Pátek 13 září 2019
Radnice Prahy 6 odhlasovala odstranění pomníku maršála Koněva, místo něho tam bude pomník Vlasovců, generála Karla Kutlvašra, Pražanů a bezejmenného vojáka Rudé armády, známe podrobnosti!   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:53:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radnice Prahy 6 odhlasovala odstranění pomníku maršála Koněva, místo něho tam bude pomník Vlasovců, generála Karla Kutlvašra, Pražanů a bezejmenného vojáka Rudé armády, známe podrobnosti! Ruský senátor navrhl, aby na Českou republiku byly uvaleny sankce za přepisování historie a odstraňování pomníků Hrdinů Sovětského svazu! Piráti na radnici chtěli prosadit alespoň referendum o osudu pomníku maršála, ale radní za TOP 09 to odmítli se slovy, že o tom ruském masovém vrahovi se hlasovat nebude a půjde rovnou pryč!

Na radnici Prahy 6 dnes probíhalo ostře sledované jednání o osudu pomníku maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva. A dopadlo to způsobem, který může přerůst v demonstrace, v násilnosti, pouliční protesty a zejména v mezinárodní eskalaci vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací. Starosta za Prahu 6 Ondřej Kolář totiž nakonec při hlasování městské rady uspěl a prosadil odstranění pomníku maršála Koněva v blíže neurčeném časovém horizontu a na jeho místě má vyrůst nová socha, resp. rovnou celé sousoší za několik desítek milionů korun, o kterém již máme v redakci podrobnosti.

Počátkem tohoto týdne se radní na Praze 6 během diskuse o situaci bavili o tom, že již existuje jasná představa, jaká socha by měla na místě maršála Koněva stát. Radní se shodují na tom, že by se mělo jednat o sousoší všech osvoboditelů Prahy, které by mělo obsahovat celkem 4 postavy, i když se uvažuje i o vyšším počtu. Koncept sousoší by měl zachycovat příslušníka ROA, tedy Vlasovce a člena Ruské osvobozenecké armády, která až do 6. května 1945 dopoledne bojovala na straně Wehrmachtu.

Dále by tam měla být minimálně jedna socha Pražana, tedy obyčejného a bezejmenného obyvatele Prahy, který bude symbolizovat povstalce Pražského povstání. Další sochou by měl být generál Karel Kutlvašr, který velel Pražskému povstání a zajistil německým vojskům bezpečný ústup do amerických pozic spolu se židovským zlatem zkonfiskovaným po Židech odsunutých do Osvětimi. A poslední sochou by měl být neznámý voják Rudé armády, který neponese jméno, protože jejich jména prý nikdo neznal a maršálové prý nemají na osvobození Prahy žádnou zásluhu, pouze obyčejní vojáci Rudé armády, kteří prý často ani nebyli Rusové, ale Ukrajinci. To zaznělo dnes na radnici o přestávce na chodbě během divoké diskuse.

Sankce proti Česku za odstranění pomníku osvoboditele nejen Prahy, ale i Osvětimi

Ruský senátor Sergej Cekov, který patří do úzkého okruhu poradního sboru prezidenta Vladimira Putina, vzápětí po hlasování radnice Prahy 6 uvedl pro ruskou agenturu RIA Novosti, že navrhne prezidentu Putinovi uvalení sankcí na Českou republiku, sankce by se měly týkat vybraných politiků a představitelů v ČR, ale měly by zahrnovat i hospodářské sankce proti českým podnikům a českému kapitálu v Rusku.

To by postihlo nejvíce skupinu PPF Group Petra Kellnera, která má značná aktiva v Rusku, dále by se to dotklo automobilky Škoda, dále podniku Škoda Plzeň a některých dalších českých firem, které působí na ruském trhu. Jestli se k tomu opravdu Vladimir Putin odhodlá, to není jasné, protože cílem Putinovy administrativy je zlepšování vztahů s evropskými zeměmi a Vladimir Putin jako bývalý operátor KGB ví, že tyto protiruské a nenávistné kroky na Praze 6 nedělá česká politická reprezentace, ale jde o tzv. podpindos, tedy české štětky amerických neokonzervativců napojených na jejich think tanky a neziskovky.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář je synem bývalého velvyslance v USA Petra Koláře, který pracuje pro neziskovku Jakuba Jandy Evropské hodnoty, která je úzce napojená na americký neokonzervativní think-tank Atlantic Council. Ondřej Kolář jako člen TOP 09 nijak nevybočuje z této definice, protože TOP 09 je de facto fan club USA se všemi roztleskávačkami, které k tomu patří. Uvalení sankcí na ČR by bylo krátkozraké, protože to je přesně cílem provokací amerických neoconů, aby se Rusko co nejvíce vzdálilo od České republiky, aby spolu politici z Prahy a Moskvy přestali mluvit.

Daleko horší je ale fakt a skutečnost, že tyto provokace proti pomníku ruského maršála se překopírují do Ruska a pomníky českých legionářů nadobro zmizí. Tato reakce se dá očekávat. Nemyslím si, že by Vladimir Putin sankce opravdu uvalil, ale problém je v tom, že toto může vyvolat lavinu, protože takových pomníků je v ČR více. Snaha o odstraňování pomníků je snahou o odstraňování paměti. Piráti na radnici chtěli prosadit referendum o soše maršála Koněva, ale zástupci z TOP 09 jim řekli, že o masovém vrahovi nemá smysl vést referenda a půjde pryč rovnou, bez referenda.

Generál Kutlvašr se podepsal pod dohodu s nacisty, která byla nejen vlastizradou, ale především legalizací konfiskace židovského majetku v celém Protektorátu

Největší zděšení u nás v redakci vzbuzují informace z radnice Prahy 6 o tom, že radní si znovu a znovu zahrávají s myšlenkou, že by maršála Koněva mělo nahradit sousoší, na kterém bude kromě Vlasovců figurovat i generál Karel Kutlvašr, bývalý legionář. Generál Kutlvašr velel Pražskému povstání od 5. do 8. května 1945 a právě 8. května odpoledne došlo k bizarnímu jednání v Pečkově paláci, v tehdy již vyklizené a povstalci obsazené budově Gestapa, k jednání s německými veliteli, kteří zastupovali nejen pražskou posádku Waffen SS a Wehrmachtu, ale i zástupce velitele Skupiny armád Střed (Heeresgruppe Mitte), která měla 8. května 1945 na území Protektorátu stále 1 milion mužů a dodnes zůstává záhadou úloha této mamutí armády, která se vůbec nepokusila o pomoc Berlínu. V mé nové knize se úlohou této armády zabývám podrobněji, protože její úloha byla opravdu neobvyklá.

A právě generál Karel Kutlvašr se dohodl s touto armádou, že německá ozbrojená moc se stáhne z Prahy a nikdo se nepokusí nákladní vozy a obrněné transporty zastavit. Generál Kutlvašr s tím souhlasil, jenže tím na sebe přivolal kletbu ze strany Židů. Němci totiž 8. května z Prahy odvezli kompletní okultní knihovnu Rabiho Löwa, vlastním jménem Judah Loew ben Bezalel, který byl správcem tzv. Mah’ralu, též zvaného Moreinu Ha-Rav Loew. V překladu to znamená “Náš učitel, Rabi Löw” a tyto knihy uchovávala Pražská židovská obec, údajně ve sklepích pod starou synagogou a různě po domech a domácnostech na Josefově. Heinrich Himmler teprve až ke konci války rozklíčoval, že tyto židovské knihy talmudického učence Löwa ve skutečnosti obsahují návody na rituální ovládaní černého Slunce “Herešav”, které se nachází v okultní rovině v podzemí přímo pod Staroměstským náměstím. Černé Slunce je de facto temná hmota, nejstrašnější energie a zbraň ve vesmíru.

Němci se dostali k nebezpečným talmudickým a rituálním spisům po americkém bombardování Prahy a po odkrytí sklepů na Josefově

Generál Kutlvašr si vůbec neuvědomil, že Němci z Prahy dne 8. května odváží kompletní židovský mobiliář z Josefova, kromě několika tun zlata a šperků, které byly zkonfiskovány po Židech odsunutých do lágrů v Osvětimi, se jednalo právě o okultní knihovnu a talmudické spisy, které se nesmí a nesměly nikdy dostat do rukou nežidů. Jsou vysoce nebezpečné, rituálně zbrocené krví, posedlé démony a nesmí se v nich listovat vlastní rukou.

Skupina armád Střed měla po celou dobu války na území Protektorátu 1 milion mužů a dokonce ani americká a ani ruská armáda netušila, co proboha tato mamutí armáda v Protektorátu dělá, když kolem se hroutí III. Říše, ale nikdo ji nikam nepřesunuje a nepovolává v závěru války. Adolf Hitler na zastavení postupu Sovětů v dubnu 1945 v blízkosti Berlína potřeboval 200 až 300 000 mužů, které mohl povolat z Protektorátu. Jenže to neudělal. Skupina armád Střed jakoby neexistovala a plynule přešla na západ do americké okupační zóny. Němci se stali po II. sv. válce nejmocnější zemí v Evropě. Vděčí za to té věci, kterou si odvezli tehdy 8. května 1945 z Prahy.

Generál Kutlvašr se touto dohodou dopustil vlastizrady, protože Waffen SS odvezly z Prahy ty největší cennosti z Národního muzea, z depozitářů, z depozitních sejfů Živnobanky, veškeré zlato a drahé šperky po odsunutých Židech a především nenahraditelné archiválie z židovského Josefova, po kterých toužil Heinrich Himmler. Bylo to až americké bombardování Prahy ze dne 14. února 1945, které Němcům odkrylo sklepy, které celou válku hledali. Američané chtěli německé úsilí o získání Herešavu zlikvidovat, a proto nálet byl veden na Staré město a došlo ke svržení pum na Faustův dům. To je ovšem na jiné téma a více najdete v mé nové chystané knize, pokud vás zajímá pozadí odjezdu nacistů z Prahy v květnu 1945 a proč milionová armáda byla seskupena okolo Prahy, namísto toho, aby zachraňovala hroutící se říši.

Rozhodnutí radnice na Praze 6 je plivnutím do tváře odsunutým Židům z Prahy do Osvětimi. Soldateska TOP 09 sochu osvoboditele odstraní a nahradí sochou generála, který nechal nacisty uprchnout s židovskými majetky

Každopádně je jisté, že TOP 09 chce místo maršála Koněva raději generála Karla Kutlvašra, který umožnil nacistům ukončit II. sv. válku s tučnou kořistí po českých Židech. A hádejte, proč takovou urážku Židům podporuje TOP 09? Protože je to proces, který vyhovuje sionistům! O politicích TOP 09 by se to dalo shrnout Pjakinovským rčením “Éto děbily”, protože pokud opravdu bude místo Koněva, který osvobodil Židy v Osvětimi, stát na náměstí Interbrigád v Praze generál Kutlvašr, který nacistům umožnil utéct se zlatem a šperky zkonfiskovanými právě od těch Židů z Osvětimi, tak tím vzniká neuvěřitelné chucpe!

Vzniká tím situace, kdy jsou to opět Židé, kteří se stávají obětmi útoků sionistů, tentokrát v historické rovině, že namísto hrdiny, který je osvobodil z Osvětimi, se budou stavět pomníky generálům, kteří se v Pečkově paláci bývalého Gestapa dohodli s veliteli Waffen SS a Skupiny armád Střed na luxusním odsunu z Protektorátu s vrchovatě naloženým auty zlatem, šperky, obrazy, cennostmi a navrch k tomu s nejpřísněji střeženými židovskými elaboráty o okultismu, které jsou natolik nebezpečné, že je nesmí do ruky vzít nikdo bez zasvěcení, ani rabíni se jich nesmí rukou dotknout a používají hůlky, aby nebyli posednutí démony.

Když se podíváte na Angelu Merkel a její třes, když zaznějí tóny německé hymny, dovedu si představit, jakými knihami a spisy se probírá. A ručně, vlastní rukou, bez dřívka Effel Khaun. Není první a nebude ani poslední. Tyto spisy se nikdy neměly dostat z Prahy. Je však opravdu neuvěřitelné, že Židé přijdou v Praze o pomník svého osvoboditele v Osvětimi a plebejci z TOP 09 ho nahradí sousoším s generálem, který Židy připravil o jejich zlato, majetky a především spisy Rabiho Löwa o černém Slunci pod Prahou. Válka mezi židy a Židy tak v Praze nabírá na obrátkách.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/radnice-prahy-6-odhlasovala-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-misto-neho-tam-bude-pomnik-vlasovcu-generala-karla-kutlvasra-prazanu-a-bezejmenneho-vojaka-rude-armady-zname-podrobnosti/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyšetřování Porošenka kvůli zneužívání moci   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní antikorupční agentura Ukrajiny včera informovala o zahájení vyšetřování bývalého prezidenta Petro Porošenka a bývalého ministra zahraničí Pavla Klimkina. Podle neoficiálních informací je důvodem podezření ze zneužívání moci.

Rozhodnutí o přípravných činnostech přijal již v srpnu vyšetřující soudce jednoho z obvodních soudů v Kyjevě. Oficiálně nebyly zveřejněny další informace s odvoláním na potřebu přípravného řízení. V úterý se Porošenko, v současnosti poslanec parlamentu a lídr strany Evropská solidarita, již potřetí nedostavil k výslechu vyšetřovateli. Šéf Státní vyšetřovací agentury Roman Truba uvedl, že jeho úřad v současnosti vede 11 vyšetřování dotýkajících se P. Porošenka. Neuvedl však konkrétní důvody těchto vyšetřování. Ukrajinská média ale informují, že se může jednat např. o korupci v energetice, okolnosti vlastnické změny jedné loděnice nebo televizního kanálu „Priamyj”, který je ve vlastnictví bývalého prezidenta.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkutečný americký dluh je 18krát vyšší, než si všichni mysleli. Co se teď stane?   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:28:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Známá americká finanční společnost AllianceBernstein zpracovala studii, která odhalila skutečnou výši amerického státního dluhu, a výsledky této studie šokovaly příslušná média. Americký finanční televizní kanál CNBC vydal při této příležitosti speciální článek s názvem "Skutečná výše dluhu USA může dosáhnout 2 000% (velikosti americké, pozn.red.) ekonomiky, uvádí se ve zprávě Wall Street".

Hodnocení AllianceBernstein upoutává pozornost nejen kvůli číslům, která americká média nazvala "šokujícími", ale také proto, že tuto "diagnózu dluhu" provedla velmi známá finanční instituce. AllianceBernstein, založená renomovaným ekonomem a miliardářem Zalmanem Chaimem Bernsteinem, nyní spravuje aktiva ve výši 586 miliard dolarů, což přidává její prognóze významnou dodatečnou váhu.

A co víc: po pečlivém přečtení výpočtů a doporučení amerických finančníků vzniká dojem, že zveřejnění této studie je prvkem přípravy veřejného povědomí na skutečnost, že "Bolivar neunese dva", a že za účelem záchrany americké ekonomiky bude nutné seškrtat programy sociální podpory a další prvky "společnosti blahobytu". Ironií osudu je, že samotný Zalman Chaim Bernstein strávil několik let svého života přispíváním k provádění Marshallova plánu, schématu amerických investic v západní Evropě za cílem rozvíjení západoevropské ekonomiky a posilování amerického vlivu v Evropě v souvislosti s konkurencí SSSR. To však bylo v minulosti, ale dnes společnost, založená jedním z účastníků Marshallova plánu, aktivně naznačuje, že k záchraně americké ekonomiky před dluhovou gangrénou bude potřebný skalpel nebo dokonce motorová pila, přičemž řezat není třeba dluh držitelů amerických dluhopisů, nýbrž americké sociální záruky.

Reportéři CNBC vysvětlují, jak AllianceBernstein vypočítala skutečný státní dluh USA a proč je to důležité. "Společnost AllianceBernstein vyvinula metodiku pro výpočet a (obdržela, pozn. red.) výsledek 1832 procent (HDP, pozn. red.), přesněji, zahrnutím nejen tradičních úrovní státního dluhu, jako jsou dluhopisy, ale také finančního dluhu v celé jeho rozmanitosti, a také budoucí závazky pro takzvané (sociální) platební programy, jako je "sociální zabezpečení", Medicare (lékařské zabezpečení, pozn. red.) a státní důchody. Poté, co se to všechno spojí, vznikne děsivý obraz, ale tento obraz vyžaduje pochopení nuancí. Je velmi důležité si uvědomit, že ne všechny dluhové závazky jsou "vytesány do kamene", a je důležité vědět, kde se nachází prostor pro svobodu manévrování, zejména ve státních programech, které lze změnit buď zákonem, nebo účetnictvím".

Obvykle, pokud jde o úroveň státního dluhu USA, je uváděna částka 22,5 bilionu dolarů, což odpovídá asi 106 procentům HDP. Zastánci názoru, že v USA je vše v pořádku se státním dluhem a žádná krize nehrozí, jdou ještě dále a zdůrazňují, že dluhové závazky, které má americká pokladna vůči jiným státním agenturám a fondům, by se měly od této částky odečíst, a pak lze mluvit o dluhu pouhých 16,7 bilionu dolarů, neboli 78 procentech amerického HDP. Problém spočívá v tom, že tento pohled vychází z divného předpokladu, že závazky ministerstva financí USA vůči státním strukturám, které vyplácejí důchody nebo léky nebo vyplácejí různé dávky, není třeba plnit, a ty státní dluhopisy, které jsou v bilanci těchto struktur a díky nimž jsou financovány, je možné jednoduše "odepsat" škrtnutím pera bez jakýchkoli následků.

Hlavní ekonom AllianceBernstein Philipp Carlsson-Szlezak, nedělá takové tolerance a při výpočtu celkového dluhu USA bere v úvahu všechny závazky USA jako státu, nehledě na jejich formu,a proto je obraz mnohem horší, ukazuje se, že celkový státní dluh (ve všech formách) přesahuje 388 bilionů dolarů.

Autor studie však okamžitě čtenáře uklidňije. "Ačkoli je obraz hrozný, tato čísla neprokazují, že jsme odsouzeni nebo že je nevyhnutelná dluhová krize", píše Philipp Carlsson-Szlezak. A okamžitě nabízí mocné řešení: "Default amerických státních dluhopisů by byl pro světovou ekonomiku katastrofický, zatímco změny v (sociální, pozn. red.) politice (byť bolestivé pro ty, jejichž budoucí platby budou sníženy) by stěží byly zafixovány na ekonomickém horizontu".

Ukazuje se, že pro záchranu investorů do amerických dluhových závazků se navrhuje obětovat americké občany, jejich dávky a důchody, což nám umožní zachovat formální slušnost a neotřásat důvěrou investiční komunity vůči americkým státním dluhopisům.

Nelze si nevšimnout, že z praktického hlediska obsahuje tento návrh jednu racionální a jednu neracionální úvahu. Racionalita spočívá v tom, že default amerických dluhopisů by byl pro americké i světové finanční trhy skutečně katastrofou, nemluvě o tom, že v tomto scénáři jsou devizové rezervy mnoha centrálních bank, z nichž podstatná část je investována do amerických státních dluhopisů ..., které by se přes noc změnily na prach. Je logické, že zástupci finančního sektoru americké a také světové ekonomiky budou tomuto scénáři všemožně odporovat.

Mimochodem, i když Washington vybere právě default, Rusko bude mezi nemnoha zeměmi, které neutrpí přímé finanční škody, protože ruské portfolio obligací bylo dříve prodáno kvůli rizikům sankcí, což nás však nezbaví nepřímých důsledků hypotetického amerického dafaultu, jímž utrpí celý světový finanční systém. A iracionální část návrhu AllianceBernstein spočívá v implicitní víře, že nedostatek finančních prostředků na sociální programy nepovede k těm nejtěžším politickým a ekonomickým důsledkům. Ani jeden americký politik, bez ohledu na stranickou nebo ideologickou příslušnost, nebude s takovým sebevražedným řešením souhlasit.

Vyvstává otázka: co tedy dělat s těmito stovkami bilionů dolarů dluhu? Odpověď lze nalézt v prohlášeních prezidenta Donalda Trumpa, který ještě před volebním vítězstvím hovořil o tom, že americká ekonomika je jedna velká "finanční bublina", která neustále vyžaduje oslabující se dolar. Pokud bude dolar značně znehodnocen (devalvován), bude možné velmi snadno splatit dluhy, což nezachrání světový finanční systém před krizí a americkou ekonomiku před hlubokou depresí, ale bude možné předstírat, že "strýček Sam" vždy plní své sociální závazky a čestně platí své dluhy. Soudě podle toho, jak aktivně Čína a Rusko najednou nakupují zlato, je na světě dost těch, kteří se chtějí pojistit proti důsledkům použití právě tohoto způsobu k vyřešení problému amerického dluhu.

Ivan Danilov

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNebezpečný stalinismus uvědomělé krajní levice   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:19:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příslušníci uvědomělé ("woke") krajní levice (v USA označovaní jako "wokers") jsou skálopevně přesvědčeni o své jediné Pravdě a mnozí z nich zjevně nevidí žádný důvod, proč by měli druhým umožnit vyjádřit nesouhlasné politicky nekorektní názory. Tvrdí, že takové nesprávné a pomýlené názory v nich vyvolávají pocit "nebezpečí". Bezpečně se cítí pouze tehdy, když se setkávají s názory, které sdílejí. "Cítit se bezpečně" je fráze, která je dnešním spouštěčem cenzury.

Další nebezpečná podobnost mezi stalinisty a uvědomělými krajními levičáky spočívá v tom, že opovrhují běžnými postupy proti těm, kteří se provinili proti politické korektnosti. Odmítají také presumpci neviny a právní princip, že žalobce nese důkazní břemeno.

Stalinisté a uvědomělí levičáci necítí nejistotu, a jsou neomylní. Pokud jsou přesvědčeni, že je někdo vinen, tak zkrátka vinen je. Proč potřebujeme těžkopádný proces, abychom prokázali něčí vinu? Identita žalobce a obviněného přece stačí.

Pro občanské svobody je dnes větší hrozbou netolerantní krajní levice než bigotní krajní pravice. Může se to zdát nelogické: mnohem více případů masové střelby v obchodních centrech, synagogách a útoků proti jiným měkkým cílům bylo spácháno extremisty, kteří se ztotožňují s krajní pravicí než s krajní levicí. Vliv krajní levice na naše budoucí lídry je však všudypřítomný, zákeřnější a nebezpečnější než vliv krajní pravice

Příslušníci uvědomělé ("woke") [1] krajní levice (v USA označovaní jako "wokers") jsou skálopevně přesvědčeni o své jediné Pravdě a mnozí z nich zjevně nevidí žádný důvod, proč by měli druhým umožnit vyjádřit nesouhlasné politicky nekorektní názory. Tvrdí, že takové nesprávné a pomýlené názory v nich vyvolávají pocit "nebezpečí". Bezpečně se cítí pouze tehdy, když se setkávají s názory, které sdílejí. "Cítit se bezpečně" je fráze, která je dnešním spouštěčem cenzury.

Žádný vysokoškolák nemá právo být chráněn před nepohodlnými myšlenkami, má právo být chráněn pouze před násilím, a student, který tvrdí, že má strach z politicky nekorektních myšlenek, na univerzitu nepatří. Extrémní příklad tohoto patetického zkreslení role vysokého školství se odehrál na mé alma mater – Harvardově univerzitě, kde byl vyhozen zasloužilý děkan poté, co si někteří uvědomělí levicoví studenti stěžovali, že se v jeho přítomnosti necítí bezpečně, protože jako právní zástupce obhajoval muže obviněného ze znásilnění.

Často zapomínáme na to, že koncept "politické korektnosti" vznikl v Sovětském svazu za Stalinovy vlády, kde Pravda - politická, umělecká i náboženská - byla určována ústředním výborem Komunistické strany a jakákoli odchylka byla považována za nepřijatelnou. Jistě, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak Stalin zacházel s politickou nekorektností a jak s ní zachází generace uvědomělých levičáků v USA. Stalin ty, kteří se odchýlili od jeho Pravdy, popravoval, zatímco uvědomělí levičáci se jim jen vyhýbají a diskreditují je, i když i zde se ze strany krajní levice vyskytlo občasné násilí vůči těm, kteří se odchýlili od jejich Pravdy. Obě strategie však přinášejí podobný výsledek: méně opozice, ochuzené ideové prostředí a daleko tvrdší autocenzuru.

Pro mnoho uvědomělých levičáků není svoboda slova ničím jiným než zbraní privilegovaných, kterou si podmaňují znevýhodněné. Je to buržoazní koncept, který vychází z přežité, anachronistické ústavy bílých mužů, která je pro náš současný svět irelevantní. Svoboda slova je pro mě, osobu znevýhodněnou, ale ne pro tebe, osobu privilegovanou. To je to, co uvědomělí levičáci požadují. Pozitivní diskriminaci ve veřejném projevu!

Další nebezpečná podobnost mezi stalinisty a uvědomělými krajními levičáky spočívá v tom, že opovrhují uplatňováním běžných postupů proti těm, kteří se provinili proti politické korektnosti. Odmítají také presumpci neviny a právní princip, že žalobce nese důkazní břemeno. Tyto buržoazní koncepty počítají s nejistotou a s možností lidského omylu. Stalinisté a uvědomělí levičáci necítí nejistotu, a jsou neomylní. Pokud jsou přesvědčeni, že je někdo vinen, tak zkrátka vinen je. Proč potřebujeme těžkopádný proces, abychom prokázali něčí vinu? Identita žalobce a obviněného přece stačí. Privilegovaní bílí muži jsou viníci (a basta!). Příslušníci menšin a zejména menšin "intersekcionálních" jsou vždy nevinnými oběťmi. Kdo potřebuje vědět víc? Jakýkoliv proces, bez ohledu na to, jestli je nebo není spravedlivý, podle nich zvýhodňuje privilegované nad znevýhodněnými.

Když jsem studoval v padesátých letech minulého století na univerzitě, byli to pravičáci kolem McCarthyho, kteří cenzurovali a odepírali lidem uplatňování běžných právních postupů. A byla to liberální levice, která hájila svobodu projevu, opozici a řádné právní procedury. Ale některým levičákům McCarthyho politika vyhovovala, protože se díky ní zbavili radikální levice. Nyní, když to jsou konzervativci, kdo jsou cenzurováni a komu jsou upírány běžné právní procedury na univerzitních kampusech po celých Spojených státech, je mnoho levičáků zticha. "Občanské svobody jsou tu pro mě, ale ne pro tebe, kamaráde."

Z těchto důvodů zde předkládám kontroverzní tvrzení, že uvědomělá krajní levice je dnes pro občanské svobody mnohem nebezpečnější než pravice. Samozřejmě, existují i krajně pravicoví extremisté, kteří jsou schopni použít násilí - a sem tam ho již použili - k umlčení těch, s nimiž nesouhlasí. A to jsou skutečně nebezpeční lidé. Mají však mnohem menší vliv na naše budoucí lídry než jejich protějšky na levici. Nevyučují naše děti a vnoučata na vysokých školách. V akademické sféře, v politice i v médiích hlavního proudu jsou odsunuti na okraj. Co se týče krajně levicových stalinistů, opak je pravdou. Mnoho z nich netuší, kdo Stalin vůbec byl, ale napodobují jeho pohrdání svobodou projevu a běžnými postupy v zájmu dosažení nerealizovatelné utopie, přesně tak jako on. A sdílejí s ním také názor, že účel světí prostředky.

Cíle uvědomělé levice jsou často velmi ušlechtilé - rasová a genderová rovnost, spravedlivější rozdělení bohatství, ochrana životního prostředí, právo žen na potrat, homosexuální manželství - a pro liberály je proto obtížné je odsoudit za jejich nesnášenlivost k občanským svobodám. Musíme si však neustále připomínat, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly a že je to také cesta směřující k tyranii.

Alan M. Dershowitz je emeritní držitel profesury Felixe Frankfurtera na Harvard Law School, autor knihy "The Case against the Democrats Impeaching Trump" (Skyhorse Publishing, 2019) a vedoucí spolupracovník Gatestone Institute.

------------------------------------------------------

Překlad původního textu: The Dangerous Stalinism of the "Woke" Hard-Left
Překlad: Helena Kolínská, Libor Popovský
zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14863/nebezpecny-stalinismus-uvedomele-krajni-levice
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:14:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat. Kosovo v reakci na Zemanovy výroky zrušilo účast na čtvrtečním summitu V4 a zemí západniho Balkánu v Praze.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-bude-chtit-projednat-aby-cesko-prestalo-uznavat-kosovo-78724?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zeman-se-srbskym-prezidentem-probiral-eu-i-ekonomickou-spolupraci-40296129

Člověk se táže, za jakým účelem Západ v čele s USA vojensky napadl Srbsko a proč prosadil odtržení Kosova, když na straně druhé kvůli odtržení Krymu od Ukrajiny vyhlásil vůči Rusku sankce? Navíc odtržení Krymu proběhlo bez krveprolití a za nadšeného jásotu obyvatel Krymu potvrzeného referendem.

Odpověď se přímo vnucuje:

No, přece, aby si USA mohly na tomto srbském území vybudovat velikou vojenskou základnu Bondsteel, kterou by Srbové Američanům nikdy nedovolili: A zde jsou názory čtenářů doplněné velkým počtem souhlasných plusů:

Petr Junek, Doksy: „Souhlas!! Kosovo je uměle vytvořený subjekt pro výstavbu usácké vojenské základny. Nikdy nemělo být uznáno.“

Viktor Riha, Praha, „Kosovo je mafiánsko teroristický stát na území, které USáci ukradli Srbsku a zřídili si tam válečnou základnu. To je to samé, jako kdyby USák nám vzal Moravu.“

A jak to vlastně bylo s naším uznáním Kosova a proč pokládám Karla Schwarzenberga za nejhoršího ministra naší vlády od roku 1918?

Pro uznání Kosova v květnu 2008 tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg neváhal společně s bývalým premiérem Topolánkem svolat mimořádné zasedání vlády do Teplic, kde jediným bodem programu bylo uznání Kosova Českou republikou! Schwarzenberg tehdy musel čelit i odmítnutí zkoprnělých a nic nechápajících lidovců, u kterých se zřejmě před takovým politickým "svinstvem“ hnulo svědomí. Co na tom, že albánské Kosovo odmítli uznat Slováci a doposud většina zemí světa?

Jediné, co bylo ze strany Karla Schwarzenberga vidět za doby jeho působení v naší zemi, tak prosazování jeho hmotných zájmů a naprosté lokajství vůči Washingtonu, který po dobu slabosti Ruska vojensky napadal země, které je odmítly poslechnout. Vojenské napadení Srbska nebylo jedinou tehdejší vojenskou agresí ze strany USA a některých zemí NATO, které Karel Schwarzenberg podporoval.

(Pro vykreslení charakteru Karla Schwarzenberga chci připomenout při současné antibabišovské hysterii v případě Čapího hnízda, odpuštění Karlu Schwarzenbergovi cca 4 milionů Kč, které neoprávněně získal jako dotaci. Jeho stranický kolega Miroslav Kalousek mu jako ministr financí toto vrácení dotace prominul a o nějakém trestním stíhání tehdy nepadlo ani slovo: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/schwarzenberg-nemusel-vracet-dotaci.A110825_091624_domaci_jj

Jeho další aféry, jako adopce-neadopce kvůli majetku jeho strýcem, privatizace Karlovarské Becherovky, souzení se s nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou jen dokreslují jeho charakter. https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg)

Svým jednáním Karel Schwarzenberg dokázal zostudit naší zemi ve světě a troufám si říct, že ani komunističtí ministři zahraničí tolik neškodili naší zemi a to i přes velmi složitý rok 1968. Přímo nafackováním mezinárodnímu právu bylo, že ze Slobodana Miloševiče byl vytvořený válečný zločinec, ale s jedním z původců války v Kosovu i na Balkáně, s Hashimem Thacim původkyně bombardování Srbska M. Albright jednala jako s osobním přítelem. M. Albright je též velkou přítelkyní Karla Schwarzenberga. https://www.facebook.com/parlamentnilisty.cz/posts/1684311158280436

"Zdroj:O osobních finančních zájmech M. Albright v Kosovu je napsáno zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1151024-exministryne-albrightova-skupuje-v-kosovu-klicove-podniky

Jaroslav Foldyna se na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. "Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby. Je odporná!“
A jak jsem již uvedl, tehdejší lidovci v čele s Jiřím Čunkem odmítli tehdejší Kosovo uznat: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-rozhodla-ze-uzna-kosovo-40198420 .

Jejich následovníci jsou již poněkud jiná liga a proti oduznání Kosova se tvrdě postavili - cituji: ze sněmovního zahraničního výboru Jiří Mihola ( KDU-ČSL na Twitteru napsal, že „tímto způsobem a takto zkratkovitě by se prezident republiky ani jiný politik neměl vyjadřovat. Oheň nad soudkem se střelným prachem nerozdělává snad ani diletant. Pitomé a zbytečné výroky jsou takovým rozděláváním ohně a posilováním svárů,“ dodal na Facebooku v příspěvku, který uvozuje slovo ostuda. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/at-si-mumla-co-chce-tepe-zemana-opozice-za-vyrok-o-kosovu-40296122?seq-no=3&dop-ab-variant=4&source=clanky-home

Z diskuse si snad nejvíce souhlasných hlasů odnesl tento příspěvek- cituji: Jan Švarda, Praha: "Prezident Zeman má pravdu. Kosovo patří mezi největší distributory drog v Evropě a zločinnost se drží na rekordní výši. Uznání Kosova v nejkratším termínu byla osobní aktivita tehdejšího ministra Karla Schwarzenberga.“

Já osobně čin jako bylo uznání Kosova považuji za jeden z vrcholů ostudy a ponížení naší země, proto se o Karlu Schwarzenbergovi vyjadřuji jako snad o nejhorším ministru naší vlády za celou naši historii od roku 1918.

Jsem zvědavý, jaké kroky náš prezident Miloš Zeman v oduznání Kosova podnikne. Vzhledem k tomu, že uznání Kosova je zájmem USA, tak počítám, že se proti tomu jako první postaví současný ministr zahraničí Tomáš Petříček, který hájí zájmy USA opravdu ponižujícím a lokajským způsobem, stejně jako Karel Schwarzenberg. A určitě narazí i v Senátu, kde mají převahu senátoři hájící zájmy USA nad našimi zájmy.

Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců našeho prezidenta Miloše Zemana přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727689
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZe zápisníku demonstranta   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 04:10:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ten, kdo si přečetl zadání písemné práce z českého jazyka a literatury podzimního termínu maturitní zkoušky ze dne 3. 9. 2019 až do konce, tedy k zadání 6, mohl na chvilku zkoprnět.

Posuďte sami!

ZADÁNÍ 6 Ze zápisníku demonstranta

VÝCHOZÍ TEXT Stojím na smluveném místě a čekám na přátele, napnutá jako struna. Pevně svírám svinutý transparent. Za chvíli to všechno začne. Má první demonstrace.

ZPRACOVÁNÍ: článek s prvky reportáže o průběhu libovolné demonstrace (funkce výchozího textu inspirativní)

Asi by ta slohová práce vypadala hodně rozdílně, pokud by to byla demonstrace na podporu většinového názoru v generaci, mediálně podporovaného, než pokud by byla na podporu nepopulárního postoje.

Máme ale září léta páně 2019 a tak je nasnadě, jaký typ demonstrace asi mají autoři zadání na mysli. Vždyť většinou devatenáctiletí maturanti se mohli aktivně a „uvědoměle“ zúčastnit tak akorát „záškoláckých pátků“ na podporu nesmyslných požadavků manipulované švédské dívenky, případně demonstrací proti demokraticky zvolenému prezidentovi a premiérovi.

Samozřejmě, že i v demokratické společnosti má někdy smysl demonstrovat. Ale pokud tyto demonstrace pořádají lidé jen proto, že nejsou ochotni respektovat výsledky svobodných voleb a navíc s podporou politiků, kteří ve volbách neuspěli podle svých představ, měli bychom zpozornět.

A v kontextu současné politické situace si maturitní téma „Ze zápisníku demonstranta“ takové zpozornění více než zasluhuje. Vždyť „návod“ ve výchozím textu – Má první demonstrace – si lze vyložit i jako sdělení, že demonstrace vlastně není nic mimořádného a že ta první vůbec nemusela být poslední.

Neměli autoři zadání na mysli něco víc, než jen „obyčejné zadání“? Nechtěli maturantům připomenout, že se blíží další demonstrace, které mají vyvrcholit při výročí listopadových událostí z roku 1989 a při nichž se část opozice a nespokojených občanů možná opět pokusí o svržení vlády?

Nebyla to skrytá politická agitace přímo ve škole? Ta je na školách ze zákona zakázána.

Že jsou to jen pusté spekulace? Že by se něco takového velmi těžko dokazovalo?

Co tedy alespoň pomoci vybrat našim mladým ta správná hesla? Inspirací by mohla být povídka „K čemu mě otec nutil“ od Šimka a Grossmanna. V té otec připravuje svého syna – učně v Tesle Karlín na stávku a na půdě plné roliček vybírají vhodné transparenty.

Tak například:

„Česká pole do českých rukou!“ „Zrušte robotu!“ „Pryč s protektorátní vládou!“

Autor: Zdeněk Lanz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Radě OSN pro lidská práva podporuje mnoho států čínské stanovisko týkající se Xinjiangu a Hongkongu   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 03:55:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 10. do 11. září uspořádala Rada OSN pro lidská práva 42. zasedání, na kterém zástupci mnoha států a nevládních organizací v projevu ocenili výsledky čínské Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang v boji proti terorismu a extremismu, apelovali na radikální demonstranty, aby zastavili násilí, a postavili se proti zasahování vnějších sil do hongkongských záležitostí.

Korejská lidově demokratická republika (KLDR) ocenila sérii čínských opatření na ochranu lidských práv, včetně založení centra odborného vzdělávání v Xinjiangu a boje proti násilným a teroristickým zločinům. Mnoho osobností, které navštívily Xinjiang, pochválily tato opatření. Jemenský stálý zástupce v Ženevě se vyslovil v tom smyslu, že Jemen vysoce oceňuje čínské úsilí o vzdělání, rozvoj, likvidaci chudoby a boj proti terorismu v Xinjiangu.

Laos řekl, že protesty v Hongkongu už nejsou pokojné demonstrace a narušily hongkongský mír, stabilitu a ekonomiku. Doufá, že Hongkong obnoví normální pořádek. KLDR se vyslovila v tom smyslu, že žádný stát, žádná organizace ani osobnost nemohou narušit čínskou svrchovanost a bezpečnost a princip „Jedna země, dva systémy". Hongkong je čínský Hongkong. Je proti jakékoliv snaze o zasahování do čínských záležitostí. Venezuela se domnívá, že násilné jednání v Hongkongu pomohly vyvolat vnější síly, aby narušily hongkongský společenský pořádek, veřejnou bezpečnost a čínskou svrchovanost a celistvost. Bělorusko se vyslovilo v tom smyslu, že hongkongské a xinjiangské záležitosti jsou vnitřní záležitosti Číny. Jakékoliv zásahy vnějších sil jsou nepřijatelné. Čína prokázala mezinárodnímu společenství bezprecedentní otevřenost a objektivitu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNetanjahu pozval Putina na výročí osvobození Osvětimi. Ovčáček se rozzlobil a promluvil o hanbě Čechů   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 03:53:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že přijal pozvání a navštíví Izrael na začátku příštího roku. Putin se účastní vzpomínkových akcí u příležitosti 75. výročí osvobození vězňů z nacistického koncentračního tábora Osvětim sovětskými jednotkami.

„Izraelský prezident mě pozval, abych navštívil Izrael na začátku příštího roku v souvislosti s osvobozením Osvětimi a Dnem památky obětí holokaustu. Předejte prosím panu prezidentovi, že s velkým potěšením přijedu,“ řekl Putin během jednání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Reakce Ovčáčka

Na pozvání zareagoval na svém facebookovém účtu i mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček.

„‪Izraelský premiér rád přivítá ruského prezidenta v Izraeli na připomínce 75. výročí osvobození Osvětimi. Osvětim osvobodil 27. ledna 1945 maršál Koněv... Čeští extremisté jeho sochu v Praze odstraní. Jak strašlivá hanba pro naši zemi!“ stojí v jeho příspěvku.

Ovčáček reaguje na situaci, která momentálně probíhá v Praze, jde o sochu maršála Koněva. Dnes došlo ke schválení toho, že socha maršála bude odstraněna. Podle všeho by ji měl nahradit památník osvoboditelů Prahy. Podle Ondřeje Koláře, starosty Prahy 6, socha maršála Koněva není ani válečným hrobem, a ani není pod ochranou mezinárodního práva. Zdůraznil také, že se o sochu, jež je majetkem městské části, doposud řádně starali.

Odstranění sochy

„Radnice je obviňována z přepisování historie. Já nevidím jediný výrok zastupitelstva, který by zpochybňoval roli a úlohu Rudé armády ve 2. světové válce. Praha 6 si váží obětí, které přinesla Rudá armáda během osvobozování Evropy od nacismu,“ sdělil k situaci starosta Ondřej Kolář.

Během hlasování bylo celkem 33 hlasů pro a 1 proti, a tudíž došlo ke schválení návrhu vládnoucí koalice, který se týkal přemístění sochy Koněva do muzea.

V Praze rozhodují o Koněvovi. Slovo dostali i občané. Jaký je poločas?
Jan Lacina, místostarosta Prahy 6, sdělil, že se neuvažuje o přesunutí sochy do zahraničí. Co se týče sochy, tak by mohla být součástí plánovaného městského Muzea paměti 20. století.

Protesty ohledně sochy Koněva

Ve čtvrtek se sešly asi dvě desítky lidí u radnice městské části Praha 6. Zde lidé demonstrovali proti přemístění památníku maršála Sovětského svazu Ivana Stepanoviče Koněva. Portál Novinky.cz uvádí, že toto shromáždění trvalo okolo 15 minut. Kromě zachování sochy žádali protestující i odvolání starosty Koláře.

Památník maršála Koněva byl 22. srpna znovu poskvrněn. Po této události rozhodla radnice Prahy 6 o zakrytí sochy lešením a plachtou, které po protestech odstranila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9JqB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Hřib zasel vítr a my teď sklízíme bouři.“ Zeman okomentoval krizi v česko-čínských kulturních vztazích   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 03:46:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Miloš Zeman si nemyslí, že rušení českých kulturních akcí ze strany Číny je rozumným krokem, avšak respektuje to v rámci odpovědí na kroky pražského primátora Zdeňka Hřiba. Český prezident to prohlásil během tiskové konference v Bělehradě.

„Pan primátor Hřib zasel vítr a my všichni teď sklízíme bouři. Já sám se nedomnívám, že je rozumné rušit kulturní akce. Ale na druhé straně musím respektovat, že je to odveta za to, že pan primátor Hřib se zřejmě domnívá, že může prezentovat nezávislou pražskou politiku, která není politikou jedné Číny,“ řekl Zeman.

Podle prezidenta všechny předchozí české vlády dodržovaly politiku jedné Číny a magistrát hlavního českého města je „poněkud na špatné cestě“, když se snaží změnit sesterskou smlouvu s Pekingem.

Dříve čínské úřady zrušily cesty několika českých hudebních souborů do země. Jde o orchestr PKF – Prague Philharmonia, Pražákovo kvarteto a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Důvodem je zřejmě prohlášení pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) o změně takzvané sesterské smlouvy. Z ní chce současná rada hlavního města odstranit bod, kterým Praha uznává jednotnou Čínu.

Jedna země, dva systémy

Oficiální vztahy mezi vládou Čínské lidové republiky a Tchaj-wanem byly ukončeny v roce 1949 poté, co se Kuomintangovy jednotky pod vedením Čankajšeka přestěhovaly na ostrov po porážce v občanské válce s Čínskou komunistickou stranou. Koncem osmdesátých let se obnovily obchodní a neformální kontakty mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou. Od začátku devadesátých let začaly kontakty přes nevládní organizace.

Od roku 1949 je Tchaj-wan řízen vlastní administrativou a zachovává vlajku, měnu a některé další atributy bývalé Čínské republiky. Oficiální Peking však považuje Tchaj-wan za jednu z čínských provincií a dodržuje politiku jedné Číny a koncepci „jedna země, dva systémy“, kterou v roce 1979 navrhl čínský vůdce Teng Siao-pching. Ta předpokládá, že Tchaj-wan je nedotknutelnou součástí Číny, ale má právo na vysokou úroveň samosprávy jako zvláštní administrativní region. Tchaj-wan však tuto formulaci odmítá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Jq5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Ve chvíli, kdy propadli klamu 11. září, ztratili vlast   
Pridal tk Pátek 13 září 2019 - 03:42:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Událost 11. září proměnila svobodnou Ameriku v policejní stát a učninila z ní válečného paliče 21. století. Zahynula toho dne reputace Ameriky, zahynula její ústava, zahynulo mezinárodní právo a v trosky, a to ať už částečně či zcela, se proměnilo sedm zemí.

V průběhu minulých let jsem psal o nálezech a zjištěních vědců, inženýrů a architektů, která napovídala, že oficiální příběh 11. září je falešný. A věřil jsem tomu ze dvou důvodů. Prvním bylo to, že jako někdejší student inženýrství jsem měl pojem o tom, jak padá k zemi budova asymetricky poškozená, a jak padá k zemi budova po výbuchu. A důvodem druhým bylo to, že jsem se po jedno čtvrtstoletí pohyboval uvnitř politických dějů ve Washingtonu a věděl jsem tedy, co by následovalo - a to okamžitě - po tak ponižující porážce jediné světové supervelmoci, a navíc uštědřené jí pouhou hrstkou muslimských teroristů. Bylo mi naprosto jasné, že kdyby tomu tak opravdu bylo, vystoupily by Bílý dům, Kongres a média s urgentními žádostmi o neprodlené vyšetření všech aspektů tohoto neuvěřitelného selhání Amerického národního bezpečnostního výboru, armády, bezpečnostnch služeb atd.

Ale co se nestalo. Namísto uvedeného odmítal po celý jeden rok Bílý dům žádosti postižených rodin o vyšetření případu a ani nikdy později forenzní šetření události z 11. září nenařídil. A namísto toho obdaroval zemi tzv. zprávou komise 11. září, která nebyla ničím jiným, než jen opakováním oficiálního příběhu. Žádná hlava se neskutálela po podlaze, nikoho z žádného místa nevyhodili a nikomu se nikdy nic nevyčítalo.

Neučinit nikoho zodpovědným za tak monstrózní fiasko a za tak pokořující porážku je naprosto neuvěřitelné, pokud ovšem máte za to, že oficiální příběh je pravdivý.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google - P.C.Roberts - When Americans fell for the 9/11 Deception....

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3301 sec,0.0940 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,830kB