Úterý 05 květen 2020
Operace Gideon: Venezuela dopadla 2 americké žoldáky CIA a dalších 6 pučistů s cílem provedení atentátu na prezidenta Nicolase Madura...   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 20:12:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Operace Gideon: Venezuela dopadla 2 americké žoldáky CIA a dalších 6 pučistů s cílem provedení atentátu na prezidenta Nicolase Madura na základě kontraktu v ceně 213 milionů dolarů, který s americkou bezpečnostní firmou podepsal samozvaný prezident Venezuely Juan Guaidó! Za operací stála soukromá bezpečnostní firma z Floridy s napojením na lidi z okolí ochranky Donalda Trumpa a žoldáky s krytím CIA! Z moře se mělo vylodit až 300 žoldáků a provést zatčení nebo zastřelení Nicolase Madura, a to podle situace v prezidentském paláci! Peníze na operaci vyjednala Juanu Guaidóvi CIA v podobě půjčky od Goldman Sachs ručené barely venezuelské ropy, jak je uvedeno v uniklé smlouvě!

Zatímco trojice českých politických komediantů oslavujících fašistické vojáky Vlasovovy armády se ukrývá pod postelemi a ve sklepích na neznámých místech před agenty ruské GRU, ve Venezuele si americká tajná služba CIA uřízla pořádnou ostudu. Venezuelské bezpečnostní složky totiž pozatýkaly 8 žoldáků, kteří pronikli do země a chtěli naplánovat zatčení anebo zastřelení venezuelského prezidenta Nicolase Madura. To by nebylo nic neobvyklého v Jižní Americe, jenže mezi 8 zatčenými jsou dva američtí občané, žoldáci z bezpečnostní firmy Silvercorp USA z Floridy, které šéfuje americký válečný veterán Jordan Goudreau, americký veterán a trojnásobný držitel Bronzové hvězdy za statečnost z misí v Iráku a Afghánistánu, kde působil jako zdravotník ve speciálních silách americké armády, tzv. Black SpecOps. Tyto jednotky přitom nejsou pod přímým velením Pentagonu, ale pod velením zpravodajského přidělence CIA v Pentagonu, což je zásadní rozdíl.

Zadržení američtí žoldáci se jmenují Luke Alexander Denman a Aaron Barry. Jordan Goudreau jako šéf Silvercorp USA potvrdil, že to jsou jeho lidé a pracují pro jeho firmu. Jordan Goudreau řekl několika tiskovým agenturám, že ti dva muži pracovali pro jeho společnost, a poznamenal Reuters: „Pracují se mnou. To jsou mí kluci.“ Zatímco Associated Press informoval, že nemohl ověřit Goudreauova tvrzení, agentura ho citovala, protože řekl, že dva Američané byli na misi nazvané “Operation Gideon”, jejímž cílem bylo svrhnout Madura jménem opozičního samozvaného prezidenta Juana Guaidoa.

Podle Drewa Whitea, bývalého obchodního partnera ve společnosti Silvercorp USA, byl Goudreau představen
Trumpovu dlouholetému bodyguardovi Keithu Schillerovi skrze známého v soukromé bezpečnostní agentuře, který jej doprovázel, aby se setkal se zástupci Juana Guaida v Miami loni v květnu, informovala AP. Jordan Goudreau na Schillera neudělal dojem a podle jeho názoru nebyl schopen provést ve Venezuele úspěšnou misi na odstranění Nicolase Madura. Jordan Goudreau si však ze schůzky odnesl kontakty na Guaidovy lidi a výsledkem byla smlouva podepsaná v říjnu loňského roku, která dnes unikla na veřejnost, viz. kopie níže v textu.

Likvidace venezuelského prezidenta měla stát 213 milionů dolarů

V této smlouvě, která dnes unikla na veřejnost, si samozvaný venezuelský prezident Juan Guaidó objednává u firmy Silvercorp USA služby na provádění bezpečnostních operací a úkolů ve Venezuele v hodnotě 212 900 000 USD a tyto peníze floridská bezpečnostní firma dostane naproti úvěru, který si musí sama obstarat, ale tento úvěr bude krytý barely venezuelské ropy. Úvěr podle ruských médií poskytla newyorská židovská banka Goldman Sachs s úrokovou sazbou 1,07% a půjčka je de facto nevratná, protože je vedena jako “collateral loan” naproti deponovaným barelům venezuelské ropy. Silvercorp USA tedy získal úvěr ve výší prakticky 213 milionů dolarů, který nemusí splácet, protože jej splatila venezuelská junta Juana Guaida skrze kolaterál v podobě barelů ropy.

Z hlediska amerického práva tak americká vláda a ani CIA neposkytly venezuelské opozici ani dolar, protože půjčku si vzala americká žoldácká firma z Floridy, která úvěr zaručila třetí stranou, tedy ručitelem ve Venezuele a jeho barely ropy. Americká vláda i CIA se tím vyhnuly obvinění z financování terorismu a státních převratů. Zdeněk Hřib, Pavel Novotný a Ondřej Kolář by se měli poučit, jak to dělají americké tajné služby, když chtějí někoho oddělat. Poučit by se měl i Ondřej Kundra, aby nepsal bláboly o diplomatech s ricinovými lahvičkami, protože likvidace a vraždy prezidentů provádí CIA přes soukromé žoldácké firmy a na zamaskování financování se používají půjčky, které jsou nevratné a naproti kolaterálu se banka hojí skrze třetí stranu, která ručí něčím, co jí ani vlastně nepatří. To je vysoké bankovnictví na pochopení, že?

Do prezidentského paláce mělo vtrhnout zhruba 300 žoldáků, vesměs naverbovaných v sousední Kolumbii pod vedením amerických žoldáků z Floridy s napojením na kontraktory CIA

Venezuelská média přinesla informaci, že během zásahu venezuelských zpravodajských agentur proti operaci připravené Američany byla ve státě Aragua zadržena skupina 8 osob, která byla spojena s pokusem zorganizovat státní převrat. Mezi zatčenými jsou jednak zmínění 2 američtí žoldnéři, kteří pracují pro polovojenskou organizaci Silvercorp USA, a také syn bývalého venezuelského ministra obrany Raúla Badeula, který byl zatčen v době Chávezova prezidentství za korupci, masivní zpronevěru a zneužití moci. Mezi zatčenými jsou také nejméně 2 venezuelští vojáci, kteří uprchli v loňském roce po neúspěšném puči. Pučisté měli na území Venezuely postupně zformovat oddíl zhruba 300 mužů, jejichž cílem by bylo zatčení Nicolase Madura na objednávku Juana Guaida, a pokud by se vpád do prezidentského paláce nevyvíjel podle očekávání, mělo místo zatčení dojít k likvidaci a zastřelení prezidenta Nicolase Madura. Žádné rukavičky, pěkně demokraticky, americky a s plnou palbou.

Brutálně zpackaná operace neměla šanci na úspěch, protože venezuelská tajná služba o operaci věděla dopředu. Silvercorp USA totiž většinu ze 300 žoldáků měl verbovat v sousední pro-americké Kolumbii, která je ale prolezlá agenty a špiony venezuelských tajných služeb, takže Madurova vláda měla všechno jako na talíři a z první ruky. Navíc do toho vstoupil i Coronavirus a desítky žoldáků v Kolumbii onemocněly, takže operace se nedala realizovat podle původního plánu. Přesto však došlo k výsadku 8 mužů z moře a mezi nimi byli právě dva kontraktoři Silvercorp USA, kteří měli zajišťovat velení operaci. Jediným spokojeným je nyní Jordan Goudreau na Floridě, který vyinkasoval 213 milionů dolarů a nemusí nic splácet nosatým Goldmanům, protože je to kolaterál přikrytý venezuelskou ropou. A vzhledem k pádu světových cen ropy kvůli Coronaviru to jako vypadá, že i Goldman Sachs na tom prodělá, ale to je pouze iluze, banka prostě získá více barelů ropy za hubičku vzhledem k nízkým cenám ropy.

Loutková vláda Juana Guaida zaplatila floridské žoldácké firmě formou kolaterální záruky za úvěr v USA, který si vzala sama na sebe bezpečnostní firma. Finanční nesmysl? Ne, jenom zakrytí financování od CIA

Za celou operací pochopitelně stála CIA, která používá tzv. front-houses ve smyslu nastrčených amerických bezpečnostní společností, které ve spolupráci s židovskými bankami v USA provádí financování black-ops operací v zahraničí způsobem, aby to nebylo trestné z pohledu amerických zákonů. Pokud by CIA poskytla peníze americkému občanovi k provedení vraždy jiné osoby, byl by to trestný čin spiknutí a navíc podpory terorismu, ze kterého by CIA byla v USA obviněna. Proto CIA pracuje jinak.

Nastrčená žoldácká firma si v USA vezme mamutí úvěr a CIA zajistí v bance kvitanci, kdy bankovnímu domu na základě mlčenlivosti NDA představí ručitele za úvěr, který je v zahraničí. Ručitel ručí něčím, co má hodnotu, a co bude následně bance postoupeno jako náhrada poskytnutého úvěru nastrčené žoldácké firmě, která úvěr nikdy nesplatí a peníze jí zůstanou. Banka se poté hojí naproti kolaterálu z ciziny, čímž dojde k tomu, že žoldácká firma dostane zaplaceno, ale nejsou to peníze od CIA, ale od banky, takže CIA nemusí nic deklarovat a obávat se vyšetřování, že zafinancovala ze svého federálního rozpočtu nějakou likvidaci nebo soukromou válku v zahraničí.

Aby toto fungovalo, musí existovat banky, které jsou ochotny spolupracovat s tajnými službami a akceptovat jejich zahraniční kolaterály naproti bankovním kvitancím pro domácí subjekty, které v podstatě mohou sloužit jako nastrčené firmy, anebo jako reální kontraktoři CIA, i když pod krytím skrze další subjekty. Ve výsledku se tak nikdy nelze dopátrat k CIA, pokud jdete po stopě peněz, protože veškeré peníze, na které narazíte, mají podobu úvěrů a půjček krytých kolaterálními zástavami v cizině. To je pro vás novinka, že? A od takové CIA se ostatní učí a někteří přebírají od ředitelky CIA i medaile za spolupráci. Americká CIA tak byla právě přistižena, jak chtěla ve Venezuele odkráglovat úřadujícího prezidenta, ale v českých médiích je ticho po pěšině.

Nikdo z české politické scény pokus americké CIA o odkráglování venezuelského prezidenta americkou tajnou službou neodsoudil, a tím je to dané, co se stane s Českou republikou v rámci projektu Trojmoří

TOP 09 v poslanecké sněmovně nekřičí, že je potřeba vyhostit americké diplomaty z ČR za projev agrese ve svrchované a suverénní zemi v Jižní Americe, kdepak. Američané mohou vraždit, zabíjet, provádět atentáty a česká loutková politická reprezentace bude mlčet. Ovšem pokud do Prahy na letiště přiletí ruský diplomat, a světe div se, přiveze si i kufřík, jaká to opovážlivost, tak se spustí na povel křik z médií, z Respektu vyletí ricinová kachna, Hřibové, Novotní a Kolářové zalézají pod postele a volají médiím, že je diplomat přijel zabít a otrávit. A samozřejmě české tajné služby jim poskytují alibi a ochranu. A proto i dnes, 5. května v den 75. výročí vypuknutí Pražského povstání, se objevují od těchto lidí provokace, oslavy a propagace fašismu skrze oslavy a budování pomníků Vlasovcům.

Kdyby jakákoliv jiná země poslala své žoldáky do jiné země zabít prezidenta, byl by to akt vyhlášení války. Když to ale udělá americká CIA s tichým souhlasem americké vlády, celý svět mlčí. A nemlčí kvůli tomu, že by se bál Donalda Trumpa. Mlčí, protože ví, že peníze pro tyto operace poskytují banky Domu Sion. Žoldáci, vrazi, zabijáci, atentátníci, drogoví dealeři… to je nosatá diplomacie ve své nejryzejší podobě. Nelíbíš se nám, necháme tě oddělat, i když jsi byl demokraticky zvolený lidem. Nehraješ podle našich not, nikdy sis nenasadil jarmulku, ani zástěru (Muammar Kaddáfí, Saddám Hussein, Viktor Janukovyč, Kim Čong Un), nemáš právo být prezidentem žádné země, pokud my nechceme! A je hrozivé, že tyto obrysy uvažování se už objevují i v české politice. Spolu s plánem na Jaltu 2.0 je tak postupně jasné, že Česká republika se dostane do exkluzivní sféry moci USA a amerických neoconů.

Česká republika se dostává do exkluzivní sféry vlivu USA v rámci nového Jaltského protokolu, stačí se dívat kolem sebe a spatříte, co se děje

Ty signály jsou všude kolem vás. Jenom se musíte dívat. Šéf BIS Michal Koudelka vloni v březnu převzal Tenetovu cenu, zlatou medaili CIA za kolaboraci. Andrej Babiš a Robert Pelikán vydali úslužně Jevgenije Nikulina do USA. Česká vláda nakupuje americké helikoptéry. Pražské radnice odstraňují sovětské maršály z podstavců a přejmenovávají ulice. Česká média a tajné služby rozjíždí zpravodajské hry proti Rusku o tom, že Rusové útočí hackersky na české nemocnice, a že chtějí ricinem zabít starostu Prahy 6. A na sjezdu ODS Saša Vondra vyzývá k vybudování americké strategické letecké základny v Ostravě – Mošnově. A poslední signál z neděle, v ČR začala oficiálně vysílat americká CNN jako v první zemi Východního bloku v Evropě ve spolupráci s Primou. CNN Prima News je potvrzením, že ČR se dostává oficiálně do sféry vlivu USA a veškeré vazby na Rusko a posléze i na Čínu budou zcela eliminovány.

Potvrzuje to i nový trend vměšování AFP do České republiky, který cenzuruje českým občanům jejich názory na americké sociální síti Facebook. AFP založil v roce 1835 v Paříži židovský novinář Charles-Louis Havas. Jeho zaměstnanec Paul Julius Freiherr von Reuter se později odštěpil a založil v Londýně vlastní agenturu Reuters. Paul Julius Freiherr von Reuter získal německý šlechtický titul sňatkem s dcerou německého bankéře a jméno si změnil ještě před sňatkem, protože sám se narodil jako Žid s původním jménem Israel Beer Josafata v Kasselu v Německu. Jeho otec Samuel Levi Josaphat byl v Kasselu rabínem. Dvě největší světové tiskové agentury tak pochází ze stejné židovské větve v Paříži. A tím je to dané, tím je to zpečetěné a nemůžete se divit nad tím, jaká dáma potom českým gójům maže jejich názory na Facebooku. Proto v Praze nad Mah’ralem bude nyní americká vlajka, která ale bude ochraňovat zájmy Domu Sion v Praze. Náhlá invaze AFP do českých Facebooků je toho jasným signálem.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJefim Fištejn, (ex)ruský „vlastenec“ až za hrob   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 11:23:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Publicista Jefim Fištejn nezklamal, své postoje k rodnému Rusku opět potvrdil. Pro Parlamentní listy se vyjádřil, že prý to s Ruskem vypadá opravdu špatně. Než se budu zabývat dalšími postřehy a názory pana Fištejna k jeho názorům, jak je na tom Rusko „opravdu špatně“ tak není od věci zmínit, že stejně nebo podobně špatně na tom je řada evropských států, pokud zůstaneme v Evropě. Dalo by se tedy říct, že tento stav není nijak překvapující, protože neblahý vliv působení Covid(u)-19 má stejné negativní ekonomické dopady v Rusku, jako u nás či v jiných státech v Evropě. Nicméně, pan Fištejn má za úkol informovat, jak jsou mu nastaveny noty a podle toho také jeho (ne)důvěryhodné informace o Rusku vypadají.

Začneme-li Fištejnovou zmínkou o Putinově popularitě, pak má tento pán zvláštní, pro něj důležitý moment, který spočívá ve změně v průzkumu Putinovy popularity. Podle něj prý dříve tazatelé kladli otázku „který z politických představitelů má vaši podporu?“, nyní se však ptají přímo „má Vladimir Putin vaši podporu?“ Opravdu geniální postřeh pana Fištejna z čehož pak také vyplývá, že Putinova popularita spadla na 69 %, což ale nejsou procenta definitivní, neboť to jsou prý data „oficiální“, zatímco ta neoficiální se pohybují mezi 28 až 69 %. Tak čemu vlastně věřit, že? Pan Fištejn může být spokojen, protože v každém případě Putinova popularita je nižší než byla. Jestli vidí také pravou příčinu, pak je dobře, ovšem je to dost nepravděpodobné, že to tak opravdu vidí. Navzdory tomu však konstatuje, že by V. Putin mohl být prezidentem do r. 2036, což poněkud nekoresponduje s výrazným poklesem Putinovy popularity. Nebo že by těch 69 % bylo přece jen reálných? Protože při popularitě někde kolem 28 % by sotva měl šanci na znovuzvolení. Nu což, chybička se asi vloudila.

Další, čeho se pan Fištejn všímá, je vymírání obyvatelstva. Podle ruského statistického úřadu výrazně klesla porodnost, což je prý problém nepodstatný, je to prý ve skutečnosti jen součet krizových jevů, či spíše katastrof, mezi které zahrnuje publicista Fištejn také koronavirovou pandemii, která zasahuje Rusko velmi mohutně. I v tomto případě však podle něj ani nejde o to, kolik lidí zemře, protože Rusku, potažmo Putinovi, je to prý jedno. Poznamenává ale, že Rusko se bude dlouho vzpamatovávat z uzavřené ekonomiky. Je sice pravda, že Rusko má víceméně uzavřenou ekonomiku díky sankcím, nicméně Česko takovou uzavřenou ekonomikou není a ani pro něj však nebude vymanění se z ekonomické krize, zaviněné pandemií Covid(u)-19 nic snadného, možná i horší, protože naše ekonomika sice není tolik uzavřená, za to je mnohem chudší, daleko více podvázaná zahraničními vlastníky. Ale zase, pan Fištejn zde poukázal na problém, který má sice obecný, na naše poměry evropský charakter, ovšem pan Fištejn to považuje za významný problém Ruska. No, s jeho optikou vidění není čemu se divit, že?

Pan Fištejn se nemohl nezmínit o vlastnostech, které jsou i pro něj, jako rodilého Rusa vlastní, a sice o ruských schopnostech přežití. Připomněl Putinova slova který prohlásil, že v Rusku existuje tzv. „střední třída“ což jsou lidé, kteří vydělávají 17 tisíc rublů. Jeden rubl, to je zhruba 0,35 koruny je asi 5000 korun na měsíc (správně to má být 5.950,-) a obrovské množství Rusů žije teď z ruky do pusy.“ varuje pan publicista Fištejn. Pravdou je, že z našeho českého pohledu se to zdá být opravdu málo, nicméně, toto číslo není a ani nemůže být směrodatné, protože není uveden poměr cen základních potravin a nezbytných výdajů. Je pochopitelné, že se pan Fištejn nebude takovými maličkostmi zabývat, když to podstatné řekl, neboť pro českého občana, neznalého ruských poměrů, je částka necelých 6 tisíc opravdu malá až tragická. Takže Čech si o Rusku udělá obrázek takový, jak mu jej pan Fištejn naskicoval. U nás je sice průměrná mzda podstatně vyšší, ale také je skutečností, že na něj dosáhne sotva 50 % občanů a že máme také okolo milionů lidí, kteří žijí na hranici chudoby. Proč pan Fištejn nezmíní tento údaj v porovnání s Ruskem? Nebo proč třeba nezmíní, jak se žije na Ukrajině? Jestliže podle něj v Rusku žije obrovské množství lidí z ruky do pusy, pak na Ukrajině mnozí už do té pusy ani nemají co dát. To pan publicista jistě ví, ale proč by to zmiňoval, že? To by ta bída v Rusku tolik nevynikla!

Fištejn také připomíná, že v roce 2011 Putin vystoupil s projevem ve kterém oznámil, že do roku 2020 se Rusko zbaví ropné závislosti, že Rusko prý předstihne Německo a dostane se do první pětice světových ekonomik. Uplynulo těch devět let a najednou se zjišťuje, že Rusko je totálně závislé. O tom prý nemluví nějaké nepřátelské vysílačky, ale říkají to ruští ekonomové, a to zcela veřejně. Pan Fištejn s oblibou přehlíží či neakceptuje realitu, protože se mu to jaksi nehodí do krámu. Samozřejmě že to co řekl Putin v roce 2011 se nenaplnilo, a pan Fištejn může mít, či spíše má škodolibou radost, jenom zase zcela záměrně nezmínil, co tomu bránilo, jaké byly objektivní příčiny, že se Putinovy vize nenaplnily. Takže jen pro připomenutí, Putin jistě nepředpokládal, jaká bude situace na blízkém východě, že Rusko bude nuceno zasáhnout v Sýrii, že nastanou svízele s imigranty, že budou vůči Rusku dále uplatňovány nesmyslné sankce, že pandemie koronaviru bude mít vliv na těžbu ropy, že se Rusko bude muset střetnout s Arabskými emiráty v těžbě ropy a její cenou atd., atd. To jsou fakta, která pan Fištejn záměrně neuvádí, zato s patřičným zadostiučiněním poukazuje na Putinovy nesplněné vize!

Důvěra v Putina je minimální, poznamenává pan Fištejn, všichni prý svorně říkají, že ještě nikdy taková nenávist vůči Putinovi nepanovala. Paradoxně ale říká, že by mohl být Putin znovu zvolen prezidentem! Ví vůbec pan Fištejn, co říká? A pokračuje: Rusko prý nejenže nevstoupilo do první pětky světových velmocí a je absolutně na dně, ale kromě nějakého údajného fondu, který prý nikdo nikdy neviděl, nemá vůbec nic!“ Ba co víc, vševěd Fištejn, který by si mohl podat ruku s modrým ptákem Fialou, předsedou ODS (ten také všechno ví, všechno zná a dělal by lépe než ostatní), vidí situace natolik špatně, že prý nelze vyloučit ani palácový převrat proti Putinovi, případně nepokoje v ulicích. Apropó, neplete si třeba pan Fištejn poměry v Rusku s poměry na Ukrajině? Jeho postřehy, hodnocení a prognózy jsou totiž mnohem příznačnější pro Ukrajinu, než pro Rusko. Jenže, Ukrajina není Rusko!

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČT: Protiruská a protičínská hysterie Moravce a Fridrichové   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 05:21:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když si čtu dnešní tisk, nemohu říci, že by, až na výjimky, obsahoval hysterické výlevy podobné těm, které v neděli prezentovala Česká televize v pořadech V. Moravce a M. Fridrichové. Protože to nejsou jednotlivé případy, kdy ČT projevuje vyhraněné protiruské a protičínské postoje a vlastně své pseudoargumenty zejména tito hlavní protagonisté ČT, a někteří speciálně vybraní hosté opakují, ukazuje se, že se jedná o promyšlenou kampaň. Lépe řečeno, o protiruskou a protičínskou kampaň.

Způsob, jakým se snažil ve svém včerejším programu, např. hlavní moderátor ČT V. Moravec, eliminovat argumenty předsedy komunistů V. Filipa, byl ostudný ba až nestoudný. Celý takovýto přístup Moravce byl založen na tom, že když bude šéfa komunistů "mastit", nikdo ho litovat nebude. Z Moravcova vystupování se ztratila jakákoliv etika žurnalistiky, nesnažil se v postoji k Filipovi ani o stín serióznosti, korektnosti. Filip byl prostě pozván do pořadu ČT jako „užitečný nepřítel“, jehož argumenty je potřeba zcela zpacifikovat. Přitom Filipovy argumenty byly více než z 90% velmi věcné a ve velké většině správné.

V. Moravec opustil jakékoliv zdání moderátorské neutrality a argumentoval, jako kdyby bylo s jistotou prokázáno, že tajemný, ba mysteriozní Rus, který údajně přibyl na ruskou ambasádu v průběhu března, jenž ve svých zavazadlech z Ruska (nejspíše přímo z Kremlu) dovezl jed ricin. Tedy ne už zpravodajsky a marketingově „osvědčený“ novičok, ale něco jiného, razantnějšího … Každý rozumný člověk se nad těmito výplody ducha české BIS, pod vedením manipulátora Koudelky, který je zřejmě ve vleku nejmenované spřátelené zpravodajské služby, musí trpně usmát.

Místopředseda vlády Havlíček podal v diskusi u V. Moravce velmi dobrý, ba až státnický výkon. Velmi správně upozornil na to, že žádné důkazy pro tvrzení, které se objevily v časopisu Respekt, jež používá jako hotová fakta Moravec, nejsou k dispozici.

Dále velmi správně řekl, že nám do našich vnitřních věcí nemá kdokoliv ze zahraničí mluvit. Ať je to Rusko, Čína, Spojené státy, Německo nebo kdokoliv jiný. A to zdůraznil dvakrát. A za třetí sdělil, že pokud se tvrzení v Respektu uvedená neprokážou, měl by se tento časopis veřejně omluvit.

Za čtvrté, pokud se ale prokážou, tak to samozřejmě může mít negativní dopad na česko-ruské vztahy.

Tato pozice místopředsedy vlády Havlíčka byla vyvážená, rozumná a upřímně řečeno racionálnější nežli poněkud pro mě málo pochopitelná pozice ministra zahraničí Petříčka z dnešní MfD. K Petříčkovi dodávám, že by bylo dobré, aby se rychle sešli tři hlavní aktéři, kteří reálně odpovídají za zahraniční politiku státu. Tedy, předseda vlády, ministr zahraničí a prezident, aby si ujasnili společnou pozici v této záležitosti.

Moravcovo vystupování byla nestoudné i v jiných aspektech, a to ve zcela věcných. Mám na mysli zpochybňování role Rudé armády při osvobozování Prahy. Přeci roli Sovětů při osvobozování československého území na konci II. světové války nelze vidět izolovaně, jen očima tzv. „pražské operace“. V rámci pražské operace se kolony sovětských tanků během několika málo dní přehnaly od Berlína, který Sověti dobyli na přelomu dubna a května 1945, směrem na Prahu. A kdo z Němců měl nohy, snažil se co nejrychleji před bleskově postupujícími Sověty dostat do amerického zajetí. Na wikipedii se objevuje, že v rámci osvobozování Prahy prý padlo zhruba 2900 Čechů a téměř 700 bojovníků jiné národnosti. Dále 4000 českých civilistů a téměř 700 sovětských vojáků. Mezi oběťmi bylo údajně také 300 „vlasovců“. Je ovšem otázkou, kolik z nich padlo přímo v boji s Němci ve svých německých uniformách a kolik bylo postříleno Sověty po osvobození Prahy. Bojů v Praze se podle wikipedie zúčastnilo 40 000 německých vojáků a vojáků zbraní SS. Já dodávám, že vesměs velmi dobře vyzbrojených - tedy ve srovnání s desítkami tisíc pražských povstalců, bojujících zejména na barikádách. Snahou velké části německých vojáků bylo dostat se rychle přes Prahu do zajetí Američanů. Velmi správně totiž předpokládali, že pobyt v sovětských zajateckých táborech nebude žádná ozdravovna. Zde se sluší dodat, že zdrcující většina německých zajatců, kteří prošli sovětskými zajateckými tábory, se do Německa vrátila až v roce 1955.

V. Moravec se tedy ve veřejnoprávní televizi naprosto veřejně a nestoudně pokoušel revidovat výsledky II. světové války. Podobně jako to dlouhodobě činí tři pražští komunální politici: Hřib, Kolář a klaun z Řeporyjí. Je třeba dodat, že tito tři komunální politici se příliš nestarají o to, o co by se starat měli, tzn. řádný chod města v rámci jim svěřené působnosti, ale komplikují situaci české vládě. To ve svých důsledcích vede k nežádoucí eskalaci napětí v česko-ruských vztazích. Je otázkou, proč tito lidé mají potřebu urážet Rusko a snižovat historicky nezpochybnitelný podíl Sovětské armády na osvobození naší vlasti od nacistů. Je to stejně nechutné jako to, když za starého režimu komunisté málem tvrdili, že Plzeň a západní Čechy osvobodili Sověti.

Druhou kauzou, kterou se s využitím stran české pravice snaží ČT rozvíjet, je údajný nátlak čínského velvyslance na zemřelého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu. Česká republika po sametové revoluci, mj. v koordinaci se zahraniční politikou svých západních spojenců (zejména USA a států EU), přijala ve vztahu k Číně politiku jediné Číny. Tato politika v zásadě znamená, že uznáváme existenci jediné čínské vlády, a tou je vláda v Pekingu. Z toho plyne, že Tchaj-wan je jen provincií Číny, která nepožívá statutu státu, jenž by byl uznán za členský stát OSN.

Cesty vrcholných představitelů zemí Západu, tedy včetně Spojených států a 27 zemí EU, na Tchaj-wan, se tím pádem nekonají. To, že Tchaj-wan investuje a obchoduje s Čínou a západními státy, včetně ČR, je věcí, kterou všichni považují za běžnou a normální. Ale v zásadě všechny státy Západu berou Tchaj-wan jako odštěpeneckou provincii, která je součástí Číny.

Možná, že by si tuto malou lekci ze zahraniční politiky mohli osvojit i V. Moravec, M. Fridrichová a primátor Hřib. To, jakým způsobem, pro Číňany velmi urážlivým, ukončilo pražské zastupitelstvo partnerskou spolupráci s hlavním městem Číny, bylo velkou politickou chybou. S Pekingem má partnerství celá řada hlavních měst zemí západního světa. A tak pokud do Pekingu v důsledku rozhodnutí primátora Hřiba nejsou zvány pražská hudební tělesa, jistě je rády nahradí soubory z jiných západních zemí. A vzniklý výpadek finančních výdělků z koncertů plánovaných v Číně, musí pražským hudebním tělesům uhradit ze svého rozpočtu pražská radnice. Možná by primátor Hřib mohl sdělit, kolik toto jeho rozhodnutí město již stálo.

Podle mých informací se J. Kubera při své návštěvě Spojených států na jednáních s americkými politiky, včetně již vysloužilé M. Albrightové, dostal do situace, že přislíbil svou návštěvu Tchaj-wanu… Možná si nebyl vědom všech následků, které to může mít. Z čínského hlediska je to totiž porušení zásady politiky jediné Číny. J. Kubera byl formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem v zemi, ale jeho vliv na formulaci zahraniční politiky státu je podle Ústavy prakticky nulový. Vláda a prezident nutně museli vidět toto jeho samostatné rozhodnutí jako komplikaci. To, že se čínský velvyslanec snažil v opakovaných jednáních J. Kuberu přesvědčit, aby návštěvu na Tchaj-wanu neuskutečnil, je věci z jeho strany pochopitelnou, neboť zde zastupuje zájmy své země.

Upřímně, ve vysoké politice musí být vrcholný politik připraven i na velmi důrazné jednání ambasadorů některých zemí, zejména pokud se jedná o velmoci. Sám jsem v době, kdy vrcholila snaha pravicové Topolánkovy vlády, čelil nepříjemnému ataku tehdejší britské velvyslankyně, která se, podle mého názoru nechutně, dožadovala změny stanoviska ČSSD a mého, jako tehdejšího předsedy ČSSD, ve věci umístění tzv. radarové základny USA v Brdech 60km od Prahy. Musím říci, že naopak tehdejší americký velvyslanec Graber byl velice korektní a korektně mně také sdělil, že podle jejich průzkumu veřejného mínění by změna stanoviska ČSSD v této otázce ovlivnila pozitivním způsobem veřejné mínění a převážila by ho na stranu zastánců umístění radarové základny USA. Pan velvyslanec ale vnímal i mé argumenty o tom, že by takováto změna pozice ČSSD v tak zásadní věci znamenala zhroucení její tehdy velmi výjimečné politické pozice v české politice. S britskou velvyslankyní jsem se od jejího arogantního vystoupení při našem setkání již osobně nesetkal. Prostě jsem ji nevyhledával.

Musím říci, že hluboce chápu zármutek, který pociťují manželka a dcera J. Kubery nad ztrátou svého muže a otce. Co však nechápu, to je využívání, ba zneužívání jejich bolesti k útokům na čínského velvyslance a na Čínu. Celá záležitost má v české veřejnosti vytvořit antičínskou náladu, a to v situaci, kdy Čína jako jediný stát na světě zhruba od poloviny března až do včerejška zásobovala Česko potřebným zdravotnickým materiálem na boj proti koronaviru COVID – 19. Myslím, že nepotřebuji být lékařem, abych věděl, že každý Čech nosil především díky těmto dodávkám roušku, což omezilo rozšíření pandemie na přijatelný rozsah, s velmi přijatelným počtem lidských obětí. Čína mohla tento zdravotnický materiál potřebný po celém světě, který nebyl v takových objemech schopen dodat český průmysl, dodat jinam… Dodala ho k nám. Teď se jistě najdou mnozí, kteří budou zpochybňovat kvalitu, cenu dodávek apod. Ale to, že tento materiál pomohl, lze jen těžko zpochybnit.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDopis předsedovi Poslanecké sněmovny   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 05:17:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane předsedo Vondráčku,

jsem celoživotní nestraník, kdysi chemik a nyní publicista. Mám dostatek životních zkušeností, abych mohl říct, že níže citovaný výrok starosty Řeporyjí Pavla Novotného je nejen v rozporu s dobrými mravy, ale a to především s Ústavou ČR. Ta stanoví, že základem českého politického systému je volná soutěž politických stran.

KSČM je jednou z legálních politických stran. Její předseda, Vojtěch Filip, je ovšem i vysokým ústavním činitelem. Byl do pozice místopředsedy Sněmovny zvolen jejím hlasováním a jako takový musí tedy požívat její ochranu.

Starosta Pavel Novotný napadl místopředsedu Sněmovny takto:

„To jsem měl při včerejší předtáčce pro OVM vědět, že ve studiu bude dnes opět ta svině Vojtěch Filip. Musí tam toho duševního mrzáka zvát. Co jako lži toho chudáka vyváží?“ ptal se Novotný a záhy doplnil: „Jestě jednou řekne, že jsem si požádal o ochranu, a normálně pojedu na ty Kafky a rozbiju tomu zmrdovi hubu.“

Viz https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nikdo-mi-nerekl-ze-Starosta-Kolar-prekvapil-Vsechno-muze-byt-jinak-622694
(PL odkazují na autentický výrok na sociálních sítích.)

Jsem přesvědčen, že jako předseda Poslanecké sněmovny nejen můžete zakročit, ale dokonce máte povinnost podniknout kroky na ochranu Ústavy ČR a ústavních činitelů.

S pozdravem,

Jiří Jírovec
Praha 3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská republika nemá žádnou armádu! Jde zde jen o provize a tunelování miliard korun   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:48:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes jsem na stránkách serveru ozbrojeneslozky.cz objevil fascinující článek o české armádě. Zřejmě napsaný s cílem ji zlepšit image. Na rovinu – něco tak absolutně pitomého jsem už dlouho nečetl. Autorka (při vší úctě k ženám) projevila tím, co zdánlivě „logicky a odvážně“ napsala, neskutečnou míru neznalosti problematiky armády a vojenství, prezentovanou navíc formou, srovnatelnou snad jen se stupidním vystoupením Grety Thunberg před Valným shromážděním OSN. Ačkoliv s mnoha názory vyjádřenými v článku principiálně souhlasím, rozhodně ne v kontextu představ o úkolech ozbrojených sil, které se snaží vnutit čtenářům. Konkrétně třeba představy, že "armádu máme na válčení".

Armádu máme přesně na to, co jí vymezuje zákon 219/1999 Sb. o ozbrojených silách. V něm se v § 9 Hlavy III jasně říká, že:

(1) Základním úkolem ozbrojených sil je připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení.

(2) Ozbrojené síly plní též úkoly, které vyplývají z mezinárodních smluvních závazků České republiky o společné obraně proti napadení.

V § 14 jsou pak taxativně vyjmenovány další úkoly, k nimž může být využito armády v případě nutnosti chránit životy, zdraví a majetek občanů ČR. Občanů, kteří platí svému státu těžké peníze na to, aby tyto úkoly byla "jejich" armáda v případě potřeby schopná plnit. Neplatíme rozhodně na to, aby naši vojáci "bojovali za Prahu" u Kábulu nebo u Bamaka, a nebyli přitom ani schopni, ani ochotni pomoci vlastním lidem v případě celonárodní krize, o obraně území ČR nebo o schopnosti být skutečným spojencem v případě reálného válečného ohrožení evropských zemí NATO ani nemluvě.

Jen člověk s minimálním rozhledem, kterého ani nenapadlo si přečíst Severoatlantickou smlouvu, nebo se seznámit s principy, na nichž se budují skutečné armády, může napsat, že armáda je na válčení. Armáda je na obranu vlastní země a na to, aby v případě hrozby napadením jasně prezentovala odhodlání státu bojovat a způsobit útočníkovi takové ztráty, že si dvakrát rozmyslí cokoliv podnikat.

Mluvím samozřejmě o skutečných armádách, jako jsou turecká, řecká, ruská, polská nebo americká, skutečných států, jako jsou Turecko, Řecko, Rusko, Polsko nebo USA. Ne o nesoběstačném přívěsku cizích armád pseudostátečku bez vlastní zahraniční, obranné a bezpečnostní politiky, jako je AČR. Česká armáda prostě není skutečnou armádou, dokonce ani podle nejprimitivnějších definic ve Wikipedii. Říká se jí tak čistě ze setrvačnosti. Je bez záloh a se zastaralou výzbrojí, přestože od roku 1994 stačila „sežrat“ (se zápočtem inflace) už téměř 2 biliony korun.

Co jsme vlastně jako občané ČR za svoje peníze dostali? Zvýšila se nějak naše bezpečnost? Zlepšila se obranyschopnost naší země? Přiznejme si, že za ty peníze jsme "dostali" armádu, která nedokáže ubránit vůbec nic. Ještě tak možná jeden tábor v Afghánistánu, plus jeden francouzský uranový důl někde v Mali.

Předcházející politické reprezentace nám vytrvalou a neutuchající péčí "nadělily" miniarmádku, vyzbrojenou neudržovatelnou (a neudržovanou) směsicí třicet a více let "staré" sovětské výzbroje a nelogického mixu dvacet i více let "moderní" techniky západní provenience, nakupované ve stylu "ber kde ber, jen když budou provize". Což by byla akvizičně i logisticky naprosto nezvladatelná kombinace i pro ekonomicky daleko silnější státy, než je ČR.

Nebudu psát, že by mě zajímalo, kde ty vyhozené peníze jsou, protože to vím velmi dobře. Vím, kam a jak „tekly“, nebo „byly odkláněny“. Zřejmě na rozdíl od toho, čemu se říká „vojenské zpravodajství“, řízené bývalým detektivem od Pinkertonů, a jehož hlavním úkolem je podle všeho v první řadě zajištění nerušeného toku peněz „do správných kapes“ bez ohledu na situaci, v jaké se nachází ČR a její ekonomika. A to včetně špehování a organizování diskreditace lidí, kteří tomuto "bohulibému" procesu překážejí.

Vážím si Aleše Opaty a opravdu mu držím palce, ačkoliv ne se všemi jeho názory souhlasím. Je to rovný a férový chlap, který asi jako vůbec první „porevoluční“ NGŠ našel odvahu nazývat věci pravými jmény a snažit se něco skutečně změnit. Bojím se ale, že na tuhle hydru nemá. Zvlášť při té sestavě, která aktuálně řídí ministerstvo obrany.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecké stíhačky zaútočily na vrtulník s řeckým ministrem obrany   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:46:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Horké chvíle si v neděli prožil řecký ministr obrany Nikos Panagiotopoulos. Při inspekční cestě mezi řeckými vojenskými základnami na ostrovech Panagia, Farmakonisi a Agathonisi na vrtulník NH-90 Chinook, který jej přepravoval, zaútočily turecké stíhačky F-16. Pokus o napadení vojenského transportního vrtulníku se odehrál v řeckém vzdušném prostoru v neděli po půl jedenácté dopoledne ihned po startu ze základny Oinousses. Podle řeckého serveru ethnos.gr, vrtulník, na jehož palubě byli kromě ministra i náčelník generálního štábu řecké armády Konstantinos Floros a 2 další generálové, zachránil včasný přílet řeckých stíhaček, které zahnaly turecké vzdušné piráty.

Během včerejšího odpoledne provedly podle řeckého serveru pronews.gr turecké stíhačky ještě 4 další „cvičné útoky“ na řecké ostrovy. Turecko se snaží testovat reakce řecké obrany. Řecko ale současně ale provádí letecký průzkum námořních i pozemních opatření proti další vlně invaze migrantů, kterou turecký prezident Recep Erdogan plánuje po skončení řádění koronaviru.

Včerejší útok na let vrtulníku s ministrem na palubě, který byl řádně ohlášen jako státní let, jež podle mezinárodního leteckého práva požívá naprosté nedotknutelnosti a přednosti, dokládá, že drzost turecké armády každým dnem roste. Podle mezinárodního práva je včerejší incident považován za akt státního terorismu. A nejvyšší představitelé NATO i EU mlčí. Opět vidíme, že ani jedna z těchto organizací není žádnou zárukou míru ani bezpečí. Řecka, které je členem NATO i EU, se i přes opakované žádosti o pomoc vyslané vládou v Athénách nikdo účinně nezastal.

Vojenské jednotky různých zemí NATO se zcela zbytečně promenují v pobaltských zemích, kde se žádné incidenty neodehrávají. Ruské letectvo sice hlídkuje na hranicích s Estonskem, Litvou a Lotyšskem, ale z posledních let není hlášen jediný případ narušení jejich vzdušného prostoru. Přesto tam zcela zbytečně zalétají i české Gripeny. Ze zemí EU nabídlo Řecku pro případ ostrého napadení vojenskou pomoc pouze neutrální Rakousko.

EU jako celek vůči tureckým agresivním útokům na členské státy Řecko a Kypr uplatňuje pštrosí politiku. Před všemi zprávami o tureckých vojenských akcích proti dvěma členským zemím vedení EU strká hlavu do písku. V Evropském parlamentu jsem dvakrát navrhoval, aby EU proti Turecku zavedla ekonomické sankce. Odpovědí mi v obou případech bylo sdělení bývalého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junkcera i současné předsedkyně Komise Ursuly von der Leyenové, že „Turecko je pro EU důležitý obchodní partner.“

To je ovšem také Rusko, které do Evropy dodává většinu spotřebovaného zemního plynu a ropy. Přesto vůči němu EU vyhlásila nesmyslné sankce za to, že přijalo do státního svazku Ruské federace oblast Krymu, jejíž obyvatelé si odtržení od Ukrajiny a přechod k Rusku odhlasovali v referendu. Nikoho jiného od rozpadu SSSR současné Rusko vojensky nenapadlo.

Ivan David
Autor je europoslanec za hnutí SPD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví RF: Odstranění sochy Koněva a instalace pamětní desky vlasovcům nahrává revizi výsledků 2. světové války   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:42:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Představitelé ruské diplomacie v České republice označili poslední kroky českých politiků za ústupek těm silám, které usilují o přepisování dějin druhé světové války. Uvádí se, že v podstatě jde o ignoraci Charty OSN a mezinárodních právních norem.

Na facebookové stránce Velvyslanectví Ruské federace v České republice byl uveřejněn oficiální komentář, jenž obsahuje vyjádření stanoviska v souvislosti s řadou událostí, a sice odstraněním pomníku maršála I.S. Koněva a instalací pamětní desky věnované vojákům Ruské osvobozenecké armády, tzv. vlasovcům. V komentáři se zdůrazňuje, že otázka budování pomníků na určitém území je vnitřní záležitostí státu. Nicméně, v daném případě se jedná o názornou demonstraci sympatií vůči spojencům nacistů ze strany určitých politických skupin v ČR.

„Budování jakýchkoliv pomníků je samozřejmě vnitřní záležitostí státu, jehož občané si vybírají své hrdiny sami. O tom, na čí straně jsou sympatie některých politických sil v současné České republice, názorně svědčí odstranění pomníku osvoboditele Prahy a jejího čestného občana maršála I.S. Koněva a instalace pamětní desky komplicům válečných zločinců (jednotky «vlasovců» byly součástí SS) v předvečer 75. výročí osvobození Československa od nacismu,“ uvádí se v komentáři.

Představitelé ruské diplomacie v Praze dávají najevo, že výše uvedené kroky ze strany určitých českých politiků považují za součást snah přepsat dějiny druhé světové války, což mimo jiné je v rozporu s Chartou Organizace spojených národů.

„Je to jasný ústupek těm, kteří se snaží o revizi výsledků druhé světové války a ignorují Chartu OSN a jiné mezinárodně právní a morální imperativy,“ píše se v komentáři ruského velvyslanectví.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CqAr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřesouvání chyb na Čínu západními zeměmi nepřispěje ke globální spolupráci v boji proti epidemii   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:39:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proslulý íránský mediální komentátor pan Bobby Naderi nedávno při rozhovoru s novinářem čínské mediální organizace China Media Group (CMG) řekl, že Čína zvítězila v boji proti epidemii COVID-19 a to potvrdila a ocenila Světová zdravotnická organizace (WHO) a další země. Přesouvání chyb na Čínu a očerňování Číny některými západními zeměmi nemůže změnit tuto skutečnost. Svět v současné době stále čelí kritické situaci v boji proti epidemii.

Různé země by měly posilovat spolupráci a společně překonat obtíže. Pan Bobby Naderi při rozhovoru řekl, že čínská opatření v boji proti epidemii byla správná a účinná, a vytvořila dobré podmínky pro obnovení práce a výroby. Někteří politici a některá média západních zemí nejen neobjektivně hodnotili čínské úspěchy v boji proti epidemii, ale také šířili falešné zprávy a očerňovali Čínu. To, co dělají, je pouze snaha zakrýt vlastní selhání v boji proti epidemii.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChorvatský Telegram: To je skutečný důvod, proč Spojené státy a západní země kritizovaly Čínu kvůli epidemii   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:37:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chorvatské médium nového proudu Telegram nedávno publikovalo přehledný článek s názvem Hloubková analýza: Toto je skutečný důvod, proč Spojené státy a západní země kritizovaly Čínu kvůli epidemii. Podle článku se Spojené státy a západní země snaží přesunout svou odpovědnost na Čínu, aby se zbavily svých povinností a bránily se. Obviňování Donalda Trumpa americkými občany z nedostatečné připravenosti na epidemii roste, a Trump směřuje hněv veřejnosti na Čínu. Ze stejného důvodu začal Trump znovu obviňovat WHO a zastavil financování této organizace.

Podle článku vyvolává Trumpovo zcela nesprávné posouzení situace rostoucí otázky o jeho schopnostech. Donald Trump 22. ledna řekl, že ve Spojených státech existuje pouze jeden potvrzený případ, a není třeba se bát, protože vše je pod kontrolou. 17. února znovu vystoupil před televizní kamerou s postojem moudrého vůdce a řekl: „Jednoho dne nový koronavirus zmizí." Když země po celém světě přijímaly izolační opatření, Donald Trump 9. března slíbil Američanům, že jejich normální život nebude narušen: „Máme pouze 546 potvrzených případů a 22 úmrtí." 16. března se Trump znovu chlubil, že americká vláda „provádí spoustu práce a epidemický problém ve Spojených státech neexistuje".S ohledem na Trumpova slova a činy chorvatský Telegram komentoval, takže není divu, že Trumpovi teď nikdo nevěří a obviňují ho, že nepřijal včasná opatření na záchranu tisíců životů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský lékař potvrdil, že v zemi se objevily případy nového koronaviru už v prosinci loňského roku   
Pridal tk Úterý 05 květen 2020 - 04:35:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedoucí oddělení kritické péče ve francouzské nemocnici Yves Cohen 3. května potvrdil, že jeho nemocnice potvrdila případy zápalu plic způsobeného novým koronavirem na konci prosince minulého roku.

Profesor Yves Cohen je vedoucí oddělení kritické péče ve dvou nemocnicích v provincii Seine-Saint-Denis. Výše uvedenou informaci sdělil při účasti v živém vysílání francouzské komerční BFM TV.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1842 sec,0.0376 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,503kB