Pátek 06 září 2019
Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 04:29:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z žádných zpráv v západních sdělovacích prostředcích se nedozvíte, tedy alespoň do doby publikování tohoto článku, že hudebník Roger Waters se chystá zahrát kultovní píseň od skupiny Pink Floyd „Wish You Were Here“ před úřadem britské ministryně vnitra Priti Patelové, neboť chce tímto způsobem upozornit na pronásledování zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho.

Na začátku letošního roku miliardář Richard Branson uspořádal v Kolumbii, poblíž hranic s Venezuelou, koncert „Live Aid“ s údajným cílem pomoci lidem Venezuely. Ve skutečnosti byla tato senzační akce pouhá lest, která měla za cíl podpořit naprosto falešné zprávy o tom, že prezident Maduro zablokoval hraniční mosty a odmítá veškerou zahraniční pomoc. Finanční prostředky, které byly tímto způsobem vybrány, nakonec zpronevěřila opoziční skupina, podporovaná Trumpem, v jejímž čele stála americká loutka Juan Guaidó. Cílem této opoziční skupiny byla změnu režimu ve Venezuele. Britská masmédia se však v souvislosti s tímto příběhem zachovala naprosto šíleně. Každé slovo v této větě odkazuje na různé zprávy o tomto koncertě z hromadných sdělovacích prostředků v samotném Spojeném království. A to byl koncert na druhé straně planety, zatímco akce na podporu Assangeho se bude konat v Londýně, přímo před úřadem přední britské političky, a navíc ho bude pořádat jeden z největších britských rockových hudebníků všech dob.

Tato nesrovnalost vám objasní vše, co potřebujete vědět o takzvaném „svobodném tisku“ v západní společnosti, a také o západní společnosti samotné.

Ruská média o tom píšou. Turecká média o tom píšou... A kde jsou západní média?

„Wish You Were Here“: Roger Waters z Pink Floyd uspořádá manifestaci před britským ministerstvem vnitra.

Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident, což v dnešní době znamená, že jste pouze tak svobodní, jako je Julian Assange. Dokud budete žít ve společnosti, kde může vzniknout kampaň, koordinovaná více vládami, s cílem zavřít novináře po zbytek jeho života na základě falešných obvinění, protože odhalil americké válečné zločiny, nejste svobodní a neměli byste souhlasit s tvrzením, že jste.

Staré přísloví „činy mluví hlasitěji než slova“ s lidmi rezonuje, protože slova mohou lhát, zatímco činy nikoli. A zatímco miliony si vydělávající odborníci z miliardářských médií nás neustále ujišťují, že žijeme ve svobodné společnosti, z jednání lidí, kteří nad námi mají oficiální i neoficiální moc, lze poznat, že ve skutečnosti žijeme ve společnosti, která mučí a vězní disidentské novináře za to, že sdělují nepříjemnou pravdu.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o naší společnosti mnohem více, než schválené příběhy a zprávy, které nám jsou předkládány:

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o skutečné funkci hromadných sdělovacích prostředků. Nesrovnalosti mezi zprávami sdělovacích médií ohledně benefiční akce, uspořádané pro Assangeho, a propagandistické akce Richarda Bransona, zaměřené na změnu režimu, jsou jen jedním z mnoha, mnoha příkladů, kdy bychom mohli diskutovat o způsobu, jak tato média spolehlivě překrucují zpravodajství ve prospěch agend, které se „náhodou“ shodují se zájmy CIA a ministerstva zahraničí USA. Pokaždé, když se na titulní stránky dostanou zprávy o vážné situaci Assangeho, sociální média se rozzáří modrými značkami a ambiciózní aspiranti o Assangeovi zveřejňují vtipné poznámky ve snaze ukázat provozovatelům miliardářských médií, jak daleko jsou ochotni zajít kvůli zachování současného status quo. Jsme ubezpečováni v tom, že masmédia nám hlásají pravdu o tom, co se děje ve světě, ale skrze činy vidíme, že je to přesně naopak.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o zákonitostech impéria. Assange byl odvlečen z velvyslanectví a uvězněn díky zcela zřejmé spolupráci mezi USA, Velkou Británií, Švédskem, Ekvádorem a Austrálií, přestože všichni předstírali, že jednají jako samostatné, suverénní národy zcela nezávisle na sobě. Švédsko předstíralo hluboké znepokojení nad nepodloženým obviněním ze znásilnění, Spojené království předstíralo, že je hluboce znepokojeno porušením kauce, Ekvádor předstíral, že je hluboce znepokojen používáním skateboardu a hygienou kočky na velvyslanectví, USA předstíraly, že se hluboce zajímají o podrobnosti ohledně toho, jak Assange pomohl Chelsea Manningové zakrýt stopy, Austrálie předstírala, že je také příliš znepokojena, neboť ctí suverénní záležitosti těchto zemí, takže nebude jednat ve prospěch svého občana. To vše se propojilo v jednom směru, takže to dnes náhodou vypadá tak, jako kdyby byl uvězněn novinář za publikování faktů. Stále vidíme stejnou dynamiku, ať už se jedná o vojenské intervence, obchodní dohody nebo kampaně, zaměřené na utváření příběhů, proti vládám, které nejsou v souladu s těmito agendami.

Perzekuce Juliana Assangeho vypovídá o druhu společnosti, ve které skutečně žijeme. Již od raného dětství jsme zaplavováni pozitivně znějícími slogany o svobodě a demokracii, které, jak nám tvrdí, se musí rozšířit všude na Zemi - a to s takovou silou, jak to bude nutné, i když budeme muset všechny zabít. Ve skutečnosti žijeme ve společnosti, která je utvářena ze lží a vedou ji lháři, kteří za cenu násilí pronásledují všechny, kdo odhalí pravdu. Tito lidé jsou vaši utlačovatelé. Tito lidé jsou vaši vězeňští strážci. Z jejich pohrdavých úšklebků poznáte, že jste svobodní zpoza vězeňských mříží, a že s vámi zatočí, pokud nebudete souhlasit.

To se musí změnit.

Caitlin Johnstone

A Society Is Only As Free As Its Most Troublesome Political Dissident vyšel 2. září 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8018-spolecnost-je-pouze-tak-svobodna-jako-jeji-nejproblemovejsi-politicky-disident.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Očekávejme puč   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 04:23:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hysterická reakce celé opozice, na návrh Dr. Šarocha na zastavení trestní trestního stíhání premiéra Babiše a volání po zásahu ze strany Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ukazuje, že pečlivě připravovaný puč proti premiérovi se zadrhl a opozice volá o pomoc.

Chvilky budou mobilizovat a chtějí si stůj co stůj vynutit soud a nepochybně svržení minimálně Babiše. To trestní stíhání je přece právě proto, aby se ho zbavili, protože jinak nemají absolutně šanci dosáhnout toho, aby ho někdo po příštích volbách z řad dnešní opozice vystřídal. Čísla jsou jasná, jejich vývoj také a v situaci, kdy byla i dotace vrácena a státu nevznikla ani koruna škody, i v případě soudního řízení, preference Andreje Babiše by stoupaly.

Mimochodem, to že nikdo jiný ho nemůže vystřídat premiéra, není jen z mé hlavy. Pravicový politolog z CEVRO Daniel Kunštát, který jinak píše i časté kritické články na prezidenta i premiéra, včera na portálu info.cz podal naprosto precizní rozbor, že současná opozice prostě zákonitě premiéra Babiše vystřídat nemůže. Nebude mít na to počty…

Ale ještě dál… Jakoby lidé zapomínali v jaké zemi žijeme. To není demokracie. Ne, ne, přátelé. V žádné jiné evropské zemi tak razantně a brutálně, policie, státní zástupci či vrcholní soudci, zejména Ústavní soud neměnily obvyklý demokratický průběh. Zdá se, že to zapomínáme.

Vzpomeňme si na případ Kubiceho. Znovu hrozilo, že bude ODS Paroubkovou ČSSD poražena, a tak bývalý taxikář, jinak šéf protikorupční jednotky za pomocí pravicových poslanců rozpoutal tažení proti ČSSD a jeho předsedovi o jejich provázání s organizovaným zločinem. Ve vazbě končily desítky funkcionářů ČSSD, jímaných za dramatických poměrů z ministerstev. Tehdejší členku ČSSD Jourovou na letišti doslova stáhli z palubních schůdků.

Policie a státní zástupci, kteří jí šli na ruku, to brali šmahem. Média jásala, ČSSD byla o fous poražena a Topolánek se stal kýženým premiérem… Už tehdy rozdražďovali veřejné mínění tzv. investigativní novináři Kmenta i Kroupa. Taky mi v jedné z nich bylo věnováno pár stránek. Bože, co já se o sobě dozvěděl.

Možná doslova a do písmene největší ústavní puč ovšem vymyslel Pavel Rychetský, který zrušil volby do Poslanecké sněmovny, které nastaly poté, co se Poslanecká sněmovna sama rozpustila, ovšem cynické bylo, že se tak stalo podle stejného vzoru, jaký kdysi opět Pavel Rychetský coby místopředseda vlády prosadil. Umí nádherně povídat o právním státu.

A je to gauner. Zcela rozmetal politické nálady a v podstatě i rozbil politickou strukturu, zřejmě jen proto, že prostě Paroubek nebyl tím správným liberálně chápajícím potencionálním předsedou vlády za ČSSD.

A jak Ústavnímu soudu opět média, včetně celostátních deníků tleskaly…

Podíl našich médiích na policejní a justiční zvůli je zrůdný.

Je správné, že Babiš koupil některé deníky…Ne že by Dnes nebo Lidovky za něho bojovali, ale alespoň pořád nešíří fake news jako ČT či ČRO

Dalším policejně – justičným pučem bylo stíhání milenky premiéra Nečase a až násilné proniknutí do Úřadu vlády. Nikdo samozřejmě Nečase nelitoval, jeho vláda tupých škrtů a darování majetku církvím uprostřed utahování opasků byla lidmi nenáviděná. Ale ruku na srdce. Samozřejmě, že to byl další puč.

A ten poslední zažíváme nyní.

Už bezmála čtyři roky policie, státní zástupci chtějí za každou cenu dostat premiéra Babiše za katr. Opozice, která vlastně nemá žádný smysluplný program než antiBabiše se vše za celé ty roky nepodařilo dostat většinu společnosti na svou stranu. Tím jasným důvodem je i fakt, že si ob tížně člověk dovede představit, že by v této zemi byl premiérem Fiala, nebo ještě hůře Bartoš.

Přesto nastal kolaps u opozice. Šaroch je samozřejmě uplacený a opozice a chvilkaři burcují, aby Bradáčová a Zeman dostali Babiše před soud…

Ani zde nefabuluji. Státní zástupci, Bradáčová a Zeman jsou na jedné lodi s opozicí. Ta jim a dnes již i s masivní podporou nejvyšších soudních orgánů garantuje postavení nadlidí.

No, nikde jinde v Evropě není tak ohrožena politická svoboda jako u nás.

Připravuje se dokonalý policejně- justiční stát s občasnými prvky demokracie…

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrantišek Cinkl: Ministerstvo vnitra v čele s Hamáčkem likviduje demokratické principy našeho státního zřízení   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 04:04:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osobně bych nikdy před nějakými 30 lety nebyl ochoten uvěřit, čeho se v našem státě dočkám – jakých neskutečných zvráceností, jakého opovržení zdravým rozumem a jakého vymývání mozků mladým generacím.

Možná Vám neuniklo, že na Ministerstvu vnitra vznikají pod taktovkou Hamáčka dokumenty (viz blíže v přílohách), které vysloveně likvidují článek ústavy o svobodě projevu. Hamáček se spolu s policejním prezidentem Švejdarem v médiích snaží zastrašit „neposlušné“ občany od jakéhokoliv šíření kritických názorů. Je v podstatě zakázáno kritizovat islám, migraci, zločinnost menšin, nesmyslnou homopropagandu, protežování barevných ap. Vzájemné sdělování si takovýchto postojů na veřejně přístupných sítích je již trestné jako šíření „předsudečné nenávisti“. Naproti tomu Policie ČR vyhodnotila webové stránky Československé pedofilní komunity jako nezávadné.

Pikantní je také letošní schvalovací proces zákona o tajných službách, na jehož základě budeme moci být my, řádní občané, důkladněji špiclováni, abychom si nedej bože nevzali do hlavy nějaké báchorky o svobodě projevu. Zde se jako skutečný muž zachoval pouze V. Klaus ml., který jediný hlasoval proti, zatímco velkým zklamáním byli poslanci SPD, kteří se „hrdinně“ zdrželi hlasování. To je hodně zvláštní, nemyslíte?

Státu však nevadí veřejné průvody úchylů ani urážení prezidenta ČR vedením škol, ani využívání školní mládeže pro politické účely. Například po mé žádosti o odvolání ředitele teplického gymnázia Bergmana poté, co prohlásil, že nechá obrazy prezidenta zahrabat do kompostu, dostal Bergman od krajských zastupitelů nadstandardní roční odměnu.

Jinou zajímavostí je mapka „Míra svobody“ ve Školním atlasu světa od Kartografie Praha (4. vydání, str. 42-43 dole), kde je například dnes povinně zatracované Rusko uvedeno jako absolutně nesvobodný stát (na stejné úrovni jako Angola, Rwanda či Somálsko), zatímco bývalá JAR (dnes Jižní Afrika), ve které černoši vraždí bílé farmáře a vyvlastňují jejich půdu, je mapkou hodnocena jako stát s nejvyšší mírou svobody. Podkladem k této mapce určené českým dětem jsou překvapivě údaje získané od americké neziskové organizace, která je obecně kritizována za proamerickou zaujatost. Všechny ideologické nechutnosti, dekadentní projevy či destrukční zákony v naší společnosti už nelze běžným výčtem ani obsáhnout.

Nejdříve jsem měl v úmyslu sepsat a podat ústavní stížnost na potlačování svobodného projevu (viz příloha). Bohužel poplatek 40 tisíc Kč za povinného advokáta byl pro mě přeci jen velké sousto s přihlédnutím k prognóze absolutního neúspěchu. Protože jak by mohl tento ústavní soud rozhodnout ve prospěch zdravého rozumu, když nedávno určil dva muže za biologické rodiče dítěte? Nebo když rozhodl, že v hotelu Brioni nedošlo k žádné diskriminaci ruských hostů? Jako gesto občana by i neúspěšná ústavní stížnost byla dobrý počin, ale pro běžného člověka je to příliš drahý špás. Namísto toho jsem tedy alespoň napsal otevřený dopis, ve kterém jako řadový občan zasílám prezidentu republiky žádost o zásah proti narůstající nesvobodě. Je to vlastně legální podnět směřovaný k nejvyššímu státnímu činiteli, pro kterého by případný impuls Ústavnímu soudu nebyl problém.

Skutečně nastupuje doba absolutní totality zaměřené proti zdravému rozumu a přirozenému pudu sebezáchovy, proti české rodině a všemu národnímu. Neměli bychom to dovolit, jinak ztratíme svůj životní prostor. Blíží se totiž závěrečná část Orwellovy knihy Farma zvířat: politici už začínají být od orwellovských prasat k nerozeznání.

Možná se někdo ptá, co vlastně může proti narůstajícím tlakům shora občan sám udělat? Moc toho není. Nejsnadnějším projevem občanského odboje je vždy vyslovení syrové pravdy kdekoliv a před kýmkoliv. Použiji své oblíbené rčení: prostě nahlas říct, že císař je nahý. Nenechat si implantovat do mozku autocenzuru. Zatím to ještě jde a takový postoj nevyžaduje mnoho odvahy, ale jak dlouho? Naší největší slabinou je pohodlná laxnost a poraženectví. Tristní situace ve společnosti pak mohou – jak vidíme na případu akcí Milionu chvilek – využít skupiny, které by podle mého názoru rády pod rouškou záchrany demokracie nastolily ještě větší teror, než nám hrozí od naší současné vlády. Situace se tím stává nepřehlednou a občan vymezující se proti vládě může budit nesprávný dojem, že podporuje mnohopohlavní sluníčka z Milionu chvilek.

Přesto prosím denně vezměme každý alespoň malé zrníčko písku a vhoďme ho do ozubeného soukolí nynější dekadentní totality. Stroj se sice nezastaví, ale jistě zpomalí otáčky a zkrátí se jeho životnost.

Pokud jste dočetli až sem, upřímně Vám děkuji za Váš čas. Pokud můj článek přepošlete svým přátelům, vhodíte právě takové zrníčko písku do soukolí.

Současným estébákům a jejich pomahačům tímto vzkazuji jedno: Dojde na vás a dříve či později sami ochutnáte svou vlastní medicínu.

František Cinkl, Teplice

Přílohy:

č. 1: kopie dopisu „Žádost o zásah proti ohrožení svobody projevu ze strany Ministerstva vnitra“ včetně dokladů o odeslání a převzetí

č. 2: návrh ústavní stížnosti „ÚSTAVNÍ STÍŽNOST podle § 72 zák. 182/93 Sb. NA OHROŽOVÁNÍ ÚSTAVNÍ SVOBODY PROJEVU (podle čl. 15 a čl. 17 Listiny základních práv a svobod) ze strany vlády ČR“

https://narodnidemokracie.cz/wp-content/uploads/2019/09/celý-text-emailu-k-odeslání.pdf

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/frantisek-cinkl-ministerstvo-vnitra-v-cele-s-hamackem-likviduje-demokraticke-principy-naseho-statniho-zrizeni/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraha má sochu masového vraha. A proč to nevadí?   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:50:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeští politici měří dvojím metrem. Proč vadí osvoboditel, ale nevadí masový vrah? Ano, je to o politice a licoměrnosti.

Historická pravda, o níž se moc nemluví

Všimli jste si, vážení čtenáři, kolik je v naší republice nejednoznačných pomníků? A v Praze? Naše hlavní město má solidní množství pomníků, které mohou a určitě ještě budou vyvolávat nevoli. Stačí si počkat, až k tomu bude politická vůle, nebo se nějaký aktivistický starosta bude chtít proslavit.

Co když nějakého komunálního politika ze strany, která má své období slávy dávno pryč, popadne rapl? Tak to sousoší alegorie Plynárenství může být nařknuto z propagace plynovodu Nord Stream 2. A co pomník Sbratření ve Vrchlického sadech? Rudoarmějec se na něm vášnivě objímá s československým partyzánem. Pššt. Ani slovo před Kolářem.

Ale nehrozte se. Nebudeme tu psát opět o soše osvoboditele Koněva, ze kterého média hlavního proudu udělali krvopijce. Míříme jinam, víc doprava. I když kauza by se mohla zdát jako podobná.

Víte, že Praha pomníkem slaví masového vraha? Zkuste uhádnout, o koho jde z následujících citátů.

„Jsem jednoznačně pro, abychom proti necivilizovaným kmenům nasadili jedovatý plyn.“ Anebo „postupovali jsme systematicky, vesnici po vesnici, a ničili jsme domy, zasypávali jsme studně, vyhazovali do povětří věže, poráželi velké stromy dávající stín, pálili jsme obilí a rozbíjeli rezervoáry při trestném ničení. Všechny příslušníky kmenů jsme usmrcovali oštěpy nebo mačetami.“

Tipujete, že jde o nějakého představitele Třetí říše? Samá voda. Že to je nějaký africký šílenec? Ne. Jde o výroky sira Winstona Churchilla. Ten první pronesl v roce 1921 v roli ministra kolonií, když potlačoval odpor v Brity ovládané Mezopotámii, tedy Sýrii a Iráku. Plyn chtěl nasadit dokonce proti bolševickému Rusku.

Druhý citát je starší, z roku 1897 během Churchillova působení v armádě. Jako mladý důstojník se zúčastnil bojů v severozápadním pohraničí Britské Indie proti paštunským kmenům. Jinak řečeno v dnešním Pákistánu.

Churchillova odvrácená strana života byla opět odhalena loni na jaře, když se v kinech objevil životopisný film o slavném britském premiérovi. O jiném krvavém Churchillovi psaly americké noviny The Washington Post.

Slyšíte ten dusot tenisek po dlažbě? To starosta Prahy 6 běží do Prahy 3, aby k pomníku Winstona Churchilla přidělal tabulky o jeho zločinech. Ale ne, vážení čtenáři, to byl jen vtip. Nikdo nikam nepospíchá. Dvojí metr.

Alena Novotná

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWTO může padnout za oběť konfliktu USA s Čínou   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:43:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína žalovala USA u WTO. V Pekingu tvrdí, že nová cla Trumpovy administrativy porušují pravidla této organizace. V prohlášení čínského ministerstva obchodu se praví, že Čína hodlá pokračovat v otevřené politice a hájit své zájmy v důležitých vícestranných mezinárodních sférách.

Je to již třetí žaloba ohledně cel, kterou Čína proti USA podala. Postoj Pekingu je v této otázce jednoznačný. Členské státy WTO mají řešit vznikající obchodní spory v rámci příslušných procedur stanovených touto organizací. Každá země má tedy v případě poškození jejích zájmů jiným státem, obchodním partnerem, právo podat na něj žalobu u WTO. Jednostranné zavedení cel a dalších omezení je přímým porušením základních norem a pravidel WTO.

USA ale trvají na tom, že žádná pravidla WTO neporušují. Ve Washingtonu tvrdí, že se zavedení cel na čínské zboží konalo v rámci opatření na ochranu společenské morálky. Pravidla WTO skutečně povolují zavedení jednostranných překážek ve výjimečných případech: proti hernímu byznysu, televiznímu vysílání, apod. Neexistuje však precedent, aby cla kvůli ochraně společenské morálky platila pro celý obrat zboží mezi dvěma státy.

USA odůvodnily svůj postoj následovně: Peking si prý dlouhá léta nelegálně přisvojuje americké technologie. Stát přitom aktivně financuje byznys, aby vychoval „národní šampiony“. V důsledku této politiky, tvrdí Washington, si Peking uměle zajišťuje konkurenční výhody pro čínskou produkci. Víc než to, použití amerických technologií dává USA do předem nevýhodného postavení a ohrožuje národní bezpečnost.

Zavedení cel je proto odůvodněné a dá se považovat za „opatření na ochranu společenské morálky“. USA prohlašují, že obchodní spor vypukl po vyšetřování americké strany v rámci článku č. 301 Obchodního zákoníku USA. Problémy ekonomických vztahů mezi Čínou a USA proto přesahují rámec kompetence WTO, což znamená, že akce USA neporušují žádná pravidla této organizace.

Agentura Nová Čína píše, že Čína podala žalobu u WTO, aby čelila obchodnímu protekcionismu a jednostranným aktivitám USA. V této situaci má Čína velké šance na výhru. Protože, obsadí-li WTO proamerický postoj, vytvoří to precedent schválení organizací obchodního protekcionismu jako způsobu ochrany společenské morálky. A tak přestane WTO plnit svoji původní funkci liberalizace světového obchodu a ochrany před obchodními překážkami. Ale i když Čína spor vyhraje, mohou USA prostě ignorovat rozhodnutí WTO. Tato organizace nemá totiž žádné legitimní nástroje na přinucení, řekl Sputniku profesor čínského výzkumného střediska WTO na Univerzitě mezinárodní ekonomiky a obchodu Li Siji.

„Pokud jde o americký unilaterismus, má Čína z právního hlediska dost závažné důvody. A celkem dobré šance na vítězství. Ale hlavní problém spočívá v jiném. Dokonce když Čína vyhraje spor, budou to USA plnit? Mechanismus urovnání sporů v rámci WTO neobsahuje donucovací opatření. Takže USA to mohou prostě ignorovat. Myslím, že budou USA plnit rozhodnutí WTO, nebo ne, závisí nejspíš na výsledku dvoustranných jednání mezi ČLR a USA. I přesto, že pravidla WTO jsou do jisté míry povinné, postoj USA však v této otázce závisí na výsledku obchodních jednání a na poměru vlastních výhod a ztrát. Dokáže-li Čína přesvědčit USA a bude to pro ně výhodné, stejně tyto tarify zruší. Tohle je klíčová otázka,“ poznamenal expert.

CGTN píše, že Čína nemá velké naděje na to, že žaloba u WTO dokonce v případě vyhovění pomůže uhasit obchodní válku mezi dvěma státy. Z procesního hlediska mohou USA snadno sabotovat rozhodnutí WTO. Například prostě podat odvolání. V apelačním orgánu WTO ale dnes mají pouze tři soudce ze sedmi. Nové arbitry se nedá zvolit, poněvadž USA zavrhují kandidatury navržené jinými stranami. Tři soudci je minimální počet expertů potřebný k projednání apelací. V případě odchodu jednoho z nich bude činnost apelačního orgánu ochromena. Přitom jednomu soudci vyprší v prosinci pravomoci. Takže USA mohou protáhnout posouzení čínské žaloby na neurčitou dobu.

Proces projednání čínské žaloby proti USA výrazně ilustruje dnešní neschopnost WTO překonat obchodní problémy mezi státy. Lídři G20 již mluvili na summitu v Ósace o nutnosti reformování organizace. V závěrečné deklaraci summitu se praví, že země potvrzují podporu reforem WTO za účelem zdokonalení jejích funkcí. Přitom Čína již v květnu podala své návrhy na reformování organizace, řekl Li Siji.

„Myslím, že otázka spočívá v tom, budou-li udělány jisté změny v normách WTO, budou-li mít povinnou povahu, aby USA musely změnit své chování. Když se to nestane a pravidla WTO nebudou povinná, USA budou moci jednat podle vlastního uvážení. A dokonce bez ohledu na zákonodárný aspekt, prostě na základě politiky a ekonomiky mohou jejich příklad následovat také jiné státy.

Protože bez zákonodárných omezení není uplatnění způsobů, k nimž se uchylují USA, moc ztrátové. Takže není vyloučeno, že v dnešní situaci všeobecného protekcionismu a populismu bude tato praxe rozšířena všude.

Nehledě na dnešní konsultace Číny a EU a na to, že v EU nejsou takoví zarytí adepti protekcionismu jako v USA, existuje možnost podobných rozhodnutí ze strany EU v některých průmyslových odvětvích. Takže otázka reformování WTO je velmi aktuální. Čína předložila již v květnu své návrhy v oblasti reforem WTO. Praví se v nich zejména, že máme čelit unilaterismu a protekcionismu, vypracovat nová pravidla a příslušné nástroje, které by umožnily zabránit některým zemím v politice protekcionismu a v použití jednostranných opatření,“ zdůraznil expert.

Nynější čínská žaloba u WTO je vlastně ještě jeden způsob učinit na světové aréně prohlášení o svém nesouhlasu s americkou obchodní politikou. USA mají podle pravidel WTO 60 dní na urovnání sporu. Nepodaří-li se rychle překonat problém, pak, jak svědčí zkušenost, může tento proces trvat několik let. Čína například podala žalobu u WTO v roce 2012, když USA zavedly kompenzační cla na řadu druhů čínského zboží. Definitivní rozhodnutí přijal apelační orgán až za sedm let: přiznal, že Čína má právo na zavedení odvetných cel.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9E6U

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNorská statistika: Děti migrantů páchají více trestných činů než rodiče   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:38:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle norské Pokrokové strany to napovídá, že k integraci nedochází automaticky a Norsko musí „více vyžadovat“ řešení tohoto problému. Polévání migrantů penězi a službami nepomáhá.

Nedávná studie provedená společností Statistics Norway, kterou si objednala norská Pokroková strana, ukázala, že děti imigrantů páchají více trestných činů než jejich rodiče (první generace imigrantů).

Podle čísel organizace Statistics Norway, muži v Norsku narození do rodin Somálců páchají ve věku 15-35 let 4,6krát tolik násilných trestných činů. U mužů s iráckými kořeny je to 4krát tolik. Podobné výsledky jsou vidět u marockých Norů (3,2), tureckých Norů (2,8) a pákistánských Norů (2,4).

„Existují o mnoho vyšší počty mezi imigranty u jistých druhů trestných činů, jako je zneužívání v blízkých vztazích. A o dost méně u jiných druhů, například zpronevěry,“ řekl novinám Aftenposten Sigmund Book Mohn ze společnosti Statistics Norway.

Od roku 2015 do roku 2017 bylo celkově 443 lidí obviněno ze „zneužívání v blízkých vztazích“, včetně domácího násilí. Ze 443 případů bylo 185 imigrantů, což je známkou dramaticky vysokých počtů.

„Musíme zastavit to zamlčování,“ prohlásila představitelka Progresivní strany a bývalá ministryně pro integraci Sylvi Listhaug.

Podle jejích slov a slov mluvčího Progresivní strany pro integraci Jona Helgheima to znamená, že „k integraci v průběhu času automaticky nedochází“.

„Není to tak, že když je budete polévat penězi a službami, což Norsko dělá dobře, tak to řeší problém. Musíme více vyžadovat a lépe sledovat, zdali mají integrační opatření nějaký vliv,“ prohlásil.

Předchozí zpráva společnosti z roku 2017 poukazovala na vysoký počet migrantů z určitých zemí a oblastí kriminálních činů. Jednalo se o migranty z Kosova, Somálska, Iráku a Íránu, kteří se odlišovali vysokou měrou kriminální statistiky v období mezi lety 2010 až 2013. Zpráva také ukázala, že druhá generace migrantů má obecně ještě větší sklony k páchání trestných činů ve srovnání s jejich rodiči, výjimkou byly děti utečenců.

Masová migrace do Norska nabyla velkých počtů v předchozích desetiletích. Podíl migrantů v celkové společnosti rapidně vyrostl. V současné době má asi 17 % Norů kořeny v zahraničí.

Zdroj: Statistics Norway

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRůzné hongkongské kruhy vyzvaly občany, aby řekli „ne" násilí   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:33:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kancelář čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa nedávno vyzvala vládu Zvláštní administrativní oblasti Hongkong a různé společenské kruhy, aby dál podporovaly shodu a udělaly skutečné kroky pro „zabránění násilí a obnovení pořádku". První předsedkyně hongkongské legislativní komise Rita Fan Hsu Lai Tai a člen Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ) Tam Yiu-chung s tím vyjádřili souhlas a vyzvali hongkongské občany, aby se oddělili od násilníků a chránili uspořádání „Jedna země, dva systémy".

První předsedkyně hongkongské legislativní komise Rita Fan Hsu Lai Tai ostře odsoudila nedávné násilí v Hongkongu. Domnívá se, pokud bude násilí pokračovat, naruší to hongkongskou prosperitu a klid, a Hongkong bude čelit nejvážnější situaci.

Kancelář čínské Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa vyjádřila naději, že hongkongští občané odliší mírovou demonstraci a shromáždění od násilných zločinů a výzev pro uspořádání „Jedna země, dva systémy". Rita Fan Hsu Lai Tai s tím souhlasila.

Člen VSLZ Tam Yiu-chung zdůraznil, že je velmi důležité odlišit demonstranty od násilníků a zabránit násilí, doufá, že hongkongští občané se co nejrychleji oddělí od násilníků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFake news Deníku N   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:31:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včerejší vystoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana před kamerami přineslo kromě dalšího možného budování pozice budoucího prezidentského kandidáta dvě podstatné nové informace.

Zaprvé, v případu Čapího hnízda ještě nedošlo k rozhodnutí.

Zadruhé, únik informací o opaku do Deníku N by měl řešit městský státní zástupce. Zeman se vyhnul upřesnění důvodu, proč byla uniklá informace ve skutečnosti špatná. Deník N napsal, že státní zástupce Jaroslav Šaroch „zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše,” což včera Zeman vyvrátil.

Deník N je soukromé médium a stejně jako Seznam TV v případu s Andrejem Babišem mladším může mít pro své jednání komerční důvody. To ale neplatí a nesmí platit u veřejnoprávních médií.

Česká televize i Český rozhlas nadále odkazovaly na „sólokapra” Deníku N dávno poté, co bylo jasné, že není pravdivý. Za velkou část zmatků z tohoto týdne nesou odpovědnost veřejnoprávní média.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C. Roberts: Oficiální příběh o pádu budovy č. 7 WTC leží v troskách   
Pridal tk Pátek 06 září 2019 - 03:24:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýství na Univerzitě Aljašky vedený Dr. Hulseymem, Dr. Quailem a profesorem Xigoem spolu s vědci nanjingské Univerzity technologie a vědy vydali 3. září tohoto roku konečný nález svého čtyřletého studia pádu budovy č. 7 Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Toto je tedy první vědecký výklad pádu této budovy, jehož závěr zní takto:

"Hlavním závěrem naší práce a výzkumu je na rozdíl od závěrů NIST (National Institute of Standards and Technology), a soukromých firem ten, že pád budovy č. 7 byl globálním selháním, zahrnujícím selhání všech sloupů v budově a to všech téměř ve stejném okamžiku. Čili že šlo o selhání simultánní".

Všimněme si nyní tří věcí:

Zaprvé: trvalo téměř 18 let než došlo ke skutečně vědeckému vyšetření destrukce budovy, z niž byli a jsou až dosud obviněni muslimští teroristé.

Zadruhé: jediným vysvětlením pro "selhání všech sloupů v budově a to všech téměř ve stejném okamžiku" je řízená demolice.

Zatřetí: takovýto nález se nikdy neobjevil v našich prostitujících se médiích.

Řečeno jinak: tato studie je už dnes určena spíš pro jámu pamětnici než pro cokoli praktického. Ale ukazuje, jakým způsobem nás Matrix ovládá, a dokazuje, že smyslem tisku a televize není dnes nic jiného, než naprogramovat nás tak, abychom lhostejně přijímali to, co se nám předkládá. A my všichni, kteří sedíme před televizory a sledujeme program televize NPR, či čteme noviny podobné úrovně, jsme těmito médií programováni tak, abychom se stali nepřemýšlejícími automaty.

Všimněme si však též čehosi pozitivního. Jde o rezoluci hasičského sboru obvodu Hunson a Franklinova náměstí, to je obvodu, kde se budovy WTC nacházely. Praví se v ní: "Zatím všechny důkazy v této naší rezoluci uvedené demonstrují tu skutečnost, že už předem do budov WTC uložená zápalná zařízení a výbušniny - a nikoli tedy jen letadla - způsobily destrukci tří budov WTC a ukončily životy lidí, kteří se v těchto budovách nacházeli. Oběti 11. září jakož i jejich rodiny stejně tak jako všichni obyvatelé New Yorku i všichni občané USA si zaslouží, aby zločiny spojené s útokem 11. září byly do nejmenších podrobností vyšetřeny. A viníci potrestáni".

Vybral a přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2283 sec,0.0829 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,582kB