Neděle 03 leden 2021
Připravovaný státní převrat v Rusku: Kdo za ním stál a komu se podařilo rozbít plán - názory expertů   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 17:04:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na začátku roku 2020 byl v Rusku uskutečněn pokus o státní převrat, který byl odvrácen prezidentem Vladimírem Putinem a hlavou MO Ruska Sergejem Šojgu. Detaily skrytého boje po zrnkách shromáždili experti. V Rusku začal rok 2020 náhlou demisí vlády, která se stala překvapením pro mnohé politology a experty. Podle názoru řady z nich se v Rusku jednalo o pokus o státní převrat.

Jednu z prvních verzí o převratu zveřejnil známý ruský konzervativní filozof a spisovatel Vitalij Averjanov. Poznamenává, že události, ke kterým došlo začátkem roku, vůbec neodpovídaly charakteru prezidenta Ruska Vladimíra Putina. Expert poukazuje na to, že ruský lídr je "evolučním politikem", který koná postupně a není nakloněný prudkým změnám v rovnováze sil.

Z tohoto Averjanov činí závěr o tom, že jednat příkře a revolučně Putina přinutily okolnosti. Za jediný scénář, při němž je něco takového možné, expert považuje pokus o státní převrat.

"Můj názor je takový: v prosinci prezident dostal definitivní důkazy o spiknutí, které proti němu spřádaly hlavy řady oligarchických klanů a vysoce postavení funkcionáři, včetně členů medveděvské vlády", prohlásil Averjanov během rozhovoru s "Byznys Online".

Expert také vyslovil předpoklad, že převrat už byl v běhu a projevoval se neplněním příkazů prezidenta, a také v činech, zaměřených na podrývání důvěry k hlavě státu. K tomu Averjanov vztahuje nepopulární důchodovou reformu.

Atributy státního převratu spatřil i ekonom Michail Chazin. Věnoval pozornost podivným událostem jara roku 2020. Za prvé, zahraniční média započala jako na povel šířit téma "nemoci" Vladimíra Putina. Za druhé, nenadále byl vyznamenaný ministr obrany Sergej Šojgu. Chazin je přesvědčený, že je to článek jednoho řetězu.

"Domnívám se, že v dubnu a květnu se uskutečnil pokus o státní převrat. Nebudu uvádět jména těch, kteří se účastnili antiputinovského schématu, ale poznamenám, že poté dostal Sergej Šojgu vyznamenání, spojené s narozeninami ministra", poznamenal expert ve vysílání Cargradu.

Chazin se domnívá, že Putin se pokouší se zbavit tak zvaného liberálního ekonomického bloku. Tam, jak je známo, patří i hlava Centrální banky Elvíra Nabiullinová, i ministr financí Ruska Anton Siluanov. Mimo to však k tomuto liberálnímu bloku Chazin spolu s jinými experty tradičně řadí hlavu Sberu Germana Grefa nebo, například, bývalého šéfa Rosnano Anatolije Čubajse.

Politolog Sergej Michejev zase předpokládá, že "státní převrat"je příliš silné slovo pro ty procesy, které probíhaly na začátku roku 2020. Podle názoru experta souvisí tyto procesy s rokem 2024, který je určitými silami v Rusku i za jeho hranicemi posuzován jako rok, v němž se má odehrát revanše "z hlediska navrácení Ruska do kotce".

Na prudké změny v rovnováze sil ve vládě Ruska poukázal politolog Konstantin Dvinský. Podle jeho pozorování v roce 2020 tak zvaný liberální klan utrpěl celou řadu porážek a uvolnil místo "státotvůrcům", kteří nyní systematicky zbavují Rusko "liberálního dědictví" a určují politiku státu.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: EU selhala…   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 15:11:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý z nás má na EU a její činnost rozdílné představy. Nejsem ekonom, ale eurozóna z hlediska překování důsledků pandemie, si vede z celé EU rozhodně nejhůře. Ještě hůře to dopadá při vytváření atmosféry důvěry a spolupráce jak dovnitř EU, tak i mimo.

Trvalá šikana Maďarska či Polska kvůli údajnému porušování principů právního státu je až komická, když mnohem závažnější pochybení lidských práv při potlačování hnutí Žlutých vest představovalo policejní násilí ve Francie, a zřejmě ještě závažnější pochybení při uložení mnohaletých žalářů politickým vůdcům Katalánska, kteří se jen domáhali práva na sebeurčení, které jim – jen tak mimochodem - odmítlo přiznat i španělská Frankova diktatura. A to nemluvím o sankcích proti Rusku jako na běžícím páse. A to nemluvím o zjevných neúspěších, jako debaklum při podpoře puče proti prezidentovi Madurovi ve Venezuele. kterému odňala uznání jeho prezidentského úřadu, ovšem on si vládne ať se Západ, a tím i EU staví na hlavu, jak chce. Podobný výsledek přinesla barevná revoluce, čili pokus o odstranění prezidenta Lukašenka V Bělorusku, do kterého EU tolik investovala a kde Vladimír Putin, jehož rozhodující vliv se prokazuje i v předchozích případech bez známky zvýšené námahy prostě Lukašenka udržel a Západ opět pohořel a mohl bych pokračovat.

No ukazuje se, že jak v politické i ekonomické sféře zrovna EU pšenka nekvete.

Horší je, že EU touží po často nebezpečné centralizaci i tam, kde jí to nepřísluší a navíc to dopadá šeredně.

EU si vzala za své objednávku, zajištění a distribuci vakcín proti koronaviru.

Zatímco posílá do jednotlivých členských zemích v podstatě nepatrné množství vakcín po tisících, Izrael plánuje očkovat takové množství, že na konci ledna už by měly být naočkovány dva milióny a na konci března čtyři milióny Izraelců. Stejně tak ve Velké Británii bylo již naočkováno 600 000 osob a obdobně je tomu například v Rusku.

Jde samozřejmě o boj s časem. Britští odborníci zjistili, že pokud by se Velká Británie měla vyvarovat 3. vlně, musel by se počet očkování pohybovat kolem 2 miliónů za týden. Při stávajícím tempu, které jak vidíme je velmi slušné a pro nás téměř nepředstavitelné, Britové očekávají, že vakcinace celé Velké Británie bude trvat dva roky.

A o to jde. Tempo, které vinou Evropské unie nasadily členské země EU je smrtelně pomalé a zjevně covid 19 se bude stále dramaticky šířit, včetně stálého nárůstu úmrtí a totálního zahlcení zdravotních zařízení.

Neřešme ty, kteří očkování odmítnou, to je jejich problém a protože zároveň neuznávají covid 19 jako onemocnění, vždyť je to jen chřipečka, stát by měl stanovit, že náhrady lékařské péče půjdou k tíži těchto popíračů. To je spravedlivé.

Ale co s tou Evropskou unií? Proč už V4 nevyzvalo k mobilizaci, aby byla svolána mimořádná Rada, aby Komise přestala řešit blbinky a soustředila na maximální zvýšení dodávek.

To je hlavní výzva pro EU. Zatím tragicky selhává.

Jiří Vyvadil
Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská investiční banka se již považuje za černošskou instituci   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:32:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská investiční banka se sídlem v Lucemburku se podle všeho již považuje za zcela černošskou (imigrantskou) instituci. Jinak by asi neinzerovala svoje služby a politiku s černými zaměstnanci (modely). Není mi úplně jasné, která africká země je v Evropě, ale to téhle globalistické partě asi nevadí. Nebo je to příprava na dobu, kdy v Evropě černý bankéř bude obsluhovat černé obyvatelstvo?

Zdá se, že ona “diverzita” je nyní hlavní starost všech evropských institucí, které plní zadání svých globálních pánů. Ti podprahově nutí bělochům dojem, že Evropa přece byla vždy černá a že normální pár je černoch a běloška a míšené děti.

Jak dlouho jim tohle ale bude běžný bílý člověk trpět? Jak dlouho to bude trpět jejich místním kumpánům a úplatné páté koloně, bez nich jsou globalisté bezzubí. Vždyť podobné věci již dělají celé generace těch darebáků a naši předci to dobře věděli.

Bruselan živící se prací
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirová vakcína očkovaná Čechům byla vyvinuta za pouhý 1 den! Konkurenci to trvalo 2 dny! Kvalita “zaručena”! Pro bílé lidi to stačí….?!   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:28:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel firmy BioNtech Dr. Ugur Sahin (v Německu žijící Turek) podle svých slov vyvinul design aktuálně očkované vakcíny proti koronaviru v ČR za pouhý den! Vakcína vyráběná firmami BioNtech a Pfizer tak byla uvedena na trh v rekordně krátké době 8 měsíců. Konkurenci od firmy Moderna vývoj nové vakcíny zabral dvojnásobek času – 2 dny a i ona se již může aplikovat v USA na schválení v EU zatím čeká.

Vakcíny byly v USA a EU schváleny bez jakýchkoli relevantních klinických studií (do těch nelze započítat pokusy na dobrovolnících a jakési hypotetické údaje o procentuální účinnosti vakcíny) o skutečné ochraně proti koronavirové infekci a možných vedlejších následcích. Skutečné výsledky budou známy až na konci roku 2023! Tedy za 3 roky! Do té doby má být vakcína aplikována stovkám milionů bělochů po celé Evropě. Vše potvrzuje skutečnost, že se jedná o podivnou rychlokvašku. Jenže podle globálních finančních elit je pro bílého gojima akorát dost dobrá. Bohužel není známo, jaké cíle její aplikací globální finanční elity sledují. Zdraví původní evropské (české) populace to ale určitě nebude.

FOTO: Zakladatel firmy BioNtech Dr. Ugur Sahin s manželkou.

-vědátor-
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPaul Craig Roberts: Rekviem pro Donalda Trumpa   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:21:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální prokurátor Bill Barr, další Trumpův omyl, zaprodal nejen prezidenta Trumpa, ale také americkou demokracii, což dokazuje, že hlasování ve volbách je pro republikány zbytečné.

Barr znovu zopakoval - navzdory nezvratným důkazům, že listopadové prezidentské volby byly zorganizovány tak, aby byly odcizeny, a to úspěšně - že Trumpovo ministerstvo spravedlnosti nenašlo dostatečné důkazy o podvodu, které by anulovaly volby. Jak ale všichni víme, ministerstvo spravedlnosti, stejně jako soudy, nehledí na důkazy. Pokud by hleděli na důkazy, viděli by obrovské volební podvody, ale oni je nechtějí vidět. Chtějí se zbavit Trumpa.

Barr nyní ještě podpořil masivní volební podvody svým prohlášením, že neexistuje žádný důvod pro zabavení volebních přístrojů a hlasovacího softwaru kvůli prozkoumání. Samozřejmě, že takový důvod existuje. Existují hojná svědectví odborníků, kteří vysvětlili, jak byly přístroje naprogramovány, aby volily Bidena. Existují stovky podepsaných místopřísežných prohlášení od svědků, dokumentujících použití stovek tisíc podvodných korespondenčních hlasovacích lístků k dovršení odcizení voleb. To, že generální prokurátor řekl, že místopřísežná prohlášení nejsou žádný důkaz, je v rozporu s vlastními praktikami ministerstva spravedlnosti. Pokud místopřísežné prohlášení, učiněné pod trestem křivé přísahy, není důkazem, pak ministerstvo spravedlnosti už nikdy nebude schopné znovu zahájit řízení.

Ve skutečnosti jde o to, že Barr, člen establishmentu, se podílí na záležitostech establishmentu zbavit se „neestablishmentového“ prezidenta, který stojí v cestě agendám establishmentu. Prezident, který zastupuje spíše zájmy lidu, než zájmy establishmentu, je pro establishment hrozbou a musí být odstraněn. John F. Kennedy byl odstraněn kulkou. Trump byl odstraněn ukradenými volbami.

Abychom si uvědomili, do jaké míry se Trump staví proti establishmentu, poslechněte si jeho inaugurační projev před čtyřmi lety. Trump to myslel vážně, ale jak jsem napsal před čtyřmi lety, Trump neznal Washington a neměl tušení, koho by měl jmenovat, aby mu pomohl v tak ambiciózním počinu proti establishmentu. Obklopil se establishmentovou vládou, která byla proti němu, a obětoval jedinou osobu, která věděla, jak Trumpovi pomoci - generála Flynna, bývalého šéfa Obranné zpravodajské agentury (DIA) - demokratům. Je také pozoruhodné, že se Trump domníval, že jeho dcera se zetěm budou adekvátními poradci.

Trump byl lehkovážný ve výzvách vůči establishmentu a neměl ani jednu prezidentem jmenovanou osobu, která by mu pomohla. Naprosto se mu nezdařilo převzít kontrolu nad ministerstvem spravedlnosti, což zpečetilo jeho zkázu.

Tento článek píšu večer 21. prosince a Barr opustí funkci ke dni 23. prosince. Za méně než 48 hodin bude Barr pryč, a kde je Durhamova zpráva s obžalobou vysoce postavených představitelů Obamova režimu z CIA, FBI a ministerstva spravedlnosti, kteří se dopustili těžkých zločinů, kdy se snažili navléct obvinění na prezidenta Trumpa kvůli aféře „Russiagate“. Barr odchází z úřadu a neexistuje žádná zpráva, žádná odpovědnost, žádné obžaloby. Zkorumpovaný republikánský establishment umožnil demokratům a bezpečnostním agenturám, aby unikli trestu za to, že celé čtyři roky, kdy byl Trump ve funkci, ho blokovali falešnými zprávami o Russiagate a obžalobou z velezrady.

Jak to, že Barr nepodnikl žádné právní kroky v souvislosti s rozsáhlými důkazy v notebooku Huntera Bidena, z nichž některé zveřejnil deník New York Post, a všechny jsou nyní v rukou FBI? Americký zpravodajský web The Hill, který je velmi neobjektivní a zaujatý proti Trumpovi, s potěšením oznámil, že Bill Barr tvrdí, že neexistuje žádný důvod jmenovat zvláštního poradce, který by se měl zabývat záležitostmi Huntera Bidena.

Bill Barr je názorným příkladem „odpadu“, který tvoří washingtonský establishment a vládu USA. Není v nich ani kousek charakternosti, poctivosti nebo morálního svědomí. Ve Washingtonu je přítomna pouze chamtivost po větší moci a větším množství peněz. Nic jiného se nepočítá. Na americkém lidu záleží úplně nejméně ze všeho.


Trump je populista, nikoli revolucionář, a populista nemůže převzít práci revolucionáře. Revoluce potřebuje nějaké hnutí, které bude mít plnou důvěru. Je to sebevědomá americká vládnoucí elita, která způsobuje revoluci seshora s globalismem, „restartem“ Světového ekonomického fóra, lockdownem a příkazy. I kdyby si toho lidé mohli být vědomi a s pochybami uvažovat nad tím, že média hovoří jediným řízeným hlasem, americký lid je již natolik roztříštěný a rozdělený na nepřátelská uskupení identitární politiky, že je příliš nejednotný na to, aby odporoval revoluci seshora a vládní kontrole nad životy lidí.

Co může Trump dělat? Hovoří se o tom, že by Trump mohl použít prezidentské pravomoci, které zavedli George W. Bush a Obama, aby vyhlásil celostátní výjimečný stav a poté za pomoci armády uspořádal nové volby. Nic takového se ale nemůže stát. Kdyby Trump vyhlásil výjimečný stav, žádná část vlády by to nepodpořila. Pokud by se měly za asistence armády uspořádat nové volby, armáda by zvolila Bidena, jehož establishment vlastní. Armáda se chce zbavit Trumpa, který je hrozbou pro příjmy a moc vojenského/bezpečnostního komplexu. Trump chce přivést vojáky domů, chce normalizovat vztahy s Ruskem. Jinými slovy, Trump chce snížit hrozbu, která každoročně ospravedlňuje částku 1 miliardy dolarů pro vojenský/bezpečnostní komplex.

Trump je jediný Američan v politice, který může vytvořit skutečnou opoziční stranu, která by nahradila zbytečnou Republikánskou stranu. Trumpovi příznivci vědí, že ačkoli Trump získal ve volbách v listopadu 2020 o 10 milionů hlasů více, než v roce 2016, když vyhrál volby, a trojnásobně větší podporu černochů, volby mu byly i přesto ukradeny prostřednictvím naprogramovaných volebních přístrojů a podvodů s korespondenčními hlasovacími lístky. Hodně volebních expertů se domnívá, že Trump ve skutečnosti vyhrál volby o 20 milionů hlasů. Zcela zřejmě by Trump mohl stáhnout své voliče ze zbytečné Republikánské strany a vytvořit skutečnou opoziční stranu, ochotnou bojovat.

Trump by také mohl, neboť je ve skutečnosti multimiliardář, založit novou zpravodajskou službu, která by podávala alternativní vysvětlení řízených zpráv prestitutních médií.

Establishment si je toho samozřejmě vědom. Proto má establishment v plánu svázat Trumpovi ruce až po zbytek jeho života žalobami a soudními spory. Zkorumpovaní demokraté v New Yorku již pro něj mají připravený vykonstruovaný daňový proces. Demokraté a údajné „poškozené strany“ budou donekonečna podávat civilní žaloby, proti nimž se Trump bude muset hájit. Gangsterský Bidenův režim zařídí, aby ministerstvo spravedlnosti jmenovalo zvláštního prokurátora pro jakákoli obvinění a obžaloby, které vznesou. Až Trump opustí prezidentský úřad, bude po zbytek života čelit žalobám a stíhání.

Takže odpověď na otázku „co může Trump dělat?“ zní: nemůže udělat nic, ledaže by udělil milost sobě i své rodině. Pokud by to z nějakého důvodu nebylo možné, potom by měl Trump rezignovat ještě před koncem funkčního období, neboť by mu milost udělil jeho nástupce Pence.

Trump také musí omilostnit Juliana Assangeho, Edwarda Snowdena, Manningovou a všechny ostatní, kteří byli pronásledováni jen proto, že říkali pravdu o zločinech amerického establishmentu.

Trump by měl z udělení milosti hodně vytěžit. Měl by vyzdvihnout, že americký establishment neútočil na naše skutečné nepřátele, ale vlastence, kteří nám říkali pravdu. Měl by přednést projev o tom, že pravda spočívá v americkém lidu, nikoli ve Washingtonu, vládě a médiích - což jsou zcela zkorumpované instituce establishmentu. Měl by říci, že jediným obhájcem pravdy je lid, a že k prosazení pravdy je nutné použít vše, včetně násilí.

Pokud tohle Trump udělá, tak má tato země ještě nějakou šanci. Pokud ne, je s námi konec.

Establishment soustředil veškeré příjmy a bohatství do svých rukou. Spojené státy, kdysi spravedlivá společnost, mají nyní rozdělování příjmů a bohatství horší, než gangsterské státy třetího světa. Lockdown ukončí eliminaci střední třídy, která začala offshoringem, přesunutím pracovních míst ve výrobě. Zbývající střední třídu, majitele malých podniků, nyní ničí lockdown. Od nynějška bude všechno - restaurace, bary, všechny druhy podnikání - monopolizováno v řetězcích. V celé zemi budou jen obchodní řetězce Walmart a Amazon.

Běžným bílým Američanům je odpíráno vzdělání, vedení korporací, práce v médiích a zábavě. V zaměstnáních, která bílí Američané ještě zastávají, jsou podrobeni povinnému „rasovému školení“, kde je učí, že jsou „systémoví rasisté“, a kde dostávají pokyny, jak se vzdát své rasistické povahy. Odpor vůči této indoktrinaci vede k nezaměstnanosti.

Neskrývaná záměrná institucionalizovaná diskriminace bílých Američanů je důvodem, proč může Trump snadno vytvořit skutečnou opoziční politickou stranu. Pokud však předem neudělí milost sobě a své rodině, bude potřebovat každý dolar ze svých peněz a každou minutu svého života na obranu proti trestním a civilním žalobám, které proti němu vznesou ti, kteří ho chtějí zničit.

Není vůbec žádných pochyb o tom, že americký establishment Donalda Trumpa příkladně potrestá.

Tím bude chtít americký establishment sdělit každému z nás: „Buď budete s námi, nebo budete zničeni.“

Trump byl motivován vyhnout se válce s Ruskem. Ruské zbraňové systémy jsou natolik lepší, že by USA byly zcela zničeny, avšak Rusko by utrpělo jen malé škody. Navíc ruská populace není rozpolcená identitární politikou. Samozřejmě kromě té hloupější části ruské mládeže, kterou finančně podporují západní nevládní organizace, což Kreml pošetile dovoluje. Ruské populaci je však jasné, že Washington s nimi nemá dobré úmysly. Dříve či později na to přijde i ruská vláda, jejíž nekompetentní poradci stále tvrdí, že budoucnost Ruska leží na Západě.

Čína a Írán již vědí, jak si stojí s Washingtonem. Jakmile na to Kreml přijde, bezpečnostní dohoda a spolupráce mezi těmito třemi zeměmi fakticky ukončí jakékoli vyhlídky na hegemonii USA. Amerika se svým západoevropským impériem se scvrkne, protože globalismus již zničil její ekonomické základy a různorodost zničila její jednotu.

USA čelí krizi na všech frontách - politické, sociální i ekonomické - a neexistují žádná řešení. Politicky se demokraté a bezpečnostní agentury dopustili masivních volebních podvodů, které rozdělily zemi a zničily americkou demokracii. Sociálně je bílá populace démonizována a zažívá útoky v plném rozsahu. Z ekonomického hlediska Federální rezervní systém zřejmě konečně dosáhl bodu, kdy tištění peněz ohrožuje americký dolar. Jak zareaguje Federální rezervní systém? Zachrání dolar na úkor cen finančních aktiv, nebo nalije více peněz do stabilizace cen finančních aktiv na úkor dolaru? Ať už to dopadne jakkoli, bude ekonomické peklo to vyrovnat.

Je zcela možné, že my všichni, včetně elit, budeme ztraceni.

Paul Craig Roberts

Requiem For Donald Trump vyšel 21.12.2020 na paulcraigroberts.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8558-rekviem-pro-donalda-trumpa.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPochybné virové zákazy, ale přesto naděje   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:17:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnohé plošné vládní zákazy jsou nerozumné, vůči šíření koronaviru málo účinné a tedy zbytečné. Koronavir prochází populací a evropské země jsou zasaženy zhruba stejně.

Liberální je Švédsko, kde jsou otevřené obchody i hospody, roušky jsou dobrovolné, ale není řádově více postiženo, než jiné státy v Evropě. Málo také omezuje své občany Bělorusko.

Naproti tomu tvrdá omezení běžného života byla ve Státě Izrael. Delší oslnivý výsledek nepřišel a Izrael opakoval tvrdé zákazy. V létě u nás roušky nebyly, na Slovensku byly. A Slovensko je na tom obdobně s koronavirem jako my, přestože nechalo uzavřené hospody celý prosinec. Slovensko provedlo celoplošné testování, ale také to ve srovnání s Čechami, Moravou a Slezskem či jinými zeměmi, kde se testuje dobrovolně, nepomohlo. U nás jsou školy zavřené, v mnoha evropských státech se ve školách učí.

Na jaře 2020 nařízené plošné nošení roušek venku, i v lese, nemělo vliv na virovou nákazu. Nerozumný byl příkaz, aby manželé měli roušku v autě, když v posteli ji neměli. Díky kritice vláda podzimní nařízení roušek venku omezila na zastavěné území obcí, jsou-li lidé blízko.

Mše byly omezeny i na 10 účastníků. Více lidí může jet autobusem nebo šalinou. Přitom se do olomoucké či brněnské katedrály vleze několik šalin. Rozumné bylo, aby vláda stanovila, že na každou osobu musí být určitá plocha a zachován odstup. Farář by pro kostel stanovil počet věřících - jiný ve velkém a jiný v malém. Vláda změnila přístup až po kritice

Bylo bezprávím zavřít malé obchody. Vláda dala možnost zisku jen obchodním gigantům. Vláda změnila přístup po kritice a v listopadu 2020 otevřela i malé obchody. Korunu všemu nasadila, když malé obchody zase v prosinci zavřela. Aby to však nebylo dle vlády diskriminační, zakázala velkým řetězcům prodávat zbytné zboží. Co to však je zbytné? Takže lze koupit pušku, ne pastelky pro děti. Lze pracovat doma, ale kde si koupit do tiskárny papír?

Bylo dovoleno jít do autoservisu, ale ne si koupit auto. Většina prodejen aut zajišťuje i servis, takže v té samé hale lze objednat opravu, ale ne auto koupit. Přitom se fronty na nová auta nestojí. Vláda se chlubí tím, že průmysl jede. Ale pro koho by vyráběly automobilky, kdyby všechny vlády zavřely prodejny aut?

Otevřme školy a obchody!

Dobrovolně povinně, jak za totality

Rozpoutala se kampaň, která tlačí na očkování proti čínské chřipce. Přitom je toto očkování dobrovolné, stát jej nenařídil jako povinné. Objevují se úvahy o seznamech neočkovaných, o tom, že do hospody či do divadla bude moci jít jen ten, kdo bude očkovaný. Avšak zákon neumožňuje vytvářet seznamy osob, které se nepodrobily dobrovolnému očkování.

Tento přístup je jak z totality. Nepošleš dítě do Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě či do pionýra, tak uvidíš! Nepůjdeš dobrovolně do prvomájového průvodu, tak uvidíš! Nenecháš se dobrovolně očkovat, tak uvidíš!

Vakcína je i kšeft. Původně ji bude nedostatek, ale výroba se zvýší. Obchodník, jehož výrobek stát vnutí občanům jako povinnost, si zajistí obrovské zisky a jistotu trhu. Je správné očkování nabídnou rizikovým skupinám starých lidí, zdravotníkům i jiným, kteří budou mít zájem. Ale jako možnost, ne jako povinnost. A nelze povinnost nahrazovat nucenou „dobrovolností“.

Soudy zklamaly

V rámci koronavirového tažení vláda přistoupila k razantním paušálním zákazům, proti kterým mnozí protestovali. Ukázalo se, že neexistuje účinná soudní ochrana.

Na jaře 2020 Ústavní soud odmítl stížnosti některých občanů s tím, že vyhlášení nouzového stavu je jen politickým aktem vlády, který nepodléhá soudnímu přezkumu. Ve zbytku pak odkázal na správní soudy. Samotné označení vyhlášení nouzového stavu za politický akt je pochybné, neboť vede k přísnějším trestům odnětí svobody za některé trestné činy. Rád bych si poslechl přednášky některých soudců Ústavního soudu, kteří jsou zároveň profesory práva. Vždy svým studentům tvrdili, že trest u nás může stanovit jen zákon. A nyní dle Ústavního soudu lze použít přísnější trestní sazby, když vláda vydá politické rozhodnutí o nouzovém stavu, které dle soudců nepodléhá přezkumu Ústavního soudu.

I ve zbytku opatření, kdy Ústavní soud odkázal na správní soudnictví, se ukázalo, že účinná ochrana nefunguje. Téměř uplynul rok a Městský soud v Praze se jen s Nejvyšším správním soudem dohaduje, zda může přezkoumávat rozhodnutí, která vláda či Ministerstvo zdravotnictví ruší rychle za sebou, takže už formálně neplatí, ale fakticky ano, protože jsou vydána obsahově stejná rozhodnutí, jen s jiným datem a číslem jednacím. Dříve mediálně chválené správní soudnictví se ukázalo jako nefunkční, když jsou zasažena práva lidí podstatně a hromadně. Městský soud v Praze není soudem pro řešení základních ústavních otázek státu, které jsou spojeny s masovými omezeními vlády, a Nejvyšší správní soud nezajistil účinnou nápravu v přiměřeném čase.

Světlo na konci tunelu

Populace se virem promořuje a vytváří se kolektivní imunita. Osob, u nichž test prokázal vir, je menšina. Mnohem více lidí vir mělo, aniž onemocněli či měli jen běžné chřipkové příznaky, takže nešli k lékaři. Odhady počtu skutečně nakažených vůči zjištěným se různí, lze nalézt odhad, že jde až o 7 či 10 násobek. Světová zdravotnická organizace uváděla celosvětově i vyšší číslo. Pokud však použijeme zdrženlivě, že na jednoho testovaného s koronavirem připadá pětinásobek nezjištěných nakažených, lze odhadnout promořenost naší populace.

Začátkem roku 2021 je zjištěných nakažených od počátku epidemie přes 735 000, tedy odhadem již s virem bylo v kontaktu asi 3,7 milionů obyvatel, tedy 37% populace. Bude-li současný nárůst zjištěných osob s virem trvat, lze v únoru 2021 očekávat již 1 000 000 zjištěných osob s virem a na jaře 2021 dosáhneme 1,5 miliónu zjištěných osob s koronavirem. Tedy ve skutečnosti pětinásobek: 7,5 milionů obyvatel do jara bude mít zkušenost s virem a různý stupeň imunity. Promořenost 75% populace se často udává jako vznik kolektivní imunity.

Pozitivně se promítne i očkování. Vláda a výrobci vakcín budou ústup koronaviru vydávat za úspěch očkování. Ovšem budou očkovaní i lidé, kteří vir měli, ale ani o tom neví. Ideální by bylo, aby očkovaní byli ti, kteří vir neměli, ale to nelze zabezpečit, protože naprostá většina lidí ani neví, že koronavir měla. Přirozená promořenost i očkování ve svém součtu posílí kolektivní imunitu, byť v obou případech je imunita jako u všech chřipek časově omezená. Navíc s jarem chřipková onemocnění ustupují. Tedy jaro 2021 může být světlem na konci tunelu.

Autor: Zdeněk Koudelka

zdroj: https://blog.idnes.cz/blog.aspx?c=763277

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDer Standard chtěl bagatelizovat imigrantské řádění: Žaloba   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:11:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Imigrantské řádění nesnese srovnání. Na ohýbání skutečností a nejapné bagatelizování problémů s imigranty nyní doplatil rakouský Der Standard.

Silvestrovské islámistické řádění imigrantů přirovnal k oslavám rakouských mládežníků.

Ti si ovšem takovéto lživě dehonestující přirovnání nedali líbit a žalují Der Standard o veřejnou omluvu. Se způsoby imigrantů nechce mít nikdo nic společného. Prostě do Rakouska nepatří.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA odložily hromadnou výrobu stíhaček F-35 na neurčito   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:08:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pentagon se rozhodl odložit hromadnou výrobu stíhacích letounů F-35. Informoval o tom Bloomberg ve svém článku.

Uvádí se, že důvodem takového kroku se staly neuskutečněné zkoušky bojového letounu, které byly původně naplánovány na prosinec. Nicméně, ke schválení hromadné výroby, která bude stát přibližně 398 miliard dolarů, by mělo dojít do března roku 2021.

Připomeňme, že testování stíhaček F-35, které by simulovalo podmínky boje, se odkládá již od roku 2017. Tisková mluvčí zástupce šéfa Pentagonu Jessica Maxwellová však uvedla, že zkoušky byly tentokrát odloženy kvůli technickým problémům a také kvůli pandemii covidu-19.

Ke stanovení nového data zkoušek stíhaček bude zapotřebí provést ještě jednu expertizu. Analytici Bloombergu se přitom domnívají, že týmu nového prezidenta Joea Bidena se všechny nezbytné materiály, které následně rozhodnou o osudu výroby stíhaček F-35, dostanou do rukou během několika měsíců.

Avšak specialisté upozorňují, že po testování jsou zapotřebí ještě dva či tři měsíce pro závěrečnou analýzu všech údajů, které pak budou v podobě zprávy předány Pentagonu a Kongresu USA ke schválení.

Rozhodnutí povolit hromadnou výrobu bude „razítkem“ ministerstva obrany, potvrzujícím americkým daňovým poplatníkům a zahraničním zákazníkům, že bojový stíhací letoun byl otestován a prokázal svou účinnost proti největším hrozbám, stejně jako to, že je schopen zasáhnout všechny cíle.

Robert Behler, šéf operativních zkoušek ministerstva obrany, ve své nejnovější výroční zprávě, která má být zveřejněna v lednu, uvádí, že jeden měsíc testování by měl proběhnout v polovině nebo ke konci roku 2021.
Nehledě na odložení konečného rozhodnutí o osudu F-35 bude jejich výroba pokračovat v pomalejším tempu podle prvního scénáře.

Zmiňme, že více než 600 z potenciálních 3 200 stíhacích letounů se již využívá v letectvu a námořní pěchotě. Stále však není známo, jak se stíhačky osvědčí proti ruským a čínských strojům protivzdušné obrany a nejnovějším letadlům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ER2p
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZaríf: Izraelští agenti chtějí zaútočit na pozice USA s cílem rozpoutat válku   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:05:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle materiálů iráckých tajných služeb se izraelští agenti chystají zaútočit na americké pozice v Iráku, aby tak vznikl důvod k rozpoutání války. Oznámil to íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf.

Dříve se Zaríf zmínil o plánu spiknutí za účelem rozpoutání války s Íránem. Již tehdy se ministr odvolal na irácké zpravodajské služby.

„Nové údaje, které získaly irácké tajné služby, svědčí o tom, že izraelští agenti se chystají napadnout Američany. Za pomoci nastrčeného důvodu k válce chtějí dostat končícího amerického prezidenta Trumpa do obtížné situace,“ napsal ministr na svém Twitteru.

Poradil americkému prezidentovi, aby „si dával pozor na past“ a nereagoval na provokace, které můžou mít špatný dopad.

„Jakýkoliv ohňostroj špatně končí, obzvlášť pro vaše nejlepší kamarády,“ upozornil Zaríf.

Televize CNN se s odvoláním na představitele Pentagonu již dříve zmínila, že údaje tajných služeb ukazují na možnost íránského útoku na americké síly v Iráku. Kuvajtské noviny Al-Qabas zveřejnily informaci, že Írán posiluje protivzdušnou obranu poblíž jaderných objektů jako preventivní opatření proti možným americkým raketovým útokům. Kromě toho byly do Iráku přesunuty drony a rakety krátkého doletu.

Americké objekty v takzvané zelené zóně v Bagdádu jsou pravidelně bombardovány již po dobu dvou let. Washington spojoval tyto útoky s iráckými domobranci, kteří prý měli být na straně Íránu. Írán však vzal na sebe odpovědnost jen za útok na vojenské základny v lednu v roce 2020.

Incident byl reakcí na raketový útok z 3. ledna roku 2020 na letišti v Bagdádu, v důsledku kterého byl zabit íránský generál Kásim Sulejmání. Sulejmání přicestoval do Bagdádu, aby předal tajnou zprávu od Saúdské Arábie, kterou měl Bagdád následně předat dál. Zpráva prý obsahovala návrh obnovit diplomatické vztahy mezi Rijádem a Teheránem, avšak zpráva nebyla předána.

Incident rozzuřil nejenom Írán, ale i iráckou vládu. Ta požadovala odchod všech zahraničních vojsk ze země. Teherán se tehdy zapřísahal tvrdě pomstít smrt Sulejmáního, pokud USA své vojáky z Blízkého východu nestáhnou.

Nehledě na tlak ze strany Iráku a Íránu, USA nestáhly své vojáky z regionu, ale uvolnily některé z vojenských základen a snížily počty vojenských sil v regionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ER4g
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Finsku zaznamenali první případ projevu nežádoucích účinků vakcíny společnosti Pfizer   
Pridal tk Neděle 03 leden 2021 - 06:03:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Centrum pro bezpečnost a zdraví finské farmaceutické agentury Fimea obdržela první záznam o nežádoucích účincích vakcíny společnosti Pfizer proti covidu-19. Informaci zveřejnila finská veřejnoprávní televize YLE.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dne 21. prosince loňského roku doporučila distribuci vakcíny Pfizer/ BioNTech proti koronaviru na trhy EU.

Hlavní lékařka agentury Fimea Maja Kaukonenová potvrdila, že oznámení bylo přijato, avšak z důvodu zachování důvěrnosti nebude jeho obsah zveřejněn.

„Když obdržíme alespoň pět oznámení o nežádoucích účincích očkovací látky, zveřejníme, o jaké konkrétně nežádoucí účinky se jedná,“ uvedla Kaukonenová.

Státní televize YLE informovala, že ke konci roku 2020 byli proti koronaviru naočkováni zdravotníci pěti největších nemocnic ve městech Helsinky, Turku, Tampere, Kuopio a Oulu.

Pětinásobná dávka vakcíny v Německu

Zmiňme, že nedávno došlo k incidentu s vakcínou v německém městě Stralsund. Osm zaměstnanců pečovatelského domu omylem obdrželo pětinásobnou dávku Pfizer/BioNTech vakcíny proti koronaviru.

„Od nynějška jsou v neustálém kontaktu s okresním zdravotnickým oddělením,“ píše se v prohlášení okresu Přední Pomořansko-Rujána, který zahrnuje Stralsund.

Vedoucí okresní správy Stefan Kert řekl, že preventivně jsou čtyři lidé umístěni na lůžkové péči na klinice. Rozvinuly se u nich „příznaky podobné chřipce“.

„Je mi hluboce líto tohoto incidentu. Tento ojedinělý případ souvisí s jednotlivými chybami. Přeji si, aby všichni postižení neměli závažné vedlejší účinky,“ řekl Kert.

Administrativa také uvádí, že i BioNTech dal subjektům více vakcíny, než jsou požadované dávky během první fáze klinických studií. Ty však nezpůsobily „vážné následky“.

„Nebyly zaznamenány žádné dlouhodobé nežádoucí důsledky. Lokální reakce v místě vakcíny a systémové změny (většinou příznaky podobné chřipce) závisely na dávce, obvykle byly dočasné a mírné nebo střední,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ER4e
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2021
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1512 sec,0.0289 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,297kB