Středa 11 září 2019
Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo k rozmístění amerických raket v Evropě   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 05:22:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva varuje evropské státy před rozmístěním amerických raket na jejich území. Tuto informaci sdělil novinářům náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Zdůraznil, že otázka raket středního doletu je věcí strategické stability a evropské bezpečnosti.

„Věříme, že sami Evropané by měli mít zájem udělat vše pro to, aby zabránili přeměně jejich kontinentu na jakousi platformu (…) pro rozmístění a odpalování amerických raket,“ sdělil vysoce postavený diplomat.

Zdůraznil, že podobné rozmístění by ohrozilo území těch států, které „by se mohly podřídit pod tlakem USA, pokud by takový tlak byl“. Gruško poznamenal, že Rusko obdrželo signál od NATO, že aliance nemá v plánu rozmístit rakety středního doletu.

„Jakékoliv rozmístění amerických raket středního doletu v oblastech v bezprostřední blízkosti Ruska bude mít strategický význam. Tato hrozba bude ve srovnání se strategickými systémy ještě ostřejší, jelikož doba letu se zkrátí,“ zdůraznil Gruško.

Společné zájmy EU a Spojených států

Na začátku září navštívil americký ministr zahraničí Mike Pompeo Brusel. Při své návštěvě se setkal ministr zahraničí USA se zvolenou předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, která EK povede od 1. listopadu, dále s budoucím předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a také s předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim. Kromě toho se sešel i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Novým lídrům připomněl Pompeo „společné zájmy“ mezi USA a Evropou.

Podle zdroje byl neoficiální rozhovor důvěrný. Setkání proběhlo za účelem lepšího seznámení se, a také, aby si strany vyměnily názory v otázkách vztahů mezi EU a USA.

Schůzka zástupců EU a USA

Zástupce tiskového oddělení Evropské komise dříve novinářům sdělil, že schůze má mít vstupní a seznamovací charakter. Poté napsal na Twitteru nástupce Donalda Tuska na postu předsedy Evropské rady Charles Michel, že došlo k projednávání otázek transatlantické spolupráce.

„Dnes ráno jsem mluvil s Pompeem o celkových hodnotách a celkových zájmech. Evropa a USA mohou těžit ze silnější transatlantické spolupráce,“ uvedl na svém účtu.

Spojené státy odstoupily od INF

V říjnu 2018 americký prezident Donalda Trump uvedl, že USA odstupují ze Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu, když uvedl, že Moskva nedodržuje své závazky. Zároveň americká strana nepředložila žádné důkazy svého tvrzení.

Později dal americký ministr zahraničí Mike Pompeo Moskvě dva měsíce na to, aby se vrátila k plnění podmínek smlouvy. Spojené státy trvaly hlavně na tom, aby se Rusko vzdalo rakety 9M729 (SSC-8), jejíž dolet podle Washingtonu porušoval smlouvu INF.

Dne 3. července tohoto roku podepsal ruský prezident Vladimir Putin zákon o vystoupení ze Smlouvy INF.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9HeE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlausova Trikolóra chce spolupracovat se všemi   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:46:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nově vznikající politické hnutí Trikolóra se bude snažit spojit s politickými subjekty, aby prosadilo co největší část svého programu, prohlásil Václav Klaus mladší. Nechce předem nikoho vylučovat.

Václav Klaus v den svých 50. narozenin poskytl rozhovor pro česká média. V něm prohlásil, že se nechce vymezovat vůči žádným politickým subjektům v případě volebního úspěchu hnutí. Mají v plánu zaměřit se na parlamentní volby roku 2021.

„My jsme samozřejmě pro snižování daní. Tady se dá čekat, že aspoň se zadními lavicemi ODS zatím vždycky hlasuji, jestli je to nějak nepřejde. Když jsem prosazoval, aby dvouleté děti nechodily povinně do školek, tak myslím, že hlasovali se mnou i komunisté. Zrušení plošné ideologické inkluze prosadím s kýmkoli. Když se jednalo o tom, aby vodáci si mohli dát aspoň pivo, tak jsem hlasoval i s Piráty. Čili s kým prosadíme největší kus našeho programu, s tím půjdeme do koalice, samozřejmě pakliže budeme mít takový výsledek, aby se s námi někdo bavil,“ řekl Klaus mladší pro ČTK.

Podle slov Klause mladšího jsou pro nově vznikající politický subjekt hlavní volby do poslanecké sněmovny. Senátní volby nejsou zajímavé z toho důvodu, že Senát toho sám příliš neovlivní, myslí si politik. Hnutí by také bylo za zrušení krajů.

„Přijde nám, že je to zbytečná instituce, která užírá velkou část veřejného prostoru a je pod malou veřejnou kontrolou,“ prohlásil.

Zakladatel Trikolóry následně naznačil, jakým způsobem bude probíhat předvolební kampaň strany. Hlavním bodem bude setkávání s lidmi.

„Budeme objíždět naší lehce komickou dodávkou republiku, setkávat se s lidmi, dávat jim nějaké další informace. To je strašně důležité, o tom to v jádru je. Řada dalších politických stran to nedělá, protože dílem jsou líné, dílem se bojí lidí, takže v tomhle je můžeme dohnat a nebude to tolik stát,“ zmínil Klaus.

Česká televize v neděli zveřejnila výsledky srpnového předvolebního průzkumu společnosti Kantar CZ. Trikolora by podle výsledků získala 3,5 % hlasů voličů. Václav Klaus v této souvislosti prohlásil, že jeho hnutí si dělalo vlastní průzkum, podle kterého by získalo 6 % voličských hlasů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9GRb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína naléhá na USA, aby přestaly bezdůvodně omezovat některé čínské společnosti   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:36:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) 10. září na pravidelné tiskové konferenci uvedla, že americká vláda nedávno vrátila čínské společnosti Huawei telekomunikační zařízení, které před dvěma roky bezdůvodně zadržela. To ve skutečnosti uznalo nezákonnost a svévolnost chování americké vlády. Čínská strana vyzvala Spojené státy, aby přestaly bezdůvodně potlačovat některé čínské společnosti.

Americká vláda podle zprávy vrátila zboží, které bylo před dvěma lety zadrženo, a společnost Huawei v červnu letošního roku stáhla žalobu proti mnoha americkým oddělením.

Hua Chunying k tomu téhož dne na tiskové konferenci řekla, že čínská strana si přeje, aby americká strana víc poslouchala racionální hlasy různých domácích kruhů, přestala omezovat některé čínské podniky a poskytla jim spravedlivé, rovné a nediskriminační obchodní prostředí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský parlament opět vetoval návrh premiéra na uspořádání předčasných voleb   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:35:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanecká sněmovna britského parlamentu dnes časně ráno opět vetovala návrh premiéra Borise Johnsona na konání předčasných voleb dne 15. října. Poté oficiálně začalo pětitýdenní přerušení práce parlamentu.

Boris Johnson podal 4. září večer návrh na uspořádání předčasných voleb poté, co poslanecká sněmovna téhož dne neschválila zákon, který by zabránil odchodu Velké Británie z EU bez dohody.

Boris Johnson se dnes časně ráno vyslovil v tom smyslu, že vláda se bude dál snažit o dosažení dohody s EU a přitom bude provádět přípravy na odchod Velké Británie z EU bez dohody. Za žádných okolností nepožádá EU o odklad odchodu Velké Británie z EU.

Vedoucí opoziční strany Jeremy Corbyn oznámil, že Labouristická strana nevstoupí do „pasti nalíčené premiérem". Labouristická strana chce volby, ale nehodlá riskovat katastrofu pro Velkou Británii v důsledku odchodu z EU bez dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Mírové jednání mezi Spojenými státy a Tálibánem je „mrtvé"   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:34:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 9. září v Bílém domě řekl, že mírové jednání mezi Spojenými státy a afghánským Tálibánem je „mrtvé".

Trump 7. září na Twitteru uvedl, že plánoval tajné setkání se zástupcem Tálibánu a s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním v táboře David, ale setkání bylo zrušeno kvůli smrti amerického vojáka při útoku v Afghánistánu. Trump obvinil Tálibán z útoku a oznámil „zastavení mírového jednání". Trump však na Twitteru neřekl, jestli bylo mírové jednání trvale ukončeno.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 8. září uvedl, že jednání mezi USA a Tálibánem se „od nynějška" zastavilo a doufá, že se v budoucnu obnoví.

V roce 2001 po teroristickém útoku „9.11" zahájily Spojené státy válku v Afghánistánu a svrhly režim Tálibánu. Situace v Afghánistánu byla po válce i nadále nestabilní. Vzhledem k tomu, že Tálibán v Afghánistánu v posledních letech posílil, musí s ním americká vláda jednat.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezinárodní agentura pro atomovou energii potvrdila, že Írán nainstaloval novou odstředivku   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:33:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE) 9. září v prohlášení uvedla, že Írán nainstaloval novou odstředivku, která dál porušuje omezení íránské jaderné dohody.

V prohlášení se uvádí, že Írán instaloval v Natanzu novou odstředivku pro rychlejší a efektivnější obohacování uranu.

Írán 7. září oznámil využití „vyspělé odstředivky" ke zvýšení zásob obohaceného uranu jako opatření třetí fáze pozastavování plnění íránské jaderné dohody. Írán už dřív překročil omezení íránské jaderné dohody ve dvou fázích, která zahrnovala omezení týkající se íránského obohaceného uranu a zásob těžké vody a omezení ohledně intenzity obohacování uranu.

V červenci roku 2015 dosáhly Írán a šest zemí íránského jaderného problému (Spojené státy, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo) íránské jaderné dohody. Podle dohody se Írán zavázal omezit svůj jaderný program a mezinárodní společenství mělo zrušit sankce proti Íránu. V květnu roku 2018 Spojené státy oznámily odstoupení od íránské jaderné dohody, a poté postupně obnovily sankce proti Íránu. Letos v květnu Írán oznámil pozastavení plnění některých podmínek vyplývajících z íránské jaderné dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKořenová příčina zvaná Hřib   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:31:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V „Myši, která řvala“ vyhlásí maličké velkovévodství Grand Fenwick válku Spojeným státům s vědomím, že prohraje. Poté, co jejich nepřítel někam založí zprávu o vyhlášení války, dorazí do New Yorku maličká armáda velkovévodství, zmocní se nejúčinnější bomby na světě a vlastně omylem válku vyhraje. V kontextu studené války to byl zábavný román a film.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) si naivně myslí, že může zápletku zopakovat. Jeho snaha odstranit zmínku o politice jedné Číny ze smlouvy o sesterském partnerství s Pekingem Čína vnímá jako casus belli od myši, která řve. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se Čína chystala ustoupit. Po včerejším setkání s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem čínský velvyslanec Čang Ťien-min v anglické verzi prohlášení (česká verze je méně agresivní) dvakrát uvedl, že česká strana musí řešit „kořenovou příčinu“ (root cause). Za kořenovou příčinu je považován Hřib, kterého chce Peking očividně vykořenit.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k návrhu na povolení odstřelu vlků   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:28:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT je pobouřena návrhem
Myslivecké komise Agrární komory ČR na povolení odstřelu vlků. Jde o zvláště přísně chráněný druh a v ČR jich žije pouze kolem 60 kusů.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT zásadně nesouhlasí s vybíjením vlků, ať už jsou záminky jakékoliv. Vlk do naší přírody patří a nemáme právo ho vyhubit. Vlci jsou trnem v oku myslivcům a někteří z nich je považují za škodnou, ve svých revírech je nechtějí a požadují povolení k odstřelu. Důvodem není jen averze, ale také touha po trofeji. Myslivců je přitom v ČR skoro sto tisíc a vlků kolem šedesáti.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT poukazuje na to, že lze účinně bránit hospodářská zvířata například vycvičenými ovčáckými psy, ploty, elektrickými ohradníky či jinými zabezpečeními a preventivními opatřeními. Škody, které vlci způsobí, chovatelům nahradí stát.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT nechápe uvažování Myslivecké komise AK ČR, která na jedné straně prosazuje potřebu snižování stavů spárkaté zvěře, která působí škody na porostech, a zároveň chce vystřílet vlka, který je predátorem vysoké zvěře.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT připomíná, že vlci byli odnepaměti součástí naší krajiny a našich lesů. Vlci žili na území Česka v hojném počtu do konce 17. století, poté jejich stav klesal kvůli lovu, až byli na přelomu 19. a 20. století zcela vyhubeni. Poslední vlk na Šumavě byl zastřelen 2. prosince 1874 a v Beskydech 5. března 1914, kde na místě této smutné události má onen vlk dokonce pomník. Když se k nám po více jak sto letech, v některých krajích více jak po dvou stech letech, tato krásná šelma opět vrátila, rovnalo se to zázraku, kvitovaného odbornou i laickou veřejností. Je tragické a nestoudné, že dnes, několik let po jeho návratu do české krajiny zaznívají hlasy o znovuvybití.

DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se připojuje k petici ochránců zvířat a ztotožňuje se s jejím obsahem:

Vlk do ČR patří!

NESOUHLAS s projednáváním zákonné změny o zařazení vlků do nižšího stupně ohrožených živočichů !!!

Vlk je u nás chráněn podle zákona č. 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny.

Podle vyhlášky č. 395/1992 je vlk obecný zařazen mezi kriticky ohrožené druhy živočichů. Na velké šelmy pamatuje i nařízení Evropské rady, resp. NATURA 2000 – vlk je uvedený ve "Směrnici o stanovištích" (92/43/EEC) v příloze IV jako druhy živočicha vyžadující v zájmu Společenství přísnou ochranu. V příloze II. vyhlášky 166/2005 Sb. (kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů v souvislosti s vytvářením soustavy Natura 2000) je vlk uveden jako druh vyžadující zvláštní územní ochranu.

Vlk je také chráněn podle Bernské konvence, kde je zařazen mezi přísně chráněné druhy živočichů - žádáme o uplatnění Bernské úmluvy i pro ČR, ve které se na vlka nevztahuje !!!

Svým postojem žádáme o upuštění od jakýchkoliv projednávání a změn zákonů, vedoucích k umožnění snižování počtu vzácných vlků na území ČR !!!

Podporujeme pomoc úřadů farmářům k lepšímu zabezpečení jejich pozemků a zvýšení finanční výpomoci farmářům, kterým vlci prokazatelně způsobili majetkové škody - viz zákon č. 115/2000, podle kterého může stát chovatelům nebo osobám poškozeným útokem velkých šelem vyplatit finanční náhradu.
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT vyzývá Ministerstvo životního prostředí i Ministerstvo zemědělství, aby tento návrh MK AK ČR definitivně zamítla a naopak se zasazovala za větší ochranu zvířat, přírody a krajiny.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPROČ???   
Pridal tk Středa 11 září 2019 - 04:22:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulé pondělí na mne vybafl titulek v Právu: „Stát chce přitvrdit vůči řidičům seniorům“. Ptám se, proč žádná z parlamentních stran, které se obracejí k voličům seniorům před volbami, se jasně proti takové nehoráznosti neohradila

Před časem jsem napsal článek „Chtějí odebrat řidičáky seniorům“ a myslel jsem si, že to je jenom takový diskriminační nápad mladíků vládnoucích nyní na pražském magistrátu, to jest hlavně Pirátů (ale nejenom Pirátů, radní za Starosty a nezávislé - STAN chce zase zavést placené mýto při vjezdu do Prahy i když není dobudován kolem Prahy okruh, díky kterému by se mimopražští mohli Praze na hony vyhnout).

Pražský magistrát přišel v připomínkovém řízení novely silničního zákona s tím, že by senioři měli mít možnost vyčerpat pouze šest trestných bodů, při jejichž překročení by přišli o řidičský průkaz. Při čemž za nepřipoutání se, jsou tři trestné body. Takže dvakrát byste se nepřipoutali a přišli byste o řidičák. Musím ovšem v zájmu spravedlnosti dodat, že pouze šest trestných bodů mohli čerpat mladí do určitého věku. To jenom v krátkosti, o čem jsem tehdy psal. Vysvětlení pro neřidiče; pro ostatní věkové kategorie je to trestných bodů dvanáct.

Musím zdůraznit, že jakákoliv diskriminace podle věku je podle Listiny základních práv člověka nepřípustná. Jenom se divím, že pokud vím, na tuto nehoráznost jsem upozornil snad pouze já, předseda mimoparlamentní strany.

Jsem rád, že tuto šestibodovou knutu, ze kterých by se senioři mohli stát nevolníky připoutanými ke svému bydlišti, Ministerstvo dopravy ze svých plánů, týkajících se novely silničního zákona, vypustilo.

Objevily se tam ovšem další nehorázné nápady. Rada vlády pro bezpečnost silničního provozu chce seniorům omezit rozsah silnic, po kterých by mohli jezdit. V řidičském průkazu by měli mít podle této navrhované úpravy uvedeno, že mohou jezdit jenom ve svém kraji, nebo jenom na určité silnici. Ta silnice by bylo pro seniora konkrétně stanovena. Na jiné komunikace by nesměl.

To je přece neuvěřitelně sprosté. Takže se nebudou pronásledovat piráti silnic překračující rychlostní limity klidně o desítky kilometrů za hodinu, ale naopak senioři, kteří jezdí uvážlivě a respektují dopravní předpisy.

Chápu, že v našem evropském kontextu je povinná lékařská prohlídka, od 65 let a pak od 68 každé dva roky, obvyklá. ( Ale např. v USA nic takového neexistuje a běžně tam jezdí lidé klidně i po devadesátce). Ale nechápu, proč současnou výši pokuty 5000 až 10000 Kč, chce tento orgán při Ministerstvu dopravy zvýšit na 7000 až 25000.

Může se stát, že senior se prostě k lékaři, kterých je na venkově stále méně, nedostane do data svého narození, zastaví ho kontrola (stavět seniory je samozřejmě mnohem pohodlnější, než stíhat silniční piráty) a bude muset zaplatit částku, která bude vzhledem k jeho důchodu likvidační.

Vyzývám parlamentní strany, zvláště pak ANO, které má Ministerstvo dopravy v gesci, aby do takových komisí, které se týkají seniorů řidičů, delegovaly i ty jichž se zákony budou bezprostředně týkat, to jest seniorů. Ono je totiž v poslední době, zvláště v ČR obvyklým žánrovým obrázkem, že senior je pro dnes vládnoucí čtyřicátníky dědula krmící holuby v parku.

Ne, někteří senioři jsou i velice aktivními seniory. Například ve Svitavách řídí 76 letý senior prosperující velkou textilku. Tomu byste chtěli určit, že může jezdit jednom na určité silnici, jenom v určitém kraji? Aktivních starších lidí a zároveň dobrých řidičů i ve vyšším věku je v ČR spousta. Prostě někdo je dobrý řidič i 85 letech a někdo je mizerný řidič i ve třiceti.

A mimochodem, čtyřicátníci pozor: Za chvíli vám bude padesát a už se nebudete hodit do „mladých perspektivních“ kolektivů a bude vám ukázán směr z kola ven.

Vyzývám parlamentní strany, zvláště pak ty vládnoucí, aby si tento problém vzaly za svůj a této připravované diskriminaci seniorů, která je proti nejenom základním lidským právům, ale i proti zdravému rozumu, zamezily, dokud je čas.

I starší člověk chce být člověkem svobodným. A mít možnost řídit své auto a jezdit kamkoliv je též jedním z atributů svobody.

Mgr. Petr Hannig
předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát

Zdroj: https://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=727536
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2003 sec,0.0552 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,817kB