Čtvrtek 07 květen 2020
Afghánský migrant z Německa uprchl v autě i s malým dítětem do České republiky poté, co 20 ranami pobodal svoji německou partnerku!   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 07:28:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Afghánský migrant z Německa uprchl v autě i s malým dítětem do České republiky poté, co 20 ranami pobodal svoji německou partnerku! Bez problému projel stráženým přechodem Breitenau – Krásný les a policie ho zadržela až na dálnici D1 o několik hodin později! Afghánec v Česku nepracuje, není pendler, nemá v ČR trvalý pobyt, a přesto byl pohraniční kontrolou do země vpuštěn? Po zatčení na D1 byl převezen na neznámé místo a policie vyhlásila na případ informační embargo! Je to již druhý případ po necelém roce, vloni nedaleko Terezína znásilňoval migrant propuštěný z výkonu trestu v Drážďanech! Jenže i po něm se v ČR slehla zem! Češi, děkujeme, že zůstáváte doma, vzkazují migranti z hranic?

Ministr vnitra Jan Hamáček bude mít po necelém roce opět co vysvětlovat. Jak se totiž zdá, čeští občané se právě stali svědky toho, že zákaz cestování platí pouze pro ně, aby dřepěli doma a nesměli opustit republiku. Mezitím ovšem cizinci a migranti mohou vesele v autech jezdit oficiálně přes hranice i se svými dětmi, jako by se nechumelilo. K čemu došlo? Včera před 18. hodinou totiž překročil na hraničním přechodu Breitenau – Krásný les v Ústeckém kraji státní hranici 32-letý migrant z Afghánistánu, který má tady v Německu pořádný malér. Brutálně napadl a pobodal svoji partnerku, které zasadil 20 bodných ran. Ta však útok přežila a informovala policii. Afghánec po svém činu sedl do auta, vzal s sebou jejich 1 a půl roční dítě a vyrazili do České republiky.

Pokud si nyní kladete otázku, co je to za nesmyl, jak se mohl vydat do České republiky, vždyť ministr vnitra Jan Hamáček říká, že hranice s Německem kvůli Covidu-19 budou zavřené ještě pěkných pár měsíců, tak nejste sami. Tuto otázku si klade více lidí. Tento Afghánec totiž i s dítětem bez problému projel českou hraniční kontrolou v Krásném lese, přestože by neměl mít trvalé bydliště v ČR, není ani pendler, a neměl by ani mít v ČR uprchlický status, ale k tomu se ještě dostaneme. Není naprosto jasné, jak je možné, že česká pohraniční stráž, resp. policie na přechodu tohoto muže i s dítětem do České republiky pustila.

Jak se stane, že afghánský migrant s malým dítětem v autě s německou značkou vjede v době zavřených hranic bez problému do ČR?

Muž byl v autě zadržen až včera večer na dálnici D1 na 40. kilometru ve směru na Brno. Celou věcí se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), protože někde se stala chyba a policie na hranici neměla muže s dítětem v autě do ČR vůbec vpustit. Přesto však vpuštěn byl. A česká policie vyhlásila na celý případ informační embargo, Afghánec byl převezen na neznámé místo a nikdo nechce poskytnout vysvětlení, jak je možné, že pro Čechy jsou hranice zavřené, ale migranti z Afghánistánu cestující i s dětmi z Německa mají do republiky otevřené dveře i v době zavřených hranic. Pokud si říkáte, že je to záhada, tak to ještě není zdaleka všechno.

Vloni v červnu jsme na Aeronetu informovali v článku o znásilnění 16-leté české dívky nedaleko obce Lukavec v blízkosti Terezína v Severních Čechách. Byla napadena africkým migrantem, který byl předtím o několik hodin dříve propuštěn z věznice v Drážďanech a byl z Německa vyhoštěn. Jenže, vyhoštění neproběhlo způsobem, že by ho Němci posadili na letadlo o odsunuli zpátky do Afriky, ale přivezli ho na české hranice a vypustili do České republiky. Krátce po překročení hranic znásilnil zmíněnou českou dívku. Ve vězení žádné ženy neměl, a tak “měl potřebu”, řekli by ochránci migrantů. Česká policie jej následně zadržela, uvalila na případ opět informační embargo a od té doby se po migrantovi z Afriky slehla zem. Podle informací naší redakce byl z Německa vyhoštěn do ČR kvůli tomu, že měl v ČR přiznaný uprchlický status. Německo tedy nemohlo z prostoru EU vyhostit migranta, který má uprchlický status přiznaný v jiné členské zemi EU. Prostě, ticho po pěšině.

Tajné naplňování evropských migračních přerozdělovacích kvót v ČR v době uzavřených hranic?

A teď se zkuste zamyslet, dámy a pánové, spolu s námi. Opravdu si myslíte, že by čeští policisté, resp. celníci a vojáci pustili do země Afghánce s malým dítětem v autě v době, kdyby neměl v ruce nějaký dekret, papír, nebo průkaz s vazbami k ČR? Obrátili jsme se proto na našeho kolegu z okruhu bezpečnostních služeb s dotazem, jestli by to bylo možné, že by se třeba tito celníci a policisté rozhodovali na základě vlastního úsudku, koho do ČR pustí a koho ne.

Odpověď jsme dostali kategorickou, že na přechodu Krásný les muselo dojít pouze k jedné možné věci, a to konkrétně k tomu, že se Afghánec prokázal buď českým cestovním pasem, českým občanským průkazem, anebo cizineckou kartou s vyznačeným trvalým nebo přechodným pobytem na území ČR. A takovou kartu by mohl mít pouze takový člověk z Afghánistánu, který má v ČR uprchlický status. Podle našeho kolegy je to jediné možné vysvětlení, jak se Afghánec mohl i s malým dítětem v autě dostat do ČR v době, kdy jsou s Německem dosud a stále zavřené hranice. Kolega nás však upozornil i na jistou druhou variantu, která ale je nepotvrzená.

Může teoreticky existovat na vnitru příkaz, že v rámci plnění evropských kvót se mají do ČR vpouštět přerozdělení migranti. Česká republika sice tvrdí ústy své vlády, že ČR žádné uprchlíky z přerozdělovacích kvót EU nepřijímá, ale v České republice je rok od roku více a více Arabů, Afričanů, muslimů, a nejde o turisty, ale o usazené rodiny, a to nejen v Praze, ale už i v menších českých městech. Mnoho jich přijíždí na různé druhy pobytových a podnikatelských víz, ale existuje prostě podezření, že ČR opravdu a tajně plní evropské uprchlické přerozdělovací kvóty, pouze to podléhá přísnému utajení. Náš zdroj nás upozornil, že pro tuto hypotézu nemá žádný důkaz, pouze unikají určité útržkovité informace z různých míst. A to by prostě najednou dávalo smysl, naprosto jasný, logický, nepopiratelný a snadno vysvětlitelný.

Existuje jenom jedno jediné vysvětlení, které je opravdu děsivé, ale v konečném důsledku jediné a logické

Vezměte si celníka na státní hranici a jak asi bude reagovat. V době uzavřených hranic nikdo z Německa nejezdí, kromě kamionové dopravy. Auty cestují pouze pendleři, a to rozhodně nejsou Afghánci s malým dítětem v autě. Takže, k čemu mohlo dojít? Afghánec přijel na přechod Krásný les a vytáhl doklady a titul ke vstupu do ČR v době zavřených hranic. Pendlerský titul můžeme vyloučit. Takže musel vytáhnout něco, co opravňovalo ke vstupu jeho i spolu s dítětem v autě. A dámy a pánové, takový status je pouze jenom jeden a jediný, je to cizinecká karta s vyznačením statusu uprchlíka a s povolením k trvalému pobytu v ČR. Znamená to, že v minulých letech mohl v ČR dostat uprchlický status, který je platný pro celý Schengen a Evropskou unii, a jakmile status získal, přesunul se sem do Německa, v rozvojové zemi asi svoji budoucnost neviděl.

Tady v Německu si mohl najít místní Němku, oženil se s ní, získal duplicitní povolení k pobytu v Německu, ale v kapse mu zůstalo i české povolení k pobytu a uprchlický status v ČR. To dává smysl. A proto mohl včera i s dítětem vstoupit do ČR v autě. Takové vysvětlení příběhu je nejen logické, ale obávám se, že i velice reálné. Nelze si myslet, že by policisté svévolně pouštěli do ČR z Německa afghánské migranty s dítětem a v autě s německou značkou. Ten policista na přechodu totiž není jenom jeden, je jich tam celá skupina, a ti všichni by se museli dohodnout na porušení nařízení vlády, že migranta do ČR pustí, protože se jim líbí, nebo jim něco dal do kapsy, nějaký úplatek, to je prostě přitažené za vlasy a je to nesmysl. Policisté ho pustili i s dítětem do ČR proto, že jim ukázal buď cizineckou kartu, anebo i papír a rozhodnutí o udělení uprchlického statusu. Jiné vysvětlení neexistuje. A tím je to dané.

Zatemňovací a zakrývací tanečky s cílem zametení případu pod koberec

Policisty na hranici nezajímá, kde člověk bydlí a fyzicky žije, v jakém autě s jakou značkou do ČR jede, zajímají je pouze doklady, a pokud doklady sedí a databáze vnitra hlásí, že daná cizinecká karta je platná a stejně tak i uprchlický status je platný, tak logicky policisté muže do ČR pustí i s jeho dítětem. A právě proto je nyní na případ vyhlášeno informační embargo, vnitro se k tomu nechce vyjadřovat, proto se okolo toho mlží a věc jako prošetřuje GIBS, jestli někdo něco neporušil na přechodu, jestli se nenechal uplatit atd. To jsou ovšem jenom takové tanečky na odvádění pozornosti médií, protože každému musí jasně dojít, že migrant vyrazil do ČR i s dítětem ve chvíli, kdy mu tady v Německu začalo být horko kvůli pokusu o vraždu své partnerky a tak vyrazil tam, kam mohl uprchnout, tedy do země, kde stále má uprchlický status a rovněž i cizineckou kartu.

Můžete se na to dívat jak chcete, můžete to převracet ze strany na stranu, vrtat se v tom, ale žádná jiná varianta zde prostě není. Představa, že by Afghánec podplatil 6 nebo více policistů na zavřené hranici, kde sem tam přejede pendler, to je prostě přitažené za vlasy. A jak to dopadne? Obávám se, že to dopadne do ztracena, úplně stejně jako vloni v červnu s tím africkým migrantem, kterého Němci po odpykání trestu vyhodili na českých hranicích, aby se vrátil do země, kde má přiznaný uprchlický status, a tak se vrátil a v ČR znásilnil dívku. Zamete se to pod koberec a maximem bude to, že Afghánec bude vydán do Německa k soudu. Ale to, že v ČR se rozdávají uprchlické statusy Afričanům a Afgháncům, kteří tuhle znásilňují, támhle nožem bodají, že se de facto tím tajně plní evropské přerozdělovací kvóty, tak to zůstane nevysvětleno a nezodpovězeno. A co říct ironicky závěrem? Děkujeme, že zůstáváte doma a otevíráte nám hranice i v době, kdy vy musíte dřepět doma. Vaši obohacující migranti!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Amerika jako oběť“: Organizují „nepřátelé“ pomstu v důsledku koronaviru?   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 07:11:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsou vlády politicky v potížích, tradičně si vykouzlí zahraničního nepřítele, a tím vysvětlí, proč se věci nedaří. Můžeme si myslet o koronaviru cokoliv, ale faktem je, že to má za následek značný politický odpor vůči řadě vlád, jejichž chování je vnímáno jako příliš extrémní nebo příliš liknavé. Trumpův Bílý dům provedl údery z obou směrů, a také reakce na tuto nemoc byla pranýřována, vzhledem k opakovaným faux pas ze strany samotného prezidenta. Poslední šlápnutí vedle, které nyní Trumpův tiskový mluvčí vydává za sarkasmus, se týkalo návrhu prezidenta, že by lidé mohli zvážit možnost vpichování či vypití dezinfekce k léčbě nemoci. Obě možnosti jsou však smrtelné, což lze lehce prokázat.

Takže administrativa, která se zoufale snaží změnit celou verzi příběhu, se rozhodla udeřit se starým trikem, konkrétně vyhledáním zahraničního nepřítele a odpoutáním pozornosti od toho, co se děje v nemocnicích po celé zemi. Příběh o zlomyslných a nenávistných cizincích zveřejnila celá řada mainstreamových médií, což se ukázalo jako obzvláště dráždivé, protože neexistuje jen jedna taková špatná země, ale minimálně čtyři: Čína, Rusko, Severní Korea a Írán.

Obecně přijímaná verze je nyní taková, že nepřátelé Ameriky nyní využívají momentu slabosti kvůli jejich zabrzděné reakci na koronavirus, a zesílili útoky, jak fyzicky, tak metaforicky, na výjimečný národ před Bohem. Nejnovější tvrzení, že USA byly vybrány za terč, se týká i incidentu, k němuž došlo v polovině dubna, kdy skupina íránských dělových člunů údajně provokovala skupinu amerických válečných lodí, které se účastnily cvičení v Perském zálivu, neboť se těsně přiblížila k přídi i zádi amerických plavidel. Námořnictvo popsalo manévry jako „riskantní a neprofesionální“, avšak mrňavé motorové čluny nijak neohrozily mnohem větší válečné lodě (povšimněte si fotografie v odkazu, které ilustrují rozdíly ve velikosti obou plavidel).

Donald Trump reagoval na incident svým charakteristickým způsobem minulou středu na Twitteru:

„Nařídil jsem námořnictvu Spojených států, aby sestřelilo a zničilo všechny íránské dělové čluny, pokud budou obtěžovat naše lodě na moři.“

Ačkoli nebyl poskytnut žádný kontext, prezident velí ozbrojeným silám a tweet v podstatě definoval pravidla ozbrojeného střetu, což znamená, že to bude na velitelích, aby určili, zda jsou lodě obtěžovány či nikoli. Pokud ano, budou moci zahájit palbu a zničit íránské čluny. Samozřejmě, že může nastat fyzický problém se „sestřelením“ dělového člunu, který je spíše ve vodě, než na vzduchu.

Ve Středozemním moři spočívalo ohrožení USA v tom, že dvě ruské proudové stíhačky letěly v blízkosti amerického pozorovacího protiponorkového letounu P8-A. Ruské stíhačky vzlétly z letecké základny Hmímím v Sýrii poté, co americké letadlo vstoupilo do syrského vzdušného prostoru a přiblížilo se k ruskému vojenskému zařízení. Jeden ze stíhacích letounů SU-35 provedl „riskantní“ manévr, když letěl střemhlav dolů rychlostí 25 stop před letadlem amerického námořnictva.

V polovině dubna také došlo k tomu, že Severní Korea vypálila řízené střely do Japonského moře právě v době, kdy se nevědělo, zda vůdce státu Kim Čong-un není mrtvý či neumírá po větší operaci. Prezident Trump se o rakety nezajímal a poznamenal, že od severokorejského vůdce obdržel „pěknou zprávu“.

Bez ohledu na války a fámy o válce je Čína i nadále hlavním cílem pro demokraty a republikány, podobně jako pro Capitol Hill. Kongresmani z Republikánské strany údajně požadují sankce proti Číně, zatímco soudy v USA mají na stole řadu soudních případů v souvislosti s koronavirem, zaměřených proti čínským aktivům, přičemž v jednom z případů jde o částku jednoho bilionů dolarů. Všude je plno teorií o úmyslném vyzbrojování virem z Wu-chanu, které se mísí se zprávami, že Peking vypustil tyto zbraně, a nyní zasahuje do sociálních médií v ruském stylu, aby podpořil názor, že USA nejsou schopny zvládnout tuto vážnou krizovou situaci. Avšak ti, kdo prosazují myšlenku, že čínská komunistická strana vyhlásila válku jinými prostředky, již nevysvětlují, proč vláda v Pekingu tak horlivě ničí svůj největší vývozní trh. Pokud americká ekonomika klesne, půjde s ní dolů i velká část čínské ekonomiky, obzvláště proto, že je postižena také Evropa, druhý největší čínský exportní trh.

Šílenost toho, co se nyní děje v souvislosti s koronavirem, zjevně dovedla normální paranoidní úroveň americké vlády na nejvyšší stupeň. Plány Pentagonu na válku s Ruskem a Čínou současně, které byly poprvé předloženy v roce 2018, stále pokračují, přestože Washington má v současnosti v ruce méně karet, než před dvěma lety. Ekonomika je dole a vyhlídky na zotavení jsou přinejlepším spekulativní, ale válečný stroj se valí dál. Mnoho Američanů, kteří již mají dost neustálého válčení, doufá, že následky pandemie povedou k vytvoření skutečného systému národního zdraví, který nevyhnutelně „vykuchá“ rozpočet Pentagonu, což povede ke konečnému odtržení se od impéria.

Navzdory hysterii je důležité poznamenat, že v důsledku nedávných íránských, ruských, čínských a severokorejských akcí nebyl zabit ani zraněn žádný Američan. Když umístíte lodě a letadla do blízkosti hranic zemí, které jste označili za nepřátele, nebo dokonce na jejich hranice, tak lze samozřejmě očekávat, že bude docházet k jejich zatlačování zpět. A pokud jde o využití situace v souvislosti s koronavirem, byly to Spojené státy, které prohlásily, že by to tak v případě Íránu a Venezuely udělaly, a také vyvíjely „maximální tlak“ na obě země v době, kdy se dostaly do potíží, aby vyvolaly změnu režimu. Pokud by tyto země, zvyklé na to, že jsou pravidelně cílem Spojených států, využily příležitosti k tomu, aby oslabily schopnost USA intervenovat globálně, nikdo by se tomu nemohl divit, ale je to jen pouhá fantazie uvádět hysterické tvrzení, že Spojené státy se nyní staly obětí nějakého rozsáhlého mezinárodního spiknutí.

Autor: Philip Giraldi

“America the Victim”: Are “Enemies” Lining Up for Revenge in the Wake of the Coronavirus? vyšel 30. dubna 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8300-organizuji-nepratele-pomstu-v-dusledku-koronaviru.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Paroubek: Ostudné bláboly primátora Hřiba   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 07:01:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Primátor Hřib se opět snaží o desinterpretaci českých dějin. Ve svém včerejším vystoupení k 75. výročí Pražského povstání opět zpochybnil roli Sovětské armády při osvobozování Prahy.

Nebyl jsem za starého režimu fanouškem Sovětského svazu, a to zejména v důsledku svých osobních zkušeností z roku 1968. Podobný postoj zastávali i moji rodiče. Ale z jejich osobního podání vím, jaký význam měl boj Sovětské armády pro osvobození republiky a tedy i jejího hlavního města. To, že v důsledku válečných operací Sovětské armády se hroutící německá branná moc rychle stahovala z Čech, prostě z jednoduchého důvodu, že se němečtí vojáci a zejména esesáci nechtěli dostat do rukou sovětů, bylo důsledkem předchozích úspěšných vojenských operaci Sovětů. Pro esesáky by sovětské zajetí znamenalo fyzickou likvidaci a pro německé vojáky dlouholetý pobyt v gulagu. Zkrátka, kdyby nebylo obrovského nasazení Sovětské armády a Sovětského svazu, pak by s velkou pravděpodobností dnes český národ v omezeném rozsahu existoval někde na území Střední Asie nebo Sibiře a podstatná část českého národa by byla fyzicky likvidována. To nejsou chiméry, to jsou fakta. Koneckonců provedení holocaustu evropských Židů ukazuje, že by nacisté žádné slitování se slovanskými Čechy neměli. Připomínám také, že při osvobozování republiky padlo zhruba 140 tisíc sovětských vojáků, dále několik desítek tisíc rumunských vojáků, 11 tisíc vojáků československých, přes tisíc polských vojáků a asi 150 vojáků amerických.

Označovat Sovětský svaz za jednoho ze strůjců II. světové války tak, jako to učinil primátor Hřib, je politický hovadismus. Pan Hřib je politický popleta, který by měl nechat historické výklady profesionálním historikům a neoddávat se jakémusi kutilství v historii. Pokud má Hřib na mysli to, že na základě Paktu Ribbentrop – Molotov, obsadili Sověti významnou část polského území, je to nezpochybnitelný historický fakt. Stejně jako je fakt, že Sovětský svaz měl před uzavřením smlouvy s Německem v srpnu 1939 zájem o uzavření smlouvy se západními spojenci, tedy s Velkou Británií a Francií. Tyto dvě země ovšem ve svém antibolševickém nadšení seriozní zájem o spolupráci se Stalinem neměly. O tom, že se ale dívali na Sovětský svaz jinak nežli na agresora ve vztahu k Polsku v září 1939, svědčí mj. to, že na rozdíl od Německa, jemuž vyhlásili počátkem září 1939 válku, toto v případě Sovětského svazu obě země neudělaly.

Ostatně, kde a kdy byl vlastně počátek světové války, respektive války v Evropě? Nebyla to náhodou například Mnichovská smlouva v září 1938, kdy západní mocnosti – spojenecká Francie a Velká Británie – souhlasily se zmrzačením Československa a s vydáním jeho pohraničních oblastí Německu? Tedy, pohraničních oblastí včetně pevností a jejich vynikajícího vojenského vybavení, které Československo mělo. Z Mnichovské smlouvy byl zcela vyloučen Sovětský svaz. Západní mocnosti spáchaly tuto neuvěřitelnou, bezprecedentní zradu svého skálopevného spojence ve střední Evropě – Československa – v dohodě s dvěma fašistickými mocnostmi. To by přeci stačilo i každému jinému lídrovi, kterékoliv země a nemusel to být zrovna paranoidní Stalin, aby takovým státům – velmocím – nedůvěřoval. Státy mají své zájmy. Zájmem Británie a Francie bylo dostat do konfliktu Sovětské Rusko s Německem. To, že byl Stalin chytřejší a že se zajistil pro budoucí válku v Evropě územními nárazníky v podobě částí Polska, Besarábie a Pobaltských států, bylo ukázkou jeho politického umu a důsledkem hloupé politiky západních mocností.

Zkrátka primátor Hřib, který nezvládá řízení hlavního města Prahy v investiční oblasti, ale i pokud jde o běžný provoz města, zakrývá tuto svou skandální neschopnost u části pražského publika oblíbenými protiruskými a protičínskými eskapádami. Je jen otázkou času, kdy Pražané přijdou na to, že je to jen kouřová clona, která má zakrýt, že je první občan hlavního města jen líný, neschopný a tedy neužitečný.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál pokračuje. Britská vláda se snaží utajit rozsah masového zneužívání děti muslimskými přistěhovalci   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 06:33:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je květen 2020 a britská vláda stále zarytě odmítá zveřejnit zprávu o dlouholetém, brutálním a doslova masovém zneužívání nezletilých divek (ale i chlapců pozn. red.) organizovanými skupinami muslimských mužů v desítkách anglickych měst. Zprávu dal vypracovat bývalý ministr vnitra v roce 2018 se slovy, že neexistují žádné no-go zóny, které by se vymykaly dohledu zákona.

Úřednici teď tvrdí, že se jedná o interní pomocný materiál vlády, na který se nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Zveřejnění by ho prý "vytrhlo z kontextu " a "mohlo by na veřejnost působit zavádějícím dojmem."

Materiál se dokonce pokoušejí utajit i před novou ministryní.

Zvrhlíci přistěhovalci znásilňující anglické dětiAutor: Martin Gust
Zdroj: https://www.independent.co.uk -

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVědci zjistili, proč je nový koronavirus tak nakažlivý   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 04:03:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí vědci prozkoumali strukturu nového koronaviru a objevili zvláštnosti, které podle jejich názoru vysvětlují, proč se SARS-CoV-2 šíří mezi lidmi tak rychle. Výsledky výzkumu jsou uvedeny v časopise Journal of Molecular Biology.

Aby pochopili, proč je nový koronavirus SARS-CoV-2 tak nakažlivý, porovnali biologové z Cornellovy univerzity jeho strukturu s dříve známými lidskými koronaviry.

Autoři výzkumu uvádějí, že navzdory skutečnosti, že struktura SARS-CoV-2 je velmi podobná struktuře SARS-CoV-1, který byl poprvé detekován u lidí v roce 2003 - 86 procent jejich genomických sekvencí se shoduje - má vlastnosti podobné benignímu lidskému koronaviru HCoV-HKU1.

Přitom má SARS-CoV-1 extrémně vysokou úmrtnost - asi deset procent - ale nešíří se příliš rychle, zatímco HCoV-HKU1, i když je relativně neškodný, je vysoce kontagiózní, to znamená nakažlivý. Vědci se domnívají, že díky kombinaci vlastností těchto dvou virů je SARS-CoV-2 tak nebezpečný.

Vědci také našli ve struktuře spikového proteinu nového koronaviru - prvku struktury odpovědného za proniknutí viru do buňky - speciální smyčku složenou ze sekvence čtyř aminokyselin, která se nenachází v jiných známých lidských koronavirech.

Ze spikového proteinu, neboli S-proteinu, jsou složeny trny na povrchu koronaviru, jejichž pomocí se váže na receptory zdravých buněk. Přítomnost strukturální smyčky umožňuje viru držet se na povrchu buňky, což zajišťuje jeho zaručené proniknutí. Autoři uvádějí, že S-protein nového koronaviru se váže na buněčné receptory téměř desetkrát pevněji než spikový protein viru SARS-CoV-1.

„SARS-CoV-2 má podivnou kombinaci obou vlastností - úmrtnost a nakažlivost,“ uvedl v univerzitní tiskové zprávě vedoucí výzkumu, profesor virologie Gary Whittaker. „Předpokládáme, že strukturální smyčka je velmi důležitá pro přenos viru nebo jeho stabilitu nebo pro obojí.“

Kromě toho lze podle autorů zvláštní patogenitu nového viru vysvětlit také tím, že spikový protein SARS-CoV-2 je aktivován enzymem zvaným furin, který je přítomen v různých lidských orgánech - plicích, játrech a tenkém střevě. Skutečnost, že se tento enzym nachází ve všech těchto lidských tkáních, znamená, že virus může potenciálně napadnout několik orgánů najednou. A s tím je také spojena jeho nebezpečnost pro lidský organismus.

Vědci uvádějí, že kromě primátů jsou na koronavirus SARS-CoV-2 citlivé kočky, fretky a norci, na povrchu jejichž buněk jsou receptory, které jsou velmi podobné lidským. K dnešnímu dni však infekce koček probíhá lehce a nejsou žádné důkazy, že by mohly nakazit lidi.

Přitom kočky mají vlastní řadu koronavirů, jejichž zkoumání se autoři chtějí věnovat v nejbližší době. Vědci se domnívají, že jim to možná pomůže lépe pochopit zvláštnosti působení SARS-CoV-2.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CrJK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf čučkařů nedokázal potvrdit informace Respektu o muži s „ricinem v kufříku“   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 03:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel české Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michal Koudelka nа mimořádném jednání poslanců sněmovního bezpečnostního výboru nedokázal potvrdit informace týdeníku Respekt o příjezdu muže s ruským diplomatickým pasem, který údajně přicestoval s jedem ricinem, aby otrávil politiky zodpovědné za odstranění pomníku maršála Koněva.

Podle slov jednoho z nejmenovaných členů výboru Koudelka během zasedání, které trvalo hodinu a půl, řekl, že do České republiky přicestoval ruský diplomat, který by podle jeho názoru mohl údajně představovat hrozbu pro pražské komunální politiky. Neplánuje se však jeho vyhoštění ze země, neboť proti němu neexistují žádné přímé důkazy!!!

Účastníci jednání, kterého se zúčastnil místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar, považovali jednání kontrarozvědky za přiměřené a vyjádřili úřadu svou podporu.

Šmejdi kteří podporují národního novodobého kolaboranta Koudelku, alias novodobý Emanuel Moravec, by měli spolu s ním stanout před soudním tribunálem!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 03:54:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
• Uchazečů o oddlužení v dubnu výrazně ubylo. Z březnových více než tří tisíc se jejich počet propadl na 1919.
• Důvodem je především obava dlužníků z nákazy koronavirem, kvůli které méně využívali pomoci akreditovaných profesionálů se sepsáním insolvenčního návrhu.
• Propad je však jen dočasný, k odloženým insolvencím se navíc v závěru roku může přidat i vlna dalších návrhů vyvolaných stávající ekonomickou krizí.


Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.

Pokles počtu návrhů na oddlužení je však podle odborníků jen dočasný. S tím, jak se situace začne vracet do normálu, bude opět žádostí o vstup do insolvence přibývat. Vliv na to může mít i změkčení pravidel pro oddlužení, ke kterému kvůli krizi způsobené epidemií koronaviru přistoupili zákonodárci. Například u OSVČ tak nově není pro vstup do oddlužení nutný souhlas věřitelů.

K lidem, kteří se na dluhové hraně pohybovali už před vypuknutím pandemie, by v závěru roku navíc mohla přibýt také první vlna těch, kteří neustojí přicházející ekonomickou krizi. “Nikdo nechce jít rovnou do insolvence. Lidé v problémech si nejdříve začnou postupně půjčovat peníze. Některým z nich úvěry skutečně pomohou těžké období přečkat, jiní však roztočí dluhovou spirálu natolik, že se z ní už nedokážou dostat. I to ale zpravidla trvá nejméně několik měsíců,” vysvětluje Tomáš Valášek, výkonný ředitel společnosti Insolvence 2008, která vyvíjí a dodává IT řešení pro insolvenční správce a zabývá se i jejich odborným vzděláváním.

Pokud by hospodářská krize v důsledku opatření přijatých proti šíření pandemie trvala delší dobu, mohla by se podle Valáška dostat do pozice dlužníka dokonce i část stávajících věřitelů. “Každý, kdo dnes podniká, ví, v jak složité pozici věřitelé jsou. Na jedné straně musí na základě nařízení státu vyjít dlužníkům vstříc s odkladem splátek či nájmů, na druhou stranu ale mají sami závazky, které většinou přetrvávají,” upozorňuje Valášek.

V případě, že by se v jednom časovém období sešla vlna insolvenčních návrhů, které lidé nyní odložili, s těmi, jež kvůli ekonomické krizi teprve vzniknou, mohlo by to také znamenat další zátěž pro soudy. Ty se již vloni musely vypořádat se skokovým nárůstem oddlužení v souvislosti s novelou insolvenčního zákona a některé z nich byly dokonce nuceny prodloužit lhůty pro zpracování insolvenčních návrhů. Pomoci by v tomto ohledu mohla digitalizace, ta však v českém soudnictví ze strany Ministerstva spravedlnosti postupuje pomalu.

Také insolvenční správci by podle Valáška uvítali více možností, jak ve vztahu k dlužníkům, věřitelům, soudům a dalším účastníkům insolvenčních řízení provádět více úkonů elektronicky. Ačkoli příslušná technická řešení již existují, legislativa nadále v řadě případů upřednostňuje osobní jednání. “Příkladem za všechny je vzdělávání v oblasti finanční a dluhové gramotnosti, které může v rozsahu až 100 hodin nařídit uchazečům o oddlužení soud jako prevenci dalšího předlužení. V praxi jde však o mrtvé ustanovení, protože specializované poradny, jež by měly vzdělání poskytovat, na tyto aktivity nemají ani kapacity ani peníze. Přitom by stačilo zavést elektronické kurzy, jako je to dnes už běžné u školení bezpečnosti práce, požární ochrany a v řadě dalších podobných případů,” uzavírá Valášek.

O společnosti Insolvence 2008 a.s.

Společnost zajišťuje systémovou integraci (IT řešení), služby a odborné vzdělávání pro insolvenční správce. Její systém Insolvenční správce® používá 40 % insolvenčních správců. Insolvence 2008, a.s. se opírá o zkušenosti právníků, odborníků v oblasti insolvenčního řízení, a především samotných insolvenčních správců, kteří se přímo podílejí na vývoji softwaru Insolvenční správce®. Nejmodernější technologické zázemí a technickou podporu zajišťuje mateřská společnost GRIT − ryze česká softwarová společnost, která patří k předním hráčům v oblasti informačních systémů na českém a slovenském trhu.

Naše poslání

Nabízet profesionální služby pro insolvenční správce s cílem maximálně zjednodušit a urychlit jejich každodenní agendu při správě jednotlivých insolvenčních řízení. Poskytováním poradenských služeb v oblasti insolvence a informačních technologií chceme přispívat k neustálému vzdělávání našich klientů.

Naše vize

Zefektivňovat kompletní agendu insolvenčního řízení pomocí elektronického řešení, poskytovat poradenství a zajišťovat vzdělávání insolvenčních správců, jejich spolupracovníků i dalších odborníků v oblasti práva. Více na www.insolvencnizona.cz a www.insolvencnispravce.info.

Zdroj: PR PA RT NE RS I Roman Pařík
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStarosta Belleville v New Jersey Michael Melham řekl, že byl infikován novým koronavirem v listopadu 2019   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 03:46:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle amerických médií starosta Belleville v New Jersey Michael Melham řekl, že byl infikován novým koronavirem v listopadu roku 2019. Nejnovější výsledky jeho testu také ukazují, že má protilátky proti novému koronaviru. Spojené státy dříve uvedly, že první případ nového koronaviru byl ve Spojených státech potvrzen koncem ledna.

Michael Melham vzpomínal, že v listopadu 2019 jel na konferenci do Atlantic City. Když se 21. listopadu vrátil domů, cítil se nepříjemně. Po návratu domů začal pociťovat řadu příznaků, jako je vysoká horečka a zimnice. Poté, co Melham sdělil své příznaky lékaři, byla nemoc označena za chřipku a nebyly provedeny žádné další testy.

Po vypuknutí epidemie zápalu plic způsobeného novým koronavirem v New Jersey požádal Melham lékaře, aby ho otestoval na protilátky. Výsledky ukázaly, že měl v těle protilátky proti tomuto viru. Melham uvedl, že měl podezření, že byl nakažen novým koronavirem, ale nebyl si jistý vzhledem k tomu, že první případ ve Spojených státech byl potvrzen až v lednu tohoto roku. Také uvedl, že měl chřipku už dřív, ale příznaky nikdy nebyly tak závažné.

Melham věří, že mnoho závažných případů chřipky v minulosti byl pravděpodobně zápal plic způsobený novým koronavirem. Mnoho lidí kolem něj bylo v listopadu a v prosinci loňského roku nemocných a mělo závažné příznaky.

Nejnovější studie Stanfordovy univerzity: Skutečný počet případů epidemie nového koronaviru je mnohem vyšší než zveřejněné údaje

Profesor Dr. Jay Bhattacharya ze Stanfordovy univerzity ve Spojených státech při rozhovoru s novinářkou Wu Guoxiu (Wu Kuo-siou) uvedl, že po testování protilátek v okresu Santa Clara v Kalifornii v USA bylo zjištěno, že počet lidí infikovaných novým koronavirem je 50-60krát vyšší než současný zveřejněný počet potvrzených případů v USA. Nákaza novým koronavirem se ve Spojených státech mohla objevit už v prvním nebo druhém týdnu letošního ledna.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrvní člověk nakažený novým koronavirem ve Francii poskytl rozhovor médiím   
Pridal tk Čtvrtek 07 květen 2020 - 03:43:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský lékař potvrdil, že v zemi se objevily případy nového koronaviru už v prosinci loňského roku.

Vedoucí oddělení kritické péče ve francouzské nemocnici Yves Cohen 3. května potvrdil, že jeho nemocnice potvrdila případy zápalu plic způsobeného novým koronavirem už na konci prosince minulého roku.

Profesor Yves Cohen je vedoucí oddělení kritické péče ve dvou nemocnicích v provincii Seine-Saint-Denis. Výše uvedenou informaci sdělil při účasti v živém vysílání francouzské komerční BFM TV.

Tento první člověk nakažený novým koronavirem ve Francii je čtyřicetiletý rybář, který pochází z Alžírska a žije ve Francii. Do Alžírska naposledy cestoval v srpnu 2019. 5. května tento muž v rozhovoru pro francouzská média uvedl, že v 17 hodin dne 27. prosince se rozhodl jet přímo na pohotovostní oddělení nemocnice Jeana Verdièra. Musel jít okamžitě k lékaři, protože se cítil špatně, bolelo ho na hrudi a měl krátký dech. Doktor řekl, že infekce je velmi závažná, ale nesdělil žádné definitivní závěry, pouze že je to velmi vážné. Když mu řekli, že to na 100 % byl zápal plic způsobený novým koronavirem, byl ohromen.

Potvrzení diagnózy tohoto pacienta posunulo výskyt potvrzených případů zápalu plic způsobeného novým koronavirem ve Francii téměř o měsíc před původně oznámené datum 24. ledna roku 2020. Lékaři z nemocnice uvedli, že zatím není možné potvrdit, kdy a kde byl pacient infikován novým koronavirem, takže nelze říct, zda je tento muž první pacient nového koronaviru ve Francii. Profesor Cohen vyzval nemocnice v jiných částech Francie, aby také provedly zpětné testování vzorků pacientů s neznámým zápalem plic z minulé zimy.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1819 sec,0.0503 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,457kB