Pátek 15 květen 2020
Trump oznámil konec epochy globalizace   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 11:29:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V důsledku kategorického postoje Spojených států v otázce role Číny v šíření nemocicovid-19 nabývá na síle trend oslabování hospodářské spolupráce mezi zeměmi. Americký prezident Donald Trump na pozadí těchto událostí ve svém prohlášení uvedl, že éra globalizace je nyní definitivně u konce. Uvádí to agentura Reuters.

V dubnu Trump prohlásil, že americká strana posuzuje verzi o tom, že nový typ koronaviru, který nese označení covid-19, vznikl v laboratoři v čínském Wu-chanu, a že hodlá zjistit jeho původ.

„Znamená to, že se dějí divné věci a že probíhá mnoho vyšetřování. A my hodláme (původ viru) zjistit. To je všechno, co mohu říci. Ať už vznikl kdekoli, pochází z Číny, a v jaké formě, to není důležité. Sto osmdesát čtyři zemí jím nyní trpí,“ řekl Trump na briefingu, když odpovídal na otázku, jak aktivně se vyšetřují verze o tom, že ve městě Wu-chan došlo k úniku viru.

Podle amerického prezidenta pandemie koronaviru tak ukázala, že trend ekonomické globalizace již dále nebude pokračovat. Dodává také, že se nyní „musí všechno vyrábět ve Spojených státech“.

Sankce za koronavirus

Trumpova vláda tak i nadále pokračuje v obviňování Peking z utajování informací o epidemii koronaviru, zatímco Čína všechna obvinění popírá. Trump a ministr zahraničí USA Mike Pompeo označili covid-19 za „čínský virus“ a „wuchanský virus“.
Později byla jejich rétorika poněkud zmírněna, v poslední době se však vrátila.

Americký senátor Lindsey Graham tento týden navrhl přijetí návrhu zákona o sankcích proti Číně za šíření koronaviru. Sankce mají být zavedeny, pokud Čína neposkytne úplnou zprávu o vzniku této choroby.

Konkrétně v návrhu stojí, že Čína má do dvou měsíců poskytnout Kongresu úplnou zprávu o vzniku pandemie a zavřít všechny tržnice, na nichž by virus mohl být přenášen z divokých zvířat na lidi. Graham rovněž požádal o osvobození všech aktivistů zadržených v Hongkongu po začátku pandemie.

Perspektivy návrhu zákona nejsou jasné. Trump kritizuje Čínu a nahlas uvažuje o tom, jak přinutit Peking, aby „zaplatil“ za pandemii. Přitom demokraté, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů, nepodporují zavedení sankcí proti Číně kvůli viru. Čína popírá všechna obvinění USA z nedostatečné otevřenosti.

Reakce Číny

List The Global Times s odkazem na vlastní zdroje napsal, že Čína je nanejvýš znepokojena s postojem USA v otázce role Pekingu v šíření covidu-19 a zvažuje odvetné sankce proti jednotlivým osobám, organizacím a úředníkům.

Podle dané zprávy mají být na sankční seznam zařazeni přinejmenším čtyři kongresmani a dvě organizace. Mezi „kandidáty“ na sankce je také generální prokurátor státu Missouri Eric Schmitt, jenž podal trestní oznámení na Čínu, kterou obvinil z pandemie koronaviru.

„Čína odpoví nejen symbolicky, ale podnikne protiopatření, jež pro ně budou bolestivá,“ cituje list výrok analytiků.

Zdroj: Reuters, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrincipál Hrušínský má (měl) zase slabou chvilku   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 09:09:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O tom, že principál Jan Hrušínský se cítí být strašně ublížený, protože jeho „dívadlo“ nemůže „premávat“, o tom se už mluví a píše dlouho.

Že zdaleka není jediný, kdo byl z důvodů opatření proti Covid(u -19 podnikatelsky omezen, je také známo, ale v čem je naprostá jednička, pak v neustálém remcání, stěžování si, nechápání, jízlivosti, závisti, nedostatku emaptie a ve značné nevoli vůči některým představitelům státu. Tak např. se ironicky poděkoval za to, jak prý snadno lze fixou zrušit 82 představení! Jeho představení! Ovšem pozor, tady vůbec nejde jen o představení jako takové, kdy „nadrženým“ divadelním divákům není dopřáno uměleckých zážitků, ale především o ekonomické ztráty a zisk, o které jen prostým škrtem fixou principál Hrušínský přišel. Nedávno se o stejné situaci vyjádřil jiný majitel divadla, pan Heřmánek, který si, na rozdíl od pana Hrušínského, ani slovem nestěžoval, že mu byla rovněž zrušena řada představení i když je pravda, že mu současný stav také dělá nemalé problémy.

Principál Hrušínský, věrný svým nejapným poznámkám a ironickým narážkám pak na adresu Číny řekl, že „Moc Číně děkujeme. A také panu prezidentovi za statisíce čínských turistů u nás!“. Aby toho pomyslného „vděku“ nebylo málo, ocenil Číňany za jejich materiální přátelskou pomoc (s)prostým slovem „hajzlové“ a ironicky dodal, že „Ti se nám vyplatili!" No pro občany Česka rozhodně víc, než pan Hrušínský se svým „dívadlem“.

Pan principál však ve své jízlivostí pokračoval, když si neodpustil také kopnout do prezidenta, premiéra a dalších, když je počastoval slovy „ Pan prezident i pan premiér jim za to ještě poděkovali. Snad jediní na světě. Pan premiér dokonce osobně děkoval i papundeklovým čínským bednám na Letišti Václava Havla. Celá naše vláda se těm krabicím přijela na letiště poklonit!“ No, žádné překvapení, mnoho úcty a pochopení pan principál sice nevyjádřil, zato ironie a drzého sarkazmu je v jeho názoru přehršel!

Známe české přísloví říká, že „Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá!“ a proto není od věci vzkázat panu principálovi následující:

„Ubližovaný, nedoceněný, vládou prostřednictvím pana premiéra Babiše poškozený pane Hrušínský. Jakkoliv chcete svým pražskokavárenským přetelům dokázat být příkladným liberálním demokratem, být v popředí těch, kteří se kriticky a odhodlaně staví proti těm, kteří podkuřují a podlézají komunistické Číně a Rusku pak vězte, že jste s prominutím „blb“! Aby Vám bylo jasno a snáze pochopil toto konstatování tak je asi zapotřebí Vám taktně připomenout, že poděkovat za pomoc, zvláště v případě, jde-li o lidské zdraví a životy, je i u obyčejných lidí slušnost a zcela normální. Kdyby totiž Čína pomoc odmítla, což mohla klidně udělat, měl byste plnou hubu nejapné kritiky, že nás naši „přátele“nechali ve štychu“. Že se Vám vědomí o slušnosti za takovou pomoc poděkovat nedostává, je sice Váš problém, zato Vám to rozhodně není ke cti. A ještě jedna faktická poznámka, pane principále. Vy se drze vysmíváte panu prezidentovi, premiérovi a vládě, že poděkovali za něco, za co jsme jako stát zaplatili! Tak asi nebude od věci Vám připomenout, že i Vy a členové Vašeho divadla po ukončení představení děláte tzv. děkovačky, není-liž pravda! Za co asi? No přece za to, že diváci přišli, aby shlédli představení, ale především, že Vám co? No přece zaplatili! Děkovali jste tedy vlastně za to, že i oni vám svým způsobem „pomohli“, sice ne materiálně, ale finančně a sice si vydělat, nebo ne? A jen pro připomenutí: Feras, non culpes, quod mutere non potes, čili Snášej a nestěžuji si na to, co nemůžeš změnit!“

Apropó, v neděli byla v TV uvedena repríza psychologického filmu „Každý milion dobrý“, ve kterém pan principál Hrušínský hrál pojišťovacího agenta. Hrál jej velmi dobře a zcela přesvědčivě. Hrál de facto sám sebe, protože ta jeho hamižnost a lačnost po penězích, ta se tam projevila v plné nahotě. Tam ukázal, jaký vlastně ve skutečnosti je a jiný už asi ani nebude. Je totiž dost stár na to aby mohl pochopit, že celosvětová koronavirouvá pandemie je prostě fakt se všemi svými důsledky a vynucená nečinnost Divadla Na Jezerce nemůže být výjimkou. Ovšem jeho snad až chorobná „finanční nedostatečnost“, mu prostě nedovolí tyto skutečnosti chápat.

Málo toho, vadí mu i významná materiální pomoc z Číny. Postoje a názory principála Hrušínského je sice dost těžké pochopit, což vůbec není důvod jej litovat! To bychom se museli litovat navzájem, protože každý z nás byl či je nějak poškozený. Ovšem pan principál Hrušínský se svým divadlem zdaleka nejvíc nejvíc, že?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlacený poskok vládního hnutí ANO veřejně uráží české vlastence!   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 08:55:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takzvaný analytik Roman Máca publikoval text pod názvem: Kdo je kdo: Přehled Čechů pracujících pro Rusy v kauzách Koněva, vlasovců a „muže s ricinem“.

Tento americkými a evropskými financemi placený protinárodní „analytik“ má tu neuvěřitelnou drzost osočovat lidi, kteří hájí české národní zájmy a historickou pravdu, těmito slovy:

„V České republice působí široké spektrum tzv. proruských aktivistů. Ti, jak uvádí Bezpečnostní informační služba ve své poslední výroční zprávě, podporovali ruské vlivové operace a prosazovali ruské zájmy na úkor zájmů ČR..... Podívejme se blíže na jednotlivé (nejviditelnější) osoby z řad českých „vlastenců“ a „aktivistů“ a dalších, kteří pro Rusy a proti ČR – za úplatu, z přesvědčení, či jako tzv. užiteční idioti – v těchto záležitostech pracují.“

http://blog.aktualne.cz/blogy/roman-maca.php?itemid=36809&fbclid=IwAR3jfTaiiQEH4cyLLej7ID4rL3Vz3LrbW41xZsGUh1ecy2NTCTuEN0gjs_8

Tomuto zaprodanci amerických a eurounijních zájmů Mácovi zjevně vůbec nevadí, že šéf „české“ BIS Koudelka dostal v USA od CIA medaili za zahraniční spolupráci. Existuje snad větší důkaz toho, že šéf BIS je pouhým poskokem USA a že ČR není absolutně suverénní zemí, ale totální nesvéprávnou kolonií? Neexistuje!!!!

Máca je analytikem a projektovým manažerem Institutu pro politiku a společnost, který si prý klade za cíl "zkvalitnění českého politického prostředí". Institut byl založen jako think-tank blízký hnutí ANO!!!!!

https://www.politikaspolecnost.cz/o-nas/

Zde je seznam partnerů této protinárodní organizace - jinými slovy: zde je seznam zahraničních sponzorů. Pouze za jejich peníze může takovýto protinárodní think thank a jejich „analytik“ psát a publikovat své dezinformační pamflety v takzvaně „českých“ mainstreamových médiích. A pouze a jen za jejich peníze může zcela protiprávně veřejně urážet vlastenecky smýšlející a jednající občany České republiky!

Zde je 1. partner: Americké centrum velvyslanectví USA v Praze!!!!!!!!

http://www.americkecentrum.cz/en/about-us-1

Zde je 2. partner: německá Nadace pro svobodu v Německu a ve světě: Fridrich Naumann Stiftung Für Die Freiheit

https://www.freiheit.org/stiftung

Na základě myšlenky liberalismu nabízí „Nadace Friedricha Naumanna pro svobodu“ politické vzdělání v Německu a po celém světě. Pomáhá lidem aktivně zasahovat do politických událostí. Podporuje talentované mladé lidi a své kanceláře má po celém Německu a ve více než 60 zemích po celém světě.

Zde je 3. partner: European Movement

Internationalhttps://europeanmovement.eu/

Cílem tohoto hnutí je vytvoření jednotné Evropy.

Zde je 4. partner: Republikon Institute

http://en.republikon.hu/about/who-we-are.aspx

Jedná se o liberální think tank, jehož cílem je implementace liberálních myšlenek, přístupů a politik.

Zde je 5. partner: Prague House

http://www.prague-house.eu/prazsky-dum/poslani-a-cinnosti-zastoupeni/

Cílem této organizace je zkvalitnění komunikace v evropských otázkách a v otázkách regionů – jinými slovy cílem je protinárodní agenda.

Zde je 6. partner: Evropské liberální fórum

https://www.liberalforum.eu/about-us/

ELF je oficiálním politickým základem Evropské liberální strany, strany ALDE. Za ČR je členem politické hnutí ANO. Cílem je posilovat liberální kapitalismus. ELF sjednocuje síť „národních“ nadací a think tanků.

Vzhledem k uvedenému finančnímu zázemí tohoto think-thanku (blízkému hnutí ANO) za který dezinformační analytik Máca vystupuje, je zřejmé, čí zájmy hájí – české zájmy to však rozhodně nejsou!!!!! Jak mu jeho svědomí vůbec může dovolit veřejně urážet lidi jen kvůli tomu, že respektují historická fakta? To ho skutečně hanba nefackuje? Anebo nemá svědomí a je morálním mrzákem? Je hlavní činností tohoto ze zahraničí financovaného think thanku, u jehož zrodu stálo ANO a osobně A. Babiš a P. Telička, dehonestace vlastenců?

------------------------------

Jsme financováni sponzorskými dary různých společností. Naše financování je transparentní, sponzorské společnosti jsou uvedeny na naších webových stránkách www.politikaspolecnost.cz v sekci „O nás “.

Byli jsme založeni jako think-tank blízký hnutí ANO.

Hnutí ANO je liberální strana zejména v Evropském parlamentu, kde je součástí evropské frakce Obnovy Evropy.

Liberálním uskupením jsou také Piráti, ODS, TOP 09 a částečně STAN. Trikolóra vykazuje ekonomických otázkách neoliberální tendence, jinak je přísně konzervativní. Z mimoparlamentních stran Zelení (environmentalismus kombinovaný se sociálním liberalismem) a Svobodní (ekonomický ultraliberalismus až anarchokapitalismus).

ZDROJ: https://www.politikaspolecnost.cz/faq
/

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.
předsedkyně Aliance národních sil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMalicherné udávání v internetových diskusích i na sociálních sítích jest nechutné!   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 08:43:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Internetové diskuse a sociální sítě by měly sdružovat lidi společných zájmů a koníčků, jenže se dějí křivárny v našem státě, Evropské unii i západním světě, který se pod rouškou demokracie stává ještě větší totalitou!

Internetové diskuse a sociální sítě by měly sdružovat lidi společných zájmů a koníčků, jenže se dějí křivárny v našem státě, Evropské unii i západním světě, který se pod rouškou demokracie stává ještě větší totalitou!

Zejména v období koronavirové krize bychom jako národ měli držet spolu, neudávat se přes justici za nevinné prkotiny v diskusích.

Vážení občané, dlouhodobě jsem trpěl, dosud trpím, když mi mnozí kritici pod mými díly píší nechutné a sprosté komentáře.

A proto mám takovou hezkou životní radu, neodpovídat na ně, hateři (hejteři) se totiž sami morálně znemožní, i když vystupují dokonce pod nechutnými anonymy.

Již jsem se setkal s moudrým, zároveň humorným, tvrzením o "karmě," která je prý zdarma, jako obvykle. Něco na tom může být pravdou v souvislosti s časovou osou ohledně historie našeho národa i okolního světa.

Nelíbí se mi zbytečné soudní tahanice, zároveň se mi nelíbí předražené ochranky zločinných potentátů, kdežto běžný občan se v případě nebezpečí musí spolehnout jen na svůj osud, jak je v tomhle státě zvykem.

Pochybná demokracie nás všechny poškozuje, když se vzájemně likvidujeme, zároveň nejsme jednotní ani v nejtěžších chvílích.

Nechutné internetové diskuse i na sociálních sítích v zájmových skupinách, za třicet let od sametu zdevastované životní prostředí i ekonomika, k tomu koronavirová zdravotní i morální krize - dosti hrozivý scénář v dnešním režimu, jenž je provázán prohnilou justicí!

Za chvíli tady budou "koncentrační tábory" - bohužel již jsou, a to ve formě hamižných a nelidských "montoven," kde dosud vládne totalitní hyenismus vůči lidství, konstruktivním nápadům a inovacím!

Již bylo dost zničených lidských osudů a životů, možná se opakuji, ale situace našeho národa i okolního světa mi nejsou lhostejné. A proto jsem názoru, že malicherné udávání v internetových diskusích i na sociálních sítích jest nechutné.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU a USA nepřímo podporují islamisty v Turecku. Řecko je nuceno hledat spojence mezi sekulárními muslimy   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 08:35:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU jako celek nechala své dva členy, Řecko a Kypr, „ve štychu“. I přes opakované žádosti řecké vlády o pomoc s odrážením tureckých vojenských výpadů se k urovnání sporu svých dvou členů Řecka Turecka nijak nemá ani NATO. Vládám Řecka a Kypru tedy nezbylo nic jiného než si vyjednat nový obranný spolek proti Turecku. Mimo rámec EU i NATO.

V pondělí 11. 4. 2020 uspořádali ministři zahraničí Řecka, Kypru, Francie, Egypta a Spojených arabských emirátů videokonferenci, na níž řešili opakované porušování mezinárodního práva Tureckem. Od nelegálních vrtů tureckých těžebních lodí, které kradou ropu a plyn v pobřežních vodách Kypru a nejnověji i Řecka. Přes vojenskou invazi do Libye, kam kromě zbraní, jejichž vývoz zakazuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN, vyslala turecká armáda armádní expediční sbor posíleny islamistickými žoldáky, kteří předtím bojovali v řadách Islámského státu v Sýrii. Až po vznesení územních nároků na řadu ostrovů v Egejském moři, které byly přiřčeny Řecku smlouvou z Laussane. Ta v roce 1923 oficiálně ukončila 1. světovou válku zemi vítěznými západními mocnostmi Dohody a poraženou Osmanskou říší. Laussaneská mírová dohoda stanovila i hranice mezi Řeckem a Tureckem.

Během videokonference podepsali ministři zahraničí společný dokument, který Turecko „vykazuje do patřičných mezí“ stanovených mezinárodním právem. Všechny nově spojenecké země mají podle řeckého serveru pronews.gr lidově řečeno „plné zuby“ agresivního chování turecké vlády, která neustále vyvolává vojenské incidenty se všemi svými sousedy kromě Íránu. Turecko bylo v minulosti usvědčeno z financování a zbrojní podpory řady džihádistických teroristických skupin, které ohrožují mír v širokém pásu od Perského zálivu až po Libyi. Včetně Islámského státu.

Každá ze zemí, které v pondělí podepsaly společný dokument, jehož každý z originálů je nyní pomocí diplomatů rozvážen okružní cestou k podpisu ostatním státníkům, se doposud snažila agresivním praktikám Turecka bránit sama. Tu více, tu méně úspěšně. Každý signatářských států by sice sám vojensky nebyl schopen Turecko porazit. Společně však jejich armády a námořnictva disponují silou, která je schopna tureckou armádu zastavit a odrazit, pokud by se pokusila napadnout jednoho z členů. Minimálně zastavit a odrazit.

Autor: Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA jdou "šířit demokracii" na další naftová pole v Sýrii   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 04:52:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takhle se to dělá, nejapníci! USA "jdou šířit demokracii" na další naleziště ropy v Sýrii. Další vojenskou základnu budují u naftových polí Deir ez Zor.

Podle zpravodajských poznatků syrské vlády za ukradenou naftu okupační síly USA cvičí, vyzbrojují a platí džihádistické teroristy k dalším diverzím.

Řadoví syrští občané už mají amíky prokouknuté a v kontaktu s nimi neskrývají své vytočení. Což je možná lekce pro oprašovače amerických pomníků...

Zdroj: https://videos.telesurtv.net/video/822511/eeuu-busca-controlar-zona-petrolera-siria-de-deir-ez-zor/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská ambasáda protestuje proti zneuctění pomníku legionářů. To máte za Koněva, vzkazují aktivisté   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 04:48:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spor o pomníky mezi Českem a Ruskem nadále eskaluje. České velvyslanectví v Moskvě vyjádřilo rozhodný protest kvůli tomu, že v Čeljabinsku někdo poškodil pomník československým legionářům. Akt vandalismu byl podle všeho mstou za odstranění pomníku maršála I. S. Koněva v Praze 6.

K incidentu v Čeljabinsku došlo v pondělí 4. května, když skupina vandalů poškodila údery palicí pomník československým legionářům, který stojí na náměstí před železniční stanicí. V této souvislosti české velvyslanectví ve čtvrtek vydalo prohlášení:

„Velvyslanectví ČR vyjadřuje rozhodný protest proti takovému vandalskému činu. Nejedná se přitom o útok na obyčejný pomník, ale na hromadný hrob 262 československých vojáků, kteří padli v bojích ruské občanské války poblíž tohoto strategicky významného centra jižního Uralu.“

Čeští diplomaté dodávají, že od ruské strany očekávají, že přistoupí k plnění svých závazků vyplývajících ze vzájemných dohod o udržování válečných hrobů.

„Na základě výše uvedených skutečností doufáme, že příslušné úřady přijmou nezbytná opatření k tomu, aby pomník uvedly do původního stavu a aby se podobné incidenty v budoucnu neopakovaly. Stejně tak doufáme, že pachatelé tohoto činu budou nalezeni a po zásluze potrestáni,“ píše se dále v prohlášení.

Pomsta za Koněva

Poté, co městská část Prahy 6 pod vedením starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) nechala odstranit pomník maršála Koněva, v Čeljabinsku z iniciativy komunistů vznikla petice pro odstranění pomníku československým legionářům v daném městě.

Ve svém prohlášení autoři iniciativy obvinili legionáře z rabování a z toho, že dopomohli k vypuknutí občanské války v Rusku. V květnu 1918 v Čeljabinsku vypukl násilný incident s bolševiky, který vedl ke krvavému konfliktu, jenž přerostl v rozsáhlé ozbrojené akce mezi sovětskou mocí a Bílým hnutím.

Jak píší místní média, policie již začala případ vyšetřovat. O incidentu rovněž informovala ruská levicově nacionalistická opoziční skupina Jiné Rusko, která na svůj Twitter napsala „Za Koněva ponesete odpovědnost!“ V příspěvku pak označila i účet českého ministerstva zahraničí a šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD).

Aktivisté Jiného Ruska již dříve v reakci na odstranění pomníku maršála Koněva provedli několik akcí před českými zastupitelskými úřady.

V dubnu uspořádali protestní akci u českého konzulátu v Petrohradě. Ruští aktivisté přišli na dané místo s transparentem „Koněva na místo, k*rvy!“ a poté tam zapálili dýmovnici. Jeden z aktivistů byl zadržen policií.

Předtím uspořádali protestní shromáždění u českého velvyslanectví. I tehdy aktivisté strany házeli dýmovnice na budovu velvyslanectví, kde vyvěsili nápis „Stop fašismu!“. V obou případech české ministerstvo zahraničí vyjádřilo ruské straně protest.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CwmQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Rádio Jerevan alias Seznam Zprávy.“ Ovčáček usvědčil portál z dezinformací ve snaze spojit Zemana s ricinovou kauzou   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 04:37:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček na svém facebookovém profilu vyvrátil informace poskytnuté internetovým zpravodajským webem Seznam Zprávy. Podle Ovčáčka se jedná o nepravdivé tvrzení o údajné návštěvě Ruského střediska vědy a kultury Milošem Zemanem v roce 2018.

V dnešním článku, jenž byl zveřejněn na webových stránkách zpravodajského webu Seznam Zprávy, se píše o činnosti ruského diplomata Andreje Končakova, který je podezírán z toho, že do Prahy ve svém kufříku přivezl jed ricin určený k likvidaci pražského starosty Ondřeje Koláře. Andrej Končakov je od prosince roku 2017 dočasně pověřen výkonem funkce vedoucího Zastupitelství Rossotrudničestva v České republice a ředitele Ruského střediska vědy a kultury v Praze. Jak se uvádí v článku, ruský diplomat se během svého působení v České republice setkával s řadou vlivných českých činitelů, včetně bývalého československého důstojníka Zdeňka Zbytka.

Iluzorní návštěva českého prezidenta

Dále autorka textu tvrdí, že jedné z akcí Ruského střediska vědy a kultury v Praze se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman. Údajně se tak mělo stát u příležitosti státního svátku Ruska v roce 2018. Dodává se rovněž, že zmíněné akce se zúčastnili i další čeští politici, jako například předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a šéf KSČM Vojtěch Filip.

Ve svém příspěvku na Facebooku na to následně reagoval ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Mluvčí českého prezidenta totiž uvedl, že se jedná o nepravdivou informaci a obvinil zpravodajský web Seznam Zprávy ze snahy spojit Miloše Zemana s ricinovou kauzou prostřednictvím šíření dezinformačních zpráv.

„Rádio Jerevan alias Seznam Zprávy. Hodinky nebo holinky! Ve snaze uměle propojit prezidenta republiky s podivnou aférou „agent Kufr“ Seznam Zprávy tvrdí, že prezident republiky a další politici v roce 2018 navštívili Ruské středisko vědy a kultury,“ uvedl Jiří Ovčáček.

Podle informací uvedených mluvčím českého prezidenta se Miloš Zeman dne 9. května 2018 účastnil recepce u příležitosti státního svátku Ruské federace – 73. výročí Dne vítězství. Ta se však ve skutečnosti konala v rezidenci velvyslance Ruské federace v České republice, nikoliv v Ruském středisku vědy a kultury, jehož ředitelem je Andrej Končakov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Cwxe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘeditel oddělení pro evropské otázky při čínském Institutu mezinárodních studií: Vztahy mezi Čínou a EU vydržely test epidemie a mají široký prostor pro budoucí spolupráci   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 04:32:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel oddělení pro evropské otázky při čínském Institutu mezinárodních studií Cui Hongjian (Cchuej Chung-ťien) 14. května v Pekingu řekl, že vztahy mezi Čínou a EU vydržely test epidemie a mají široký prostor pro budoucí spolupráci.

Cui Hongjian konstatoval, že rychlé šíření epidemie nového koronaviru přineslo Číně, Evropě a dalším zemím na světě významné výzvy a hluboké vlivy, a to nejen s ohledem na bezpečnost veřejného zdraví, ale také s ohledem na udržitelný hospodářský rozvoj a sociální stabilitu. Dodal, že od vypuknutí epidemie do současnosti je mezi Čínou a Evropou hlavním proudem spolupráce, obě strany si vzájemně pomáhají diplomaticky i materiálně, a vzájemné sdílí lékařské zdroje. Čínsko-evropské vztahy obstály v tomto testu epidemie a prokázaly velmi silné odhodlání k další spolupráci. Nyní, když se Čína a Evropa v epidemii znovu rozbíhají, tento restart přinese nové příležitosti pro vztahy mezi Čínou a EU. Po křtu epidemií se ve vztazích mezi Čínou a EU otevře v budoucnu více prostoru pro spolupráci.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrevence epidemie v USA upadá do potíží   
Pridal tk Pátek 15 květen 2020 - 04:29:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Epidemie se šíří v různých zemích a výsledky boje proti epidemii různých zemí se velmi liší. Jak se vypořádat s rozporem mezi politikou a vědou? To je nepochybně klíčová otázka. Pokud se podaří vyřešit tento problém, bude nejen možné dostat epidemii pod kontrolu, ale také zabránit těžkým ztrátám sociální ekonomiky."

V článku publikovaném před několika dny provedl profesor Institutu východní Asie Národní univerzity v Singapuru Zheng Yongnian hloubkovou analýzu ohledně různých protiepidemických výkonů hlavních východních a západních zemí. Řekl, že někteří američtí politici umístili „politiku nad vědu", což je hlavní důvod selhání epidemické prevence v USA.

Od doby, kdy se k moci dostala současná americká vláda, jsou někteří politici arogantní a neposlouchají vědecké a racionální hlasy. Po vypuknutí epidemie se postoje proti vědě a iracionální rozhodnutí amerických politiků zhoršily. Lze říct, že boj proti epidemii ve Spojených státech se stále každý den točí kolem administrativní moci.

Současně američtí politici bezohledně potlačují vědce. Například čínská lékařka v USA Helen Y. Chu varovala v lednu před vypuknutím epidemie ve Spojených státech a oznámila výsledky testů americké regulační agentuře, ale bylo jí nařízeno výsledky nezveřejňovat. Bývalý ředitel americké pokročilé správy biomedicínského výzkumu a vývoje Rick Bright varoval na několika interních setkáních v lednu, že je třeba věnovat pozornost vážnému nedostatku lékařských ochranných materiálů, jako jsou roušky. Ale tento racionální hlas se setkal s nepřátelstvím a byl potlačen americkými politiky.

Kromě toho známý vědec v oblasti infekčních chorob ve Spojených státech Anthony S. Fauci byl také zastrašován vysokými americkými vládními úředníky, protože trval na vědecké prevenci epidemie.

Proč američtí politici bezohledně potlačují vědu a racionální hlasy?

Analytici poukázali na to, že američtí politici se obávají, že rozsáhlá epidemiologická prevence ovlivní ekonomiku a pak ovlivní prezidentské volby. Američtí politici ignorují národní zájmy a cenné životy lidí. Američtí politici stále nevěnují pozornost rostoucímu počtu obětí epidemie. V současné době byl koronavirus diagnostikován u mnoha zaměstnanců Bílého domu a teprve potom Bílý dům poprvé vydal příkaz, že „je třeba nosit roušku". Stín epidemie už dopadl na Bílý dům.

Za takových okolností američtí politici ignorují bezpečnost veřejného života a násilně restartují ekonomiku. Anthony S. Fauci 12. května na kongresovém slyšení varoval, že pokud státy v USA nedodrží pokyny amerických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí, bude rychlé opětovné otevření velkou chybou. Webová stránka USA TODAY 12. května také zveřejnila článek, ve kterém se uvádí, že pro americké vůdce je nemožné porazit nebezpečného virového nepřítele bez vědy.

Podobně na úrovni mezinárodních vztahů, aby zakryly svou slabou prevenci epidemie, bez ohledu na vědecký konsenzus vědeckého kruhu o původu viru, USA trvaly na falešné zprávě, že „virus pochází z čínské laboratoře", což poškodilo vědeckého ducha.

Američtí politici navíc narušili běžný vědeckovýzkumný projekt mezi Čínou a Spojenými státy, což ztěžuje globální spolupráci v boji proti epidemii.

„Pokud politika potlačí vědu, je obtížné najít nejúčinnější způsob, jak zachránit životy lidí," věří Zheng Yongnian. Americká vláda by měla respektovat vědu. Například čínská vláda se rozhodla „uzavřít město Wuhan" a stále provádět meziregionální podporu, což prokázalo velkou vědeckost.

Epidemie je zrcadlem, které odráží vládnoucí úvahy. Ve Spojených státech byla věda a rozum zlomyslně ničena skupinou politiků, takže americká média zvolala „žijeme v zemi, která selhala".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1891 sec,0.0546 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,445kB