Pátek 04 říjen 2019
Gott mit uns? V Německu jednoznačně, ale doma a na Slovensku je to šok! Bývalý šéf lidovců se navezl do Karla Gotta na Twitteru...   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 04:21:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gott mit uns? V Německu jednoznačně, ale doma a na Slovensku je to šok! Bývalý šéf lidovců se navezl do Karla Gotta na Twitteru, politický komentátor mistrovi vyčetl socialistickou družbu, kněz Halík vytáhl zpěvákovo zlo a podpis Anticharty a slovenský Denník N rovnou zrecykloval pomlouvačný text z července, kde je Karel Gott vykreslován jako idiot hudby a zombie! A nepotěší ani to, že pozůstalá rodina se prý plánuje odstěhovat na Floridu do USA, protože v Česku by rodina zažívala peklo! Pohřeb Karla Gotta zařizují přátelé rodiny a Úřad vlády, samotná rodina je prý v zahraničí!

Celé Německo si připomíná Karla Gotta a nikde jsem nenašel jediný článek, výrok nebo text, který by se jakkoliv neuctivě vyjadřoval o české pěvecké legendě. Jenže, potom si otevřu český tisk, slovenský tisk a hanba mně musí fackovat. Ta neuvěřitelná plejáda naprostých nýmandů a nul, kteří se otírají o památku Karla Gotta, mně znovu utvrzuje v tom, že Karel Gott si v poslední době před svou smrtí vyrobil mnoho nepřátel, kteří mu nemohou přijít na jméno. Karel Gott totiž představuje svědomí národa, které 40 let žilo v komunismu, celých 40 let chodilo pravidelně volit kandidátku Národní fronty, ale po roce 1989 se najednou mnozí tváří, že jich se to netýkalo, že oni byli jiní. Ne, nebyli jiní, byli jenom zticha a drželi ústa a krok.

A potom tady byla jiná skupina lidí, tzv. disidentů a současně spolupracovníků StB, na jejichž čele byl Václav Havel, který si nechal zastavovat vlak a posílal estébáky, aby mu v trafice koupili cigarety. Článek o spolupráci Václava Havla s orgány StB najdete zde: https://aeronet.cz/news/andrej-babis-potvrdil-na-skryte-nahravce-informace-petra-cibulky-o-vaclavu-havlovi-jako-o-konfidentovi-sovetske-kgb-v-roli-vedouci-marionety-hospodarskeho-prevratu-v-roce-1989-havel-zastavil-vlak/ A vidíte, po spolupracovníkovi StB je dnes pojmenováno Ruzyňské letiště, doufejme, že jenom dočasně. Bohatě stačí, že Václav Havel má svoji bustu ve vstupní hale amerického kongresu, tam přesně patří, tam a nikam jinam. Tak ať tam zůstane, my máme v Česku Karla Gotta. A všímejte si, že Karel Gott nejvíce vadí lidem, o jejichž charakteru se už dlouho vedou divoké spekulace. Strana KDU-ČSL už má nového předsedu, ale ten předchozí, Pavel Bělobrádek, ve středu vyrobil zase pěknou ostudu.

Karla Gotta umlátili migranti, napsal bývalý předseda KDU-ČSL na Twitter

Celé to začalo tím, že Alexandr Mitrofanov napsal na svůj Twitter, že… Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora. Na to okamžitě zareagoval Pavel Bělobrádek, bývalý šéf Lidovců a účastník zájezdu na Sudetoněmecké slavnosti v červnu 2017 v Augsburgu, že Mitrofanov prý zapomněl na další Gottův přešlap, na podpis Anticharty. A k tomu dodal komentář, že Karla Gotta na příkaz EU utloukli migranti a vláda to prý tají. Hnusný vtip sklidil vlnu nevole a kritiky a preference Lidovců spadly dolů o pěkných pár procent. Strana je rázem pod hranicí volitelnosti do sněmovny. Takovéto plivance na Karla Gotta by člověk čekal od nějakých divných a nemocných lidí (na hlavu nemocných), ale když tyto výroky zaznívají od bývalého šéfa Lidovců, tak to odhaluje určité charakterové rysy těchto lidí, které vypovídají za vše. Kněz Tomáš Halík zkritizoval nápad na státní pohřeb, Karel Gott si jej prý nezaslouží, protože nebyl prezident. Podle jeho názoru byl Gott servilní k režimu před rokem 1989.

Jenže, největší facka přišla ze Slovenska, kde nenávistný Denník N přemýšlel, jak zavzpomínat na Karla Gotta. A nenapadlo je nic lepšího, než zrecyklovat článek o Karlu Gottovi ze dne 21. 7. 2019 s nadpisem “Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národný umelec, ale aj zombie či idiot hudby. Kto je vlastne Karel Gott?” a tento článek s tímto nadpisem zavěsili slovenským čtenářům na titulku. Slovenští čtenáři jsou zvyklí od tohoto serveru na lecos, ale toto jim vyrazilo dech takovým způsobem, že redakce Denníku N musela honem rychle titulek článku změnit, to ale nic nezměnilo na obsahu článku, který je naštěstí placený a slušný člověk tak neriskuje, že by náhodou na to klikl a přečetl si ty plivance na Karla Gotta. To je něco neuvěřitelného, docela přemýšlím nad tím, jestli tyhle útoky nejsou prostě zpětnou vazbou na to, co Karel Gott v poslední době pouštěl za informace. Situace je opravdu vážná a šok přišel dnes poté, co prosákly na veřejnost informace o rodině Karla Gotta.

Rodina Karla Gotta zvažuje emigraci z ČR na Floridu v USA… to vypovídá za vše, bohužel

Podle informací českého bulváru Ivana Gottová společně s dcerami již ve středu odjela do ciziny a nejedná se jenom o jednorázový výlet. Celá rodina se prý chce natrvalo přestěhovat na Floridu do USA, dokonce prý Ivana Gottová již hledá školy na Floridě pro své děti. Pohřeb mezitím v ČR zařizuje Úřad vlády a přátelé rodiny. Hlavním důvodem je obrovský mediální tlak, kterému bude pozůstalá rodina čelit. A pokud rodina sleduje česká média, tak musí vidět ty neustálé a neuvěřitelné útoky proti Karlu Gottovi, které se snaží relativizovat jeho odkaz, jeho celoživotní dílo a radost, kterou rozdával tolika lidem. Neustálé předhazování podpisu Anticharty je už trapný pokus snížit význam památky umělce, který několika generacím přinášel chvíle radosti. Za pozornost stojí i změna státního pohřbu na pohřeb se státními poctami.

Státní pohřeb by zahrnoval vojenský průvod a rakev vezenou na lafetě polního děla, včetně vojenských poct a 21 výstřelů z pušek. Karel Gott by tím posmrtně dostal státní poctu nejvyššího charakteru, ale to nakonec nebylo dovoleno, protože to vadilo prý lidem okolo Václava Havla. Někdo by si to prý mohl špatně vyložit, že Karel Gott byl prezidentem lidských srdcí, což je označení, které mně dnes napadlo jako příhodné označení pro význam Karla Gotta, proč by si zasloužil mít rozlučku ve formě státního pohřbu s vojenskými poctami. Karel Gott byl skutečným prezidentem lidských srdcí, na rozdíl od jistého dramatika, který si srdíčko vysvětloval poněkud jinak a způsobem, ze kterého zatrne člověku v mysli, když si vzpomeneme na to, jak pomlouval v roce 1990 českou společnost, že prý žije v panelových králíkárnách a země prý nevzkvétá.

Karel Gott se nikdy nepřidal na žádnou politickou stranu, zůstal pouze prezidentem lidských srdcí

Dnes ty panelákové králíkárny tvoří páteřní komoditu na trhu s byty v ČR a bez těch paneláků by miliony lidí neměly kde bydlet. Bylo absurdní, když prezident se srdíčkem se tak ochotně přihlásil k myšlence humanitárního bombardování Jugoslávie, nebo když mluvil o blbé náladě v české společnosti, kterou sám po roce 1990 pomáhal vytvořit a byl jejím spoluautorem. Karel Gott měl ten dar, že uměl přinášet radost ve všech časových érách, za Novotného, za Pražského jara, v dobách Normalizace, i po Listopadu 1989. Někteří zpěváci si zadali s politikou a s režimy, jedni se přidali na jednu stranu, druzí na druhou. Postavili se ve válce na dvě strany. Možná právě proto, že Karel Gott chápal už velmi brzy procesy řízení, tak věděl, že se nesmí nikdy ve válce mezi světovými procesy postavit na jednu ze stran, ale že musí stát co nejblíže lidem, kteří ho potřebují, když se vrátí z práce, ve všedních i svátečních dnech.

Zpěvák z Československa v Americe pochopil, kdo řídí nejen show business, ale celý svět

Informace, které Karel Gott začal pouštět v poslední době, ukazují na procesy řízení světa, o kterých často píšeme na Aeronetu. Je snadné takové informace označit za konspirační teorie, ovšem pokud ta samá slova zaznívala od mistra Karla Gotta, celé to najednou dostávalo jinou váhu a jiný obraz. Je samozřejmě podivné a podezřelé, že Karlu Gottovi se tak přitížilo poté, co koncem minulého roku na něj začala útočit média kvůli výrokům o Srpnu 1968.

Existuje v kvantové fyzice tzv. Teorie hmotných myšlenek, která pracuje na kvantové úrovni se stavem neurčitosti v tzv. superpozičním stavu. Pokud se člověk soustředí na určitý hmotný objekt, nejlépe v elementární kvantové úrovni, tak myšlenka dokáže ovlivnit postavení kvantové částice. Jestliže je člověk vystaven negativním myšlenkám mnoha cizích lidí, může člověk teoreticky onemocnět, protože hmotnost těchto myšlenek se projeví na kvantové úrovni v těle cílové osoby. Obranou proti tomu je voda, se kterou je potřeba navázat vztah. A protože Karel Gott o tomto mluvil v rozhovorech, tak je mi jasné, že viděl obrazy Kapitoly XXXVIII Syndikátu.

Informace, které pouštěl na veřejnost, zahrnovaly magnetismus, teorii energetických toků, princip a funkci vody, systémy řízení světových trhů a bank, informace o zákulisí politických událostí, to všechno ukazuje na to, že byl zasvěcen a měl přístup k neveřejným informacím. Přesto ale po celou dobu zůstal na straně národa, na straně lidu, neodstěhoval se do luxusního letoviska v cizině, byl neustále spojen s českým národem a reprezentoval naši zemi lépe, než plejády servilních politiků, kteří se klaněli všude možně, jednou v Moskvě před pány, potom ve Washingtonu před pány.

Protože Karel Gott pochopil při své cestě po USA v 60. letech, jakým způsobem západ pohrdá slovanskými národy. Tato zkušenost mu ukázala, kdo řídí business, kdo řídí banky, kdo řídí politické procesy. Byl výjimečný v tom, že pochopil, že nemá smysl zpívat pro pány, ať jsou z východu nebo ze západu, ale že musí přinášet radost lidem, kterým má co říct. Odešel rovný, nesehnutý a zůstal svůj. A to se dnes neodpouští. Proto se objevují útoky a plivance na jeho odkaz, ale to je pouze potvrzením toho, že Karel byl náš a ne jejich! A to je to hlavní, čeho si musíme vážit!

Já nechci růži na rakev…

Mimochodem, uvidíme, jestli organizátoři pohřbu nakonec vezmou v úvahu vzkaz, který Karel Gott pro tento okamžik konce svého života zanechal dlouho dopředu ve své legendární písni Muzika. Všímejte si toho, jestli jeho přání bude vyslyšeno, protože vám garantuji, že pohřeb bude plejádou skrytých vzkazů, symbolů a signálů globlačiků i těch, o kterých mluvil Karel Gott v souvislosti s řízením světa Illuminati, tyto elity budou na jeho pohřbu vysílat symboly na všechny strany. Růže je totiž symbolem Illuminati ve formě pečeti.

Muzika (1985)

Čas letí jako bláznivý
já nechytím ho ani vy
pak ale přijde ona chvíle
kdy život promění se v let.
Já nechci růži na rakev
já nechci pláč, já chci jen zpěv
a do hrobu mně dejte píseň
a zpívejte mně naposled
Ave Maria…


-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/gott-mit-uns-v-nemecku-jednoznacne-ale-doma-a-na-slovensku-je-to-sok-byvaly-sef-lidovcu-se-navezl-do-karla-gotta-na-twitteru-politicky-komentator-mistrovi-vycetl-socialistickou-druzbu/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKarel Gott, symbol hodný odsouzení   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:57:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako dědka mě zpráva o odchodu Karla Gotta dojala. Ne hned, protože jsem spíš na folkaře, nemám doma ani jednu Gottovu píseň a těžko bych šel na jeho koncert. Na slzy došlo, až když se v mediích začala objevovat vyrovnanost pohledu: No zpěvák byl dobrej, ale ne světovej, protože nepronikl na anglofonní trh. A podepsal Antichartu a kdoví, jestli nebyl hajzl, který si to všelijak leštil u vrchnosti.

Zajímavá byla snaha Řezníčka a Witovské v Událostech a Komentářích 2.10. 2019 vnést alespoň něco pochybností do pozitivního vztahu veřejnosti ke Gottovi.

Počínání dua Ř&W odráží indoktrinaci české společnosti, která se ocitla v péči ÚSTR a má věřit, že v letech 1948-1989 existovala v Československu scuknutá masa režim nenávidějících občanů. Takový obrázek poněkud narušují uměci, kteří místo Charty podepsali Anti- a pak to, že zhruba pětina dospělých byla v KSČ.

Nic se prý tehdy nesmělo, všichni jsme nehorázně trpěli, takže je podezřelé, když se objevil někdo jako Karel Gott; tak praví badatelé o minulosti.

Napadá mě Václav Pačes, můj o ročník mladší spolužák z Přírodovědecké fakulty KU a pozdější Předseda AV ČR. Ten si od komunistů vytrpěl své! Jeho trápení lze zvýraznit použitím politicky správných slov takto: ....V roce 1960 byl, spolu s několika desítkami podobně postižených, nahnán komunismem na Přírodovědeckou fakultu Karlovy university. Během kandidátské práce v ústavu ČSAV trpěl pod kontrolou přesvědčeného komunisty Šorma. Po třech letech teroru v ústavu byl přinucen přijmout titul "kandidát věd", který komunisté zavedli podle sovětského vzoru. Nestačil si ani vydechnout a byl zlovolným režimem odsunut na dva roky na univerzity v Chicagu a ontarijském Hamiltonu. Návrat do komunistické společnosti, plné závisti a zmaru, byl pak dovršením útlaku…

Nápad uspořádat Gottovi státní pohřeb narazil na Havla. Tyhle pocty jsou prý určeny prezidentům. Potíž je v tom, že se prezidentem může stát každý, kdežto Gottem nikoli.

Havel, vypěstovaný Západem, byl absolutním Čecháčkem, který měnil názory tak, jak to cesta mezi mocné vyžadovala. Těžko může být považován za příklad hodný následování.

Karel Gott chtěl být interpretem. Výborným a nejlépe vynikajícím. Vyžadovalo to tvrdou práci, a on to dokázal. To je zřemé i takovým hudebním analfabetům, jako jsem já. Státní pohřeb je pozdním projevem uznání, ale o Gotta v něm již nejde.

Jiří Jírovec
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajný islamista zařezal v Paříži čtyři policisty   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:50:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tajný islamista Mickaël H. napojený na Islámský stát a pracující přitom jako agent francouzské kontrarozvědky zaútočil keramickým kuchyňským nožem v lůně jejího ředitelství Direction du renseignement de la préfecture de police (DRPP) v Paříži na své kolegy. Čtyři zařezal, pátý se ubránil služební zbraní, což bylo islámistovy osudné. 45-letý tajný islámista měl přitom u kontrarozvědky na starosti boj s islámským terorizmem. Takže kozel zahradníkem.

Byl rodákem z Martiniku, kde se Francii daří jen za štědrých investic udržet domorodé obyvatelstvo na uzdě. V jeho věcech se našly tiskoviny Islámského státu. Před 5 lety si vzal muslimku, která byla nyní vzata do vazby, před půldruha rokem se obrátil na islám, a měl dnes jít právě k šéfovi na kobereček vysvětlit, proč nezdraví ženy.

Na místo, i vzhledem k souvislosti s kontrarozvědkou, se promptně dostavili prezident Macron a ministr vnitra Castaner. Poté co vše nasvědčuje, že se jednalo o islámistický teroristický útok, vyzvala předsedkyně Národního uskupení, Marine Le Penová, vládní činitele, aby seznámili Francouze se všemi zjištěnými imformacemi o povaze a motivech útoku. A mohli by taky dodat, jestli s tím chtěj a jsou vůbec schopni něco dělat... Dyk už je to donebevolající!

Zdroj: https://www.abc.es/internacional/abci-policia-herido-grave-ataque-cuchillo-paris-201910031352_noticia.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman zabodoval na Barrandově: Trvale odmítám existenci Senátu a vyzývám k jeho zrušení   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:47:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Miloš Zeman během pořadu Týden s prezidentem v televizi Barrandov prohlásil, že ústavní žaloba na něj je odplatou za jeho slova o zbytečnosti Senátu. Zhodnotil také perspektivy strany Trikolora Klause mladšího.

V souvislosti s ustavujícím sněmem hnutí Václava Klause mladšího Trikolóra, které proběhlo v sobotu, Zeman znovu zopakoval svůj názor, že se podle něj ODS ztratila vyloučením ze strany takové osobnosti.

„To je jedno z nejhloupějších opatření, že se politické strany zbavují charismatických lidí, pak na to doplatí ve volbách, ale mají pocit, že jim nikdo nemůže mluvit do jejich práce,“ řekl.

Podle Zemana aby strana mohla zaujmout programem, musí mít řečníka, jako je třeba Sebastian Kurz. „Nesmí to být ťunťa, který neumí vyslovit souvislou větu,” uvedl.

Prezident popřál Klausovi, aby se svou stranou uspěl. Jak uvedl, má rozumný program a během následujícího půl roku její preference výrazně vzrostou, ale zároveň varoval před závistníky. Z jeho hlediska Trikolóra bude v předvolebních bitvách pod silnou palbou.

V souvislosti s názorem, že Trikolóra bude B-tým Andreje Babiše, který se v poslední době objevil v médiích, Zeman prohlásil: „Povšiml jsem si, že na sněmu vystoupil i zástupce vládního ANO, místopředseda hnutí Petr Vokřál. To by svědčilo o jisté spolupráci v budoucnosti.“

Zeman se také pozastavil nad ústavní žalobou, kterou zamítla Poslanecká sněmovna. Prohlásil, že ji považuje, za vygradování nenávisti za jeho slova o tom, že je Senát zbytečný.

„Bylo mi líto těch, kdo ústavní žalobu podepsali nebo pro ni hlasovali, ti neznají právo. Protože ale tito lidé nejsou negramotní, musíme se ptát, proč pro to hlasovali. I když je ústavní žaloba hloupá, někteří senátoři pro ni budou hlasovat, protože trvale odmítám existenci Senátu a vyzývám k jeho zrušení,“ uvedl.

Dodal, že rozumnější představitelé opozice se na hlasování nedostavili a ústavní žaloba nezískala počet hlasů potřebný pro schválení.

Ústavní žaloba na prezidenta republiky

Žaloba, která byla představena na konci dubna, byla postavená na tom, že prezident Miloš Zeman neustále více či méně závažnými skutky porušuje Ústavu ČR. V dokumentu jsou zmíněny skutky od nečinnosti v případě jmenování či odvolání členů vlády až po vystupování v rozporu s oficiální českou zahraniční politikou.

Český prezident však tuto iniciativu skupiny senátorů již dříve označil za ústavní negramotnost. Podle prezidentova názoru jeho kroky nebyly v rozporu s Ústavou ČR.

Aby se žaloba na Zemana dostala na stůl ústavním soudcům, muselo pro její podání hlasovat nejméně 120 z 200 poslanců. Ve Sněmovně získala však jen 58 hlasů, proti bylo 62.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Wr8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýsledky summitu V4: Prezidenti podpoří vstup Srbska do EU a Zeman hodlá zrušit uznání nezávislosti Kosova   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:45:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 3. října vyvrcholil v Lánech dvoudenní summit zemí Visegrádské skupiny (V4). Během druhého jednacího dne se k lídrům České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska připojili také prezidenti Srbska a Slovinska, Aleksandr Vučić a Borut Pahor. Na závěrečné tiskové konferenci pak všichni zúčastnění prezidenti promluvili o výsledcích summitu.

Uvádí se, že své protějšky pozval k jednání do Lán český prezident Miloš Zeman, který daný summit uspořádal v rámci letošního českého předsednictví V4.

„Zabývali jsme se pozicí Visegrádu v EU. Konstatovali jsme, že Visegrád byl úspěšný v minulosti, když zabránil tzv. migračním kvótám a nevyjádřil souhlas s kandidaturou pana (Franse) Timmermanse (na post šéfa Evropské komise - pozn. red.). Nyní se bude zabývat jak problémy evropského rozpočtu, tak problematikou obnovitelných zdrojů, protože každá země má svůj energetický mix,“ zaznělo z úst Zemana hned v úvodu tiskové konference.

Řeč přišla také na brexit, přičemž Zeman podotkl, že odpovědnost za toto rozhodnutí dle něj nese nejen Evropská unie, ale také Velká Británie. „Evropská komise někdy svými často nesmyslnými direktivami rozčílila britskou populaci,“ prohlásil.

Perspektivy na rozšíření EU

Účastníci summitu rovněž podpořili proces rozšíření EU. Týká se to především států západní části Balkánského poloostrova – Srbska, Černé Hory, Albánie a Severní Makedonie. Praha, Bratislava, Budapešť a Varšava slíbily, že budou v co nejkratší době podporovat Bělehrad při rychlé realizaci plánů přistoupení k organizaci.

„Jsem rád, že vám mohu oznámit, že všichni prezidenti jednomyslně podporují včlenění Srbska do Evropské unie a jsou ochotni tomuto včlenění poskytnout maximální pomoc,“ nechala se slyšet hlava Česka po ukončení dvoudenního summitu v Lánech.

Srbský prezident Aleksandr Vučić v této souvislosti uvedl, že doufá, že se jeho země v roce 2025 stane členem EU. Současně odmítl možnost uznání Bělehradem státní nezávislosti Kosova výměnou za členství v organizaci.

Odvolání uznání nezávislosti Kosova

Český vůdce potvrdil své prohlášení, které učinil asi před měsícem na své oficiální návštěvě Srbska. Tehdy mnohé překvapil svým záměrem, který se týkal zrušení uznání suverenity Kosova ze strany Česka. Zeman oznámil, že bude české ústavní činitele přesvědčovat, aby podpořili jeho názor, že má naše republika uznání nezávislosti Kosova zrušit.

„Na nejbližší poradě nejvyšších, to jest čtyř ústavních činitelů České republiky, předložím návrh na oduznání nezávislosti Kosova. Mohu být přehlasován, jsme demokratická země, a když se tak stane, tak budu své kolegy přesvědčovat dál,“ uvedl Zeman.

Srbský prezident Aleksandar Vučić vyjádřil Zemanovi vděčnost za podporu. Nicméně, premiér Andrej Babiš i šéf české diplomacie Tomáš Petříček již dříve uvedli, že není důvod český postoj ke Kosovu měnit.

Výroční summit

Akce se konala v rámci českého předsednictví V4. Česká republika převzala předsednickou štafetu ve V4 od Slovenska v červenci roku 2019 a za jeden z hlavních cílů svého předsednictví si vytyčilo upevňování postavení zemí V4 v EU i v NATO, stejně jako posilování soudržnosti obou těchto organizací. Mimo jiné má v plánu podporovat i proces rozšíření unie právě o státy západního Balkánu.

Předsednictví ve Visegrádské skupině se pravidelně střídá po roce a vždy začíná na začátku července a na konci června následujícího roku končí. Česko další rok v této štafetě nahradí Polsko.

Visegrádská skupina

V4 byla založena v roce 1991 a jejím hlavním účelem v době vzniku byla vzájemná podpora při společném úsilí o návrat do euroatlantických struktur. V podstatě se jedná o alianci čtyř evropských států – Česka, Maďarska, Polska, Slovenska. I po vstupu do EU i NATO skupina pro Česko zůstává velmi důležitým regionálním uskupením. Visegrádská skupina patří k pilířům české středoevropské politiky a je považována za úspěšnou platformu pro podporu dalšího rozvoje evropské spolupráce.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Wr7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin promluvil o vítězství Ruska nad „teroristickým internacionalismem“ v Sýrii a jak se tomu pokoušeli zabránit   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:41:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské akce v Sýrii porazily mezinárodní terorismus, i když se některé země pokusily zabránit zahájení ruské vojenské operace. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin, který vystoupil v mezinárodním diskusním klubu Valdaj.

„Porazili jsme již téměř vítěznou mezinárodní teroristickou internacionálu, zabránili návratu, infiltraci do naší země a do sousedních států, s nimiž nemáme vízový režim ... stovek, možná i tisíců ozbrojených hrdlořezů," řekl Putin v rámci odpovědí na otázky odborníků.

Putin vysvětlil, že řada zemí se pokoušela zabránit zahájení antiteroristické vojenské operace v Sýrii.

„Ptali se, jestli si uvědomujeme, do jakého vosího hnízda lezeme, a někteří zahraniční partneři, s nimiž pracujeme na mezinárodní scéně, se upřímně řečeno dokonce pokoušeli klást překážky, stavět se proti,“ řekl Putin.

Podle prezidentových slov se proces řešení situace v Sýrii může stát modelem řešení regionálních krizí s převládajícím využitím diplomatických mechanismů. „Použití síly je zde extrémně vynucená výjimka," řekl.

Ruský prezident také vyjádřil naději, že světový řád bude transformován, ale zachován.

„Chtěl bych doufat, že bez ohledu na to, jak složitě jsou mezi státy vytvářeny vztahy, bez ohledu na to, jak nebezpečné mohou být právní mezery, například v oblasti jaderných a raketových zbraní, světový řád založený na klíčové roli mezinárodního práva se bude transformovat, ale zůstane zachován. A my všichni budeme pracovat na jeho ochraně,“ řekl Putin.

Ruská vojenská operace v Sýrii proti teroristickým skupinám Al-Káida, Islámský stát a Fronta an-Nusrá (všechny tři jsou v Ruské federaci zakázány) byla zahájena 30. září 2015. Ozbrojené síly země jsou zapojeny do konfliktu na straně vládních sil a provládních militarizovaných útvarů Sýrie.

Od chvíle zahájení ruské protiteroristické operace bylo zabito 5 244 teroristů Islámského státu a 5 485 bojovníků povstaleckých a islámských skupin.

XVI. každoroční zasedání Valdaj se koná od 30. září do 3. října v Soči. Letošní téma se nazývá Úsvit východu a světový politický systém. Jednou z důležitých částí setkání jsou kromě odpovědí na otázky odborníků Putinova mezinárodní setkání. Během zasedání klubu ruský prezident jednal s prezidenty Kazachstánu a Filipín Kasymem-Žomartem Tokajevem a Rodrigem Dutertem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Wr6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec v Itálii reagoval na nepodložená obvinění amerického ministra zahraničí Mika Pompea vůči Číně   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:37:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 2. října na tiskové konferenci v Itálii zveřejnil chybné negativní poznámky vůči Číně. Čínský velvyslanec v Itálii Li Junhua (Li Ťün-chua) k tomu vyjádřil silný nesouhlas a zdůraznil, že Čína usiluje o rozvoj všestranného strategického partnerství s Itálií a o rozšiřování pragmatické spolupráce v různých oblastech na základě rovnosti a vzájemného prospěchu.

Li Junhua poukázal na to, že 5G je nejnovější výsledek vědeckého a technologického pokroku celého lidstva. Vlády a podniky různých zemí by měly spolupracovat na rozvoji 5G. 5G nesmí narušit suverenitu a bezpečnost žádné země, což je společný požadavek všech zemí. Čínské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií podporují spolupráci s italskými partnery v souladu se zákonem a zájmy lidí.

Dodal, že Čína bude vždy spolupracovat s ostatními zeměmi na základě vzájemného respektu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZvláštní vyslanec OSN pro syrskou otázku doufá, že ústavní komise přispěje k řešení syrské otázky   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní vyslanec OSN pro syrskou otázku Geir Pedersen svolal 2. října místního času v Ženevě tiskovou konferenci, na které vyjádřil naději, že ústavní komise přispěje k řešení syrské otázky.

Geir Pedersen téhož dne na tiskové konferenci řekl, že ústava pomůže usmířit rozpory mezi všemi syrskými stranami a podpoří proces politického řešení syrské otázky.

Pedersen poukázal na to, že založení ústavní komise je vzácná příležitost pro sjednocení všech stran, aby vypracovaly novou ústavu. To vše přispěje ke splnění přání syrského lidu.

Syrská vláda a opoziční strana dosáhly 23. září dohody o právech ústavní komise a hlavním procesu. Generální tajemník OSN António Guterres poté v hlavním sídle OSN v New Yorku oznámil založení syrské ústavní komise.

Geir Pedersen nedávno informoval Radu bezpečnosti OSN o nejnovější situaci v Sýrii, při čemž uvedl, že 30. října svolá 150 Syřanů k 1. zasedání syrské ústavní komise v Ženevě a k zahájení práce ústavní komise, aby pod vedením Syřanů vznikla důvěryhodná, vyvážená a inkluzivní ústava, která bude symbolem naděje pro syrský lid, který dlouho trpěl.

V roce 2011 začala v Sýrii občanská válka. V prosinci roku 2015 byla schválena rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2254, která zahrnuje změnu syrské ústavy. V lednu roku 2018 proběhl v ruském Soči Vše-syrský dialog, na kterém bylo rozhodnuto o založení syrské ústavní komise, což představuje významný krok v syrském politickém procesu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C. Roberts:Kde jsou obvinění těch, kteří obviňují Trumpa?   
Pridal tk Pátek 04 říjen 2019 - 03:33:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 1970 označil Irving Bristol republikánstou stranu za stranu hlupáků – a současnost pravdivost jeho slov potvrzuje. Russiagate a současně probíhající pokus svrhnout presidenta Trumpa jsou akty pobuřování. Neexistují totiž absolutně žádné důkazy pro obvinění, kterými demokraté a americká média společně se zpravodajskými agenturami na celém světě Trumpa očerňují. Ale zato víme o mnoha zločinech, spáchaných předáky Obamova režimu, kteří vytvářeli aféru Russiagate. Máme řadu důkazů o tom, že Obamova FBI zakryla zločiny Hillary Clintonové a vlastníme též důkazy o tom, že předešlý ředitel CIA Brennan aféru Russiagate zkonstruoval a s falešnými tvrzeními ji uvedl do pohybu.

Že demokraté a jejich manipulátoři stojí i za probíhajícím pučem proti Trumpovi, je nepopíratelné.

A nad tím vším lze číst slova: Nejtěžší zrada. Pár vdělanců a vědoucích Američanů, kteří stále ještě v této zemi existují, to vidí jasně. A nyní se ukáže, zda lhostejní a důvěřiví američtí občané propadnou propagandě, která na ukončení života Spojených států tvrdě pracuje. Něco zde ještě bude, ale už to nebude Amerika. A to, co z ní zbude, bude Babylonská nevěž, jejíž roztříštěnost dopomůže hlubokému státu věž plně ovládnout.

Anebo si tito nonšalantní Američané uvědomí, že se ocitli na genocidním seznamu a že jim hrozí válka mezi Američany etnickými a imigranty, přiváděnými do země demokraty, kteří doufají, že si hlasy těchto imigrantů i nadále udrží moc ve svých rukou?

Takže kde jsou žaloby Trumpovy administrace na demokraty, kteří jsou už tři roky pilně v práci na pobuřování amerického lidu? Vždyť toto pobuřování lze okamžitě zastavit vznesením žaloby na demokraty za spiknutí proti prezidentu Spojených států, a současně též na propagandisty v amerických prostitujících se médiích. A to za to, že záměrně a falešně informují veřejnost, aby ovlivnili výsledek příštích voleb.

Ale obžaloby skutečných kriminálníků nikdo nevznáší. A to za situace, kdy protitrumpovská televize CBS zjišťuje, že 65% Američanů impeachement proti Trumpovi podporuje a jen 45 %n Američanů jej odmítá. Jde o odhad, který je nejspíš „přizdoben“ v neprospěch Trumpa, ale blíží-li se aspoň trochu reálu, jde o náznak, že většina Američanů věří tomu, co jim presstitutky k věření předkládají. Jsou-li ovšem lidé v USA skutečně tak hloupí, pak se nabízí otázka, mohou-li takto hloupí lidé vůbec přežít.

Ale zpět k oněm dosud nevzneseným žalobám na demokraty a otázce, proč nebyly dosud vzneseny. Odpověď je jednoduchá. Protože republikáni jsou hloupí. Znám je dobře, protože jsem mezi nimi 25 let žil. Republikánští poradci tvrdí totiž Trumpovi, že demokraté, kteří úmyslem svrhnout Trumpa skutečně spáchali zločin, by v zájmu ochrany sama sebe svědčili proti Obamovi i Hillary, kteří k puči dali svůj souhlas. Obžalobě ze spiknutí by pak vzdoroval sám předešlý prezident Obama, což, jak Trumpovi poradci uvádějí, by byl národ ničící precedent. A to precedent pro možnost obžalovávat předešlé prezidenty, který se v historii USA dosud nikdy neobjevil.

Trumpovi republikánští poradci jsou zřejmě tak slepí, že si neuvědomují, že Trump sám se v současnosti nachází na cestě k impeachmentu, čili ke svržení ze své prezidentské funkce – a to navíc zcela bez ohledu na důkazy. A je pro ně tedy milejší ztratit svého prezidenta, který je obviněn bez dkazů, než zažalovat prezidenta, který je skutečně vinen?

Je-li tomu tak, pak je republikánská strana skutečně stranou hlupců a Irving Kristol nevyslovil nic jiného než pravdu.

Zdroj: google - P.C.Roberts - Where are the Indictments....

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2570 sec,0.1019 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,695kB