Úterý 19 květen 2020
Splňte požadavek! Prezident USA dal WHO ultimátum   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 12:15:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington zcela zastaví financování Světové zdravotnické organizace a prošetří otázku svého členství, neuskuteční-li tato organizace v průběhu 30 dnů reformy, o něž žádají USA, uvádí se v dopise amerického prezidenta Donalda Trumpa řediteli WHO Tedrosi Adhanomu Ghebreyesusovi.

Podle slov šéfa Bílého domu provedla jeho administrativa vyšetření podle jeho názoru neúspěšného reagování WHO na pandemii koronaviru.

„Tato kontrola potvrdila četné vážné obavy, které jsem vyslovil v posledním měsíci, a zjistila i další věci, na něž by musela WHO reagovat, zejména znepokojivý nedostatek nezávislosti této organizace na Číně,“ uvádí se v Trumpově dopisu, které zveřejnil na svém Twitteru.

Prezident USA žádá, aby WHO „dosáhla značného zlepšení“, mj. „projevila nezávislost na Číně“.

„Je jasné, že vaše systematické chyby a organizační chyby při reagování na pandemii svět stály mimořádně draze,“ zdůrazňuje se v dopise.

Trump rovněž podotýká, že už začal projednávat s WHO otázku reformování této organizace.

V dubnu prezident USA oznámil pozastavení financování WHO a obvinil ji z nedostatečně pohotového reagování na epidemii koronaviru a z opožděného informování veřejnosti.

Kritika zazněla na pozadí složité situace s koronavirem v USA, které jsou na prvním místě na světě jak v počtu onemocnění, tak i v počtu úmrtí, a také na pozadí obvinění samotného prezidenta z toho, že příliš pozdě zavedl opatření nezbytná pro boj s pandemií. Ve Washingtonu vyhrožují Číně sankcemi za to, že údajně na počátku epidemie neposkytovala všechny informace, které měla. Peking obvinění důrazně popřel.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CyG3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyšle do Izraele forenzní experty, aby prozkoumali tělo čínského velvyslance, který zemřel za podivných okolností v noci ze soboty na neděli!   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 10:40:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína vyšle do Izraele forenzní experty, aby prozkoumali tělo čínského velvyslance, který zemřel za podivných okolností v noci ze soboty na neděli! Jen dva dny předtím odsoudil výroky Mikea Pompea, který při návštěvě Tel Avivu kritizoval čínské investice v Izraeli jako bezpečnostní riziko! Zemřelý velvyslanec v minulosti organizoval na Ukrajině programy čínských investic, to samé měl podle všeho dělat v Izraeli! Čína pracuje s variantou, že velvyslance odstranil Mossad na žádost americké administrativy! Tendr na výstavbu nové jaderné elektrárny v Izraeli je totiž na spadnutí a nový čínský velvyslanec představoval pro Američany obchodní hrozbu? V Česku bude stavět Westinghouse, tajné rozhodnutí české vlády v podstatě nic jiného ani nepřipouští!

V noci ze soboty na neděli došlo v Izraeli k podivné události. V rezidenci čínského ambasadora ve městě Herzlia kousek od Tel Avivu došlo k nečekané události. Nový čínský velvyslanec Du Wei, který přiletěl do Izraele teprve v únoru a funkci velvyslance vykonával jen pár týdnů, byl v neděli ráno nalezen mrtev v posteli a podle předběžných závěrů zemřel na srdeční infarkt věku 58 let. Stalo se tak jen dva dny poté, co ostře odsoudil amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, který přiletěl do Tel Avivu a kritizoval čínské investice v Izraeli, dokonce je označoval za bezpečnostní riziko pro Izrael.

Du Wei se proti tomu ostře ohradil, že Mike Pompeo poškozuje čínské obchodní zájmy v Izraeli. Dva dny poté je čínský velvyslanec po smrti. Peking dnes oznámil, že vyšle do Tel Avivu tým lékařů a forenzních expertů, aby provedli pitvu a prozkoumali tělo čínského velvyslance. Čínská vláda nevěří příběhu o přirozené smrti a je k tomu jasný důvod. Čínský velvyslanec Du Wei byl totiž jmenován čínským velvyslancem v Izraeli s jasným cílem, a to pomáhat čínským firmám se zakázkami v Izraeli. Možná si řeknete, že to přece dělají všichni velvyslanci, proč by kvůli tomu někdo Du Weie zabíjel? Jenže, v tom je právě ten zakopaný pes. Du Wei totiž nebyl jen tak nějaký kariérní diplomat. Byl to obchodní vyjednavač. Ten nejlepší, kterého Peking měl.

Čínský velvyslanec během své mise na Ukrajině doháněl Američany k nepříčetnosti

Du Wei byl totiž od roku 2016 do 2019 čínským velvyslancem na Ukrajině a je hlavním architektem vystrnadění amerického vlivu z ukrajinských státních zakázek. Čína začala do Ukrajiny po nástupu Du Weie do pozice velvyslance v Kyjevě pumpovat stovky milionů dolarů, čínské firmy dostaly kontrakt na modernizaci ukrajinského přístavu Južnyj na břehu Černého moře, další čínská firma dostala kontrakt na výstavbu 200 km dlouhé pobřežní dálnice, další čínská společnost začala stavět nová obilná sila pro státní rezervy a za 2 miliardy dolarů postaví Číňané plánovanou 4. linku kyjevského metra. Úvěr bude financovat čínská banka.

Dalších 500 milionů dolarů v investicích půjde na výstavbu energetiky, větrných a solárních elektráren. Na Ukrajině o všem rozhodují čínské investice, zatímco Američany tam nikdo nevidí a zájem o investice ze strany Američanů je na Ukrajině nulový, protože Američané nechtějí na Ukrajině investovat, ale naopak profitovat. Chtějí Ukrajině prodávat předražený zkapalnění plyn z břidlic, prodávat Ukrajině americké tanky, zbraně atd. Proto na Ukrajině získává Čína obrovskou moc. A hlavním architektem tohoto programu a přílivu mohutných čínských investic na Ukrajinu byl právě Du Wei. Právě on od roku 2016 organizoval na Ukrajině veškeré čínské investice, především v oblasti ukrajinských přístavů, výstavby silnic, dálnic a hospodářské infrastruktury.

Du Wei skončil kvůli tomu samému jako Petr Nečas v roce 2013, ale s tím rozdílem, že český ex-premiér to “skončení” přežil

Peking však v roce 2019 rozhodl, že služby schopného Du Weie jsou nově potřeba někde úplně jinde, a to v Izraeli. V únoru se tedy Du Wei oficiálně přesunul do Izraele a v nové pozici čínského velvyslance v Izraeli měl logicky pokračovat ve své práci jako dělal na Ukrajině, tedy domlouvat zakázky a posilovat vliv čínských firem v Izraeli. Jenže, to pořád nevysvětluje, proč Peking vysílá forenzní experty do Izraele, a proč Čína nevěří informaci o přirozené smrti Du Weie. Proč by někdo odstraňoval čínského ambasadora kvůli tomu, že zajišťuje kontrakty a zakázky čínským firmám? Na tuto otázku ale existuje logická odpověď, na kterou odpovím nejprve protiotázkou. Proč by někdo sestřeloval z křesla českého premiéra někoho, jehož přítelkyně brala úplatky v podobě kabelek a drobných dárků?

Ano, mluvím o Petru Nečasovi, který v roce 2013, jen pouhé 2 týdny po několika výrocích v Moskvě a v Soči o skvělých ruských investicích v ČR a dostavbě Temelína, byl teatrálně odstaven a donucen k rezignaci kvůli naprosté hlouposti, která ale byla na objednávku amerických tajných služeb použita k pádu české vlády. Petr Nečas totiž tehdy v květnu 2013 v Soči na setkání s Vladimirem Putinem si pochvaloval ruské miliardy investic v ČR a nepřímo tak naznačil, že to bude právě Atomstrojexport, tedy česko-ruské konsorcium, které dostaví Temelín. O pouhé dva týdny později už Nečas premiérem nebyl. A to může mluvit o štěstí, že ho CIA nenechala oddělat. Přesně to se totiž podle všeho stalo Du Weiovi, a opět je v tom jaderná energetika.

Izrael oznámil, že chystá mamutí tendr na výstavbu nové jaderné elektrárny v Negevské poušti a Čína i USA začaly ihned do Izraele vysílat své lobbisty

Izrael totiž vloni oznámil, že po dlouhých 25 letech znovu obnovil plány na výstavbu zbrusu nové jaderné elektrárny v Izraeli. Obrovská a mamutí zakázka totiž půjde soukromé společnosti vybrané v tendru. Až dosud v Izraeli měla monopol na výstavbu státní Israel Electric Corporation (IEC), což je obdoba českého ČEZu. Jenže, po změně energetického zákona vloni v Izraeli už novou elektrárnu nebude stavět státní IEC, ale vláda bude povinna vybrat v regulérním tendru dodavatele stavby. Informace z dubna loňského roku hovoří o tom, že izraelské ministerstvo energetiky zpracuje plán na výběrové řízení do 18 měsíců, tedy do konce tohoto roku.

A zrovna tento rok přijel do Izraele nejschopnější čínský velvyslanec, který 4 roky na Ukrajině dojednával zakázky čínských firem na úkor vlivu Američanů. Ono to není tak těžké, protože Američané si myslí, že když někomu dovolí nakupovat jejich zbraně, tak že to je vrchol veškerého dobrodiní. Na Ukrajině žádné investice z USA nejsou, a proto není divu, že Čína získává vliv a začíná kontrolovat ukrajinské černomořské přístavy. Američané pozdě pochopili, že kontrolu nad Ukrajinou nelze získat dodávkami zbraní, ale pouze dodávkami investic.

Proto není divu, že Mike Pompeo přiletěl před několika dny do Tel Avivu a začal kritizovat čínské investice v Izraeli, jako by to mělo na něco vliv, protože Izrael je židovský stát, kde hlavní slovo má obchod, řeč peněz, šekelů, a teprve poté se bere do úvahy řeč politiků. Pompeo to zjevně neví. Bylo proto jasné, že Du Wei bude lobovat za čínské firmy, aby získaly kontrakt na výstavbu nové izraelské jaderné elektrárny. Ta by měla stát v jižním sektoru Negevské pouště a zatím není známý její jmenovitý výkon. Původní návrhy z počátku 90. let na výkon 1300 MWh již dnes nejsou dostačující, a tak se dá očekávat, že tendr vznese požadavek zhruba na dvojnásobný výkon, tedy o něco větší výkon, než je jmenovitý výkon JE Temelin.

Westinghouse chtěl v roce 2013 dostavět Temelín, v roce 2017 ale americká firma zkrachovala, o rok později ji koupili Rothschildové skrze saúdskou rodinu

Čína staví své jaderné elektrárny výhradně podle plánů a modelů ruských jaderných elektráren, používají ruské jaderné palivo, takže je jasné, že pokud izraelskou jadernou elektrárnu budou stavět Číňané, palivo bude pocházet z Ruska. A dodávka jaderného paliva je pro Američany otázkou silového vlivu. Nejde jim o výstavbu elektrárny jako takové, ale o kontrolu nad takovým státem, který postaví jadernou elektrárnu na americkém systému. Taková země je potom plně vazalem USA. Jenže, těžko si někdo myslí, že by Izrael byl něčím vazalem, že? To je totiž přesně obráceně. Tak proč by Američané tak usilovali o výstavby jaderných elektráren? Nejsou to totiž vůbec Američané, jsou to sionisté. A to si musíme vysvětlit.

Když se totiž řekne jaderná elektrárna ruského typu, myslí se tím jaderné palivo z Chasidské Rusi. Když se řekne americká jaderná elektrárna, myslí se tím palivo od sionistického Westinghouse, který je vlastněn ve složitých majetkových propletencích Domem Rothschild. Westinghouse se v roce 2018 vyhrabal z bankrotu a nově začal růst pod novým majitelem Brookfield Business Partners, který je napojený na saudskou královskou rodinu. A ta je pupeční šňůrou spojena přímo s londýnským Domem Rothschild. Jediné, co teď Westinghouse potřebuje, je mamutí a zaručeně profitová zakázka. A tou jsou výstavby a dostavby elektráren ve dvou židovských zemích.

Dvě židovské země chystají výstavby elektráren, v obou padají z funkcí premiéři a umírají velvyslanci, kteří se nachomýtnou okolo tendrů na jádro

Tou první zemí je Izrael, který chystá výstavbu zmíněné nové jaderné elektrárny v Negevské poušti, a tou druhou zemí je Česká republika. Proč si ČR zaslouží označení “židovská země”, to je doufám jasné všem pravidelným čtenářům. Pokud ne, nastudujte si knihu Analýza 17. listopadu od Miroslava Dolejšího. Ale to jenom na okraj. To hlavní, proč se to potvrzuje, to je to, k čemu došlo před pár dny.

Babišova vláda totiž nedávno v utajeném režimu schválila tzv. prováděcí dokument pro vyhlášení tendru na dostavbu Dukovan a Temelína, ve kterém jsou podle informací novinářů takové formulace, které mají za úkol dopředu diskvalifikovat z tendru Rusko a Čínu. A to znamená diskvalifikovat Chasidskou Rus a jejich jádro. Oficiálně to nikdo nechce přiznat, protože by došlo k masivní odvetě ze strany Ruska a Číny. Právě kvůli tomu byl dokument na vládě projednán tajně. A to si Babišova vláda opravdu zahrává, protože se tím dostává mezi dva mlýnské kameny ž a Ž. Výstavba by měla být zahájena do roku 2024 a podle všeho se zdá, že zakázky na Dukovany i Temelín dostane právě americký, rozuměj saudský, rozuměj lépe Rothschildův Westinghouse. A to je sionistické jaderné palivo.

Kruh se nám uzavřel a opět vidíme, že jde pouze o válku mezi ž a Ž. Na jedné straně je Rusko a Čína, která používá jaderné zdroje z Chasidské Rusi. Na straně druhé je Westinghouse, který skrze hedgeový fond a saudskou královskou rodinu je ovládaný sionisty, tedy Domem Rothschild. A tak, když velvyslanec Číny na Ukrajině kazí obchody Domu Sion a přijede do Izraele, aby překazil Westinghouse šance na výstavbu nové izraelské jaderky, tak je nalezen mrtev ve své posteli v rezidenci.

Když Petr Nečas si pochválí ruské miliardy a naznačí, že dostavbu Temelína dostanou Rusové, o dva týdny později již není českým premiérem v Praze, v židovském městě nad Mah’ralem. A tím je to dané. A tak o 7 let později, jen krátce poté, co se Westinghouse vypotácí v USA z bankrotu a odkoupí ho Rothschildové skrze saúdský hedgeový fond, tak česká vláda ihned naklusá a během tajného jednání přijme dokument, který už dopředu vyloučí účast Ruska a Číny na tendru. A tím je to rovněž dané.

Česko odsunulo dostavbu Temelína a Dukovan v roce 2013 o 7 let, protože nechtělo, aby tendr vyhrál někdo jiný než Westinghouse, který v té době nemohl tendr vyhrát ani náhodou

To aby se podruhé už nestalo, že by Rusové měli znovu dostavbu v kapse. Je to pojistka, aby CIA neodstřelila Andreje Babiše spolu s jeho vládou, jako to udělala v roce 2013 s vládou Petra Nečase. Mimochodem, představte si ten průser, kdyby v roce 2013 opravdu Westinghouse tu zakázku na Temelín dostal. O pouhé 4 roky později totiž vyhlásil bankrot. Možná to byl i plán, jak se dostat lacino k Temelínu po bankrotu dodavatele dostavby. Jen spekulace, ale… Hovoří se dokonce o tom, že i kdyby Westinghouse tu zakázku v roce 2013 na Temelín dostal, od bankrotu by ho to nezachránilo. Firma by tak zanechala za sebou nedokončenou dostavbu Temelína, s americkou nedokončenou technologií, v naprosto nepoužitelném stavu. Takže, proč 7 let nikdo nechtěl Temelín dostavět, celé to bylo u ledu, a teď najednou je to znovu na stole?

Opdověď je jasná: Westinghouse je zpátky, má nové nosaté majitele, už to nejsou Američané, jsou to Rothschildové schovaní za chazarskou saúdskou královskou rodinou, která stojí za Brookfield Business Partners s kanceláří v Torontu v Kanadě, takže už je možné opět v Praze nad jámou Mah’ralu oznámit, že Temelín a Dukovany se opět budou soutěžit v tendru. Dokud byl Westinghouse v ochranném bankrotačním režimu v USA, žádný tendr na dostavbu Temelína a Dukovan se vypisovat nesměl. Jakmile je Westinghouse zbaven dluhů a pod kontrolou Domu Rothschild, česká vláda hned zasedá a přijímá tajné usnesení o podmínkách nového tendru, aby se Rusové a Číňané nemohli zúčastnit pro nesplnění zadávacích podmínek. A tím je to dané. Proto Čína logicky tuší, co se stalo Du Weyovi, ale tyhle triky Mossad umí. Vpíchnutí injekce se vzduchem do žíly, která způsobí embólii a zastavení srdce jako při infarktu, to je základní abeceda “náhlých úmrtí” nepohodlných osob.

A vrcholem toho je, že vláda prý chce zaplatit dostavby obou českých jaderných elektráren uvalením nové daně na české odběratele elektřiny. Bude se prý odvádět nová daň za velikost domovního a bytového jističe. Bez ohledu na to, kolik elektřiny propálíte, budete platit fixní daň za velikost svého jističe. Uniklo to z návrhu tzv. Bezemisního zákona, je to chucpe schované za ekologii. A ty jaderné bloky, až budou stát, tak budou potom elektřinu prodávat sem do Německa, ale výstavbu zaplatí český odběratel skrze daň za svůj český hezký jistič. No řekněte, není to krásné a nosaté chucpe? Takové hezké, vykutálené, heboučké, doslova na pohlazení. Nebo na nakopnutí? A víte proč? Protože Česko snese fšecko, a tak snese i tohle. Drahá výstavba Westinghousem, takže Rothschild se napakuje nad nebožáky v kotlině nad Mah’ralem, a potom je dorazí vlastní vláda, která občanům to předražené chucpe dá i zaplatit. Jak říkám, Česko snese fšecko.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeříkejte mi pane, je to urážlivé. Zlobí se americký transsexuální lékař(ka)   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pittsburgské rádio KDKA-AM ve svém pořadu oslovilo Dr. Rachel Levine (Pennsylvánského ministra zdravotnictví) ve svém vysílání 3 krát slovem pane (Sir). Dr. Levine se narodil jako muž a později se rozhodl stát se ženou a nyní se i jako žena sám označuje.

Dr. Levine proto v pořadu odmítl oslovení pane a označil to misgendering (volně přeloženo jako špatné genderové otznačení) a jako pro něj urážlivé.

Radio je nyní vyšetřováno a starosta Pittsburgu B. Peduto dokonce odmítl rádiu poskytnout plánovaný rozhovor.

To mají dnes američtí politici starosti, že. Země je v ekonomickém a společenském rozvalu a oni řeší bláznivou transku.

Zdroj: Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKissingerova oslavná řeč   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:43:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někteří lidé blogují o tom, že články a názory Henryho Kissingera ohledně důsledků nemoci covid-19 rozhodně stojí za rozbor. Kissinger, coby hlavní zasvěcenec do generací americké moci, hovoří hlasem, který odráží určitý pohled na věci z hlubin Washingtonu, D.C. a jeho kultury, čemuž lidé zvenčí nemohou zcela rozumět. Můžeme to však zkusit, protože jeden z nejvíce zapojených lidí na světě se ve svých 96 letech rozhodl vyslovit k tomu, co se bude dít poté, až se situace kolem koronavirové epidemie uklidní. Podívejme se na jeho slova a uvidíme, zda z nich můžeme něco rozpoznat.

Celkovým poselstvím Kissingerova článku se zdá být - coby plán pro svět po krizi - naléhavý apel na stav, jaký byl před krizí.

Napsal:

„Udržení důvěry veřejnosti je zásadní pro sociální solidaritu, vztahy společnosti vůči sobě navzájem a pro mezinárodní mír a stabilitu.

Národy jsou ucelené a prosperují na základě víry, že jejich instituce mohou předvídat katastrofu, brzdit její dopad a obnovovat stabilitu. Až pandemie covid-19 skončí, bude to vypadat, že instituce v mnoha zemích selhaly. Zda bude tento úsudek objektivně spravedlivý, je irelevantní. Realita je taková, že po koronaviru svět už nebude nikdy stejný. Dohadovat se nyní o minulosti jen ztěžuje to, co se musí udělat.“


Vypadá to, že Kissinger souhlasí s lidmi, jako jsem já, že koronavirus a jeho dopad na globalizaci by mohl změnit celou hru. V čem se neshodneme, je to, že Ole Henry to vnímá jako skutečnou pohromu. Pokud masy lidí pohlížejí na předchozí status quo jako na neúspěch, tak potom to bude katalyzátor pro výběr jiné cesty, nebo alespoň pro pochybnosti.

Před několika měsíci by se nám zdálo nemožné, že budou uzavřené hranice a omezen pohyb lidí, protože bychom věděli, že to zcela nepochybně potopí celosvětovou ekonomiku. Pravda, očividně zažíváme ekonomický pokles, ale Amerika neumírá hladem, a to i přes to, že přistěhovalecká pracovní síla je uvězněna na jedné či druhé straně hranice. Ano, některé zboží z Číny se stále dováží levně, ale nezdá se, že by Amerika, uzavřená v karanténě, padla kvůli tomu, že je odříznuta od zásob triček za dva dolary. Celosvětový liberální světový řád, o který Kissinger usiluje téměř celý svůj dospělý život, má konečně protiargument, který se tlačí do popředí, před tváře mas lidí a elit celého světa.

Lídři se zabývají krizí převážně na vnitrostátní úrovni, ale dopad, jaký má virus na společnost, nerozlišuje hranice. Zatímco útok na lidské zdraví bude - doufejme - dočasný, politické a ekonomické otřesy, které byly vyvolány, mohou trvat po celé generace. Žádná země, ani USA, nemůže v rámci čistě národního úsilí virus překonat. Řešení nezbytností této situace musí být nakonec propojeno s globální vizí a programem spolupráce. Pokud nemůžeme zvládnout obojí společně, budeme čelit tomu nejhoršímu.

Ačkoli lze tvrdit, že globalizace vedla k problému s koronavirem, Kissinger trvá na tom, že jedinou odpovědí je pouze obrovská spousta ještě větší globalizace. Kromě toho to vyvolává otázky. Z jakého důvodu se Spojené státy nemohou vypořádat s tímto problémem? Od objevení teorie bakterií v medicíně až do konce studené války se ve světě, který nebyl globalizovaný, dařilo prodlužovat lidský život a podílet se na zázracích medicíny, o čemž se lidem ve středověku mohlo jen zdát. Je zajímavé, že hned v dalším odstavci si Kissinger odporuje...

„Na základě poučení se z Marshallova plánu a projektu Manhattan mají USA povinnost vyvinout velké úsilí ve třech oblastech. Za prvé, podpořit globální odolnost vůči infekčním chorobám. Triumfy lékařské vědy, jako je vakcína proti dětské obrně a vymýcení neštovic, nebo statisticko-technický zázrak lékařské diagnózy pomocí umělé inteligence, nás ukolébaly k nebezpečnému pocitu uspokojení.

Často jde o to, že když lidé mluví o mezinárodním společenství, vlastně tím míní Západ/Ameriku. Tento zašifrovaný jazyk je zcela zřejmý, když je prosazováno, aby globální řešení jednostranně prováděl jeden preferovaný „výjimečný“ stát. Když z dějin vybereme Marshallův plán a projekt Manhattan coby příklady poučení se z historie, je to poněkud ironické, neboť z obojího měly prospěch pouze USA, a to na úkor dvou japonských měst a nynější mnohonárodnostní okupace Evropy.“


Poté, co zmíní jasný a opodstatněný druhý bod, že se čelní představitelé z celého světa musí soustředit na to, aby se mezinárodní ekonomiky rychle zotavily, pokračuje velmi podivným třetím úkolem, do kterého bychom se měli pustit, až koronavirus vymizí.

„Za třetí, ochránit principy liberálního světového řádu. Zakládající legendou moderní vlády je opevněné město, které chrání mocní vládci, někdy despotičtí, někdy benevolentní, ale vždy dostatečně silní, aby ochránili lid před vnějším nepřítelem. Osvícení myslitelé tento koncept přeformulovali s tím, že účelem legitimního státu je zajistit základní potřeby lidí: bezpečnost, pořádek, ekonomický blahobyt a spravedlnost. Jednotlivci si nemohou tyto věci zajistit sami. Pandemie vyvolala anachronismus, oživení opevněného města v době, kdy prosperita závisí na globálním obchodu a pohybu lidí.“

Takže Kissinger v prvních dvou bodech rozvádí dvě různé krize, způsobené pandemií covid-19: Potřebu připravit se na mezinárodní úrovni na další epidemie, přičemž USA jsou u kormidla, a nutnost globálně obnovit ekonomiku. Takže na základě této logiky to znamená, že samotný „liberální světový řád“ je ve stavu krize?

To by mohl být skutečný důvod, proč se Kissinger rozhodl poslat své názory do deníku Wall Street Journal. Zdá se, že je velmi znepokojen tím, že by to na konci jeho dlouhého, dobrodružného a vlivného života mohlo být všechno zničeno. Jak bylo řečeno výše, epidemie poskytuje silný protiargument, pokud jde o nezbytnost globalizace, minimálně si toho povšimne hodně neoliberálních škol.

Kdybych byl sázkař, tak bych si vsadil 100 dolarů na to, že Kissinger napsal tento článek na základě vlastního strachu, že promarnil svůj život. Jeho slova zní jako oslavná řeč a výzva pro ostatní, aby zachránili řád, který vybudoval. Dokonce i po vítězství ve studené válce a otevření Číny, a poté, co se proslavil diplomacií „realpolitik“, která se dotkla více než 99,99% lidské populace, fakta stále zůstávají, že...

Osvícení jde z cesty a ti, kteří tomu stále věří, stárnou, takže to bude navždy pryč během dvou generací. Tyto hodnoty se stanou odkazem, součástí systému víry, který bude něco jako protestantská církev v ateistické EU.

Svět nebude globalizován kolem „papežství“ ve Washingtonu, D.C., a vypadá to, že za čas pomalu zvítězí multipolární vize světa.

Kissingerovy tzv. „anachronismy“ budou dále přibývat s tím, jak občané ve světě postupně zjistí, že můžeme žít ve světě s hranicemi a oddělenými kulturami, které se netočí kolem Spojených států. Liberální světový řád je zpochybňován a není schopen vydat sám za sebe správné odpovědi.

Kissinger byl klíčovým hráčem v rámci budování tohoto liberálního světového řádu, takže na konci této cesty bychom neměli být překvapeni, že naříká nad zdánlivě nevyhnutelnou ztrátou. To je skutečné poselství, které se snaží sdělit, tak jak se po každém probuzení přibližuje k věčnosti.

Tim Kirby

Kissinger’s Self-Penned Eulogy vyšel 10. května 2020 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8310-kissingerova-oslavna-rec.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíte, na co se aktivista Moravec vůbec nezeptal a co neprozradil?   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:34:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„To si děláte srandu. Angličané mají sice manuál, ale kolik mají mrtvých?" reagoval v Moravcových otázkách ČT ministr vnitra Jan Hamáček na rádoby radu předsedy ODS Petra Fialy k tomu, co měla dělat česká vláda v době vyhlášení stavu nouze. Moderátor Moravec se ve svých otázkách zapomněl zeptat. V pořadu padlo mnoho otázek, ale některé důležité ne.

Na co se Moravec nezeptal a co Moravec vůbec neprozradil?

Několikrát se v nedělním pořadu hovořilo o třech policií hlídaných regionálních politicích, ale, když měl aktivista Moravec v křesle hostů předsedu ODS, proč se jindy důsledně účastníky diskuse drtící politiky nezeptal na názor Petra Fialy na v Praze Řeporyjích odhalenou pamětní desku oslavující Vlasovce a na další vystupování řeporyjského starosty stále ještě nevyloučeného člena ODS.

Moravec, který v pořadu 17. května 2020 sice nalil kýble špíny na nepřítomného předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, ale že by se Petra Fialy pozeptal na členem ODS organizované řeporyjské oslavy Vlasovců, známé spolubojovníky s nacistickými jednotkami, na to byl moderátor příliš zbabělý. Chtít od Moravce, aby se zeptal, proč se vedení ODS celkem snadno rozešla se vzdělaným politikem, pedagogem, synem zakladatele ODS Václavem Klausem mladším a u šílence z Řeporyjí tak nečiní, by bylo asi hodně mimo notový papír, který, zdá se, že aktivistovi z České televize patrně někdo před jeho vystoupeními schvaluje!

Když se v otázkovém pořadu už druhou neděli mluví o počtu ruských diplomatů v Česku, kterých prý je kolem 130, zatímco v Rusku má Česko jen 13 diplomatů, tak proč divákům Moravec neprozradil jako pádný argument proti v České televizi líčenému diplomaty přemnoženému ruskému velvyslanectví, o kolik desítek diplomatů méně tu v Česku mají Spojené státy americké, Německo, Francie, Čína, Spojené království Velké Británie, případně další země?

Pokud by některá z těchto zemí však měla rovněž u nás v Česku jako Rusko přes stovku diplomatů, pak by kanonáda České televize pálená proti Rusku jen potvrdila, že Česko nejenom Rusko, ale i další státy svým početným diplomatickým sborem považují za důležitou obchodní, kulturní a turisticky výjimečnou zemí.

ps
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfrický uprchlík ve Švédsku vraždil a znásilňoval, ale multikulturní media se to snaží utajit!   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:31:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč neziskové organizace a vedení EU prosazuji politicky korektní media a chtějí trestat každého, kdo bude psát pravdu o národnosti pachatele a oběti? Tento příklad ze Švédska ukazuje realitu této multikulturní cenzury. Již o tom případu rozsáhle informuji alternativní weby v mnoha zemích. Co se přesně stalo? Podle oficiálních multikulturně tolerantních medií prostě mladý člověk znásilnil mladou holku a zavraždil jiného mladíka. No a jaká je pravda? Pravdou je, že africký uprchlík brutálně znásilnil mladou Švédku a zavraždil mladého Švéda, který se mu pokusil v znásilnění dívky zabránit. Už se těšíte, až se tohle bude dít u nás? :-(

Africký muslimský uprchlík, který vraždil a znásilňoval. Jmenuje se příznačně: Abubaker Mohamed.

Mimochodem africký imigrant zavraždil mladíka jménem Tommie Lindh, který byl aktivním nacionalistou a bojoval za obranu Švédska před multikulturními aktivisty. Ani jeden z multikulturních aktivistů se dívky nezastal. Protože všechny české parlamentní politické strany (s vyjímkou SPD) nedělají nic proti snaze EU a neziskovek vnutit nám sem právě tyto africké uprchlíky/imigranty, tak je jen otázkou času, kdy se budou takové brutální znásilnění mladých dívek a vraždy mladých Čechů dít i u nás. Bohužel když je to většině obyvatel České republiky jedno a volí politiky, kteří to dovolí, nebo nechodí k volbám vůbec, tak ...

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMrazivé varování Klause: Dochází k rozvolňování základních kamenů společnosti   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:27:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Neslyšíte to dunění přicházející obrovské ekonomické krize?“ táže se Václav Klaus mladší a upozorňuje na probíhající likvidaci základních kamenů společnosti. Brzy prý zažijeme otřesy, o kterých se nám ani nezdálo.

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší publikoval na portálu Echo24 své vyjádření k současné situaci okolo rozvolňování a blížící se ekonomické krize.

„Od fáze uzavření země jsme se dostali k „rozvolňování“. Říkají „rozvolňování opatření“, ale já se obávám, že jde spíš o rozvolňování společnosti a rozvolňování hodnot,“ uvedl Klaus na začátku a obratem dodal: „I bez toho viru docházelo v posledních letech k vážnému ohrožování základních hodnot. Ve vzdělávání, ve vztahu k rodinám, k přírodě, v otázkách zdravého rozumu. Ve vztahu k práci. Že normální je pracovat a ne čerpat. O to se již sváděl politický boj.“

Jako další případy rozmělňování normálního světa uvedl situaci okolo otevírání škol, kdy se školy „otevřou tím stylem, že se vlastně neotevřou“. Dalším příkladem je kampaň na zastavení přechylování ženských příjmení, uvedl.

„ Vláda se teď tváří, že se vše v klidu zvládne. Že se vytiskne bilión či trilión nových peněz (takových papírků) a vláda se o všechny postará a do práce se moc spěchat nemusí. Zvyšují se dávky a ošetřovné a vše možné další – což stimuluje lidi zůstávat doma,“ napsal Klaus na portálu a vzápětí zadal čtenářům dotaz, zdali opravdu nevidí přicházející velkou ekonomickou krizi.

„Ale neslyšíte to dunění přicházející obrovské ekonomické krize? Neslyšíte to zoufalé volání čtvrtiny živnostníků či firem? Malé a střední firmy jsou stále největším zaměstnavatelem v ČR. Kde ti lidé budou pracovat, když ty firmy nebudou existovat? Neslyšíte, jak řada z firem naříká, že má problém dostat lidi do práce nazpátek?“ ptá se Václav Klaus mladší.

Upozorňuje na skutečnost, že vláda sama žádné peníze nemá, a všechno, co tak či onak rozdává, musí nejdříve vytáhnout lidem z kapes.

Podle názoru předsedy Trikolóry probíhá rozvolňování opatření z toho důvodu, že existuje dostatečné množství lidí, jako je on, kteří volají po návratu do práce. Vláda se prý snaží zavděčit lidem, z toho důvodu s rozvolňováním nespěchá.

Klaus také varoval před tím, že počet ekonomicky aktivních lidí údajně klesal již před začátkem koronavirové krize. Nyní se má jednat o ještě prudší pokles.

„(…) počet ekonomicky aktivních lidí dlouhodobě klesal již před krizí. Když vezmeme produktivní práci – tedy nikoli lidi placené vládou – pokles byl ještě citelnější. Teď to přijde skokově,“ doplnil Václav Klaus.

V závěru zmínil, že je potřeba odsekávat to, co nemá naději na život a podporovat to, co může růst, aby se projevil „český hospodářský živel“.

„Načetl jsem návrh zákona, aby poslanci nebrali mzdu proto, aby se tahle debata vedla – seškrtat vše nepotřebné, neproduktivní – podpořit to, co má naději růst. Český hospodářský živel. Vysloužil jsem si jen nadávky populismem. Jestli ovšem budeme takto ekonomicky pokračovat – zažijeme brzy populismy a otřesy, o kterých se vám ani nezdá,“ uzavřel politik.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cy7P
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Lidi, šetřete! Bude hůř.“ Kalousek vidí ekonomickou budoucnost vlasti černě   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:25:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v rozhovoru vyzval české občany, aby se uchýlili k menšímu konzumu a začali šetřit na horší časy. Nikdo neví, kdo přijde o zaměstnání, myslí si.

„Lidé jsou v jiné situaci než stát. (…) Na stát nepřijde exekutor tak snadno. Na lidi přijde exekutor velmi snadno. Dnes skončil nouzový stav, ale začíná poměrně vážná ekonomická krize. Jsem přesvědčen, že na konci druhého kvartálu uvidíme více než dvouciferný propad našeho hospodářství. A žádná rodina neví, kdo přijde o zaměstnání. Nevíme, jak dlouho to bude trvat. Neměli bychom utrácet za hlouposti,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam zprávy Miroslav Kalousek.

„Mít doma nějakou minimální rezervu na opravdu špatnou chvíli, která může přijít, je opravdu rozumné rodinné hospodaření. Proto lidi nabádám, ať myslí na to, že může být ještě podstatně hůř než teď,“ uvedl a dodal, aby se lidé nespoléhali výhradně na stát, že jim ve složité situaci dokáže pomoci.

„Můj apel byl na rozvážnost rodinného rozpočtu, který musí počítat s tím, že může být v následujících měsících výrazně hůře,“ zmínil.

Oproti rodinám si Česká republika může půjčit, aby přežila aktuální ekonomickou situaci spojenou s příchodem koronaviru.

„Stát je v jiné situaci než rodina. Ten si může půjčit. Taky si půjčí, půjčí si hodně. Teď je důležité na co. Důležité je, aby to byly jednorázové impulzy do ekonomiky a aby byly účinné,“ řekl Miroslav Kalousek a varoval před přílišným zadlužováním státu.

Upozornil také na to, že podle jeho názoru stát nevytvářel v předchozích letech finanční rezervy.

Kalousek také prohlásil, že státní pomoc pro podnikatele je příliš pomalá. „Ty firmy, malé a střední, potřebovaly likviditu okamžitě,“ uvedl a dodal, že pomalost státní pomoci může vést k tomu, že již bude příliš pozdě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cy7M
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZahrávání si s rasismem se může americkým politikům vrátit   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:19:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„V době krize jsme se stali svědky nejlepších stránek lidské povahy, ale někdy jsme viděli i ty nejhorší stránky." Nedávno to řekl starosta San Antonia v Texasu ve Spojených státech Ron Nirenberg. Poukázal na to, že během pandemie pneumonie koronaviru došlo k nárůstu nenávistných slovních projevů. Aby se zabránilo šíření rasismu, přijali zástupci města San Antonio jednomyslně rezoluci, která zakazuje používání urážlivých výrazů souvisejících s konkrétními etnickými skupinami nebo regiony, jako jsou „čínský virus" a „kung-fu virus". Rezoluce také zdůraznila, že nový koronavirus nezpůsobila konkrétní rasa a nesprávné formulace s rasistickými tendencemi podporují zločiny z nenávisti vůči asijským Američanům a asijským přistěhovalcům.

Po vypuknutí epidemie koronaviru se někteří politici ve Washingtonu pokoušeli převést odpovědnost vyvoláním rasové opozice a nenávisti, aby zakryli problémy způsobené slabou reakcí na epidemii.

Kvůli jejich škodlivé manipulaci došlo ve Spojených státech od vypuknutí epidemie koronaviru k náhlému zvýšení rasové diskriminace. V New Yorku byla jedna asijská žena postříkána kyselinou sírovou, asijský student na střední škole v Kalifornii byl zbit a musel být hospitalizován, tři lidé z asijské rodiny v Texasu byli pobodáni... Webové stránky The Time citovaly informace lobbystické organizace, která od vypuknutí epidemie shromáždila pouze ve Spojených státech informace o více než 1.200 nenávistných útocích proti Asiatům.

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová nedávno zdůraznila, že tato epidemická krize odhalila některé hluboce zakořeněné předsudky a zintenzivnila projevy xenofobie a nenávisti. Dokument „Asijští Američané" nedávno odvysílaný společností American Public Broadcasting Corporation popisuje výzvy, kterým více než 100 let čelí asijští Američané ve Spojených státech. Producentka filmu Renee Tajima-Peña se domnívá, že „současná americká vláda se rozhodla démonizovat Čínu pod záminkou epidemie, což negativně ovlivňuje všechny asijské Američany ve Spojených státech."

Objektivně vzato, rasismus existuje v americké společnosti už dlouho a stal se trvalým problémem v systému správy. Rasová nenávist prohlubuje nespravedlnost, které čelí lidé různých ras ve Spojených státech a představuje novou překážku v už tak obtížném boji proti epidemii.

Situace „dvojích standardů" používaných vládou USA proti různým etnickým skupinám se během epidemie stala ještě závažnější. Podle údajů úřadu v Brooklynu v New Yorku bylo mezi 17. a 4. březnem zatčeno 40 lidí za porušování předpisů o dodržování sociální vzdálenosti, z toho 35 afrických Američanů, 4 latinskoameričtí Američané, pouze jeden člověk byl běloch. V ostrém kontrastu k tomu, The New York Times nedávno uvedl, že ve stejných dnech newyorská policie distribuovala masky mnoha bílým turistům v parcích na Manhattanu, Williamsburgu a v dalších oblastech. Je ironií, že mnoho z nich nedodržovalo společenskou vzdálenost, ale tvořili skupinky s cílem opalovat se.

Ještě krutější je, že v situaci nedostatku zdravotnických materiálů praktikují američtí politici otevřeně sociální darwinismus a lidé různých etnik zůstali v této krizi „opuštění". Senátorka americké Demokratické strany Elizabeth Warrenová připustila, že kvůli desetiletí trvajícím „strukturálním" rasistickým politikám Spojených států nemá mnoho lidí s jiných etnik přístup ke kvalitním lékařským službám. V některých amerických nemocnicích se barva kůže stala kritériem pro posuzování priority záchrany. Imunoložka z amerického Národního institutu pro zdraví Kizzmekia Corbettová řekla, že pokud je nedostatek plicních ventilátorů, neposkytují americké lékařské instituce intubační léčbu africkým Američanům.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGlobální nouzové vyhledávání! Kde je skryto přes 200 strašných amerických vojenských biologických laboratoří?!   
Pridal tk Úterý 19 květen 2020 - 04:15:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy rozmístily po celém světě více než 200 vojenských biologických laboratoří. Přes třicet z nich už bylo odhaleno, ale mnoho z nich je stále skryto. Mohou být přímo vedle vás! Výzkum a vývoj biochemických zbraní? Práce se smrtelnými viry a bakteriemi?

Jaký je skutečný cíl Spojených států? Tyto záhadné vojenské biologické laboratoře jsou umístěny v 25 zemích po celém světě, a stovky tisíc nevinných lidí jsou vystaveny hrozbě nebezpečných patogenů a různých nevyléčitelných chorob.

Pro zdraví a bezpečnost každého, najděme společně těchto přes 200 tajemných biologických laboratoří Spojených států, možná jsou přímo vedle vás!

Milí uživatelé internetu, vítejte k poskytnutí vodítek o zahraničních biologických laboratořích USA.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1720 sec,0.0381 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,485kB