Čtvrtek 07 leden 2021
Otazníky nad Kapitolem   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 18:13:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Jde o bezprecedentní útok na demokracii,“ pravil Joe Biden, nový americký lži-prezident, poté, co demonstranti vtrhli do Kapitolu. Opravdu? Ale vůbec ne! Biden se mýlí. A hned dvakrát. Za prvé, není to první a určitě ani poslední virvál v některém ze světových parlamentů. A za druhé, a především, tohle je jen pokračování, prosté řetězení příčin a následků. Bezprecedentní bylo něco úplně jiného. Totiž zfalšované volby amerického prezidenta.

Jistě, vítězství Bidena je teoreticky možné, ale opravdu pouze teoreticky. Každý, kdo se statistikami amerických prezidentských voleb zabývá dlouhodobě, nad těmi výsledky musí kroutit hlavou. Čísla z několika klíčových států, respektive z několika velkých měst, a úplně nejpřesněji z několika klíčových volebních obvodů, jsou statisticky, sociologicky a matematicky prostě nemožná. Pokud by totiž měla platit, musely by volby podobně dopadnout i ve státech, městech a volebních obvodech se stejnou skladbou obyvatelstva.

Přesně jak to dokládají dlouhodobé srovnávací statistiky. Čísla nelžou. Odkazuji v této souvislosti na článek Patrika Bashama Oprávněné pochybnosti (Neviditelný pes, 7. 12. 2020).

Záměrně píšu, že do Kapitolu vtrhli demonstranti, a ne Trumpovi příznivci. O tom, že v oné militantní nejagresivnější skupině byli Trumpovi sympatizanti, totiž lze mít opravdu velmi oprávněné pochyby. Ti bojovníci totiž vypadali jak čerstvě vystoupivší z nějaké akce Antify. A když někdo vypadá jako sympatizant Antify, když se chová jako sympatizant Antify a když je vyzbrojený a vymustrovaný do boje jako sympatizant Antify, můžete vzít jed na to, že s Antifou či nějakou podobnou revoluční bojůvkou opravdu má něco společného. Respektive můžete si být jisti, že je za tím nějaká levárna. Ostatně nic nového pod sluncem. V listopadu 1989 dav na Národní také nepřivedli studentští vůdci, nýbrž estébáci na čele se Žifčákem.

Jistě, Trumpovi sympatizanti pronikli do Kapitolu také, ukázali nám je dokonce i na ČT24. Pokojně Kapitolem procházeli v koridoru vymezeném provazy. Než rozlícený dav, připomínali tihle demonstranti spíše turisty, kteří s rodinou vyrazili do hlavního města výlet.

Vždy je potřeba si položit základní analytickou otázku. Cui bono? Komu ku prospěchu? Byl snad útok na Kapitol ku prospěchu Trumpovi? Samozřejmě, že ne! Je to přesně naopak. Byl ku prospěchu Bidenovi. Klasická „False flag operation“, „Operace po falešnou vlajkou“. Většina Trumpových podporovatelů z řad senátorů i kongresmanů rázem vyměkla. A přímo definiční pak bylo ono obrovské heslo „Trump is guilty“, „Vinen je Trump“, které se jen pár minut poté zjevilo před Kapitolem v rukou Bidenových příznivců. Heslo sestavené z obrovských, předem připravených písmen, ozdobených (!!!) fosforeskujícími odrazkami. Scénáristé evidentně na nic nezapomněli.

Televizní záběry šly do celého světa. A jejich interpretace médii hlavního proudu byla také jasná. Za všechno může satanáš Trump. Twitter i Facebook Trumpa zablokoval - rozuměj, revoluční progresivisté blokují prezidenta USA - a "nevhodné" příspěvky tam mažou, až se z nich kouří. A Česká televize? Klvaňa či Pehe už nestačí. Na Kavčích horách nasadili komentátory z ultralevicového Alarmu. Skoro se mi chce napsat svůj k svému.

Jaký z toho plyne závěr? Jen zopakuji, co jsem už nedávno napsal: „Jak to v Americe nakonec dopadne? Špatně. Ať to dopadne jakkoli, bude to špatně. Pokud se prezidentem nakonec opravdu stane Biden, nikdy už ze sebe on ani Spojené státy americké nesmyjí ostudné podezření, že 46. prezident do Bílého domu vstoupil na základě rozsáhlých volebních podvodů. A pokud tam naopak zůstane Trump, bude to pro změnu veřejné přiznání, že prezidentské volby roku 2020 byly skutečně zfalšované. Toho se někteří bojí ještě víc než ostudného faktu, že v Bílém domě zasedne lži-prezident Biden.“

Klidné časy Ameriku nečekají. Když zemřel mnohonásobný recidivista George Floyd, uvrhlo to Spojené státy do víru násilností. Na Kapitolu zemřeli lidé čtyři.

Poslední bitva vzplála! Tentokrát v Americe. Však už někteří uvědomělí „demokratičtí“ zákonodárci volají po exemplárním odvolání kolegů , kteří si dovolili mít o Bidenově „vítězství“ pochybnosti.

Petr Štěpánek

Zdroj: FB Petra Štěpánka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStředeční a až dosud nejmohutnější důkaz nestrannosti ČT   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 18:07:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro dění, jež se včera, to je ve středu 6. ledna, odehrávalo ve Washingtonu, si zpravodajská redakce ČT ustavila tuto ideovou základnu, z níž je nutno při posuzování tohoto dění vycházet. Pro přehlednost obsahuje tato základna jen tyto tři body:

Za prvé: americké volby byly v naprostém pořádku a k žádným podvodům při nich nedocházelo.

Za druhé: Jestliže tedy Trump proti výsledkům těchto voleb protestuje a svolává k tomuto protestu do Washingtonu své příznivce, nedokazuje tím nic jiného, než to, že je oním neblahým typem lotra, který neumí v souboji vedeném v duchu fair play uznat svou porážku a nezaslouží si proto nic jiného než nejhlubší pohrdání všech slušných lidí celého světa. Samozřejmě včetně lidu České republiky.

Za třetí: Kdyby se náhodou prokázalo, že předcházející vyjmenované dva body a zvláště pak bod jedna neodpovídá skutečnosti či že je dokonce nejflagrantnějším popřením této skutečnosti, je nutno tento třetí bod nebrat v úvahu a dále pracovat jen s plným využitím bodů prvního a druhého.

Takto ideově vybaveni vyrazili tedy dva moderátoři ČT Železný a Řezníček do dramatu středečního washingtonského aktu, tak jako Jeníček a Mařenka vyrazili kdysi do temného lesa. A aby se v tom Washingtonu, který se jim neustále promítal na vedle nich stojící obrazovku, necítili tak sami a opuštění, měli stále po ruce celou řadu expertů a politologů, jejichž úkolem bylo to, co Železný a Řezníček dle výkladu bodů jedna a dvě tvrdili a prohlašovali, jen potvrzovat a v žádném případě tedy ne snad rozporovat, či pronášet cokoli, co by třeba i jen připomínalo bod tři. Podle tohoto požadavku byli též tito experti a politologové už předem pečlivě vybráni, a nutno říci, že se všichni náramně osvědčili, zvláště pak dva experti a současně i pedagogové soukromé New York Univerzity v Praze (kdo ví, co se tam tak asi může učit?). Mě osobně pak zvlášť upoutal onen pedagog a expert této univerzity, který vystoupil z oněch dvou jako druhý a jevil tak rozhodné odsouzení toho, co si to ten Trump a jeho washingtonští špinavci a otrhanci dovolí provádět, že jsem měl chvílemi strach, že se na obrazovku vrhne a začne do ní bušit pěstičkami.

Všechno tedy proběhlo v cajku, žádný opoziční hlas, ba ani ten nejslabší nezazněl, takže kodex ČT ve znění, že „ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství a komentáře“ a „musí si zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti“ trpěl znovu a ostatně jako vždycky. Snad jen s tím rozdílem, že tentokrát svoji bolest doprovázel se zvlášť hlasitým skučením a naříkáním.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický Kongres schválil Bidenovo vítězství v prezidentských volbách. Trump slíbil řádné předání moci   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 11:07:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kongres, uprostřed nepokojů v hlavním městě a zákazu vycházení ve Washingtonu, schválil Bidenovo vítězství v prezidentských volbách.

Joe Biden získal více než 270 volebních hlasů Kongresu.

Schválení volebních hlasů v Kongresu konečně uzavírá ústavní příležitost pro jakékoli zpochybnění výsledků prezidentských voleb.

Reakce Donalda Trumpa

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že proběhne „řádné předání moci“ poté, co Kongres USA ukončil sčítání volitelských hlasů potvrzujících Bidenovo vítězství.

„I když naprosto nesouhlasím s výsledkem voleb, a fakta hovoří v můj prospěch, nicméně 20. ledna proběhne řádné předání moci,” oznámil Trump ve svém prohlášení.

Dále americký lídr podotkl, že nehledě na to, že jeho prezidentský mandát končí, boj o Ameriku bude pokračovat.

„Já jsem vždycky říkal, že budeme pokračovat náš boj s tím, aby byly spočítány jenom legální hlasy. Zatímco to znamená konec nejvýznamnějšího prvního funkčního období v prezidentské historii, je to vlastně jenom začátek našeho boje o to, abychom udělali Ameriku znovu skvělou,” sdělil Trump.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ETJR


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVánoční poselství moskevského patriarchy k dnešním Vánočním svátkům   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 08:30:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešního dne 7.1. slaví pravoslavní křesťané Vánoční svátky. Při této příležitosti vydal moskevský patriarcha vánoční poselství.

Moskevský patriarcha Kirill se ve svém vánočním poselství zmínil o koronaviru. Ruská pravoslavná zítra slaví Vánoce.

Ruský patriarcha vyzval věřící, aby se modlili za rychlé uzdravení pacientů a za posílení lékařů a dalšího zdravotnického personálu bojujícího s nemocí, která zasáhla lidstvo.

"Národy světa prošly kvůli nové nemoci obtížnými zkouškami." Srdce lidí jsou plná strachu a úzkosti o budoucnost, a proto je důležité posílit synodální a soukromou modlitbu a ukázat svým dobrým skutkům Pánu, že tvrdě pracujeme, uvedl ve svém projevu.

Patriarcha Kirill vyzval věřící, aby během prázdnin konali dobré skutky: „Ducha člověka nelze zlomit problémy, pokud člověk zůstane ve své víře neochvějný a bude se spoléhat na Boha,“ řekl.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPařížská opera vyřádí z repertoáru nejslavnější balety “Louskáček, Labutí jezero a Chrámovou tanečnici”. Prý podporují bílou nadřazenost   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 07:59:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový ředitel Pařížské opery Alexander Neef se rozhodl vyřadit z repertoáru souboru několik nejznámějších baletních představení. Jedná se o Labutí jezero od P.I. Čajkovského, které mělo první premiéru v roce 1877, dále Louskáček rovněž od Čajkovského a ještě “Chrámovou tanečnici” (La Bayadère) od L. Minkuse. Jedná se tradiční balety, které patří k tomu nejznámějšímu, co baletní svět zná. Podle nového ředitele Neefa, prý uvedená díla podporují bílou nadřazenost a proti té je potřeba bojovat.

Jak podporuje bílou nadřazenost Labutí jezero, pohádkový příběh, který pojednává o hodné princezně Odettě, kterou zaklel zlý čaroděj Rudovous (někdy označován také jako von Rotbart) do labutě? Tu si zamiluje princ a slíbí jí lásku. Ale na oslavu princových narozenin přijde Rudovous se svou dcerou Odílií, které přičaroval podobu Odetty. Princ ji nepozná, myslí si, že to je jeho láska a tak si ji vezme.

Různá nastudování baletu se liší svým závěrem. V některých Odetta zemře z nešťastné lásky, v jiných nastudováních spolu nešťastní milenci utonou, v dalších princ Odettu zachrání a všechno dobře dopadne. Podobně pohádkový děj má Louskáček.

Čím chce ten bláznivý ředitel tuhle vrcholnou baletní tvorbou nahradit? Křepčením černochů, nebo muslimů na scéně? Nebo bitkou Antifáků a Black lives matter s policií?

Opera prý rovněž začne prosazovat větší diverzitu. Rozuměj zaměstnávat umělce na základě barvy (nebílé) pleti, nikoliv schopností a talentu. To bude úžasné, až se po scéně budou prohánět otylé černošky, místo štíhlých ruských, nebo francouzských balerín.

Je nepochopitelné, že zřizovatel opery něco podobného vůbec dovolí! Takové antikulturní šílence je potřeba hnát holí a ne je jmenovat ředitelem!

Nebo je snad za tím politika, že se jedná o klasické ruské balety? V dnešní třeštící době to bohužel není vyloučeno.

Ludmila K.
milovnice opery
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKozel zahradníkem v Bílém domě   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 07:53:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O tom, že nejmladší Binden žije nad poměry a na balancuje na hraně zákona se vědělo dávno, ale že ho má federální policie na mušce pro daňové úniky překvapilo. Není to sice poprvé, co Hunter Binden má oplétačky se zákonem, obchodní i osobní, ale tentokrát nejde už jako dřív o syna bývalého vicepresidenta a demokratického super potentáta, nýbrž nově zvoleného POTUSE, Presidenta Spojených států amerických Joe Bindena.

Hunter se topí v horké lávě, z níž se nedostal ani gangster Al Capone, kterému se podařilo vykroutit se z obvinění celé řady hrdelních zločinů, až ho nakonec FBI dostala na za mříže, protože šidil na daních. Nyní federálové jdou po Hunterovi, na základě žaloby, že opomněl ohlásit berňáku milionové příjmy, které dostával od Ukrajinců, Rusů a Číňanů.

Pozadí celé aféry jsme zde popsali už před rokem v článku nazvaném JABLKO OD STROMU DALEKO NEPADENE, z něhož vyjímáme následující pasáže.

Zpráva Ministerstva financí, kterou předseda vyšetřovacího senátního výboru obdržel 23. září 2019, ukazuje na potenciální kriminální činnost týkající se transakcí mezi Hunterem Bidenem, jeho rodinou a společníky s cizími občany. Hunter vyvolal svými peněžními machinacemi s ukrajinskými, čínskými a ruskými partnery kriminální, špionážní a vyděračské obavy, čímž „vzburcoval americké činitele, kteří v tom vidí etický konflikt rozporu zájmů,“ což je eufemismus století pro zločinnou činnost.

Zpráva se týká miliony dolarů, které firmy Huntera Bidena dostaly od Je Žiaminga, zakladatele CEFC China Energy Co., o němž je známo, že má úzké styky s čínskou vládou a který měl platit deset milionů ročně za „zprostředkování styků“ s nejmenovaným „Big Guy“, což těžko mohl být někdo jiný nežli „Big Joe.“ Zpráva dále zjišťuje, že 4. srpna 2017 pobočka energetického koncernu pana Je poslala telegraficky milion dolarů Hunterově právní kanceláři. O měsíc později, 8. září James Biden, strýc Huntera, a jeho žena Sára si z tohoto konta vybrali kreditními kartami 101.291 dolarů, které utratili na „extravagantní“ účely, jako jsou lety v soukromých letadlech a pobyty luxusních hotelech.


Enfent terrible rodiny, Hunter vystudoval práva na prestižní univerzitě v Yale, začal svoji kariéru v bankovnictví, kde se mu moc nedařilo, a maje tatíčka ve vysoké politice se stal lobbyistou. Byl ženatý, měl tři děti, které chodily do drahých soukromých škol, platil vysoké splátky na honosný dům, pustil se do hazardní investiční činnosti a zadlužil se. Začal pít, drogoval se, podváděl svoji ženu. Dokonce se od ní na rok odstěhoval a žil s manželkou svého tragicky zesnulého staršího bratra. Potom si našel barovou tanečnici, s níž měl čtvrté dítě, ale brzy je opustil pro mladou dokumentaristku, s níž má pátého potomka. Vedl nákladný život, nad jeho možnosti. Jeho životním mottem by mohl být citát z Christofera Hitchense: „Pálil jsem svíčku na obou koncích a často dala krásné světlo.“ Navzdory všemu Hunterův otec vždy stál při svém synovi. V nedávném prohlášení tvrdí, „že byl na něho vždy hrdý.“

Hlavním lovištěm obou Bindenů byla Ukrajina. V roce 2014 Obamova vláda tam financovala puč, kterým svrhla demokraticky zvoleného presidenta, protože flirtoval s Ruskem. Na jeho místo dosadila vstřícnější Petro Porošenko, oligarcha a čokoládového magnáta. Dohledem nad ukrajinskou kolonií byl pověřen bývalý vicepresident Joe Binden. Létal do Kyjeva jako domů a pokaždé byl přivítán s královskými poctami. Zkuste si představit Caesara na návštěvě provincie, jak z plnýma rukama rozhazuje zlaté dukáty. Máte to? Tak teď ty dukáty nahraďte dolary amerických poplatníků a jste v reálu. A také víte, proč na konto vicepresidenta často spadla shůry šestimístná mana za jeho dobrotu a velkorysost. Když Huntera propustili z válečného námořnictva, protože bral drogy, otec mu našel místo v Kyjevě v olejářské firmě Burisma, s níž ho pojily obchodní a politické zájmy. Patřila ukrajinskému oligarchovi Igoru Kolomojskému, který zaplatil Hunterovi tři miliony dolarů za prokázané úsluhy, jmenovitě za to, že seděl ve správní radě Burisma a za diskrétní přesuny úplatků svému tatíčkovi prostřednictvím svých tajných bankovních kont.

Když se o Kolomojského a oba Bindeny začal zajímat prokurátor, Joe přiletěl na otočku do Kyjeva, aby zakročil. Dle videozáznamu, pořízeného na jednání Atlantického výboru, kde se svým státnickým činem vychloubal, poručil ukrajinskému presidentovi, aby šťouravého prokurátora buď propustil, anebo zapomněl na americkou záruční půjčku ve výši jedné miliardy dolarů. „Podíval jsem se na něj,“ říká na videu, které dovolil natočit v přesvědčení, že je nad zákonem, „ a prohlásil jsem, že za šest hodin odlítám. Jestli toho prokurátora nevyměníte, nedostanete žádné peníze. Nuže, ten psí syn (smích) dostal kopačky. Dali na jeho místo někoho jiného, co byl OK.“

Ministr spravedlnosti William Barr měl na základě těchto a řady dalších informací připravit obvinění z korupce a zneužití moci, ale místo toho na nich seděl celý rok nečinně pod průhlednou záminkou, že nechce a nemůže ovlivnit průběh prezidentských voleb. Barr je dalším vysokým státním úředníkem, kterého Trump jmenoval a který prezidenta zklamal. Nyní, když je žába na prameni pryč, ujala se případu vrchní prokurátorka státu Delaware, sídlišti rodiny Bindenových, která 10. prosince obžalovala Huntera z daňových podvodů a požádala FBI, aby obvinění vyšetřila.

Americká ústava zakazuje vysokým státním představitelům zneužívat svého postavení k prospěchu vlastnímu nebo svých blízkých. Prezident může být vyhoštěn z Bílého domu po té, co byl Senátem odsouzen za „zradu, úplatky a jiné vysoké zločiny a přečiny.“ Jestli prokázané a dokumentované počínání Joe Bindena na Ukrajině není korupce a zneužití moci, co jiného to může být?

Schyluje se k premiéře, kdy nájemníkem Bílého domu bude muž, nad jehož hlavou se vznáší osudná klatba americké ústavy. Ale to je příběh, jehož scénář se teprve píše. Zatím je znám pracovní název seriálu: Kozel zahradníkem.

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV USA vypuklo povstání, tisíce Trumpových příznivců vtrhli do Kongresu ve Washingtonu D.C.   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 07:44:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V USA vypuklo povstání, tisíce Trumpových příznivců vtrhli do Kongresu ve Washingtonu D.C., senátoři a kongresmani byli evakuováni podzemními chodbami, Trump zvažuje vyhlášení stanného práva, počítač Nancy Pelosi byl zabaven demonstranty, střelba uvnitř Kongresu, jedna žena s vlajkou TRUMP v ruce zastřelena v Kongresu, povstání vypuklo i v Georgii a v Kansasu, ukradli jste nám vítězství ve volbách, přišli jsme si pro vás, skandují tisíce lidí, kteří obklíčili Kongres! Druhá americká revoluce je tady!

Redakce AE News zahajuje přímý komentovaný přenos z probíhajícího povstání ve Spojených státech. Dnes ve středu 6. ledna 2021 krátce po 20. hodině středoevropského času došlo k útoku davu přibližně 30 000 demonstrantů a podporovatelů Donalda Trumpa na budovu Kongresu, demonstranti prolomili okna a vstupní dveře a pronikli do Kongresu, kde probíhalo zasedání obou komor při sčítání hlasů prezidentských elektorů. Jedna žena byla postřelena ochrankou a po zhruba hodině následkům střelného zranění krku podlehla.

Přímý přenos z USA sledujte zde:

https://www.infowars.com/posts/watch-live-today-is-the-day-alex-jones-leads-largest-patriot-movement-in-history-through-washington-dc/

Server je přetížen, Alex Jones vysílá přímý přenos přímo z místa událostí.

Mike Pence jako viceprezident a členové obou komor Kongresu byli evakuování podzemními protiatomovými tunely pod Kongresem. Donald Trump podle informací zvažuje vyhlášení stanného práva, vyzval k pokoji a ke klidu, ale nevyzval demonstranty k opuštění Kongresu. Nancy Pelosi při dobývání Kongresu demonstranty kontaktovala Pentagon a žádala nasazení Národní gardy, Pentagon její žádosti ale nevyhověl. Je to signál, že Pentagon je na straně Donalda Trumpa. Do Washingtonu míří Národní garda z Virginie, ale pouze v počtu 200 mužů, což je symbolický počet.

Trump vyzval demonstranty, aby šli domů v míruDemonstranti výzvu prezidenta odmítli se slovy, že už je pozdě, že nevěří zkorumpovanému kongresu a ani Mikeu Pencovi. Ten nepodržel Donalda Trumpa a neodmítl na začátku zasedání kongresu hlasy volitelů za stát Arizona, akceptoval je a pouze přijal námitku proti hlasům, což vedlo k oddělenému jednání obou komor Kongresu na dvě hodiny a k následnému hlasování o námitkách. Obě komory by musely námitku přijmout, aby hlasy elektorů za Arizonu byly zneplatněny. A protože demokraté ovládají dolní sněmovnu, nemá Trump touto cestou šanci na změnu výsledků.

Pro demonstranty byla Pencova zrada nestravitelná a zřejmě i výroky Mitche McConnella, republikánského leadera v Senátu, který podrazil Trumpa a označil jeho tvrzení o zfalšovaných volbách za směšná. To byla zřejmě poslední kapka pro demonstranty. Donald Trump teď musí jednat velmi opatrně, státnicky, musí vyzvat ke klidu, ale je mu jasné, že situace mu hraje do karet, protože teď může povolat armádu a vyhlásit stanné právo.

Aktualizace 23:15

Starostka Washingtonu D.C. vyhlásila od 18:00 hodin místního času zákaz vycházení, ale obklíčení Kapitolu tisíci demonstrantů pokračuje.

Aktualizace 23:30

V hlavním městě Washingtonu D.C. bylo právě podle posledních informací vyhlášeno stanné právo v ulicích. Informaci z místa přinesl server Infowars.com.

Aktualizace 23:35

Donald Trump vystoupí ve 21:00 hodin místního času (v Evropě ve 3 hodiny ráno 7. ledna) v televizi s dosud neznámým obsahem vystoupení. Zřejmě zopakuje výzvu ke klidu, ale očekává se, že to už nebude stačit k uklidnění situace. Donald Trump musí jednat, anebo odstoupit z funkce prezidenta, shodují se pozorovatelé. Pokud nebude jednat, ukáže slabost a mohl by dokonce čelit zatčení za vyprovokování davu k útoku na Kongres svými výroky o zfalšovaných volbách. Musí předložit důkazy veřejnosti a poté jednat. Po zradě Mikea Pence není jasné, koho má na své straně, kromě amerického lidu.

Předpokládá se, že má na straně část americké armády a generality Pentagonu, což se potvrdilo před pár hodinami, kdy Pentagon odmítl Nancy Pelosi vyhovět a povolat Národní gardu federálního distriktu. Útokem na Kongres došlo k situaci, kdy politika a zákulisní čachry Kongresu skončily a došlo k odkrytí barev. S tímto vývojem nikdo v Kongresu asi vůbec ani náhodou nepočítal, pokud by šlo o připravený proces, nenechali by kongresmani ve svých kancelářích cennosti a zapnuté počítače. Donald Trump nemá nyní už žádný manévrovací prostor, musí zahájit kroky k ochraně Ústavy a bude k tomu mít podle všeho jen sebe a dav lidí, kteří mu bezmezně věří. Postoj Pentagonu je potom otázkou, má tam své lidi, které v listopadu dosadil do funkcí, jejich postoj bude klíčový.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Belgii popravena imigrantka - chtěla žít po evropsku   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 07:30:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V bytě belgickém Liége byla nalezena popravená 28-letá imigrantská žena.

Její bezvládné tělo leželo na posteli, ruce svázané za zády, kulka v hlavě.


O mladé Ahlam původem ze Sýrie bylo známo, že se sžila s evropským způsobem života, až její rodina s nevolí snášela, že žila příliš po belgicku.

Prokuratura má pádné podezření na klasickou vraždu na očištění rodové cti.

Zdroj: https://www.lalibre.be/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChaos ve Washingtonu: protestující vtrhli do Kapitolu. Starostka nařídila zákaz vycházení   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 04:30:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protestující proti výsledkům amerických voleb se střetli s policií a podařilo se jim proniknout do Kapitolu, kde probíhá společné zasedání obou komor Kongresu. Američtí zákonodárci mají potvrdit výsledky prezidentských voleb. Ve Washingtonu byl vyhlášen zákaz vycházení. Do města míří Národní garda. Ke klidu vyzval i prezident Trump.

Demonstranti prorazili policejní kordon u Kapitolu, policie proti nim používá slzný plyn, uvádí přítomní novináři.

Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa se pronikli do budovy Kapitolu, dochází ke střetům mezi nimi a policií, uvádí NBC News.

Policie používá k rozhánění Trumpových příznivců slzný plyn a nesmrtící zbraně.

„Já a moji spolupracovníci jsme byli požádáni, abychom opustili budovu Cannon (součást budovy Kongresu - pozn. red.),“ řekl kongresman Ritchie Torres.

Televizní kanál NBC News informoval, že příznivci Trumpa se snaží proniknout do budovy Kapitolu, dochází ke střetům mezi nimi a policií. Řada kanceláří, které jsou součástí komplexu budov Kongresu, byla evakuována.

Senát USA náhle přerušil zasedání vzhledem k protestům za zdmi budovy Kongresu ve Washingtonu.

Během projevu senátora za Oklahomu Jamese Lankforda, aniž by ten mohl svůj proslov dokončit, předseda zaklepal kladívkem na stůl a oznámil, že práce bude přerušena, dokud nebudou senátoři znovu svoláni. Poté bylo vysílání ukončeno.

Starostka Washingtonu Muriel Bowserová vyhlásila v metropoli zákaz vycházení po 18. hodině.

Americký republikánský kongresman Adam Kinzinger označil akce Trumpových stoupenců za pokus o puč.

Akce protestujících odsoudil i republikánský senátor Ted Cruz, který před několika hodinami vznesl námitku proti uznání Joea Bidena vítězem voleb v Arizoně.

Trump vyzval ke klidu

Americký viceprezident Mike Pence byl odvezen z Kapitolu do bezpečí, řekl člen Senátu USA pro televizní kanál NBC News.

Podle jeho slov byl Pence spolu se senátorem Chuckem Gressleyem odvezen na bezpečné místo.
Americký prezident Donald Trump vyzval demonstranty ve Washingtonu, aby se chovali klidně.

„Podpořte prosím naši metropolitní policii a bezpečnostní orgány. Jsou skutečně na straně naší země. Zůstaňte klidní!“ napsal na Twitteru.

Později americký prezident Donald Trumo zveřejnil na Twitteru video, ve kterém se obrací ke svým stoupencům. Vyzval je k dodržování zákonů a aby se mírově rozešli.

Trump zopakoval, že volby vyhrál, ale výsledky byly ukradené. V zájmu míru ale protestující musí odejít z Kapitolu. „Jděte domů a jděte s mírem,“ vyzval Trump. Twitter ovšem zakázal uživatelům toto video sdílet. Toto rozhodnutí Twiiter odůvodnil hrozbou násilí.


Sám Trump již dříve promluvil k tisícům svých příznivců na mítinku a sám je vyzval, aby šli ke Kongresu. Dav prorazil k budově a pak se dostal dovnitř. Práce obou komor parlamentu, které mají ve středu schválit výsledky prezidentských voleb, byla pozastavena.

Den předtím Trump během projevu v Georgii slíbil, že „nedá“ Bílý dům Joe Bidenovi. Americký prezident rovněž oznámil plány na zahájení „pekelné bitvy“ o prezidentský úřad, pokud demokraté „obsadí“ Senát a administrativu.

K večeru byla budova Kapitolu očištěna od demonstrantů. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová oznámila, že zasedání obou komor Kongresu, na kterém se sčítají hlasy volitelů, bude pokračovat.

Trump obviňuje Pence

Kromě výzvy ke klidu obvinil americký prezident Pence z toho, že neměl odvahu postavit se za americkou ústavu.

„Mike Pence neměl odvahu udělat to, co měl, aby ochránil naši zemi a ústavu, a dát možnost státům certifikovat opravená fakta, a nikoliv fakta podvodná nebo nepřesná, jež byly požádány, aby certifikovaly. USA požaduje pravdu!“ napsal prezident na svůj Twitter.

V americkém kongresu ve středu začal proces certifikace hlasů volitelů. Pence uvedl, že nezastaví certifikaci vítězství bývalého amerického viceprezidenta Joe Bidena.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ET6eSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč máme strach třeba i jen pomyslet na to, co Merkelová učinila?   
Pridal tk Čtvrtek 07 leden 2021 - 04:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Snad nikdy se naše postavení otroků, vrhajících se k nohám svého pána a líbající nejen je, ale i jeho prošvihané důtky, neprovalilo tak jasně, jako v našich mediálních debatách o tom, kterou že to očkovací látku (vakcínu), z ciziny koupíme a do vlasti dovezeme. Zda vakcínu americké firmy Pfizer (její nevýhodou je, že musí bý skladována při teplotě mínus 70 stupňů pod nulou – přesto vláda ČR už snad právě u této firmy objednala 5, 5 milionů očkovacích dávek), nebo vakcínu britské firmy AstraZeneva, anebo opět vakcínu americké firmy Moderna. Jen o jediné vakcíně nepadlo v těch debatách jediné slovo. A to o první vakcíně proti Covidu-19 na světě – Sputniku V.

Proč se tak stalo (a vlastně nestalo), je jistě všem Čechům srozumitelné. Ta vakcína je totiž ruská – a proto o ní nelze nejen uvažovat, ale bylo by zločinem se o ní třeba i jen zmínit; a to i kdybychom měli všichni zhebnout, míní náš vládnoucí establishment, a stejný názor mají i všechna naše oficiální média. Že ten Sputnik V má účinnost 95 procent, čili nejvyšší ze všech současných vakcín, a že jen jedno procento lidí touto vakcínou očkovaných pociťuje – jak hlásí Argentina – nežádoucí reakce (bolesti hlavy či svalů či lehce zvýšenou teplotu), které už po 48 hodinách mizí, nás jako ty nejpravověrnější příslušníky Západu nemůže zajímat. Stejně jako nás nemůže zajímat výrok nejprestižnějšího světového lékařského magazínu The Lancet, vycházejícího v Londýně, který píše, že „analýzy výsledků ruské vakcíny jsou povzbudivé a že z dosud zveřejněných dat vyplývá, že vakcína je účinná a nemá významné vedlejší účinky“.

Ale co, prosím vás, takovýhle žvást dokazuje? Nic než že lidé v Británii nejsou ve své západní víře dost pevní. Nic jiného. My takovýto rádoby objektivní postoj odmítáme. Stejně jako odmítáme pochopit německou kancléřku Merkelovou, která prý, znepokojena faktem, že v prvním čtvrtletí tohoto roku mají být v Německu pro nedostatek vakcín očkovány pouze prioritní skupiny, hovořila včera, to je v úterý 5. ledna, s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o možné spolupráci Ruska a Německa při společné výrobě vakcín. Během telefonního hovoru byly dohodnuty další diskuze mezi ministerstvy zdravotnictví obou zemí.

Takže vidíte, jak to dopadá, když se tak horlivě snažíte držet politickou linii, kterou vám někdo nalinkoval. Nakonec bude mít ten Sputnik V i on, a nám nezbude nic než ten Pfizer s mínus 70 stupni Celsia.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1289 sec,0.0268 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,278kB