Sobota 05 říjen 2019
Sorosova nadace a sídlo v chatové oblasti. Xaver odhalil detaily Ústavu nezávislé žurnalistiky, zdroje redaktorů ČT   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 19:01:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kauza Xaver vs. Česká televize pokračuje. Český moderátor Luboš Xaver Veselý se rozhodl vzít si na paškál Ústav nezávislé žurnalistiky, o kterém během skandálního rozhovoru hrdě hovořila redaktorka ČT. Byl však trochu zklamán, když namísto skutečné kanceláře Ústavu našel prázdnou chatu. „Oni jsou takoví virtuální,“ vysvětlil jejich soused.

Xaver Veselý na začátku svého nového videa vysvětlil, že během rozhovoru ohledně portálu Hlídacího psa a Ústavu nezávislé žurnalistiky, který daný portál podporuje, se moderátor vůbec nezorientoval. Ale když sledoval nahrávku zpětně… „A to je ta chvíle, kdy jsem si řekl ‚pozor‘, když to je Ústav nezávislé žurnalistiky, tam by ses, chlapče, mohl něco přiučit,“ uvedl ironický Xaver.

Novinář mnoho informací o Ústavu na internetu nenalezl, našel však aspoň jejich sídlo a to ho trochu ohromilo. „Pravda, trošku mě překvapilo, že Ústav nezávislé žurnalistiky podle rejstříku sídlí, prosím, v Líšnici číslo popisné 208,“ uvedl Xaver Veselý s tím, že na mapách Googlu našel hned dva objekty s tímto číslem popisným.

„Ale nedá mi to, chci vidět, jak vypadá instituce, kterou se zaštiťuje Česká televize. Podotýkám, ta Česká televize, která je placena z vašich koncesionářských poplatků,“ zdůraznil Veselý a vydal se do obce Líšnice.

Setkat se se zástupci ústavu se mu však nepovedlo. Místo toho novinář jen obešel opuštěnou a zarostlou chatu. „Čekal jsem, že narazím na odborníky, a že se něco nového dozvím, třeba na téma jak dělat nezávislou žurnalistiku a v čem se vylepšit, ale jsem, přátelé, zklamaný,“ uvedl.

Moderátor tedy prozkoumal alespoň veřejně dostupnou přílohu k účetní závěrce zmíněného Ústavu za rok 2017 a zjistil, že tato instituce má jediného zaměstnance. Z té se dozvěděl, že náklady na tohoto jediného zaměstnance činí 550 tisíc ročně.

Odkud jsou ty peníze? Mezi dárci je Open Society Foundations amerického miliardáře George Sorose. Vůbec největším dárcem je pak Nadační fond Českých průmyslníků. Z toho Xaver Veselý vyvodil, že buď jistá část českých průmyslníků stojí o nezávislou žurnalistiku, nebo to prý může být tak, že jde o lobbistickou skupinu, skrze kterou čeští průmyslníci hájí své zájmy.

„Ústav nezávislé žurnalistiky je podle mého prázdná schránka sídlící v chatové oblasti, s jedním zaměstnancem a bez jakékoli váhy,“ shrnul své pátrání Xaver Veselý, který nechápe, jak se o tento ústav může opírat Česká televize.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Ukrajině znovu vypukl Majdan ve stínu smrti Karla Gotta a nabízí drama, Američané jsou v šoku, na stole leží podmínka povstalců!   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 08:28:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Ukrajině znovu vypukl Majdan ve stínu smrti Karla Gotta a nabízí drama, Američané jsou v šoku, na stole leží podmínka povstalců! Ukrajina nevstoupí do NATO a garance pro domobranu ohledně bezpečnostní a zahraniční politiky, zachování dvojitého občanství, široká autonomie, ochrana vodních a těžebních zdrojů před zahraničními investory, společné bezpečnostní hlídky a zákaz neziskových organizací a LGBT agend v Doněcku i v Luhansku! Steinmeierův plán má přesto naději na schválení, ale může to destabilizovat Kyjev!

V úterý proběhlo v běloruském Minsku převratné jednání, kde nastal průlom v otázce řešení krize na východní Ukrajině. Kyjev a povstalci totiž odsouhlasili tzv. Steinmeierův plán, který pochází z dílny bývalého německého ministra zahraničí Frank-Waltera Steinmeiera, který je dnes ve funkci spolkového prezidenta. Rozhovory o ukončení pětiletého konfliktu na východní Ukrajině totiž přinesly první zásadní průlom od původní mírové dohody z roku 2015, která postupně připravila cestu k tomuto mezinárodnímu summitu a k posílení určitého pokroku. Týmy vyjednavačů se v úterý v běloruském hlavním městě dohodli na harmonogramu voleb, které se budou konat v odtržených regionech Východní Ukrajiny, a navíc bude přijat nový zákon, který jim udělí zvláštní postavení. Tento plán navrhl Frank-Walter Steinmeier, když byl ještě německým ministrem zahraničí, a je známý také jako Steinmeierův plán. Petro Porošenko však plán tvrdě odmítal.

Západní média hodnotí průlom jako klíčový, ale čert je ukrytý v detailu. Už dopředu je jasné, že udělená autonomie Východní Ukrajiny bude balancovat na pomezí vyhlášení suverenity, protože Kyjev ustoupil ze všech požadavků a jediné, co mu teď stačí, je zachování integrity státní hranice, že zkrátka na mapě bude východ Ukrajiny stále ukrajinský, ale tím to asi celé zhasne.

První šok přišel už dnes dopoledne, když se na veřejnost dostaly první obrysy požadované autonomie. Povstalci totiž požadují, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Hned tento požadavek bude velkým problémem v Kyjevě. Vedení obou povstaleckých republik totiž odmítá spolupracovat s americkými vojsky při cvičeních, považují je za nepřátelské ozbrojené formace a lze tedy očekávat, že východ Ukrajiny bude mít zachovánu vlastní domobranu a vlastní ozbrojené síly, které budou zcela oddělené od těch ukrajinských.

Steinmeierův plán je začátek, ale na konci může být nový Majdan v Kyjevě

Taková situace ale automaticky znamená už nikoliv autonomii, ale de facto suverenitu. Kyjev bude nadále usilovat o vstup do NATO, ale povstalci hrozí, že Steinmeierův plán má smysl jen tehdy, pokud Kyjev zanechá svých snah o vstup do NATO. Zelenského Ukrajina tak bude mít před sebou opravdu pořádné dilema, buď udržet Ukrajinu pohromadě, ale nebýt nikdy v NATO, anebo vstoupit do NATO, ale přijít definitivně o východní kus svého území. A to zdaleka není všechno. Autonomie se má totiž týkat veškeré zahraniční politiky. Doněcká i Luhanská republika neuznávají Asociační smlouvu s Evropskou unií, která je úzce provázána s veřejnými rozpočty, s privatizacemi a hlavně s rozprodáváním ukrajinské infrastruktury západním společnostem. Znamená to, že autonomie se bude týkat i zahraniční politiky.

Další překážkou je školství a jazyk. Steinmeierův plán počítá s tím, že na východě Ukrajiny si lidé budou moci svobodně zvolit, jakým jazykem budou na úřadech mluvit, ale toto otevírá mnoho další problémů, protože nejde vůbec jen o jazyk na úřadech, ale především o vyučovací jazyk na školách. Na Ukrajině totiž vešel v roce 2017 v platnost zákon, který garantuje výuku v měšťance, tedy od 5. třídy, jen v ukrajinském jazyce. Autonomie na východě Ukrajiny se tak bude muset vztahovat i na školství. Dalším faktorem je neziskový sektor, který je v obou povstaleckých republikách zakázán a povstalci na tom zjevně nic měnit nechtějí, což platí hlavně o LGBT agendě. Ukazuje se proto, že na povstaleckých územích budou školy fungovat pod řízením místních samospráv a Kyjev nebude mít na výuku prakticky žádný vliv.

Chasidský prezident na Ukrajině okamžitě začal normalizovat vztahy Ukrajiny s Chasidskou Rusí

Kyjev de facto prohrál válku o východní Ukrajinu a po nástupu židovského chasidského prezidenta Volodymyra Zelenského k moci v Kyjevě se k procesům řízení dostávají Chasidé, kteří budou usilovat o normalizaci vztahů Ukrajiny s Chasidskou Rusí, což ale nebude zadarmo. Jednou z těch věcí bude ukončení kyjevských námluv s NATO a udělení de facto suverenity východní Ukrajině. i když území na mapě zůstane zakresleno jako součást Ukrajiny. Kyjev bude muset toto překousnout, nic jiného mu nezbývá, protože normalizaci situace v oblasti vyžadují především vedoucí země Evropské unie. Konec ozbrojených střetů a ukončení nepřátelství. Důležité ovšem je si uvědomit, kdo tahá za delší konec provazu.

Kyjevu se nepodařilo za celých 5 let povstalce na východě Ukrajiny porazit a tudíž vítězem války se stávají Luhanská a Doněcká republika. A právě ony si budou určovat podmínky s Kyjevem. Zelenského vedení na Ukrajině nemá žádnou sílu něco na těchto procesech změnit, protože hlavní hudbu obstarává Moskva a Berlín. Německo potřebuje ruský plyn stůj co stůj a Moskva chce zrušení evropských sankcí. Ukrajina je tak až třetí u stolu a čeká, na čem se dohodnou Angela Merkel a Vladimir Putin. Povstalci požadují zachování dvojitého občanství, širokou autonomii, ochranu vodních a těžebních zdrojů před zahraničními investory, a to zejména kvůli zachování pracovních míst a mnohé další požadavky. Hlavní důraz je ale z jejich strany kladen na nevstupování do NATO.

Ruský prezident použije povstalce jako žolíka, jako vyjednávací kartu proti NATO na Ukrajině. Od Berlína se Kyjev podpory pro vstup do NATO nedočká, to už je snad jasné i méně chápavým ukrajinským politikům, protože Berlín má už jiné plány a po podpisu Aachenské smlouvy se plánuje evropská armáda, která nebude mít s NATO nic společného. To poslední, co Berlín potřebuje, je posilování Američanů v Evropě.

Ukrajina buď ztratí východ Ukrajiny anebo si bude muset nechat zajít chuť na vstup do NATO

Zelensky však prohlásil, že zvláštní postavení Donbasu nebude zahrnovat změny ukrajinské ústavy, která stanoví cíle pro členství v EU a NATO. V tom případě to ale prý bude bez východní Ukrajiny, zaznívá z Doněcku. Jak je vidět, Steinemeierův plán zdaleka není koncem krize, ale prvním krokem k řešení v neurčitém časovém horizontu. Kreml nesouhlasí s plány Ukrajiny na západní integraci, která v roce 2013 vyvolala napětí mezi dvěma bývalými spojenci a nakonec vedla k Majdanu a svržení prezidenta Viktora Janukovyče.

Legislativa pro zvláštní postavení obou republik povstalců bude navržena parlamentem v úzké spolupráci se všemi stranami. V novém zákoně prý nebudou překročeny žádné červené čáry, takže nedojde ke kapitulaci Kyjeva. Podle průzkumu Kyjevské ratingové skupiny asi 53% Ukrajinců podporuje myšlenku voleb na východě Ukrajiny, jakmile Ukrajina znovu získá kontrolu nad územím. Otázkou bude definice té kontroly, protože povstalci nedovolí na své území vstup jednotkám ukrajinské armády, ale pouze společným hlídkám tzv. milicí.

Dalším krokem v mírovém procesu je schůzka vůdců Německa a Francie, spolu s Zelenským a s ruským prezidentem Vladimirem Putinem – takzvaný Normandský formát rozhovorů. Úterní vývoj otevírá cestu k takovému setkání a směřuje v náznacích k mírovému vyřešení konfliktu, uvedl Alexej Česnakov, bývalý činitel Kremlu, který nadále pracuje jako konzultant pro ruské úřady na Ukrajině. Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvedl, že „dveře jsou otevřené“ pro další pokrok při provádění mírové dohody z Minsku v roce 2015, ovšem v Kyjevě mezitím ve středu vypukla demonstrace na náměstí Majdanu a objevily se tam první stany. Sionisté nedovolí ohrožení plánů na nasunutí NATO na Ukrajinu, neustále mají v rukávu Pravý sektor a žoldáky, kteří jsou připraveni provést další Majdan.

V Kyjevě od úterý vypukl nový Majdan, lidé obviňují prezidenta z velezrady, kapitulace a lokajství k ruským Židům

Lidé v Kyjevě vyšli do ulic a Majdan znovu ožil, objevují se antisemitské plakáty, že Volodymyr Zelensky je zrádce pracující pro ruské Židy, což ale paradoxně vůbec není pomluva, ale holá pravda. Zelensky proto neustále zdůrazňuje, že nejde o kapitulaci před povstalci, že Kyjev z ničeho neustupuje, z žádné pozice, ale to se bude těžko vysvětlovat, až padnou na stůl první obrysy a požadavky obou povstalecký republik, protože mnoho z těch požadavků jde proti oficiální politice Kyjeva ražené od roku 2014, tedy proti EU a proti NATO.

Zachování východu Ukrajiny jakou součásti Ukrajiny nakonec může vyjít Kyjev pěkně draho, dokonce se objevují úvahy, zda-li východ Ukrajiny nepustit a uznat jejich samostatnost, protože tím by se Ukrajina zbavila mohutného břemene. Jenže, to je politicky v Kyjevě neprůchodné. Ukrajina již přišla o Krym a kdyby přišla o další území, mohlo by to vést k rozpadu celé Ukrajiny, protože jednotlivé regiony by si to vyložily jako slabost a neschopnost centrální vlády udržet Ukrajinu pohromadě. Steinmeierův plán tak nakonec skončí tak, že proběhnou volby, v nich si občané zvolí znovu ty samé povstalce a Kyjev bude muset s nimi vyjednávat, ale už ne jako s povstalci, ale jako s demokraticky zvolenými partnery, na které už nebude možné sypat bomby a dělostřelecké granáty.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/na-ukrajine-znovu-vypukl-majdan-ve-stinu-smrti-karla-gotta-a-nabizi-drama-americane-jsou-v-soku-na-stole-lezi-podminka-povstalcu-ukrajina-nevstoupi-do-nato-a-garance-pro-domobranu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPražská žumpárna aneb Kdo rozděluje společnost?   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 08:13:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zemřel zpěvák Karel Gott.

Událost, která zdánlivě „musí“ spojit všechny občany této země v úctě před velikou osobností a nádherným člověkem, jakým Karel Gott bezpochyby byl. Ani taková událost však není dostatečná na to, aby si pražská kavárna nekopla a neohřívala svoji polévku.

Pan Hřebejk, proslulý „demokrat“, který neunesl porážku Schwarzenberga v prezidentské volbě a okomentoval ji slovy „Rudá a hnědá prasata táhnou Zemana na hrad“, nezapomněl v souvislosti se smrtí Karla Gotta štiplavě ironicky okomentovat, že Karel Gott měl na celou řadu událostí jiný názor, než je ten jediný správný Hřebejkův loajální, režimní názor: "Došlo na Nietzscheho: Bůh je mrtev. Nebyl hrdina a věřil kdejaké konspiraci. Ale bavil lidi skoro 60 let, byl to hodnej člověk, byla s ním legrace, byl pozornej a pomáhal druhým. Jeho povahu bych si přál mít. Hvězdný život Karla Gotta se naplnil. Soustrast rodině a klobouk dolů," sdělil na twitteru Jan Hřebejk.

Zdroj: https://stars24.cz/celebrity/ceske-celebrity/13992-karel-gott-80-troska-a-hrebejk-otevrene-otom-jaky-byl-herec

Karel Gott podle Hřebejka nebyl hrdina. Ale to není ani Hřebejk, protože jeho názory a jednání jsou plně v souladu s režimní ideologií a neomarxistickou mediálně-kulturně-grantovou frontou. Migranti jsou chudáci a my je musíme vítat, národ je fuj a EU je geniální a úžasná, kdo má jiný názor než neomarxističtí extrémisté, ten je xenofob, nacista, rasista a je potřeba mu zakázat publikovat dokonce i na Facebooku, nebo je to dokonce agent ruského imperialismu a východních ideodiverzních centrál. To je ve stručnosti „názor“ pražské kavárny, téměř celé pražské „národní fronty“ umělců, jejímž je Hřebejk prominentním členem.

Nezpochybňuji Hřebejkovy umělecké kvality, ale on sám je z politického hlediska pro-režimní, loajální šedá myš. Přesvědčená šedá myš. O to hůře. Úplně stejní „hrdinové s režimem“ požadovali pro Horákovou trest smrti. Rozdíl je jen v režimu, ke kterému jsou šedé myši lokajsky poslušné.

Co je hrdinského na tom, mít názor jako režim? Je to jako v tom starém vtipu z dob brežněvismu: Baví se Rus a Američan, jaká je u nich doma svoboda. Američan říká „já si klidně můžu stoupnout na ulici a křičet ‚americký prezident je vůl‘!“ A Rus říká „To já si taky u nás na ulici můžu stoupnout a volat že americký prezident je vůl.“ Hřebejk nejen že by za Brežněva nadšeně na Rudém náměstí volal „Americký prezident je vůl“, ale ještě by to považoval za důkaz vlastní odvahy.

A „konspirační teorie“? Jako třeba neexistence iráckých zbraní hromadného ničení? Nebo třeba vyfabrikovaná záminka k válce USA proti Vietnamu (Tonkinský záliv)? Hřebejk prostě za konspirační teorii považuje jakýkoli názor jiný, než je ten jeho, který je jediný správný a jistě jen náhodou stoprocentně v souladu s doktrínou mediální propagandy. (Skoro bych řekl, že když zítra na CNN bude, že Kennedyho zastřelili agenti CIA, třemi střelami ze třech různých míst, tak to Hřebejk prohlásí za svůj názor, který měl odjakživa. Nebo cokoli jiného. Protože cokoli je součást mediální propagandy, to je „pravda“, cokoli jiného je „konspirační teorie“. Slovy „konspirační teorie“ by Hřebejk v jiné době odbyl i teorie Galilea Galilei. Hřebejk nebo kdokoli jiný ze vždy pro-režimních šedých myší, dnes „elit“.)

Vrcholem všeho je ale článek na sluníčkářských, extrémisticky levičáckých (neomarxistických) Seznam „zprávách“. Jaroslav Kmenta si nemůže pomoci a místo toho, aby o svých vzteklých nenávistech mlčel alespoň při takové události, jako je smrt Karla Gotta, tak si nedokáže odpustit a musí si kopnout jak do Karla Gotta, tak především do Andreje Babiše. A tak nám neomarxističtí extrémisté ze Seznam „zpráv“ přináší dno presstitutské „práce“:

Jaroslav Kmenta: „Goťák“ a markeťák Babiš

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jaroslav-kmenta-gotak-a-marketak-babis-80038

Andrej Babiš navrhoval uspořádat pro Karla Gotta státní pohřeb. Souhlasím s názorem, že adekvátnější by byl pohřeb se státními poctami. Ale to je věc názoru. Například drtivá většina čtenářů idnes je toho názoru, že Karel Gott by MĚL MÍT STÁTNÍ POHŘEB.

Ve chvíli, kdy píši tento komentář je v anketě na idnes 20 658 hlasujících pro státní pohřeb pro Karla Gotta, opačného názoru je jen 3 587 hlasujících. 85%, 15% proti.

Ale to je vedlejší. Andrej Babiš něco navrhl. Možná ne úplně z vlastního dojetí, možná ano.

Ať už to udělal z jakýchkoli důvodů, ať už šlo o spojení důvodů jakýchkoli, od uznání, které asi stejně jako téměř každý člověk v této zemi Andrej Babiš cítil vůči Karlu Gottovi, klidně až po chladný kalkul politického hráče, jen dob....ek to považuje za hodné zdůrazňování ve chvíli, která zcela očividně zasáhla – bez přehánění – celou zemi.

Soustředit se v takové na nadávání lidem s jinými politickými názory, než má sám Kmenta, to je opravdu chucpe.

Hyena. Lidská hyena. Žumpa

Ale co čekat od člověka, který předtím „napsal“ „článek“ Dodával Zemanovi kořalku, teď čeká na jeho milost na základě toho, že Zeman byl jako aktivní politik vyfocen na nějaké akci, kterou před lety pořádal onen člověk, tehdy ještě bezúhonný podnikatel. Až příště třeba Kmentův soused – nevím, třeba srazí v opilosti autem třeba dítě, tak by mohl někdo napsat podobný „článek“, jaké publikuje Kmenta – třeba s titulkem „Kmenta se roky stýkal s vrahem malého dítěte“.

Proč o tom vlastně píši?

Protože je to příklad par excellence posedlosti a zaslepeného fanatismu pražské žumpárny (já sám jsem z Prahy, tak „pražská žumpárna“napsat klidně můžu).

Nikdy nejsou schopni zapomenout na ten svůj jediný správný politický názor a postoj.

Nikdy si nedokážou odpustit kopnout nebo alespoň šťouchnout do lidí s názorem jiným.

Ani tváří v tvář události, která ve smutku spojila tento národ. Ale je ne. Oni svůj „Kampf“ vedou i teď. Ani teď si nemohou odpustit svoje nadřazené poučování a prosazování svých názorů za jakoukoli cenu a bez ohledu na názory ba dokonce i bez ohledu na pocity ostatních.

To oni, pražská kavárna, rozdělují národ. Dokonce, i když se národ spojí ve smutku, tak oni se vydělí do pozice karatelů a lepšolidí. Pro pražskou kavárnu, stejně jako pro kavárny jiné, termín „sjednocený národ“ znamená „všichni přijmou můj názor a ještě se u toho budou tvářit šťastně“. To je filozofie pražské kavárny – „kdo má jiný názor než já, ten rozděluje národ“. Stejně to říkali komouši – „narušuje jednotu strany a lidu“.

Pražská kavárna jsou jen komouši nové doby.


Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeské školy vodí naše děti do mešit, kde musejí poslouchat islámskou propagandu! Další důkaz   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 08:09:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Opět se objevil důkaz probíhající propagandy islámu v českém školství. Učitelé povinně vodí naše děti do českých mešit, kde jim je propagován islám! Samozřejmě, že ta propagace islámu oficiálně probíhá jako výuka dějepisu či multikulturalismu jak ukazuje aktuálně tento případ popsaný níže. Ovšem na rodiče, který se proti této islámské propagandě ozval veřejně zahájili multikulturalisté a milovníci islámu hon a snaží s z něj udělat rasistu, xenofoba a pod.

Michal Kindl napsal:
2. října v 22:39


Jako delaji si ve skole prdel? Dneska mi moje dcera oznamila, ze nejen ze maji jako soucast dejepisu navstevu mesity, ale jeste navic tomu musi vhodne prizpusobit obleceni aby nikoho nepohorsovali??? Kde to proboha zijeme??? Nejsem zadnej rasista, ale tohle mi fakt vadi...co bude dal??? Na gympl s burkou a po obrizce??? Nasrat
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump označil CNN za ostudu země   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 07:41:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump označil činnost americké televizní stanice CNN za ostudu země a navrhl zřízení nového masmédia, které by vysílalo správné informace o USA pro celý svět. Bylo to oznámeno v noci na 4. října na oficiálním webu Bílého domu.

Podle slov amerického předáka je vysílání CNN za hranicemi USA mnohem širší než v samotných Spojených státech. V souvislosti s tím se ho hlavy jiných států ptají, proč tato televizní stanice nemá svou zemi ráda a šíří o ní negativní zprávy.

„To je prostě hanba. Musíme skutečně vzít několik opravdu nadaných lidí a vysílat do zahraničí skutečné hlasy, nikoliv falešné,“ prohlásil Trump.

O den dříve list The New York Times oznámil, že vedení CNN odmítlo vysílat šot na objednávku Trumpova předvolebního štábu.

Ve třicetisekundovém šotu se tvrdí, že bývalý viceprezident USA Joseph Biden v roce 2016 požádal ukrajinské úřady, aby propustily generálního prokurátora Ukrajiny Viktora Šokina, který vyšetřoval činnost holdingu Burisma, v jehož představenstvu byl Bidenův syn Hunter.

V šotu je také řeč o „Bidenových přisluhovačích v masových médiích, kteří ho poslouchají“. V tomto okamžiku jsou na obrazovce tři novináři CNN a pracovnice televizní stanice MSNBC.

Vedení CNN ze své strany prohlásilo, že videozáznam neodpovídá redakčním normám kvůli pohrdavému postoji k novinářům televizní stanice a také lživým tvrzením, která obsahuje.

Ředitel pro komunikaci v Trumpově předvolební kampani Tim Murtaugh prohlásil, že CNN „pořád jen hájí Bidena“, takže není divu, že ho chrání také před „pravdivým video šotem“.

V roce 2017 Trump vyslovil názor, že projev zpěvačky Madonny v průběhu „pochodu žen“ s kritikou na jeho adresu dělal zemi ostudu.

Před tím bylo oznámeno, že televizní stanice CNN přerušila vysílání projevu zpěvačky Madonny kvůli sprostým nadávkám na adresu Donalda Trumpa. Madonna promluvila na hromadné protestní akci ve Washingtonu, na niž se sešlo podle různých odhadů až půl milionu lidí. V průběhu svého vystoupení prezidentovi dvakrát neslušně vynadala. Řekla také, že je „moc rozzlobená a hodně přemýšlela o tom, jak vyhodit Bílý dům do povětří".

Později na své stránce na Instagramu zpěvačka napsala, že to prohlášení bylo „metaforické", a že nemá sklon k násilí.

Během rozhovoru pro televizi FoxNews požádal moderátor Trumpa, aby ostrý projev Madonny okomentoval.

„Upřímně řečeno, byl odporný. Myslím si, že si velmi ublížila. Poškodila samotnou myšlenku protestu. To, co řekla, to byla pro naši zemi hanba", řekl Trump.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9WRj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko oznámilo, kdy se úplně vzdá ruského plynu   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 07:39:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polsko se ruského plynu chce zcela vzdát do konce roku 2022. Prohlásil to zplnomocněnec vlády této země pro otázky strategické energetické infrastruktury Piotr Naimski, oznámil Polský rozhlas.

Podle slov Naimského v současné době dostává země nejvíce plynu z Ruska, Polsko se však chystá od této smlouvy odstoupit koncem roku 2022. Alternativou ruským dodávkám bude nový terminál LNG v Ústí nad Svinou a plynovod Baltic Pipe.

„Po roce 2022 bude tento problém vyřešen, celý import plynu do Polska bude přicházet z jiné strany,“ prohlásil Naimski a upřesnil, že novými dodavateli se mohou stát USA a Katar.

Terminál LNG v Ústí nad Svinou bude moci po jeho rozšíření dodávat až 7,5 miliardy kubíků regazifikovaného plynu ročně. Plynovodem Baltic Pipe se plánuje z Norska dodávat dalších 8 miliard kubíků.

Tyto objemy by měly Polsku stačit pro vnitřní spotřebu, 31. srpna však zástupci Polska, Ukrajiny a USA podepsaly memorandum o dodávkách plynu. V dokumentu se uvádí, že Varšava bude moci prodávat Ukrajině ročně až 6 miliard kubíků plynu dodávaného z USA, a pro tyto účely má Kyjev postavit nový plynovod. Nahradit Polsku plyn prodávaný na Ukrajinu mohou jen dodávky z Ruska nebo například ze sousedního Německa, které zvýší nákup plynu v Rusku po uvedení do provozu plynovodu Nord Stream 2.

Zdroj: Polský rozhlas
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSchneider pálí ostrými: Ředitel BIS se stává bezpečnostním rizikem pro tento stát   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 07:36:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novinář České pozice Jan Schneider se pustil do ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky kvůli ideologické manipulaci. Podle jeho mínění šéf BISu neustále hovoří o hrozbách přicházejících z Číny a Ruska, čímž vlastně vytváří mylný dojem, že ze Západu nám nic nehrozí a že hrozby vždy přicházejí z Východu.

Schneider ve svém článku píše, že Středisko bezpečnostní politiky IPS FSV Univerzity Karlovy minulý týden uspořádalo ve spolupráci s Česko-čínským centrem dané univerzity konferenci s názvem Výzvy digitální budoucnosti. Akce se zúčastnil i čínský velvyslanec Zhang Jianmin či prorektor Karlovy univerzity Aleš Gerloch.

V této souvislosti novinář podotkl, že se spiritus agens konference Miloš Balabán asi neřídí pokyny ředitele BISu, Michala Koudelky. Ten totiž shodou okolností v den, kdy se konala tato konference, hovořil v Senátu o nebezpečí čínské špionáže. Na dané akci však stanoviska BISu nehrála žádnou roli.

„Její duch (konference, pozn. red.) byl ukázkou rozdílu toho, co německý a americký psycholog Erich Fromm (1900–1980) nazval biofilní a nekrofilní orientací. V tomto případě mezi postojem sebevědomě demokratickým, který jedná a komunikuje, a totalitarizujícími manýry, jež mají sklon nemluvit, nediskutovat, neargumentovat, ale o to více diktovat, nedoporučovat, zakazovat, osočovat, ostrakizovat, sankcionovat až perzekvovat,“ píše.

Čína a Rusko jako největší hrozba?

V tomto ohledu zmínil i ideologickou manipulaci a poukázal na to, že zdravý rozum se jí příčí. Stejně tak dle jeho mínění zdravý rozum nepřesvědčí ano „lacině ideologicky maskovaný hospodářský lobbing, který se navíc s intelektuálně podlimitní naivitou snaží vzbudit dojem, jako by se hospodářskou špionáží zabývala jen Čína“.

Rovněž upozornil na to, že jednou z nejagilnějších zemí v hospodářské špionáži je Francie, poté Velká Británie, přičemž obě tyto země se mají na pozoru před Izraelem. Stejně tak ale nezůstávají nikomu nic dlužny ani Spojené státy.

„Navíc je mnoho zemí, jejichž vědecko-technické rozvědky se snaží příliš nezaostat. Leccos se lze dočíst i v „otevřených zdrojích informací“, zejména v odborných médiích. O tom všem však ředitel BIS mlčí, a mluví jen o Číně a Rusku, čímž uvádí posluchače v nebezpečně mylný dojem, že ze Západu nám nic nehrozí, že hrozby přicházejí vždy z Východu,“ podotýká.

Kvůli tomu si tak novinář stojí za tím, že se z Michala Koudelkyy pomalu, ale jistě, stává jakési bezpečnostní riziko. Proč?

„Ředitel BIS se opakováním této navenek ideologické, vskrytu však lobbistické mantry, stává bezpečnostním rizikem pro tento stát, protože tímto jednostranným varováním oslabuje ostražitost vůči čemukoliv, co nepřichází z avizovaného směru, aniž by vysvětlil, jak lze identifikovat nelegitimní zájem o naše záležitosti, ať přichází odkudkoliv, a co se proti tomu dá dělat,“ vysvětlil.

Podle Schneidera tak Koudelka neplní úkol, který je BISu ze zákona uložen, a sice „zabezpečovat informace o činnostech, jejichž důsledky mohou ohrozit bezpečnost nebo významné ekonomické zájmy ČR“. A tím se na mysli mají všechny takové činnosti, nikoli jen některé.

Konference: Výzvy digitální budoucnosti

Novinář v článku také nastínil, co se na dané konferenci probíralo. Z čínské strany tak byla řeč o spolupráci ve vyrovnaném a spravedlivém prostředí, o boji proti kriminalitě apod.

S projevem zde vystoupil i Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT. Ten hovořil o strategii pro umělou inteligenci, ale také o plýtvání či o 5G sítích. Prozradil, že ty prý byly původně určeny pro malouživatele a dodal, že mobilní telefony fungující po 5G síti mají zhruba stokrát větší vyzařování.

Zazněl zde ale také projev o odlišnosti v přístupech Východu a Západu, který pronesl Shenkuo Wu z Pekingské univerzity. Na programu byla ale i další témata.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9WbV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKancelář čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa podporuje vládu Zvláštní administrativní oblasti Hongkong při zavádění Předpisu o zákazu maskování   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 07:29:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí kanceláře čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa Yang Guang (Jang Kuang) pronesl 4. října projev, ve kterém řekl, že pro vládu Zvláštní administrativní oblasti Hongkong je nutné vypracovat Předpis o zákazu maskování, který přispěje k boji proti násilným zločinům a k obnově společenského pořádku.

Vedoucí Zvláštní administrativní oblasti Hongkong Carrie Lamová svolala 4. října zvláštní administrativní zasedání, na kterém se rozhodla citovat Nařízení o mimořádných předpisech a vypracovat Předpis o zákazu maskování. Předpis vstoupí v platnost o půlnoci na 5. října. Podle předpisu nesmí nikdo během veřejné demonstrace používat maskovací předměty, aby zabránil policii identifikovat jeho totožnost. Maximální pokuta za porušení předpisu je 25 tisíc hongkongských dolarů a trest odnětí svobody na dobu jeden rok.

Yang Guang uvedl, že násilí v Hongkongu už trvá déle než čtyři měsíce a úroveň násilí se stupňuje. Na 1. října připadlo 70. výročí založení Čínské lidové republiky. V různých čtvrtích v Hongkongu se téhož dne konala nelegální shromáždění a demonstrace, pak došlo k velmi nebezpečným vzpourám. Radikální demonstranti na různých místech zahájili palbu a házeli benzinové bomby, ničili obchody a veřejný majetek, zablokovali několik hlavních silnic a vážně bránili záchranným pracím. Zraněno bylo třicet policistů.

Yang Guang zdůraznil, že vypracování Předpisu o zákazu maskování v této situaci je zákonné a nutné. Mnoho zemí a regionů na světě přijalo zákon o zákazu maskování. Zavedení tohoto předpisu v Hongkongu nemá vliv na práva a svobody hongkongských občanů v souladu se zákonem, včetně svobody shromažďování.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře Mezinárodního dne zvířat   
Pridal tk Sobota 05 říjen 2019 - 07:27:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se připojuje k podpoře Mezinárodního dne zvířat, který připadá na pátek 4. října.

Mezinárodní den zvířat se slaví od roku 1931 a datum byl vybrán na počest Sv. Františka z Assisi (1181-1226), který je patronem všech zvířat. Celý svůj život zasvětil péči o nemocná, opuštěná a týraná zvířata. Podle historických pramenů se zvířaty i mluvil. Nepovažoval je za bytosti nižší než člověk. František z Assisi předjímal rozšíření lidské etiky na vše živé. Svatý František zemřel dne 4. října 1226 a právě z tohoto důvodu bylo toto datum předurčeno k vyhlášení Mezinárodního dne zvířat.
Účelem vyhlášení MDZ bylo připomenout lidem, že zvířata jsou živí tvorové a důležitá součást naší planety. Chování lidí ke zvířatům tedy má být ohleduplné a každý by se měl vyvarovat jakýchkoli projevů týrání a omezování zvířecí svobody. Mezinárodní den zvířat připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našich životů.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT podpořila před dvěma dny (2. října) také Světový den hospodářských zvířat, který se slaví na den narození Mahátmy Gándhího.

Po celém světě jsou ročně zabity miliardy zvířat, se kterými není v vůbec zacházeno jako s živými tvory a mnohdy jsou chovány v příšerných podmínkách. Tento den je na protest proti tomuto chování k zvířatům, ale také na zamyšlení jak těmto věcem předejít a uvědomit si, že jsou to živé bytosti, které mají právo na řádné a slušné zacházení. Tzv. hospodářská zvířata jsou tvorové, kterým lidé přiřkli roli pouhého zdroje masa, mléka, vajec, kůže, apod. Zvířata, která na rozdíl od těch, jež označujeme za domácí mazlíčky, nemají mít žádný nárok na náš soucit a ohleduplnost, a to bez ohledu na to, že jsou stejně inteligentní, stejně vnímavá a schopná cítit radost i bolest. SDHZ slouží rovněž k připomenutí a uctění památky 62 000 000 000 zvířat, která jsou ročně zabita.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT též podpořila před třemi dny (1. října) Mezinárodní den vegetariánství, který se slaví od roku 1977 a má za účel rozšířit podvědomí o výhodách bezmasé stravy, jak ze zdravotních důvodů, tak zejména z důvodů etických.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 3. 10. 2019

www.dsz321.webnode.cz/news/prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-k-podpore-mezinarodniho-dne-zvirat/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3879 sec,0.1343 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,712kB