Sobota 09 květen 2020
Letecká přehlídka v Moskvě na počest 75. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 11:12:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes v den 75. výročí Vítězství nad Moskvou proletí 75 letadel a vrtulníků. Bombardéry vybarví nebe nad hlavním městem barevnými dýmy barvy ruské vlajky.

Letecká přehlídka se koná v Moskvě 9. května.

Nad hlavním městem proletěly také letecké komplexy Kinžal – čtyři stíhačky MiG-31K, které mohou nést hypersonické rakety, čtyři stíhačky Su-57 páté generace. Kromě toho v Moskvě buylo možné vidět dálkový průzkumný letoun A-50, dopravní letadlo Il-76, strategické bombardéry Tu-95MS a Tu-160, dálkové bombardéry Tu-22M3 a bombardéry frontové linie Su-24 a Su-34.

Přehlídky se zúčastnily stíhačky MiG-29, Su-30 a Su-35S a také vrtulníky Mi-26, Mi-8, Ka-52, Mi-35 a Mi-28N. Vzdušnou část přehlídky uzavírá šest útočných letadel Su-25.

Federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviacija upřesnila, že omezení používání vzdušného prostoru, která byla zavedena kvůli nácviku, nijak zvlášť neovlivnila provoz moskevských letišť.

Připomeňme si, že ruský prezident Vladimir Putin dříve oznámil odložení přehlídky Vítězství na Rudém náměstí z důvodu hrozby rozšíření koronaviru. Dodal také, že jakmile se nemocnost sníží, bude se konat průvod Nesmrtelný pluk. 9. května, v den oslav 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce, se v ruských městech uskuteční letecké přehlídky a ohňostroje.
Zdroj: Sputniknews.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDnes oslavujeme vítězství nad nacismem a vzdáváme hold všem 90 000 českým obětem 2. světové války   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 08:14:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes slavíme výročí konce druhé světové války. To nás, kromě vzpomínky na její oběti, musí vést i ke snaze o objektivní pohled na naši historii. Především dnešní doba oficiálních pokusů o přepisování historie by pro nás měla být velkým varováním! Proto je potřeba (mimo jiné) si neustále připomínat naše statečné české vlastence, bez kterých by dnes český národ již neexistoval!

Oficiální historiografie uvádí číslo 365 tisíc občanů Československa. Některá novější díla upřesňují počet na cca 90 tisíc Čechů a 277 tisíc obětí tzv. holocaustu, čímž je pravděpodobně myšlena především židovská národnost (byt se k ní dotyční třeba ani nehlásili), byť v ní mohou být zahrnuti i Cikáni, pobývající na území CR, kteří rovněž skončili ve vyhlazovacích táborech nacistické třetí říše. V případě Cikánů se jednalo o několik tisíc osob, celkově sice census z roku 1930 uváděl celkový počet Cikánů na 32 tisíc, ale většina z nich žila na území Slovenska.

Z těch 90 tisíc etnických Čechů, kteří zahynuli v době protektorátu byla 1/3 vojáci aktivně bojující proti nacistům na různých bojištích 2. světové války, 2/3 pak tvořili civilisté – většinou aktivní odbojáři. To zcela popírá módní „pravdoláskařskou“ propagandu o Češích kolaborantech s nacisty, neboť počet popravených odbojářů a padlých vojáků byl poměrně daleko vyšší než u jiných evropských národů (Francouzi, Holanďané, Norové, Dánové atd).

Otázkou zůstává, jak moc lze za “české oběti” nacistického řádění pokládat ony oběti holocaustu. V případě Cikánů je odpověď zřejmá – předváleční Cikáni se za Čechy nepovažovali. Zkrátka se najednou po rozpadu Rakousko-Uherska ocitli v novém státě, ke kterému neměli žádný vztah. Složitější je otázka v případě Židů. Podle všeho se zdá, že předváleční Židé se za Čechy ve velké většině spíš nepovažovali a to přesto, že předválečné Československo jim bylo velmi výrazně nakloněno. Především v osobě prezidenta Masaryka, který proslul obhajobou obviněného Žida Hilsnera v případě vraždy mladé české dívky A. Hrůzové v obci Polná (tzv. Hilsneriáda) a v době svého výkonu prezidentské funkce byl Židům velmi nakloněn. Většina Židů v předválečném Československu mluvila bud německy, maďarsky, nebo jidiš (Slovenko, Zakarpatská Ukrajina) a k Čechům měla spíš zdrženlivý vztah (viz. pohrdlivé označení gojim). Zajímavé ale je, že se Židé nehlásili masově ani k židovské národnosti. Tomu ostatně nasvědčují i výsledky oficiálních censů z let 1921 a 1930 (kdy se Židé mohli přihlásit k židovské národnosti bez ohledu na znalost, či neznalost, hebrejštiny)

Rok - Počet Židů

1921 - 35,6 tis.
1930 - 37 tis.
1950 - 160 tis.
1961 - 134 tis.

Z výše uvedených čísel je patrné, že většina z oněch ca 270 tisíc Židů, kteří měli později zahynout ve vyhlazovacích táborech, se k židovské národnosti, ale ani československé (české) nehlásila a podle všeho se tedy hlásila k národnosti německé a na Slovensku pravděpodobně k maďarské národnosti (na základě jazykové příslušnosti). Důvod byl podle všeho prostý, mnozí neuměli dobře česky a jejich prvním jazykem byla němčina, nebo maďarština. Dalším faktorem mohlo být, že po vzniku Československa v roce 1918 se najednou německy mluvící obyvatelstvo (bez ohledu na to, zda to byli Němci, nebo Židé) ztratilo své privilegované postavení z dob Rakouska-Uherska, kdy němčina a příslušnost k německy mluvící vrstvě prostě byla výhodou. Proto také zpočátku německy mluvící obyvatelstvo nemělo k novém Československu příliš pozitivní vztah a u německé menšiny postupně došlo k úplnému odcizení ve 30. letech po nástupu A. Hitlera k moci.

Další indikací je fakt, že většina předválečných autorů, umělců židovského původu psala svá díla v němčině. Viz třeba F. Kavka (das Schloss, der Process atd). A skutečnost, že většina židovských novin za první republiky rovněž vycházela v němčině (Prager Presse, Prager Tagblatt). Odvolat se rovněž můžeme i na židovské autory poválečného holocaustu (třeba S. Wiesenthal), kteří o v ČSR (protektorátu) žijících Židech mluvili jako o těch, kteří mluvili po generace nejčistější němčinou.

Můžeme se sice domnívat, že mnoho v ČSR žijících Židů nalezlo k českému státu mnohem bližší vztah těsně před obsazením ČSR nacisty, ale přesné informace bohužel k dispozici nemáme. Je ale faktem, že se mnozí Židé aktivně zapojili do boje proti nacistům a vystupovali většinou jako Čechoslováci. To jak na Západě (Francie a Anglie, zde bojové jednotky činili převážně bývalí vojáci Československé armády – Češi a Slováci, tedy v naprosté většině nežidé. Židé spíš působili v propagandistických oborech jako rozhlas atd . např Pavel Tigrid – původním jménem Schönfeld), tak především v bývalém SSSR, kde se mnozí Židé aktivně zapojili i do činnosti bojových jednotek. Řada z nich projevila v bojích po boku Rudé armády velkou osobní statečnost a položila v boji proti nacismu své životy. Například při obraně Sokolova při prvním nasazení československých jednotek na východní frontě. (Z historických pramenů není zcela jasné, kam jsou tito padlí vojáci zahrnuti. Zda do obětí holocaustu, či do padlých vojáků zahraničních armád.) Zapomenout nesmíme ani na Slováky, kteří bojovali v zahraničních československých jednotkách pro nacistům. Za všechny J. Gabčík, který s J. Kubišem provedl úspěšný atentát na R. Heydricha.

V souvislosti se studiem příslušných pramenů stojí za povšimnutí obrovský nárůst počtu Židů v roce 1950 v ČSR. Ačkoliv většina z nich podle oficiálních zdrojů zahynula v nacistických vyhlazovacích táborech na území Polska. Například v roce 1950 se k židovské národnosti hlásilo 160 tisíc Židů a v roce 1961 ještě 134 tisíc (viz census 1950 a 1961: https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c7/a3670/f96/100023se_samanova-narodnost%20EN.pdf ). Tahle nejasnost by rozhodně stála za vysvětlení. Bud druhou světovou válku přežilo výrazně víc Židů, než udává oficiální historiografie (například formou ukrytí mezi českým a slovenským obyvatelstvem apod.), či došlo k nějaké imigraci Židů do ČSR po roce 1945 (viz třeba přesun ca 300 tisíc polských židovských rodin přes české území v letech 1948-51 na Západ a do Palestiny), nebo jsou údaje o obětích nesprávné. Bohužel bychom se, byť věcně podloženou historickou polemikou, dnes vystavovali nebezpečí trestního stíhání (zákon o popíráni genocidia nedovoluje jinou než oficiální interpretaci této historické otázky. Zákon navrhlo a prosadilo duo M. Benda a J. Payne z ODS v roce 2000). Proto necháváme na každém čtenáři, aby si zkusil odpovědět na tuto otázku sám! Varujeme ale před příliš veřejnou debatou, protože liberální demokratický režim si v tomto případě umí vždy poradit, viz například závěr soudního „znalce“ při procesu s A. Bartošem předsedou Národní demokracie, kdy znalcovo „máte sice pravdu, ale je to nevyvážené“ snad jednou vejde do síně hanby tzv. „liberální demokracie“. Podobné omezování svobody slova a projevu je urážkou především všech židovských obětí nacistického řádění. Jako by nějaká pravdivá historická událost potřebovala mít oporu v zákonech omezující její objektivní zkoumání!

Dnes si připomínáme 90 tisíc statečných českých mužů a žen, kteří položili oběť nejvyšší v boji proti nacistickým okupantům a za záchranu našeho národa a proto by jsme neměli na jejich památku zapomínat a vylhanou protičeskou propagandu o “českých kolaborantech s nacisty” rozhodně odmítat! Stejně tak s úctou vzpomínáme na všechny další oběti nacistického řádění, bez ohledu na jejich původ a národnost a obzvláště pak těch, kteří položili život při osvobození naší vlasti a je nám jedno zda přišli z východu, západu a nebo zde žili. Čest jejich památce!

Adam F. a Tomáš M.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHegemon jen tak neodejde   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:55:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco globální ekonomika upadá do recese, k čemuž aktivně přispívá koronavirová pandemie, USA již osnují plány nejen pro oživení vlastní ekonomiky, ale také pro odstranění geopolitických soupeřů, jako je Rusko a Čína. Očekává se, že mnoho zemí bude v důsledku současné krize oslabeno. Oponenti nebudou schopni se adekvátně bránit a partneři a neutrální strany budou donuceni zaujmout postoj, který jim bude diktovat Washington. Z toho důvodu, aby byli všichni zaskočeni, je nutné připravit vhodné akční strategie.

Pomsta je plánována na několika frontách najednou, přičemž jednou z nich je globální energetický sektor. Zatímco ceny ropy kolísají, USA se rozhodly přeorganizovat trh s jadernou energetikou. Ve zprávě, nazvané „Obnova konkurenční výhody jaderné energetiky Ameriky. Strategie pro zajištění národní bezpečnosti USA“, kterou nedávno publikovalo americké ministerstvo energetiky, se uvádí, že „americká vláda vstoupí na trhy, jimž v současné době dominují ruské a čínské podniky, vlastněné státem (tzv. SOE), a získá zpět svou pozici světového lídra ve vývozu jaderných technologií, nejlepších ve své třídě, a s tím i přísné standardy, týkající se nešíření jaderných zbraní. Obnovíme jadernou důvěryhodnost Ameriky a názorně tak předvedeme odhodlání a závazek USA konkurovat na diskutabilních trzích a stát se odpovědným partnerem pro jadernou energii.“ To poukazuje na to, že s tím související odhady nákladů na „konkrétní akce“ byly zahrnuty do rozpočtu na rok 2021. Tudíž to bude rok, kdy USA zahájí aktivní opatření proti Rusku a Číně. Americký Kongres podpoří Ministerstvo energetiky, což může být chápáno jako možné uložení sankcí proti hlavním podnikům. Je zajímavé, že vzhledem k Rusku se ve zprávě uvádí, že země učinila ze svých dodávek energie „výzbroj“ v podobě „donucovacího prostředku“, a „dominuje na trzích s jadernou energetikou“.

Obecně řečeno, týká se to výroby a dodávek jaderných reaktorů, prodeje jaderného paliva do jiných zemí a přístupu k uranu. Zpráva navíc prosazuje koncept nešíření jaderných zbraní a jaderné bezpečnosti, což ve skutečnosti znamená vměšování USA pod rouškou kontrol a inspekcí. Je ironií, že Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) neuvádí ve zprávě ani jedinou zmínku, ačkoli tam je prostor pro zájmy amerického ministerstva obrany. Uvádí se tam, že: „USA mají vypracované obranné potřeby, které také dlouhodobě závisí na slušném cyklu jaderného paliva. V současné době existují dvě obranné potřeby pro uran: uran s nízkým obohacením, který je nutný k výrobě tritia, požadovaného pro jaderné zbraně, a vysoce obohacený uran, který se používá jako palivo pro jaderné reaktory námořnictva.“

Cílem je zavedení protekcionistických opatření pro americký trh s ohledem na dodávky ruské jaderné energie, a také užší spolupráce s ruskými klienty na zahraničním trhu.

Existují také plány na posílení amerického výzkumu a vytvoření jaderné průmyslové základny, která by byla co do struktury podobná obranné průmyslové základně.

Současně lze z různých amerických zdrojů vyvozovat, že v Arktidě bude docházet ke konkurenčnímu soupeření. Dánští a američtí vedoucí představitelé oznámili 23. dubna informaci o finančním a diplomatickém balíčku pro Grónsko ve výši 12 milionů dolarů, s jehož pomocí má být „otevřen konzulát na ostrově ve snaze posílit vzájemné vazby a čelit rostoucím zájmům Ruska a Číny v Arktidě“.

Americká média také vyjadřují znepokojení nad tím, že Rusko plánuje postavit nové jaderné ledoborce, které by mohly sloužit na severomořské trase, a to i v zájmu Číny. Oproti tomu USA mají pouze dva ledoborce, oba postavené v 70. letech. A finanční prostředky jsou pouze pro dva ze šesti plánovaných ledoborců pro pobřežní stráž, které navíc budou hotovy až v roce 2024.

Pro zeměpisné šířky Arktidy americká armáda také testuje drony a pozemní roboty, které byly použity jako součást cvičení Arctic Edge 2020, jež se konalo v únoru na Aljašce. V tiskové zprávě se opět zmiňuje hypotetické napětí v tomto regionu, a pokud jde o USA, neshody se mohou týkat jen Ruska.

USA také věnují více pozornosti Tichému a Indickému oceánu kvůli aktivitám Číny v tomto regionu.

Při potvrzovacím slyšení Výboru pro ozbrojené služby Senátu, které proběhlo před dvěma lety, admirál Philip Davidson řekl, že bude pracovat na zvýšení vojenské přítomnosti na čínských hranicích. Nyní se tato reorganizace amerických sil začíná rýsovat.

Na začátku dubna americký odborník zveřejnil, že na výsadkové lodi USS America v Pacifiku byli poprvé rozmístěni kybernetičtí specialisté z 31. expediční jednotky námořní pěchoty. Jejich cílem je vytvořit pracovní metodu pro budoucí týmy, zabývající se otázkami kybernetické bezpečnosti. Kontingent kybernetických specialistů byl přiřazen k 7. americké flotile bezprostředně po cvičení Cobra Gold 2020 v Thajsku, kterého se také zúčastnily vojenské jednotky z Japonska, Malajsie, Indonésie a Singapuru.

Kromě toho americké indo-pacifické velení oznámilo, že potřebuje investici 20 miliard dolarů. Tato žádost již byla předložena Kongresu. Pentagon uvažuje o zřízení zvláštního fondu, který bude tichomořskou verzí Evropské iniciativy pro omezení vlivu, založené výhradně kvůli omezení vlivu Ruska. Pacifická odstrašující iniciativa by byla zaměřena na jednání s Čínou.

Začaly se také šířit falešné zprávy, že Čína testuje jaderné zbraně s nízkým výnosem, což by mohlo naznačovat porušení dohod o omezení jaderných zkoušek.

Avšak USA pro to nemají žádné zřejmé důkazy. V květnu 2019 byla učiněna podobná prohlášení ohledně Ruska. Je pravděpodobné, že dalším krokem budou aktivity, související s americkým jaderným arzenálem.

Rusko také bylo obviněno z testování protisatelitních raket. Americký generál John Raymond, který stojí v čele vesmírných sil, prohlásil, že „Spojené státy americké jsou připraveny a odhodlány odrazit agresi a bránit národ, naše spojence a americké zájmy před nepřátelskými činy ve vesmíru“, přičemž testování raket, nesoucích kosmickou loď, bylo důkazem „pokryteckého prosazování návrhů na kontrolu zbrojení ve vesmíru ze strany Ruska“. Rusko však oficiálně neprohlásilo, že to je ve skutečnosti „protisatelitní raketa“. Je to pouze spekulace, s níž přišla americká armáda a média.

Spekulací však není to, že americké vesmírné síly začínají rozmísťovat systém, který ruší zahraniční satelity, přičemž v této souvislosti byly zmíněny ruské satelity. Nejen, že bude v několika příštích letech zřízena síť pozemních radioelektronických rušicích stanic, ale na oběžnou dráhu budou vypuštěny desítky nových vojenských satelitů.

V současné době probíhají diskuse o navýšení počtu bombardérů nebo o zvýšení neseného nákladu všech letadel, spadajících pod americké Velitelství globálního úderu vzdušných sil (Air Force Global Strike Command).

A nakonec je třeba říci, že Bílý dům na začátku dubna oznámil, že v Karibiku zdvojnásobí počet amerických vojáků. Týká se to námořnictva USA, průzkumných letadel, útočných helikoptér letectva USA a lodí pobřežní stráže. Americký ministr obrany sice hovořil o rozšíření operací proti drogovým kartelům, působícím v Kolumbii, ale toto oznámení bylo vnímáno jako politický nátlak na Venezuelu.

Kombinací těchto různorodých, avšak vzájemně propojených faktů, lze vysledovat, že hlad Ameriky po globalizaci se nezmenšuje, ale Pentagon a americké ministerstvo zahraničí pod rouškou hrozeb z Ruska a Číny spíše pracují společně na tom, aby zachovaly a posílily geopolitickou dominanci země.

Leonid Savin

The Hegemon Won’t Leave vyšel 5. května 2020 na Oriental Review. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8302-hegemon-jen-tak-neodejde.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Díky Rusko   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:46:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejsem milovníkem formálních projevů, ale jsou momenty v životě národů, kdy, byť třebas i hutně, jsou nezbytné, zejména když cítím, že na 15 000 členů skupiny Přátel Ruska v České republice, kterou jsme založili spolu s přáteli před pěti lety v důsledku protiruského puče na Ukrajině na to čeká.

Prožíváme 75. výročí ukončení nejstrašnější války v historii lidstva v atmosféře, kdy nás zároveň postihla největší přírodní pohroma od jejího ukončení, pandemie koronaviru, která v různé intenzitě, s různou mírou ztráty na životech v jednotlivých zemích a s nástupem zřejmě největší celosvětové ekonomické krize opět od konce této války dopadá a bohužel hlavně ještě dopadne na lidstvo.

Každá taková krize na počátku i na konci vyvolává celou řadu společensko – politických důsledků, jejichž charakteristikou jsou jak pozitivní změny, tak i nánosy společenské špíny a patologie.

Tak jako podpis Mnichovské dohody vyvolal v Československu okamžitě vlnu protiruské a protibenešovské reakce, která vyústila ve vytvoření 2. republiky, jež negovala pokrokové a humanistické hodnoty 1. republiky, i dnes myšlenkově stále stejní čeští fašisté reprezentovaní i opozičními stranami Pirátů, ODS a TOP 09, kdy primátor Hřib, starostové Novotný a Kolář jsou pouhými nejviditelnějšími představiteli, jejich jednání je široce přijímáno členy jejich stran.

Dostává se jim podpory i některých nejtemnějších protiruských představitelů zahraničí jako je generální tajemník NATO Stoltenberg, který se snaží odvrátit pozornost od naprostého rozvalu všech vojenských protiruských aktivit v této době, které měly původně triumfálně ukázat sílu této organizace verbálním přiživováním na protiruské tónině.

Budiž řečeno jednoduše. Na protinacistickém a protifašistickém odporu se podílelo vícero národů a často jen ta pokrokovější část z nich. Ale rozhodující porážka nacistického Německa započala v Sovětském svazu, kdy za nepředstavitelných obětí Rudá armáda zvrátila postup německých zločinců a jejich spojenců a nastartovala bolestný, ale úspěšný úder směr Berlín.

Není zapotřebí vůbec porovnávat jednotlivé bitvy. Stačí konstatovat, že Hitler na počátku spolkl a rozdrtil jako malinu jednu evropskou zemi za druhou a kdyby jako šílenec nezaútočil na Rusko, nebylo síly, která byla schopna se mu postavit.

A tak zatímco naši fašisté Hřib, Novotný, Kolář a jejich političtí stoupenci a mediální a historičtí pomahači, filigránsky buď v lepším případě tvrdí, že Rudá armáda neměla na osvobození Prahy vliv, protože Praha se osvobodila sama, nebo v horším, že nás osvobodili s Němci kolaborující vlasovci. Každý normální člověk chápe, že když po porážce Berlína se mohutný 1. Ukrajinský front pod vedením maršála Sovětského svazu S.I. Koněva, později vyznamenaného prezidentem Edvardem Benešem (stejně jako ovšem byl oceněn i generál Patton) který dostal příkaz k poslední evropské vítězné anabázi na pomoc Praze, nacisté logicky poté, co již byla podepsána kapitulace, se snažili zachránit úprkem do amerického zajetí, pak Praha skutečně byla již z valné míry díky této situaci zachráněna, ovšem stejně se odvíjela situace v Plzni, kdy po příjezdu Američanů nebylo co osvobozovat.

Ovšem to není podstatné. Francouzům, Italům nemusí naprosto nikdo vysvětlovat, jaká byla úloha Ruska pro porážku nacismu i fašismu, i když na jejich území Rudá armáda nevstoupila.

Stačí skutečně porovnání mapy Evropy před vpádem Hitlera do Sovětského svazu a po něm.

Mimochodem. Ne každý na Západě sdílí protiruské postoje našich fašistů Hřiba, Koláře a Novotného. Emanuel Macron, jak známo se chtěl zúčastnit zítra přehlídky na Rudém náměstí k 75. Výročí osvobození a tak jako po nedávném společném prohlášení Donalda Trumpa a Vladimíra Putina u příležitosti setkání sovětských a amerických vojsk na Labi, kde vysoce ocenili význam spojenectví v boji proti nacismu. A i včera Trump uprostřed zatím drtivého průběhu koronavirové krize v USA a během telefonního rozhovoru s Vladimírem Putinem učinil v dnešní době příznačné humanitární gesto a rozhodl o zaslání ventilátorů do Ruska.

Tak jako po roce 1945 všechny české strany politické strany, které selhaly po Mnichovské dohodě byly pro jednoznačný odpor široké veřejnosti (a rozhodně nejen komunistů) nepřipuštěny k politickému životu, jsem přesvědčen, že nikoliv ve volbách do Senátu, kdy zřejmě naše fašistické strany opět zabodují, ale v příštích sněmovních volbách v roce 2021 zažijí drtivou volební porážku.

A to bude to pravé spravedlivé rozhodnutí té rozumné části českého lidu.

Nikdy je nesmíme připustit k moci.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Česku víme přesně jen to, že nevíme nic   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:43:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V mediích se objevil článek o Rusákovi, který přiletěl do Česka s ricinem v kufříku a schoval se okamžitě na ruské ambasádě.

BIS prý nemá nic společného s tím, že se to prošvihlo, což v náznaku znamená, že si to novinář nevymyslel.
Prezident nic neví, premiér nic neví a stejné to je s těmi, kteří mohou tajné informace dostávat. Občan již neví vůbec nic, protože tajné služby mu nesmějí ani naznačovat.

V Česku, podle Cimrmana nehledáme pravdu, ale vždy jen vyvracíme omyl.

A pak se to stane:

Dřív než mohl být proces poznání dokončen a omyl zcela vyvrácen, do hry vstupuje, jako Deus ex Machina, Česká policie.
Tři politici jsou pod její ochranou, zní její prohlášení.
Představení je zachráněno a hra může pokračovat.
Policie nahradila pochybnosti o mužíkovi s ricinem kouskem pravdy.
Kdyby politikům nebezpečí nehrozilo, ochranu by neposkytla, to dá rozum.
Český občan ví, že jsme v zastrašování a fackování soběstační.
Mužiky z dovozu nepotřebujeme.

Cožpak není na přesdržku, když jeden z chráněnců policie prohlásí:

„To jsem měl při včerejší předtáčce pro OVM vědět, že ve studiu bude dnes opět ta svině Vojtěch Filip. Musí tam toho duševního mrzáka zvát. Co jako lži toho chudáka vyváží?“ ptal se Novotný a záhy doplnil: „Jestě jednou řekne, že jsem si požádal o ochranu, a normálně pojedu na ty Kafky a rozbiju tomu zmrdovi hubu.“

Dalo by se to přehlédnout, kdyby se do hry nevložil šéf NATO:

"Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se postavil za pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a další starosty, kteří kritizují Rusko a byla jim nedávno přidělena policejní ochrana. V rozhovoru pro Českou televizi Stoltenberg uvedl, že NATO důrazně odmítá jakékoli podobné zastrašování. Policejní ochranu nedávno dostali primátor Hřib, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS)."

A vše se dál větví: Stoltenberg buď nalítl na kachnu z malého českého rybníku nebo je celá věc součástí propagandistických akcí proti Rusku.

Válku jsme už dlouho neměli a pod nenávist je třeba přikládat.

Fascinující, říká si možná nad nebeskou kávičkou Tereza Spencerová.

Autor: Jiří Jírovec
Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon1945 - 2020: Nejdůležitější výročí osvobození...   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:30:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
1945 - 2020: Nejdůležitější výročí osvobození. Přepisování historie nabralo na intenzitě. Měli jsme být zlikvidováni. Oslava zrádců. Svědomí Prahy a ostuda s pomníky. Ještě žijí pamětníci. Nacistická pravda a láska

Jiří Kobza je šokován současnými snahami o přepisování nedávných dějin, kdy měl český národ namále, a připomíná některé významné momenty květnového osvobození Prahy

Včera, 7. května, jsem se na vokovickém hřbitově spolu s kolegy z Českého svazu bojovíků za svobodu včetně jeho místopředsedy, veterána bojů Pražského povstání plukovníka Emila Šneberga, zúčastnil pietního aktu na počest sovětských osvoboditelů Československa a Prahy, kteří jsou zde spolu s jejich českými spolubojovníky pochováni. Padli v těžkých bojích s německými okupanty v Divoké Šárce a v dalších částech Prahy 6, jejíž vedení dnes pomníky našich osvoboditelů hanebně bourá.

A v časech, kdy jiní pražští komunální politici staví pomníky a poklonkují nacistickým kolaborantům, takzvaným vlasovcům. V časech, které jsou kouzlem nechtěného charakteristické nedávným výrokem poslance Pavla Žáčka (ODS): „Historie se vyvíjí“…

V časech, kdy je pomalu jako rozhodující bod obratu druhé světové války prezentována "bitva o Řeporyje".

Nová doba

Letošní oslavy osvobození naší republiky – osvobození, které zároveň znamenalo odvrácení reálného rizika plánované úplné genocidy českého národa ze strany Německa, jsou snad těmi nejdůležitějšími od roku 1989. A to zejména z toho důvodu, že se nacházíme uprostřed tvrdého politického boje o zfalšování moderních československých respektive českých dějin, zejména skrze reinterpretaci příčin, průběhu a výsledků druhé světové války. Tento boj ovšem není veden výhradně a pouze o výklad minulosti, ale jde především o boj o naší přítomnost a budoucnost.

Boj o to, zda zůstaneme tradičně antinacistickým, antitotalitárním národem a státem, anebo nenávratně projdeme procesem probíhající fašizace a nacifikace České republiky, procesem, který je paralelně veden domácími i zahraničními silami.

Jeho vnější nenávistné projevy vidíme všude kolem sebe, jejich posledním hitem je jakési pronacistické obrazoborectví, které si libuje v tom, že za podpory části politické scény likviduje pomníky hrdinů, kteří zachránili existenci tohoto národa – a nahrazuje je pomníky nacistických a esesáckých vrahů českých a slovenských občanů. Za blahosklonného pokyvování či mlčení většiny představitelů státní exekutivy.

Alibističtí vládní představitelé často papouškují, že to, jaká kde bude či nebude stát socha, je čistě věcí místní samosprávy, a že to toho centrální moc nemá co mluvit. V této logice, jelikož každý jeden centimetr čtvereční české půdy je součástí území nějaké obce, kterých máme něco přes 6.000, tu za pár měsíců můžou stát na hlavních náměstí tisíců českých obcí a měst, od Dolní Lhoty po Václavské náměstí, sochy Adolfa Hitlera – a vedoucí představitelé státu si jen opět mohou umýt ruce a říci, že je to v pořádku – je to přece věc samosprávy. Jejíž vedení, při mizivé volební účasti, zvolilo třeba 10% obyvatel dané obce.

V souvislosti s přepisováním dějin také často slýcháme, že jsme vlastně národ Čecháčků, který nikdy pořádně nebojoval, ale v podstatě pouze kolaboroval. Nic není vzdálenějšího historické pravdě – Československo si svou existenci muselo tvrdě vybojovat a obhájit i vojensky, ihned po 28. říjnu 1918 v tvrdých vojenských střetech s Němci, Poláky a Maďary. Výkony našeho protiněmeckého domácího a zahraničního odboje jsou naprosto unikání a obdivuhodné - včetně popravy kata Heydricha. A můžeme jen připomenout slova někdejšího šéfa úřadovny pražského gestapa Hanse-Ulrich Geschkeho, že Češi jsou zdaleka nejhůře spolupracující okupovaný národ.

Trn v oku

Naprosto stejně se dnes nestydatě lže o tom, že sovětská armáda Prahu neosvobodila, že zde vůbec nebojovala. Že se v podstatě jednalo o jakousi specifickou vojenskou přehlídku.

Pražské povstání proti německým okupantům bylo a je trnem v oku všem, kteří tolik chtějí přepisovat historii a zejména výsledek druhé světové války. Pražské povstání - a hlavně reálně se blížící příjezd Rudé armády - zabránilo obrovským masakrům a zničení přinejmenším podstatné části Prahy, včetně mostů přes Vltavu, německým wehrmachtem a především německými jednotkami SS. Vědomí, že Rudá armáda se již probíjí přes Krušné hory a během dvou dnů bude v Praze, mělo zásadní vliv na rozhodování německých velitelů a pohlavárů tzv. vlasovců, kteří do té doby poslušně a věrně bojovali bok po boku hitlerovců a nechávali za sebou stovky mrtvých Američanů, Britů a Francouzů po bojích, které vedli proti spojenecké invazi v Normandii.

To jen na dokreslení další goebbelsovské lži o tom, že vlasovci byli bytostní ruští demokraté, kterým šlo pouze o osvobození své vlasti od komunismu. Ne, bylo to nacističtí slouhové a satrapové. Nemluvě o stovkách vlasovci zavražděných a umučených civilistů v českých zemích, na Slovensku, v Polsku, na Ukrajině či v Bělorusku.

Na co dnešní obdivovatelé zběhů, zrádců a vrahů z řad vlasovců také "zapomínají", jsou rozkazy, které ohledně Prahy a pražských povstalců vydával německý armádní šéf polní maršál Schörner. „Krvavý Schörner“, který od února 1945 velel skupině armád Střed na území Protektorátu Čechy a Morava, s blížícím se koncem války vydával jedno krvavé nařízení za druhým. Mimo jiné doporučil jednotkám v Praze, které už byly obklíčeny, aby bez váhání zneužily bezbranné obyvatele města, a použily je jako ochranné živé štíty.

Svoji politiku na území Protektorátu zdůvodňoval například tím, že skutečným cílem Rudé armády není prioritně Berlín, ale metropole Čech a Moravy Praha. Pod heslem: „Kdo je vládcem české kotliny, je skutečným vládcem Evropy.“

Poslední útok na Prahu

Schörner osobně neoperoval jen v Praze, například 5. května se objevil ve středočeském Mochově, kde dal jeho obyvatelům krátké ultimátum - do 10 minut odevzdat všechny zbraně, jinak Mochov vyhladí. Zbraně byly včas odevzdány.

3. 5. 1945 vydal zase rozkaz tohoto znění:

"Za současné situace je správný každý prostředek k zamezení vzplanutí povstaleckého hnutí. Jenom nyní neukázat žádnou slabost. Proti každému ohnisku nepokojů bezohledně zakročit. Účastníky decimovat. Stejně tak zakročit proti všem měkkým a váhavým ve vlastních řadách, kteří v této hodině selžou.“

Uvědomme si, že německá armáda na území Protektorátu i tehdy ještě čítala kolem milionu vojáků ve zbrani.

Již začátkem dubna 1945 se navíc nacisté pustili do opevňování Prahy. Na vyvýšených místech, na Petříně, v Kinského sadech a na Letenské pláni vznikly pozice pro umístění těžkého dělostřelectva. Přes Letnou, Haunspalku a Bubeneč byly naplánovány ústupové trasy. Žádný most před Vltavu neměl padnout do rukou protivníků. Tato a další opatření měla zajistit, že se němečtí vojáci nedostanou do ruského zajetí - i to, že za nimi zůstane místo Prahy jenom vydrancovaná spálená země.

V neděli 6. 5. také vznikl požadavek velitele pražských jednotek SS, hraběte Carla von Pückler-Burghauss na bombardování Prahy: „Mnoho zápalných bomb, celé hnízdo musí hořet.“ A 7. 5. začal generální útok jednotek SS proti Praze, provázený neslýchanými brutálními zločiny na českém civilním obyvatelstvu.

Ze cvičiště SS na Benešovsku vyrazili na Prahu ve dvou proudech bojový svazek SS „Wallenstein“, bojová skupina SS „Millowitz“ pak z milovického vojenského prostoru, bojová skupina generála Reimanna z Českého Brodu a bojová skupina 4. pluku SS „Der Führer“ od Litoměřic. Na cestě k Praze jednotky SS brutálně zasahovaly proti všem pokusům brzdit jejich postup.

Zasluhují úctu

Nyní si tedy zkusme představit, co by se asi v Praze a s jejími obyvateli dělo, nebýt zde reálná vize přijíždějící Rudé armády, která znamenala odříznutí německé cesty do amerického zajetí a vysokou pravděpodobnost, že pachatelé válečných zločinů budou pochytáni a souzeni nikoli na „demokratickém“ Západě, ale v Československu nebo přímo v Sovětském svazu. Je tedy nesporným historickým faktem, že nástup Rudé armády a její zásah v Praze naše hlavní město a jeho obyvatele zachránil.

Někteří vlasovci sice na poslední chvíli – a na krátký čas cca 24 hodin - otočili zbraně proti svým dosavadním spojencům a pánům, ale důvody této jejich další zrady byly čistě egoistické.

Je historickým faktem, že v době, kdy Němci vraždili namátkou bezhlavě (Krč, Pankrác, Pražačka) pražské civilisty, ženy i děti, byl blížící se – a pak skutečný – příjezd Rudé armády pro Prahu nepopiratelnou spásou a záchranou tisíců životů. Rudoarmějci, kteří v Praze padli v boji proti vojákům wehrmachtu a fanatikům SS, si právem zaslouží naši vděčnost a úctu. Je paradoxem, že řada z těch, kteří nyní tak nadšeně kopou do pomníků a do památky padlých hrdinů, by se bez jejich statečnosti a obětavosti nikdy nenarodili..

A zaplať Bůh, že tu jsou s námi ještě někteří žijící pamětníci a účastníci tehdejších dějů, jako právě třeba plukovník Emil Šneberg, aby předali své svědectví – a nenechali (pro)nacistickou lež a nenávist, která se sama nazývá pravdou a láskou, zvítězit.

Zatím…

Jiří Kobza
Zdroj: Proti Proud


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak dnešní rusofobní režim přepisuje dějiny ....   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:23:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Takže shrňme si, co si máme podle nových vykladačů historie myslet, jaké jsou nové jediné čisté pravdy:

1. Němci žádní fašisté a nacisté nikdy nebyli!

2. Druhou světovou válku de facto rozpoutalo Rusko.

3. Za všechny zlořády během II. světová války je zodpovědné Rusko.

4. Celý svět by osvobodili spojenci, ale zlé Rusko jim do toho hodilo vidle.

5. Jediní hrdinové z Ruska byli Vlasovci, protože se přidali k hodným Němcům v rámci odboje proti zlému Rusku.

6. Další zlouni jsou Češi, kteří po válce vystěhovali hodné Němce zpět do jejich vlasti do Německa.

7. Většina ruských vojáků zemřela na různé nemoci a na alkohol, takže absolutně nezle říct, že je zabili hodní Němci.

Klidně mě doplňte, v podstatě toto je nová verze dějepisu nejen pro ZŠ.

Autor: Misha Julišová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPOMOC EU? ZAPOMEŇTE! NEJVÍCE DOSTANE NĚMECKO   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:20:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak dlouho diskutovaná pomoc EU pro postižené státy bude, ale vězte, že klíč k rozdělení je opravdu zvláštní.

Stát, který se celou dobu plácá po ramenou, že se ho krize zas až tak nedotkla a jak jsou tam všichni ihned zdraví, tj. Německo, dostane z celkové sumy 1 900 miliard eur celých 52%!!!!

Ostatní, včetně států nejpostiženějších, tj. Itálie či Španělsko, obdrží ve srovnání s Německem "pár drobných": Francie a Itálie 17 %, Belgie 3 %, Španělsko spolu s ostatními nedosáhne ani na hranici 2 %.

Zdroj: https://www.ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExpertka: Proč šéf české diplomacie nepřipomněl, jak jeho zemi podarovali nacistům?   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 07:11:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti, kteří stojí za zkreslením dějin druhé světové války, se spoléhají na nevědomost budoucích generací, myslí si profesorka historie a vyučující na Sofijské univerzitě Darina Grigorovová.

V zemích východní Evropy se pro zmiňování těch událostí používá jiná terminologie, ve které nemusí ani Rudá armáda již figurovat, řekla historička v rozhovoru s Bulharským národním rádiem.

„Účast Rudé armády je momentálně rozmazaná, je obvyklé hovořit o spojeneckých silách. No a nakonec rudoarmějci zmizí úplně, všechno k tomu směřuje. Pozornost se uděluje nepodstatným bitvám. (…) Ale nemyslím si, že taková primitivní propaganda bude mít vážné výsledky, spíše odpuzuje,“ uvedla historička.

Západní Evropa se pokouší narušit události těchto let za pomoci východní Evropy. Historička tak okomentovala společné prohlášení Spojených států a ministerstev zahraničí evropských zemí, které byly součástí východního bloku.

„Kým byla osvobozena Osvětim? Rudou armádou. Nebyl tam ani jeden spojenec. (…) Naštěstí si to pamatují i samotní Židé. Je však velmi příznačné, že západní Evropané na to sami chtějí zapomenout pomocí ministrů zahraničí východní Evropy, kteří se účastnili této deklarace,“ poznamenala.

V souvislosti s takovým společným prohlášením je třeba si připomenout, co se stalo s Československem před vypuknutím druhé světové války, uvedla Grigorovová.

„A hned mám jednu otázku. Je to jeden z účastníků, český ministr zahraničí. Je to velmi zajímavé, protože nezmínil Mnichov roku 1938, kdy západní Evropa podarovala Československo Německu, Polsku a Maďarsku. Nacistickému Německu. Na to si vůbec nepamatují. A nyní se v Praze postavila pamětní deska vlasovcům,“ uvedla historička.

Kromě toho poznamenala, že v západní Evropě s takovými prohlášeními na adresu Sovětského svazu nevystupují.

„Všimněte si, nemluví o tom ministři zahraničí západní Evropy. Ve Vídni by nikoho ani jen nenapadlo něco dělat s památníkem sovětské armády. Spojené státy využívají východní Evropany. Není náhodou, že je Mike Pompeo, tento významný Evropan, v čele (tohoto společného prohlášení, pozn. red.). Protože nyní se používá východní Evropa na to, aby sabotovala západní Evropu čistě v zahraničních cílech a aby sabotovala vztahy mezi Evropskou unií a Ruskou federací. V tom je smysl takové aktivity ze strany Východoevropanů,“ uvedla.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CsZa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický odborník reagoval na to, že americká vláda tvrdí, že nový koronavirus pochází z čínské laboratoře: Nesmysl!   
Pridal tk Sobota 09 květen 2020 - 06:40:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
​Americký odborník reagoval na to, že americká vláda tvrdí, že nový koronavirus pochází z čínské laboratoře: Nesmysl! Aby přesunula chyby na Čínu, americká vláda stále rozšiřuje konspirační teorii, tedy že nový koronavirus pochází z čínské laboratoře. Ale ohledně této teorie existuje mnoho neshod v americké vládě a ostře ji kritizovali odborníci a učenci v různých společenských kruzích. Profesor mikrobiologie Pennsylvánské university pan Frederic Bushman 7. května při rozhovoru s novinářem našeho rozhlasu uvedl, že je nesmysl, že nový koronavirus pochází z laboratoře. Profesor Frederic Bushman dodal: „To velmi pravděpodobně není možné! Je to naprostý nesmysl! Nový koronavirus se velmi pravděpodobně rozšířil ze zvířat na člověka.

Jak všichni víme, ve studiu infekčních chorob to nazýváme zoonotický virus. Tento virus vypadá velmi podobně jako známé viry u netopýrů, ale není úplně stejný. Dávalo by smysl, že nový koronavirus pochází z netopýrů. Nový koronavirus se mohl přenést na člověka přes luskouny nebo jiná zvířata." Dále vysvětlil evoluci virů v přírodě jako například virů HIV, HFRS a MERS a potvrdil, že není žádný důvod pro tvrzení, že nový koronavirus je záměrně navržená biologická zbraň nebo něco podobného.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1972 sec,0.0578 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,489kB