svobodných médií v přímém přenosu, odnesou to i nezávislé televize a dokonce i Fox News

Redaktor Washington Post dnes doporučil telekomunikačním společnostem, které se starají o rozvody kabelové televize a o vysílače televizního signálu, aby přestaly přenášet signály televizních stanic Fox News, One America News Network (OAN) a Newsmax, protože se podle jeho názoru jedná o podporovatele teroristů, přičemž tyto stanice jsou prý financovány ze zahraničí, rozuměj asi z Ruska. Max Boot, sloupkař z Washington Post a analytik televizní stanice CNN toto navrhuje proto, že to prý byly právě tyto stanice, které podněcovaly v Američanech násilí, což vyvrcholilo 6. ledna útokem na Kongres.

Vidíte, přesně o tomto jsem psal minulý týden, mluvil jsem o tom i na rádiu, uplynulo pár dní, a už je to tady. Snahy o vyřazení televizních stanic z vysílačů a z kabelových televizí, takže televize budou moci vysílat jen na internetu, a to jen v případě, že najdou cloudového operátora, který je přijme a bude šířit jejich datové vysílání. Může se stát, že nikdo z velkých cloudových operátorů tyto televize na své servery nepustí. Jedná se o mohutnou mediální čistku řízenou korporátními médii Deep State.

Svobodu lze jen těžko získat, ale snadno ji lze ztratit, když je k tomu obyvatelstvo ochotno přihlížet

Pokud jste poslouchali můj páteční pořad na SVCS, tak víte, že jsem hovořil o tom, co stačí k tomu, že demokratické země se změní v totalitu. Stačí k tomu jediná věc, ochota obyvatelstva. Podle posledního průzkumu ve Velké Británii celých 45% britské populace souhlasí se sledováním obyvatelstva pomocí špehování pozice mobilních telefonů při vynucování lockdownu. Pouze menšina 42% lidí je proti špehování a trasování polohy lidí podle jejich mobilních telefonů.

Ano, v okamžiku, kdy většina populace se nechá špehovat a sledovat, a je jedno, pod jakou záminkou to je, jestli covidová hrozba, nebo teroristická hrozba, nebo jiná hrozba, tak v tom okamžiku a lusknutím prstu se z demokratické země, kde se demokratické principy těžce rodily skrze dokument Magna Carta, najednou přes noc stává totalita a despocie, protože většina lidí v té zemi je k tomu ochotná, má ochotu nechat se špehovat, nechat se omezovat, nechat se zavírat doma, nechat se testovat, nechat se očkovat, nechat se omezovat v přístupu do zaměstnání bez papíru o testování nebo očkování, nechat se omezovat v cestování bez covidového pasu.

Na Slovensku bez potvrzení o testování už ani nenatankujete benzín

To všechno je důsledkem ochoty obyvatelstva nechat si ukrást svobodu. A národ, který má ochotu nechat si ukrást svobodu, který se nepostaví většinově na odpor, nemá nárok na to, aby si nějakou svobodu zasloužil. Za svobodu se musí bojovat, a když je vybojovaná, musí se chránit, aby se neztratila. Ztráta svobody je totiž strašně jednoduchá, protože po čase se stává samozřejmostí, a co je samozřejmostí, to nikdo nemá potřebu chránit. A tak najednou vidíme celé národy, které si nechávají pod záminkou jakéhosi viru likvidovat záruky svobod, které byly budovány desítky a jinde i stovky let.

Na Slovensku mají znovu zákazy vycházení a bez Matovičova modrého papíru z testování už podle posledních informací nebudete smět od 27. ledna ani na benzínovou pumpu natankovat palivo, to asi proto, abyste benzín nenakazili covidem. Na Slovensku je přitom dokonalé ticho po pěšině, žádná generální stávka, ani milionové protesty se nechystají. Je to kvůli tomu, že s výjimkou určitého procenta lidí na Slovensku je drtivá většina Slováků ochotna nechat si natrvalo a napořád sebrat svobodu. Ne dočasně na nějakou dobu, ale natrvalo, protože takových covidů a mutací covidů budou mraky v budoucnu, nejen na Slovensku, každou zimu, každé jaro a každý podzim. A jakmile jednou je národ ochotný vzdát se svobody, už se s ní nikdy nesetká.

Amerika pod novým prezidentem se stane největší pokusnou laboratoří na světě

Bidenova Amerika tento proces povýší na vyšší level, Joe Biden už se nechal slyšet, že očkování by mělo být povinné pro federální pracovníky, dále pro všechny pracovníky ve zdravotnictví, ve veřejných službách, kde se zaměstnanci setkávají se zákazníky, vojáci, policisté a hlavně všechny nezletilé děti. Tento rok v létě se už prý bude moci cestovat do zahraničí jen s covidovými pasy, kde bude uvedeno očkování, anebo čerstvé testování. Ovšem Bidenova Amerika tento level posune, protože bude vyvinuta snaha o přijetí zákonů na povinné, tedy mandatorní trasování. Člověk by měl zakázáno pohybovat se mimo své bydliště bez zapnutého chytrého mobilního telefonu s nainstalovanou a spuštěnou trasovací aplikací.

Ta by měla varovat člověka, v závislosti na jeho statusu, kam smí vstoupit, a kam nesmí. Telefon by to zjišťoval podle GPS pozice. Pokud by vás na ulici zadržela hlídka bez mobilního telefonu, čelili byste obvinění ze šíření nakažlivé nemoci a mohli by vás obvinit až dokonce z terorismu. Opuštění domova bez mobilu by tak bylo vysoce nebezpečné. A od toho by byl jen krůček k očipování lidí, a víte, čím by se to zdůvodnilo? No přece tím, že lidé si pořád zapomínají trasovací mobil doma, ale když budou mít čip pod kůží, už se nebudou moci hlídce na ulici vymlouvat na to, že si mobil doma zapomněli. Donald Trump měl použít sílu na záchranu americké republiky. Jeho pád a nástup Bidena k moci totiž přinese hrůzu i do Evropy, a to velice rychle. Diktátor Biden zahájí vládu 20. ledna 2021 za pomoci armády, Národní gardy, Kongresu a Nejvyššího soudu, který mu dopomohl k cestě do Bílého domu, když soudci pošlapali právo amerického lidu na spravedlnost.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzrael prohlubuje okupaci Západního břehu   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 04:11:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelská vláda v neděli schválila výstavbu několika stovek nových obytných jednotek na okupovaných palestinských územích na Západním břehu Jordánu.

Portál Deutsche Welle uvedl, že byl vydán souhlas s výstavbou 780 bytových jednotek pro židovské kolonisty. Německý portál uvádí, že izraelská vláda termínově využila poslední dny prezidentství proizraelského Donalda Trumpa. Podle organizace Peace Now mají nové stavby vzniknout v hloubi okupovaného území a fakticky znemožňují fungování celistvého palestinského státu.

Premiér Benjamin Netanjahu rozhodnutí o výstavbě avizoval již dříve, ale formální vládní schválení byla přijato v neděli. Výstavba 365 bytových jednotek může být zahájena okamžitě, u 415 jde o vstupní souhlas.

Nedělní rozhodnutí je součástí širšího programu, ve kterém izraelská vláda předpokládá na okupovaných palestinských územích postavit 12000 domů pro židovské kolonisty. V současnosti na okupovaných územích Západního břehu a východního Jeruzaléma žije asi 700000 Židů, to je asi 10 procent židovské populace Izraele.

Poznámka IK: Židé se dopouštějí genocidy a svět mlčí!

FOTO: Ztráty palestinského území od roku 1946 ve prospěch Izraele.

Jan Urbach
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV USA zastavili očkování Modernou: nežádoucí účinky!   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 03:56:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdravotní autorita Californie zastavila očkování americkou vakcínou Moderna.

Dostavuje se příliš mnoho nežádoucích účinků.

Zdravotníci zatím mluví jen o aktuální várce, aby nepotopili Moderně celý byznys - vždyť Evropané si to chtěj kupovat a dokonce i píchat...

Takže ukázka dalšího světového podvodu na lidstvu. Primitivové co se nechali touto sračkou naočkovat budou mít prostě asi problém.

Zdroj: https://www.cdph.ca.gov/Programs/OPA/Pages/NR21-021.aspx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle zástupců Romů v radě vlády ombudsman nezná své kompetence   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 03:51:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šest zástupců Romů v radě vlády pro záležitosti romské menšiny kritizuje ombudsmana Stanislava Křečka. Podle jejich názoru cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu. Prohlášení členové vládní rady zveřejnili na serveru Romea.cz.

Zástupcům pro záležitosti romské menšiny se nelíbí Křečkova kritika chystané vládní strategie romské integrace do roku 2030.

Strategie je zaměřená na pomoc Romům v oblasti zaměstnávání, bydlení, zdraví a emancipace. Strategie obsahuje sto stran a měla by ji projednat vláda.

Křeček minulou středu na stránce svého úřadu uvedl, že „dokument je nerealizovatelný a sestavený bez znalosti věci“. Křeček kritizuje zejména neziskové organizace a vládní agenturu pro sociální začleňování, které jsou podle jeho názoru nefunkční. Ombudsman se zmínil, že někteří Romové nemají problémy s bydlením kvůli diskriminaci, ale kvůli tomu, že „devastují bytový fond a přeměňují část obcí ve vyloučené lokality“. To, že jsou Romové diskriminování, Křeček nepopírá, podle jeho názoru však odstranění problému nepomůže „potěmkinovská vesnice Strategie“. Je také proti tomu, aby se úřad ombudsmana podílel na zprávě pro vládu o dřívějších protiprávních sterilizacích. Kritizoval i to, že ve strategii chybí akcent na nezbytnou účast samotných Romů při řešení problému.

„Nepopírám diskriminační jednání, ani lidí, ani úřadů, ani politiků. Máme za sebou 20 let 21. století a stále jsme se neposunuli z místa. Už nám vyrostla dalších generace Romů, ale strategie stále hovoří v těch samých pojmech, aniž by sama dokázala otevřeně pojmenovat věci, jak jsou. Bez toho, že si budeme něco nalhávat, nikam se neposuneme,” uvedl Křeček.

Šest zástupců Romů v radě se vyjádřilo, že je reakce Křečka nepřekvapuje. Ten již v minulosti oznámil, že případy odmítání Romů pronajímateli nebo zaměstnavateli by neměl řešit jeho úřad.

V prohlášení zástupců Romů stojí: „I proto jsme toho názoru, že by se měl zamyslet nad tím, jak kvalitně a efektivně vykonává svou práci, zvláště pokud cíleně podkopává důstojnost Romů v rozporu s výkonem své funkce, čímž zároveň snižuje důstojnost nejen své osoby, ale též úřadu, který zastupuje.“

Pod prohlášení se podepsali Jan Husák, Alena Drbohlavá Gronzíková, Gwendolyn Albert, šéf organizace Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička, Zdeněk Guži a Tomáš Šcuka.

Podle nich se Křeček vyjadřuje nekorektně, nezná své kompetence a vyhýbá se odpovědnosti. Připomněli, že veřejný ochránce práv by měl dbát na rovné zacházení a ochranu před diskriminací. Antidiskriminační zákon zakazuje diskriminaci na základě rasy, etnického původu, náboženství nebo pohlaví.

Strategie romské integrace na roky 2021-2030 navazuje na dřívější strategii, která platila do roku 2020. Dřívější verze byla schválená vládou 23. února 2015. Vytvořena byla ve spolupráci s Radou vlády pro záležitosti romské menšiny, neziskovými organizacemi či zástupci některých ministerstev.

Po lopatě řečeno: Křeček odhalil pravdu o cikánských podvodech a vysávání peněz ze státního rozpočtu! nemakat, kecat a ještě si to nechat od nás všech platit.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fbrt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRospotrebnadzor oznámil, že vakcína EpiVakKorona má 100% účinnost   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 03:46:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Imunologická účinnost vakcíny proti covidu-19 EpiVakKorona v první a druhé fázi klinických studií byla stoprocentní, informovala tisková služba ruského úřadu na ochranu zdraví spotřebitelů (Rospotrebnadzor).

Úřad poznamenal, že přítomnost protilátek proti koronaviru není považována za kontraindikaci pro očkování: EpiVakKorona pomůže posílit již vytvořenou imunitu. Schéma zahrnuje dvojitou nitrosvalovou aplikaci vakcíny s intervalem nejméně 14-21 dní a v dávce 0,5 mililitrů: lze se očkovat i jedním komponentem, pakliže měla osoba předtím covid-19.

„Avšak očkování jednou dávkou vakcíny EpiVakKorona neposkytne optimální a silnou imunitní odpověď,“ řekli v Rospotrebnadzoru a dodali, že tento problém vyžaduje další výzkum.

EpiVakKorona, která byla vyvinutá novosibirským centrem Vektor, byla registrována v říjnu minulého roku.

Třetí fáze studií pokračuje, účastní se jí 40 000 dobrovolníků, včetně lidí nad 60 let a chronicky nemocných. Více než 45 000 dávek již bylo poskytnuto do civilního oběhu, ve velkém měřítku má být výroba započata v únoru.

První ruská vakcína proti koronaviru byla Sputnik V z Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji.

Po třetí průběžné analýze těchto studií vykázal lék více než 91procentní účinnost a v závažných případech covidu-19 tento ukazatel dosáhl 100 procent. Očkování Sputnikem V bylo zahájeno v Rusku na začátku prosince.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fbrm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA uvalily sankce proti plavidlu, které se podílí na stavbě Nord Streamu 2   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 03:42:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy americké uvalily sankce proti plavidlu Fortuna, které se podílí na dokončení stavby plynovodu Nord Stream 2, a proti společnosti KVT-Rus, která jej vlastní.

Na seznam amerického ministerstva financí, který je spojen s opatřeními proti Rusku, Jemenu a Venezuele, se dostalo také šest lodí, včetně ropných tankerů Maxim Gorkij a Sierra plujících pod ruskou vlajkou. Dále například 14 společností z Itálie, Švýcarska, USA, Venezuely, Malty a Velké Británie či tři fyzické osoby – občané ze Švýcarska, Itálie a Venezuely.

Noviny Bild zároveň píší o odstoupení německé společnosti Bilfinger SE z projektu Nord Stream 2: v roce 2017 zvítězila ve výběrovém řízení na zpracování, dodávku a provoz systému řízení technologického procesu na potrubí.

V komentáři k novým americkým sankcím tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov zdůraznil, že Moskvě je líto, že došlo k omezením, avšak v budování plynovodu bude pokračovat.

Co se týče postoje Evropské unie, ta nebude bránit v realizaci projektu plynovodu Nord Stream 2. Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borell uvedl, že Evropská unie nemůže bránit realizaci projektu Nord Stream 2, protože jde o projekt soukromých společností.

„Mluvíme o projektu, který realizují soukromé společnosti ... Jelikož mluvíme o soukromém projektu, nemůžeme těmto společnostem zabránit v práci, pokud s tím německá vláda souhlasí,“ uvedl.

Plynovod Nord Stream 2

Nord Stream 2 předpokládá výstavbu dvou linek plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliard krychlových metrů plynu ročně od ruského pobřeží přes Baltské moře do Německa. Plynovod bude rovněž procházet územními nebo výlučnými ekonomickými zónami Finska, Švédska a Dánska.

Proti projektu se aktivně staví Spojené státy americké, které protlačují svůj zkapalněný zemní plyn do EU, dále Ukrajina a řada evropských zemí. Polsko, Lotyšsko a Litva například celý projekt považují za politický. USA v prosinci 2019 zavedly sankce proti plynovodu, v důsledku čehož byla švýcarská společnost Allseas nucena zastavit pokládku potrubí.

Práce se opět rozběhly až po roce. V prosinci 2020 loď Fortuna položila 2,6 km potrubí ve vodách Německa. Podle informací Nord Stream 2 AG chybí položit asi 148 kilometrů plynovodu z celkové délky 2 460 km obou jeho větví. Ve vodách Dánska zbývá položit 120 kilometrů a asi 28 kilometrů ve vodách Německa.

Zmiňme, že projekt realizuje společnost Nord Stream 2 AG s jediným akcionářem – Gazpromem. Evropští partneři – Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper a Wintershall – financovali polovinu stavby, každý až do výše 950 milionů eur.

Dne 1. ledna však Senát USA odhlasoval rozpočet na obranu na rok 2021, čímž překonal veto zákona prezidenta Donalda Trumpa. Rozpočet na obranu počítá s rozšířením sankcí proti Nord Stream 2. Dokument se vztahuje především na organizace, které poskytovaly testovací, inspekční nebo certifikační služby. Norská společnost DNV GL již oznámila, že ukončí veškeré činnosti týkající se kontroly plynovodu a nebude jej moci certifikovat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fbrk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZákaz společnosti Huawei je posledním stanovištěm studených válečníků   
Pridal tk Středa 20 leden 2021 - 03:39:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Druhá světová válka a vesmírné závody vyvolaly dva velké skoky vpřed v americké technologii a inovacích.

Obě tato plodná období byla poháněna obrovskými federálními výdaji. Technologie, která se z těchto období objevila, včetně radaru, přenosných počítačů a solárních článků, významně přispěla k bohatství a prestiži USA a přinesla prospěch celému lidstvu.


Čína v současné době investuje obrovské množství zdrojů do rozvoje své domácí technologie jako součást svého úsilí stát se silnou, demokratickou, civilizovanou, harmonickou a moderní socialistickou zemí do roku 2049, stého výročí založení Čínské lidové republiky.

Na rozdíl od vesmírného závodu USA nereagují zvýšením své vlastní inovace a překonáním konkurenční Číny.

Místo toho se USA snaží pokořit svého soupeře ekonomickou válkou. Toto je chyba strategie. Z dlouhodobého hlediska jistě zvítězí země s největší ekonomikou, která nejvíce investuje do výzkumu a vývoje.

Čínské investice do technologií se staly jedním z hlavních zdrojů tření mezi oběma národy pod vládou Trumpa. USA ignorují svou vlastní historii a považují tuto investici za nespravedlivou obchodní dotaci.

Spíše než zvýšit své vlastní investice do výzkumu a vývoje, nebo obrátit své obavy na Světovou obchodní organizaci, se Trumpova administrativa rozhodla zahájit obchodní válku s Čínou, která se spirálovitě proměňuje v totální válku proti čínským technologickým firmám a čínské ekonomice.

Tímto způsobem Trump a moderní studení válečníci ve své administrativě doufali, že se jim podaří zabránit nevyhnutelnému vzestupu Číny, jak bude dospívat v rozvinutou zemi.

Trumpova administrativa, která má na cestě ven v úmyslu co nejvíce poškodit vztahy mezi USA a Čínou, nedávno zakázala společnostem dodávat klíčové komponenty největšímu světovému výrobci mobilních telefonů, telekomunikačnímu gigantu Huawei.

Tento zákaz je poslední kapitolou snah USA vyvíjet tlak na země, aby upustily od používání technologie mobilní sítě 5G společnosti Huawei.

Zpočátku Trumpova administrativa předložila poměrně nepodložený případ proti společnosti Huawei a řekla svým spojencům, že to, že čínská společnost instaluje kritický telekomunikační hardware 5G, představuje vážnou bezpečnostní hrozbu.

Vezmeme-li v úvahu odhalení Edwarda Snowdena o globálním průzkumu telekomunikačních sítí Washingtonem, měla americká varování ohledně Huawei určitou počáteční věrohodnost.

Západní bezpečnostní experti však opakovaně zjistili, že zařízení Huawei nemá zadní vrátka ani škodlivý kód.

Společnost Huawei nabídla licenci na tuto technologii americké firmě, která by mohla zajistit její bezpečnou implementaci. Tato nabídka byla ignorována.

Nepodložený případ Trumpovy administrativy proti společnosti Huawei se postupem času oslaboval, což se zhoršilo, když Washington vyhlásil válku řadě dalších čínských technologických společností. Pro USA je pouze to, že je společnost čínská dostatečným důvodem k tomu, aby se dostala na černou listinu.

Ukazuje se, že to vše je prostě součástí Trumpovy snahy oddělit ekonomiky obou národů a omezit růst Číny.

Čína vždy považovala vývoj technologií za klíčový zájem národní bezpečnosti.

Je ironií, že Trumpovy agresivní kroky dokazují, že Čína měla nejen právo investovat do vlastního výzkumu, ale toto se stalo otázkou ekonomického přežití.

Čína si uvědomila, že musí vyrábět vlastní mikročipy a další klíčové komponenty, jinak bude zranitelná dalším ekonomickým vydíráním a sabotáží. Peking zdvojnásobil své úsilí o vývoj domácích verzí klíčových technologií.

Trumpovi chladní válečníci chtěli oslabit čínský technologický sektor, ale v reakci na jejich provokace se Čína bude rozvíjet ještě rychleji.

Bidenova administrativa se může rozhodnout ignorovat Trumpovy činy diplomatického vandalství na poslední chvíli. Bez ohledu na to, zda tato opatření ponechá v platnosti, či nikoli, bude Čína nadále pokračovat vpřed se svými národními investicemi do výzkumu a technologií.

Až čínská ekonomika dospěje, měla by být kvůli většímu počtu obyvatel více než čtyřikrát větší než americká.

Stejně jako se USA nakonec při bankrotu Sovětského svazu spoléhaly na svou silnou ekonomiku, z dlouhodobého hlediska nebudou USA schopny ekonomicky konkurovat mnohem větší Číně.

Historie ukáže, že akce Trumpových chladných válečníků byly zlomovým bodem, který probudil Čínu k naléhavé potřebě ještě více investovat do výzkumu a vývoje a zaměřit se na nadřazenost její domácí ekonomiky k podpoře růstu.

USA se mohou pokusit posílit svou technologickou hru nebo zaplatit cenu za to, že se staly nepřítelem Číny, pokud budou nadále vinit ostatní ze svých politických selhání a uchýlí se k sabotážím, jak jejich počáteční výhoda navždy zmizí.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1537 sec,0.0329 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,282kB