Pondělí 11 leden 2021
Babiš se vysmál zoufalým maminkám, dětem, podnikatelům a veřejnosti bolševickými výkřiky: zkrachovalci, ztroskotanci a podivíni   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 18:52:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FOTO: Dle České televize pár řvounů, které nemá cenu ukazovat

Neuvěřitelné, zákeřné, podlé, sprosté a především lživé: má Babiš takové šmejdy kolem sebe, nebo už se z něj stal sprostý cynik? Ať je to tak nebo tak, v kontextu se z Babiše stává neurvalá zrůda, která podrazí každého, i kdyby to nebyla tisíckrát pravda.

Tito lidé, kteří vystoupili na "Staromáku", to není reprezentativní vzorek, byli tam podivní lidi, zkrachovalí politici. Například bývalý prezident," prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO).

Babiši, jestliže jsou rodiče zoufalí, že jejich děti už skoro rok nechodí do školy a vy se jim vysmějete, že jsou to ztroskotanci? Neskutečná drzost!

Necháte umírat staré lidi v domovech důchodců a za to se mstíte zdravým, kteří nechtějí žít v katakombách a ve sklepích a ničíte jejich děti, abyste se jim vysmál o ztroskotancích?

I u Moravce zaznělo, že je to prostě typově chřipka, takže se bude asi očkovat znovu a znovu a že vlastně nikdo nic neví a bude se to vědět až za deset let! Neboli, kdo je dnes oočkován, za půl roku, rok už být nemusí a bude jako zločinec bez očkování? Co to má společného s TBC či další vakcinací, kde je to jasné a jasně cílené? Kde berou drzost ti, co nic nevědí, ale říkají hlasitě, že máme poslouchat to, co nevědí?

Pane Babiši, lžete, lžete o tom, co na Staroměstském náměstí bylo, lžete nám do očí!

A je srdečně jedno, zda máte bezskrupulozní poradce, nebo jste sám strůjcem! Vy jste zodpovědný a nikdo jiný!

Na Staroměstském náměstí byl hlavní myšlenkou dialog, zda není jiné cesty, jak čelit Covid - 19. Zda jsou i jiné možnosti. Co je na tom sakra protispolečenského a nebezpečného? Že se zjistí podvody a podplácení typu korupce, jako to dělali američtí velvyslanci už dřív?

Slušní lidé nechtějí dotace na dluh, chtějí pracovat a žít!

Vážení čtenáři, čtěte prosím pozorně - toto vyřčené uráží Babiš!

Je třeba provést zásadní změnu. Uzavření života v zemi rozumnou a prospěšnou politikou není. V minulosti při epidemiích izolovávali nemocné, teď jsou izolováni zdraví. Kdy už politici pochopí, že tudy cesta nevede? Snad k tomu aspoň trochu přispěje i dnešní demonstrace.

Říkají nám, že nás spasí jakási vakcína a že to vyžaduje očkování nás všech. Žádná zázračná vakcína neexistuje. Stejně si kontaktem s nemocí budeme muset vytvořit svoji imunitu přirozenou. Otevřít zemi je možné a potřebné i bez vakcíny. I očkování musí zůstat svobodným rozhodnutím člověka. Očkovat se já nenechám.

Musí nastat konstruktivní dialog vlády s veřejností. Musí skončit jednosměrný diktát. Proto jsme dnes tady.

Václav Klaus, Staroměstské náměstí, 10. ledna 2021


Vážně tato slova jsou nebezpečná pro lidi, pro národ? Jak si to můžete Babiš dovolit vyslovit a národ (část) která to neslyšela, dezinformovat?

Andreji Babiši, tímto se největším dezinformátorem na národě českém stáváte vy. Ale když jste se obklopil partičkami jako je Barta - Vrabel Semantic Visions, které jsou hlavními manipulátory a cenzory pravdy za miliardy, tak je to s vládou České republiky velmi špatné!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3732-babis-se-vysmal-zoufalym-maminkam-detem-podnikatelum-a-verejnosti-bolsevickymi-vykriky-zkrachovalci-ztroskotanci-a-podivini

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNemocní, mrtví, covidismus...   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 18:23:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
“Nejvíce nakažených na milion. ČR má za minulý týden nejhorší čísla na světě.“ (Mladá Fronta Dnes 4. 1. 2020)

Ve článku evidují „rekordních“ 932 nakažených na milión obyvatel. To znamená 93 na 100 000, 9,3 na 10 000, a tedy 0,9 na 1000 obyvatel. Tedy v městě s 10 000 občany je nakaženo devět z nich.

Takže pane šéfredaktore Plesle, tady máte správný titulek: „Přestože momentálně vedeme v počtu nakažených covidem-19 ve světě, stále to vychází na jednu osobu z tisíce.“

Další příklad:

„Krematorium Ostrava nestíhá zpopelnit všechny zemřelé, jejich počet kvůli koronaviru narůstá.“ (Lidové noviny 4. 1. 2021)

Teprve po dočtení prvního odstavce se dozvíme to podstatné: „V Ostravě je jediné krematorium v kraji, který je jedním z nejlidnatějších regionů České republiky.“

Kdo chce, snadno zjistí, že v Moravskoslezském kraji žije 1,2 milionu občanů, zatímco v sousedním Olomouckém kraji, (kde mají taky jediné krematorium), žije 632,000 občanů. Tam vše stíhají. O tom, že krematoria nejsou alikvotně umístěna dle počtu občanů, nenajdete v článku ani slovo.

Takže pane šéfredaktore Léko, tady máte správný titulek: „Zpomalení při zpopelňování zemřelých v Ostravě odhalilo, že v regionu (oproti ostatním) chybějí krematoria.“

Další příklad:

Ve všech novinách: „Země se stále drží v pátém, tedy nejhorším stupni PES.“

Když se podíváte na stránky MZ ČR, tak zjistíte, že se ke dnešku covidem-19 nakazilo 746 714 občanů, tedy 7 % populace, a že dnes (4. 1. 2021) je 119 561 občanů aktivně nakažených. Jedná se tedy o 1 % nakažených z celé populace (rozumí se jedno procento, tedy jeden ze sta lidí). Dále tamtéž zjistíte, že ke dnešku (4. 1. 2021) zemřelo 12 070 lidí, tedy 0,1 % (rozumí se jeden člověk z tisíce). Když dělíme počet nakažených covidem-19 počtem zemřelých, tak šance, že někdo nakažený CoV zemře, je 1,6 %.

Takže dámy a pánové, kteří toto šíříte, tady máte správný titulek: „Přestože jsme v nejhorším stupni PES, je úmrtnost nakažených stále pod 2 %.“

Vybral jsem pouze dva deníky, považované za „seriózní“. Ve všech ostatních mediích to ale není o nic lepší, o televizním zpravodajství vůbec nemluvě.

A co se týče politiků, tak si stačí poslechnout vystupování odborníků, střídajících se ministrů a dnes samozvaného „hlavního vakcinologa“ A. Babiše – každodenně s urputnou análností taktizují, modifikují vyhlášky tak, že ze všeho zbývá kočkoPES.

Jako lékař se ptám:

Kolik lidí zemřelo a zemře následkem mediální a vládní hysterie?

Jsme svědky rekordního nárůstu úzkosti a deprese, což zhoršuje všechny rizikové faktory pro tzv. „rychlé“ smrti, jako jsou mozkové mrtvice a srdeční infarkty.

Počet sebevražd se ztrojnásobil (9. 11. 2020 Medical Tribune).

Dále je tu omezení lékařské péče „běžných“ nemocí, jako je cukrovka, zvýšený krevní tlak atd.

Dále je tu odložení předem objednané péče, například vybavení ortézy či operace kyčle, takže pacienti žijí dál v bolestech.

Dále jsou tu poškození dětí, které jsou ponořeny do toxického prostředí digitální výuky na dálku, omezení příjmů matek, které s nimi musí zůstávat doma, a rozklad podnikatelského prostředí a všeho s tím spojeného.

Netvrdím, že se nemáme epidemii věnovat. Ale pánové a dámy, takhle ne.

MUDr. Martin J. Stránský, MD, FACP
asistentní klinický profesor neurologie, Yale
Ředitel, Poliklinika Na Národní


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Campbell: Dary amerického strýce   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 14:27:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V jednom z posledních příspěvků jsem psal, že se nacházíme na křižovatce, na které se můžeme vidět tři různé koncepty budoucnosti nejenom roku 2021, ale i dalších. Dalších, protože regionální války nepustí tři mocnosti z očí, a velké války se tři mocnosti bojí. Mohla by totiž být poslední i pro ně. Znamená to, že strach a pud sebezáchovy zatím fungují.

Co nefunguje, sděluje obsah posledního balíku s dary amerického strýce. Byl dostaven v den tří moudrých (Tří králů) s pomocí ne často moudré TV a ne všudypřítomným Amazonem. Balík obsahuje více, než si mnohý našinec může představit. Především má-li potřebu se dobře vyspat a tím posílit imunitu nejenom proti Covid-19. Ten se u nás zabydlel podobně jako squatters. Na cestě k nám jsou ale ještě jiné neduhy a duch času, které Covidu následují. Veřejnost neví, zda politické elity o jejich příchodu vědí od čočkařů, hlavou státu nazývaných čučkaři, a zda se lépe připravuji na jejich přivítání, než tomu bylo v případě Covid-19. Říká se přece, že život je nejlepším učitelem. Uvidíme již brzo, zda to platí i v české kotlině.

První dárek v balíku představuje jasná zpráva amerických demokratů-liberálů-globalistů zabalená v kostýmech BLM. Dárek ve velikosti USB obsahuje tři zprávy: 1) Je zcela jedno, zda v den tří moudrých hráli na ulici nebo v Kapitolu moudří nebo hloupí. Je zcela jedno zda se jednalo o protest, revoltu nebo pokus o převrat. 2) EU, NATO a všichni s nimi spojení, od nich závislí nebo k nim vzhlížející jako vzor mohou dál klidně spát a pokračovat plnit své úkoly. V představitelné budoucnosti totiž k žádnému převratu, kopii sametové revoluce nebo dokonce získání suverenity nedojde. Google, Twitter, Facebook Vás prostě vypnou a ve tmě suverenitu nenajdete. Proto ta třetí zpráva. 3) Učit, učit se, učit se! Dvě slova třikrát opakovaná s vykřičníkem představují staro – známou, ne vždy jednoznačně pochopenou výzvu revolucionáře Lenina. A také výzvu pro neschopné posedět doma několik měsíců a připravovat se na účast v bojích ve světě. Především, stane – li se v době stresů a sílící moci ČLR a RF nastupující americký prezident nebožtíkem dříve, než skončí jeho mandát.

Druhý dárek v balíku představují tři rady v lahvové poště. Ne té, kterou psal Petr Chudožilov, a která představuje autobiografické povídání z let šedesátých a doby normalizační. Ale mnohem starší. První rada: Seznamte se rychle a důkladně se Zprávou o stavu Unie (State of the Union message) z 6. ledna 1941, protože její obsah je stále platný. Proč? Zprávu přednesl 32 druhý prezident USA Franklin Delano Roosevelt (1882 - 1945) a USA budou bez pardonu chránit své národní zájmy, nikdy oficiálně zveřejněné. Druhá rada: Podobně rychle se seznamte s interview bývalého prezidenta Reagana (1911 – 2004). Dal ho CBS’s v programu 60 Minutes reportérovi Mike Wallace 14. prosince 1975. Znalost jeho obsahu budete potřebovat pro nezbytné zkvalitnění a vysvětlování volebních slibů a klamání voličů, chcete-li se opravdu dostat k moci. V originálu interview pod názvem - Reagan on Libertarians & Conservatives VS Liberal Fascists Reagan popsal liberalismus v podstatě jako fašismus. Nevěřte, a přesvědčte se sami poslechem:3) Neopakujte chyby, které udělal Trump jako buržoasní produkt. Žijete již dlouho v jiné době a měli byste vědět, že po staru se žít nedá. Budete – li schopni a odhodláni při ochraně

našich zájmů u Vás doma, nebo tam, kam Vás pošleme postupovat podle zkušenosti Lenina - obrana téměř vždy představuje smrt vojenského povstání nebo podle zkušenosti z dětství bez telefonu a komputeru - když vyhrožuješ, musíš udeřit, jinak se staneš okamžitě směšným a příkladem jak se nechovat při vstupu do politické arény, můžete doufat na naši dočasnou přízeň.

Třetí dárek v balíku ve formě video zápisu obsahuje návod, jak s pomocí zrádců a úředníků bez profesionální loajality s pátou kolonou na štítu můžete ze dvou a více politických stran vytvořit jednu. Staré strany hrají podle starého demokratického principu dvojích standardů vždy v jednom směru. Tento princip se přežil a nevede k našemu cíli: militarismu a neofašismu. Kdo půjde s námi, bude se cítit jako pán svého osudu, protože na cestě v doprovodu našich nejnovějších technologií zapomenete na dluhy, euro a EU.

Čtvrtý dárek představuje telegrafický seznam hlavních rizik roku 2021. Nikdo z Vás by je neměl ignorovat. 1) USA zůstanou světovým rizikem číslo jedna, protože Rusko a Čína se přestaly bát a vzdorují. To přestože jsou stále ještě závislé na FED, našich dolarech a technologiích. 2) Covid-19 zůstane světovým rizikem v roli squattera. Bude sloužit ke snížení a odvlečení pozornosti od pochodu k našim Vám sděleným hlavním cílům. Jejich význam Vám ale nebudeme vysvětlovat, protože jdeme společně a Vy se jejich dosažení nedožijete. 3) Klimatické změny zůstanou také rizikem. Třetím, za to ale výhodným pro nás. To proto, že podpoří konkurenci. V ní podle pravidel neviditelné ruky trhu, používání chytrých telefonů schopných šifrovat a nezanechávat stopu a s pomocí neomezeného počtu dolarů naše nadnárodní korporace budou vítězit. Během tažení k vítězství bude probíhat ekologické, efektivní a ekonomické zpracování odpadu, včetně lidského. 4) Rusko není světovým rizikem podobně, jako není Čína. Proto jsou u nás pod jedním číslem. Nepustíme však jednoho ani druhého z očí satelitů, špionů a pátých kolon. Tato svatá trojice bude udržovat doma napětí společně se squaterem Covid-19. O napětí v Evropě, na Kavkazu, Centrální Asii, Tchaj-wanu, Koreji, v Jihočínském moři a všude, kde to bude potřeba, se postaráme sami. Nevylučujeme, že Vás jako milovníky dovolené v zahraničí požádáme o účast v mírové, vzdělávací nebo výcvikové misi přímo na místě našeho zájmu. 5) EU nepředstavuje riziko. Jestli náhodou ano, tak především samo pro sebe. Proto necháme EU blábolit, šířit sliby a učit se skákat do dluhové jámy. Z té nejhlubší EU nevyleze bez naší maršálem prověřené pomoci.

Pátý dárek je dnes poslední. Jedná se o digitální seznam událostí, na které si jako mladí a pokrokoví bez naší pomoci sami nevzpomenete. Protože nemůžete a my máme zájem na Vaší úspešnosti v jinak nesplnitelné misi. Proto připomínáme, že: v únoru se slaví v ČLR nový rok a bude se konat APEC summit. V březnu bude možno přesvědčit se o odsouhlasení čínské 14. pětiletky a o přezkoumání vztahu EU s ČLR. V dubnu to bude mít Covid-19 s námi těžké. Proč? SZO (WHO) se snaží zjistit, odkud přišel a jaké má s námi plány. Obojí totiž potřebuje pro vypracování roční zprávy, získání peněz od sponzorů a pro své zasedání. To se obyčejně koná v květnu v rozkvétající Ženevě. Pan ex-krejčí Bakala nechá zdravit, protože ví, že bez peněz, do hospody nelez. V červenci budete testováni na výdrž a imunitu. ČLR bude slavit 100 let od založení komunistické strany. A kdo bude úspěšný v testu, bude mít možnost s novými silami po dovolené pokračovat v realizaci v úvodu zmíněných, ale doposud

nesplněných slibů prezidenta Roosevelta z roku 1941. To jste ještě nebyli na světě. Proto neviděli jeho poválečnou krásu, podobně jako ji neviděl prezident Si. Nepochybuji proto, že prezident Si se nechá slyšet v rámci zasedání OSN svým viděním světa, podobně jako tomu bude na 6. Plénu komunistické strany ČLR a v rámci na říjen plánovaného summitu G 20.

V Ruské federaci si mnozí zcela jistě připomenou Petra I. Velikého. Ten před 300 lety byl oficiálně prohlášen imperátorem vší Rusi. Dnes jeho roli hraje prezident Putin. Společně s Ruskem bude možné si také připomenout 100 let od narození Andreje Sacharova a oslavit ho dvakrát: jako vědce v Akademii věd a jako bojovníka za lidská práva na ulici. Na ní bude možné slavit také 90 let od narození Michaila Gorbačova, možná i 80 let od začátku Velké vlastenecké války. Nevíme, kde se bude slavit 60 let od prvního letu do vesmíru. Připomínáme ale, že let se uskutečnil s pomocí kosmické lodě Vostok a v ní se nacházejícím Jurijem Gagarinem. Zajímavá může být oslava 30 let od mírového rozpadu SSSR, přestože rozpad SSR nás opět přivádí k novým rizikům, nebezpečím a připomenutí nikdy neukončené války. Budu se těšit, dožiju li se připomenutí historické periody vztahu SSSR a Čína v letech 1923 – 1925 někým z české kotliny. Děkuji za všechny dary, nejenom amerického strýce. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
10.01.2021

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová “francouzská” mládež zbila vozíčkáře a jeho doprovod   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 09:31:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová “francouzská” mládež začíná ukazovat Francouzům, kdo je v jejich zemi pánem. Na vlastní kůži to okusil invalidní vozíčkář (72), jeho manželka (54) a jejich syn (24) na zastávce metra v Toulouse. Když invalidní důchodce vyjádřil nespokojenost s chování trojice “mladíků” (14, 16, 19), kteří plivali na nástupiště slunečnicová semínka a sliny, tak na něj trojice “nových Francouzů” okamžitě zaútočila. Vozíčkáře vyklopili z vozíku a shodili na zem, jeho manželku začali škrtit a syna zbili.

Následně se dali agresoři na útěk, ale byli dopadeni a předání policii. Dva mladší imigranti sice půjdou před soud pro mladistvé a nejstarší byl rovnou propuštěn.

Tak vypadá země galského kohouta v roce 2021.

Jan Mouton
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlavná americká lékařská fakulta začala nazývat těhotné ženy “těhotní a rodící lidé”. V Idahou na univerzitě mají “klub rovné menstruace”   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 09:28:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známá americká lékařská fakulta na Harvardově univerzitě začala nazývat těhotné ženy “těhotní a rodící lidé”, případně “těhotná osoba”. Cílem nového newspeaku je zahrnout do této skupiny i nebinární osoby, případně ženy, které se cítí být muži.

To ale není jediné novátorství na amerických universitách. Na Boise State University v Idahou, mají “Menstrual Equity Club” (klub menstruační rovnosti). Jehož členy se mohou stát osoby, které menstruují i nemenstruují. Protože menstruovat prý mohou i jiné osoby než ženy!

Bývaly doby, kdy americké univerzity patřily ke špičkám ve vzdělání a výzkumu. Nyní ale mají evidentně jiné priority a vzdělání studentů k nim nepatří.

Sára Stein, NYC, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBachař v zastoupení: Zamítám kauci pro Assangeho   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 09:19:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přestože dějiny nejsou vždy výmluvným vodítkem, mohou být užitečné. Avšak ve chvílích naplněné důvěry se neohlížíme na dějiny a Cleo je zapomenut. Nový svěží začátek může negovat pohled do minulosti. Poté, co se objevila nečekaná zpráva, že soudkyně Vanessa Baraitserová zablokovala vydání Juliana Assangeho do Spojených států kvůli porušení zákona o špionáži z roku 1917 a proniknutí do počítačů, jeho právní tým a podporovatelé získali větší jistotu. Zbývalo jen požádat o kauci, podívat se, jak bude Assange bezpečně v náručí své rodiny, a čekat na další krok dotčených amerických úřadů.

Bývalý velvyslanec ve Velké Británii Craig Murray, aktivista za lidská práva a vysloužilý zpravodaj, informující o případu Assangeho, byl původně ve svém sloupku zcela nadšený. Napsal: „Naprosto očekávám, že Julian bude tento týden propuštěn na kauci, a bude se čekat na pravděpodobné odvolání USA proti zablokování extradice.“ Dále uvedl, že nabyl „silný dojem, že Baraitserová zamýšlí poskytnout kauci a chce, aby rozhodnutí bylo neprůstřelné.“

K tomu však nedošlo. Ve středu 6. ledna byla zamítnuta žádost o propuštění Assangeho na kauci, kterou podal tým jeho právníků. Právní zástupkyně vlády USA Clair Dobbinová postavila případ obžaloby na silné pravděpodobnosti, že by vydavatel mohl uprchnout ze spárů britských úřadů, i když se USA snaží podat odvolání k Vrchnímu soudu. „Na základě jeho minulosti odvozujeme, že půjde až do krajností, aby uprchl.“

Fóra by tento pochybný úsudek uvítala: například Mexiko nabídlo „ochránit Assangeho politickým azylem“. Obhajoba by stejně tak dobře mohla namítnout, že by kvůli chatrnému zdraví neutekl, ale mohli by si tím být jistí? „Riziko útěku“ nemá mnoho společného s duševní pohodou. Vzpomeňte si, naléhala, co udělal během soudního řízení ve Švédsku, kdy „bezohledně“ porušil důvěru těch, kdo zaštítili propuštění na kauci. Ti, kdo se za něj zaručili, jako například vévodkyně z Beaufortu, Tracy Worcesterová, také nedokázali zajistit, aby se Assange v roce 2012 dostavil k soudu. Mějte se na pozoru, varovala dále Dobbinová, před zlověstnými sítěmi agentů, které by mohl vyzvat, aby mu pomohly zmizet. Koneckonců WikiLeaks umožnil uprchnout Edwardu Snowdenovi.

Tón a vystupování Dobbinové - ponuré a presbyteriánské, jak to popsal Murray - byly zcela odsuzující. Stála si za tím, že „jakákoli představa, že by se morální nebo zásadové důvody dotýkaly svědomí pana Assangeho, se ukázala jako zcela neopodstatněná“. A měla toho ještě hodně co říci, neboť prakticky všechno, čemu se obžaloba podvolila - že bránící příčinou je duševní zdraví a riziko, které pro něj představuje vězeňské zařízení v USA - Baraitserová akceptovala.

Pokud jde o to, zda bude odvolání úspěšné, byla Dobbinová přesvědčena, že obžaloba něco má. Soudkyně, jak uctivě uvedla, chybovala v právní otázce, neboť uplatnila nesprávné hodnocení vězeňských podmínek, které na Assangeho čekají. Hodnocení není o tom, zda opatření, přijatá americkými vězeňskými úřady, mu znemožní spáchat sebevraždu; zásadní otázka spočívá v tom, aby orgány přijaly taková opatření, která by snížila tuto možnost. Dobbinová, jež si zopakovala svou roli v napadání různých svědků obhajoby, kteří vytvořili obraz ohyzdného nebezpečí, které na Assangeho čeká, včetně věznice ADX se super maximální ostrahou v Coloradu, uvedla své přesvědčení, že americký systém v této zkoušce obstojí.

Dobbinová obešla tyto důkazy ze strany obhajoby, podpořena tím, co během soudu poskytl americký právník Gordon Kromberg, a argumentovala tím, že nebylo vykonáno důkladné posouzení zařízení z hlediska zacházení a vězeňských podmínek.

Baraitserová prokázala vstřícnost vůči fackujícím prohlášením Dobbinové. „Navzdory souboru návrhů, které obhajoba nabízí, jsem utvrzená v tom, že by mohl uprchnout.“ Poté, co zamítla vydání Assangeho, okamžitě zavrhla své vlastní rozhodnutí v záchvatu dickensovské jurisprudence. „Historie tohoto případu je dobře známá... Assange využil kauci a zůstal na ekvádorském velvyslanectví, aby zabránil extradici do USA.“ Assange zůstane ve vězení Belmarsh až do vyřízení odvolání ze strany amerických úřadů.

Ve svém pondělním rozsudku Baraitserová vzala na vědomí náznaky potenciálního pokusu o spáchání sebevraždy Assangeho během pobytu ve věznici Belmarsh. Zpráva soudního rozhodnutí potvrdila, že 5. května 2019 „během rutinní kontroly cely, ve které je výhradně Assange, nalezl vězeňský dozorce ve skříni půlku žiletky, ukrytou pod spodním prádlem“. Baraitserová dokonce na základě posudku svědka obhajoby, profesora Michaela Kopelmana, akceptovala, že nález žiletky nebyl pouze „disciplinárním přestupkem“, ale jedním z „mnoha faktorů, naznačujících depresi pana Assangeho a riziko možného spáchání sebevraždy“.

Ve středu však byla naladěná jinak. Byla lhostejná k tomu, jaké důsledky bude mít opětovný pobyt Assangeho ve vězení s maximální ostrahou, kde si odpykávají tresty ti nejhorší vězni v Británii. Pokračovala dlouhým výčtem popření závažnosti nemoci covid-19 ve vězeňském systému Spojeného království, odpálkovala tvrzení právního zástupce obhajoby Edwarda Fitzgeralda QC, že přímo ve věznici Belmarsh bylo potvrzeno 59 případů, a že vězení bylo uzavřeno. Dobbinová v tomto bodě protestovala a ukázala e-mail, který zaslal vězeňský úřad předchozí den ve 22:49, že byly vráceny pouze 3 pozitivní testy na covid pro věznici Belmarsh.

Výsledkem je, že s Assangem je nadále tvrdě zacházeno, čelí brutálním žalářním podmínkám, zatímco čeká na další krok amerických žalobců, a to navzdory tomu, že si již odpykal trest za nedodržení kauce. Zkroušený Murray napsal: „Julian žije svůj život v podmínkách, které jsou trýznivé a složité.“

I přes banální krutost středečního soudního řízení se objevila alespoň špetka naděje pro Assangeho. G. Zachary Terwilliger, americký právník pro východní obvod Virginie, který projednává stíhání, přiznal, že si není jistý, co udělá Bidenova vláda. V rozhovoru pro NPR Terwilliger prohlásil, že jakékoli rozhodnutí ohledně Assangeho bude „spočívat na prostředcích a na tom, na co soustředíte své síly“. Ale nebude se snažit to zjistit: advokátní kancelář Vinson & Elkins zaujala vyčkávací pozici.

Spojené království, které přijalo pozici jako žalářník v zastoupení Washingtonu, se rozhodně nevzdá své odporné a špinavé role. Duševní pohoda a zdraví Assangeho bude i nadále ohrožováno jeho pobytem v nejhorším britském vězení, kde si naprosté zoufalství, jak sama Baraitserová uznala, může vybrat svou daň.

Binoy Kampmark

Proxy Jailor: Denying Assange Bail vyšel 7.1.2021 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8567-bachar-v-zastoupeni-zamitam-kauci-pro-assangeho.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaké jsou nežádoucí účinky vakcíny Moderna?   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 04:31:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co Evropská agentura pro léčiva připustila americkou vakcínu Moderna k používání na Evropském trhu, vyšly najevo i její možné nežádoucí účinky.

Jsou to:

zduření podpaží, bolest hlavy, zvracení, bolest svalů, kloubů, a jejich ztuhlost, bolest, svědění, kopřivkové zarudnutí nebo otok v místě vpichu, vyrážka, nevolnost, zimnice, či horečka. V zájmu maximální efektivity by pacienti neměli pít aklohol.

Zdroj: https://www.redaccionmedica.com/secciones/sanidad-hoy/vacuna-covid-moderna-todos-los-efectos-secundarios-potenciales-detallados-9279


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVídeň: ve vazební cele se vzbouřili imigranti!   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 04:29:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V policejní zadržovací vazbě na vídeňském Jozefově se včera vzbouřili imigranti.

Zabarikádovali se a rozmlátili zařízení vazby.

Sedm běsnících zadržovaných mužů bez dokladů z Maroka, Alžírska a Zimbabwe přemohlo až speciální komando WEGA.

Byli následně rozděleni do dalších cel.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/wien/sieben-haeftlinge-randalieren-im-wiener-polizeianhaltezentrum/460577503


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTichanovská hrozí možným bojkotem mistrovství světa v hokeji   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 04:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lídryně běloruské opozice a bývalá kandidátka na post běloruského prezidenta Světlana Tichanovská předpokládá, že mnoho národních týmů bude bojkotovat Mistrovství světa v ledním hokeji 2021, pokud turnaj nebude z Minsku přesunut na jiné místo.

Rozhodnutí, kde se bude konat turnaj, přijímá Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). Koncem prosince v roce 2020 se vysoký funkcionář federace v rozhovoru pro Sputnik zmínil, že rozhodnutí o místě konání mistrovství světa 2021 federace přijme do konce ledna, datum jednání však zatím není stanoveno. Šéf IIHF René Fasel v rozhovoru pro Sputnik vyjádřil naději, že se situace kolem Minsku uklidní, a mistrovství se bude konat v Minsku a Rize, jak bylo dříve naplánováno.

„Pokud se mistrovství nepřesune z Minsku, mnoho národních týmů ho bude bojkotovat,“ citovala v neděli slova Tichanovské její tisková služba na telegramovém kanálu.

Ve zprávě stojí, že mnohé evropské státy „aktivně posuzují bojkot nebo přesun Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 z Minsku“. Tisková služba také uvedla, že Tichanovská již dříve vyzdvihovala otázku bojkotu mistrovství na rokováních s šéfy ministerstev zahraničních věcí Švédska, Česka, Dánska, Norska, Kanady, Slovenska. „Perspektivy přesunu mistrovství z Minsku prodiskutovala“ také s představiteli Švýcarska i lotyšským ministrem zahraničí.

Tichanovská tvrdí, že iniciativu přesunu turnaje nebo jeho bojkotu podpořila finská premiérka Sanna Marinová, šéf Dánské hokejové ligy Ulrik Larsen, viceprezident Mezinárodní hokejové federace Kalervo Kummola, poslanci Spolkového sněmu a také Kongresu USA.

Dříve švýcarský časopis Watson informoval, že IIHF je rozhodnuta přesunout turnaj z Minsku a aktivně hledá za Bělorusko náhradu. Běloruská hokejová federace oznámila, že neobdržela oficiální oznámení od IIHF. Zdroje Sputniku uvádějí, že o místě konání Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 by se mělo rozhodnout do konce ledna.

Po běloruských prezidentských volbách, které se konaly 9. srpna, již pošesté zvítězil Lukašenko. Podle údajů Ústřední volební komise získal 80 procent voličských hlasů. Poté se v zemi začaly konat masové protesty opozice, která se domnívá, že ve volbách zvítězila Tichanovská.

Na základě iniciativ Tichanovské byla v Bělorusku vytvořena Koordinační rada, která byla vytvořena pro hladké předání moci. Tichanovská a členové předsednictva Koordinační rady jsou v zemi figuranty několika trestních oznámení. Například čelí obvinění z vytvoření extremistického hnutí za účelem zmocnění se státní moci. Řada opozičních politiků i samotná Tichanovská pokračují ve své činnosti ze zahraničí. Tichanovská byla zařazena na mezistátní seznam hledaných osob v Bělorusku a Rusku. V současnosti se Tichanovská i s dětmi nachází v Litvě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVFb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček varoval před cenzurou. Na rok 2021 přišel s hrozivou prognózou   
Pridal tk Pondělí 11 leden 2021 - 04:25:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru vyslovil k problematice cenzury. K tomu ho vedla situace s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, kdy byl jeho účet na dané sociální síti zablokován.

V jednom ze svých příspěvků hradní mluvčí stručně popsal, jak bude vypadat cenzura v letošním roce.

„Jste v rozporu se zásadami používání. Cenzura 2021,“ uvedl na sociální síti.

Další jeho poznámka pojednává o tom, že v tomto roce se svoboda stane nostalgickým pojetím.

„Rok 2021 je nástupem času, kdy budeme nostalgicky vzpomínat na svobodu. Bude to doba ‚dodržování zásad komunity‘,“ podotkl Ovčáček.

​V následujícím statusu prezidentův mluvčí poukázal na ještě radikálnější věci.

Autor příspěvku zdůraznil, že digitální doba si žádá digitální prostředky.

„Na Twitteru už se neformálně ustavila digitální pokroková skupina, co drží prst na tepu doby, a agituje za ,dodržování zásad komunity‘. Nedodržuješ? Neexistuješ!“ stojí v poznámce Zemanova mluvčího.

​Dříve Prezident Spojených států amerických Donald Trump okomentoval situaci ohledně trvalé blokace svého účtu na Twitteru.

„Nás neumlčíte!“ uvádí se v prohlášení prezidenta Trumpa, které rozeslala jeho administrativa.

Stejná zpráva se objevila také na oficiálním účtu hlavy státu, ale Twitter ji okamžitě odstranil.

„Čekal jsem, že se to stane. Jednáme s různými dalšími webovými stránkami a brzy budeme mít velké oznámení. Posuzujeme také možnost vybudování vlastní platformy v blízké budoucnosti,“ nechal se slyšet Trump.

Podle něj tato sociální síť „zachází stále dále, pokud jde o zákaz svobody projevu“ a pokud jde o útoky na svobodu projevu. Kromě toho Trump obvinil Twitter také ze spolupráce s demokraty a „radikální levicí“.

Americký lídr rovněž dodal, že by tato platforma dlouho nevydržela, kdyby nebylo „daru od úřadů“, který ji osvobozuje od odpovědnosti za publikování. Prezident už dlouhodobě usiluje, ač neúspěšně, o takové opatření pro sociální sítě.

„Twitter nemá nic společného se svobodou projevu. Zabývá se pouze propagací radikální levicové platformy, kde je umožněno svobodně mluvit jedněm z nejhorších lidí na světě,“ uzavřel celou věc současný americký prezident.

Zmiňme, že již dříve Twitter oznámil zmrazení Trumpova osobního účtu, a to z důvodu „rizika podněcování k násilí“. Následně byl zablokován také účet jeho štábu, který později zveřejnil tweet s obrázkem loga sociální sítě nabarveným na červeno s kladivem a srpem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVEZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0630 sec,0.0298 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,233kB