Sobota 26 říjen 2019
Po Česku se pohybuje 40-letý migrant z Afghánistánu, který se vydává za 16-letého nezletilce a policie po něm usilovně pátrá!   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:56:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po Česku se pohybuje 40-letý migrant z Afghánistánu, který se vydává za 16-letého nezletilce a policie po něm usilovně pátrá! Nikdo nechce sdělit důvod, proč je v hledání, ale není prý nebezpečný. Nikdo nechce sdělit, jak se dostal na území České republiky. Policie pouze žádá veřejnost o spolupráci s jeho hledáním! Přesně totéž probíhá v Německu od roku 2015 a všichni se tomu smáli, jak jsou Němci hloupí! Kdo se ale bude smát v Česku nyní?

Česká policie požádala média a veřejnost o spolupráci při pátrání po 16-letém Afghánci jménem Rassol Mohammad, který zmizel a je k nedohledání. Nejedná se ale o nezletilce, nýbrž přibližně 40-letého muže, který se zatím na základě neznámých informací objevil a zjevil v České republice, není jasné, jestli je to migrant, nebo jenom strpěnec, ale každopádně česká policie se obrátila na česká média s prosbou o spolupráci, což je nezvyklé. Současně policie uklidňuje, že není nebezpečný, ale přesto po něm pátrá celá policie po celé republice. Muž opravdu vypadá na 40 let, ale v dokladech má uvedený věk 16 let a není jasné, co vlastně pohledává na území republiky a jak se do ČR dostal. Existují ale určité indicie, že jde o azylanta anebo strpěnce s povolením k pobytu v ČR.

Podle policie totiž má v ČR trvalé bydliště, a to konkrétně v Praze. Trvalé bydliště lze v ČR získat jen v případě přiznání pobytového statusu, krátkodobého či dlouhodobého, anebo v případě přiznání azylu. Tím, že má trvalý pobyt v Praze, je naprosto vyloučené, že by šlo o nelegálního běžence, ale jde o papírového migranta a zřejmě azylanta. A tím se dostáváme k bizarní komedii, která původem pochází z Německa. Policie v Německu pátrá po náctiletých migrantech, kteří vypadají na 40 a více let, naprosto pravidelně a Němci si z toho už ani nedělají legraci. Pátráme po 17-letém Syřanovi, ale na fotografii v novinách je potom chlapík dávno po Kristových létech. Nikdo se nad tím už nepozastavuje a já jsem v šoku, že totéž už se odehrává i v České republice.
Vnitro zřejmě udělilo azyl někomu, koho neprověřilo a v životě nevidělo

Situace je zřejmě vážná, protože policie žádá média a občany, aby jeho pohyb nahlásili na tísňové lince 158, anebo na email operačního oddělení policejního prezídia. Někdo zřejmě udělil Afghánci, který se prokazoval nezletilým věkem, trvalý pobyt v ČR a policie nesděluje, na jakém statusu a základě byl pobyt udělen. Sami si to můžeme domyslet, že je to status azylový. A kdo uděluje azylové statusy? Ministerstvo vnitra.

A kdo šéfuje ministerstvu vnitra? Jan Hamáček z ČSSD. Takže, někdo z podřízených asi udělal chybu, když udělil azyl Afghánci, který nebyl prověřen, zřejmě úředník vnitra ho ani nikdy neviděl naživo v kanceláři, takže udělil azyl muži z Afghánistánu, který se vydává za nezletilého 16-letého hošíka. A protože je to průser jako mraky, tak se v pátrání angažuje policejní prezídium a média se žádají o pomoc. A proč média? Proč to neutajit a neututlat? Proč nezahájit pátrání v tichosti, aby z toho nebyl skandál a poplach?

Afghánec totiž asi v něčem jede a to ujišťování o tom, že není nebezpečný, působí asi tak důvěryhodně, jako když v Německu před vánočními trhy úřady montují před pěšími zónami betonové jehlany a zátarasy proti vjezdu aut a náklaďáků s šílenými Araby za volantem, ale přitom na straně druhé jedním dechem úřady uklidňují, že se není čeho bát, že jde jenom o prevenci. Chápete, o co se jedná?

Česká republika uděluje víza Afgháncům, kteří se vydávají za nezletilé, nikdo je neprověřil, a když se na to přijde, tak policie žádá média a veřejnost o spolupráci při hledání tohoto azylanta. Víte, jaký signál to vyšle? Bude to signál, že na vnitru je takový bordel a šlendrián, že po republice se nejen pohybuje Afghánec, protože něco asi provedl, ale že azyl v ČR naprosto v pohodě dostane kdekdo, třeba i 40-letý chlap, který se vydává za nezletilce. A víte, jak teď asi vypadá Jan Hamáček, když zrovna prosazuje reformu azylového zákona, který má zakotvit do právního systému status tzv. strpěnců.

Hamáčkova novela azylového zákona o strpěncích jde do sněmovny, a teď taková rána a blamáž

Zákon o strpěncích ještě ani neprošel ve sněmovně, ale po republice se už pohybují závadoví Afghánci, kteří bůhvíjak dostali azyl v ČR a trvalý pobyt poté, co se vydávali za nezletilé děti. Policie pátrá po Afghánci již od 20. října a to je dost dlouhá doba na to, aby se ukázalo, proč tento muž je na území ČR a proč dostal azyl, nebo případně jiný status. Mohlo by se jednat o některého spolupracovníka AČR v Afghánistánu, kde místní překladatelé dostávají za službu pro českou armádu azyl v ČR, protože v Afghánistánu nemůžou zůstat, Taliban by je nechal zavraždit. Každý, kdo spolupracuje s okupanty v Afghánistánu, čelí této hrozbě. Jenže, pokud by se jednalo o spolupracovníka AČR, potom by asi v papírech neměl informace o tom, že se narodil v roce 2003, a že je nezletilý. Takže, znovu se dostáváme k výbušné otázce, kdo proboha na Hamáčkově vnitru udělil tomuto Afghánci azyl a povolení k pobytu, na jehož základě si potom Afghánec zařídil trvalý pobyt v Praze?

Nejedná se zjevně o migranta, protože to by musel utéct z azylového zařízení pro uprchlíky, takže se dostal do ČR jinak a netroufám si hádat, jakými všemi způsoby se v ČR rozdávají azylové statusy, protože tohle je naprostý skandál a vrchol. Spousta lidí se smála Němcům, že tohle tolerují u sebe v Německu, že migranti se vydávají za nezletilce, a podívejte se, ono je to už i v České republice. Ten samý proces okopírovaný z Německa. Kdo je za toto zodpovědný? No, samozřejmě, že Hamáčkovo vnitro nese zodpovědnost.

Mám jednu teorii, jak k tomuto skandálu došlo. Afghánec spáchal někde v Praze trestný čin nebo přestupek. Dostal se do ruky měšťáků nebo státní policie a ti nevěřili vlastním očím, když v dokladech muže viděli rok narození 2003. Začali věc prověřovat, vnitro dalo povel Afghánce “uklidit”, ale Afghánec není tupý a vzal mezitím roha. Vnitro hasí průser a nechce, aby se to moc rozmazávalo. Někdo, kdo je zodpovědný na vnitru za vydávání azylů, buď pochybil, anebo ještě hůře, jede v něčem daleko větším, ani nechtějte domýšlet.

Kontrolní procesy na vnitru při vydávání azylů a pobytových povolení zjevně nefunguji, anebo fungují naprosto ukázkově a skvěle… jako v Německu!

Vnitro udělilo zjevně pobytový status Afghánci, aniž by ho prověřili, aniž by ho někdy viděli, dovedu si představit, že nějaká neziskovka přinesla seznam lidí na papíru, těmto lidem dejte azyly a vnitro provedlo. Hotovo, vyřízeno, dvacet. Nikdo toho Afghánce na vnitru zjevně v životě neviděl, žádné úřednici nebylo zapotřebí ho vidět, nikdo neporušil zákon, že udělil azyl nezletilé osobě bez doprovodu z Afghánistánu, prostě pohoda, jak se říká, azyl byl udělen “na fešáka” po zaslání fotografie poštou, protože kdyby na úřad přišel osobně a hrubým hlasem by začal komunikovat, tak snad by to někomu na vnitru došlo, že tohle není 16-letý hoch z Afghánistánu, ne? Nebo fakt tam byl osobně a fakt mu to věřili?

Tohle je přesně příklad toho, čemu říkám objektivní proces. Můžete se stavět na hlavu, můžete volit alternativu do parlamentu, můžete protestovat, ale migrace běží na plné obrátky a vnitro uděluje pobytové statusy a azyly kdekomu, a zjevně i lidem, které nikdy neprověřilo a nevidělo na vlastní oči. Protože se o věc zajímá přímo policejní prezídium a nikoliv obyčejná policie nebo kriminálka, to ukazuje na výbušnost a citlivost celé kauzy. Kdyby šlo o nějakého bezvýznamného Afghánce, který utekl “do Reichu” za lepšími dávkami, tak by bylo ticho po pěšině a nikdo by nic nemedializoval. Jenže tohle ukazuje na něco, že ten Afghánec je buď moc důležitý a potřebný, to je jedna možnost, anebo naopak představuje hrozbu, takže vnitro to už dál nemohlo tajit a šlo s tím mediálně ven, chtě nechtě. Sami si posuďte, co je to za situaci, když po republice běhají 16-letí azylanti, kteří vypadají na 40 a vnitro je shání a nemůže je najít.

Záznam pátečního pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZase ta česká zbabělá přikrčenost   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:44:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V novinách jsem si přečetl informaci, že ministerstvo financí hodlá předložit návrh na „odebrání privilegia“, spočívající v současném benefičním fenoménu „stravenek“.

Podstata prý spočívá v tom, že daňové výhody by byly zachovány a zaměstnavatelé by mohli hodnotu stravenek vyplácet v penězích. Výborný a racionální nápad, zvláště když by se tím ušetřily miliony na procesu administrace stravenek.

Ale je tu prý problém a sice, že emitenti (tj. vydavatelé) stravenek jsou zahraniční firmy, pro které je to velmi výhodný džob! Takže co?

Je známo, že vláda, ale i poslanci se často vyjadřují, že je potřeba šetřit. To je naprosto správné a potřebné, jenže jak víme, jsou to zase hlavně politici, resp. poslanci, kteří tento záměr jen účelově proklamují, ale sami jej neplní, ale spíše naopak. Ani vláda na tom není moc lépe, také příliš nehledí, zda výdaje jsou vždy opodstatněné, úměrné a efektivně vynaložené. Nicméně, zmíněná problematika se stravenkami ve světle faktu, že emitenti stravenek jsou zahraniční firmy, pro které je to velmi výhodný džob je asi důvod, proč si ministerstvo financí netroufne jít proti zahraničním firmám navzdory tomu, že je mu známá finanční náročnost (možná i prodělečná) v administrativě a distribuci stravenek.

Jak se však zdá, zase jsme se po čecháčsku přikrčili a zbaběle couváme, jen abychom si to náhodou nerozházeli s nějakou zahraniční firmou! Neodkladně se vkrádá otázka, zda náš stát a potažmo vláda jsou méně, než nějaká vykutálená zahraniční firma? Opravdu je nám zapotřebí se krčit, neumět si dupnout, říct jasně dost přesto, že je zcela zřejmé, že my na tom nijak nevyděláváme, ale vydělávají na tom především právě tyto zahraniční firmy?

Je samozřejmé, že výdaje spojené s administrativou a distribucí stravenek něco stojí, že to „něco“ může být také v řádech milionů korun, což ovšem zahraniční firmyemitenty nezajímá. Je tedy nad vší pochybnost, že s výjimkou zahraničních emitentů, nemají stravenky pro firmy a zaměstnance nijak mimořádný ekonomický, ani praktický efekt, který by jejich používání ospravedlňoval zvláště, pokud by při zachování daňových výhod byly stravenky vykompenzovány hotovými penězi!

Jen pro názornost, jaká je (asi) procedura s používáním stravenek: především se stravenky musí v každé firmě či instituci individuálně zpracovat na každého zaměstnance či pracovníka, následně administrativně objednat u některého ze zahraničních emitentů. Ti na základě objednávek nechají stravenky vytisknout (pro větší „jednoduchost“ hned v několika nominálních hodnotách od několika emitentů), jejichž množství mohu sotva odhadnout, ale jistě půjde do milionů kusů.

Po vytištění jsou stravenky distribuovány do nějakých center, odkud jsou, předpokládám, zasílány do firem, kde jsou administrativně zapracovány do finanční agendy firmy. Následné předávání stravenek zaměstnancům, které mj. probíhá odděleně od výplaty mzdy či platu znamená další administrativní zátěž.

Značnou práci se stravenkami pak mají obchody zvláště když si uvědomíme, že musí zpracovávat stravenky různých hodnot a od několika emitentů.

Suma sumárum, administrativní práce jak se lidově říká, jako na kostele která, vyčíslena v korunách, by byla jistě pozoruhodná. Je tedy otázka, zda se odvaha a páteře pracovníků ministerstva financí, ale i samotného ministra(yně) budou dál krčit nebo ohýbat ve stínu cizích zahraničních firem, nebo rázně vystoupí na obhajobu českých zájmů.

Zrušením používání stravenek by přineslo zmíněné nemalé finanční částky, ubude administrativní práce v účtárnách a přidá radost zaměstnancům firem, pokud by stravenky byly nahrazeny penězi. V neposlední řadě by to také přineslo politiky tolik „okecávané“ finanční úspory v rámci vládou a politiky proklamovaného úsilí o šetření ve výdajích a snižování pracovníků v naší nekontrolovatelně rozbujelé a drahé administrativě.

V této souvislosti nelze nepřipomenout, jak byl kritizován komunistický režim za to, jak prý byla neúměrně přebujelá administrativa? Možná, že ano, jenže na rozdíl od současnosti, kde každý člověk má v kanceláři na stole minimálně jeden PC, k ruce tiskárnu atd., ale tenkrát se de facto všechno zpracovávalo převážně ručně! Možná také proto nebyla nezaměstnanost!.

Jiří B a ť a


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPanika v NATO: Srbsko bude mít nejlepší obranu v Evropě!   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:40:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco, se pakt NATO rozpadá, a přestává být tím čím byl, Srbsko se stává nejobranyschopnější zemí v Evropě. Poté, co srbský prezident Aleksandr Vučić ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi prohlásil, že Srbsko do NATO nikdy nevstoupí, chystají se dodávky systému S-400 a Pancir. Zbraně byly již přepraveny do Srbska, kde jsou nyní předváděny v rámci cvičení "Slovanský štít 2019".

Srbsko se tak řadí do fronty spolu s Tureckem, Indií, SAE, Saúdskou Arábií (poté, co tam selhaly americké Patrioty) a dalšími zeměmi na ruské S-400. Srbsko se tak stane jednou z nejobranyschopnějších a vojensky nejvyspělejších zemí v Evropě. To již delší dobu nelibě konstatuje sousední Chorvatsko. Naopak mnohé země NATO mají už dnes holý zadek.

Své pochybnosti o americké spolehlivosti má v první řadě Izrael, ale už i Poláci. Poslední dobou to čím dál flagrantnějí vypadá, že Amerika je hlavně o penězích (viz v Sýrii budou bránit spíš naftová pole než Kurdy), a sotva o nějakém souručenství, a aby šla za druhé proti přinejmenším stejně účinným zbraním, asi nepřipadá ani v úvahu.

Zdroj: https://www.srbijadanas.com/vesti/info/neko-u-nato-ce-zestoko-nadrljati-zbog-s-400-i-pancira-u-srbiji-pentagon-pobesneo-ko-je-rusima-2019-10-24
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBIS dostala další lekci. Tentokrát od Ovčáčka: „Nevíte, co vám velí zákon? Tak to připomeneme.” Smutné čtení pro čučkaře   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:30:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní informační služba (BIS) odpověděla v pátek 25. října na prezidentovu kritiku ohledně výsledků činnosti organizace. Ovčáček nemlčel a tvrdě poukázal na její zákonné povinnosti.

Mluvčí BIS Ladislav Šticha se v pátek vyjádřil pro portál Aktuálně.cz: „Boj proti korupci nepatří mezi zákonné působnosti Bezpečnostní informační služby. Tuto problematiku řeší speciální složky policie, jako je například NCOZ," řekl mluvčí Šticha.

Šticha také varoval před zmatením pojmu korupce a ekonomické zájmy státu. „Ve veřejném prostoru dochází dost často k zmatení pojmů. Něco jiného je korupce a něco jiného jsou významné ekonomické zájmy státu, kterými se BIS zabývá,“ řekl Šticha.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček prezidenta Zemana plně podporuje a trvá na tom, že si BIS spletla své povinnosti. Na Facebooku tak připomněl Bezpečnostní informační službě s vnitřním polem působnosti odstavec ze zákona.

„BIS podle zákona o zpravodajských službách ČR má mj. zabezpečovat informace o činnostech, jejichž důsledky mohou ohrozit významné ekonomické zájmy ČR, dále pak informace týkající se organizovaného zločinu,“ uvedl Ovčáček.

Ředitel BIS Michal Koudelka v pondělí na bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně oznámil, že kontrarozvědka a Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) loni odhalily a rozbily síť, kterou v Česku vytvářela ruská zpravodajská služba FSB.

Prezident Zeman si však myslí, že takové výsledky jsou k ničemu a služba by se měla věnovat především ekonomické kriminalitě země. Prezidentovi se nelíbí, že BIS ve své výroční zprávě věnuje celých 90 procent ruským a čínským špionům, než aby sledovala korupční kauzy.

„Říkal jsem Babišovi, ať se Koudelka raději místo fiktivního honění ruských a čínských špionů zaměří na ekonomickou kriminalitu v Česku,“ prohlásil Zeman.

Čučkaři

Miloš Zeman minulý rok poprvé využil slovo čučkaři ke kritice výsledků BIS, kdy jim nařídil, aby odhalovali islámské teroristy.

„Já jsem jim zadal jeden jediný úkol, a sice úkol odhalovat islámské teroristy na českém území. Víte, co se stalo? V těch šesti letech mě dobromyslná BIS neustále upozorňovala v rámci plnění tohoto úkolu na to, že muslimská obec je naprosto mírumilovná a že se tady nic neděje. Až se najednou stalo, že hlava této muslimské obce, která se jmenuje imám, uprchl do zahraničí a bylo po něm vyhlášeno pátrání a je obviněn z podpory a dokonce z financování terorismu. Tohle se ve veřejné a dokonce ani neveřejné zprávě BIS vůbec neobjevovalo.

Takže dovolte mi říci slovo, které možná nebude vulgární, ale nebude zdvořilé. Jsou to ‚čučkaři‘, protože tam, kde mají najít teroristu a on opravdu existoval a ostatně i Národní centrála pro odhalování organizováno zločinu říká, že u nás jsou islámští teroristé, tam nikoho nenajdou. Vymýšlejí si špiony,“ prohlásil Zeman loni v prosinci na televizi Barrandov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ajfe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Takhle se řežou mezi sebou o koryta.“ Okamura spočítal poslední trapasy a přešlapy Pirátů a nenechal na nich nit suchou   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:27:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda strany SPD Tomio Okamura se na svém účtu na Facebooku pustil do Pirátů. Ve svém obsáhlém příspěvku tak připomněl různé přešlapy členů dané strany a poukázal na různé „podvody Pirátů na voliče“. A je vidět, že je opravdu nešetřil.

Český poslanec hned v úvodu zmínil Mikuláše Peksu. Nový europoslanec Pirátů a bývalý poslanec a člen nejužšího vedení totiž nedávno veřejně přiznal, proč je vlastně ve Sněmovně.

„Ve Sněmovně jsem stejně jen kvůli tomu, abych se dostal do europarlamentu,“ citoval jeho slova Okamura.

Tento výrok potvrdil dle šéfa SPD také místopředseda Pirátů a předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek. Ten se kdysi nechal slyšet, že podstata jejich sporu s Peksou tkví „v různém pohledu na smysl politické práce“. S dotyčným Michálek spolupracoval ve Sněmovně a když mu tváří v tvář vytkl, že místo skutečného politického úsilí se jen schází s velvyslanci, tak Peksa reagoval oněmi slovy.

Reklamy a rezignace

Jako další se poslanec ve svém postu zaměřil na to, že Česká pirátská strana loni při komunálních volbách získala slevu na reklamu ve volební kampani 60 až 75 procent. Tu jim měla poskytnout dcera společnosti JCDecaux, která čelí u soudu podezření z korupce. „Jeden z jejích manažerů přitom loni na kandidátce Pirátů v Praze kandidoval!“ hlásá Okamura.

„Nejdřív rezignovala na funkci předsedkyně Pirátů v pražském zastupitelstvu bývalá pornoherečka Michaela Krausová, protože se veřejně provalily včetně důkazních fotografií její schůzky s manažerem firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem souzeným za korupční jednání a manipulace s veřejnými zakázkami, které Krausová neuvedla na pirátském webu, kde mají být přitom zveřejňovány všechny schůzky členů strany s podnikateli a lobbisty,“ připomíná.

Dodává, že stejný skandál nyní potkal i nově zvoleného předsedu pražských pirátských zastupitelů Viktora Mahrika. Na toho totiž prasklo, že se s Tenzerem rovněž dvakrát sešel, a opět to neuvedl do evidence schůzek lobbistických kontaktů. „Napsal je tam až nyní pod tlakem, jelikož to na něj veřejně prasklo. Krausová i Mahrik zůstávají nadále vlivnými pirátskými zastupiteli na Magistrátu Hl. m. Prahy,“ zdůrazňuje.

​Okamura také odkazuje na to, co pirátský politik Jaroslav Němec, prohlásil v rozhovoru pro Parlamentní listy. „Z dokumentů, které má k dispozici, dle jeho slov vyplývá, že pražská pirátská zastupitelka a bývalá pornoherečka Michaela Krausová ovlivnila výběrové řízení do dozorčí rady v Obecním domě,“ píše politik ve svém facebookovém postu.

Je toho ale mnohem více

Předseda Svobody a přímé demokracie však tvrdí, že je takových věcí ale mnohem více. Nedávno se například v médiích objevilo, že ke konci letošního června pražský magistrát zrušil část speciální bezbariérové linky H1 pro vozíčkáře mezi Černým Mostem a stanicí Florenc, a to i přes to, že má vedení Prahy v programovém prohlášení, že bude v hlavním městě zvyšovat bezbariérovost MHD.

Další věcí, na kterou se Okamura zaměřil, byl „homosexualistický festival“, na který strana věnovala 100 000 Kč.

„Praha rovněž podporuje částkou 120 tisíc korun festival „Tvůrčí Afrika aneb všichni jsme Afričani“. Další homosexualistický projekt, který Praha finančně podporuje, je Centrum queer paměti, které prý „vytváří vysoce profesionální zázemí pro uchování kulturního dědictví pražské queer komunity“ – na to jde sto tisíc korun,“ tvdí.

Neopomněl ani to, že pražské zastupitelstvo schválilo i individuální dotaci ve výši přes 5,1 milionu korun „sluníčkářské neziskové organizaci Integrační centrum Praha (ICP)“. Ta se dle Okamury prý stará o „integraci“ migrantů v hlavním městě.

„Ještě před časem také Piráti verbálně bojovali proti kumulaci funkcí a politickým trafikám. Říkali, že na pozice v městských firmách mají usednout odborníci. Jakmile se ale dostali k moci, tak na své předvolební sliby zapomněli a na pozice dosazované vedením Prahy posadili často vlastní zastupitele a politiky,“ píše.

Závěrem pak Okamura napsal, že když Piráti před volbami hlásali „Pusťte nás na ně!“, voliči se naivně domnívali, že tím mysleli, ať je pustí na zkorumpované politiky.

„Nyní vidíme, že tím Piráti mysleli: „Pusťte nás taky na koryta.“ Jakmile se stali součástí koalice vládnoucí v Praze, už si pěkně rozdělují dobře placené funkce a koryta. Kážou vodu, ale pijí víno plnými doušky. A teď se o koryta řežou mezi sebou. Hnutí SPD prosazuje hmotnou odpovědnost a odvolatelnost politiků pro případ, kdy se politici zpronevěří svým předvolebním slibům,“ uzavřel věc.

Reakce na sociální síti

Lidé ve svých komentářích vesměs dali Okamurovi za pravdu. Jeho příznivci psali, že právě proto volí SPD. Jiní se pak pustili do Pirátů.

„Piráti, to je jen podvod na lidi, jak svého času Věci veřejné Vítka Bárty,“ uvedl jeden z komentujících.

A ani další z uživatelů nebyl Piráty nadšen: „Opravdu výkvět všech výkvětů.“

Někteří pak podotkli, že piráti byli odjakživa považováni za zločince, a jinak tomu není ani v případě dnešních Pirátů. „Kdysi bylo dobrým zvykem každého dopadeného piráta pověsit na ráhno! Škoda, že se od takhle dobrého zvyku upustilo…“ připomínají.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ajk9

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO co se USA zajímají v Sýrii   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:20:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy hodlají posílit svou vojenskou přítomnost v Sýrii v oblasti ropných polí. Bránit je mají mimo jiné tanky Abrams.

Poté, co americký prezident Donald Trump nařídil stažení ozbrojených sil ze severu Sýrie, kde Turecko provádí vojenskou operaci proti kurdským milicím, americká armáda rozhodla vyslat obrněnou techniku do oblasti ropných polí.

„Posilujeme tuto pozici. Bude to zahrnovat určitou mechanizovanou sílu, detaily vám ale nesdělím,“ uvedl americký ministr obrany Mark Esper v pátek 25. října. „Každopádně mise v Sýrii bude mít za úkol to, co vždy za úkol měla, a to porážku koalice Islámského státu. Je to jádrem mise,“ dodal.

Dříve, 23. října, americký časopis Newsweek s odkazem na své zdroje napsal, že Pentagon hodlá poslat 30 tanků Abrams do východní Sýrie, kde kurdské milice ovládají ropná pole.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Ajk6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus se opřel do Strachoty z Člověka v tísni: Učí děti nenávidět. Od nás dostanou nula korun ze státního rozpočtu   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:15:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zaměstnanci Člověka v tísni oslavují fyzické útoky a pomluvy politických oponentů. To je jeden z důvodů, proč je nutné politickým neziskovým organizacím zrušit financování ze státního rozpočtu. Na Facebooku to v pátek uvedl Václav Klaus mladší.

Václav Klaus spolu se svým hnutím Trikolóra patří k aktivním kritikům tzv. politických neziskovek, tedy neziskových organizací, které se zabývají politickou činností. Vadí mu především jejich financování ze zdrojů státního rozpočtu.

Svou opozici ilustroval na příkladu Karla Strachoty z Člověka v tísni, který působí jako ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách. Program, jak stojí na stránkách, od roku 2001 přispívá k „výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní, chtějí ovlivňovat a také skutečně ovlivňují dění kolem sebe“.

Politické postoje a jak může tato výchova vypadat, Klaus ilustroval několika snímky z facebookového profilu Strachoty. Na nich ředitel vzdělávacího programu například obviňuje Klausovu Trikolóru z rasismu a přirovnává ji ke Ku-klux-klanu. Dále zveřejnil fotografii, která může vzbudit dojem, že schvaluje fyzické napadení na někdejšího ředitele politického odboru prezidenta ČR Václava Klause (v letech 2003 až 2013), ke kterému došlo letos v květnu.

Podle něj Strachota tímto způsobem učí děti nenávidět. Je to jeden z důvodů, proč se domnívá, že neziskové organizace, které se zabývají politickou činností, by neměly být financovány ze státní kasy.

„Na jednom oslavuje fyzický útok (končící zraněním) na pana Jakla. Na druhém ‚objektivně vítá‘ založení politického hnutí Trikolóra. Aby bylo jasno – my jsme pro svobodu slova, že někdo takovýto hnus zveřejňuje na (sociálních, pozn. red.) sítích – je smutné, ale je to daň za svobodu. Co je trochu navíc – tento pán je ředitelem Člověka v tísni pro oblast škol v jejich kampani Jeden svět. Tedy učit děti, co si myslet a bohužel – učit je nenávidět. Nikdo se pak nemůže divit, že celou tuto organizaci (Člověka v tísni) zahrneme mezi ‚politické neziskovky‘ a navrhneme jim tak 0,- Kč ze státního rozpočtu,“ napsal Klaus na Facebook.

Zpřísnění zakládání a kontroly fungování politických neziskových organizací je jedním z bodů programu hnutí Trikolóra. Mezi ně podle něj patří i Člověk v tísni. Vyjádřil se rovněž i proti financování neziskového sektoru ze zahraničí.

S materiály Jednoho světa na školách pracují učitelé a žáci na více než 3 600 základních a středních škol, uvádí se na stránkách organizace. Materiály zahrnují audiovizuální lekce včetně dokumentárních filmů, které si lze zdarma stáhnout.

Mezi programy pro školy například patří i filmový festival Jeden svět nebo Kovyho mediální ring, který vedl populární český blogger Karel Kovář. V něm usiluje o mediální gramotnost.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AhUD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN zahájí globální dialog o lidských perspektivách   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:08:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
OSN se chystá zahájit největší globální dialog ve své historii, a to o budoucích vyhlídkách lidstva. Výše uvedená slova 24. října uvedl generální tajemník OSN António Guterres.

Od ledna roku 2020 OSN bude vést po celém světě „přeshraniční, mezisektorové a mezigenerační" dialogy, aby naslouchala péčím, obavám a nadějím globálních lidí a jejich návrhům na řešení globálních problémů.

António Guterres se vyslovil v tom smyslu, že tato rozsáhlá činnost bude v co největší míře zahrnovat lidi na celém světě a zaměří se na hlasy mladých lidí a skupin zranitelných právě v globálních záležitostech.

„Potřebujeme vaše názory, vaše strategie a vaše nápady, abychom mohli lépe sloužit lidem na světě, kterým musíme sloužit."

OSN doufá, že prostřednictvím této činnosti by mohla zlepšit porozumění lidu o budoucích hrozbách, vybudovat globální vize ke 100. výročí založení OSN v roce 2045 a povzbudit lidi, aby společně budovali lepší budoucnost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMísto aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:06:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 23. října měla sněmovna poslanců ČR jedinečnou možnost skoncovat s vládou jedné strany, a to strany TOP 09, v České televizi. Jde o světový unikát, kdy strana, honosící se zhruba pětiprocentní podporou českého občanstva, plně a bezkonkurenčně ovládá celonárodní médium, které se svém kodexu zavazuje k tomu, že bude sloužit občanům všem (a tedy celému stu procentům občanů ČR), že „představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek ... že poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře... a že si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti.“

Což jsou zásady, které se ve srovnání s tím, jak jednostrannou propagandou nás tato televize denodenně zahlcuje, stávají tak obludně cynickými, že ani Hamletovi, princi dánskému, by na řádné vypořádání se s nimi nestačilo jen jeho proslulé: SLOVA, SLOVA, SLOVA, ale navzdory vší své nerozhodnosti by se proti nim i proti těm, kteří ji proměnili ve výsměšný škleb, vrhl taseným kordem a bodal, bodal a bodal.

Podobnou možnost měla onen minulý čtvrtek naše poslanecká sněmovna, ale nebodala – hladila. Schvalovala se zde zpráva o hospodaření a činnosti ČT za roky 2016 a 2017 a kdyby poslanci obě tyto zprávy, či i jen jednu z nich, neschválili, vedlo by to k odvolání televizní rady ČT, která volí a též odvolává generálního ředitele. Takže spolu s televizní radou ČT by z Kavčích Hor odešel i pan generální. A poctivá republika by se mohla radovat z naděje v lepší příští.

Ale nestalo se. Nejdříve se hlasovalo o hospodaření a činnosti ČT za rok 2016. Pro schválení hlasovalo 120 poslanců ze všech klubů, kromě poslanců KSČM, SPD a poslanců nezařazených (sněmovna má 200 členů). Nu a pak se hlasovalo o tomtéž za rok 2017 a hlasování dopadlo podobně.

A proč to dopadlo, jak dopadlo? Zklamali poslanci ANO, s čestnou výjimkou poslance Juříčka, a též poslanci ČSSD s čestnou výjimkou poslance Foldyny.
Uvádí se, že na hlasování poslanců za ANO a snad i za ČSSD měl vliv výrok premiéra Babiše, že nemá zájem o vznik nové televizní krize. Což se dá se vzpomínkou na tu poslední částečně i pochopit.

Ale nebyla by z hlediska mravního krize poctivější než trvalá a na věčné časy vyhlížející zpustlost a nízkost, jejichž přísun do našich domovů nám ČT denodenně a nikoli bezplatně zajišťuje?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFriday Edition: Sorosův celoživotní nepřítel   
Pridal tk Sobota 26 říjen 2019 - 06:03:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výňatek z čerstvě vydané knihy George Sorose „In Defense of Open Society“:
Jak jsem brzy zjistil, snažit se neutrácet peníze za budovy byla velká chyba. Předseda české vlády Petr Pithart nám nabídl rozestavěný desetipatrový dům v Praze, který byl ale téměř dokončený. Byl původně určen pro odbory, ty se ale v porevolučním přechodném období politicky zdiskreditovaly. Zjistili jsme, že část budovy byla nabídnuta Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium vedenému českým ekonomem Janem Švejnarem, který se nedlouho předtím vrátil z Ameriky. Brzy jsme dosáhli přátelské dohody. Centrum se stalo ekonomickou katedrou Středoevropské univerzity, která byla nějakou dobu tou nejlépe vedenou. Pithart byl bohužel v následujícím roce poražen a jeho místo zaujal Václav Klaus, neoliberální ekonom a tržní fundamentalista, který mě považoval za socialistu. Stali jsme se celoživotními nepřáteli.

Erik Best

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2498 sec,0.0841 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,713kB