Středa 30 říjen 2019
Léčba Kellnerem. Bakalovi novináři a ČT na infarkt. K antibabiš/zeman jim přibyl Kellner   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 17:55:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je mi uvědomělých novinářů líto. Zrovna před očekávaným listopadem musejí tříštít své úderky a k antibabiš, antizeman, antičína a antirusko jim přibyl ještě Kellner. Skličující situace v boji za tu jejich "liberální demokracii".

"Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v neděli večer oznámila plné převzetí společnosti Central European Media Corporation (CME), která patří k předním firmám v oblasti médií a zábavy ve střední a východní Evropě a v Česku vlastní mimo jiné televizní stanici Nova," informovala tuzemská média (v tomto případě Forbes).

A v bublině uvědomělých novinářů se strhla mela. Vystrašení až k smrti začali zejména ti lepší z nich hned malovat čerty na zeď. Demokracie, za níž tak hrdinně bojují, se jim najednou začala rozpadat pod nohama. Další antichrist a velkopodnikatel chce mediální a politický vliv... Je mi jich až líto. Před listopadem budou muset jejich úderky tříštit síly na další element.

Nikoliv překvapivě jsou nejhlasitěji (opět) slyšet komentátoři z Bakalova impéria - Aktuálně, Respekt... případně spřízněný DenníkN či veřejnoprávní údajně vyvážená a objektivní ČT stojící prý na straně diváků (dovolte, abych se poťouchle zasmál - aneb Když Petr Dvořák lže, jak jeho ČT tiskne). Ozval se také nechvalně známý chatař Hlidacipejsek, který je Českou televizí rád citován...

Zajímavé přitom je, že zrovna oni píší v médiích patřících "filantropovi" Zdeňku Bakalovi, který jen tak náhodou žije ve Švýcarsku. Dle jejich vnímání není zřejmě podnikatelem není. Ani nemá zájem na mediálním a politickém vlivu. Dvojí metry? Už jsme si u nich tak nějak zvykli.

"Pro moji generaci jsou svoboda, pracovitost, podnikavost a úcta k tradicím základními principy, na nichž jsme formovali své názory a postoje... Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je ale stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot. Novodobé ideologie mají tendenci omezovat svobodu, kreativitu a kritická myšlení. Věřím ale, že česká společnost, která tradičně stojí především na umu a pracovitosti zdejších lidí, v takovém světě obstojí," napsal mimo jiné Petr Kellner v úvodním slovu poslední výroční zprávy jeho skupiny.

A to je možná klíč, který právě ony nárokovače a rovnostáře z řad novinářů a komentátorů relativizující tradiční hodnoty děsí až k smrti. Nejhorší je právě smrt z vyděšení. Uvidíme časem, co a zda vůbec něco, se projeví plánovanou koupí.

Pakliže vůbec proběhne.

Autor: Tomáš Vyoral |

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=733622
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts:V zájmu záchrany života Juliana Assange a vlády práva jednejme nyní!   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 17:49:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Drazí čtenáři

Během měsíce října navštívilo můj web čtvrt milionu lidí. Tento výčet nezahrnuje návštěvy mých článků na řadě webů dalších, psaných jak v angličtině tak v dalších jazycích, které mé články přebírají.

Nicméně v posledních dvou dnech pouze 450 lidí podepsalo petici, žádající osvobození Juliana Assange z jeho nezákonného věznění.
Jsem přesvědčen o tom, že dokážeme víc.

Jestliže si ceníte svobody, vyhledejte si na googlu můj web: P.C.Roberts, pak klikněte na Official Homepage, pak klikněte na Latest annoucements a pak klikněte na první článek nazvaný: We must act now to save Julian Assange and... pak vpravo a více nahoře klikněte na „Contact“ a vyplňte zde uvedená políčka.

Pozor: políčko „Your subject“ vyplňte slovy: petition to save Julian Assange. A pro poslední políčko s tučně vtištěným Required vyberte slovo : feedback

To je vše. Pak vyplněné odešlete kliknutím na slovo: submit

JESTLIŽE NEDOKÁŽEME ZACHRÁNIT JULIANA ASSANGE, NEZACHRÁNÍME ANI SAMI SEBE

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuvenilní justice podle ČSSD: Hamáčkovo vnitro chystá zavedení občanských průkazů pro děti již od 6 let!   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:31:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Juvenilní justice podle ČSSD: Hamáčkovo vnitro chystá zavedení občanských průkazů pro děti již od 6 let! Za změnou zákona stojí lobbing exekutorské komory a provozovatelů MHD v celé republice, kterým jezdí desítky tisíc dětí školního věku načerno a děti nechtějí při kontrole jízdenek sdělovat své identity! Po zavedení povinných občanských průkazů od 6 let však bude možné děti zadržet policií a převézt na služebnu ke ztotožnění, pokud dítě nebude mít občanský průkaz u sebe! Změnu uvítají i exekutoři, dluh dítěte bude nezpochybnitelný!

Lidový dům nepřestává šokovat a přicházet s bizarními novelami, které doslova vyráží dech. Ministerstvo vnitra na úterní 14. hodinu svolalo tiskovou konferenci a náměstek ministra vnitra Petr Mlsna oznámil novinářům další návrh z dílny Hamáčkova resortu. ČSSD pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka chce totiž do poslanecké sněmovny předložit novelu zákona o osobních dokladech, kterou se změní věk pro vydávání občanských průkazů, a to celoplošně a povinně pro všechny občany na území České republiky. Podle této novely budou občanské průkazy vystavovány povinně již dětem po dosažení věku 6 let, tedy v době jejich nástupu do základních škol, kdy děti ještě neumí ani číst a psát, pokud tedy rodiče neposílají děti do předškolních soukromých ústavů.

Pokud nad tím kroutíte hlavou, proč tak najednou někoho napadla myšlenka vydávat občanské průkazy i negramotným prvňáčkům, tak to v žádném případě není ani jeden z těch důvodů, který zazněl na tiskové konferenci. Z úst pana náměstka zaznělo několik důvodů a údajných výhod pro rodiče, např. jednoduchost prokázání identity dítěte, když cestuje spolu s rodiči po Schengenu a police na dálnici třeba v Německu rodinu zastaví a legitimuje. Jenže, jak sami správně tušíte, tohle je docela chabá výmluva, protože děti přece už od roku 2011 musí mít svůj vlastní cestovní pas, takže když rodina někam cestuje, děti už dávno mají své cestovní pasy. Takže, proč zavádět proboha občanské průkazy pro děti od 6 let, když ještě ani neumí číst a psát?

Děti budou mít povinně občanské průkazy od 6 let v rámci zavádění juvenilní justice v ČR a zjednodušení udělování pokut dětem a zahajování exekučních řízení

Odpověď nenápadně zazněla přímo na tiskovce, protože náměstek Petr Mlsna ji uvedl jako jednu z dalších “výhod”. Podle jeho slov nebudou děti muset průkaz nosit, nicméně budou mít jisté výhody, například v MHD. Zároveň řekl, že doklad neříká dítěti pouze to, jak se jmenuje a kde se narodilo, ale je to doklad o tom, že je občanem České republiky, uvedl náměstek ministra. A tímto výrokem bylo odkryto celé pozadí této akce.

Vystavení občanského průkazu pro děti od 6 let nemá vlastně nic společného s tou kartičkou a dokladem jako takovým. O tu kartičku vlastně vůbec nejde. Jde totiž o změnu pravomocí policie a provozovatelů MHD ve vztahu ke ztotožňování nezletilých osob a k jejich ztotožňování na služebně policie. A hned druhým důvodem je lobbing exekutorské komory, která se v poslední době dostala do ostré kritiky kvůli exekucím dětí, resp. dluhů, které děti vyrobí v dětství, mnohdy ve velmi útlém věku a rodiče se o dluhu vůbec nedozví, protože dopravní podnik rodičům nic neoznámí a čeká, až díte bude plnoleté a tomu to potom naúčtuje i s penále a obrovskými úroky. Je to neuvěřitelný business. A vydávání občanských průkazů dětem tuto praxi prostě jen zlegalizuje. Občanský průkaz rovná se ztotožněný dlužník k exekuci. To je celé. Vítejte v realitě.

Revizor v dopravním prostředku musí černého pasažéra nejprve ztotožnit, ale to bývá u dětí problém, protože buď děti neřeknou, jak se jmenují, anebo řeknou falešné jméno a falešnou adresu. Aby se revizor dozvěděl pravdu, tak dosud nemá žádné prostředky, jak zjistit identitu dítěte. Jediným řešením je přivolání státní policie, která ale může udělat jen jednu věc, že se pokusí zjistit, kam děti chodí do školy a totožnost dítěte potom policie získá od školy.

Vymáhání pokuty za jízdu dítěte načerno je potom opět zákeřné, protože revizor není povinen informovat rodiče o dluhu dítěte, takže i když se revizor dozví pravou identitu 6-letého prvňáčka, který jel načerno, protože mu maminka zapomněla nabít Krnačku (pozn. předplacená karta v pražské MHD), tak není povinen kontaktovat rodiče. Dopravní podnik to nechá vyhnít celých 12 let, úroky naskakují a potom v 18 letech dítěte, které dospěje, se z toho stane exekuce za 100 000 Kč jako v případě popsaném v článku zde: https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/darek-k-osmnactinam-dluh-pres-100-tisic-za-jizdu-nacerno_228988.html

Na novelu podle informací nejvíce tlačí dopravní podniky velkých měst v ČR, exekutoři a v neposlední řadě magistráty a městské úřady, které budou moci udělovat pokuty i nezletilým skrze městskou policii

Dopravní podniky a exekutoři proto dlouho tlačili a lobovali na vnitru za tuto novelu, aby občanské průkazy musely mít už i děti. A ten věk 6 let je nastavený logicky a úmyslně, protože právě v tomto věku děti začínají používat městskou hromadnou dopravu při cestách do školy a ze školy. Takže, v čem tedy spočívá ten zakopaný pes? No, je to jednoduché. Jakmile novela tohoto zákona vstoupí vlastnost, dojde ke změně pohledu na školní dítě z pohledu vymáhání dluhů a operací exekutorské komory.

Jakmile je dítě zadrženo při cestě načerno v MHD, revizor nově dítě vyzve k legitimaci a předložení dokladu totožnosti. Malé negramotné dítě, které sotva nastoupilo do 1. třídy ZŠ, o nějakém občanském průkazu ani vědět nebude, takže revizor zavolá Policii ČR. Ta již ale nebude zjišťovat po školách totožnost dítěte, ale namísto toho nezletilce zadrží a převeze na služebnu, kde podle databáze a evidence obyvatelstva ztotožní dítě podle fotografie v databázi.

Dopravní podnik se tak od policie dozví skutečnou totožnost dítěte a exekutorské úřady budou moci vymáhat pohledávky již daleko přesněji a lépe. Pokud totiž dnes dítě z některých etnických rodin pošle revizora do háje, slušně řečeno, tak revizor nesmí na dítě sáhnout. Po zavedení občanských průkazů i pro děti se však toto změní, protože pokud dítě odmítne totožnost zdokladovat průkazem, revizor bude moci zavolat policii za účelem provedení úkonu ztotožnění a policie po příjezdu už bude mít jednoduchou práci, dítě převeze na služebnu, dítě vyfotí a fotografii nahrají na server vnitra, který provede digitální morfologické porovnání vzorku fotografie ze služebny se stovkami tisíc fotografií ostatních dětí, které budou v databázi občanských průkazů. Policii se tak zjednoduší ztotožňování dětských delikventů pro účely zlepšení vymáhání dluhů pro dopravní podniky a exekutorské úřady. Vítejte ve světě juvenilní justice.

Vnitro se pokouší v ČR zavést juvenilní agendu tzv. “věkové slučitelnosti”, kdy dítě zodpovídá za své dluhy již od věku 6 let, ale vymahatelnost spolu s úroky se odkládá až na plnoletost, takže dítě slaví 18. narozeniny jako novopečený dlužník, který nedosáhne na úvěry, na hypotéku, na půjčky, na nic…

Možná si řeknete, že to je přece správné, že děti z cikánských rodin se už nebudou moci vyhýbat splácení dluhů za jízdu načerno, ale tohle je fatální omyl, který zatím mnoha lidem nedochází. Všichni víte, že děti nejsou zodpovědné za své činy, za jejich činy a škody, které způsobí, zodpovídají rodiče. Jenže v poslední době se nejen v ČR, ale v celé Evropě zavádí princip tzv. “věkové slučitelnosti”, který je součástí agendy juvenilní justice. Tento princip de facto usiluje o to, že i dítě může být dlužníkem a může být proti němu vedena exekuce, ale právě s ohledem na věkovou slučitelnost.

Pokud nevíte, co si pod tím máte představit, tak to prostě znamená, že je to systém, kdy dítě v době nezletilosti vytvoří dluh, ale až v dospělosti dojde ke sloučení s exekučním titulem pohledávky a vymáhání. To je tzv. věková slučitelnost. Dítě bude zodpovídat za dluhy a pokuty samo, bez účasti rodičů, vymahatelnost dluhu se ale přesune až na dospělost dítěte, spolu s mamutími úroky. Dítě tak nedosáhne v dospělosti na úvěry, půjčky, na hypotéku, dokud mamutí dluhy z útlého dětství spolu s úroky nesplatí.

Dítě v nezletilosti provede spoustu věcí, které dnes nejsou, ale mohly by být vymáhány. Pokuta za přeběhnutí na červenou na přechodu. Pokuta za jízdu na kole bez odrazek a povinné pumpičky. Čmárání křídou po chodníku v soukromém vlastnictví. Pošlapání soukromého trávníku. Poškozování cizí věci, např. pošlapání nevzrostlého obilí nebo plodin na poli zemědělce při pouštění draků. Jízda na kole po chodníku. Jízda bez přilby na kole. Porušení dopravních předpisů dítěte v roli chodce nebo při jízdě na kole.

Ve všech těchto a podobných případech se dosud o těchto věcech mluví jako o “klukovinách”, které prostě jsou součástí chování dětí, protože to jsou děti. Jenže, systém juvenilní justice z Hamáčkova vnitra toto dokonale změní. Policie po schválení novely bude moci pokutovat děti adresně, protože bude znát jejich totožnost. A nebude to vymáhání pokut po rodičích, ale dluhy budou vymáhány podle doktríny věkové slučitelnosti, tedy v dospělosti dítěte. A pozor, zdaleka nejde jen o státní policii.

Děti s občanským průkazem se stanou terčem lovu městských policistů a radnic, pokuty uvalované dětem se stanou významným příjmem do rozpočtů radnic

Široké portfolio pokut bude uplatněno proti dětem ze strany městské policie. V každém městě jsou stovky vyhlášek radnice, které děti porušují. Např. zákaz jízdy na kolech po parku a po trávníku v parku. Zákaz jízdy na skateboardech na vybraných pozemcích města. Zákaz jízdy na kolečkových bruslích. Zákaz sezení na schodech před radnicí, před kostelem, u kašny na náměstí. A děti, které ještě neumí v 6 letech číst, si tam sednou. A šup, pokuta. Dlužník je vyroben! Díky tomu, že děti budou mít občanské průkazy již od 6 let, bude možné dětí zadržovat a ztotožňovat policií a následně proti dítěti vést pohledávkové řízení s odkladem do věku dospělosti, nic totiž nebude nutit organizace, úřady a instituce, aby pohledávky za dětmi vymáhaly na rodičích dítěte. Proč?

No přece na základě hlavního faktoru juvenilní agendy, že totiž dítě je osobnost a samostatně myslící jedinec již od svého narození a je potřeba s ním jednat jako s dospělým. Takže dítě v 6 letech bude mít občanský průkaz ne kvůli tomu, aby dítě mělo vyšší respekt, ale aby dítě bylo možné zadlužit a vymáhat po něm pohledávky již v nejútlejším věku. Proč čekat do dospělosti, kdy lidé už mají nějaký rozum a dávají si pozor na dluhy. Ne ne, je třeba učinit děti zodpovědnými za dluhy a pokuty v celé šíři, aby to sypalo, až děti dospějí. Je vidět, že členství Jana Hamáčka v Bakalově Aspen Institutu nese ČSSD své plody. Takže po nápadu s novelou azylového zákona o strpěncích tu máme pro změnu novelu o občanských průkazech pro děti jako vystřiženou z agendy juvenilní justice. A opět je za tím ČSSD a Hamáčkovo vnitro.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Čínská strana vyzývá americkou stranu, aby zastavila kontakty s Dalajlamou, a to všemi způsoby   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:23:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 29. října mluvčí Čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) na tiskové konferenci uvedl, že čínská strana důrazně vyzývá americkou stranu, aby zastavila kontakty s Dalajlamou, a to všemi způsoby, aby zastavila neodpovědná slova, zastavila zasahování do čínských vnitřních záležitostí prostřednictvím tibetské otázky. Věří, že americká strana udělá věci podporující vzájemnou důvěru a spolupráci.

Podle zpravodajství americký obecný ambasador mezinárodních záležitosti volného náboženství Sam Brownback před několika dny v Indii jednal s Dalajlamou.

K tomu Geng Shuang uvedl:

„14. Dalajlama je exilový politik, který se dlouhodobě věnuje rozdělení Číny pod záminkou náboženství. Čínská strana je proti kontaktům všech úředníků vlád cizích zemí s Dalajlamou. Činnosti a slova amerického úředníka porušily slib americké strany o tom, že Tibet je část Číny, nepodporuje nezávislost Tibetu. Čína je tvrdě proti tomu."

Geng Shuang dále prohlásil, že reinkarnace Buddhy je zvláštní model dědictví budhismu, má pravidelné náboženské ceremoniály a historické ustanovení. Čínská vláda drží politiku volného náboženství, respektuje a chrání takový model dědictví. Takový systém už má historii více než několik set let starou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomu vadí ruský plyn v Evropě?   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:21:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za „zničující ránu do energetické rozmanitosti a bezpečnosti Evropy“ označil ruský projekt výstavby plynovodu „Nord Stream-2“ ministr energetiky USA Rick Perry při svém pobytu v Litvě. Na konferenci o transatlantické energetické spolupráci ve Vilniusu prohlásil, že uvedení tohoto plynovodu do provozu zvýší ruský vliv na evropské země a ty budou tak zranitelnější.

Podle slov lídra amerického ministerstva energetiky bude Evropa po spuštění nového plynovodu intenzivněji čelit nebezpečí vzniku přerušení dodávek paliva a Rusko získá možnost přerušit tranzit plynu přes Ukrajinu. Rick Perry zdůraznil, že USA považují dodávky svého plynu do Evropy za „příležitost vnést na trh více svobody a konkurenci“.

Litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius navrhl udělat z litevského přístavu Klaipeda „bránu“ pro americký plyn proudící do Evropy. „Potřebujeme vás v Evropě, potřebujeme v Evropě váš břidlicový plyn“, řekl. „Pochopili jsme, že můžeme být členem Evropské unie, NATO, ale když jsi závislý na jednom zdroji, nemůžeš být naplno nezávislým“.

Co se týče „zničující rány“, zdá se, že americké ministerstvo energetiky má pravdu, rána však nebude zasazena Evropě, ale expanzionismu Spojených států, které evropským spotřebitelům vnucují drahý americký LNG (angl. Liquefied Natural Gas, čes. zkapalněný zemní plyn).

Pokud jde o Evropany, geopolitické intriky kolem projektu „Nord Stream-2“ slibují jen ztráty. Tvrdohlavá neochota Dánska vydat povolení na výstavbu potrubí přes své výlučné ekonomické území může vést ke zdražení celého projektu a následně ke zvýšení ceny plynu dodávaného do Evropy. Toto nedávno poznamenal ruský ministr energetiky Alexandr Novak v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Business FM. Prozatím operátor projektu, společnost Nord Stream 2 pokračuje v jednání s dánskou vládou a šance na získání povolení k instalaci plynovodu ve výlučné ekonomické zóně Dánska stále zůstávají.

Přitom ruská strana „má k dispozici i jiné varianty pro výstavbu plynovodu, ty však projekt poněkud prodražují“, řekl Alexandr Novak, který vysvětlil, že se může jednat o výstavbu potrubí mimo Dánsko. Pak se to protáhne na několik měsíců. „Ale opravdu není potřeba mluvit teď o tom, bude-li už schválena druhá varianta výstavby plynovodu a kdy bude schválena, když v konečném důsledku rozhodnutí dánské vlády nezíská porozumění“, řekl ruský ministr.

Reálná hrozba pro Evropskou unii, že zůstane bez spolehlivých dodávek ruského plynu, cenově výhodnějšího ve srovnání s americkým LNG, skutečně vyvolává obavy ve vedení EU. K tomu dochází na pozadí podstatného snížení vlastní těžby plynu v Evropě. Do konce tohoto roku výrazně vzroste například poptávka po dovozu plynu u Holanďanů v důsledku prudkého snížení kvóty na těžbu na poli Groningen – z 19,4 mld. m³ na 11,8 mld. m³ plynu za rok od října r. 2019. V důsledku toho může dojít ke zmírnění pozice Dánska, které je, podle některých údajů, připraveno zrušit politické protesty spojené s výstavbou plynovodu, oznamují noviny „Izvestija“ s odkazem na vlastní zdroje, které jsou obeznámeny s vývojem realizace projektu.

Na konci června byla žádost na průchod plynovodu přes dánské teritoriální vody zamítnuta, v červenci byla podána žádost nová a v ní se už jednalo o trase přes výlučnou ekonomickou zónu Dánska, která je regulována mezinárodní konvencí o mořském právu. V současnosti, podle údajů novin „Izvestija“ získal proces výhradně administrativní charakter a blíží se k závěru.

Konečné rozhodnutí z Kodaně není však ještě známo. Vedoucí tiskové služby dánské energetické agentury Toure Falbe-Hansen poukazuje na průběžné hodnocení vlivu projektu na prostředí a bezpečnost.

Tisková služba operátora projektu Nord Stream 2 AG připomněla, že k projednání dánské vlády zůstanou dvě žádosti o trasy ve výlučné ekonomické zóně: „Proces zpracování jedné z nich je už hotový, druhá se nachází ve značně pokročilém stádiu.“

Za takových podmínek jsou dodávky LNG stále více důležitým faktorem na evropském trhu. Pro Rusko je to vážná výzva, ale zároveň i okno příležitostí.

Peter Iskenderov

Кому мешает российский газ в Европе? vyšel 23. října 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8072-komu-vadi-rusky-plyn-v-evrope.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVolby a krize v Bolívii   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:19:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nastávající krize v Bolívii nabírá kurz té Venezuelské, m.j. i v souvislosti se znovuzvolením současného presidenta Evo Moralese a vlády politické strany MAS - tedy 'Hnutí k socializmu'. Jeho třetí mandát byl umožněn díky schválení nové ústavy, díky čemuž bylo počítání mandátů uskutečněno od začátku a nestalo se předmětem závažnějších diskuzí. V podobné situaci se ocitl i Václav Havel po rozdělení Československa. Problém ale nastává kvůli nadcházejícímu čtvrtému mandátu, jež je napadán opozicí i větší částí populace.

V roce 2016 bylo uskutečněno referendum, které mělo umožnit jeho případné znovuzvolení, jež ale bylo kritizováno kvůli protiústavnosti a v referendu se lidé oficiálně vyjádřili proti znovuzvolení současného presidenta. Vláda však odmítla uznat výsledky referenda s tím, že v referendu prohrála kvůli lžím opozice. Ano, jak opozice, tak vláda velmi často lžou a je evidentní, že i zde probíhá boj o koryta.

Příznivci současného presidenta také argumentují tím, že vítězství opozice by byla katastrofou pro zemi a mohlo by vést k ještě dalšímu zhoršení situace, což je bezpochyby možné, ale situace v zemi se v mnohých aspektech zhoršuje pomalu a jistě i nyní, prakticky za celých posledních 13 let. Dochází k omezování ekonomických a politických svobod, za neustálého poklesu obchodních aktivit soukromého sektoru, kdy objem státní ekonomiky měl podle některých odhadů již v minulých letech přesáhnout 40%.

Ztráta popularity je zcela evidentní především v regionech, kde často v minulosti přesahovala i 90%. Situace se řešila také tím, že na předvolební mítinky, kterých se dříve účastnilo mnoho místních, již dopravují příznivce z jiných oblastí, aby byl vykompenzován deficit účasti. Příznivci vlády jsou také obviňováni z opakovaného hromadného zapisování provládních voličů do různých oblastí najednou a tím znásobení provládních hlasů, kdy evidentní chyba kontroly sčítání hlasů i voličů tento proces umožňuje. V seznamech se navíc objevují zesnulí či neexistující lidé. I proces sčítání hlasů probíhal nápadně podobně s Venezuelou nebo např. s Hondurasem, kde se odehrál podobný trik sociálního inženýrství.

Pokud se během sčítání hlasů, které probíhá za neustálého publikování předběžných výsledků, dostane protikandidát do přílišné výhody, je veřejné publikování zastaveno a později jsou prezentovány výsledky s neočekávaným poměrem, kde protikandidát samozřejmě prohrál. Spekuluje se také o okolnostech výpovědi hlavního informatika a dalších lidí ve vysokých pozicích, zodpovědných za systém, během samotného sčítání, kdy mělo dojít i k výhrůžkám. Lidé navíc kritizují i stav veřejně dostupných dat, kdy se znenadání objevilo několik miliónů voličů navíc, jež předtím neexistovali a neodpovídají počtu obyvatel či evidentní nesrovnalosti v součtech.

Země se ponořila do vlny stávek, demonstrací a blokování dopravní infrastruktury. Objevují se obvinění vůči vládě, že se pokouší vyvolat potyčky ve jménu demonstrantů, aby se ospravedlnily represe vůči nim.

Podobně ovšem jednala i opozice během konfliktu s nezávislými obchodníky, tzv. 'Gremialisty', když se pokoušela zničit jejich tržiště a ukrást jejich obchodní a distribuční sítě, jež za dlouhá desetiletí a staletí vytvářeli a sloužili tímto společnosti a lidem, nikoli korporacím či státu. To se povedlo až během posledního konfliktu v roce 2018, kdy nedošlo k vítězství 'vojenskou silou', ale zradou 'shora', tedy samotnou vládou, ve prospěch korporací a supermarketů.

Není to poprvé ani naposledy, kdy se vláda a opozice tajně dohodly, aby společně škodili lidem a společnosti za účelem násilného prosazení bezohledných a naprosto absurdních devastujících zájmů.

Vlna stávek tedy nemusí být nutně o snaze vynutit respektování ústavy a demokratické vůle lidu, ale o ospravedlnění všezničující krize, díky níž ceny vystřelí do nebe, mzdy padnou k zemi a prospěch bude mít jen hrstka zasvěcených 'investorů', jež jsou na tuto situaci již dávno připraveni a nijak je to nepoškodí. Diskuze tedy přestává být o tom, co je pro zemi nejlepší, ale spíše bude o tom, co je nejméně nebo méně špatné...

Beast369

Poznámka editora

Autor žije desítky let v Jižní Americe, posledních deset přímo v Bolívii. Znám jeho identitu, přezdívku jsme zvolili po zralé úvaze, neboť bolivijská vláda monitoruje internetový prostor a trestá kritiky svého režimu.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8071-volby-a-krize-v-bolivii.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChce vůbec Andrej Babiš zvítězit v příštích volbách? Asi ne   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:13:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou chvíle, kdy vlastně nevím, zda Andrej Babiš chce ještě v příštích volbách zvítězit. Nechává se chlácholit tím, že procenta stále kulminují kolem 30 %, ať udělá, co udělá. A tak se snaží zalíbit chvilkařům, novinářům, opozici a nechává lhát za naše peníze reportéry ČT, ač na pouhý jediný jeho pokyn, by nebyly schváleny dvě po sobě následující zprávy o hospodaření ČT, a my bychom si konečně mohli pustit ČT bez Fridrichové, bez Moravce, bez Tvarůžkové či celé redakce Newsroomu. Někdy si připadám, jako Židé, kteří si museli za vlastní peníze postavit koncentrační tábor. To jsme my, které nás diktát zákona nutí platit na ČT, která nám předkládá lež za lží.

Nuže pane Babiši, to by se v Maďarsku stát fakt nemohlo. Orbán si se Sorosovci poradil rázně a natvrdo.

Souhlasím vždy s tím, když Andrej Babiš říká, že není politik. Určitě. Absolutně zejména zahraniční politice nerozumí a šlape v ní jako slon v porcelánu.

Ještě na Valném shromáždění OSN mluvil racionálně a podpořil návrh prezidenta Erdogana vybudovat pro syrské – opakuji – syrské uprchlíky bezpečnostní pásmo, v Sýrii podél hranic Turecko – Sýrie pro nejméně milión či dva milióny syrských uprchlíků a pro každou rodinu domek s pěti pokoji a zahradou 960 m2 s celkovým rozpočtem 26 mld. UDS.

Neznám lepší návrh. A nikdo jiný nemá.

Evropská unie ovšem zuří. Zásadně odmítá vracet syrské uprchlíky do Sýrie, protože by tím popřela celý smysl mnohaleté své nenávistné a agresivní politiky na odstranění Bašára Asada, ve které podporovala džihádisty, které označovala za umírněné rebelii. Když zavraždili první kurdskou političku najednou se stali po letech vrahy.

Podle EU žádný uprchlík se nesmí do Sýrie vrátit, dokud bude Bašár Asad prezidentem. A protože on může být už třeba dalších deset let, nikdy se tam syrští uprchlíci vrátit nesmějí.

Ne nežertuji. Vždyť jste viděli naši šílenou Šojdrovou, která v Evropském parlamentě podporovala masivní sankce proti Asadovi, aby nás chtěla rozplakávat, že tady chce těch padesát sirotků. Ovšem do Sýrie se vrátit přece nesmí.

Viktor Orbán je ve světě bez nadsázky po ruském prezidentovi Putinovi či čínském Si Ťin-pchingovi pokládán za třetího nejvýraznějšího muže ve světové politice. Opět nežertuji V zářijovém a říjnovém dvojčísle Foreign Affairs jejich třídílná fotografie zdobila titulní stránku.

Možná, že Orbán není úplně má krevní skupina, ale když nyní Macronovi i Orbánovi namyšlení europoslanci zlikvidovali jejich eurokomisaře, náhle si Macron s Orbánem rozuměli jako kamarádi od malička a pomalu se na schodech Elysejského paláce hubičkovali.…

7. listopadu se premiér Orbán sejde s prezidentem Erdoganem…

Dnes už víme, že vývoj v Sýrii bude postupovat tak, jak Putin a Erdogan (s pravděpodobným tajným souhlasem Trumpa) dohodli.

Prostě bude bezpečnostní zóna, NATO nebude do ní kafrat, EU jakbysmet, budou tam přesídlováni Syřané do Sýrie (co je na tom divného).

Všichni budou jen navenek prskat.

Orbán bude jediný z EU státníků.

Mohli jsme být při tom. Andrej Babiš se před opozicí sklonil…

Autor: Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKalouskova „přívětivost“ k Zemanovi nezná mezí   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:06:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman se rozhodl, pro klid duší některých jeho zapřisáhlých oponentů či nepřátel, informovat veřejnost o svém zdravotním stavu a nemocnici, v níž podstoupil vyšetření a některé zdravotní úkony, zprostil mlčenlivosti.

V lékařské zprávě se uvádí, že M. Zeman má cukrovku druhého typu a trpí neuropatií obou nohou. Laboratorní hodnoty, včetně hladiny krevního cukru a dalších parametrů hodnotících cukrovku, jsou podle nemocnice v normě. Zpráva také uvádí, že prezident za dva roky zhubl o 20 kilogramů a trpí nechutenstvím. Lékaři u něho objevili známky dehydratace. Zeman si podle nemocnice stěžuje na nestabilní chůzi a v poslední době má sklon k nižšímu krevnímu tlaku. Hlava státu by měla podle lékaře absolvovat pravidelné kontroly klinického stavu.

Zpráva, zde do značné míry okleštěna, jasně vypovídá, jaké potíže, problémy a v jakém celkovém zdravotním stavu se prezident Zeman Nachází. To hlavní, co někteří s napětím očekávali, však byla zpráva či vyjádření o jeho psychickém a duševním stavu a toho se, k jejich lítosti, nedočkali. Tedy pokud jim nestačí dané konstatování , které uvádí zpráva o jeho zdravotním stavu. Tam totiž zmínka o tom, že by snad trpěl nějakou závažnou psychickou nebo duševní poruchou, není ani slovíčkem. To musí být velmi zdrcující poznatek, ne-li šok, neboť se ukazuje, že prezident M. Zeman má sice problémy s nohami, ale ne s hlavou, což jinými slovy znamená, že sice neslouží nohy, nicméně hlava je naprosto v pořádku!

Tato zpráva nejspíše vůbec nepotěšila vulgárního a neurvalého poslance TOP 09 Miroslava Kalouska který, jak je u něj, bohužel, špatným zvykem, neopomenul na adresu M. Zemana zmínit nějakou tu hrubost, vulgaritu a urážku. Na nějaký společenský bonton, takt nebo kodex nebral zřetel a ke zdravotnímu zprávě a zdravotnímu stavu prezidenta se vyjádřil typicky po svém:

„Těžká sarkopenie s myopatií, zvláště na obou dolních končetinách. Kamarádi ortopedové mi teď vysvětlili, že v žargonu se tomu také říká ‚vychlastaný nohy‘. Čeština mě nikdy nepřestane fascinovat svým půvabem a výstižností,“ vyjádřil se Kalousek k lékařské zprávě o zdraví prezidenta Zemana, jenž byla v minulých dnech zveřejněna. Lze z toho vyvodit, že když už se nepodařilo prokázat, že má Zeman (stejně jako Kalousek) prochlastaný mozek, má aspoň vychlastaný nohy! Dovolil bych si k tomu několik faktických poznámek.

Lékaři jedno z jakého oboru, stejně jako jiní odborníci v jiných oborech, mají pro některé skutečnosti, se kterými se ve své praxi setkávají, jisté specifické názvy, které odlehčují jejich práci s nimi. Nelze proto vyloučit, že „vychlastaný nohy“ mají u ortopedů své místo. Nicméně, je to žargon, který by se měl používat v medicině, ne v politice, notabene vůči hlavě státu. U Kalouska to ovšem nijak nepřekvapuje, neboť má-li vůbec nějaký respekt a úctu před neduhy stáří, resp. společenskému postavením, pak jenom vůči uchrchlanému, užvatlanému a pro některé dokonce i „noblesnímu“ K. Schwarzenbergovi.

Na druhé straně si však Kalousek neuvědomuje, že jakkoliv se vysmívá, resp. uráží M. Zemana, sám si tímto svou profláknutou reputaci jen více podkopává, což je ovšem výlučně jeho problém. K jeho prostořekému a netaktnímu vyjádření lze také opáčit, že má-li Zeman „vychlastané nohy“, pak bez jakýchkoliv pochyb má Kalousek „vychlastaný mozek“. A nakonec vzkaz pro pana Kalouska. Jedno lidové přísloví říká, že: „Lepší je mít nachcáno v botách, než nasráno v hlavě“!

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon28. říjen 1918 – Vznik Československa   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 06:04:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před 101 lety se obyvatelé Prahy probouzeli do dalšího válečného dne netušíc, že mnozí z nich se stanou přímými účastníky události světodějné, která se nesmazatelným písmem zapíše do historie národa. 27. října 1918 hrabě Andrássy, ministr zahraničí Rakouska – Uherska, poslal prezidentu USA Wilsonovi nótu, že vídeňská vláda žádá o příměří a mimo jiné že uznává, že „Čechoslováci a Jihoslované“ sami rozhodnou o svých osudech. O den později před jedenáctou hodinou se objevil v Praze (poté, co nótu obdržela redakce a tiskárna Národní politiky) na Václavském náměstí na redakci Národní politiky nápis: „Příměří!“

Poté k tomu bylo připsáno, že „podrobné zprávy vyvěsíme za chvíli“, což mělo za následek, že shluk lidí před redakcí se rozrůstal. Zanedlouho byla cedule hlásající „Příměří!“ překryta textem nóty a nad budovou zavlály červenobílé prapory. Pražané mylně usoudili, že mocnářství kapitulovalo. Vynořili se národní vlajky, hloučky se slévaly v desetitisícové, pak statisícové davy, které strhávaly odznaky monarchie, jásali nad svobodou… Úřady a ani ozbrojené složky mocnářství se proti té lavině neodvážily zasáhnout.

Praha trpěla dopoledne 28. října absencí čelných politiků. Většina politiků byla přesvědčena, že válka potrvá minimálně do jara příštího roku, a tak se v Ženevě v té době konala schůzka domácího a zahraničního odboje. Z domácího odboje se schůzky účastnil K. Kramář, V. Klofáč, F. Staněk, G. Habrman, A. Kalina, P. Šámal, J. Preiss a K. Svoboda. Za zahraniční odboj se dostavili E. Beneš, Š. Osuský, I. Markovič a L. Strimpl.

Z předsednictva Národního výboru v Praze zůstali A. Švehla, F. Soukup, J. Stříbrný a A. Rašín (vzhledem k tomu, že tito muži stáli v čele převratu, jehož výsledkem byl vznik Československa, říká se jim „muži 28. října“ – k nim se ještě řadí Slovák V. Šrobár, který do Prahy přijel v odpoledních hodinách téhož dne). Ti se snažili předstihnout živelný spád událostí a dojednat s místodržitelstvím a vojenským velením klidné převzetí moci.

Když se dav manifestantů vracel přes Příkopy ze Staroměstského náměstí zpět na Václavské náměstí, poznal známou tvář. Na chodníku stál poslanec říšské rady a člen Národního výboru Isidor Zahradník. Kdosi z davu zavolal jeho jméno a už byl na ramenou. Dlouze ho však nenesli (byl pěkně zaoblený metráček), a tak posléze kráčel ozdoben trikolórou v čele průvodu k soše svatého Václava. Tam před jásajícími davy provolal jako první samostatnost státu: „Navždy lámeme pouta, v nichž nás týrali věrolomní, cizáčtí a nemravní Habsburkové. Jsme svobodní…Zde u stupňů pomníku českého knížete přísaháme, že chceme této svobody se státi hodnými, že jí chceme hájiti svými životy.“ A jako moře zabouřil dav: „Přísaháme.“

Isidor Zahradník poté dostal báječná nápad, jenž přispěl k tomu, že se stal v první československé vládě ministrem železnic. Automobilem – které bylo podobným celebritám již ochotně přistavováno – odjel na nádraží Františka Josefa (dnes Hlavní nádraží) a tam řekl, že se jménem Národního výboru ujímá správy státních drah. Poté podnítil železničáře, aby si strhali rakouské odznaky, a hlavně nechal odeslat železničním telegrafním spojením všem českým stanicím zprávu: „Československý stát proklamován dnes o 11. hod. u sochy sv. Václava na Václavském náměstí. Odstraňte ihned všechny znaky a značky bývalého státu rakousko-uherského. Do Vídně a do Německa všechno zboží zadržte. Ostatní zásilky správně dopravujte… Ať žije československý stát. Nazdar! Dr. Zahradník“. V řadě obcí zvedla tato zpráva vlnu podobných převratů, jako byl pražský.

Předsednictvo Národního výboru mezitím převzalo Obilní ústav, na místodržitelství oznámili, že přejímají veškerou výkonnou vládní moc a zabrali budovu zemského sněmu. Poté se vrátili do centra Prahy, kde je čekalo triumfální přivítání. Zde ohlásili, že československý stát je dneškem zřízen. Lid manifestoval a jásal. F. Soukup to popsal následovně: „Kdo neviděl, nemá tolik fantazie, aby pochopil. Od Musea až dolů na Můstek hlava na hlavě, a jedna jediná slitá masa lidských těl. Všechno volalo, všechno jásalo, všechno zpívalo! … Lidé si padali do náručí…plakali. Matky zdvíhaly a celovaly své děti, staří mužové s očima plnýma slz si tiskli skráně a spínali ruce k nebesům, jako by děkovali osudu… Hotové šílenství opojení a radostí lomcovalo všemi těmito nepřehlednými masami lidu… A jako údery hromu hřmělo… nekonečné volání: Ať žije Masaryk! Sláva republice! Sláva Wilsonovi! Sláva Národnímu výboru! Sláva našim legiím!“

Kolem páté hodiny se v Obecním domu sešel Národní výbor. Švehla zde přednesl souhrn všeho, co se událo, a navrhl, aby se Národní výbor ujal vlády v osvobozené vlasti, a přečetl návrh zákona, kterým by se tak mělo stát, tedy prvního zákona Československa. Tvůrce prvého československého zákona byl pozdější ministr financí Dr. A Rašín, jehož návrh byl s menšími úpravami přijat. Pod tímto zákon stálo pět podpisu. Zákon podepsal A. Rašín, J. Stříbrný, A. Švehla, F. Soukup a V. Šrobár. Poté byl přečten Manifest k národu. Byl schválen bez problémů a oba dokumenty byly předány tisku. V devět hodin večer se do místnosti Národního výboru dostavil velící generál polní podmaršálek Kestřánek a místní velitel polní podmaršálek Zanantoni s celým svým štábem a odevzdali Národnímu výboru do rukou velitelskou moc vojenskou.

Večer začalo pršet, i když prý nic moc, a přišel mrazík. Déšť a chlad hnaly lidi z ulic domů. V té době již byla Praha klidná, jen ojedinělé výkřiky a zpěv.

Viktor Dyk, státoprávní demokrat, nacionalista až na půdu, ovšem niterně cítící realitu, v noci napsal báseň v niž varoval , že boj teprve začíná: „Kokardy, jásot, na praporu prapor. / Srdce se v dálku rozletí. / Jak je to krásné překonati zápor / a býti, růsti, stavěti! // Leč všichni vy, jimž srdce pýchou ztvrdla, / jež opájí dne oslava, / poslyšte výkřik z básníkova hrdla: / Boj teprve nám nastává! // Boj se sebou, se všemi zlými pudy, / se sobectvím, jež vede v sráz. / Nezapomeňte na svých otců bludy, / nezapomeňte běsů v nás!“ A nutno dodat že měl pravdu.

A zkuste se dnes někoho zeptat, kdože to 28. října 1918 u sochy svatého Václava jako první proklamoval československou samostatnost?

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/28-rijen-1918-vznik-ceskoslovenska/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize se pomoci lží snaží svalit vinu za vyvraždění Lidic z německých nacistů na obyvatelku Lidic   
Pridal tk Středa 30 říjen 2019 - 05:51:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Lidice byly moje rodiště. A my tam patříme a patřili jsme tam. I když se nás hodně lidí ptalo, proč se tam chceme vrátit, když jsme tam prožili takové utrpení. Vrátila jsem se tam až v roce 1955, kdy už jsem byla vdaná a měla jsem vlastní dítě, a to se vám to všechno vrátilo. Vrátily se vám ty vzpomínky, kdy nás maminkám odebírali, a uvědomila jsem si, co asi bych dělala já, kdyby někdo přišel a bral mi moje dítě. ... Nakonec se tam člověk přece jen rád vrátil a žít jsem se tam naučila. Jak říkám: já tam patřím - já jsem tam patřila." Marie Šupíková, lidické dítě (*1932)

77 let stará Lidická tragédie pro mě osobně byla jenom učebnicovou historií. Něčím takřka nereálným, mnohem neskutečnějším, než filmové scénáře.

Česká televize letos v den památky vyhlazení obce Lidice odvysílala v pořadu Reportéři ČT reportáž založenou na práci Vojtěcha Kyncla.

Pan Kyncl ve svém textu vyfabuloval na základě dodatečně dopsaného policejního deníku Evžena Ressela obvinění lidické ženy Marie Doležalové z udavačství.

V lidickém případě se z obětí dělají populárním způsobem viníci; reportáž i kniha působí značně sugestivně.

Kynclovy závěry ovšem rozporuje řada historiků (např. dr. Šustek nebo dr. Čvančara).

V roce 1942 šli proti lidickým němečtí nacisté, dnes jejich památku špiní naši historici.

Stále ještě však žijí lidické děti, pro které se jedná o realitu, o zhmotněnou noční můru, kterou prožívaly, kterou žily a při které umíraly jejich rodiče, prarodiče, sourozenci.

Mimochodem, ani to není panu Kynclovi nejspíše po chuti, neboť podle něj „být lidickou ženou se postupem doby stalo povoláním, které svou uhrančivou silou kruté minulosti zasahovalo do soudobého politického dění.“

O bezohledném chování soudobých "odborníků", dnešního vedení Památníku Lidice i aroganci České televize a RRTV nejvíce vypovídají vzpomínky paní Marie Šupíkové, dcery oné dnes očerňovaní paní Doležalové.

Nikoho neobviňujě, na nikoho nežaluje,jenom tiše vzpomíná: "Nabádám děti k jednomu: aby si hlavně vážily života. Aby si vážily rodiny, rodičů, toho, že mají domov, že mají lidi kolem sebe, které mají rádi."

Podívejte se na celý záznam rozhovoru: „Reportéři ČT drsně lhali o mé zabité mamince. Je to neúcta k zavražděným. Strašně mě to zdrblo.“ – říká přeživší vypálení Lidic Marie Šupíková.

https://xtv.cz/archiv/reporteri-ct-drsne-lhali-o-me-zabite-mamince-je-to-neucta-k-zavrazdenym-strasne-me-to-zdrblo-rika-prezivsi-vypaleni-lidic-marie-supikova

Autor: Hana Lipovská

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3304 sec,0.0938 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,748kB