Pondělí 28 říjen 2019
Rusko popřelo, že by Američanům v Sýrii otevřelo vzdušný prostor a že proběhla jakákoliv operace americké armády s leteckou podporou, Abú Bakr al-Bagdádí byl spíše “stažen” z operativního nasazení ...   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 06:03:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko popřelo, že by Američanům v Sýrii otevřelo vzdušný prostor a že proběhla jakákoliv operace americké armády s leteckou podporou, Abú Bakr al-Bagdádí byl spíše “stažen” z operativního nasazení než zabit! Ruská protivzdušná obrana nezaznamenala žádné helikoptéry, žádné exploze a výbuchy v okolí Idlíbu, místní lidé a kurdské jednotky potvrzují, že žádná noční operace v oblasti neproběhla a Trump si vymýšlí! Rusko ostře odmítlo spolupráci na údajném zásahu, Pentagon neposkytl žádné důkazy, video, záběry, prostě všechno připomíná “zabití” Usámy bin Ládina!

Mezi Ruskem a USA došlo k další bizarní roztržce. Ruské ministerstvo obrany dnes popřelo, že by ruská protivzdušná obrana otevřela Američanům vzdušný prostor okolo syrského Idlíbu a rovněž se Moskva důrazně ohradila proti informacím o nočním úderu, který podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měl proběhnout v noci ze soboty na neděli . Bílý dům totiž dnes oznámil, že americká armáda pomocí vrtulníků provedla úder a operaci v prostoru syrského Idlíbu na zadržení vůdce Islámského státu. Abú Bakr al-Bagdádí však nebyl dopaden živý, podle amerických údajů se vyhodil do povětří, když odpálil vestu s výbušninami, kterou měl na sobě.

V dodávce, ve které cestoval, prý při explozi zahynuly i jeho tři děti. Později se verze radikálně změnila a Pentagon nově oznámil, že šéf ISILu se i s dětmi neodpálil v dodávce, ale v jakémsi tunelu. Komedie plná dezinformací začíná nabírat na obrátkách. Americká armáda však neuveřejnila žádné fotografie, video, těla dětí, žádné důkazy. Donald Trump však poděkoval Rusku a Turecku za spolupráci. Zdálo by se, že jde o skvělou spolupráci USA, Ruska a Turecka, ale má to jeden háček. Rusko i Turecko spolupráci na této operaci kategoricky popírají.

Idlíb se nachází na západě Sýrie v těsné blízkosti ruských leteckých základen a pod masivní ochranou ruské protivzdušné obrany. Helikoptéry americké armády nestartovaly z Turecka, ale prý letěly z Iráku, to znamená přes území celé Sýrie. Ruský systém S-400 Triumph detekuje nízko letící objekty až do výšky pouhých 5 metrů nad povrchem terénu krajiny, což je nezbytná vlastnost pro sledování a detekci raket s plochou dráhou letu, které mají technologii kopírování terénu s minimální letovou hladinou. Americké helikoptéry musely letět v mnohem větší výšce a ruské protivzdušná obrana by musela operaci americké armády odsouhlasit a povolit. Jenže, ruské ministerstvo obrany žádnou žádost o otevření vzdušného prostoru nad Idlíbem nedostalo, a to zdaleka není jediná podivnost.

Americké helikoptéry, které Rusové na radarech neviděli a na zemi vojáci 3 armád neslyšeli

Místní kurdské jednotky, které jsou v oblasti a společně se syrskou armádou čelí probíhající invazi turecké armády, nezaregistrovaly v noci v oblasti žádnou činnost, žádné výstřely, žádné exploze, výbuchy, zvuky helikoptér, naprosto nic. V noci je navíc všechno mnohem lépe slyšet na velmi značnou vzdálenost, takže údajná noční operace americké armády začíná dostávat obrysy psy-op operace, tedy vojenského úderu, který se ve skutečnosti nestal a neproběhl. Představa, že americké helikoptéry letěly přes celou Sýrii a po provedení operace zase letěly přes celou Sýrii, je přitažená za vlasy. A to není ještě celé.

Americká média spekulují, že operace proběhla možná z letadlové lodi ve Středozemním moři, jenže tato varianta je snad ještě méně pravděpodobná, než ta první. Nad vodní hladinou nelze skrýt helikoptéry už vůbec, takže Rusové by museli vidět přilétající americké helikoptéry přímo od moře. Celá oblast je navíc prostorem vojenských operací hned 3 různých armád, syrské, turecké a ruské, takže představa, že nad nimi v noci přelétají nízko letící americké helikoptéry, je opravdu fantasmagorie.

Rusko ostře odmítá spolupráci na operaci, navíc vyjadřuje údiv nad tím, že by se vůdce ISILu jel schovat ke svým nepřátelům z odnože Al Kajdy a do oblasti, kde operuje ruská a syrská armáda

Navíc prostor, kde došlo k údajnému zásahu, je pod kontrolou teroristické organizace Jabhat al-Nusra, která je v nepřátelském postavení vůči Islámskému státu, zejména kvůli tomu, že Jabhat al-Nusra je odnoží Al-Kajdy, konkrétně té pravé a skutečné s původem ze Saúdské Arábie, která bojuje proti Islámskému státu v Sýrii. Jabhat al-Nusra považuje Islámský stát za americko-izraelský projekt na uchvácení kontroly nad arabskou Sýrií, což je podle Jabhat al-Nusra zločin proti arabskému a muslimskému světu.

Ruské ministerstvo obrany proto zpochybňuje možnost, že by se Abú Bakr al-Bagdádí schoval právě u svých úhlavních nepřátel, kteří provolávají smrti Islámskému státu za zradu muslimů a za spolupráci s Američany a Izraelem. Otázkou tedy je, k čemu doopravdy došlo a co to má znamenat? Je velmi pravděpodobné, že jde o vrtění psem na odvedení pozornosti v USA od velmi nebezpečného procesu okolo Donalda Trumpa v USA.

Projednávání okolo Muellerovy zprávy o ruském vlivu na prezidentské volby v roce 2016 a dohady kvůli mohutné ukrajinské korupci okolo syna Joea Bidena totiž neustále v USA vyvolávají debaty o možném impeachmentu prezidenta. Pentagon nepustil americkým médiím jako důkaz o zásahu v Idlíbu nic, pouze se objevilo podivné a neprůkazné noční video, které v dálce ukazuje exploze a výbuchy. Americká CNN navíc uvádí, že video nahráli nejmenovaní syrští aktivisté na turecko-syrské hranici. Nikdo nebyl schopen potvrdit autenticitu videa, jestli opravdu pochází z noci ze soboty na neděli na daném místě v Idlíbu, anebo jsou to záběry úplně z jiného místa a v jiné době. Níže je údajné video zachycující útok, které pořídili prý aktivisté na turecké hranici. Toto video právě převzala CNN.
Nebezpečná past na Donalda Trumpa, která sklapne během kampaně?

Donald Trump by se určitě rád pochlubil videem a fotografiemi hrdinné americké armády z této operace, pokud by skutečně proběhla a viděli bychom všechno v přímém přenosu. Teď naopak se všechno tutlá, americká armáda nic nechce uvolnit, Rusko popírá jakékoliv americké helikoptéry v oblasti a jediné video přináší CNN od údajných aktivistů na hranicích Sýrie. Ovšem i samotná CNN připomíná, že video nelze ověřit. Tento údajný zásah v Sýrii odvede na nějakou dobu pozornost amerických médií od procesů impeachmentu Donalda Trumpa v USA, ovšem může nastat daleko horší situace a obávám se, zda-li to není past na Donalda Trumpa. Pokud by se za pár dní, týdnů, nebo měsíců ukázalo, že jde o blamáž a Abú Bakr al-Bagdádí by se ozval z nějakého videa, že je naživu, došlo by k diskreditaci Donalda Trumpa způsobem, že je naprosto neschopný a manipuluje s veřejností. Je totiž naprosto zjevné, že něco tady nehraje.

Pokud by taková akce opravdu měla proběhnout, musela by proběhnout se souhlasem ruské armády v provincii a se souhlasem ruské PVO a velení v Moskvě. Celá operace by navíc byla prezentována jako úspěch USA a Ruska společně, protože odstranění vůdce ISILu by bylo důvodem k oslavě. Jenže slova amerického prezidenta o tom, že operace proběhla ve spolupráci s Ruskem a Tureckem, odkrývají velkou trhlinu v tomto příběhu. Rusko ostře a kategoricky odmítá spolupráci na této operaci a navíc odmítá přítomnost amerických helikoptér ve svém vzdušném prostoru. To znamená, Donald Trump neříká pravdu a Rusové na ničem nespolupracovali a o ničem nevěděli. Donald Trump poděkoval úplně všem v regionu, poděkoval Sýrii, Iráku a Kurdům za operaci. Jenže nikdo o takové operaci neví.

Operace v Idlíbu je zjevný podvrh, ale účel zatím není jasný

Distanc Moskvy od operace a chybějící důkazy z armádních zdrojů napovídají, že Donald Trump se mohl stát obětí spiknutí uvnitř Pentagonu a nedostává ze Sýrie pravdivé informace. Generálové a zpravodajci mu zjevně posunují historky o operacích v Sýrii, které prostě neexistují. Jsou to zkrátka jen operace vykreslené médii. Šéf ISILu Abú Bakr al-Bagdádí by se rozhodně neschoval u svých úhlavních nepřátel na dostřel ruských, syrských a tureckých pušek v oblasti, kde probíhají válečné operace turecké armády.

Buď se jedná o “mediální úmrtí” šéfa ISILu po jeho stažení ze Sýrie, anebo jde právě o past na Donalda Trumpa. Anebo, existuje i třetí varianta, je to začátek volební kampaně Donalda Trumpa, který před voliči chce mít stejný úspěch a zářez jako Barack Obama, který dopadl Usámu bin Ládina. Jenže, v této poslední variantě mi nehrají ta Trumpova děkovná slova Rusku a ostatním. Trump by přece musel vědět, že Rusové se ke spolupráci na akci nepřihlásí, pokud to nebude pravda. A tohle zjevně nebyla pravda, tohle totiž byla podle všeho zinscenovaná operace.

Výsledkem z operace je tak pouze jakési noční video s nějakými výbuchy na obzoru noční krajiny a poděkování za spolupráci ze strany amerického prezidenta Rusku, které to ovšem ostře odmítá. Odvedení pozornosti od procesů v USA by byla ještě ta lepší varianta. Ta horší spočívá v tom, že jde o past nachystanou na Donalda Trumpa. Nedivil bych se, až začne kampaň příští rok a Donald Trump se bude chlubit, že je schopný vojevůdce, že se najednou objeví video a Abú Bakr al-Bagdádí z něho pozdraví amerického prezidenta. Na místě Donalda Trumpa bych si před volbami dával velký pozor na to, co mi posunují generálové za informace ze Sýrie.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo patří k odkazu Masarykova Československa?   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 05:53:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už je tomu 100 let, co T. G. Masaryk se svými spolupracovníky založili svobodné a samostatné Československo. Založili je jako demokratickou republiku. Vláda přešla z rukou monarchie a šlechty do rukou lidu a lidem voleného parlamentu. Zároveň republikánská osvěta stanovila pravidla pro jednání a vystupování v novém státě. Zdůraznila, že ve veřejném prostoru platí pravidla občanské slušnosti, žádná hrubost, ale zdvořilost, poctivá hra, věcnost, tolerance a umírněnost.

Uctívanými symboly nového státu, jeho pohnuté historie i nadějí do budoucnosti se staly státní znak, hymna, vlajka a prezidentská standarta, vztyčená na sídle hlavy státu. Hlava státu se těšila všeobecné úctě a lásce, byla nezpochybnitelnou autoritou.

Jak moc se současná Česká republika vzdálila od někdejšího Československa? Vlivem staronových sil a nositelů moci se vzdálila nejen vnitřním rozdělením. Vzdálila se i státní ideou, státním programem, vzdálila se i pojetím závaznosti zákonů, pravidel a autority. Ztratil se i všeobecný občanský souhlas, vzájemná shoda, jednota smýšlení, konsensus, bez kterého skutečná demokracie ve státě nemůže existovat. Ty staronové rozkladné síly se usadily i ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích, odkud lze pod maskou zdánlivé korektnosti beztrestně provádět účelnou a účinnou propagandu. Zůstaneme–li jen v bezprostřední době prezidentství Ing. Miloše Zemana, zjistíme, že právě on se stal terčem nepřátelských útoků, bez ohledu na pravidla všeobecné slušnosti a zdvořilosti a tím méně bez ohledu na respekt k hlavě státu.

Začalo to vřavou, když M. Zeman odsoudil nějaký služební zákon jako „zkurvený“. Nechápala jsem, proč takové veřejné pozdvižení nad „vulgárností“ vyjádření. Vulgarity nesnáším. Nepřipouštím. Odsuzuji. Vadí mi, že dnes se ani jeviště, ani básnická sbírka bez vulgarit neobejde. Ale co bylo tak vulgárního na výroku prezidenta Zemana? Vysvětlení podává etymologie. Starší jazykověda odvozuje sloveso “zkurvit“ od německého podstatného jména die Kurve, křivka, pokřivenina. Tak jsem také prezidentův výrok chápala. Současní kritici však odvozují sloveso „zkurvit“ od slova die Hure, prodejná žena lehkých mravů. Takže sloveso „zkurvit“ patří zřejmě do nevěstince. K prostitutkám. Ale proč bylo nutno vyvolat kolem prezidenta takový vyrvál a ne zachovat zdvořilé mlčení? Protože někteří mají zřejmě útočný program „Hrr na něj!“ Podobně jako když si krátce na to dovolil přeložit zamaskovaný anglický název provokující ruské protestní skupiny demaskujícími slovy českými. Cožpak v tom anglickém verbálním úkrytu se neskrývala pokrytecká přetvářka? Řeknu–li vulgaritu anglicky, přestává být vulgaritou?

Netrvalo dlouho, v televizi vypukla nová protizemanovská hysterie. Očekávala jsem, podle toho, jak vehementně a procítěně, jak pobouřeně a s jakým spravedlivým hněvem se pohoršovali televizní hlasatelé, někteří politici a novináři nad jakýmsi Zemanovým výrokem proti premiérovi, že prezident nejspíš vyzval protivníky předsedy vlády, aby ho sprovodili ze světa. Nemohla jsem tomu uvěřit. Pak jsem si poslechla, co prezident doopravdy odpověděl na otázku, jak se zbavit premiéra. Především otázku zobecnil, takže se netýkala jen premiéra, ale osob politiků vůbec a on výslovně uvedl, „prezidenta nevyjímaje|“. Řekl tedy, že zbavit se politika, „prezidenta nevyjímaje“, lze demokraticky cestou voleb. A pak dodal s humorem jako žert, a publikum to také jako žert vzalo a smálo se, že pak ještě zbývá cesta nedemokratická, a to že je „kalašnikov“. Naše masmédia a leckterý politik se ovšem nesmáli. Pokrytecky a otřeseni předstírali, že žertu nerozumějí, že jsou těmi „nechutnými“ slovy na výsost pohoršeni, protože prezident ohrožuje život premiéra a jeho rodiny. Jeho děti je třeba převézt urychleně někam do bezpečí! Prohlásili, že Miloš Zeman kazí morálku doma a pověst státu za hranicemi, a proto by měl být funkce v čele státu zbaven.! A přece, kdo jen trochu rozumí žertu, může místopřísežně prohlásit, že prezident skutečně nevyzval přítomné , aby politiky, „prezidenta nevyjímaje“, postříleli. Zmínka o „kalašnikovu“ jen letmo a s úsměvem připomněla dobrodružnou literaturu a televizní detektivky.

Další incident ke skandalizování prezidenta nedal na sebe dlouho čekat. Skupina výtržníků, která se pokládá za „umělce“ a honosí se velice slušným, zcela nevulgárním názvem „Z toho ven“, se tajně zmocnila prezidentské standarty a místo ní vyvěsila na střechu pražského Hradu obří červené trenýrky. Žertík? Aprílový? Silvestrovský? Kanadský? Vulgární akt, namířený – prý – proti prezidentovi.

Starý Zákon nezná děsivějšího hříchu než je znesvěcení oltáře. Co asi cítí uvědomělý Čech nad tou pohanou standarty, zpředmětněného symbolu historických zápasů národa? To je znesvěcení oltáře! Známý mě chtěl potěšit, a tak ocenil, že teď bude mít Hrad konečně funkční ochranku. (Já ovšem nepatřím k lidem, kteří si myslí, že kriminálníkům máme být vděčni za ochranná a bezpečnostní opatření.)

Prezidentská standarta patří mezi ústavní symboly podle zákona č.3/1993 Sb. Každý, kdo poškodí, ukradne či jinak znehodnotí prezidentskou standartu, jedná protiústavně, protiprávně a nepřátelsky vůči státu. Strůjci tohoto činu zneuctili nejvyšší hodnoty národa a přitom se stavěli do role „hrdinů“. Proti komu a za co bojovali? Kdo je poslal?

Ale jak už to bývá, milosrdný čas tu událost pomalu pohřbíval do zapomnění. To se však některým příznivcům trenýrkové akce nelíbilo. Sám pan Schwarzenberg, poslanec a čestný předseda strany TOP09, pocítil potřebu připomenout ji. Navštívil pražský Hrad a informoval veřejnost, že je znechucen. Hrad prý je jak obléhaná pevnost, zátarasy, osobní kontroly, není to otevřené sídlo hlavy demokratického státu. A v rozporu se slušností a zdvořilostí pronesl urozený pán úvahu, kterou se mi nechce doslovně opakovat. Je vulgární. Týká se trenýrek, prý znečištěných strachem a obavami z nového znečištění. Je to v naprostém rozporu s elementární slušností a zdvořilostí. A také s demokratickými zásadami, že jednání má být ohleduplné a vstřícné, nikoli zlomyslné a škodolibé.

A je zajímavé, že když vysloví vulgaritu knížepán, je to projev jeho aristokratické noblesy a nepředstírané blízkosti k lidu. Když Miloš Zeman, je to jen doklad jeho neurozeného plebejství a buranství.

Ale strategie „Hrr na něj“ pokračuje. Ve veřejném prostoru se uhnízdila vulgární a podpásová a sprostá demagogie. Děje se tak v rozporu s tím, co dala do vínku našemu národu První republika, založená jako svobodný a samostatný Československý demokratický stát.

Skupina poslanců navrhla vrátit do trestního zákoníku přečin veřejného hanobení prezidenta republiky. Měli jsme ho tam už v dobách První republiky. Veřejnoprávní televize pozvala do večerního zpravodajství prominentní soudkyni, aby se k návrhu vyjádřila. Světe div se, ona s ním nesouhlasila! Prezident podle jejího mínění musí snášet kritiku, i tvrdou, i drastickou, třeba i sprostou. Na námitku, že soudci a úředníci získali již právní ochranu, zdůraznila, že jde o něco jiného. Jde prý o ochranu funkce, činnosti, aby nebyla rušena, nikoli o ochranu osob. A tak se ptám. Urážky prezidenta, které snižují jeho osobu, nenarušují výkon jeho funkce? Neohrožují jeho autoritu, jeho pravomoc? S předkladateli návrhu lze jen vřele souhlasit. Paní prominentní soudkyni se patrně nepodařilo překonat jistou osobní předpojatost, když souhlasila s urážením hlavy státu. Kde je její smysl pro ochranu důstojnosti prvního ústavního činitele? A kde je smysl pro ochranu lidské důstojnosti vůbec? Ten přece nedovolí urážet ani posledního bezdomovce na jeho potulkách městem.

Prof.PhDr. Stanislava Kučerová,CSc.

Zdroj: České Národní Listy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo ABu Bakru Al Baghdadim mohou přijít ještě horší vůdcové islámských teroristů   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 05:37:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ABu Bakr Al Baghdadi je prý mrtev. Hlava draka islámského státu. Naše pohádky nás ale varují před lehkovážnou důvěřivostí, protože za každou useknutou hlavu draka vyrostou 2 další. Můžeme tedy předpokládat, že může nastat podobná možnost, že smrt Abu Bakra uvolní cestu ještě radikálnějším podnáčelníkům.

Vybízím naše bezpečnostní složky k ostražitosti, protože varianta, že nastane opět válka, která bude tentokrát v Evropě, je reálná. V milionech nelegálních migrantů, které tak nadšeně zvala a vítala Merkelová a její spřeženci, se pár tisíc zkušených a odhodlaných džihádistů hravě ztratí. Západoevropské no-go zony jim poskytnou zázemí a potom to bude na nás a na našich politicích, jak se k tomu ČR postaví. V SPD máme jasno a co se týče těch ostatních partají: pán Bůh s námi!

Autor: Jirka Kobza
Autor je poslancem za hnutí SPD


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMatějka o sametu naostro: 30 let svobody? Jsme zase tam, odkud jsme v roce 1989 vypadli. Také proto chci pryč z EU   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 05:14:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politik a předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka se rozepsal a vyhodnotil 30 let svobody. Podle něj ke skutečné občanské svobodě vede ještě dlouhá cesta.

Politik Matějka se ve svém příspěvku na Facebooku a blogu rozepsal o tom, jak před třiceti lety cinkal klíči.

„V roce 1989 jsem sedl do autobusu, abych se mohl přidat k ostatním. Cinkal jsem klíči na Václaváku v Praze a chtěl svobodu. Bylo mi 19. Uplynulo 30 let a já se rozhlížím kolem a hledám, kde ta svoboda je,“ začíná Matějka svůj příspěvek.

Konec udávání, šmírování…

Pro začátek politik uvádí, co tehdy očekával, že skončí. Očekával konec systémové buzerace, konec popotahování lidí, konec vyhazování ze zaměstnání…

„Konec udávání, šmírování, nasazování provokatérů. Konec vlády jedné strany. Konec jediné správné pravdy. Konec špinění jedné světové strany a nekritické adorace druhé. Konec závislosti politického vývoje u nás na rozhodování za našimi hranicemi. Konec naší účasti ve spolku, ve kterém silové složky mlátí lidi v ulicích. Konec trestání lidí preventivně, protože by mohli něco provést,“ uvádí například předseda.

Začátek svobody…

A naopak dále uvádí, že čekal, co teď přijde. Kde uvádí, že lidé budou moci dělat a říkat, co chtějí. Podle něj jediným kritériem bude, že svobodným projevem a činy nebudete smět fyzicky či na majetku poškodit jiného.

„Začátek doby, kdy vás v práci budou posuzovat podle toho co umíte, ne podle kádrového profilu nebo uvědomělosti rodičů. Zrod politicky neregulované výroby, služeb a obchodu. Otevření trhu celému světu. Začátek doby bez indoktrinačních nástěnek ve školách a jejich nástěnkářů, oslavujících povinně výstřižky z novin budovatelkou atmosféru. Zrod doby, ve které si hrdá a samostatná republika bude o svých věcech konečně rozhodovat sama. Těšil jsem se na svobodu,“ pokračuje politik.

30 let „svobody“

„Je rok 2019. Uplynulo 30 let od doby, kdy jsem tam stál a říkal si, že teď to přijde. Co přišlo? Co máme? Co jsme získali? Rozhlížím se kolem sebe a místo svobody nacházím namátkou:Ve školách visí ideologické nástěnky a jejich nástěnkáři oslavují pečlivě natištěnými propagačními materiály budovatelskou atmosféru.

1. Rodiče se stejně jako dřív občas obávají, jestli jejich dítě neřekne ve škole něco nevhodného.

2. Lidé opět říkají něco jiného doma a něco jiného v práci a ve společnosti.

3. Pro jiný názor je na některé vyvíjen mediální dehonestující tlak, na základě kterého jsou následně dobrovolně odejiti ze zaměstnání. Vzdali to.

4. V televizi vidím nekritickou adoraci jedné světové strany a systematické špinění té druhé.

5. Lidé jsou trestáni za verbální trestné činy. Presumpce neviny neplatí. Lidé stojící před státními úřady a soudy musí dokazovat svou nevinu.

6. Trh zboží, práce a kapitálu není volný, nýbrž jednotný. Obchodovat s celým světem nejde, protože někdo v politické funkci rozhodl o zavedení sankcí.

7. Lidé jsou buzerováni od rána do večera tisíci formuláři, razítky a povoleními. Česká republika má více než 2 miliony zákonů, nařízení a předpisů. Přitom v roce 1990 jich bylo jen cca 500 tisíc.

8. Máme nejvyšší zdanění práce široko daleko. Společně s dalšími daněmi sebere stát lidem každý měsíc většinu toho, co vydělají.

9. Podnikatelé a živnostníci nemohou svobodně rozhodovat o tom, komu co prodají, koho obslouží a jak použijí svůj majetek, na který si vydělali. Regulace došly tak daleko, že už to chvílemi smrdí takovým novým malým znárodněním.

10. Banán, ananas, mandarinku nebo pytlík buráků už koupíme všude a celý rok. Bez fronty a pořadníku. Akorát naše národní ryze domácí produkty, ve kterých jsme byli soběstační, abyste hledali lupou.

11. Někteří lidé častěji využívají možnost cestovat na občanský průkaz přes hranice, které nejsou kontrolovány. Jenže jsme to vyměnili za permanentní šmírování všech. Kamery, software na rozpoznávání obličejů, sledování registračních značek našich aut, údaje z bank o platbách, data od mobilních operátorů o našem pohybu a komunikaci. Sen každého autoritáře.

12. Na sociálních sítích fungují lidé, kteří práskají a udávají jiné lidi za jejich názory. Dosáhli podle mě stejné morální úrovně, jakou měli svého času gestapo nebo estébáci. Změnily se jen metody, ale cíl zůstal. Jinak smýšlející lidé prostě nesmí projet za žádnou cenu.

13. Různé menšiny lidí opět řídí ostatní, přičemž společným rysem je upravit a ohnout za použití legislativního násilí životy většiny k obrazu svému.

14. O mé zemi zase rozhodují politici v cizích zemích za našimi hranicemi.

15. Ve státech, se kterými jsme v nové politické unii po tom, co jsme před třiceti lety z jiné odešli, mlátí silové složky lidi v ulicích.

16. Lidé už nemusí utíkat přes ostnaté dráty ven z republiky. Na druhou stranu neexistuje ochrana hranic, která by zarazila příchod jiných lidí, o které tu zjevná většina ale vůbec nestojí.

17. Nemáme v podstatě vlastní armádu, která by mohla v případě potřeby bránit naši zemi. Taktně pak mlčíme, když třeba nějaký náš partner v NATO vyrazí válčit do cizího suverénního státu,“ vyjmenovává Matějka.

Máme se lépe

Politik dále uvádí, že se máme lépe než před 30 lety. Ale říká, že svoboda vypadá jinak. Podle něj jsme v mnoha ohledech tam, odkud jsme před třiceti lety vypadli. „Změnily se jen světové strany a místo žlutého srpu a kladiva na rudém pozadí tu na těch nástěnkách máme žluté hvězdy na pozadí modrém. A zatímco v televizi adorují své eurounijní soft verze Kim Čong-una s lidštějšími tvářemi, lidé toužící po svobodě, nezávislosti České republiky a odchodu z EU jsou za nežádoucí novodobé imperialistické brouky,“ pokračuje předseda strany.

František Matějka dále uvádí, že miluje Českou republiku. Podle něj se tu narodily generace jeho předků z obou stran. „A právě proto, že tuhle jednu z nejbezpečnějších zemí na světě miluju, nemůžu letos slavit 30 let svobody. Svoboda totiž podle mě vypadá jinak,“ píše politik a dodává, že útěchou pro nás může být to, že jsme v porovnání s drtivou většinou států v Evropě stále ještě nejsvobodnější zemí.

„To, co se děje ve Francii, Německu, Španělsku, Portugalsku, Belgii, Nizozemí, Itálii, Řecku, Švédsku, ale třeba i ve Velké Británii, je už úplně jiný level. Také proto chci pryč z EU. Na národní úrovni totiž stále ještě existuje naděje na výměnu lidí u moci. Politiky ve výše uvedených zemích, kteří o nás rozhodují, mají větší hlasovací sílu než my, a které zvolili občané v jiných státech s vlastními problémy, nevyměníte z České republiky nikdy,“ dodává na závěr Matějka.

František Matějka

František Matějka je český politik a bloger. V dubnu 2017 se postavil do čela Strany nezávislosti České republiky. Dříve byl místopředsedou Strany svobodných občanů.

V květnu 2019 kandidoval jako lídr Strany nezávislosti České republiky ve volbách do Evropského parlamentu, ale zvolen nebyl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AjZV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkutečně USA zlikvidovaly vůdce Islámského státu? V Rusku o vzdušné operaci Spojených států nic neví   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 04:55:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ruské federace při komentáři informací o americké operaci na likvidaci vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího oznámilo, že za poslední dny v Idlibu nebyly zaznamenány žádné vzdušné útoky ze strany USA nebo koalice.

V neděli americký prezident Donald Trump potvrdil likvidaci vůdce Islámského státu al-Bagdádího. Podle něj během sobotní operace amerických vojáků se al-Bagdágí odpálil ve slepém tunelu. Navíc se teroristu podařilo rychle identifikovat.

„Minulou sobotu a za poslední dny nebyly žádné vzdušné útoky v zóně deeskalace Idlib ze strany vzdušných prostředků USA nebo takzvané ‚mezinárodní koalice‘ zaznamenány,“ uvádí se v prohlášení oficiálního zástupce Ministerstva obrany Ruské federace, generálmajora Igora Konašenkova.

Americká operace?

Ruská strana také uvedla, že neví o žádné spolupráci při průletu amerického letectva ve vzdušném prostoru Sýrie.

„Nevíme o žádné spolupráci při průletu amerického letectva vzdušným prostorem zóny deeskalace Idlib při zmíněné operaci,“ uvedl také Konašenkov.

Podle Konašenkova další „smrt“ vůdce teroristické skupiny Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího nemá žádný operativní vliv na situaci v Sýrii.

„Od okamžiku konečné likvidace IS syrskou vládní armádou s podporou ruského letectva na začátku roku 2018 další ‚smrt‘ Abú Bakra al-Bagdádího nemá absolutně žádný operativní význam na situaci v Sýrii nebo na akce teroristů, kteří ještě zůstali v Idlibu,“ uvádí se v prohlášení generálmajora.

Likvidace Abú Bakr al-Bagdádího

Americký prezident Donald Trump dnes potvrdil, že se Spojeným státům americkým podařilo zlikvidovat vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakra al-Bagdádího.

Prezident Donald Trump ve svém nedělním prohlášení uvedl, že terorista Abú Bakr al-Bagdádí byl zabit při operaci Spojených států na severovýchodě Sýrie. Při operaci nebyl žádný z amerických vojáků zraněn.

Vůdce IS Abú Bakr al-Bagdádí

V polovině srpna se objevily informace o tom, že byl vůdce teroristické organizace IS těžce zraněn a následně upoután na lůžko. Fakticky však již teroristickou síť údajně neřídí.

Zdroj měl uvést, že al-Bagdádí byl zraněn už v červnu, a to během náletu iráckého letectva na syrskou vesnici, kterou kontroluje IS. Útok cílil na poradu velitelů organizace. Několik teroristů zahynulo, ostatní, včetně al-Bagdádího, byli těžce zraněni.

Jak uvádí zdroj, do čela Islámského státu* radikálové, kteří nemají irácký původ, jmenovali Abú Usmána al-Tunisího, který, soudě podle přezdívky, je původem z Tuniska. Proti tomuto rozhodnutí vystoupili iráčtí extrémisté.

Al-Bagdádí, pravým jménem Ibrahim Awwád Ibrahim Alí al-Badrí, se poprvé objevil na veřejnosti v červenci roku 2014, když z mešity v Mosulu, který obsadil IS, vyhlásil vznik islámského chalífátu. Od té doby se v médiích několikrát objevovaly informace o jeho smrti. Zatím ale nebyly potvrzeny. V květnu irácké úřady uvedly, že al-Bagdádí žije a může se skrývat v syrském městě Chadžin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AjWn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký prezident: pokud turecko-ruská dohoda neplatí, turecká strana odstraní kurdské ozbrojence sama   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 04:47:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan 26. října v Istanbulu uvedl, že pokud syrská kurdská ozbrojená organizace nedokáže vystoupit z „bezpečnostní zóny" na severu Sýrie do 150 hodin, které bylo stanoveno v porozuměném memorandu mezi Tureckem a Ruskem, turecká strana odstraní kurdské ozbrojence sama vlastně.

Erdogan řekl, že založení „bezpečnostní zóny" na severu Sýrie je v procesu, pokud teroristická organizace nadále provede úder v a mimo „bezpečnostní zónu", turecká stran ji napadne bez ohledu toho, kam uteče.

Erdogan dodal, že díky založení „bezpečnostní zóny" dosáhla turecká strana svého cíle. Také vyzval celý svět, aby respektoval tureckou citlivost o hraniční bezpečnosti a podporoval turecký plán na založení „bezpečnostní zóny" na severu Sýrie.

Erdogan znovu varoval, že pokud evropské země nepodporují Turecko, které v „bezpečnostní zóně" umístí jeden nebo dva miliony syrských uprchlíků, Turecko otevře hraniční bránu, aby uprchlíci svobodně vstoupili do Evropy.

Turecké jednotky 9. října vstoupily do syrského severu na vojenské činy, aby napadly kurdskou ozbrojenou organizaci, kterou považuje za teroristickou organizaci. Syrská vláda této činy odsoudila a uvedla, že bude proti tomu bojovat s veškerými zákonnými prostředky. Turecko a Rusko 22. října podepsaly porozuměné memorandum o ukončení tureckých vojenských činů na severu Sýrie. Podle memorandu, od 12 hodin 23. října pomohou ruští vojenští policisté a syrská pohraniční stráž kurdským ozbrojencům, aby do 150 hodin vystoupili do regionu, který je 30 kilometrů od jihu turecko-syrské hranice.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí jednal při telefonickém dialogu se svým americkým protějškem o syrském stavu   
Pridal tk Pondělí 28 říjen 2019 - 04:46:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a americký ministr zahraničí Mike Pompeo 26. října při telefonickém rozhovoru jednal o syrském stavu a dalších otázkách.

Podle zprávy na portálu ruského ministerstva zahraničí, Lavrov téhož dne na pozvání telefonicky hovořil s Pompeem. Obě strany jednaly o syrském stavu, ruská strana zdůraznila, že je třeba udržovat zdrženlivost a nepodnikat akce, které by poškodily celistvost syrské suverenity a území. Obě strany také jednaly o otázkách ohledně bilaterálních vztahů.

Turecké jednotky 9. října vstoupily do syrského severu a zahájily vojenské akce, aby napadly kurdské ozbrojence, které považuje za teroristickou organizaci. Turecké činy odsoudila syrská vláda, a uvedla, že bude proti tomu bojovat veškerými prostředky. Turecko a Spojené státy 17. října dosáhly dohody o zastavení palby tureckých jednotek na severu Sýrie a dohody o založení „bezpečnostní zóny".

Ruský a turecký prezident 22. října v Soči jednali, podepsali pozměněné Memorandum ohledně uvolnění napjatého stavu syrského severu. Obě strany dosáhly konsenzu o založení „bezpečnostní zóny" v syrském území 30 kilometrů od turecko-syrské hranice. Rusko pomůže kurdským ozbrojencům, aby vystoupili z této zóny, a to ve stanoveném termínu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2369 sec,0.0694 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,677kB