Pondělí 09 září 2019
Političtí extrémisté opovrhují zákony   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:45:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připravují se političtí extrémisté v čele se starostou městské části Praha 6 Ondřejem Kolářem ke spáchání trestného činu? Podle jeho prohlášení a konkrétních akcí radnice šesté městské části pravděpodobně ano: Chtějí totiž z Náměstí Interbrigády odstranit sochu maršála I. S. Koněva, velitele sovětských jednotek, které v květnu pětačtyřicátého osvobodily Prahu.

Náměstí Interbrigády je podle katastru nemovitostí v obci Praha [554782], v katastrálním území Bubeneč [730106], s výměrou 6 909 m2, LV (list vlastnictví) č. 877, parcelní číslo 2145/7, v majetku Hlavního města Prahy, Mariánské náměstí 2/2, Staré Město, 110 00 Praha 1, ve svěřené péči Městské části Praha 6, Čs. armády 601/23, Bubeneč, 160 00 Praha 6, tedy podle katastru nemovitostí je vedeno jako zeleň-ostatní plocha, jako památková zóna, jako pozemek v památkové zóně, jako památkově chráněné území (v katastru nemovitostí viz).

Obdobně socha-památník Koněva, která na tomto pozemku stojí, je jako stavba vedena pod parcelním číslem 2145/5 se stejnými vlastnickými parametry a stejnou památkovou ochranou, tedy jako stavba v památkové zóně (v katastru nemovitostí viz).

Může starosta městské části rozhodnout o odstranění sochy? Může takto rozhodnout vedení radnice? Může tak rozhodnout zastupitelstvo městské části?

Nemohou. Nikdo z nich. Proč? Protože jde o památkovou zónu a pomník požívá památkovou ochranu v památkové zóně. Stačí nahlédnout do zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, který jednoznačně určuje, že stavba v památkové zóně je chráněna a její odstranění je možné jen na základě závazného stanoviska po projednání s ministerstvem kultury, schválení krajským úřadem a orgánem územního plánování. Obdobně zákon č. 183/2006 Sb., stavební zákon, kupř. v § 128, jasně určuje, že odstranit takový památník lze pouze na základě závazného stanoviska orgánu státní památkové péče. Pouze takové rozhodnutí je kvalifikované; tedy žádný starosta, žádná radnice, žádné referendum. Pokud by socha byla odstraněna bez příslušných povolení, šlo by o trestný čin. I tvrzení O. Koláře, že nikdo jiný nebude o majetku této městské části rozhodovat, je lživé; nejde o majetek šesté pražské městské části.

Musíme se ptát, proč se O. Kolář prezentuje takto mocensky arogantně? Především proto, že je členem politické strany TOP 09. O. Kolář jako člen této strany, která se propadá do politického zapomnění, ji reprezentuje; ovšem reprezentovat ji i sebe prací pro občany je pracné, lopotné, zdlouhavé a většinou málo propagandisticky využitelné. Proto zvolil politický extremismus nalepený na vlnu antirusismu − jedině tak může pro svou stranu získat pár zlomků procentních bodů militantních, až profašisticky zaměřených voličů, kteří kupř. podporují kamarádíčkování se s pohrobky nacistických sudetů, oslavují fašistické jednotky na Ukrajině a antifašismus chtějí odklidit do muzea, a jedině tak se může on sám politicky zviditelnit. Extremisticky. Negativně. Pozitivně to neumí. Taková demonstrace arogantní moci je intelektuálně primitivní, ale svým primitivismem voliče TOP 09 v jejich volebních preferencích utvrdí, je málo pracná, bezduchá, s chvilkovou politickou odezvou a chvilkovou prezentací ve veřejném prostoru.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUčitel napadl žáka – a dostal výpověď   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:43:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stalo se na nejmenované střední škole a k případu se vyjádřil ředitel školy takto: „Došlo k fyzickému napadení studenta ze strany vyučujícího. Student to oznámil zástupci ředitele, který hocha poslal na lékařské ošetření a posléze jej doprovodil na policii, kde vše oznámili.“ Ředitel školy, který v den incidentu nebyl ve škole, hned následující den provinivšího se pedagoga ze služby propustil. Četl jsem tuhle zprávičku, tak, jak ji teď čtete vy, a na jednu epizodu ze svého školního života jsem si přitom vzpomněl.

Bylo to za protektorátu a stalo se na tehdy tzv. měšťanské škole (dnes poslední třídy devítiletky), v Třebíči na Podklášteří. Po skončení poslední hodiny jsem se se svým dobrým kamarádem Jirkou Oulehlou ve třídě popral. Chodbou kolem právě kráčel náš třídní učitel matematik Kremláček, zvuky rvačky zaslechl, a vtrhl do místnosti tak, jak do údolí vtrhává vichr z hor. Tu nakládačku, kterou nám naložil, mám před očima dodneška a vzpomínám na ni nejen v dobrém, ale v nejlepším. A víte proč? Protože údery, které nám z vytrénovaných rukou třídního (šlo o velkého sportovce). padaly na hlavu, nám až do konce naší školní docházky vzaly chuť řešit naše další případné spory rukama nebo nohama. Což se týkalo nejen nás dvou, ale i spolužáků, kteří naší původní pranici i následnému výchovnému výprasku přihlíželi. A vlastně nejen jich, ale i žáků všech dalších tříd, kteří se o našem monumentálním výprasku později dověděli. Rvačky krátce a dobře se na podklášterecké měšťance staly tabu.

Po zhruba čtyřiceti dalších letech jsme na srazu bývalých spolužáků spolu s Jirkou Oulehlou panu učiteli Kremláčkovi za jeho dávnou výchovnou lekci, resp. za to, že jsme po ní už nikdy nepodlehli nutkání se rvát, dodatečně poděkovali.

Byla to tehdy holt jiná doba. Přenádherná a kouzelná doba – chce se mi říct - kdy ještě vládl zdravý rozum.

Lubomír Man
8. 9. 2019
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové lynčovali židy v Polsku! Už pořádají hony na židy i na východě Evropy   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:37:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už je to i u naších sousedů - muslimové pořádají hony na židy, jako kdysi nacisté. Skupina muslimů napadla a těžce zranila židy v polském hlavním městě Varšavě. Podle izraelského deníku The Jeruzalem Post útok muslimů na židy a zranění židů potvrdilo izraelské velvyslanectví v Polsku.

Podle svědků útočící muslimové řvali slogany typu "svoboda Palestině" a "fuck Izrael", když mlátili židovské mladíky.

Zdroj: The Jeruzalem Post

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Existuje 100% šance, že do Země narazí asteroid,“ varuje výzkumník z NASA   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:31:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NASA a její evropští partneři neustále pátrají po objektech blízkých k Zemi, které by do ní mohly narazit a způsobit škody. Nejmenší z těchto vesmírných objektů obvykle shoří v zemské atmosféře, ale ty větší by mohly způsobit masivní devastaci.

Greg Leonard, profesor z Univerzity Geodetické školy v Otago (Nový Zéland) a vedoucí výzkumný pracovník projektu Catalina Sky Survey financovaného NASA, uvedl, že existuje stoprocentní šance, že asteroid zasáhne Zemi.

Leonard v rozhovoru se spisovatelem Bryanem Walshem o jeho nové knize zvané Konec éry: Stručný průvodce koncem světa připustil, že šance, že vás zabije asteroid, je menší než šance, že zemřete na zásah bleskem.

„Ale také vím, že pokud nebudeme nic dělat, tak dříve nebo později je tu stoprocentní šance, že nás jeden (asteroid, pozn. red.) dostane,“ dodal. „Tak se cítím poctěn tím, že něco dělám,“ doplnil.

Leonard dále řekl, že až takový velký objekt dostane k planetě, pak bude lidstvo potřebovat trochu víc než jen shromažďování informací, aby se vyhnulo katastrofě.

Země je neustále bombardována kosmickým prachem a vysokoenergetickými částicemi, ale dopady asteroidů jsou pozorovány zřídka a vždy se stanou velkou událostí.

Podle laboratoře Jet Propulsion Laboratory NASA vstoupí asi jednou ročně asteroid o velikosti automobilu do zemské atmosféry. Ale ještě před tím, než dosáhne povrchu Země, shoří a nezpůsobí tak žádné škody.

Vesmírná hornina o velikosti 25 metrů až jeden kilometr pravděpodobně způsobí škody v oblasti nárazu, zatímco asteroid větší, než jeden kilometr, by pravděpodobně způsobil vážné škody světovému klimatu. Ale odhaduje se, že k takovým katastrofám dojde jen párkrát za každý milion let.

Kolize s objektem větším než pět kilometrů je považována za natolik škodlivou, že by způsobila masové vyhynutí – jako tomu bylo v případě asteroidu Chicxulub. Tento meteorit o průměru kolem 10 kilometrů dopadl asi před 66 miliony let do oblasti dnešního poloostrova Yucatán v Mexickém zálivu. Tehdy vymřely přibližně tři čtvrtiny rostlin a zvířat planety, včetně všech „neptačích“ dinosaurů.

Již dříve deník The Guardian informoval o tom, že americká kosmická agentura NASA zahájí v příštím roce novou kosmickou misi. V rámci projektu se vědci pokusí odchýlit asteroid z jeho kurzu, aby pochopili, jak se dá odvrátit srážka těchto kosmických objektů se Zemí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9FVW

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkázalo se, že americké nové jaderné bomby jsou vadné   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:28:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uvedení termonukleární bomby B61-12. generace do provozu musí v USA odložit o rok a půl. Uvádí to Defence News s odkazem na zástupce Národní správy pro jadernou bezpečnost (NNSA). Kromě toho se posunují termíny používání bojových hlavic W88.

Podle slov novinového zdroje měla být munice uvedena do provozu v roce 2020, ale zátěžové testy odhalily vady – ukázalo se, že součásti bomby a bojové hlavice dlouho nevydrží. Náměstek ředitele NNSA Charles Verdon uvedl, že zpoždění se možná podaří zkrátit, protože úřad dostal mnoho nabídek na nahrazení potřebných částí.

Předpokládá se, že zpoždění při uvedení do provozu letecké bomby zvýší náklady na přezbrojení o 7,6 milionů dolarů. To se může stát překážkou v realizaci dalších projektů modernizace jaderného arzenálu.

Testování bomby B61-12

V červenci minulého roku Letectvo Spojených států amerických (USAF) ve spolupráci s Národním úřadem pro jadernou bezpečnost (NNSA) provedlo na strategických bombardérech B-2 Spirit první testy řízené jaderné bomby B61-12.

Dvojí testování bomby bez jaderné nálože proběhlo ve výcvikovém prostoru města Tonopah, ve státě Nevada. Zkouška byla součástí série společných testů, které měly dokázat schopnost letadla dodávat zbraně a nejaderné funkce bomby.

Zaměstnanec Národního úřadu pro jadernou bezpečnost Ministerstva energetiky USA, Michael Lutton, tehdy prohlásil, že kvalifikační letové testy ukázaly, že konstrukce modelu B61-12 splňuje systémové požadavky.

Důkladná modifikace

B61 je hlavní termojadernou zbraní strategických jaderných sil USA. Dvanáctá modifikace bomby se vyvíjí speciálně jak pro strategické bombardéry, tak i pro letadla taktického letectva. Předpokládá se, že B61-12 nahradí atomové bomby 3., 4., 7. a 10. verze, které jsou součástí výzbroje amerického vojenského letectva. Zdokonalen byl trup a zaměřovací systém. Síla bomby zůstala stejná – kolem 80 kilotun.

Předpokládalo se, že novou zbraň začnou američtí vojáci dostávat na jaře 2020 a bude rozmístěna na evropských základnách.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9FVU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický prezident Donald Trump zrušil tajné setkání s afgánským prezidentem a Tálibánem   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:18:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump napsal 7. září na Twitteru, že podle plánu se měl 8. září setkat s afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním a zástupcem Talibánu v táboře David. Ale mírové rozhovory byly zrušeny kvůli útoku v Kábulu.

„Pokud nesouhlasí s příměřím během těchto velice důležitých mírových rozhovorů a zabijí 12 nevinných lidí, pak zřejmě stejně nemají sílu na to, aby vyjednali smysluplnou dohodu," napsal Trump na Twitteru. Radikální hnutí obvinil, že pomocí útoku na nevinné lidi chce pouze „zlepšit svou vyjednávací pozici".

Americké ministerstvo obrany dřív uvedlo, že při výbuchu, ke kterému došlo v Kábulu 5. září, byl zabit americký voják.

Zvláštní zástupce americké vlády pro afghánské záležitosti Zalmay Khalilzad 1. září uvedl, že v Dauhá skončilo deváté kolo vyjednávání mezi zástupci USA a afghánského Tálibánu a obě strany se chystají dosáhnout dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Islámábádu proběhl třetí dialog ministrů zahraničí Číny, Afghánistánu a Pákistánu   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:17:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
7. září se v pákistánském Islámábádu konal třetí dialog ministrů zahraničí Číny, Afghánistánu a Pákistánu. Dialogu se zúčastnili člen čínské Státní rady a ministr zahraničí Wang Yi (Wang I), afghánský ministr zahraničí Salahuddin Rabbani a pákistánský ministr zahraničí Mahmood Hussain Qureshi.

Wang Yi uvedl, že díky řadě mechanismů, včetně strategického dialogu, jednání o boji proti terorismu a dialogu pro pragmatickou spolupráci, se Číně, Afghánistánu a Pákistánu podařilo dosáhnout řady důležitých shod a pozitivních výsledků ohledně posílení vzájemné důvěry a podpory spolupráce. Situace v jižní Asii prochází v současnosti zásadními a složitými změnami. Mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Tálibánem dosáhly pozitivního pokroku. Afghánistán čelí velké příležitosti pro dosažení míru a usmíření. V současném světě jsou ale na vzestupu unilateralismus, protekcionismus a obchodní šikana, které ohrožují a zpochybňují zájmy rozvojových zemí.

Wang Yi poukázal na to, že Čína, Afghánistán a Pákistán jsou blízcí sousedé a jejich společným přáním je udržovat mír a stabilitu v regionu, podporovat výstavbu Pásma a stezky, posilovat vzájemné spojení v tomto regionu, dosáhnout udržitelného rozvoje a zlepšovat život svých lidí. Tři země by měly podporovat mírový proces v rámci afghánského národního smíření, urychlit pragmatickou spolupráci mezi třemi zeměmi a společně bojovat proti terorismu.

Ministři zahraničí těchto tří zemí se shodli na podpoře mírového procesu v rámci afghánského národního smíření pro trvalý mír a stabilitu v Afghánistánu. Tři země budou spolupracovat s mezinárodními finančními institucemi včetně Světové banky při provádění projektů na podporu propojení mezi třemi zeměmi. Tři ministři se také dohodli na tom, že čtvrtý dialog ministrů zahraničí tří zemí se bude konat v roce 2020 v Číně.

Po dialogu svolali ministři tří zemí společnou tiskovou konferenci a vydali společné prohlášení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Konec bílé Ameriky je zajištěn   
Pridal tk Pondělí 09 září 2019 - 04:15:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdá se, že Západ ve všech ohledech uhání ke svému konci. Vláda zákona je mrtva, demokracie se změnila v podvod a státům vládnou oligarchie. Cokoliv se dělá, dělá se ve prospěch zorganizovaných zájmových skupin a nic se nedělá pro lid. Putin nedávno prohlásil: "Vedoucí role Západu končí". A není skutečně nic pravdivějšího: https://www.rt.com/news/468112-putin-g7-india-china/

Brookingova instituce je neoliberální, neokonzervativní a zaručeně nerasistický "thinktank", jehož člen W.M.Frey nedávno napsal: "Poslední sčítání obyvatel prokázalo, že bílých Američanů mladších 15 let je už v populaci méně než polovina. A ubývá jich v populaci nejen procentuelně. V letech 2010 až 2017 počet amerických dětí bílé pleti poklesl o 2,2 milionu. A bílá populace Ameriky poklesla z 80 procent v roce 1980 na 60 procent v roce 2018.

Současný průměrný věk Američanů evropského původu je 43,6 roku, průměrný věk hispánců je 29,5 roku a průměrný věk tzv. multikulturních občanů je 20,7 roku. A v průběhu posledních sedmi letech více Američanů evropského původu zemřelo, než se jich narodilo.

A tak se člověku dere na jazyk otázka, píše Frey. Dostane se i bílé americké menšině jednou dobrodiní pozitivní diskriminace?"

Zdroj: google - P.C.Roberts - The End of White America is now assured

Vybral a přeložil lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2051 sec,0.0615 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,793kB