Neděle 10 leden 2021
“Skotský” ministr spravedlnosti Humza Yousaf požaduje pro D. Trumpa zákaz vstupu do Skotska   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:51:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
“Skotský” ministr spravedlnosti Humza Yousaf vyzval “britskou” ministryni vnitra Priti Patel, aby zakázala D. Trumpovi vstup do Skotska. Trump ve Skotsku vlastní 2 golfová hřiště a hotely. Podle Yousafa prý Trump podporuje rasovou a společenskou nenávist a nemá tedy ve Skotsku místo.

Podobná prohlášení imigrantů jen ukazují, kdo vlastně je v západní Evropě dneska pánem. Skoti ve Skotsku to již nejsou…. Chtějí Češi (Slováci) dopadnout podobně? Pokud ne, tak je potřeba pro to něco dělat. Na Slovensku dál podporovat LSNS a v ČR nějaké skutečně vlastenecké strany (což podle autora není SPD ani Trikolora)

A. Fišer
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová švédská bible pro děti. Bůh je asexuál, Eva nebyla žena a další genderová moudra   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:47:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédský ultra liberální biskup Sören Dalevi z Luteránské církve se rozhodl vytvořit novou verzi bible pro děti. Tak plně odpovídá “novému” genderovému pohledu na svět a biblickou historii.

Bůh je v bibli vyobrazen a popsán jako asexuální bytost, Eva není žena a většina bytostí nemá bílou barvu pleti. Například Noe (stavitel archy) je černoch a jeho žena běloška. Ilustrace v bibli pro děti plně podporují diverzitu a genderové pohledy na svět. V nové bibli se například nedočtete, že Bůh stvořil muže před ženou, protože by to mohlo podporovat genderové stereotypy.

Kolik dětí podobná bible přiláká k zájmu o víru není jasné, ale že křesťanské církve řízeně končí, jasné již je.

KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA je to venku! Americký generál odpálil bombu, Donald Trump se zřejmě dostal k datům z ukradeného počítače Nancy Pelosi v Kongresu   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:42:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A je to venku! Americký generál odpálil bombu, Donald Trump se zřejmě dostal k datům z ukradeného počítače Nancy Pelosi v Kongresu a ta doslova šílí jako nepříčetná, podle generála jsou v počítači důkazy proti ní ze spáchání velezrady! Proslýchá se, že komunikovala z počítače s důstojníkem čínské zpravodajské služby! Mezi Antifou byli zamícháni členové speciálních jednotek! Nancy kontaktovala šéfa sboru náčelníků a tlačila na něj, aby jí pomohl odvolat prezidenta, protože Trump tato data z jejího počítače určitě použije ještě před koncem svého mandátu 20. ledna!

Donald Trump přechází do protiútoku a je už jasné, proč čelní představitelé Demokratické strany tak zoufale usilují o impeachment Donalda Trumpa, přestože do konce jeho funkčního mandátu zbývá už jen 11 dní. Nikdo to vůbec nechápal, jaký má smysl odvolávat prezidenta, když stejně za pár dní končí. Dnes už to víme a je to naprostá bomba. Včera v pátek večer proběhl ve Washingtonu D.C. galavečer amerických veteránů a reportérce hnutí We The People se podařilo udělat rozhovor s vysloužilým generálem US Air Force, Thomasem McInerneyem.

Tento starý pán si pustil jazyk na špacír a řekl reportérce, co mu řekl senátor Chuck Schumer, šéf klubu Demokratické strany v Senátu. Nikdo v Kongresu až do včera nechápal, co se to sakra děje, co je to za nesmysl usilovat o odvolání a impeachment Donalda Trump, když ten už stejně končí 20. ledna, tedy za pár dní. Nikdo nechápal, proč v čele tohoto honu a šílenství stojí Nancy Pelosi. Teď už to víme, díky generálovi.

VIDEO ZDE:

https://rumble.com/vclcya-americk-generl-odplil-bombu-data-z-laptopu-nancy-pelosi-maj-v-ruce-lid-dona.html

Chuck Schumer mu totiž řekl, že když ve středu došlo k prolomení obrany Kongresu a do budovy vtrhla skupina demonstrantů, tak jedna z těchto skupin lidí složená z Antify běžela a mířila přesně ke kanceláři Nancy Pelosi. Generál reportérce sdělil, že mu Chuck Schumer řekl, že mezi těmi členy Antify byli zamícháni členové zvláštních jednotek. Ano, dámy a pánové. Přesně těch zvláštních jednotek a sil, kterým velel generál Christopher C. Miller, kterého Donald Trump náhle a překvapivě v listopadu 3 dny po volbách jmenoval ministrem obrany poté, co vyhodil z křesla Marka Espera. Psali jsme o tom v článku zde: https://aeronet.cz/news/video-pravnici-republikanske-strany-identifikovali-450-000-zfalsovanych-hlasu-v-nekolika-americkych-statech-dalsi-stovky-tisic-hlasu-obsahuji-zaskrtnuteho-pouze-joea-bidena/

Nancy Pelosi se dopustila velezrady, důkazy jsou v laptopu, který z její kanceláře v Kongresu ukradli členové speciální jednotky maskovaní za členy Antify

Gen. Christopher C. Miller po dosazení do funkce si převedl speciální síly s sebou pod své přímé velení. A podívejte se, tady máte výsledek. Generál McInerney včera odpálil informaci, že v kanceláři Nancy Pelosi spolu se členy Antify a demonstranty byli i členové speciálních sil v maskování za členy Antify. Proto najednou dává smysl video, které uniklo ve středu z prostoru před Kongresem, kde policista naprosto nepochopitelně zval demonstranty, aby šli dál, aby proudili a hrnuli se do Kongresu. A v Kongresu, kde normálně jsou po zuby ozbrojené jednotky, zejména v době, kdy o pár stovek metrů dál probíhá půlmilionová Trumpova demonstrace, nebyl vůbec nikdo.

VIDEO: Policista ukazuje a mává na lidi, aby se hrnuli na Kongres

https://rumble.com/vclcuo-americk-policista-ukazuje-lidem-aby-li-dl-a-zve-je-do-kongresu.html

V kanceláři Nancy Pelosi tito členové speciálních sil zabavili laptop a ten teď podle generála, co mu řekl senátor Chuck Schumer, má k dispozici Donald Trump a jeho lidé. A to není všechno. Podle generála mají Trumpovi lidé člověka, který se rozhodl “zpívat”, protože odmítl Nancy Pelosi pomoci s nějakým úkolem, který by znamenal velezradu. Rozhodl se mluvit a je dost pravděpodobné, že nasměroval tyto členy speciálních sil přímo na jackpot, přímo na její laptop v její kanceláři. Prostě tam s tím davem a pod rouškou davu šli najisto.

Jakmile laptop z kanceláře Nancy Pelosi zmizel, Big Tech začal vypínat komunikační kanály prezidenta a dalších 300 lidí z jeho okolí, příprava na minimalizaci škod, až Trump data z laptopu vypustí na veřejnost

Tím se vysvětluje, proč v Kongresu nebyla žádná masivní ochranka, proč policista na videu zval demonstranty a rukou jim ukazoval, aby šli dál a proudili do Kongresu. A už je také jasné, proč okamžitě Big Tech suspendoval Trumpovi všechny účty na sociálních sítích, a proč stejná čistka potkala přes 300 dalších členů Trumpovy kampaně, hnutí We The People a další osoby. Je to bezpečnostní opatření, až se data z počítače Nancy Pelosi dostanou ven, aby se informace k nikomu nedostala, aby se omezilo šíření těch dat. A pokud Trump pošle armádu se zatýkacím příkazem na Nancy Pelosi, Deep State se bude bránit. A opevňování již začalo, ve městě se objevují zátarasy, na místě operuje Národní garda a situace je nepřehledná.

Teď už je jasné, proč Nancy Pelosi tak moc usiluje o impeachment Trumpa, protože ho potřebuje zbavit kontroly nad armádou, protože takovéto důkazy z jejího počítače by ji přivedly za velezradu k popravčí četě, v lepším případě k doživotí. A právě proto, aby Nancy mohla impeachment (pro zločin), anebo odvolání podle 25. dodatku americké Ústavy (pro neschopnost výkonu funkce) prosadit, potřebuje nějaký důkaz, a proto se obrátila na šéfa sboru náčelníků Marka Milleyho, aby odebral Trumpovi bezpečnostní kódy od raket s jadernými zbraněmi, že by se Donald Trump mohl začít mstít, že je nervově labilní, ale generál jí pouze ujistil, že odpalovací kódy mají několikanásobné jištění, že nic nehrozí, takže Nancy u generála nepochodila, ale její běhaní a povyk má svůj důvod.

Šéfka dolní komory amerického kongresu si psala s důstojníkem čínské zpravodajské služby o amerických volbách, začíná se šířit na síti Parler

Na sítí Parler začínají unikat zprávy, že ten povyk Nancy Pelosi je kvůli datům o komunikaci s jistou osobou čínské národnosti, která má mít pozici atašé Čínské lidové republiky v USA, ale ve skutečnosti tato osoba má operativní krytí čínské tajné služby a tato osoba těsně před americkými volbami odcestovala do Číny. Nancy Pelosi měla podle zdrojů na Parleru s touto osobu komunikovat a řešit americké volby.

Bližší detaily podle zdrojů na Parleru prý odtajní na tiskové konferenci Donald Trump osobně v průběhu příštího týdne. Pokud se tyto informace potvrdí, všechno to najednou do sebe zacvakne jako skládačka. Bude okamžitě jasné, proč se Deep State ve Washingtonu opevňuje, proč Big Tech na povel smazal účty Trumpa a více jak 300 lidí okolo konzervativních hnutí v USA, a proč Nancy Pelosi jako šílená běhá po Kongresu a sbírá hlasy pro impeachment Trumpa, přestože do konce jeho mandátu zbývá 11 dní a zdánlivě to postrádá smysl a význam.

Tyhle informace se na českém mainstreamu nedozvíte, ten vám přinese pouze laxní informaci o tom, že Nancy Pelosi volala šéfovi sboru náčelníků a varovala ho, že Donald Trump je prý šílený. Ne, kvůli tomu mu Nancy nevolala. Volala mu kvůli tomu, že její půlky teď svírá takový strach, že by jimi mohla štípat desítku drát. A její jedinou šancí na záchranu je impeachment Trumpa, protože jedině on může Nancy zatknout, protože Deep State ji bude chránit.

Svědectví generála McInerneyho je klíčové a zásadní v tom, že vrhá světlo na ten chybějící dílek skládačky, který byl záhadou, proč se tak strašně Deep State a Nancy Pelosi snaží o impeachment Trumpa, když z logiky věci a myšlení je to naprostý nesmysl a totální zbytečnost námahy, když stejně za 11 dní končí ve funkci. Vysloužilý generál nemá co ztratit, jeho informace je naprosto k nezaplacení, je to konečně ta informace, která potvrzuje, že Donald Trump kontroluje celou situaci.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaroslav Štefec: Proč jsme denně zaplavováni mlžinou „zásadních“ zpráv?   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:34:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč jsme dnes a denně bombardováni médii, a to i těmi tzv. veřejnoprávními, které si povinně (a naprosto marně) platíme údajně proto, abychom dostávali informace (aspoň částečně) odpovídající realitě, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Proč jsme bombardováni kromě „hrůz“ kovidu tak zásadními informacemi, jako že Aně Geislerové chybí ústřice v Savoyi, co provádí Felix Slováček, jak moc se daří Borhyové najít životního partnera nebo co zase vyvádí strýc Kim Čong Una?


Důvod je jediný. Ovce přece musejí být ukolébány do klidu, že jsou ve své prohnilé ohradě pod dohledem starého bači a jeho vypelichaného psa v naprostém bezpečí. Že za svou tupě odevzdávanou vlnu, kterou jejich majitelé bohatě zpeněžují, budou žít dál ve zdánlivém dostatku a bezpečí. Ve slušné ovčí společnosti se přece nemluví o stále blíž se plížících hladových vlcích, kteří staré oplocení kdykoliv lehce přeskočí, ani o jatkách, kam mohou být svými majiteli kdykoliv nahnány. A pokud ano, je mluvčím téměř jistě nějaký alarmista, xenofob, konspirační teoretik nebo dokonce ruský šváb.

Proto se nedozvídáme nic o tom, jak se náš stát připravuje na „dobu poskovidovou“, ani o tom, jak se česká vláda připravuje na ekonomickou, potravinovou a bezpečnostní krizi, která nejpozději na konci letošního roku zákonitě nastane a stejně jako pandemie způsobená SARS-CoV-19 zasáhne nejen celou Evropu, ale i ostatní svět.

Nedozvídáme se ani o tom, jak mizerně je na špatné časy připravena česká policie, která se sice ještě stále aspoň trochu na úrovni umí vypořádat s tzv. "obecnou" kriminalitou a dokáže úspěšně pokutovat řidiče, ale chybí ji vedle pořádného vybavení a výcviku v tom, jak se vypořádat s rabováním nebo ustát demonstrace především schopnost chránit hranici státu před pronikáním teroristů, pašováním zbraní včetně jaderných, reagovat na teroristické útoky, nebo (s pomocí informačních služeb) pronikat do rizikových skupin, kterých působí na našem území už víc než dost. Počínaje nigerijskou, ukrajinskou nebo pákistánskou mafií, až po (zatím) "spící“ buňky Muslimského bratrstva.

A zatímco se dámy a pánové ve sněmovně handrkují o doslova a do písmene „blbých“ 10 miliard na obranu ČR, česká reziduální miniarmádička se propadá do stále hlubší personální, materiální a logistické krize. Bez ohledu na snahu vylepšit její mediální obraz na pozadí pomoci v současné zdravotní krizi, které si sice můžeme a dokonce musíme vážit (ostatně platíme si armádu i na to, aby pomáhala, když je národu zle), která ale vůbec nic nevypovídá o její reálné (ne)schopnosti bránit naši zem a chránit nás v případě skutečných problémů, které nás neodvratně čekají.

Orientace AČR na roli „misijního ocásku“ v šachových partiích mocných a totální zanedbávání zákonem ji stanovené povinnosti se prioritně připravovat na obranu celé ČR (nikoliv jednoho kraje) mi také nevlévá příliš optimismu a pocitu bezpečí do žil. Stejně jako především díky korupci a politickému lobbingu pokračující nesmyslně předražované nákupy nesourodého vybavení a výzbroje, bez jakékoliv dlouhodobé strategie vyzbrojování a přípravy státu a nás, občanů, na blížící se bezpečnostní krizi v Evropě.

Mnozí mě budou obviňovat, že straším. Že volám po armádě „starého typu“, když přece máme supermoderní výzbroj, digitální bojiště, propracovanou kybernetickou obranu nebo drony, ovládané přes půl světa, a navíc nás „ubrání“ naši spojenci v NATO. A že vlastně ani žádnou armádu nepotřebujeme. Omyl, přátelé. Nic z toho nemáme, a co je podstatné, naprostá většina našich „spojenců“ v NATO je na tom stejně, ne-li hůř. Nedělám si sebemenší iluze, že i armády podstatně větších evropských států by dostaly „na zadek“ od „blbého“ Ázerbájdžánu stejně, jako dostala „na zadek“ Arménie. I ty „mise“ jsou jasným signálem stálé platnosti pravidla, že kam „nedošlápne“ byť sebelépe obutá noha pěšáka, tam nedosáhne ani politický nebo ekonomický vliv.

Pro ty, kteří hodlají stále žít v iluzi o ČR jako o bezpečné zemi přidávám následující obrázek a podotýkám, že situace se od té doby (tj. konec roku 2017) ještě podstatně zhoršila. Podle informací ze serveru Army.cz měla k 1. lednu 2020 AČR k dispozici 116 bojových tanků (z nichž je v bojeschopném stavu cca 10), 430 bojových obrněných vozidel, 179 dělostřeleckých systémů, 39 bojových letounů, z nichž je v letuschopném stavu cca 50 % a 17 bojových vrtulníků.

Přitom podle propočtů, provedených v souvislosti s v roce 2019 novelizovanou Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS) by pro (reálnou) vojenskou obranu svého území s úvahou pomoci spojenců potřebovala ČR 957 (bojeschopných) bojových tanků, 1367 bojových obrněných vozidel, 767 dělostřeleckých systémů, 230 bojových letounů a 50 úderných vrtulníků, samozřejmě tomu odpovídající personální zajištění, vycvičené zálohy a logistické zabezpečení údržby a oprav této techniky.

Představu o skutečné připravenosti ČR čelit vojenským hrozbám i velkým přírodním nebo lidmi způsobeným katastrofám si udělejte sami. Způsob, jakým jsme „zvládli“ kovidovou krizi a jak jsme na ni byli připraveni, opravdu hodně napoví.

Jaroslav Štefec
První Zprávy


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček zuří kvůli blokaci Trumpa na Twitteru: Ajatolláh, který volá po zničení Izraele, je na Twitteru dál hýčkán   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:28:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední události z USA svědčí o nástupu nové totality, domnívá se mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček. Podle něj je jen otázkou času, než začnou blokovat osoby s konzervativními názory a uživatele, které nepodporují „pokrokové ideje“.

Rozhodnutí sociálních sítí zablokovat účty amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolalo pobouření u Jiřího Ovčáčka. Podle něj to svědčí o vytvoření nové totality, ve které udávají tón nadnárodní korporace, média a neziskový sektor.

Hradní mluvčí se obává, že po vymazání Trumpova profilu přijde i blokace jeho podporovatelů, lidí s konzervativními názory. Pak může dojít na „vymazání nesouhlasících s mazáním“, později budou mazáni lidé, kteří nepodporují pokrokové ideje a „společnost (bude, pozn. red.) konečně spojena a povzbuzena k lepším zítřkům“.

„Nová totalita, ono souručenství nadnárodních korporací, médií a neziskovek, už pracuje bez rukavic. A to je teprve začátek,“ uvedl Ovčáček na Twitteru.

Přitom se pozastavil nad tím, že na rozdíl od Donalda Trumpa autoritativní vůdci nejsou blokováni.

„Twitter vymazal prezidenta USA Donalda Trumpa. Prý by mohl vyzývat k násilí. Íránský ajatolláh Alí Chameneí, který volá po zničení Izraele a útočí na USA, je na Twitteru dál hýčkán,“ poznamenal Ovčáček.

Za zmínku ovšem stojí, že Twitter smazal příspěvek Chameneího, který napsal, že americké a britské vakcíny nejsou bezpečné a budou v Íránu zakázané.

Ovčáček se i pozastavil nad tím, jaké argumenty využívají zastánci posledních opatření sociálních sítí.

„Sociální sítě jsou soukromé společnosti a mají svá pravidla! Vykřikují na obranu cenzury ti samí lidé, kteří podporují… …regulaci obsahu sociálních sítí Evropskou komisí a jednotlivými státy,“ všiml si mluvčí.

Regulace sociálních sítí

Ještě loni se v Evropské unii aktivně diskutovalo o regulaci digitálních společností a umělé inteligence. Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg na setkání s místopředsedkyní Evropské komise Věrou Jourovou, výkonnou místopředsedkyní komise Margrethe Vestagerovou a komisařem pro jednotný trh Thierrym Bretonem minulý únor v Bruselu uvedl, že vládami správně nastavená pravidla mohou dlouhodobě internetovým firmám prospět.

V Bruselu mluvili o otázce zajištění ochrany soukromí či vyloučení diskriminace v souvislosti s rozvojem umělé inteligence, ale i o dezinformacích a manipulačních politických kampaní.

„Shodli jsme se na potřebě větší transparentnosti dat a algoritmů, díky které by měla být společnost odolnější vůči online manipulacím,“ uvedla Jourová po schůzce.

I demokraté v USA kritizují sociální sítě za to, že šíří údajné dezinformační kampaně, za kterými stojí Trump. Uvažují i o nuceném rozdělení Facebooku a jeho regulaci. Někteří pozorovatelé se proto pozastavili nad tím, zda blokace prezidenta Trumpa a některých jeho stoupenců neodradí demokraty od jejich plánů na rozdělení technologických gigantů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVmD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMadrid ochromilo sněžení, které je nejsilnější za posledních 80 let   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:23:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Silné sněžení, největší za posledních 80 let, které prognostici označili za „historické“, ochromilo Madrid. Státní meteorologická agentura AEMET označila sněhovou bouři za „bezprecedentní od počátku tohoto století“.

Kvůli sněhu bylo zcela zastaveno železniční spojení, a to regionální i dálkové, jak informovala železniční společnost Renfe. Město zastavilo autobusovou dopravu, na některých linkách metra dochází ke zpožděním. Kromě toho v zemi vázne doprava na stovkách silnic a některé dálnice jsou uzavřeny.

Provoz na letišti Adolfa Suáreze, který byl předešlou noc zastaven, bude obnoven nejdříve v sobotu večer. V Madridu byla kvůli největšímu sněžení za posledních 80 let vyhlášena červená úroveň výstrahy. Proto byl provoz letiště zastaven, dokud se nezlepší viditelnost.

V souvislosti s počasím již zemřeli ve Španělsku od začátku řádění bouře minimálně tři lidé. Ve městě Calatayud byl nalezen muž bez domova, který pravděpodobně umrzl, u obce Mijas pak strhl proud rozvodněné řeky auto, v němž zůstali uvězněni dva lidé, uvádí El País.

Vedení hlavního města naléhavě žádá místní obyvatele, aby nejezdili autem, což je možné pouze v případě nouze a se řetězy. Kromě toho primátor města José Luis Martínez-Almeida apeloval na obyvatele města se žádostí, aby neopouštěli své domovy, ale přímo na ulicích se obyvatelé Madridu koulují, lyžují a staví sněhuláky.

Vojáci z jednotky pro mimořádné situace zachraňují řidiče, kteří se nemohou dostat ze sněhových závějí. Během noci byla poskytnuta pomoc asi stovce řidičů.

Veškeré kulturní a rekreační aktivity byly zrušeny a odpadky nebudou odváženy kvůli nebezpečí smyku automobilů.

Meteorologové hlásí, že sněžení v Madridu bude pokračovat až do pondělí.

Situace je složitá i v dalších centrálních oblastech Španělska. Ve městě Toledo, které bylo již den předtím paralyzováno, se armáda také podílela na odklízení sněhu z ulic.

Bouře Filomena zasáhla ve čtvrtek Pyrenejský poloostrov a přinesla s sebou v některých regionech sníh, jinde déšť, silný vítr. Deset provincií, včetně Madridu, Tarragony, Valencie a Zaragozy, má červenou úroveň rizika. Oranžová úroveň je aktivní v 19 provinciích.

Očekává se, že teploty ve Španělsku od pondělí poklesnou. Pro subtropické Španělsko je výše popsaná sněhová kalamita skutečně životním zážitkem, což je vidět na aktuálních fotografiích obyvatel. V době oteplování klimatu tak může počasí překvapit neobvyklou zimou. Do budoucna se dá očekávat, že i Česko se ještě někdy dočká pořádné sněhové kalamity a desítek centimetrů sněhu i v nižších polohách, možná i v Praze.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVmB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDemokraté ničí Ameriku. Světe, připrav se!   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:19:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní reakce na obsazení amerického Kapitolu radikálními Trumpovými přívrženci nikoho nepřekvapila. Od tragického spínání rukou a křiku o „vzpouře, puči a vlastizradě“ až po téměř neskrývanou zlomyslnou radost, že Spojeným státům se vrátily jako bumerang problémy, které po mnohá desetiletí pilně pěstovaly pro jiné země.

Existuje však jen málo důvodů k radosti, a to i pro ty nejvíce protiamerické síly, z toho, co se děje, protože současné procesy hrozí nepředvídatelnými důsledky pro všechny.

To, co se děje kolem Kapitolu, na jedné straně dostalo vnitropolitickou krizi ve Spojených státech na novou úroveň a na straně druhé se ukázalo, že je to nesmírně výhodné pro Trumpovy oponenty. Není pochyb o tom, že právě teď v mnoha washingtonských kancelářích pijí šampaňské, protože to všechno zasadilo osudnou ránu nejen odcházejícímu prezidentovi, ale také vlně proti zřízení obecně, rozvázalo ruce „hlubokému státu“ při potlačování nesouhlasících a otevřelo zemi de facto cestu k systému jedné strany pod vedením Demokratické strany.

Zatímco je však situace ve Spojených státech pro novou vládu relativně příznivá, oblast zahraniční politiky je pro ni mnohem složitější.

Demokraté se vracejí do Bílého domu pod heslem „Za všechno může Trump, ale my velmi rychle přivedeme zpět zlatý věk americké hegemonie a vítězného globalismu“.

Pro ně neexistuje žádná všezahrnující krize amerického systému, která by zcela přirozeně ovlivnila oslabení geopolitických pozic USA. Naopak, Trump je podle jejich názoru náhodná krátkodobá fluktuace, americké bezdůvodné odbočení z hlavní cesty vlastních i lidských dějin.

A není tak důležité, zda „washingtonská bažina“ skutečně věří v takový obraz světa. Hlavní věcí je, že jeho budoucí činy bude určovat právě ona. Ve své zahraniční politice se bude Bidenova administrativa „stavět na hlavu“, aby vrátila Spojeným státům status nesporného vůdce na mezinárodní scéně, kterého ostatní země poslouchají na lusknutí prstů.

Bude však nesmírně těžké, ne-li přímo nemožné toho dosáhnout, protože planeta si celkem zvykla, a dokonce ji začalo těšit, že Spojené státy pomalu ale jistě ztrácejí své velmocenské postavení. Události za oceánem ve skutečnosti jen potvrzují rostoucí názor, že se tam prohlubuje těžká systémová krize, která má za následek přetvoření celého globálního systému.

Počet států, které této okolnosti využívají a budují si svoji vlastní suverenitu, již jde do desítek, včetně předních mocností planety. Ve skutečnosti se to již stalo dominantním světovým trendem. Ano, většina zemí se raději vyhýbá přímé konfrontaci s Washingtonem, ale tiše a vytrvale jde svou cestou - jako právě Německo, které našlo způsob, jak obejít americké sankce proti Nord Stream 2.

V takové situaci obvyklé metody washingtonské zahraniční politiky rozhodně nepřinesou Bílému domu požadovaný výsledek. Všechny tyto pro něj nepříjemné a nevýhodné tendence však vznikaly a zakořenily se ne za vlády darebáka Trumpa, ale během absolutně systémového a hluboce demokratického prezidentování Baracka Obamy.

Výsledkem je, že pokus globalistických demokratů o návrat k jejich obvyklému zahraničněpolitickému přístupu zaručuje, že ostatní země prostě zaujmou pro sebe celkem pohodlnou pozici typu „mlč a jez“, což jednoduše zajistí další skomírání supermocného Washingtonu.

Ale vzhledem k současným procesům v Americe vypadají naděje na takový vývoj událostí příliš optimisticky.

S cílem porážky Trumpa demokraté nejen porušili zavedená pravidla domácí politické hry. Ohrozili americký politický systém Spojených států jako takový, včetně svobody projevu a voleb - a zjevně se na tom nemíní zastavit.

Vzhledem k tomuto scénáři vypadá šance, že se budou držet alespoň nějakého rámce zahraniční politiky, značně iluzorně, zvláště když se svět nadále důsledně zbavuje kontroly ze strany Washingtonu. Kromě toho Američané již dávno udělali ze řady „pekelných sankcí“ zcela systémová opatření, ať už je to vyslání skupiny letadlových lodí ke břehům další nehodné země či „humanitární bombardování“ - a ta už dokonce přestala účinkovat.

„Hluboký stát“ USA kvůli tomuto cíli nešetřil svou vlastní zemi. Odpověď na otázku, co udělá, až zjistí, že svět se mu zásadně nechce podřizovat a obvyklé metody nátlaku prostě nefungují, vypadá velmi pochmurně.

Irina Alksnis

Zdroj: https://sptnkne.ws/EVgy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndonéské úřady ztratily kontakt s Boeingem 737-500. Stroj se zřítil, potvrdil tamní ministr dopravy   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:14:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédská internetová služba Flightradar24 uvedla, že úřady ztratily kontakt s Boeingem 737-500 indonéské společnosti Sriwijaya Air. Jednalo se o let z Jakarty do Pontianaku v Indonésii, na jehož palubě se nacházelo 65 cestujících. V moři byly poté nalezeny trosky letadla a indonéský ministr dopravy následně potvrdil zprávy o pádu letadla.

Služba Flightradar24, která zobrazuje informace o sledování letu komerčních letadel v reálném čase na mapě, o této události informovala na svém Twitteru.

„Signál ADS-B z letu SJ182 byl ztracen v 07.40.27 hod UTC (08.40 hod SEČ, pozn. red.),“ uvádí se ve zprávě.

Informace hovořily o tom, že letadlo za méně než minutu ztratilo více než deset tisíc stop (asi 3 kilometry) nadmořské výšky. Stalo se tak čtyři minuty po vzlétnutí z Jakarty. Podle registračních údajů je stroj 27 let starý.

Na twitterovém účtu Flightradar24 se následně uvádělo, že v současné chvíli stahují a zpracovávají podrobná data ADS-B o letu číslo SJ182, které budou zveřejňovat v následujících hodinách.

Tamní deník Republika napsal, že se na palubě letadla nacházelo 59 cestujících, včetně pěti dětí a batolete. Jiné zdroje hovořily o 56 lidech, včetně sedmi dětí a šesti členů posádky. Následně však indonéský ministr dopravy uvedl, že na palubě bylo 65 osob (53 pasažérů a 12 členů posádky).

Letadlo mělo vzlétnout z mezinárodního a pro region významného letiště Soekarno-Hatta v Jakartě na ostrově Jáva. Mířilo do Pontianaku, což je hlavní město provincie Západní Kalimantan na ostrově Borneo.

Mluvčí ministerstva dopravy Adita Irawatiová prohlásila, že se letadlo s řídicí věží naposledy spojilo ve 14.40 hod hodin místního času (08.00 hod SEČ). Úřady okamžitě začaly pátrací akci.

„V tomto okamžiku věc vyšetřujeme a koordinujeme s pátrací a záchrannou agenturou Basarnas a orgánem pro bezpečnost dopravy KNKT. Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět více,“ řekla mluvčí ministerstva dopravy.

​Podle zpravodajské agentury Sin-chua také indonéské úřady potvrdily, že letadlo zmizelo z radarů. Potvrdila se i informace, že na palubě byly desítky lidí.

Trosky a pozůstatky v moři

Další údaje hovořily o tom, že v Jávském moři, v oblasti, kde 9. ledna zmizelo letadlo letící z Jakarty, byly nalezeny různé trosky a části těl. Uvedla to CNN Indonesia.​ Stejné informace přinesla i agentura Sin-chua.

Místní média následně odvysílala záběry drobných úlomků a trosek, které tamní rybáři vylovili z vody a které měly pocházet z letu SJ182. Zatím ale nelze ověřit jejich pravost. Stejně tak měly být nalezeny i části těl.

Rybáři podle CNN Indonesia trosky ve vodě objevili poté, co zaslechli výbuch. Jednalo se například o kabely a kusy oblečení, jak potvrdily již tři rybářské lodě.

​Na místě údajného dopadu letadla se navíc objevila olejová skrvna. O možných ztrátách na životech ale zatím stále nejsou žádné informace.

Letadlo se zřítilo

Později indonéský ministr dopravy informace o havárii letadla potvrdil. Dodal, že Boeing havaroval poblíž ostrovu Lucky Island.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EUSR
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMMF: čínská ekonomika v roce 2021 poroste o 7,9 procentního bodu   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:09:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předpokládá se, že čínská ekonomika v roce 2021 poroste o 7,9 procenta po 1,9 procentním růstu v roce 2020, jelikož se ekonomická aktivita bude nadále normalizovat a domácí epidemická situace COVID-19 zůstane pod kontrolou, uvedl v pátek Mezinárodní měnový fond (MMF).

„Čínská ekonomika pokračuje ve svém rychlém zotavení z pandemie, k čemuž přispělo silné zadržovací úsilí a rychlá politická opatření ke zmírnění dopadů krize,“ uvedla výkonná rada MMF ve svém prohlášení po ukončení každoroční revize článku IV pro čínskou ekonomiku.

„Tvůrci politik poskytli finanční úlevu a fiskální podporu na ochranu nejvíce zasažených firem při zachování finanční stability,“ uvedla výkonná rada MMF a dodala, že makroekonomické a finanční politiky podpořily hospodářské oživení.

Výkonní ředitelé MMF vyzvali k pokračování „mírně podporující“ fiskální a měnové politiky, dokud nebude oživení Číny na pevné zemi.

Jakmile se oživení ujme, měla by být dočasná opatření na podporu finančního sektoru nahrazena politikami pro řešení problémových půjček a posílení regulačních a dohledových rámců, uvedli výkonní ředitelé.

Ředitelé rovněž uvítali pokračující pokrok v čínských strukturálních reformách, zejména v dalším otevírání finančního sektoru a zlepšování mobility pracovních sil prostřednictvím „reformy hukou“.

„Strukturální reforma bude klíčem k podpoře potenciálního růstu, snížení vnější nerovnováhy a vybudování odolnější, zelené a inkluzivní ekonomiky,“ uvedli.

„Předpokládáme, že podle naší základní prognózy bude hlavním hnacím motorem (čínského ekonomického) růstu v tomto roce soukromá spotřeba,“ řekl v pátek Helge Berger, vedoucí čínské delegace Mezinárodního měnového fondu.

Berger uvedl, že soukromá spotřeba by měla s ústupem pandemie zažít oživení v roce 2021 a bude dostatečně silná, aby kompenzovala menší roli investic a postupné stažení veřejné podpory.

„Zásadní bude rovněž upravit složení podpory fiskální politiky způsobem, který usnadní spotřebu, čehož lze dosáhnout posílením záchranných sociálních sítí,“ uvedl.

Berger uvedl, že nejnovější projekce tempa růstu Číny v roce 2021 byla o něco nižší než 8,2 procenta, jak odhadoval MMF v říjnu loňského roku, protože zaměstnanci MMF nyní očekávají, že čínské úřady letos poskytnou nižší fiskální podporu.

„Budeme se na tuto prognózu v budoucnu dívat znovu s ohledem na nejnovější vývoj,“ řekl.

Ve svých nejnovějších globálních ekonomických výhledech zveřejněných v úterý Světová banka rovněž vyjádřila očekávání, že čínská ekonomika v roce 2021 poroste o 7,9 procenta.

Oživení Číny zatím probíhá „rychleji, než se očekávalo“ a je také podporováno silnějším než očekávaným uvolněním zadržované poptávky, uvedl Ayhan Kose, úřadující viceprezident Světové banky pro spravedlivý růst a finanční instituce.

„Vzhledem k tomu, že se čínská ekonomika neustále zotavuje z šoku COVID-19, jsou úřady nadále odhodlány provádět obezřetnou politiku, která bude podporovat udržitelný a vysoce kvalitní růst do budoucna,“ řekl Jin Zhongxia (Ťin Čung-sia), výkonný ředitel MMF pro Čínu.

S odvoláním na podepsání dohody o volném obchodu v rámci Regionálního komplexního hospodářského partnerství (RCEP) a dokončení jednání o bilaterální dohodě o investicích s Evropskou unií (EU) Jin Zhongxia vyjádřil naději, že Čína bude i nadále rozšiřovat globální ekonomické vazby a spolupráci, aby zvýšila svou ekonomickou výkonnost a odolnost.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je proti plánované návštěvě Tchaj-wanu americké velvyslankyně v OSN   
Pridal tk Neděle 10 leden 2021 - 05:08:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínské stálé mise při OSN ve čtvrtek uvedl, že Čína je proti plánované návštěvě Tchaj-wanu stálé zástupkyně USA při OSN Kelly Craftové.

Podle zpráv z médií americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že Craftová navštíví Tchaj-wan. Čína s tím rozhodně nesouhlasí, uvedl mluvčí.

Na světě existuje pouze jedna Čína a oblast Tchaj-wanu je neoddělitelnou součástí čínského území. Vláda Čínské lidové republiky je jedinou legitimní vládou zastupující celou Čínu. Spojené státy se k tomu výslovně zavázaly ve třech čínsko-amerických společných komuniké, včetně Společného komuniké o navázání diplomatických styků z roku 1979. Čína je rozhodně proti jakýmkoli formám oficiálních kontaktů mezi Spojenými státy a tchajwanským regionem. Tato pozice je konzistentní a jasná, uvedl mluvčí.

Tchajwanská otázka se týká čínské svrchovanosti a územní celistvosti a zahrnuje klíčové zájmy Číny. Princip jedné Číny je mezinárodním společenstvím široce uznáván a je základní normou mezinárodních vztahů potvrzenou rezolucí Valného shromáždění OSN č. 2758, uvedl mluvčí.

"Spojené státy neuspějí ve svém pokusu poškodit hlavní zájmy Číny politickou manipulací s tchajwanskou otázkou. Rádi bychom připomněli Spojeným státům, že kdo si hraje s ohněm, se popálí. Spojené státy zaplatí za své akce vážnou cenu. Čína důrazně naléhá na USA, aby zastavily svou šílenou provokaci, přestaly vytvářet nové obtíže pro vztahy mezi Čínou a USA a spolupráci obou zemí v OSN a přestaly pokračovat špatnou cestou,“ uvedl mluvčí.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1919 sec,0.0839 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,292kB