Úterý 29 říjen 2019
Mezinárodní banditismus? Americká armáda zahájila plundrování ropných nalezišť na východě Sýrie...   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 07:02:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní banditismus? Americká armáda zahájila plundrování ropných nalezišť na východě Sýrie, údajně stažení američtí vojáci od hranic s Tureckem ve skutečnosti neopustili Sýrii, ale střeží odvoz syrské ropy z ropných polí na východě Sýrie! Ruské ministerstvo obrany uveřejnilo špionážní letecké snímky amerického řádění! Konvoje cisteren míří do Iráku, kdokoliv na ně zaútočí, americké letectvo okamžitě vysílá stíhačky na ochranu konvojů! Abú Bakr al-Bagdádí je plukovníkem izraelského Mossadu a je již v bezpečí v Jordánsku!

A je to venku. Dva týdny staré oznámení Donalda Trumpa, že nařídil stažení amerických vojáků ze Sýrie, je lež a maskírovka. Ruské ministerstvo obrany dnes uveřejnilo špionážní snímky z oblasti provincie Deir ez-Zor na východě Sýrie, které zachycují americké kradení syrské ropy a její přesun ve stovkách cisteren každý den do Iráku. Konvoje zajišťují irácké smluvní společnosti, řidiči kamionů jsou Iráčané, ale rovněž i Kurdové. Kdykoliv se syrské nebo ruské letectvo pokusí tyto konvoje zastavit a zlikvidovat, tak okamžitě vzlétnou americké stíhačky a do rádia vysílají varování, že konvoj je pod americkou ochranou a konvoj je americkým majetkem.

FOTO: Abú Bakr al-Bagdádí, ve skutečnosti Elliot Shimon, plukovník Mossadu a rovněž agent CIA.Tato skandální svědectví uveřejnilo ministerstvo obrany Ruské federace během dnešního dne v reakci na nedělní zinscenované zavraždění izraelského operátora Mossadu a šéfa ISILu Abú Bakr al-Bagdádího, který byl bezpečně odsunut do Jordánska, a to i se svými třemi syny. Informace je šířena ve zpravodajské komunitě na Blízkém východě, že “Amos” (Bagdádího krycí jméno v Mossadu) je v bezpečí v “Citadele”. To je kódové označení pro Jordánsko, společnou americko-izraelskou základnu na Blízkém Východě. Američané mají v Jordánsku obrovskou vojenskou a leteckou základnu Muwaffaq Salti Air Base, která slouží pro operace Pentagonu a rovněž CIA na celém Blízkém Východě.

Média přinesla tento rok informace, že Američané základnu rozšiřují, snímky ukazují výstavbu nových kasáren, ubikací a do základny proudí desítky milionů dolarů v očekávání, že Turecko dříve či později vyhodí Američany ze základny Incirlik v Turecku. Více v článku zde: https://www.thedrive.com/the-war-zone/25955/docs-show-us-to-massively-expand-footprint-at-jordanian-air-base-amid-spats-with-turkey-iraq A právě Muwaffaq Salti Air Base by měla v blízké době převzít roli Incirliku. Jordánsko má s USA a Izraelem uzavřenou třístrannou smlouvu JTAC o spolupráci v boji proti terorismu a v Jordánsku operují stovky důstojníků Mossadu a CIA. Součástí smlouvy je hostování izraelských a amerických jednotek a tajných služeb USA a Izraele na území Jordánska. Země proto ve vojenské hantýrce dostala přezdívku “Citadela” odvozenou od zkratky CTDL (Counter-Terrorist and Defense Location), tedy Protiteroristická a obranná lokalita v dané oblasti Blízkého Východu.

Na údajném místě zásahu americké armády je úplně stržený a zdemolovaný dům sešrotovaný na padrť, zjevně po zásahu termobarickou pumou. Ta ale vylučuje možnost, že by někdo v okolí přežil, takže příběh o útěku šéfa ISILu spolu s dětmi do nějakého tunelu je nesmysl

Američané v žádném tunelu s nikým nebojovali, protože dnes uveřejněné záběry z místa zásahu, pokud jsou pravé, ukazují zlikvidované budovy srovnané se zemí, což ukazuje na použití termobarických pum. Lži o tom, že američtí vojáci s někým bojovali poté v tunelech a v troskách po termobarickém útoku, jsou pohádky pro děti. Pokud by šlo o extrakci osoby s cílem jejího dopadení, nepoužilo by letectvo termobarické zbraně. Ovšem, celá tato situace se značně komplikuje, protože Rusko dnes změnilo své stanovisko a mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov popřel výroky generála Sergeje Šojgu, že v oblasti Idlíbu nebyly žádné americké helikoptéry a žádné zásahy. Dmitrij Peskov tak de facto obvinil ruského generála Šojgu ze lži a dezinformací, když popřel jeho včerejší výroky, že ruská armáda v Sýrii na radarech S-400 nic nezaregistrovala. A to je zlé, to ukazuje na problém v tandemovém řízení v Kremlu.

Jak by mohl mluvčí prezidenta něco o vojenském vzdušném prostoru v Sýrii vědět lépe, než ministr obrany a generál Sergej Šojgu? To je samozřejmě nesmysl, ale přesto k tomu došlo. Takže, o co se jedná? Tuto změnu postoje Kremlu po 24 hodinách lze tlumočit jako účelovou podporu a ochranu poskytnutou Donaldu Trumpovi a Izraeli, navzdory ruské armádě, která ztratí prestiž a poškodí to i renomé ruského protivzdušného systému S-400.

Mluvčí Kremlu pouhý den po tiskové konferenci ruského generálního štábu označil de facto ruské generály a vojáky za lháře, ruský systém S-400 navíc vykreslil jako úplně neschopný a slepý protivzdušný systém

Dmitrij Peskov svým výrokem nepřímo řekl, že ruský nejmodernější radar neviděl a nedetekoval nikoho a vůbec nic, nebyl schopen detekovat 8 amerických helikoptér, které se údajně zásahu v Idlíbu zúčastnily, ruská armáda neslyšela výbuchy a exploze, nikdo nic neviděl, takže teď to bude vypadat pro změnu, že ruská armáda v Sýrii je úplně slepá a hluchá, nic nevidí a její technika nic nedetekuje. A to je tragédie. Podpora Donaldu Trumpovi na přikrytí stažení operátora Mossadu do Jordánska může Kreml stát opravdu hodně. Ruští generálové budou za tupce a hlupáky. Tohle je nebezpečná hra, kterou rozehrál Dmitrij Peskov.

FOTO: Rok 2013, John McCain na schůzce se členy Free Syrian Army, ze kterých se za pár týdnů po této schůzce stal Islámský stát v čele s vůdcem Abú Bakr al-Bagdádím, civilním jménem Elliot Shimon a plukovník Mossadu, v kroužku na fotografii.Původní civilní jméno Abú Bakr al-Bagdádího je Simon Elliot v anglické mutaci, resp. Elliot Shimon v hebrejském tvaru a má hodnost plukovníka izraelského Mossadu. Informaci přineslo mnoho médií, dokonce i britský bulvár. V roce 2013 na schůzce v Sýrii s Johnem McCainem učinil dohodu o vzniku Islámského státu, kterému americká CIA bude ve spolupráci s prostředky amerického letectva poskytovat peníze, zásobování, zbraně, komunikační vybavení, přístup k satelitním prostředkům americké armády a poradce z americké armády pro vedení operací proti syrské armádě Bašára Asada.

Abú Bakr al-Bagdádí je plukovníkem izraelského Mossadu a byl odklizen do Jordánska. Zásah v Idlíbu, který nikdo neviděl, ale přitom se měl odehrát, smazal stopy po izraelském operativci. Je mrtev, zapomeňte, dívejte se raději jinam… vzkazují elity voličům!

Poté, co Rusko vstoupilo na podzim v roce 2015 do Sýrie a poté, co Donald Trump v listopadu 2016 vyhrál prezidentské volby, bylo potřeba uklidit a zamést stopy po Islámském státu. První byl zameten John McCain, který z ničeho nic a náhle onemocněl agresivním druhem rakoviny a v srpnu 2018 zemřel. Architekt a autor vytvoření ISILu byl tedy odstraněn. Jenže, to nebylo všechno. Bylo nutné odstranit i Elliota z pozice šéfa ISILu, jenže toho nejde zavraždit nebo mu přivodit rakovinu pomocí radiačního zářiče umístěného do mobilu oběti. Takto odstranili McCaina. Jenže Simon Elliot je totiž izraelský občan a plukovník Mossadu.

Proto bylo potřeba ho nechat mediálně zemřít během zinscenované operace, která proběhla minulou neděli. Problém je v tom, že ruská armáda o tomto spiknutí nevěděla, protože Vladimir Putin o těchto věcech s generálem Šojgu nemluví. Odklizení Simona Elliota do Jordánska najednou dává logiku a smysl. Je to proces ochrany Izraele. Nic jiného, už zase Washington a Kreml chrání Izrael. Ruské protivzdušné systémy tak prý nic nedetekovaly v oblasti Idlíbu, ale Donald Trump vyprávěl příběh a story o mohutné operaci, explozích, které otřásaly okolím a o hrdinném boji v tunelech.

Dmitrij Peskov zjevně na pokyn Vladimira Putina obětoval prestiž a integritu ruské generality v Sýrii v zájmu ochrany Donalda Trumpa a jeho příběhu o likvidaci šéfa ISILu. Ten přitom nikdy nebyl teroristou, ale plukovníkem Mossadu, takže koho vlastně chrání Trump s Putinem? No přece Izrael!

Generál Šojgu na to koukal jako blázen, o čem to ten nebožák v Bílém domě třepe, když pod nosem ruského PVO systému S-400 jen kousek od Idlíbu v tu noc nezaregistrovali na radarech žádné stroje americké armády, žádné exploze, žádné výbuchy. A uběhne 24 hodin a Dmitrij Peskov honem zasahuje, že prý se ruská armáda mýlí, exploze a americké helikoptéry v oblasti prý opravdu byly a ruští vojáci je viděli. No, takže včera ruský generální štáb lhal a nevěděl, co viděli na místě ruští vojáci, když včera tvrdili, že nic neviděli? Nedovedu si představit, jak se teď cítí generál Šojgu a celý ruský generální štáb. Byli totiž Peskovem de facto označeni jak za lháře, tak i za neschopné a nekompetentní vojáky, kteří nic neviděli a jejich systém S-400 nedaleko Idlíbu neviděl ani celou letku 8 amerických helikoptér. Pokud by to byla pravda, tak celý slavný PVO systém S-400 je leda tak na dvě věci.

FOTO: Schůzka v roce 2013 v Sýrii, John McCain s předáky Free Syrian Army, v pozadí Elliot Shimon.A tak nastalo dnes co? Ruský generální štáb zahájil odvetu a vytáhl z rukávu špionážní snímky, které generalita tajila už od srpna a zřejmě měla od Kremlu za úkol je nevytahovat proti americkým partnerům. Ale po dnešních výrocích Dmitrije Peskova se jaksi ohledy už na Kreml v genštábu RF neberou a generálové uveřejnili pikantní snímky Američanů z Deir ez-Zor, jak kradou syrskou ropu a stovkami cisteren ji odváží do Iráku za podpory a ochrany amerických stíhaček.

Když totiž se ruská a syrská bojová letadla pokusí konvoje zastavit, americké stíhačky jim v tom brání a rádiem varují, že jde o americký majetek, že útok na konvoje by znamenal útoky na americké assety. A ruští a syrští piloti nemají dovoleno jít do střetu s Američany, je to zákaz vydaný přímo v Kremlu Vladimirem Putinem. Ruská generalita tak provedla Kremlu odvetu odtajněním toho, že Kreml kryje americké řádění na východě Sýrie. A to není zdaleka všechno.

Ruská generalita vrátila Kremlu odvetu, odtajnila šokující špionážní snímky ze satelitu z východu Sýrie, jak Američané kradou a odváží syrskou ropu. Snímky získala ruská armáda již v srpnu, ale Kreml zakázal jejich publikaci… generálové se teď pomstili Kremlu za slova Peskova?

Podle ruské generality se jedná ze strany USA o zjevnou formu mezinárodního banditismu, když vojáci americké armády odsunutí od tureckých hranic údajně pryč ze Sýrie, jsou ve skutečnosti odsunuti do Iráku jenom jako, protože jde pouze o mediální odsun pro kamery a televizi, ale již o několik hodin později se tyto jednotky z Iráku znovu přesunuly do Sýrie, do oblasti Deir ez-Zor, kde právě ruská armáda už v srpnu špionážními satelity odhalila rozkrádání syrské ropy. Žádný odsun amerických vojáků se tak nekoná, pouze se koná jejich utajený a tichý přesun v Sýrii od tureckých hranic na východ Sýrie k ochraně ropných polí.

FOTO: Elliot Shimon, plukovník Mossadu, aka Abú Bakr al-Bagdádí.Co tam asi tak ti vojáci budou dělat? No přece budou chránit a hlídat plundrovanou ropu, jak na plnou hubu před 3 dny oznámil americký chasidský prezident Donald Trump. A proto mluvčí ruského chasidského prezidenta udělal z ruských generálů a radistů lháře a debily, že neviděli v Idlíbu na radarech 8 amerických helikoptér a mohutnou operaci americké armády. Kreml kryje chasidského prezidenta Donalda Trumpa, který pohádkou o akci v Idlíbu, kterou nikdo neviděl a nedetekoval, kryje tichý odsun plukovníka Mossadu Simona Elliota do Citadely v Jordánsku.

A co je výsledkem a ponaučením pro tupé góje? No přece, že ochrana Izraele a izraelských plukovníků v rolích šéfů ISILu má přednost před vším ostatním, i před ochranou integrity a důvěryhodnosti ruské armády, ruského generálního štábu, ruského ministra obrany a obchodní ochrany exportního systému S-400, který teď bude vykreslován jako systém, který je úplně k ničemu, protože je slepý a neschopný detekovat 8 amerických helikoptér pod čumákem a dohledem ruské letecké základny. Dopady, jaké to bude mít na reputaci S-400 a ruské generality, to není třeba zdůrazňovat. A proč to Vladimir Putin dovolí? Protože ochrana chasidských zájmů a ochrana izraelských plukovníků Mossadu má vyšší důležitost, než je pověst ruské armády. Doufám, že chápete, co to znamená a jaký signál to vysílá.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV zemských volbách v Durynsku se AfD umístila na druhém místě za komunisty (die Linke) a před CDU   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 06:36:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zastrašování občanů extrémní pravicí v mainstreamu ani zastrašování politiků AfD bombovými útoky na jejich kanceláře, fyzickým napadáním na ulicích, sprejováním jejich plotů a aut nepomohlo:

Ačkoli v durynských volbách zvítězili bývalí komunisté die Linke se 31 % hlasů (+2,8 %), skutečným vítězem se stala AfD, která se s 23,4 % (+ 12,8 %) umístila na druhém místě před CDU s 21,8 % (-11,7 %). Pro CDU to zárověň byl rekordní úbytek hlasů.

Soc. dem. získala 8,2 % (-4,2 %), Zelení 5,2 % (-0,5 %) a FDP 5 % (+2,5 %).

Ačkoli CDU před volbami slibovala, že nikdy nevytvoří vládu s komunisty, začala s nimi vyjednávat.

Durynsko hlasovalo špatně, musí se přeformátovat migrací

Časopis Zeit.de uveřejnil článek, ve kterém navrhuje přeformátování států východního Německa migrací - a to jak vnitřní z více uvědomnělých západních států, tak z ciziny.
_____
Současný trend: Nevyhovují voliči? Vyměňme je.

Zdroj: https://www.zeit.de/politik/deutschland/2019-10/landtagswahl...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJediní Piráti hlasovali pro dovoz afrických kobylek   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 06:33:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský parlament: Čeští Piráti – jako jediní - jednohlasně schválili legalizaci masového pašování migrantů do Evropy a zavedení povinných migračních kvót.

21. 10. 19 byla Evropskému parlamentu předložena rezoluce, která požadovala de facto

1. otevření evropských přístavů lodím neziskových organizací pro převoz migrantůpo moři,

2. zavedení legálních migračních cest a humanitárních koridorůz Afriky do EU,

3. zavedení povinných kvót rozdělování migrantů do států EU,

4. aby záchranné a pátrací operace na moři prováděly vedle neziskovek a Frontexu i k tomuto účelu vyčleněné lodě a plavidla evropských států v rámci mezinárodních či samostatných vnitrostátních nebo regionálních operací, nejlépe operací civilních,

5. omezení kriminalizace dovážení migrantů do EU loděmi neziskových organizací (tj. jejich spolupráci s pašeráky),

6. přezkoumání, zda je zákaz vplutí lodí s migranty bez povolení do svrchovaných pobřežních vod unijních států v souladu s unijními předpisy v oblasti azylu a s článkem 18 Listiny základních práv,

7. evakuaci migrantů z Libye do EU,

8. vyřadit z činnosti libyjskou pobřežní stráž pod záminkou porušování základních práv osob, které zadržela,

Pozn. Tzv. porušování základních práv zadržených osob je běžné v celé Africe. Vězení a uprchlické tábory nejsou nikde v Africe selankou. Na mnohém porušování lidských práv (včetně znásilňování dětí a žen) se podílí i samotní vojáci mírových sil OSN.(zde: https://eu.usatoday.com/story/news/world/2018/01/16/u-n-fails-stem-rapes-peacekeepers-africa-victims-cry/1016223001/ )

A většinou terorizují své okolí samotní migranti, jak se ukázalo na případu Racketeové, kapitánky Sea-Watch 3, která přivezla s várkou migrantů do EU i tři zločince, ve kterých poznali ostatní migranti své trýznitele, kteří je v Libyi mučili a znásilňovali.


9. donucení členských států a Frontexu, aby zajistily, že k vyloďování bude docházet pouze na místech, která jsou bezpečná z pohledu příslušných mezinárodních a unijních právních norem – tedy v EU.

Celý český text rezoluce najdete zde: http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2019-0154_CS.html

Rezoluci protlačovali liberální a levicové strany:

ProgressiveAllianceofSocialists and Democrats - S&D (Sociální demokracie – kam patří ČSSD), RenewEurope - REG (liberálové – kam patří ANO), Verdi and Gue - GUE-NGL(radikální levice – kam patří KSČM), Group oftheGreens/European Free Alliance - Greens/EFA (Zelení - kam patří Piráti).

Proti rezoluci se postavili europoslanci z pravicových konzervativních a tzv. populistických stran: EuropeanPeople's Party - EPP( lidovci – kam patří KDU-ČSL ), EuropeanConservatives and Reformers–ECR(konzervativci - kam patří ODS ) and Identity and Democracy - IDG (tzv. populisté - kam patří SPD).

Pokud by byla tato rezoluce schválena, znamenala by konec suverenity i existence národních států v EU a afrikanizaci Evropy.

Rezoluce nebyla schválena rozdílem pouhých dvou hlasů!

Pro bylo 288 hlasů, proti 290 hlasů, nehlasovalo 134 poslanců, zdrželo se 36 poslanců. (Z tohoto hlasování je vidět, jak je důležité chodit k volbám. Že i jediný hlas nebo dva hlasy mohou zabránit katastrofě.)

Všichni čeští europoslanci hlasovali PROTI rezoluci KROMĚ zástupců Pirátů. Ti jediní jednotně hlasovali PRO.

Čeští Piráti patří v rámci Evropské ho parlamentu do skupiny Greens/EFA, tedy té nejhorší sběře (včetně klimatického panelu OSN IPCC), která jde na ruku globálním oligarchům a používá vylhané záminky všeobecných přínosů migrace a ničivých důsledků člověkem způsobeného globálního oteplování, aby občany EU zbavila majetku, demokratických svobod a demokracie jako takové. A to přesto, že ničivé důsledky masové migrace máme před očima ve státech západní Evropy. A to přesto, že se skuteční vědci ozývají, že z klimatických modelů OSN IPCC nelze odvozovat reálnou politiku.(Zde: https://clintel.nl/prominent-scientists-warn-un-secretary-general-guterres/ )

PRO hlasovala pirátka Markéta Gregorová(všimněte si počtu funkcí, které v Evropském parlamentu ukořistila).

PRO hlasoval pirát Marcel Kolaja.

PRO hlasoval pirát Mikuláš Peksa.

HLASOVÁNÍ najdete zde. V roletce je třeba vybrat Českou republiku.

Myslím, že výše uvedené zástupce Pirátů můžeme směle obvinit ze„zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace“:

Trestní zákoník - Díl 1 - Trestné činy proti základům České republiky, cizího státu a mezinárodní organizace

Předpis č. 40/2009 Sb.

Znění od 1. 2. 2019

§ 315

Zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace

(1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo ZNIČIT JEJÍ SAMOSTATNOST anebo poškodit mezinárodní organizaci, ač je pověřen zastupovat Českou republiku nebo mezinárodní organizaci, jejíž je Česká republika členem, nebo vyjednávat s cizí mocí anebo jinak chránit zájmy České republiky nebo mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, při jednání s osobou, která zastupuje zájmy cizí moci, zneužije své pravomoci jednat za Českou republiku nebo uvedenou mezinárodní organizaci, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.

(2) Stejně bude potrestán, kdo v takovém úmyslu předstírá, že je pověřenou osobou a vstoupí v jednání o důležité záležitosti České republiky nebo mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, s osobou, která zastupuje zájmy cizí moci.

(3) Odnětím svobody na osm až dvanáct let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,

b) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, nebo

c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(4) Příprava je trestná.

Maru

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8070-jedini-pirati-hlasovali-pro-dovoz-africkych-kobylek.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon28. říjen a bezpečnostní hrozba plukovníka Koudelky…   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 06:17:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Souhlasím s tím, že zřejmě přese všechno jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. A já přes snahy pravicové opozice, vypracovávané bezpečnostní koncepce o prioritním nebezpečí Ruska a Číny nemám ani za mák obavy z těchto dvou zemí. Konečně sdílím s francouzským prezidentem Emmanulem Macronem, že je třeba spolu s Ruskem budovat novou bezpečnostní architekturu od Lisabonu po Vladivostok. Jestli trochu potřebujeme NATO, tak pro nás Čechy spíše jako obranu před trvale militaristickým Polskem. V rámci NATO na nás snad nezaútočí.

Co ovšem pokládám za velmi nebezpečné je naše Bezpečnostní informační služba, které mediálně politicky je zcela ve službách fundamentalistické pravicové opozice a trvale prostřednictvím svého ředitele navozuje atmosféru strachu a představa zejména ruského spiknutí, pokud možno vždy, kdy prezident se byť neutrálně vyjádří na adresu Ruska popř. Číny.

Plukovník Koudelka (mající od prezidenta přezdívku čučkař) už po dvakráte rozšířil poplašnou zprávu, že BIS v minulém roce rozmetala spiknutí ruských špiónů. My ale nejsme tak hloupí. Tvrdit to dva roky po sobě, kdy nenásledovalo, žádné vyhoštění, žádné stíhání pro špionáž cizích subjektů je zjevná lež.

Naši pravicoví politici a žurnalisté operují tím, že naše BIS má důvěru americké CIA a Koudelka je jí chválen. No právě!

CIA je jedna z nejzločinnějších světových zpravodajských služeb, což lze doložit tisíci důkazy a nemá na světě konkurenta…

Mimochodem, copak nesledujeme jak různí CIA činitelé s i momentálně pouští do likvidace amerického prezidenta. Heslo je vždy stejné: Zničte agenty Ruska, ať je to prezident Trump či prezident Zeman.

Čím to, že náhle na svůj vkus zcela neobvykle poblahopřál prezident Trump našemu prezidentovi k dnešnímu zcela nekulatému státnímu svátku.

Vím, že podání trestního oznámení na plukovníka Koudelku bude obtížné. Ale když vidím – a nerozumím – že si ho Andrej Babiš tak pěstuje a odmítá racionální výhrady prezidenta akceptovat, tak se o experiment pokusím.

A jinak věřím, že dnešní 28. říjen se nám vyvedl.

Jiri Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslanec SPD varuje před příjímáním mladých uprchlíků: v Africe je 14 letý mladík je již plnohodnotný voják   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 06:08:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V migračním výboru plenárního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku běží kampaň na ochranu migrantských dětí. Vedu tam neustálou diskuzi o tom, jak chtějí určit, kdo je dítě? Protože sluníčkové stanovisko, že dítě je každý, kdo o sobě tvrdí, že je mu méně než 18 let, rozhodně neberu. Dokonce i německé úřady váhavě doznaly, že až 80% imigrantů lže o svém věku, aby se jako mladiství dostali do ochranného programu a vyhnuli se tak vypovězení.

Navíc v Africe i v zemích Blízkého východu 14 letý mladík je již plnohodnotný voják. Takže i když mu doopravdy může být pod 18 let, může jít o člověka s několika let válečných zkušeností, válečného zločince, vycvičeného džihádistu, hledaného zločince a p. Proto neustále vyzývám k obezřetnosti a jsem opětovně označován za nelidu. Jenže já vím, že mám pravdu. Inu, PRAVDA VYDĚSÍ!

Autor: Jirka Kobza
Autor je poslancem za hnutí SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy budou reagovat silou na pokusy zabavit ropná pole v Sýrii   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 06:00:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy budou chránit ropná pole v Sýrii a budou reagovat silou na pokusy jiných stran se jich zmocnit. Sdělil to šéf Pentagonu Mark Esper.

„USA budou udržovat kontrolu nad ropnými poli v severovýchodní Sýrii. Když byl al-Bagdádí ještě živý, byla tato pole zdrojem financí Islámského státu*, když podporovala jeho operaci,“ řekl novinářům v pondělí ministr.

Esper dodal, že „americké síly budou reagovat tvrdě na jakékoliv síly, které je budou ohrožovat“. Na otázku, zda mají v plánu američtí vojáci zabránit vstupu na ropná pole Rusku a syrským vojákům, Esper odpověděl, že „v podstatě ano“. Podle jeho slov je cíl amerických vojáků takový, aby daná pole mohly využívat kurdské formace Syrských demokratických sil (SDF).

​Návrat do severovýchodní Sýrie

V sobotu bylo informováno o tom, že americká armáda se vrátila do severovýchodní Sýrie.

„Konvoj amerických okupačních sil vstoupil z Iráku do syrské provincie Hasaka přes nelegální hraniční přechod al-Valid. Skládá se z několika desítek vojáků a vojenského vybavení. Kolonu kryjí americké vrtulníky,“ informovala syrská televize.

Od roku 2014 Spojené státy a jejich spojenci prováděly operaci proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku, přičemž v Sýrii jednaly bez souhlasu oficiálních orgánů. V důsledku toho americká armáda opustila většinu základen v provinciích Aleppo, Hasaka a Rakka a přesídlila do Iráku.

Americký prezident Donald Trump také uvedl, že část americké armády zůstane v Sýrii, aby chránila ropná naleziště. Pentagon později potvrdil, že je připraven vyslat další síly k ropným ložiskům.

Na východních brezích Eufratu se nachází 90 % zásob syrské ropy. Dříve to byla pevnost a hlavní zdroj příjmů pro IS, v poslední době kontrolu těchto oblastí převzaly hlavně kurdské jednotky a Američané.

Situace v Sýrii

Turecko provádí od 9. října na severovýchodě Sýrie operaci Pramen míru proti kurdským oddílům.

​Syrské orgány opakovaně odsoudily okupační politiku Turecka na severu Sýrie. Rusko uvedlo, že Ankara se musí vyhnout krokům, které by mohly bránit vyřešení syrského konfliktu. Mnozí západní partneři Turecka, včetně USA, Erdoganovo rozhodnutí odsoudili.

Kurdové to vyhodnotili jako porušení dohod a uzavřeli s Damaškem dohodu o společném vzdorování Turkům. Syrská armáda měla obsadit území podél severní hranice. Vládní vojska vstoupila do řady osad v guvernorátu Rakka a na severu Aleppa a kontrolují pohraniční kontrolní stanoviště ve městě Ajn al-Arab (Kobaní).

Pozastavení operace

Washington a Ankara se 17. října dohodly na pozastavení turecké vojenské operace na 120 hodin a na stažení kurdských oddílů z 30kilometrového nárazníkové zóny na hranici Turecka a Sýrie, kterou hodlá Ankara kontrolovat samostatně. Platnost režimu zastavení palby vypršela ve 20:00 SEČ minulý týden v úterý.

V úterý bylo na základě výsledků jednání prezidentů Ruska a Turecka Vladimira Putina a Recepa Tayyipa Erdogana podepsáno memorandum o vzájemném porozumění. Předpokládá vstup na syrskou stranu syrsko-turecké hranice za hranicemi zóny turecké operace jednotek ruské vojenské policie a syrské pohraniční služby.

Budou napomáhat odsunu kurdských oddílů a jejich zbraní na 30 kilometrů od syrsko-turecké hranice západně a východně od zóny operace Pramen míru kromě města Kámišlí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AkAU

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUdílení státních vyznamenání. Co Zeman řekl ve svém projevu a koho vyznamenal?   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 05:40:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes 28. října došlo k udílení státních vyznamenání prezidentem republiky Milošem Zemanem. Vyznamenal například Jana Antonína Baťu či svého předchůdce Václava Klause.

Nejvyšším státním vyznamenáním ocenil prezident Zeman in memoriam Jana Antonína Baťu, dále někdejšího vídeňského starostu s československými kořeny Helmuta Zilka a také bývalého prezidenta Václava Klause. Řád bílého lva dostal i bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster a in memoriam československý generál justiční služby Bohuslav Ečer.

Řád Tomáše Garrigua Masaryka se rozhodl Zeman dát evangelickému faráři Janu Jelínkovi. Český stíhací pilot v RAF Emil Boček byl vyznamenán Řádem bílého lva již od prezidenta Klause, obdržel ale vyznamenání nižší třídy. Nyní obdržel řád nejvyšší. Další vyznamenání dostal in memoriam Josef Ocelka, pilot bombardérů z druhé světové války.

Vyznamenaní politici

Co se týče politiků, Zeman ocenil letos Řádem bílého lva celkem tři. Jedním z nich byl bývalý prezident Václav Klaus, dále Rudolf Schuster a také in memoriam Helmut Zilk. Medailemi za hrdinství vyznamenal prezident Zeman celkem čtyři hrdinky a hrdiny z druhé světové války, poté vojáka, který padl v Afghánistánu a aktéra potyčky na koupališti v Dubí. Ocenění si převzali i Božena Ivanová, Jarmila Halbrštátová, Karel Kněz, David Michajlak, Tomáš Procházka a Kurt Taussig.

Dalším, kdo si převzal ocenění, byl hokejista Jaromír Jágr, fotograf Jan Saudek a automobilová závodnice Eliška Junková. Vyznamenal i prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kalu, srbského režiséra Emira Kusturicu, starostku Sokola Hanu Moučkovou nebo podnikatele Rudolfa Ovčařího.

Další vyznamenání

Co se týče oblasti kultury, medaili získala čínská bohemistka Sü Wej-ču,zpěvák a herec Josef Zíma, malíř Kamil Lhoták, ředitel Národního muzea Michal Lukeš nebo vojenský historik Jiří Rajlich.

​Prezident udělil medaili dále Petru Martanovi, který neúspěšně kandidoval za bývalou Zemanovu Stranu práv občanů do Senátu, lékaři Jaroslavu Madunickému, stomatologu Josefu Podstatovi, onkologu Luboši Petruželkovi. Medaili za zásluhy si převzal chemik Jan Mašát, porodník Antonín Doležal či biložka a filozofka Helena Haškovcová.

Miloš Zeman přišel na začátek ceremoniálu v doprovodu své manželky Ivany. Poté, co dohrála státní hymna, přednesl prezident projev vsedě, důvodem byla podle jeho slov bolest nohou. V projevu kromě jiného Zeman řekl, že pokud někdo dostává státní vyznamenání, mělo by být vždy první třídy.

„Jednak se necítím kompetentní, abych rozhodoval o začlenění do tříd, a zadruhé, jak ukazuje příklad pana generála, ty nižší třídy mohou být vnímány i poněkud poněžujícím způsobem,“ vyjádřil svůj názor.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AkBF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV maďarské televizi se promítá dokumentární film o 70. výročí založení diplomatických styků mezi Čínou a Maďarskem   
Pridal tk Úterý 29 říjen 2019 - 05:36:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počínaje 28. říjnem se promítá v maďarské státní televizi třídílný dokumentární film o 70. výročí založení diplomatických styků mezi Čínou a Maďarskem s názvem Svědci přátelství. Dokumentární film vzpomíná na neobyčejný rozvojový proces vztahů mezi Čínou a Maďarskem v uplynulých sedmdesáti letech prostřednictvím vzácných historických dokumentů a vyprávění svědků přátelství mezi oběma zeměmi.

Dokumentární film natočila společnost H-Forest Media kft. Předsedkyně této společnosti a producentka filmu paní Huang Qiying (Chuang Č´-jing) uvedla, že ve filmu jsou rozhovory svědků přátelství mezi Čínou a Maďarskem v různých reprezentativních odvětvích, jako jsou například diplomaté, intelektuálové, umělci, novináři, podnikatelé a další. Mezi nimi je také dvaadevadesátiletý maďarský sinolog pan Józsa Sàndor a proslulý maďarský ekonom a odborník čínských studií pan Tálas Barna. Studovali v Číně čínštinu v roce 1950 a patří k první generací překladatelů maďarské vlády. Byli tlumočnici někdejšího čínského předsedy Mao Zedonga (Mao Ce-tung) a někdejšího čínského premiéra Zhou Enlai (Čou En-laj). Jejich zážitky obohatí obsahy čínsko-maďarských přátelských vztahů a svědčí o hlubokém přátelství lidu obou zemí.

Natočení tohoto dokumentu podpořilo maďarské ministerstvo zahraničních věcí, ministerstvo obchodu, čínské velvyslanectví v Maďarsku, maďarská pobočka Čínské banky (BOF) a Číňané žijící v Maďarsku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1929 sec,0.0480 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,689kB