Čtvrtek 14 leden 2021
P.C.Roberts: Plánuje establishment v den inaugurace povstání pod falešnou vlajkou?   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 18:33:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otázka v titulku má ve světle neobvyklého dopisu, podepsaného všemi členy Sboru náčelníků štábu ozbrojených sil USA, své opodstatnění. Tento dopis totiž nejen odsuzuje Trumpovy stoupence za jejich rebelii, ale navíc vyzývá americké ozbrojené síly, aby v den inaugurace byly pohotovy zamezit dalšímu pokusu o pobuřování.

V tomto dopise se uvádí: „Násilné povstání ve Washingtonu 6. ledna 2021 bylo přímým útokem na americký Kongres, na budovu Kapitolu a na náš ústavní pořádek“.

https://www.rt.com/usa/512334-joint-chiefs-capitol-riot/

Není to pravda. Nebylo žádného povstání a nebyl žádný útok na Kapitol. Šlo o obranu Ústavy, vyjádřenou protestujícími Američany, věřícími tomu, že volby byly ukradeny a že cílem této krádeže je ještě více upevnit vládu korupčnického establishmentu nad vládou lidu.

Sbor náčelníků štábu tohle dobře ví a vědí to presstitutky, ví to Nancy Pelosiová a vědí to i členové Kongresu. Takže proč náčelníci štábu varují před povstáním?

Cílem je přidat ještě víc černě k dosavadnímu očerňování Trumpovy pověsti. Náčelníci štábu zcela jistě nemají Trumpa v lásce. Vždyť je chtěl obrat o jejich „ruského nepřítele“, na němž stojí rozpočet i moc vojenskobezpečnostního komplexu USA. Aféra Russigate vypukla okamžitě poté, co Trump vyhlásil, že chce „normalizovat vztahy s Ruskem“.A za tohle ho celý washingtonský establishment nenávidí a nenávidí ho i za to, že navíc slíbil odebrat moc establismentu a předat ji do rukou lidu. Bylo to obsahem jeho inauguračního projevu.

Zbývá nám nyní doufat jen v jedno: že dopis náčelníků štábu není přípravou veřejnosti na povstání, provedené pod falešnou vlajkou a s cílem zdůvodnit pak následný státní protiteroristický zákon, namířený proti veškerému americkému disentu.

Pro establisment není totiž žádným problémem posadit členům Antify a Hnutí Na životech černých záleží na hlavy stejné klobouky s nápisem MAGA, které nosí příznivci Trumpa, a vyslat je na inauguraci s tím, aby tam vyvolali nepokoje, které by se pak samozřejmě svedly na Trumpa a jeho přiznivce. A stejné provokatéry může do takovéto akce povolat i FBI.

Cílem amerického establishmentu není pouze zničit Trumpa, ale též zastrašit a k pokoře přimět červené státy. Mnoho z jejích občanů, kteří se zúčastnili Trumpových volebních srazů, už bylo ze svých zaměstnání propuštěno. A propouští se ze zaměstnání za stejný přečin nejen v červených státech, ale po celé zemi. S cílem vyvolat strach.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/01/13/is-the-establishment-planning-a-false-flag-insurrection-for-inauguration-day/draví

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVávra o cenzuře v USA: Splnilo se vše, před čím jsme varovali   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 10:21:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světoznámý vývojář počítačových her Daniel Vávra shrnul události probíhající v USA poté, co byl americký prezident připraven o přístup k mnoha sociálním sítím.

„Když jsme zahájili petici www.stop-cenzure.cz setkali jsme se u velké části společnosti, médií a především politických stran s opovržením a posměchem. „A co jako chcete změnit?" „Facebook je soukromá firma a může si dělat, co chce!" „Facebooku je nějaká Česká Republika u zádele!" uvedl na úvod svého postu na sociálních sítích s tím, že jím iniciovanou petici zatím podepsalo okolo 25 tisíc lidí.

Vávra uvedl, že rychlost událostí, které se odehrály v posledních několika dnech, neočekával ani on.

„Za poslední týden se DO POSLEDNÍHO PUNTÍKU (A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC) NAPLNILO ABSOLUTNĚ VŠECHNO, PŘED ČÍM JSME VAROVALI. Ani já jsem nečekal takovou eskalaci,“ prohlásil a dodal: „Nadnárodní korporace se zcela dominantním postavením na trhu svévolně, bez soudů a podle všeho mnohdy navzdory smluvním podmínkám a dohodám, začaly provádět masivní čistky na základě politického přesvědčení svých obchodních partnerů, zaměstnanců a uživatelů. A to tak, že kromě prostého cenzurování a mazání účtů koordinovaně a zřejmě v rámci kartelové dohody během jednoho dne zcela smazali z internetu největší konkurenční službu. A to nejen ze svých serverů, ale i jejich platební portály, infrastrukturu, právní služby a další. Mimo jiné vypovězením některých služeb došlo k vážnému narušení bezpečnosti a ohrožení dat uživatelů.“

Nejvíce jsou podle jeho slov postižené Spojené státy, kde se vyhazuje z práce, děti udávají své rodiče, obchodní řetězce zakazují „nepřátelským“ politikům používat svoje služby, Demokraté navrhují dávat Republikánské senátory na seznam teroristů a časopis Forbes vyhlašuje boj proti „Trumpovým poskokům“. Situace podle jeho názoru začíná připomínat čistky 50. let.

„Překvapivě i těm, kteří naší iniciativou opovrhovali, nebo jí považovali za naivní výkřik do tmy, začíná docházet, jak obludné hrozbě čelíme. Najednou slyšíme hlasy nejen zprava, ale i z levice a dokonce od čelních představitelů EU, která doposud cenzuru spíše vynucovala. Děsí je zřejmě, že rozhodování o bytí a nebytí na internetu, přestal rozhodovat stát, ale správní rady nadnárodních korporací, podle svých momentálních politických a ekonomických zájmů,“ píše dále Daniel Vávra.

Vývojář počítačových her zmínil, že jedním z jeho dlouhodobých cílů je iniciovat diskuzi na půdě Poslanecké sněmovny o řešení vzniklé situace, kdy si velké sociální sítě bez soudního rozhodnutí dělají, co se jim zlíbí. „Jsme zcela apolitičtí a přes jakoukoliv možnou názorovou rozdílnost a předchozí neshody jsme ochotní spolupracovat a pomoci každému, kdo se postaví za obranu svobody (nejen) slova,“ dodal Vávra.

Sociální sítě

Daniel Vávra před několika dny na svých sociálních sítích přemýšlel nad tím, jak by to vypadalo, kdyby se někdo pokus založit svoji vlastní sociální síť, aby se měl šanci vyhnout represím, které velké sociální sítě nyní provádějí.

„Kdyby člověk chtěl skutečně založit alternativní sociální síť, tak teď vidíme, že je to prakticky nemožné. Vyhodí ho z appstorů, čímž přijde o 90 % zákazníků. Pokud to ustojí, zruší mu poskytovatelé cloud. Pokud si vytvoří vlastní infrastrukturu, bude potřebovat peníze a všechny platební systémy ho odstřihnou a banky mu zruší účty. Nedostane ani další služby, nebudou s ním pracovat právníci atd. To všechno se teď stalo Parleru,“ napsal Vávra.

Vývojář narážel na skutečnost, že společnost Apple odstranila ze svého internetového obchodu aplikaci pro zasílání zpráv Parler, kterou používají příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Apple uvedl, že příspěvky uživatelů na Parleru související s nepokoji v Kapitolu v USA obsahovaly výzvy k násilí, což porušuje pravidla společnosti. Také společnost Amazon později uvedla, že přestane spolupracovat s Parlerem, píše CNBC. Amazon Web Services informoval Parler, že od neděle jim již nebude poskytovat služby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EXFT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Černý pasažér” uprchlík z Nigérie srazil při útěku před revizory starší německou ženu do kolejiště a těžce jí zranil   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 07:52:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němečtí revizoři budou muset absolvovat nějaké školení multikulturní diverzity. Protože jinak má jejich práce velmi vážné důsledky. Když se ve vlaku z Wiesbadenu do Hanau odvážili revizoři požádat černého uprchlíka z Nigerie (49) o jízdenku, tak zjistili, že jede “na černo”. Proto ho chtěli vyvést z vlaku ve Frankfurtu nad Mohanem a předat příslušným orgánům. Černý uprchlík se jim na nástupišti vytrhnul a při útěku bezohledně srazil starší bílou ženu (60) do kolejiště. Žena utrpěla vážné zranění a v bezvědomí byla převezena do nemocnice a jen náhodou nejel po koleji vlak, který by jí jinak přejel.

Uprchlík byl později zadržen policistou v civilu, který šel náhodou kolem na vlak a ukázalo se, že je to pro policii “známá firma”. Má na svědomí loupežná přepadení a další trestné skutky. Pochopitelně ale nikdo neuvažuje o tom, že by uprchlíka kriminálníka vyhostil z Německa. To by byl rasismus, xenofobie a možná i antisemitismus (jeden nikdy neví). Proto uprchlík nadále v Německu zůstane a bude páchat trestnou činnost vesele dál.

Jsem si jist, že vinu nesou zlí bílí revizoři, kteří si dovolili obtěžovat nebohého uprchlíka žádostí o jízdenku. Vystresovaný uprchlík se proto musel před těmi rasisty dát na útěk a přitom ho napadla ta starší žena, která sama skočila do kolejiště. Je to tak správně Herr Cemper?

Milan z Německa
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové jako zástupný problém?! Kdo vymyslel, prosazoval a platil neomarxismus a z něj plynoucí multikulturalismus a masovou imigraci? Muslimové to nebyli!   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 07:49:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále dokola slyším z “vlasteneckých” kruhů, že problém jsou muslimové a islám v Evropě. Ano, jsou problém, ale nikoliv ten hlavní. Oni jsou jen úderné kladivo, kterým chce někdo jiný rozbít a zničit bílé národy. Vymysleli snad muslimové neomarxismus, multikulturalismus, feminismus? Ne! Byli zakladatelé “frankfurtské školy” M. Horkheimer, L. Loewenthal, nebo E. Fromm muslimové? Nebyli! Vlastnili muslimové media, která to všechno prosazovala? Ne! Organizovali a platili muslimové masovou imigraci do Evropy? Opět NE! Za tím přece stojí úplně jiný “globalistický kmen”, který je posedlý touhou po světovládě a chamtivostí s touhou zmocnit se veškerého majetku světa a udělat z ostatních lidí své otroky!

V boji proti multikulturalismu je potřeba řešit příčinu, nikoliv následek. Jak bude multikulturalismus zbaven finanční a ideové základny, tak se již dají muslimové (a další nebílí imigranti) vystěhovat zpět do svých původních domovů.

Nenechte se vodit za nos nejrůznějšími šarlatány z druhé strany, muslimové jsou zástupný cíl a jsou veřejnosti předhazováni záměrně. Je to stará osvědčená taktika rozvracení národů, kterou naši předci dobře znali a nebáli se o ní nahlas mluvit!

-vědátor-
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump symbolicky u města Alamo skončil beznadějný boj proti obrovské přesile nepřítele, stejně jako obránci stejnojmenné pevnosti v roce 1836...   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 07:43:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump symbolicky u města Alamo skončil beznadějný boj proti obrovské přesile nepřítele, stejně jako obránci stejnojmenné pevnosti v roce 1836, padli úplně všichni, ale jejich odpor vstoupil do dějin! Sbor náčelníků spojeného velení americké armády zasadil Trumpovi poslední úder, ve vojenském oběžníku oznámili všem americkým vojákům, že na základě Ústavy se vrchním velitelem vojáků a tím pádem prezidentem stane Joe Biden! Deep State podle všeho triumfálně zvítězil, po Trumpovi možná zůstane v USA jediný pomník, a to právě zeď na mexické hranici!

Přestože jsem si to nechtěl připustit, od prvního okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že Donald Trump pronese v Texasu projev u města Alamo, jsem měl nepříjemný pocit, že toto místo si Donald Trump vybral záměrně pro konec svého nerovného boje s obrovskou přesilou, kterou nešlo porazit. A bohužel, po zhlédnutí včerejšího projevu se toto mé podezření naplnilo. Donald Trump si mohl vybrat jakékoli místo pro svůj projev u hraniční zdi dlouhé 450 mil, on si ale zvolil místo nedaleko města Alamo, což je jméno, které je pro Američany tím, čím je pro české vlastence Bílá hora.

V únoru roku 1836 po vypuknutí povstání v Texasu a během následující Texaské revoluce se stovka amerických mužů zmocnila bývalé katolické misie Alamo nedaleko San Antonia, dnes je to součást San Antonia. Povstalci bojující za nově vyhlášenou Texaskou republiku přeměnili misii na pevnost a po dobu 13 dnů se bránili obrovské přesile několika tisíc mexických vojáků pod velením mexického prezidenta Antonio Lópeze de Santa Anna. Všichni obránci po 13 dnech padli, nepřežil ani jediný.

VIDEO V ODKAZU:

https://rumble.com/vcrew7-donald-trump-varoval-joea-bidena-ped-volnm-po-25.-dodatku-stavy-mohlo-by-se.html

Když se v USA řekne “Alamo” v jakékoliv souvislosti, je to synonymum pro heroický, hrdinný, ale k nezdaru odsouzený boj, který ovšem není zbytečný, protože se stává symbolem nezlomného odporu a vzdoru, a to i za cenu absolutní a drtivé porážky. Donald Trump nevystoupil u památníku Alamo v San Antoniu, ale nedaleko stejně pojmenovaného města Alamo, blízko něhož se hraniční plot nachází. Přirovnání významu Alama k Bílé hoře není úplně přesné a vystihující, protože Bílá hora byla svědkem úprku vojáků a žoldnéřů, byla přehlídkou chaosu a rovněž i zbabělosti, to však v období 30-leté války nebylo nic zvláštního, protože většina vojáků na bitevních polích byla profesionálními vojáky, resp. žoldnéři z celé Evropy, kteří bojovali v rámci své práce, a pokud výsledek bitvy vypadal beznadějně, žoldnéři to zabalili a prchli, přičemž následně se nechali najmout jiným panovníkem či šlechticem, a pokračovali nanovo. Tady jenom odbočím s malou poznámkou.

Pro Američany je Alamo jako Bílá hora pro Čechy

Krutost 30-leté války spočívala v její obrovské finanční nákladnosti, kterou si panovníci v Evropě nemohli už po pár letech dovolit platit, a tak začali žoldnéře platit “kořistním právem” jako náhrady žoldu. Jinými slovy, žoldáci přestali dostávat výplaty žoldu, ale mohli si výplatu ukořistit po dobytí bohatých, především potom hanzovních měst, tedy měst s právem “hanzy”, svobodného obchodu mezi hanzovními městy. Hanza byla předchůdcem dnešní globalizace. Města mezi sebou obchodovala volně, bez městských ochranných cel a úpisů, což ještě na počátku novověku nebylo běžné, města se bránila dovozu a importu konkurenčního zboží z vedlejších měst.

Tato hanzovní města byla ovšem vypleněna velice rychle a postupně tak docházelo k plenění i malých měst a dokonce i vesnic, a to především na sklonku 30-leté války, kdy se části žoldáckých armád osamostatnily a začaly na vlastní pěst rabovat menší města a vesnice. Proto srovnání Alama s Bílou horou kulhá na obě nohy, ovšem obojí vyjadřuje porážku boje vlasteneckých sil obrovskou přesilou. A právě Donald Trump včera 12-01-2021, dvouciferně zkráceně 12-1-21, využil symbolické a okultní “zrcadlové” datum ke vstupu do Valhally. Zrcadlová data jsou v okultních procesech řízení doslova fanaticky uctívaná, zrcadlové datum je takové, které uprostřed má jedno z čísel krajních, přičemž seřazení krajních čísel je k sobě od čísla uprostřed zrcadlově obrácené.

Donald Trump si vybral k symbolickému vzkazu okultní zrcadlové datum

Ten, kdo nese zrcadlové číslo, prošel očistcem a ukřižováním, a to i v přeneseném smyslu, tedy ukřižování ze strany médií, Big Tech, ze strany Deep State, následně prošel procesem výchovy svých následníků, předkládal jim zákony, přikázání, sloužil jim za vzor, a po dokončení práce nositel čísla odchází do Valhally, stává se odkazem, vzorem, který nikdy nebude zapomenut.

Využití včerejšího data k projevu u Alama, což je jméno symbolizující hrdinství, boje za správnou věc, za svobodu, ale rovněž symbolem totální porážky obránců, je natolik symbolické, a natolik křičící do očí, že to musí dojít mnoha Američanům. Zrcadlová data symbolizují přechod a událost mezi dvěma světy, mezi tímto, který je řízen konceptuálně, a okultním světem, který podléhá okultním procesům řízení. Donald Trump nejprve chtěl vystoupit 11-1-12, ale nakonec vystoupení o den odložil, aby svůj vzkaz vyslal na zrcadlové datum. A o jaký vzkaz šlo?

Donald Trump v projevu vyslal varování Joe Bidenovi, že ať si dá pozor na to, co si přeje, že tento hoax a hon na čarodějnice okolo 25. dodatku americké Ústavy a odvolání Donalda Trumpa na jeho základě, se může vrátit jako strašák a bude strašit Joea Bidena a jeho administrativu. Pozor, Donald Trump nemluvil v projevu o impeachmentu, ale o 25. dodatku americké Ústavy, což je něco jiného. Tento dodatek umožňuje odvolat prezidenta na základě jeho zdravotního stavu, mentálního či fyzického.

A přesně toto může brzy hrozit Joeu Bidenovi, který může být velmi brzy za pomoci 25. dodatku odvolán z funkce prezidenta pro pokročilý stupeň demence, což bylo evidentní a zjevné již při volební kampani. Joe Biden tak může být právě na základě 25. dodatku v následujících měsících odvolán a na jeho místo nastoupí Kamala Harris. A tato možnost není hypotetická, ta je přímo očekávaná, protože Joe Biden se při kampani raději schovával, nenechávali ho vystupovat v médiích, aby nevyděsil voliče, jak je to s ním už po mentální stránce špatné.

Po Trumpovi zbyde jediný pomník, i když asi ne úplně v celé délce

V projevu Donalda Trumpa v Alamu zazněla právě tato reference na Bidenovu administrativu, přičemž Donald Trump v jiné části projevu pronesl poznámku, že věří, že ani nová Bidenova administrativa zeď nezbourá, protože je ve prospěch USA. Na tohle se dívám tak, že zeď možná zůstane stát, ale ne proto, že bude plnit funkci, ale protože bude úplně zbytečná. Bidenova administrativa řekne: “Uprchlíci, vítejte!” a migranti budou přes hranici proudit oficiálně, přes hraniční přechody, neziskovky jim budou mávat a garantuji vám, že zeď zůstane stát, třeba ne po celé délce, ale část zdi zůstane a školní exkurze se budou jezdit na zeď dívat a děti se budou učit o zlém diktátoru Trumpovi.

O tom Trumpovi, který před dávnými lety zeď postavil, aby rozděloval kultury na americkém kontinentu. Pro část americké populace bude zeď odkazem, symbolem Trumpovy doby, ke které se budou rovněž pořádat zájezdy, ale pro změnu zájezdy patriotů a vlastenců. Donald Trump totiž nikde nebude mít pomník, Deep State to nedovolí, návrh zákona již leží k Kongresu. Kongresmanka chce, aby se v USA nesměla po Trumpovi jmenovat ani lavička v parku. Panečku, to je fašizace. Jediné, co hmatatelného zbyde po Trumpovi, bude ta zeď na mexické hranici. A obávám se, že jakmile se z ní stane poutní místo vlastenců, neomarxistická vláda, která v té době bude u moci, nechá zeď raději odstranit.

Velitelé sboru náčelníků Pentagonu poslali všem vojákům v USA na posádky oběžník, že novým vrchním velitelem bude Joe Biden

Do inaugurace Joea Bidena sice zbývá ještě 7 dní, ale nemá smysl už v této chvíli bojovat za bojovníka, který padl a zanechal odkaz, protože včera Donald Trump přišel o posledního spojence, o podporu Pentagonu. Velitelé sboru náčelníků spojeného velení americké armády včera rozeslali všem vojenským útvarům v USA odtajněný oběžník, ve kterém generální štáb oznamuje, že po splnění zákonných a opravných prostředků a po certifikaci vítěze voleb Kongresem se 20. ledna 2021 stane jejich vrchním velitelem Joe Biden, tedy prezident Spojených států.

Tento oběžník je definitivní tečkou za ukradenými volbami ze dne 3. listopadu 2020. Všechny důkazy byly soudy a posléze i Kongresem ignorovány. Musím opravit čtenáře v diskusích, že důkazy byly odmítnuty. K ničemu takovému nedošlo, jednotlivé soudy, včetně Nejvyššího soudu, se odmítly žalobami zabývat, soudy nepřipustily ani přelíčení, ani předvolání svědků, neproběhlo dokazování, ani výslechy svědků před soudem, vůbec nic. Federální i Nejvyšší soud rozhodly, že se žalobami nechtějí zabývat a odmítly je projednávat, a to na základě mnoha a mnoha výmluv a důvodů. Deep State totiž kontroluje americký justiční systém.

Celkem 3 zrady spáchané na jednom prezidentovi je opravdu moc

Donald Trump měl zato, že když dosadil do Nejvyššího soudu své 3 nominované soudce, že se mu podaří porazit bažinu Deep State jejich vlastní zbraní, tedy justičním právem. Jenže, to byl omyl. Justiční hydra pohltila všechny 3 Trumpem nominované Nejvyšší soudce, ti pro něj nepohnuli ani prstem. Nedovolili si to, nenašli odvahu, protože pochopili, jak obrovskou mocí Deep State v justičním aparátu disponuje. To byla zrada č. 1, když trojice Nejvyšších soudců ho nepodržela. Potom přišlo sčítání hlasů v Kongresu, kdy Mike Pence nevyužil svého práva odmítnout rozporné hlasy volitelů z klíčových států, čímž podrazil Donalda Trumpa. To byla zrada č. 2.

A když včera Donald Trump promlouval v Alamu ke skupině hostů, musel už vědět o vojenském oběžníku, který armáda uveřejnila hodinu po skončení Trumpova projevu. To byla zrada č. 3. Trump přitom dosadil pár dní po ukradených volbách v listopadu do čel ozbrojených sborů své lidi, své generály, ale ti ho nepodrželi a zřejmě odmítli mu poskytnout podporu pro vyhlášení stanného práva. To se nedozvíme. Armáda však pro něj udělala alespoň to, že uveřejnila dokument až po skončení jeho projevu v Alamu.

Deep State triumfálně zvítězil, ale není hotovo. Teď se pracuje na popravě Donalda Trumpa, začalo to ekonomickou popravou ze strany bank

Ve Spojených státech zvítězila neomarxistická revoluce a Deep State s obrovskou přesilou porazil Donalda Trumpa, proti kterému se postavil celý Kongres, média, Big Tech a včera už dokonce i banky, které mu začaly rušit financování jeho soukromého businessu, jeho hotelů a resortů. To je doslova ekonomická likvidace a poprava. Proti takové přesile nemohl Donald Trump vzdorovat. Následující dny mohou Donalda Trumpa ještě více ohrozit než dosud. Část americké společnosti je na nohou, nikdy nepřijme vládu Joea Bidena a někteří Američané se začnou formovat a seskupovat, začnou vznikat ozbrojené skupiny.

Přesně na toto čeká Deep State, aby mohl v USA zavést orwellovský stát s totální kontrolou a dozorem nad obyvatelstvem. Jedinou možností, jak tomu zabránit, je nedovolit, aby propukly násilné nepokoje. Jenže těm Donald Trump, obávám se, už nedokáže zabránit. Hnutí MAGA, které pomohl vybudovat, převezme iniciativu. Každý teroristický útok, který se od této chvíle v USA odehraje, bude přičten na vrub Trumpovu hnutí MAGA, které bude onálepkované jako teroristické.

Deep State nedovolí Donaldu Trumpovi další politické působení, i kdyby založil vlastní stranu, bude mediálně izolovaná, nedostane prostor v médiích. Donald Trump by musel spustit vlastní televizní stanici, ale musel by ji dostat na americké kabelové televize, které by to nedovolily. Musel by vytvořit vlastní datacentrum, kde by hostoval své vlastní servery, a na nich své vlastní sociální platformy. A musel by zajistit, že jeho aktivity a on sám nebude čelit obvinění, že je vůdcem teroristického hnutí MAGA a jeho televize a servery jsou provozovány z teroristické činnosti.

Donald Trump padl jako poslední obránce Alama, poslední obránce svobody

A abych nezapomněl, ještě dříve a předtím, než by založil vlastní televizi a sociální sítě, by musel založit vlastní banku, protože žádná z těch současných by mu financování na tyto projekty neposkytla. Donald Trump je velmi schopný, dokáže toto všechno vytvořit, ale mám problém tomu uvěřit po signálu, který včera vyslal. Vystoupení v Alamu bylo symbolem padnutí posledního obránce Alama. Pokud by Trump chtěl dále bojovat, zvolil by jiné místo projevu, zazněla by jiná slova. Zeď je Trumpův pomník, jediný, který po něm v USA zůstane a do budoucna se stane symbolem odkazu a zrodu nové vlny patriotismu, která ale už nebude mít mírovou formu, jakou dosud mělo hnutí MAGA. Občanská válka v United Soviet America již započala.

Donald Trump odhalil pravou tvář americké politiky. Celý svět spatřil, že žádná demokracie v USA již nezůstala, ukradené volby, cenzura, fašizace, střelba v Kongresu, vojáci v ulicích, hořící města pod útoky Black Lives Matter, útoky proti bílému obyvatelstvu, zákazy používání rodových zájmen v americkém Kongresu, strhávání pomníků, návrhy zákonů na vymazání Donalda Trumpa z historie, zákazy na pojmenovávání ulic, míst, laviček a budov po Trumpovi, to všechno jsou procesy, které symbolizují nikoliv svobodnou zemi, ale diktaturu s despotickým řízením tak brutálním, že se bojí i jména Trump.

Proto ani lavičky se nebudou smět jmenovat po Trumpovi, to by mohlo v mládeži a v patriotech vyvolávat vzdor a odpor proti režimu Deep State. Pouhé vyslovení slova Trump se stane zločinem, důvodem pro ban na sociální síti, důvodem pro zrušení přenosu obrazu v televizi, všechny myšlenky, které Trump prosazoval, tedy národ na prvním místě, budou zhuštěny do 5 písmen “TRUMP” a toto slovo bude banovaným slovem č. 1 v nadcházejících letech.

Donald Trump otevřel oči 75 milionům Američanů, že nežijí ve svobodné zemi s právem a demokracií, ale v diktatuře, v bezpráví a v despocii

Teprve uvidíme, jestli Texas znovu povstane a znovu vyhlásí nezávislost, tentokrát ne na Mexiku, ale na Spojených státech, uvidíme, jestli se Donald Trump nestane prezidentem Texasu, v následujících letech je možné úplně všechno, ovšem Donald Trump dokázal věc, kterou nedokázal dosud žádný politik. Velká část Američanů pochopila, v čem žijí. Ve zkorumpovaném státě řízeném bažinou Deep State, tedy nepřítelem. Kdyby nic jiného, tak za toto se Deep State chce Trumpovi pomstít všemi prostředky.

Deep State byl totiž demaskován, odhalen, a to na všech 3 úrovních řízení. Na úrovní legislativní, tedy v Kongresu, na úrovni justiční, tedy u soudů, a na úrovni mediální, tedy v televizích, v novinách a na internetu. Tato 3 chapadla hydry byla demaskována. Žádná spravedlnost soudů, soudy mlčely. Žádná spravedlnost legislativců, bez mrknutí oka schválili zfalšovaného vítěze voleb. Žádná nezávislost médií, zpravodajství a sociálních sítí, bez mrknutí oka lhaly, falšovaly předvolební průzkumy, cenzurovaly a banovaly Trumpa.

Výsledkem je stav rozpadu. Američané už nevěří zkorumpovaným soudům, nevěří zkorumpovaným legislativcům a nevěří zkorumpovaným médiím. A to dosud nedokázal žádný americký prezident. Donald Trump to dokázal za pouhé 4 roky a otevřel oči 75 milionům Američanů. To je ten největší Trumpův prezidentský úspěch, který se musí převzít a kopírovat do dalších zemí! Pokud za něco poděkovat Trumpovi, tak právě za otevření očí lidem, aby viděli, v čem a v jakém zkorumpovaném systému řízení žijí! A právě za to Trumpa takovým způsobem Deep State nenávidí.

Kabala si vybrala svou krutou daň

Trump umožnil totiž obyčejným lidem spatřit odporná chapadla hydry, která se dlouho maskovala výroky o právním státě, o demokracii a o svobodě. Američané teď vidí dospodu amerického státu, vidí, že nic z tohoto už v USA není. Ukradené volby se tak staly nástrojem pro otevření očí naivních Američanů. Pro nás v Evropě nastává doba, kdy se musíme připravit a postavit na odpor proti nasunování Total Control světovými globalisty. V USA budou progresivisté zuřivě budovat neomarxistické sověty, kabáty se budou v USA a v Evropě lehce lišit, ale prostředky budou stejné, totální kontrola obyvatelstva!

Deep State se podařilo v okultní rovině řízení prolomit iteraci a změnit vývoj našeho časoprostoru. Kabalu to muselo stát mnoho krve a obětin, o penězích nemluvě, ty se tisknou a jsou jako voda, ale k tomu, co se stalo v USA, musely být použity procesy a nástroje daleko za hranou lidské představivosti. Rozpadu USA nešlo zabránit ani v jedné z těchto iterací a bylo vidět, že Trump i jeho blízcí se snažili tomu zabránit. Je otázkou, nakolik je možné oddalovat nevyhnutné, protože Deep State svými kroky rozpad USA právě urychlil. Čím více se snažil zastavit Trumpa, tím více destruoval vlastní integritu amerického státu, který dlouho maskoval svá chapadla. Donaldu Trumpovi ale patří od nás obrovské poděkování, probudil davy vlastenců po celém světě, nejen v USA. A i kdyby nic jiného neudělal, za toto mu patří dík a nikdy to nebude zapomenuto.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerika pod cenzurou   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 07:22:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Twitter blokuje určité hlasy a myšlenky. Prezidentství Bidena potvrzeno, svoboda projevu může zmizet

„Je-li ztracena svoboda projevu, tak hloupí a mlčící mohou být vedeni jako ovce na porážku.“ - George Washington

Ke dni 6. ledna 2021 se Twitter rozhodl natrvalo zablokovat účet amerického prezidenta Donalda Trumpa, jen aby ho prakticky umlčeli, protože už JE nebavilo brát v potaz jeho politické tirády. Přestože mnozí budou tvrdit, že takováto opatření k umlčení pana Trumpa byla použita v nejlepším zájmu veřejnosti, v kontextu násilí, které jsme všichni tuto středu viděli v okolí Capitol Hill, ráda bych, abyste na chvíli zvážili důsledky tohoto jednostranného kroku.

Pokud to někomu z vás uteklo, Kongres včera (článek vyšel 7.1.) večer oficiálně potvrdil prezidentství Joe Bidena.

Twitter, jakkoli osobní se tato platforma stala, navždy zůstane soukromým subjektem, korporátním orgánem, který si však nemůže nárokovat, že bude uzákoňovat, nebo v tomto konkrétním případě ovládat, naši realitu tím, že umlčí a zablokuje určité hlasy a/nebo myšlenky. Takové pravomoci jsou příliš velké na to, aby je jednotlivci nebo korporace mohli uplatňovat bez jakéhokoli dozoru a zákonných postihů. Není možné jen tak jednoduše zablokovat názory demokraticky zvoleného prezidenta na základě toho, že jsou v rozporu s osobními názory a zájmy generálního ředitele.

Nepředstírejme, že Twitter byl pobouřen středečním násilím... nebuďme tak slepí a naprosto naivní, abychom věřili, že se Twitter považuje za ochránce všech ctnostných a spravedlivých věcí - jako je svoboda, demokracie a občanské svobody. Další věcí je, abychom nezapomínali, že není úkolem Twitteru zmírňovat naše názory a formovat naše myšlenkové procesy. Pokud máme být svobodní a skutečně chceme zůstat svobodní, pak bychom měli hájit svá práva na svobodu projevu – i když někdy může být takovýto projev hnusný.

Umlčet někoho znamená diktovat, a jakákoli forma diktátu je v rozporu s demokratickými principy.

Budu zde citovat Harryho S. Trumana, dalšího amerického prezidenta, který ve svém projevu na půdě Kongresu varoval:

„Jakmile se vláda zaváže k principu umlčení hlasu opozice, má před sebou pouze jednu cestu, a to je cesta stále represivnějších opatření, dokud se nestane zdrojem teroru pro všechny občany a nevytvoří zemi, kde budou všichni žít ve strachu.“

Samozřejmě hovořil o požadavcích státních agentur „monitorovat“ a „ovládat“ určité disidentské hlasy, aby byla zachována integrita státu, ale podstata jeho projevu zde platí perfektně - až nyní se zdá, že moc k umlčování, monitorování a potlačování lží mají nyní v rukou korporace na rozdíl od státních agentur. Tato představa je pro mě trochu znepokojující...

Můžeme si o Trumpovi myslet cokoli: můžeme ho nenávidět, nesnášet, vysmívat se mu, uctívat ho, podporovat, zbožňovat, ale neměl by být umlčen, aby hlasy ostatních mohly být více slyšet a dominovat. Takhle nefunguje zdravá demokracie, tohle není způsob, jak chránit demokratickou budoucnost národa, a rozhodně to není příklad, který chcete dát světu a přitom stále tvrdit, že Amerika je země svobodných a domov statečných lidí.

Profesor práv Kyle Langvardt z univerzity Detroit Mercy napsal v roce 2018 na webu Georgetown Law Journal komentář, související s touto záležitostí. Uvedl: „Zdá se mi zřejmé, že dělat obchody je pro liberální společnost nepřijatelný způsob... Znepokojuje mě, že pověřujeme pár prospěchářských technologických společností, které nenesou odpovědnost, aby řídily internetové diskuse.“

Twitter rozhodně překročil své hranice, čímž vytvořil precedens, proti kterému se jen pár lidí obtěžovalo vznést námitky, protože ostatní jsou rádi, že cílem byl Trump. Často žasnu nad schopností lidí odůvodňovat si nedostatek intelektuální soudržnosti... říkejte tomu poznávací nesoulad, pokud chcete. Držet se zásad svobody projevu znamená souhlasit s tím, že uneseme jedovatost protichůdných stanovisek a mínění.

Ještě bych ráda zmínila jeden bod, kterým se obtěžovalo zabývat pouze minimum lidí. Lidé byli tak zaneprázdnění, že obvinili pana Trumpa z chaosu, jehož jsme byli všichni svědky na našich obrazovkách. Obviňovat je jedna věc, ale dokázat to mimo vší pochybnost je věc druhá. Tito „agenti provokatéři“, kteří, jak jsme všichni viděli, páchali činy vandalismu a násilí, možná nebyli Trumpovou armádou „Vytvořme znovu skvělou Ameriku!“... dokud to nebudeme vědět jistě, neměli bychom se to domnívat; zejména proto, že to tak příhodně zapadá do samotného příběhu, který odůvodňuje cenzuru.

Ale potom podstata tohoto obviňování byla přesně tato: pomíchat polovinu faktů s rychle učiněnými závěry, aby bylo možné lépe manipulovat s veřejným míněním a ospravedlnit tak rozhodnutí svévolně umlčet pověstnou „opozici“ - v tomto případě Trumpa a jeho příznivce - aby se vyčistilo pole.

Uvažujte chvíli nad slovy Johna Stuarta Milla - nepochybně jednoho z největších myslitelů našeho západního filozofického kánonu.

Hlavní podstata jeho argumentu o svobodě projevu je vysvětlena v pozoruhodně výstižné podobě v následující pasáži jeho eseje O svobodě:

„... zvláštním zlem umlčování vyjádření přesvědčení je, že okrádá lidskou rasu; okrádá příští generace, stejně jako ty stávající; okrádá ty, kteří nesouhlasí s míněním, a to dokonce ještě více, než ty, kteří přesvědčení zastávají. Pokud je mínění správné, přijdou o možnost vyměnit chybu za pravdu; pokud je mylné, ztratí to, co je téměř stejně velkou výhodou - jasnější vnímání a živější dojem pravdy, což bylo způsobeno střetem s chybou.“

Catherine Shakdam

America Under Censorship: Twitter Shutting Out Certain Voices and Ideas. Biden Presidency Certified, Free Speech May be No Longer vyšel 7.1.2021 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8571-amerika-pod-cenzurou.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKontroverzní zachránce Pfizer?   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 04:26:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
BBC v r. 2010 informovala o tom, že EU v r. 1999 zakázala užívání přípravku Trovan a americká FDA jeho užití omezila na dospělé a urgentní péči. Nigerijské rodiny nárokovaly odškodnění za své děti.

Vyvíjení a výroba léčiv a vakcín je z více důvodů drahá záležitost, připomíná pořizování jaderného arzenálu či lety do vesmíru. Ve vztahu k lidskému zdraví jsou nové léky a vakcíny velkou nadějí a zároveň i velkým rizikem, jež souvisí např. s potřebou více tuto oblast kontrolovat (nejen následně, ale už preventivně), zvláště pokud jde o dodržování zákonů či i etických zásad.


Osobně si kladu mj. otázku, jak probíhají výzkumné studie v právně i hospodářsky zaostalejších zemích, proč právě do nich firmy situují část svých studií (je to jistě levnější, ale nakolik jsou tu občané např. dobře informováni?).

Podle BBC ( www.bbc.com/news/10454982 ) firma Pfizer experimentálně ověřovala nové antibiotikum v r. 1996 u dětí v Nigérii, kde se - vedle spalniček a cholery - šířila meningitida (její epidemie během 6 měsíců usmrtila asi 12 000 dětí). Během experimentálního ověřování léku zemřelo 11 dětí a jiné děti ochrnuly, osleply nebo měly poškozený mozek. Společnost Pfizer uvedla, že ty děti, které užívaly lék (v experimentu jich mělo být 200), měly lepší míru přežití než ty ostatní, a odmítla obvinění.

Nigerijské rodiny na základě porušení mezinárodního práva nárokovaly odškodnění u soudů v USA. Pfizer prý zaplatil nigerijským úřadům 75 m USD (50 m L) jako vyrovnání ve vztahu k nárokům žaloby. Ale odvolal se, nicméně americký Nejvyšší soud toto odvolání odmítl - prý bez komentáře. Americká FDA po hlášeních, že v některých případech dochází k selhání jater, omezila Trovan jen na dospělé a urgentní péči, EU ho o rok později zakázala. Spory provázely i informace, podle nichž prý rodiče nigerijských dětí netušili, že jde o experiment, a údajně chyběly podpisy k souhlasu s ním (Wikipedie.org, v angličtině, pojem Pfizer).

Věda mnohým přináší šanci na zdraví či život, zčásti ho některým ale bere; právníci se po celou historii pokroku medicíny snaží podchytit v zákonech preventivně působící podmínky experimentů i užívání mj. léčiv a vakcín a následné sankce při ev. porušení pravidel. V podstatě všichni zúčastnění - právníci, lékaři, další experti, ale i informovanější pacienti - dnes vědí, že medicína je na jednu stranu úžasná věda, na druhou stranu takřka vždy s sebou nese riziko. Je ovšem otázka, co kontrolní úřady v tu kterou dobu připustí jako "přiměřené" riziko. A také je otázka, jak si v praxi vedou různé farmaceutické firmy, jaké např. jejich vedení zajistí kontrolní mechanismy, jak spolehlivé lékaře či další odborníky si pořídí - to je jen okraj problematiky.

Z různých zdrojů si lze ověřit úctyhodnou historii společnosti Pfizer, která začala v polovině 19. století, byla činná v pokroku vědy kolem první i druhé světové války, nová historie pak odstartovala od poloviny 20. století. V mnohém se jí dostalo obrovské prestiže - např. WHO některé její přípravky zařadila na seznam těch významných, (nejen) americký úřad pro kontrolu léčiv (FDA) její přípravky schvaloval, přinejmenším některé byly či i jsou masivně podporovány lékaři.

Ať už u prestižních médií (BBC, New York Times, Washington Post aj.) nebo např. na www.drugwatch.com/manufactures/pfizer vidíme i spornější tvář společnosti, někdy méně úspěšnou. Pozorujeme její snahu posílit své celosvětové postavení (fúzování či skupování jiných firem, někdy za ně zřejmě musela zaplatit i finanční vyrovnání při stížnostech či žalobách, přebírala jejich portfolio). A průběžně se musela zabývat také nežádoucími účinky léčivých přípravků.

Kolem 10 000 žen si prý stěžovalo na Prempro (rakovina prsu) v r. 2012, kdy Pfizer přistoupil na vyrovnání u většiny žalob - přes 1 mld USD. Zhruba 3000 lidí mělo uplatnit žalobu u Chantix, který podle Drugwatch způsoboval sebevražedné myšlení či závažné duševní problémy. Některé produkty musela firma stáhnout z prodeje. V r. 2013 se objevila žaloba kvůli Protonixu s tím, že výrobce nevaroval před riziky problémů s ledvinami, a společnost prý souhlasila, že zaplatí 55 mil. USD (asi právě tento případ souvisel s tím, že firma přikoupila Wyeth v r. 2009). Těch žalob na firmu je zdokumentováno více.

Podle např. The New York Times (3.9.2009) zaplatila firma Pfizer jako v té době úplně nejvyšší vyrovnání 2,3 mld USD - za nabízení např. přípravku Bextra (proti bolesti?) bez schválení. Zdravotní pojišťovna Blue Cross Blue Shield podala žalobu proti firmě za ilegálně nabízené tři přípravky s tím, že společnost údajně ovlivňuje lékaře k preskripci. Americká federální administrativa namítala porušení předpisů, resp. zneužití vládních programů (False Claims Act). K jménu společnosti se někdy váže i pojem Whistle-Blower: New York Times v r. 2010 informoval o "nekalých praktikách", kdy soud přistoupil na vyrovnání (odškodnění) 1,4 mil. USD.

Najdeme ale také informace, že soudy mnoho návrhů žalob průběžně zamítaly (např. Wikipedia.org pod pojmem Pfizer zachycuje celou historii této společnosti s bohatými odkazy na úřední i další informační zdroje). Jsou zachycena i různá stanoviska společnosti k jednotlivým kauzám: např. některým lék ublížil (Trovan), ale podle firmy u 5000 Američanů byl přípravek užit bezpečně.

Společnost prý patří mezi největší lobbisty v USA. V prvních devíti měsících 2009 utratila na lobbing u kongresmanů přes 16 mil. USD.

Nyní si celý svět žádá vakcínu proti covid-19 a firmy Pfizer/BioNTech patří mezi ty, které si s výsledky klinických studií pospíšily.

Autor: Vladimíra Bošková

Zdroj: https://boskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=763863

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Opravdový úspěch ruských vědců": západní novináři uvedli důvody, proč můžeme důvěřovat vakcíně Sputnik V   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 04:16:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V západních médiích se objevily publikace, v nichž se posuzují přednosti ruské vakcíny Sputnik V, zpracované pro boj se šířením koronaviru. V materiálu, zveřejněném Bloombergem, novinář Sam Fazeli věnoval pozornost žádanosti ruského preparátu v zahraničí. Dříve se autor The New York Times Andrew Kramer nechal naočkovat Sputnikem V a poznamenal, že politizace otázky vakcín odpoutala pozornost od práce ruských vědců, kterou lze nazvat významným úspěchem.

V západních médiích se začaly objevovat materiály, jejichž autoři vysoce hodnotí ruskou vakcínu Sputnik V, určenou pro boj s koronavirem.

Jak podotknul hlavní analytik Bloombergu pro farmacii Sam Fazeli ve svém sloupku, Rusko zaujímá páté místo v agenturou připraveném ratingu výrobců vakcín, kteří obdrželi nejvyšší počet předobjednávek na preparát.

Fazeli připomněl proceduru zkoušek Sputniku V, během nichž bylo očkováno téměř 23 tisíc osob a z nich později onemocnělo méně než 80 účastníků testů. Zároveň, podotknul autor Bloombergu, nebyl u očkovaných ruským preparátem zaznamenán těžký průběh nemoci, nicméně samo určení stupně těžkosti nebylo ujasněno, zdůraznil novinář.

Mimo to Fazeli poukázal na spolupráci zpracovatelů Sputniku V s anglo-švédským výrobcem vakcín AstraZeneca na vytvoření kombinovaného preparátu.

"Vzhledem k těmto skutečnostem, dokonce bez (zveřejněných, pozn. RT) výsledků třetí fáze testování jsou důvody uvažovat o tom, že vakcína Sputnik V může být stejně silným kandidátem, jako jsou vakcíny, vytvořené v západních laboratořích, což nelze říci o čínské vakcíně CoronaVac", napsal Fazeli.

Novinář uvedl data, v souladu s nimiž účinnost preparátu CoronaVac od Sinovacu je podle různých údajů v rozmezí od 50 do 90%. Připomeňme si, že ruská vakcína zaznamenala účinnost více než 90%.

Dříve se o přednostech vakcíny Sputnik V vyjádřil novinář The New York Times Andrew Kramer. Sdělil, že se nechal očkovat na moskevské poliklinice č.5.

V Rusku, jak píše Kramer, už byl očkován asi 1 milion osob, preparát byl dodán také do Běloruska, Argentiny a řady jiných zemí. To svědčí podle názoru novináře o tom, že "jakékoliv škodlivé vedlejší efekty, které nebyly odhaleny během výzkumů, by v současné době už byly známy".

Kramer také podotknul, že západní kritika Sputniku V je soustředěna na "časné schválení preparátu, jež vyvolává otázky", ale ne na metodu zpracování vakcíny, která, jak píše novinář, se podobá na vakcínu, vyrobenou Oxfordskou univerzitou a společností AstraZeneca.

Dodal, že "politizace otázky zpracování vakcíny" odsunula do pozadí skutečně dobré výsledky výzkumů, které, jak píše Kramer, lze nazvat "opravdovým úspěchem ruských vědců".

Připomeňme si, že dříve na různých stupních vývoje vakcíny proti koronaviru západní média uveřejňovala materiály, v nichž byla efektivita a spolehlivost preparátu zpochybňována. Konkrétně, takové publikace od konce léta 2020 vydávaly takové listy, jako jsou The New York Times, Science Magazine, Nature a CNN.

Později se tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov vyjádřil k nejednoznačnému postoji Západu k ruské vakcíně proti koronaviru. "Rusko není na Západě celkově v módě. Ne proto, že je špatné, ale proto, že se stává příliš dobrým... Vše je velmi jednoduché: je to konkurence, ne vždy poctivá", cituje jej ve vysílání televizního kanálu Rossija 1 TASS.

Podle vyjádření Peskova výroba první na světě ruské vakcíny Sputnik V představovala pro největších západní výrobce "hrozbu z hlediska konkurence".

V říjnu 2020 se k obvinění na adresu ruského Sputniku V vyjádřil také generální ředitel RFPI Kirill Dmitrijev. Podotknul, že Západ "místo toho, aby bojoval s COVIDem-19, ve skutečnosti bojuje s ruskou vakcínou"...

Připomeňme si, že v Rusku pokračuje rozsáhlé očkování proti COVIDu-19, které bylo zahájeno v prosinci roku 2020. V současné době Ministerstvo zdravotnictví RF zaregistrovalo dvě vakcíny proti SARS-CoV-2: vakcínu Sputnik V, vyvinutou odborníky vědecko-výzkumného střediska Gamaleji, a preparát EpiVakKorona centra virologie a biotechnologie Vektor.

Koncem ledna-začátkem února se očekává registrace třetí vakcíny, vytvořené ve federálním vědeckém centru Čumakova Ruské akademie věd.

Mezitím profesor urologie z Rakouska Bob Džavan poznamenal, že u Sputniku V nebyly zaznamenány vážné vedlejší efekty.

"Stojí za to vzít v úvahu následující: všechny vakcíny vyvolávaly vedlejší efekty. V místě, kde byl preparát aplikován, se objevuje místní reakce v podobě vyrážky, zčervenání, otoku. Rovněž je pozorována celková reakce organizmu, jako jsou slabost a bolesti hlavy. Všechny tyto příznaky hovoří o tom, že vakcína skutečně pracuje... Nicméně mohou vznikat i vážné vedlejší efekty. Pokud si pamatujete, během zkoušek vakcíny BioNTech u lidí vznikala anafylaktická reakce, a preparát společnosti Moderna u některých vyvolal ochrnutí lícního nervu. Očkování Sputnikem V nebylo doprovázeno vážnými vedlejšími reakcemi. Tento preparát absolvoval zkoušky a nyní se už používá v Rusku, Brazílii, Argentině a SAE. Jakékoliv vážné vedlejších efekty momentálně nebyly oznámeny. Vakcína společnosti AstraZeneca u jednoho z pacientů vyvolala zánět hrudní míchy. Takže vakcíny skutečně mohou mít velmi vážné vedlejší efekty. Takové případy jsou pozorovány. Ale analýza celkových údajů a faktů říká, že v porovnání s celkovým množstvím očkovaných osob jsou případy vzniku vedlejších reakcí velmi ojedinělé", konstatoval Džavan.

Sergej Gusarov

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigranti atakovali a podpálili policejní stanici v Bruselu!   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 04:11:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu vpodvečer na 500 imigrantů zaútočilo na policisty a policejní stanici v Bruselu-Sever.

Rozhořčená manifestace se proměnila v trestnou výpravu proti policejní stanici, poté co tam v sobotu "náhle" zemřel jejich 23-letý kumpán jménem Ibrahima.


Imigranti policisty napadli kameny a pyrotechnikou, podpálili policejní vozy a tamní služebnu.

Útoku imigrantů neunikl ani náhodně kolem projíždějící vůz belgického krále. Byl-li v něm belgický panovník či nikoli zatím není známo.

Proti běsnícím imigrantům byli nasazeni těžkooděnci, kteří je rozháněli vodními děly.

Zdroj: https://www.lalibre.be/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLipovská odrovnala kontroverzní server Hlídací pes. Ten ji dříve lživě předhodil „porušování zákona“   
Pridal tk Čtvrtek 14 leden 2021 - 04:03:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská se věnuje problematice střetu zájmů a spojenými s nimi mýty a fakty. K takovému kroku ji vedla publikace na serveru Hlídací pes.

„Pravidelně zde odkazuji na výstupy, analýzy nebo články našeho Institutu svobody a demokracie. Jsem ráda, že už druhým rokem funguje bez dotací i bez sponzorů. Už druhým rokem je ovšem také předmětem řady desinformací, neřkuli fake news. Aktuálně k nim, bohužel, připojil jednu staronovou i Aleš Rozehnal v článku, který server Hlídací pes opatřil mezititulkem ‚Ve službách spolku Bobošíkové‘,“ uvedla na začátek komentáře Lipovská.

Dále autorka příspěvku píše, že na základě mnohokrát opakované nepravdy o jejím údajném „členství ve spolku“ postupně vznikla nepravda nová.

„Tentokrát o mém údajném ‚porušování zákona‘ z titulu souběhu funkcí člena správní rady onoho ‚spolku‘ a člena Rady České televize,“ podotýká.

Svůj nesouhlas s takovou formulací Lipovská odůvodňuje souhrnem výňatků z platné legislativy. Odkazuje na ust. § 5 odst. 2 zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi (ZČT), který pro člena Rady České televize stanovuje zákaz:

1. zastávat funkci v politických stranách, hnutích nebo občanských sdruženích;

2. vystupovat ve prospěch zájmů subjektů uvedených v bodě 1 a jiných skupinových zájmů;

3. podílet se na podnikání v oblasti hromadných sdělovacích prostředků nebo zastupovat jejich obchodní zájmy, které by mohly být v rozporu s výkonem jeho funkce nebo by mohly ohrozit důvěru v nezávislost nebo nestrannost jeho rozhodování v Radě České televize;

4. zastávat jinou funkci nebo vykonávat výdělečnou činnost v České televizi (vyjma plnění v souvislosti s výkonem funkce člena Rady České televize nebo plnění z užití předmětů ochrany podle autorského zákona).

Pozornosti Lipovské neuniklo ani to, že současné znění ZČT hovoří o zákazu ve vztahu k občanským sdružením.

„Podle ust. § 2 zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů se tedy jedná o spolky, společnosti, svazy, hnutí, kluby a jiná občanská sdružení. Klíčovým prvkem sdružení je přitom členství.[1] S ohledem na novou právní úpravu se pak ust. § 5 odst. 2 ZČT vztahuje na zapsané spolky,“ poznamenává členka Rady ČT.

Nelze jej podřadit pod kategorii občanských sdružení

Dále ekonomka ve své argumentaci pokračuje tím, že Institut svobody a demokracie, z. ú. (zapsaný ústav, pozn. red.) je zapsán do Rejstříku ústavů, neboť se z hlediska právní formy jedná o tzv. „ústav“.

„Institut svobody a demokracie, z. ú. tedy není ani občanským sdružením, ani spolkem, ani politickou stranou, ani hnutím. Ústav také podle platné legislativy není postaven na členském principu,“ zdůrazňuje členka Rady ČT.

Z toho Lipovská vyvádí, že s ohledem na stávající znění ust. § 5 odst. 2 ZČT je tedy zřejmé, že výkon funkce člena Rady České televize není neslučitelný s členstvím ve správní radě ISDe.

Kromě toho autorka statusu připomíná, že informace o jejím členství ve správní radě Institutu svobody a demokracie, z. ú. byla v souladu se zákonem zveřejněna už v prosinci 2019 ve Sbírce listin. Následně na začátku ledna 2020, a to tři dny před vyhlášením voleb do Rady ČT, byla široce medializována; a v době voleb samotných byla k dispozici poslancům Parlamentu České republiky.

Konec konců Lipovská podle jejích slov dospívá k poněkud nezáživnému a nerevolučnímu závěru.

„Členství ve správní radě ISDe je v souladu se zákonem o České televizi, neboť ústav není postaven na členském principu a nelze jej podřadit pod kategorii občanských sdružení, tím spíše pod kategorii politických stran a hnutí,“ uvedla.

Jak je vidět z reakcí pod příspěvkem, někteří sledující sociální sítě vyslovili Lipovské svou podporu.

„Věřím, že jste erudovanou osobou pro výkon své funkce, a právě tou osobou, která do Rady ČT patří. Že jste pro dosavadní vedení osobou nežádoucí je důkazem, že je člověk jako Vy právě tam, kde je ho zapotřebí,“ zareagoval Ota Moravec.

„Jedna malá upřímnost! Na pohled vypadáte jako tichá, dobře ovladatelná dáma!! Ale i mistr tesař se utne, a tak se prostě spletli!! Přeji Vám v tom nerovném boji hodně kuráže!!!“ poznamenala Kamila Matysova.

„To se dalo čekat, že po vás půjdou, ale vy to zvládnete, jste silná a statečná žena,“ konstatoval Nikolaj Krečev.

Poznámka IK: Server Hlídací pes je nejprolhanější internetové medium působící na území České republiky. Pod rouškou údajného boje proti desinformacím, jsou sami největšími šiřiteli lživých a vymyšlených zpráv pro veřejnost. Neštítí se ani porušovat zákon!

Zdroj: https://sptnkne.ws/EXFc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2372 sec,0.0467 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,360kB