Pátek 22 květen 2020
Federal Reserve publikoval zprávu, že americké HDP pokleslo meziročně na -35% v průměru, jenže bez započtení vlivu a důsledků Covid-19 krize!   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 12:15:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Federal Reserve publikoval zprávu, že americké HDP pokleslo meziročně na -35% v průměru, jenže bez započtení vlivu a důsledků Covid-19 krize! Prognostická divize FEDu z Atlanty tak de facto odhalila, že virová krize může být úmyslně vyvolaným obětním beránkem amerických bank, na koho svalit vinu za největší nastávající ekonomickou krizi v USA od Velké krize ve 30. letech minulého století! Na koho by se svalila zodpovědnost za vypuknutí další velké ekonomické krize, kdyby do USA nepřišel Coronavirus a s ním i pandemický folklór, karantény a zavírání obchodů?

Prognostická divize GDPNow v rámci Federal Reserve (FED), která působí pod křídly Centra pro kvantitativní ekonomický výzkum, tedy Center for Quantitative Economic Research (CQER), dnes publikovala šokující zprávu o stavu americké ekonomiky. Zpráva GDPNow uvádí, že při současném vývoji ekonomických ukazatelů poklesne ve II. čtvrtletí americké HDP na úroveň přibližně -35% HDP, což je nejvíce od Velké krize počátkem 30. let minulého století. V přepočtu na reálná čísla to znamená, že z každých 100 dolarů, které jsou v oběhu na trhu, je 35 dolarů zcela nekrytých jakoukoliv prací, výkonem, výrobou, službou, prostě ničím. Je to tzv. indukovaná inflace poklesem růstu HDP do záporných hodnot.

Tato situace může být řešena jen dvěma způsoby, buď stažením hotovosti z oběhu (deflace), anebo napumpováním obrovských peněz do restartu ekonomiky. A to je přesně to, k čemu došlo v USA při schvalování nového amerického rozpočtu, který má mít historicky nejvyšší schodek v dějinách země, a to ve výší 4,75 bilionu dolarů. Pokud by nepřišel virus, takový schodek by nikdy v Kongresu neprošel.

Dobře si pamatujete, jak jsem několikrát upozorňoval a pozastavoval se nad tím, že naprosto nedává rozum a smysl, s jakou pohotovostí a ochotou politici začali vypínat své národní ekonomiky, začali zavírat obchody, podniky, továrny, a to při vědomí toho, jaké škody ekonomice to udělá. Zdánlivě to nedávalo smysl, taková činnost byla z politického hlediska sebevraždou a likvidací národních ekonomik. Jenže, postupně jak se dostávají ven informace z FEDu, tak se ukazuje, že tato ekonomická krize by podle všeho přišla tak jako tak, ale pokud by přišla přirozeně, nebylo by možné ji manažovat a řídit. Když máte vratkou a chatrnou budovu, máte dvě možnosti. Buď ji necháte stát a budete čekat, až se jednoho dne zřítí a pozabíjí tisíce náhodných lidí, anebo ji strhnete pomocí demoliční čety, partičky všehoschopných destruktorů, kteří budovu odpálí a zahynou přitom jenom manažované počty dopředu “vybraných” a nežádoucích lidí okolo.

Globální ekonomická krize byla na spadnutí tak jako tak, a Covid-19 ji prostě jenom zamaskoval a překryl na zamaskování skutečné příčiny

Řízená demolice umožňuje řídit, kam budova spadne, jakou konkurenční stavbu vedle poškodí, kdo při pádu budovy zahyne v dané chvíli a čase, a hlavně je možné při manažované demolici lidem prodat předražené ochranné pomůcky, přilby, brýle, ochranné oblečení, roušky proti prachu atd. A co hlavně, při manažované demolici je možné preventivně uzavřít všechny ostatní budovy a konkurenční obchody okolo, široko daleko, zakázat shromažďování, protesty a demonstrace, všechno ve jménu ochrany zdraví.

Je možné přijmout zákony proti padajícím budovám, zákony na kontroly budov, zákony na kontroly obyvatel budov, zákony na kontroly pohybu lidí v budovách, a to všechno ve jménu ochrany, aby žádná budova už nikdy nepředstavovala hrozbu. A protože ve městě jsou tisíce domů, všechny představují hrozbu, všechny mohou spadnout, přijmou se mamutí schodkové rozpočty, města se zadluží, protože je třeba znovu nastartovat ekonomiku. Když se zřítí budova sama, nikdo z toho neprofituje a procesy řízení jsou narušeny. Proto manažovaná demolice je mnohem lepší z hlediska procesů krizového řízení.

Světová ekonomika se již koncem roku 2019 blížila ke svému samovolnému zhroucení, hrozil neřízený kolaps globální ekonomiky, mnohem horší událost než ta, která nastala v roce 2008 při hypoteční krizi v USA a poté i v Evropě. Americká ekonomika se zastavovala, evropská ekonomika se vlastně už několik let nepohnula z místa a německá ekonomika, ta zpomalovala už několik posledních let natolik, že Angela Merkel dokonce uvažovala o rezignaci jednoho času. Globální ekonomika jako porouchaný a nestabilní dům začal praskat a všem bylo jasné, že dojde ke zhroucení.

A tak došlo k rozhodnutí, že když se nejde vyhnout nevyhnutelnému, tak to alespoň budeme manažovat ve svůj prospěch, usoudili globalčiky. A výsledkem je Covid-19, poslušné a jako na povel vypínání ekonomik, zavírání podniků, tedy procesy urychlování krize a urychlování zhroucení nestabilní globální ekonomiky. Jakmile jsou automobilky v Evropě a v USA zavřené, jakmile aerolinky stojí, obchody jsou zavřené, globální ekonomika se zastavila, tak v tom okamžiku přichází návrhy na restart.

Pokud se něčemu nejde vyhnout, je možné na tom alespoň vydělat…

Američtí kongresmani se předhánějí, kdo navrhne vyšší schodkový rozpočet, EU se předhání v co největším schodkovém rozpočtu v historii, všechny státy kašlou najednou na rozpočtovou kázeň a vrhají se do mohutného zadlužování. Cílem totiž není oživení ekonomiky po virové krizi, ale ve skutečnosti je to snaha o oživení globálního ekonomického Frankensteina, který bude nadopovaný biliony dolarů a EUR, aby se znovu postavil na nohy a začal růst, anebo se tvářil, že roste, protože o nějakém velkém růstu nebude moci být ani řeči, ani kdyby do globální ekonomiky napumpovali stovky bilionů dolarů a EUR.

To jim však nezabrání ve výstavbě nového globální domu, s novými a více sešněrovanými pravidly pro jeho obyvatele, více kontroly, více dozoru, více sledování, konec hotovostních plateb, přechod k plně bezhotovostní společnosti, covidové cestovní pasy, podkožní čipy. Nic z toho by přitom nešlo prosadit bez manažované krize. Pokud by krize vypukla samovolně, tedy v důsledku zhroucení trhů na konci cyklu, nic z tohoto by nešlo prosadit.

Pokud se něčemu nejde vyhnout, je možné na tom alespoň vydělat. Toto židovské přísloví by se mělo někam vytesat do kamene, protože jakmile toto přísloví pochopíte a aplikujete na obrysy současných událostí, máte naprosto jasno o tom, co se vlastně děje. Ekonomická celosvětová krize byla na spadnutí a vinu za ní by nesli nosatí pánové, sionističtí bankéři, jako obvykle, tak jako vždy, protože teorie nekonečného růstu, na kterém je založena veškerá současná globální NWO ekonomika, je sprosté chucpe.

Stejně jako nic v přírodě a ve vesmíru neroste donekonečna, tak stejně tak ani neroste ekonomika. V určité chvíli platí, že více nových výrobků a služeb za více peněz již nelze prodat více lidem, a v tom okamžiku nastává kolaps, zavírají se podniky, živnosti, obchody, továrny, automobilky, aerolinky, všechno padá, hroutí se ke dnu, aby tam dole na dně to potom někdo koupil, za pakatel, za hubičku, a celý ten “nekonečný” růst znovu nastartoval a znovu oživil tohoto globálního ekonomického Frankensteina.

Globalistický Frankenstein nekonečného růstu se tentokrát má oživit natrvalo, pomocí zavedení bezhotovostní celosvětové společnosti

Veškeré schodky státních rozpočtů a dluhy budou od této chvíle dávány za vinu Coronaviru, nikoliv vládě. Obrovské zadlužování se svede na virus, veškerá omezování občanských práv se svedou na virus, veškerá špehování, šmírování a sledování se svedou na virus, veškerá zdražování se svedou na virus, veškerá propouštění z práce se svedou na virus, veškeré nové daně se svedou na virus.

Ve chvíli, kdy Federal Reserve ukazuje grafy, že americká ekonomika se řítila ke dnu již před vypuknutím viru, je potom naprosto jasné, že virová hysterie byla přivítání s otevřenou náručí jako skvělý obětní beránek, na kterého půjde svalit všechno, od zavírání podniků, masového propouštění Američanů, přes zákazy shromažďování, až po mamutí schodkové deficity, které jsou tak absurdní a vysoké, že nikdo už se ani nesnaží tvářit, že by je šlo někdy splatit a umořit.

To vlastně vůbec ani nejde, vzhledem k tomu, že veškeré peníze v oběhu existují naproti státním dluhopisům, a navíc s úroky. Splacením dluhů by z oběhu zmizely všechny peníze. A tak postupně posiluje myšlenka na bezhotovostní společnost. Ta má totiž jednu výhodu, bezhotovostní peníze lze v počítačích jednoduše stlačením tlačítka vymazat, umazat pár nul, vyrobit pár nul navíc, podle libosti a potřeby. Smazat papírové peníze v rukách lidí ale nejde.

Proto nosatí bankéři chtějí nově Frankensteina udržet při životě jinak, a to vytvořením bezhotovostní společnosti, kde peníze budou mít podobu elektronického údaje, který půjde podle potřeby změnit, zdanit, a smazat. Proto si pamatujte, že kdykoliv politici ochotně a poslušně zařezávají ekonomiku, zavírají podniky, obchody, živnosti a zakazují shromažďování, nikdy to není kvůli ochraně vašeho zdraví, ale kvůli udržení nosatého Frankensteina nekonečného růstu při životě v rámci manažované demolice starého “nekonečného” růstu a přípravy růstu nového.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBonnie a Clyde v akci   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 11:53:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bonnie Parkerová (1910 – 1934) a Clyde Barrow (1909 – 1934) byli známí američtí zločinci v době světové hospodářské krize v letech 1929–1933. Americkým tiskem a čtenářskou veřejností bylo jejich působení označováno za éru nepřátel veřejnosti. Clyde dával přednost přepadání malých obchodů nebo venkovských čerpacích stanic, později, když byl ve vězení a sexuálně zneužíván svým spoluvězněm, stal se z něho vrah: úderem trubkou do hlavy zabil spoluvězně. Byla to jeho první vražda. Po podmíněném propuštění v únoru 1932 se stal ještě tvrdším zločincem. Se svojí oblíbenou zbraní M1918 Browning Automatic Rifle organizoval bankovní loupeže jako výraz pomsty na společnosti a vězeňském systému. Role Bonnie, nekuřačka, známá z fotky jako kouřící cigaretu značky Camel, byla vždy předmětem sporu.

Předmětem sporu budou ještě dlouho změny ve světě financí. Ty zamlžilo veřejnosti mediální tsunami pandemie strachu z koronaviru a očekávání finanční pomoci od státu. Již dvakrát jsem psal, že 15 – 16. března Federální rezervní systém USA, neformálně FED, zrušil pravidla Basel – 3. Jejich plnění je alfou a omegou podmínek součinnosti všech CB a komerčních bank s MMF. Výsledkem akce amerického páru Bonnie (MMF) a Clyde (FED) je nulová úvěrová sazba, neexistence limitu rezerv a likvidity. První emise byla ve výši 0,7 trilionů USD, v plánu jsou další, v celkovém objemu 3 až 6 trilionů USD! Takové množství dolarů představuje modernizovanou atomovou bombou připravenou ke svržení.

Na svržení prezidenta Trumpa se pracuje dnem i nocí. Vše je připraveno na den a hodinu X. O tom svědčí modifikovaná direktiva prezidenta Eisenhowera, definovaná začátkem studené války, naměřená proti SSSR a volně přeloženo - Nepřetržité řízení (státu). Direktiva byla prověřena v praxi 11. září 2001. Tehdy generál Wesley Clark (1944) převzal vedení USA na 12 hodin. Po té byla modifikována a naposledy podepsána ministrem obrany Mark Esperem (1964) 1.2.2020. Podle vojenských expertů Pentagon vypracoval 7 tajných plánů (RESEM, OCTAGEN, FREEJACK, ZODIAC, název pátého a šestého neznám a GRANITE SHADOW) pro případy výjimečných situací. Během nich přebírá moc od prezidenta Severní vedení a Vojska východního pobřeží. Boj USA s ČLR, různá angažmá USA ve světě, záměr vypovědět Smlouvu o otevřeném nebi a viditelné působení koronaviru a FED s patřičným mediálním doprovodem nabízí mnoho příležitostí k použití direktivy proti prezidentovi. Samozřejmě pro dobro nás všech a v naději lepších časů. Ty se politici snaží prodat voličům. Nemohou si ale dovolit jim nalít čistého vína po konci karantény. Pandemie představuje totiž v kontextu zrušení Basel-3 a obřího zadlužení tři zásadní věci: zamlžení utilizace nepotřebné peněžní masy, počátek oddlužení a majetkové přerozdělení. Jinými slovy: přepadení a krádež. Nabízí se otázka: Kdo jsou skuteční rodiče dnešního páru Bonnie a Clyde?

Nebudu se vydávat za Sherlock Holmese a nebudu se vydávat ani na cestu konspirace. Raději přenechám hledání odpovědi zdravému rozumu a čtenářům. Aniž bych sám došel daleko, jako nedošli všichni médii oblétávaní epidemiologové, virologové a hygienici jeví se mi, že to nebude trvat dlouho a uvidíme na horizontu skutečnou pravdu. A po té brzo její další akci. Tentokrát již v celé své kráse, a pro mnohé i ve své hrůze. Proč?

Chudák koronavirus. Není sám. Byly identifikovány již tři bratři, možná i sestry (A, B, C). Mutují bez přestávky k údivu moderní vědy v ofsajdu jednotného vědění. V době možnosti změnit pohlaví při změně subjektivního pocitu, v době, kdy našinec si prostě nemůže představit úroveň genetických a biologických technologií a jejich možnosti a v době nekonečného toku peněz vědcům bez morálky, etiky a pokory není jednoduché přiznat se k autorství dítěte, které řádí po světě a neposlouchá. S přírodou, jako potenciálním rodičem koronaviru si moderní věda odvykla mluvit. Proto raději hledá, věří a drží nás v naději na lepší časy. Přitom hloupneme den za dnem rychleji, ztrácíme schopnost vidět za horizont a slyšet jiné, než to, na co jsme zvyklí. Máme strach. Říká se, že strach je špatným slouhou. Ve skutečnosti někomu slouží výborně. Jeví se mi, že budeme lepšími slouhy, než je on sám.

Deep state, hluboký stát, má opravdu hluboké kořeny a metastázuje po světě. Kořeny ožily v podvečer epidemie, rozhlédly se po světě na prahu pandemie a v době její špičky projevily snahu zničit ropný trh Saudské Arábii a varovat tři prezidenty: Trumpa uprostřed volební kampaně a v boji s deep state. Putina uprostřed změny ústavy, boje s gubernátory, pátou kolonou a byrokracií a před výskokem Centrální banky ze sítě MMF a BIS (Banky pro mezinárodní vypořádání). Si je uprostřed příprav 20. sjezdu KS ČLR (2021), zavedení digitální měny, formování sil pro kontrolu Jihočínského moře, očistky komsomolských struktur a v boji proti pomluvám. Čas prověřuje imunitu a zdraví prezidentů a jejich týmů.

Výsledek bude znám ke konci listopadu t.r. dojde – li k volbám v USA a nejpozději po 20. sjezdu KS ČLR. Obhájí – li prezident Trump pozici, může dojít k dohodě tří prezidentů, nehledě na prodloužení boje s deep state. Neobhájí - li prezident Trump pozici, nebo bude – li doporučen armádním velením hrát golf na Floridě na základě popsané direktivy v úvodu, nelze vyloučit, že se budou muset začít loučit i ostatní dva prezidenti s mocí. Především, budou - li chtít zamezit krveprolití nebo velkou válku za každou cenu. V obou případech změny nebudou znamenat lepší časy pro Evropu a českou kotlinu. Proč?

Deep state a Demokraté (DsD) s převzetím iniciativy mohou umožnit ve spojení s mnoha závislostmi RF a ČLR od Západu a nedokončeným rozvodem s USD odstranění politického systému v RF i ČLR bez výstřelu, kvůli zachování života na planetě. Tím by mohlo dojít k narušení spolupráce mezi RF a ČLR na Dálném Východě, jeho transformaci do minového pole a využití slabosti RF k rozdělení území podle známých plánů. V ČLR by mohla začít privatizace a s ní tvorba korporátního státu. Ten nedovoluje státní vlastnictví, pouze privátní a korporátní. Požaduje hospodářskou slabost byrokracie umožňující korupci a závislost na korporacích.

DsD přidá v případě vítězství páru, aby dostal spojence v Evropě tam, kam patří: do pekla pochyb, beznadějné závislosti a nové funkce: kvalifikovaného slouhy na věčné časy. Zorganizovat v Evropě modernizovanou provokaci Japonska - bombardovat Pearl Harbor nebo něco podobného, není problém. Provokace v EU by posílila DsD o Velkou Británii a umožnila mnohým v EU vzpomínat v pokoře na staré dobré časy, včetně omezení během pandemie strachu z koronaviru a při obnově hospodářství. To bude doprovázeno legrací viru z naší nepoučitelnosti. Proč?

Koronavirus pomohl přenést náklady na vojenská cvičení NATO na jím postižené státy, NATO nemusí strašit protivníky a strachu bez výstřelu umožnil zjistit skutečný stav států, strukturu obyvatel, jejich trpělivost, poslušnost, vzdělanost a v neposlední řade i potřeby hlubokého státu pro efektivní kontrolu porodnosti v budoucnosti.

Koronavirus sdělil vládě ČLR a pátým kolonám, že obchodní a technologická válka teprve začíná. Podobné sdělil vládě RF. Jinými slovy: nemůžete změnit námi určený směr. Zaspali jste dobu a příležitost k vlastní akci a nepochopili, že útok je nejlepší obranou.

Všem ostatním koronavirus sdělil, že již ví, kde a jaké jsou naše slabiny. Tím nám virus dává šanci se připravit na druhý a třetí úder. Jenom Bůh ví, kolik úderů bude potřeba, abychom se vzdali bez boje. Deep state totiž nebojuje proti lidu a státu, ale proti ideologii a politickému systému, když se mu nehodí do hry. S lidem se vypořádává jinak. Pro případ, že by se lid rozhodl jít do boje s ním a čelem, měl by si uvědomit obsah proslovu premiéra Winston Churchilla (1874 – 1965) v Dolní sněmovně 13. května 1940: Ptáte se, jaká je naše politika?

Řeknu to takto: vést válku na moři, na pevnině a ve vzduchu, celou naši silou a s veškerou silou, kterou nám Bůh může dát; vést válku proti zrůdné tyranii, nikdy nepřekonané v temném, žalostném seznamu lidského zločinu. Tak vypadá naše politika. Ptáte se, jaký je náš cíl? Mohu odpovědět jedním slovem: vítězství - vítězství za každou cenu, vítězství navzdory všem hrůzám, vítězství, byť by cesta byla dlouhá a těžká; neboť bez vítězství není přežití.

Pro přípravu k boji neuškodí uvědomit si význam několika dat: Sdělení NYT z 5. srpna 2019 veřejnosti o uzavření biologické laboratoře v USA. Sdělení CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) z 11. září 2019 ohledně 450 onemocnění plic z neznámých důvodů ve 33 státech USA. World Military Games ve Wu-chanu s účastí cca 200 amerických vojáků a nevojáků v době od 18 do 27. října 2019. Nabízí se další, veřejně dostupná data spojená s konáním orgánů ČLR a SZO (WHO) a také stanoviska odborníků s RF, OSN na téma vzniku a šíření koronaviru apod. Nebudu se o nich proto rozepisovat. Zmíním se pouze krátce o rozvíjející se kampani staro – nového anglosaského páru Bonnie a Clyde (USA – UK) proti ČLR, nesměle podporované EU. Jejím hlavním cílem je dostat se k penězům a oslabit ČLR s pomocí:

1. Přinucení ČLR k autorství COVID-19 s následným prohlášením USA a UK obsahujícím mimo jiné zodpovědnost za způsobené škody.

2. Přesvědčením světového společenství, že došlo k úniku z čínské laboratoře. O startu procesu přesvědčení svědčí včera zveřejněný census v amerických mediích.

3) S pomocí demagogie transformovat přesvědčení do důkazu a požadavku provést kontrolu na místě.

4) Transformovat náhodný únik do záměrného s cílem vytvoření enormního tlaku na ČLR zaplatit světu škody.

Do rohu zatlačený prezident Trump, nad nímž visí Damoklův meč v podobě zmíněné direktivy, již potvrdil očekávaný výsledek, aniž byla realizována popsaná taktika. To odpovídá známým strategiím a následkům případu Skripal & Co, dnes pozapomenutého, ale připomínaného v malém měřítku pohádkou o ricinu. Nevím, proč se ještě nikdo nezabývá hledáním odpovědi na teoreticky možné a provokativní otázky: Nemůže být občan s ricinem členem páté kolony působící v ČR, který nezvládl zadaný úkol, třeba i ze strachu, a proto musí být obětován vyššímu cíli?

Proč neposlušný a mutující koronavirus - světoběžník nedonutil autora pohádky o ricinu připomenout, že symptomy otravy ricinem jsou podobné jako symptomy při přepadení koronavirem. Jaký by nebyl vývoj v obou záležitostech, jedno stojí k připomenutí: Ticho, které vysílá Kreml. Napomíná mi ticho před bouří. Tu nevylučuji v případě čistě politického rozhodnutí. To bude oznámeno s velkými následky, potvrdí – li čas: A) Pravdivost citátu Claudia Claudianuse (370 – 404): Kdo zastrašuje, víc se bojí sám. B) Budou li zveřejněny fotografie koronaviru pod elektronickým mikroskopem a výsledky pitev. C) Rozhodne - li se ruský pár Bonnie a Clyde vzít Kreml. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
21.05.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpolitizovaná justice bere lidem víru ve spravedlnost   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:56:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozhodnutí samosoudce Miloslava Sládka Obvodního soudu pro Prahu 8, že výhrůžky smrtí a podněcování k zabití prezidenta republiky Miloše Zemna, kterých se dopustil bývalý jesenický radní Martin Lang, v té době člen ODS, nejsou trestním činem, ale maximálně přestupkem, je nejenom skandální, ale popírá spravedlnost v naší zemi.

Nehledě na to, že ty výhrůžky byly obzvláště hrubé, vulgární, ale i nebezpečné a silně návodné, je toto rozhodnutí samosoudce výsměchem všem slušným lidem, potvrzením toho, že soud jednal zaujatě, podjatě, závisle na současném politickém trendu, prosazovaném protivládní a protiprezidentskou opozicí, neúspěšnými bývalými kandidáty na prezidenta a tzv. pražskou kavárnou.

Ve státě, v zemi, kde se toleruje, dle výroku samosoudce doslova schvaluje, trestní čin proti řádně, svobodně a demokraticky zvolenému nejvyššímu ústavnímu činiteli, prezidentu republiky, začíná být něco hodně špatně.

Martin Lang se nepochybně dopustil trestných činů, minimálně porušil Trestní zákoník v platném znění, § 353 Nebezpečné vyhrožování a § 364 Podněcování k trestnému činu. Samosoudce ale okázale, lze se domnívat, že na politické zadání, ignoroval tyto skutečnosti, veřejné vyhrožování a podněcování k usmrcení prezidenta nebral v potaz.

Soudce, jakýkoliv, nemusí být voličem, souhlasit se zvolením Miloše Zemana prezidentem, ale rozhodovat takto provokativně, vyloženě na základě svých politických preferencí je zlotřilost, zpronevěření se svému soudcovskému slibu a obecně soudcovské etice.

Langovo vyhrožování nemá u nás svojí nebezpečnou, vulgární rétorikou a jeho návodné podněcování rovněž tak, precedens, byť se ve svém až výsměšném odůvodnění rozhodnutí soudce odvolává. Nikdo, žádný politik, ani s imunitou, doposud nikdy nikomu takto nebezpečně nevyhrožoval. Pravda, až na starostu Řeporyjí, ale ten za své podobné výhrůžky obviněním v současnosti čelí.

Budou-li soudci postupovat podobně šíleně, jak v případu Martina Langa, budou se podobné výhrůžky a navádění k fyzické likvidaci politiků množit, protože ten pocit beztrestnosti, byť to trestné je, tady bude. Nebezpečné je tudíž i jednání, rozhodnutí samosoudce Sládka, je v podstatě navádějící.

Viděno pohledem běžného, řadového občana, je tato kauza výsměchem spravedlnosti, popíráním základních lidských práv, práva na ochranu osobnosti přinejmenším, které má i prezident republiky, né že ne. Osobní animozity podjatého soudce k prezidentovi, které z rozhodnutí čiší, jsou odsouzeníhodné a nechutné. Rozhodnutí soudce, které de facto schvaluje trestné činy, uvedené v našem platném Trestním zákoně, jsou o to nebezpečnější, že startují fašizmus a nesnášenlivost v naší zemi.

Protože činy, kterých se dopustil Martin Lang, jsou čiročirým fašizmem, ničím jiným. Může se totiž lehce stát, že neustálými hrubými, vulgárními útoky na určité politiky, vyhrožování jim smrtí, byť prozatím jenom verbálně, se nastartuje v někom ta rozbuška a promění je v činy.

Tohle chtějí soudci, vysmívající se těmto trestním činům? Chtějí tady občanskou válku?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicista zachránil dívku před útoky muslimských uprchlíků. Rakouské soudy policistu za to potrestaly   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:50:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen protiteroristického komanda Cobra, se v den svatby vracel domů se svojí paní, když si všimli že banda 3 žadatelů o azyl (1x Irák,2x Afgánistán) sexuálně obtěžuje jednu 17 letou dívku. Policista se legitimoval, a chtěl situaci řešit, když v tom mu Iráčan vyrazil odznak z ruky a policistu napadl a začali se prát.

Jak myslíte že to celé dopadlo?

Iráčan zmizel v toku času a policista mimo službu, obžalován a teď nepravomocně odsouzen k pokutě 11,700€ a podmínce za ublížení na zdraví.

Jeho žena dostala jen podmínku.

Je to dobro. Velký dobro.

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeuznávám tento neislámský soud! Řval pražský muslim při potvrzení rozsudku vězení za podporu terorismu   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:40:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 21. května definitivně potvrdil Vrchní soud v Praze trest vězení pro skupinu tři českých muslimů za podporu a financování islámského terorismu. Dva z odsouzených muslimů ( muž a žena) jsou na útěku, třetí odsouzený byl u soudu přítomný a vyřvával tam, že tento neislámský sou neuznává.

Jde o bývalého vyznaného představitele Muslimské obce v Praze a imáma (duchovního) pražské mešity Samera Shehadeha, který byl například propagován jako "umírněný" muslim na společných akcích stoupenců kněze Tomáše Halíka.

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV RF jsou stíháni naši radní. Hrozí v budoucnu vydání do Ruska? Vezme si Rusko příklad z USA?   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:31:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z ČR lze vydat českého občana do členského státu EU na tzv. evropský zatykač, viz Beckovy příručky pro právní praxi: Pavel Vantuch – Obhajoba obviněného, Praha, 2010, str. 139. Třetí země, máme-li s nimi smlouvu o právní spolupráci aj., mohou na základě zatykače vydaného Interpolem žádat extradici. USA „unáší“ lidi odkudkoliv k soudům americkým.

„V průběhu času však názor, že trestní právo, včetně jeho účinků, má lokální povahu, ustoupil stále rostoucí potřebě a skutečné regulaci mezinárodní právní spolupráce. Důležitými faktory v tomto ohledu jsou zvýšené přeshraniční aktivity, včetně spáchaných trestných činů, mezinárodního terorismu a rozvoje lidských práv […] Česká republika je také smluvní stranou řady bilaterálních smluv o vydávání (včetně [do] USA),“ píší právníci Ivan Puškár a Anna Katerina Vintrová ve svém článku.

Z ČR může být občan vydán zatím do EU či USA. A co v budoucnu? Třeba se vztahy s Ruskem „zlepší“. Pak by „obavy“ pražských radních byly o to odůvodněnější…Jinými slovy: „Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní…“
Pozdvižení kolem sochy maršála Koněva je zajímavé tím, že ruská strana tentokrát zareagovala důrazněji, než se dalo předpokládat z dřívějších „kauz“.

V RF byl podán návrh na stíhání pražských radních, kteří se rozhodli přemístit sochu maršála Koněva z náměstí Interbrigády do soukromého depozitáře v Měšicích. Podstatné je, že výsledkem těchto procesů je obava českých politiků o vlastní bezpečnost. Odhlédneme-li od značně bizarní kauzy s kufříkem a ricinem – kde zatím není jasné, zda vyšuměla, či má nějaké pokračování – můžeme zauvažovat o kauze Koněv, majíce na mysli jeden zajímavý aspekt. Existují situace, kdy lidé mohou být vydáni k soudům cizí země. Hrozí toto – hypoteticky – trojlístku Hřib, Kolář, Novotný?

Česká republika může vydat svého občana k soudu členské země EU a může na žádost nečlenské země českého občana či cizince zadržet.
Není to tak dlouho, co byl z ČR do USA vydán občan jiného státu, údajný ruský hacker Nikulin. V médiích rezonoval i případ Romana Pisciottiho, Itala, který byl z Německa předán Spojeným státům… Zde je na místě i ohlédnutí za Rusy, kteří byli doslova unášeni vládou USA (z různých koutů zeměkoule), aby byli nakonec souzeni znovu soudy americkými. Zde se sluší vzpomenout naštěstí již vyřešený případ Rusky Marie Butinové, ta byla ovšem zadržena přímo v Americe, ale daleko více výmluvný je případ ruského pilota Konstantina Jarošenka, o němž samotné Lidové noviny psaly v titulku článku, že není jasné, zda se jedná o zatčení či únos, neboť dotyčný byl odlifrován do USA z africké Libérie.

Tento článek si klade za cíl pouze naznačit situaci, která, pokud by nastala, mohla by učinit obavy pražských radních jaksi více předmětnými. Stačí se zamyslet nad ukvapeným vydáním Nikulina do USA či nad případem s Jarošenkem, ale také nad tím faktem, že se jednou mohou prostě jen „změnit“ podmínky (politické klima) v ČR a dalších státech... Potom by ožilo ono werichovské, že „nic není definitivní“…

Mimochodem, v kauze Litviněnko britská strana požadovala vydání údajného traviče Lugového. V kauze sestřeleného malajsijského Boeingu nad Ukrajinou (MH 17) hodlá Holandsko „postavit vrahy (tedy cizince) před soud“… Nyní se stačí jen zamyslet, co se s těmito kauzami stane, pokud se změní bilaterální smlouvy mezi některými zeměmi, přijde nová garnitura politiků, ať už na Západě či v Rusku? Například prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová si taky nejspíše nemyslela, že bude muset jednou čelit realitě soudu (za prvé – dávno po promlčení, za druhé – po reinterpretaci předlistopadového vývoje novou společností), když už bude ve značně pokročilém věku…

Nyní prosíme o názor JUDr. Zdeňka Opatřila. Pane doktore, jak vnímáte fakt, že radní z Prahy jsou stíháni v Rusku v kauze Koněv? Hrozí, hypoteticky, vydání českých občanů do Ruska?

JUDr. Zdeněk Opatřil: Za prvé v právu platí tzv. teritorialita. Nicméně konstatujeme, že s otevřením hranic a změnou životního stylu nastaly i nové skutečnosti, takže není divu, že i právo na toto všechno musí reagovat. Právo obvykle pokulhává za vývojem, ale nezbývá, než aby se i právo zkrátka přizpůsobilo. Jde-li o ono stíhání konkrétních Čechů v kauze Koněv v Rusku: jak to bylo zatím médii podáno, vypadá to, že naši radní by neměli být souzeni dle zákona, který byl podepsán až po tzv. spáchání trestného činu. Byl by to případ tzv. retroaktivity, kterou naše právo nepřipouští. A zda by mohli být naši občané obecně někdy vydáni do Ruska ve věci trestněprávní? Jak jsem řekl. Právo a mezistátní vztahy, to není věc jednou provždy zakonzervovaná, proto kdoví. Otázka je logická, ale odpověď v tuto chvíli neznáme. Ještě poznámku – princip teritoriality se značně uvolnil právě mezi státy. Skutečně tu jsou i ony bilaterální smlouvy, zda je to celkově dobře či špatně, to je také zajímavý problém…

Děkujeme za názor…

Závěrem: Česká republika (ČSR/ČSSR) zná případ retroaktivity ve svém právu. Týká se to např. Benešových dekretů, viz Britské listy: „…Se zpětnou účinností byly dekrety prezidenta Beneše potvrzeny ústavním zákonem z 28. 3. 1946.“, retroaktivní aspekt by mohl mít i Lex Babiš.

Vladimír Franta

Zdroj: https://sptnkne.ws/C2vP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničních věcí obvinilo Spojené státy z vytvoření námořní blokády Venezuely   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:26:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva by chtěla znát skutečné cíle přítomnosti amerického vojenského námořnictva a letectva v Karibiku; podle zpráv o tom, že Írán vysílá ropné tankery do Venezuely, vypadá projekce amerických sil v regionu jako pokus o vytvoření námořní blokády Venezuely, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Podle informací Pentagonu vytvořilo americké námořnictvo v Karibiku útočnou skupinu. Chtěla bych říci, že jsou tam přesunuty tři torpédoborce doprovázené lodí pobřežní zóny a protilodními letadly. Údajným cílem těchto kroků je zajistit bezpečnost mořského prostoru pro operaci prováděnou Washingtonem a jeho partnery. Taková projekce sil v regionu již dlouho nebyla,“ řekla Zacharovová na briefingu.

Uvedla, že zpráva o výcviku jednotek, uveřejněná Jižním velitelstvím ozbrojených sil USA, „svědčí o jejich přípravě k vysazení na velká plavidla, a nikoliv k zadržení malých vysokorychlostních lodí, které, jak bylo prohlašováno vycházeje z cílů USA, se v těchto případech používají“.

„Zapojování lodí do manévrů se časově shoduje s objevením se informací o tom, že Írán poslal ropné tankery k dodávce paliva do Venezuely. V tomto kontextu americké úsilí vypadá jako pokus o vytvoření námořní blokády Venezuely. Obracíme se na americké kolegy - jste ochotni potvrdit, že vojenské námořní a letecké síly soustředěné v Karibiku nemají žádné jiné cíle než ty, které jsou deklarovány jako součást takzvané operace k potlačení nezákonných činností? A ještě jedna otázka: jak mohou takové akce ovlivnit bezpečnost lodní dopravy v regionu, a to i ve světle příslušných mezinárodních závazků Spojených států?“ řekla oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí.

Palivová krize

Dříve se uvádělo, že Írán do Venezuely vyslal kolem pěti tankerů s ropou. K podobným krokům došlo kvůli palivové krizi, kterou Venezuela prochází v důsledku obchodní blokády ze strany Spojených států a jejich spojenců

Po dubnovém incidentu s nebezpečnými manévry v Perském zálivu velitel Íránských revolučních gard Hossein Salami varoval, že námořnictvo země bude útočit na americké vojenské lodě, pokud budou ohrožovat bezpečnost civilních a vojenských plavidel. Zareagoval tak na rozkaz prezidenta Trumpa ničit íránské vojenské lodě, které na moři překáží americkým silám.

V roce 2018 Spojené státy jednostranně odstoupily od jaderné dohody s Íránem a znovu uvalily na Teherán sankce, včetně sekundárních, které se vztahovaly k jiným zemím obchodujícím s Íránem. Washington tehdy oznámil svůj záměr snížit vývoz íránské ropy na nulu.

Zdroj:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Ohrožení bezpečnosti v Evropě“. Trump oznámil odstoupení USA od Smlouvy o otevřeném nebi   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:21:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy odstoupí od Smlouvy o otevřeném nebi kvůli nedodržení dohody ze strany ruské strany. Moskva zkritizovala pokusy ospravedlnit odstoupení od smlouvy.

„Myslím si, že máme velmi dobré vztahy s Ruskem, ale Rusko nedodržovalo (smlouvu – pozn. red.). Proto dokud nebudou dodržovat, odstoupíme. Ale existuje velmi dobrá šance, že můžeme dosáhnout nové dohody nebo uděláme něco pro to, abychom tuto dohodu opět společně vrátili,“ prohlásil Trump.

Americký prezident dodal, že USA a RF mohou uzavřít dohodu o kontrole zbrojení, možná za účasti Číny.

Reakce Ruska

Ruské ministerstvo zahraničí zkritizovalo pokusy Spojených států ospravedlnit odstoupení od Smlouvy o otevřeném nebi.

„Odmítáme jakékoliv pokusy ospravedlnit odstoupení od této základní dohody existencí nějakých technických problémů. Připomínám, že jakákoliv smlouva v oblasti vojenské bezpečnosti je zpravidla velmi komplikovaná záležitost. A pokud existuje politická vůle (a smlouvy jsou podepisovány tehdy, když existuje politická vůle), všechny problémy jsou řešeny na základě spolupráce, na základě rovnováhy zájmů a při zohlednění potřeby zachovat životaschopnost příslušných režimů,“ řekl náměstek ministra zahraničních věcí RF Alexandr Gruško.

Prohlásil, že Rusko žádným způsobem neporušilo smlouvu a tyto otázky, o nichž Spojené státy hovoří, jsou předmětem diskusí v rámci poradní komise pro otevřené nebe.

„Mimochodem, my máme neméně závažné nároky na plnění ustanovení Smlouvy ze strany samotných Spojených států. Jedná se však o poněkud komplikované technické otázky, které je třeba vyřešit v rámci speciálně vytvořeného orgánu - této komise, která hodnotí činnost smlouvy, pracuje na zlepšení mechanismu její implementace a také bere v úvahu všechny otázky, které mohou na obou stranách vznikat během pozorovacích letů,“ dodal.

Podle Gruškových slov nelze nevidět pokračování linie USA k úplné demontáži nástrojů pro kontrolu zbraní.

„Stejně tak pod vymyšlenými záminkami odstoupili od Smlouvy o raketách středního a krátkého doletu. Před tím vytvořili nepřekonatelné překážky pro ratifikaci dohody o přizpůsobení smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě, podnikli ještě celou řadu destruktivních kroků v oblasti strategické stability a bezpečnosti a zjevně směřují k podkopávání další základní dohody, která vážně posilovala důvěru a bezpečnost na kontinentu,“ řekl.

Smlouva o otevřeném nebi

Smlouva o otevřeném nebi byla podepsána v roce 1992 a stala se jedním z opatření k budování důvěry v Evropě po studené válce. Funguje od roku 2002 a umožňuje zúčastněným zemím otevřeně shromažďovat vzájemné informace o ozbrojených silách a činnostech. Smluvními stranami je 34 států.

Washington dříve uvedl, že Moskva porušila smlouvu tím, že v září 2019 zrušila povolení k letu americko-kanadské mise.

Rusko tato obvinění odmítlo a uvedlo, že Spojené státy samy tento dokument porušují. Zejména bylo uvedeno, že v roce 2016 Spojené státy nezajistily bezpečné přistání ruského letadla AN-30B na místo vstupu / výstupu, když odmítly poskytnout potřebný počet mezilehlých letišť.

Zdroj: https://sptnkne.ws/C22n
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMike Pompeo je „politický virus", který poškozuje Spojené státy   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:17:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno vydal prohlášení, ve kterém blahopřeje k inauguraci Tsai Ying-wen jako vůdkyni Tchaj-wanu a označuje ji za takzvanou „prezidentku", také zmínil „vztahy partnerství" mezi USA a Tchaj-wanem. Je to poprvé za poslední desetiletí, kdy ministr zahraničí USA veřejně poblahopřál vůdci tchajwanského regionu k jeho inauguraci.

Pompeův směšný čin vážně porušil zásadu jedné Číny a tři společná prohlášení mezi USA a Spojenými státy, hrubě zasáhl do vnitřních záležitostí Číny a veřejně provokuje Čínu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarský parlament schválil zákon o projektu modernizace a rekonstrukce maďarsko-srbské železnice   
Pridal tk Pátek 22 květen 2020 - 04:15:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský národní parlament schválil 19. května zákon o projektu modernizace a rekonstrukce maďarsko-srbské železnice. Pro zákon hlasovalo 133 poslanců, proti jich bylo 58 a 3 se zdrželi hlasování. Maďarský národní parlament také podpořil Dohodu o rozvoji, výstavbě a financování spolupráce na maďarském úseku tohoto projektu podepsanou čínskou a maďarskou vládou.

Státní tajemník maďarského ministerstva pro inovace a technologie Schanda Tamás uvedl, že po rekonstrukci bude maximální rychlost na maďarsko-srbské železnici 200 km/h. Maďarsko se stane centrem pro čínské zboží, které vstoupí do EU přes řecký přístav Pireus.

Maďarsko-srbská železnice spojuje Budapešť, hlavní město Maďarska, a Bělehrad, hlavní město Srbska. Byla postavena v roce 1882 a má celkovou délku 350 km, z toho 166 km je v Maďarsku a 184 km je v Srbsku. Je to stále jednokolejná dráha a zařízení jsou stará. Po transformaci se maďarsko-srbská železnice stane elektrifikovanou rychlospojkou pro osobní a nákladní dopravu.

Maďarsko-srbská železnice je stěžejním projektem spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy a důležitou součástí propojení a spolupráce mezi Čínou a EU, což má velký význam pro integraci iniciativy Pásmo a stezka s evropskými rozvojovými strategiemi.

Čínský Státní výbor pro rozvoj a reformu už dříve oznámil, že 24. dubna podepsaly Čínská dovozní a vývozní banka a maďarské ministerstvo financí dohodu o půjčce na maďarskou část maďarsko-srbské železnice. Projekt maďarské sekce brzy vstoupí do etapy skutečné výstavby.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1807 sec,0.0367 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,490kB