Čtvrtek 05 září 2019
Předsudečná nenávist, absence samostatné zahraniční politiky a bezalternativní řešení: Nejzajímavější momenty programu Trikolory   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 11:52:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Václav Klaus mladší na půdě Parlamentu zveřejnil program svého hnutí Trikolora. Vychází z tezí „Bohatství vzniká z práce“, „Braňme normální svět“ a „Obrana národní demokracie“.

Nachází se v něm ale i několik politicky "nekorektních" vyjádření. Jedním z nich jsou i slova o zahraniční politice České republiky.

Program, který zveřejnilo hnutí Trikolora na svých internetových stránkách, v sekci o zahraniční politice, kterou v tomto politickém subjektu garantuje bývalý prezident Václav Klaus, hovoří neuspokojivém stavu ve sféře zahraniční politiky.

„Česká republika dlouhodobě postrádá samostatnou, suverénní a sebevědomou zahraniční politiku, která by vycházela z vlastních, národních (státních) zájmů. Česká republika v předchozích desetiletích spíše pasivně akceptovala řešení a rozhodnutí, která velmi často nerespektovala či byla dokonce v konfliktu s národním zájmem, a podřizovala se jim,“ píše Trikolora ve svém programu s tím, že odmítá takzvaná „bezalternativní řešení“.

„Chceme pěstovat nadstandardně dobré vztahy k historicky a kulturně blízkému Rakousku,“ dodává Trikolora.

Dlouhotrvající mír na evropském kontinentu hnutí připisuje NATO a vazbám na Spojené státy americké. Upozorňuje ale na to, že aliance musí věnovat více pozornosti teritoriální obraně a mimo euroatlantickou zónu zasahovat pouze v „omezených a dobře zdůvodněných případech na základě platného mezinárodního práva“.

Armáda

V sekci týkající se armády se nové politické hnutí přihlásilo k závazku vydávat na armádu 2 % HDP, jak to požaduje NATO. Odmítá snahy EU v čele s Německem a Francií o vytvoření evropské armády.

Právo

V sekci věnované právu Trikolora píše, že není přijatelné, aby evropské právo mělo přednost před českou ústavou.

„Evropské právo nesmí mít přednost před naším ústavním pořádkem. Suverenita a bezpečnost našeho státu má pro nás prioritu. Nepřipustíme předávání dalších pravomocí do EU,“ píše hnutí.

Programové prohlášení rovněž tvrdí, že nový politický subjekt chce zamezit zavádění politické korektnosti do právního řádu České republiky. Specificky ukazuje na prvek takzvané „předsudečné nenávisti“.

„Zásadně nepřipustíme zavádění prvků politické korektnosti v českém právním řádu, například pokusy o právní úpravu předsudečné nenávisti,“ píše Trikolora.

„Osobám, kterým bylo uděleno státní občanství ČR, a kteří následně odjedou bojovat do zahraničí za islamisty nebo se dopustí teroristického útoku, je třeba státní občanství odebrat, byť za cenu změny Ústavy,“ stojí v sekci o trestním právu politického hnutí.

Finance

Ve věci financí se Trikolóra chce zasadit o zrušení EET. Hnutí chce finančně podporovat opatření pro boj proti masové migraci.

„Finančně podpoříme smysluplná opatření boje proti nelegální masové migraci,“ stojí v programovém prohlášení.

V dalším bodě, který má vztah k financím, se hnutí zastává české koruny. Tvrdí, že je pro zemi užitečná a bude usilovat o její zachování.

„V ekonomikách jako Řecko nebo Itálie vidíme neblahé dopady zavedení eura,“ říká program Trikolory.

Hnutí se ve svém programu také věnovalo energetice. V jejím případě říká, že je důležité, aby ČR zůstala energeticky naprosto soběstačná.

„Ideologii (a výkřiky různých zájmových uskupení) musí v energetice nahradit racionalita, fyzika a ekonomická udržitelnost,“ myslí si.

Školství

Trikolóra chce bránit „politické indoktrinaci“ žáků a studentů.

„Zabráníme politické indoktrinaci žáků a studentů ze strany státu, neziskových organizací a dalších subjektů. Ve školách se má učit myslet, nikoli „co si myslet“,“ stojí v programu politického hnutí.

Trikolora bude rovněž usilovat o zrušení povinné předškolní docházky.

Dalším zajímavým bodem například pro motoristy by mohla být snaha o zvýšení rychlosti na 150 km/h na dálnicích či „zásadní zjednodušení stavebního zákona“ pro lidi chystající se stavět si nový domov.

Prezentace programu hnutí

Hnutí Trikolora je vznikající politický subjekt, který začal vytvářet Václav Klaus mladší po skončení svého angažmá v ODS kvůli neshodám s vedením. Další významnou osobností vznikajícího hnutí je Zuzana Majerová-Zahradníková, která je rovněž bývalou členkou ODS.

Zdroj: Trikolora

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská televize natočila reportáž o skandálu se sochou maršála Koněva na Praze 6, ale starosta Ondřej Kolář zašel ještě dál!   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:45:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská televize natočila reportáž o skandálu se sochou maršála Koněva na Praze 6, ale starosta Ondřej Kolář zašel ještě dál! V dnešním rozhovoru pro média nazval maršála “masovým vrahem” a svým chováním se již dostal do hledáčku ruských tajných služeb! Reálně prý hrozí, že socha maršála Koněva bude v noci potichu odmontována z podstavce a odvezena ke sešrotování soukromému podnikateli! Radnice již má několik nabídek, dokonce i ze zahraničí! Starosta se pochlubil, že mají hromadu zájemců!

Ruská televize si konečně začala všímat událostí na Praze 6. Poté, co naše redakce ruské televizi před více jak týdnem poslala informace a materiály o situaci v Praze okolo sochy maršála Ivana Koněva, se konečně v pondělí tento týden objevil v Praze štáb ruské televize a redaktoři z elitního pořadu Vesti natočili reportáž, kterou vám přinášíme nahoře ve videu s integrovanými českými titulky. Reportáž nabízí nejen shrnutí situace, ale i rozhovor s dcerou maršála Koněva a také stanovisko ruského velvyslance v Praze.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/357895205

Ten vyjádřil údiv a podezření nad časovou shodou provokace okolo sochy maršála právě v předvečer 80. výročí zahájení 2. světové války. V reportáži zazněly rozhovory např. s Jiřím Ovčáčkem a Lubomírem Volným. Jedna z aktivistek z pondělní demonstrace u sochy říká, že se přepisují dějiny a školství se snaží měnit české děti. Je skvělé vidět v akci čtenáře a posluchače alternativy. Naše práce má proto smysl, lidé začínají chápat procesy řízení a stejně tak i systém mocenského tenzoru, se kterým lze bojovat jen z kruhu rodiny.

Jenže, situace nadále a neustále dramaticky eskaluje a v redakci začínáme mít pocit, že tohle nemá starosta Ondřej Kolář ze své hlavy, to může být klidně politická iniciativa jeho otce, případně provokační maskírovka na vystrnadění sochy z parku, protože na Praze 6 se proslýchají zvěsti o obrovské korupci na radnici v souvislosti s plánem na realizaci podzemních garáží na místě, kde dnes stojí socha.

V místech, kde se nachází památník, by měly být vjezdy do podzemních patrových garáží, samozřejmě placených, ze kterých by byl poměrně značný vývar. Jenže firma, která by tuto zakázku dostala, by možná měla ještě i jinou úlohu, které se prý mezi radními říká “OO” nebo prostě “Dvoj-óčko”. To je zkratka pro “Oslíčku, otřes se!” a mezi radními se tohle ujalo jako krycí název pro dohodnuté zakázky, ze kterých výherce vysoutěžené zakázky něco odsype stranou.

Místo sochy maršála Koněva vjezd do podzemních garáží “Autogalerie”

Dostali jsme do redakce výbušný materiál, který pochází z jedné pražské developerské firmy, která se točí okolo zakázek v Praze a z toho, co jsme pochopili, této firmě v poslední době něco nevyšlo právě na Praze 6. Materiály studujeme a velice nás tam zarazily plány na developerský projekt řešení nedostatku parkovacích míst v rámci tzv. modrých zón.

V návrhu jsou výkresy a kalkulace na vybudování podzemní galerie pro auta, kde je jeden z vjezdů situován právě v místech dnešního pomníku maršála Koněva. Pokud se ukáže, že Praha 6 opravdu zvažuje nějaký takovýto projekt s účastí soukromého kapitálu, ke kterému město bude muset dát povolení, potom by to bylo logické, proč chtějí sochu odstranit a dělají z toho politické divadlo. Součástí tohoto plánu je totiž odprodej sochy maršála Koněva soukromému majiteli, který ji odkoupí tzv. na materiál, tedy na roztavení v huti, protože bronz je slitina přibližně 85% mědi a zbytek je cín, takže někdo v tom může vidět zisk.

Jenže takový obrovský tlak na odstranění sochy není vytvořen jen kvůli výkupní ceně mědi, ani kvůli ideologické nenávisti vůči maršálovi. Dnes totiž zaznělo něco, co nám v redakci vyrazilo dech. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář v rozhovoru pro Novinky uvedl, že maršál Ivan Koněv je masový vrah. Takové výroky jsou už natolik za hranou, že se o osobu starosty začala zajímat ruská rozvědka. Důvodem je totiž podněcování nenávisti vůči Rusku ze strany starosty, což představuje bezpečnostní hrozbu pro Rusko.

Pokud se jedná o záminku pro výstavbu podzemní autogalerie, tak by to dávalo smysl, ale Rusové tomu nemusí rozumět, mohou to považovat za čistě protiruskou nenávist, která se v poslední době šíří v Evropě díky působení americké státní moci a zahraniční politiky USA, kterou vede jestřáb John Bolton. Ten je autorem výroku, že všechny ruské pomníky v Evropě jsou oslavou tyranie a Rusko nikdy Evropu neosvobodilo, ale naopak dobylo.

Kdo ve skutečnosti stojí za očkováním radnice na Praze 6 proti soše osvoboditele?

Jelikož otec starosty Prahy 6 je bývalý velvyslanec v USA a spolupracovník Evropských hodnot, existuje podezření, že těmito šílenými nápady úkoluje svého nezkušeného syna, aby se tzv. udělal v politice a získal před americkými neocony silné renomé. Jenže, největším problémem Ondřeje Koláře nemusí být lidé, kteří na něj mají vztek a píší mu vulgární emaily, ale může to být přímo někdo z jeho okolí, kdo ho úkoluje touto vysoce nebezpečnou činností, která není ničím jiným než zpravodajskou sabotáží ruských zájmů v žoldu americké státní moci, protože ten rukopis Johna Boltona je ve slovech a výrocích Ondřeje Koláře naprosto zjevně čitelný. Něco se možná ale začíná dít, protože radnice Prahy 6 v noci na dnešek odstranila lešení od pomníku, bylo to provedeno za tmy, že prý socha byla ochráněna antisprejovým nátěrem. Lešení i plachta jsou tudíž pryč.

Jenže dnešní rozhovor pro Novinky opět obsahoval neuvěřitelné útoky na maršála Koněva, výrok o tom, že je masový vrah a výhrůžky o tom, že radnice sochu může prodat, protože zájemců má opravdu hodně. A ti zájemci nejsou jenom ze sběrných surovin a z rodinného zvonařství, ale jsou i z ciziny. S radnicí ale komunikují přes českého prostředníka, takže není jisté, jestli o tom radnice vůbec ví, že by socha mohla skončit v Polsku v Muzeu zločinů komunismu ve Varšavě. Podle našich informací je jedním ze zájemců právě nákupčí tohoto muzea. Socha z Prahy by tak stála jako socha hanby v polském hanopisném muzeu, kde se vykládá o Rudé armádě, že Polsko nebylo osvobozeno od nacismu, ale bylo obsazeno okupační armádou.

Plán na odvoz sochy je již na stole, operace proběhne v noci, v pracovní den a pokud možno, až bude chladno

Na radnici na Praze 6 je dokonce již připraven plán na odvoz sochy, pokud bude vydán souhlas a povel radnice. Odvoz proběhne v noci v pracovní den, kdy lidé musí chodit brzy spát, protože vstávají ráno do práce a nepotulují se venku pozdě v noci, bude preferováno chladné počasí a zima, že se někdo nebude potloukat venku v noci a mohl by odstranění pomníku zmařit. Z právního hlediska se Praha 6 o sochu jen stará, má ji v péči, ale není jasné, do jaké míry s ní smí nebo nesmí nakládat. Pokud by byla socha prohlášena za kulturní památku, získala by socha právní a zákonnou ochranu a radnice Prahy 6 by měla svázané ruce, už by nemohla se sochou manipulovat. V zájmu ochrany sochy je potřeba vznést podnět k památkářům, aby soše udělili status kulturní památky, ministerstvo kultury pod vedením Lubomíra Zaorálka se k tomu může postavit čelem a ukázat, na jaké straně Lubo stojí, jestli má odvahu jít proti Johnu Boltonovi a jeho soldatesce z Prahy 6.

Jakmile bude pomník pryč, vyroste na jeho místě podzemní parkoviště, to je prakticky jistota. Angažuje se v tom mnoho lidí, protože pozemek a prostor je to naprosto exkluzivní a v dnešní Praze, kde panuje parkovací krize, je takový prostor doslova k nezaplacení. Parkoviště podle dokumentů, které máme k dispozici, může přijít až na 1 miliardu korun od soukromého investora, v dokumentaci se počítá se 3 až 6 podzemními placenými patry, na každém patře až 1 000 aut. Parkoviště by se nacházelo pod celým náměstím, resp. parkem a mělo by mít celkem 2 vjezdy a výjezdy.

Problém je v tom, že nejde jen o samotný pomník, ale o celý mramorový sokl a podestu, na které celý památník stojí. Socha by se mohla přemístit o několik desítek metrů dál, ale když už se má socha přemisťovat, tak radnice chce sochu rovnou odstranit a odstěhovat jinam a pryč, kde nebude vidět. Rukopis americké administrativy Johna Boltona je v tom naprosto typický a sami se zamyslete, odkud vítr fouká, když otec starosty je bývalý český velvyslanec v USA a jeho syn rovněž vyrůstal v USA. Spojení příjemného s výnosným? Dvojóčko za povolení stavby podzemní autogalerie a odstranění pomníku zlého Rusa do pryč, takové win-win řešení pro všechny zúčastněné na radnici a okolo. Situaci budeme nadále sledovat, včetně vývoje ohledně plánů na výstavbu garáží.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-ruska-televize-natocila-reportaz-o-skandalu-se-sochou-marsala-koneva-na-praze-6-ale-starosta-ondrej-kolar-zasel-jeste-dal-v-dnesnim-rozhovoru-pro-media-nazval-marsala-masovym-vrahem/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Campbell: Staro–nová rizika (2)   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:39:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
První část příspěvku pojednávala o paradoxu a příčinách konce liberalismu s krátkou zmínkou o federalismu. Obdržené reakce čtenářů, za které tímto děkuji, indikují potřebu doplnit zmínku o federalismu. Rozlišují tři formy: a)USA, Brazílie. 2) Belgie, Švýcarsko. 3) Ruská federace, jako kombinace typů a) a b). Všechny charakterizuje podíl financí a faktické moci jednotek federace na celostátních příjmech. Jejich toky řídí federální centrum. EU se snaží o kombinovanou formu federalismu, možná i novou, nikde neprověřenou. Proto stojí za to sledovat osud návrhu na federalizaci Ukrajiny. Podle mého hodnocení k federalizaci Ukrajiny nedojde. Nedojde k ní ani v EU, nebudou-li občané zle podvedeni. Proč?

Na příkladu unitárního státu, jakým je ČR (kde se všechna zásadní rozhodnutí přijímají na centrální úrovni, a jsou paradoxně na hony vzdáleny liberalismu) lze odpovědět a přesvědčivě dokázat praktickou nemožnost udržet si již tak omezenou státní suverenitu. Proto se unitární státy chovají tak, jak se chovají, a vyhýbají se otázkám liberálního typu: Co se stane a co budeme dělat ve světě konkurujících si spojenců a nově vytvořených nepřátel, rozpadne-li se EU? Nebo, stane-li se EU ještě více závislá na USA, než je tomu dnes? Bude-li se studená válka mezi USA a ČLR odehrávat v EU, jak se to rýsuje na horizontu? Jak se bude česká kotlina chovat v situaci, kdy SRN zůstane v poníženém vztahu k USA na další desetiletí, a USA se nebudou ptát, zda mohou rozmístit atomové zbraně tam nebo někde jinde? Nejde jenom o atomové zbraně, ale o již započatou válku v kosmu. Ta již v tichu začala. A představuje nová a větší nebezpečí než bomby a terorismus. Proto nemůže uškodit zamyslet se například nad aktivní účastí dvou společností SRN v projektu USA tzv. čištění satelitů.

Jaká řešení výzev spojených s válkou v kosmu můžeme očekávat, až generace sněhových vloček zaujme klíčové mocensko politické pozice a bude muset konat s utajenou a tradici oddanou elitou, které nesahá ani pod kotník? I zde je na čase pro politické strany a hnutí u moci, dříve než zcela zmizí v opozici nebo v archivu, a novice v čekárně na vstup do budov moci, včetně tzv. think-tanků začít nabízet konceptuální řešení. Ukotví-li se totiž monolog kvůli neschopnosti mladé generace vést dialog s představiteli utajené elity, světu bude vládnout globální diktatura. Je zcela jedno, na jakém principu bude založena.

Starým ani mladým se totiž již nepodaří oživit umírající hospodářský a politický systém. To přesvědčivě dokázal poslední summit G7, spor s Brazílií ohledně pomoci s tušením požárů a brexit, abych jmenoval tři příklady. Proto stojí před mladou generací komplexní výzva: Uvědomit si, že základem abstraktní představy je nepředstavovat si nic konkrétního. Nic víc, než to, s čím zrovna opravdu pracujete a s čím to – zcela všeobecně – souvisí.Přitom je jedno, že ještě před chvílí se jednalo o počet jablek a švestek a za chvíli se bude používat stejná rovnice pro něco úplně jiného. V tom je to kouzlo matematiky. Ta se má stát maturitním předmětem za deset let. Tedy v době, kdy generace, především západních sněhových vloček nebude schopna představit si východní část Planety a kdy z Evropy bude skanzen. V tomto živém muzeu přírody, architektury a lidí neznajících kulturu a hodnoty návštěvníků nebude možné nabídnout hodnocení, ani srovnání. Představitelé generace sněhových vločekjiž u moci (Hřibové, Kolářové & Co) a jim podobní (Minářové& Co) budou představovat západní příklad neřešeného paradoxu mládí a ničením památníků, přepisováním historie a agresivitou bez špetky trpělivosti, o strategické trpělivosti nemluvě, budou nadále dokazovat svoji hloupost, snižovat vstupní cenu a zájem o prohlídku skanzenu.

Popsaný paradox spoluvytvořil politický a hospodářský liberalismus a neregulovaný lineární technologický vývoj. Jeho působení se prezentuje již delší dobu. Přesvědčivé důkazy komplexity rizika a paradoxu generace sněhových vloček nabízí nejenom ČR, Ukrajina, Polsko, ale i USA, ČLR a RF. Pro snazší pochopení neuškodí trochu americké historie a tři příklady ze současnosti: Ukrajina, Polsko, EP.

Sněhovými vločkami se označovali Afroameričané rození se světlými vlasy. V americkém Missouri let 1860 se požívalo označení sněhové vločky během kontroverzních diskuzí týkajících se zrušení otroctví. V 1986 byla zveřejněna analýza vlivu individualizace americké společnosti s ohledem na role a charakter pohlaví v kontextu snížené (hypo) maskulinity. Ta se odchyluje od všech tradičních rolových očekávání a tvoří spolu s častou brutální hyper-maskulinitou komplexní a aktuální výzvu a krizi identifikačních modelů. Snowflake generation (generace sněhových vloček) se stal termínem roku 2016 ve FT a Collins English Dictionary. Harvey Weinstein umožnil s pomocí Me Too vznik Weinsteinova efektu. Jaký efekt zanechá nebožtík Jeffry Epstein se svou nekonečnou řadou sněhových vloček v posteli a Bůh ví kde, dozvíme se s časem. Mezitím doporučuji něco ke čtení.

David Bertelson: Snowflakes and snowdrifts: Individualism and sexuality in America. Lanham MD 1986 . V doplnění kultovní knihu Fight Club (z 1996) autoraChuck Palahniuk nebo filmovou verzi knihy (z 1999) Davida Finchera. V ní Brad Pitt vyslovil známou kritiku formou věty - we are all part of the same compost pile. V doplnění se nabízí román Purity (z 2015) autora Jonathan Franzen a román britské feministky Fay Weldon, nazvaný After the peace (2018). Zmiňuji se Fay Weldon, protože na portrétu Rozzie, jedné v 1990 letech narozené - sperm bank baby, přesvědčivě popisuje citovou a reálnou závislost (zadlužené) generace na rodičích, a nezvládnutou odpovědnost vzdělávacího systému a trhu práce. Mně osobně je bližší kritické hodnocení iránského autora Sohrab Ahmari. Ten ve své knize The New Philistines, Provocations (Biteback Publishing, 2017) kritizuje obsese současné kulturní scény, jako představitele provokací založených na rase, genderu, sexualitě a diskriminaci.

Akceptování, přebírání a upřednostňování doktrín teoretické identity před všeobecně prověřenou pravdou a estetikou, by nemělo být finančně a jinak podporováno žádnou vládou. Chci věřit, že premiér, nový ministr kultury ČR a vláda jako celek najdou čas se i nad tímto problémem alespoň zamyslet. Vím, že nebudou moci konat. Metafora sněhové vločky, která má pejorativní význam, se vztahuje především na pseudo a formálně akademicky vzdělanou část mileniánů, dětí a vnuků současných vůdců, neschopných kontrolovat ani emocionální bezpečnost. Zvýšenou zranitelnost, neochotu akceptovat historii a názory druhých, psychickou fragilitu a další rizika předvádějí v médiích již zmínění Minářové, Hřibové, Kolářové a další, to vše za podpory pokrytců, lhářů a slouhů umírajícího systému.

Jejich přesvědčení o vlastní unikátnosti, praktická neznalost historie a faktů a s ní spojená averze ke studiu klasické a světové literatury a umění, tvoří v kontextu neschopnosti porozumět, že porážka či ztráta jsou v podstatě nové příležitosti, osudové riziko pro společnost. Proč? Protože každá vločka padá jinak; některé plachtí, jiné vibrují, další tají při dotyku se zemí. Vločky tím dokazují neslučitelnost s vládou rozumu. Proto politická moc tvořená výlučně zástupci generace sněhových vloček nebude mít dlouhý život. Maličký zázrak nekonečné krásy přírody to nedovolí. Na světě s největší pravděpodobností nenajdete dvě naprosto stejné (Wilson A. Bentley (1922), Popular Mechanics Magazine, Vol. 37, str. 309-312). Technologický pokrok napomůže ukončit tuto epizodu lidského vývoje.

Proto se nabízí, aby všichni kandidáti na přístup k politické moci museli přesvědčit nezkorumpovanou komisi profesionálů, že plně pochopili například rozdíl mezi přírodními vědami a matematikou. Matematika totiž zkoumá nejenom konkrétní část světa, ale hlavně tu mnohem větší a rozsáhlejší část světa, tu abstraktní. Z toho vyplývá, že s konkrétní představou politik příliš nepochodí při hledání a hodnocení středně a dlouhodobých řešení (taktických a strategických) současných problémů a výzev, vypracovaných specialisty. V představitelné budoucnosti to bude logika, která bude nutit všechny nás s pomocí abstrakce pochopit konkrétní svět. Ten dnes charakterizuje deficit důvěry, mnohdy i absolutní nedůvěra, lineární, neregulovaný technický a technologický rozvoj a nepřirozená konkurence.

K řízení dění a spolupráce v takovém světě (národním, regionálním a mezinárodním) je potřeba komunikace, kontrola, monitoring a bezpečnost informace. Tyto požadavky nemůže splnit současný vzdělávací systém, který nemá za úkol předávat vědění mezi generacemi, ale snaží se vyučovat, co si má člověk myslet, ideálně bez institucionálního násilí. Současná kvalita bezpečnostní prověrky se nehodí jako platná vstupenka k politické moci člověka typu sněhových vloček, jemuž se má demokraticky delegovat správa důvěrné informace a zabezpečení suverenity národa a státu. Absence vzdělání, které by podporovalo schopnost analyzovat, orientovat se a kriticky hodnotit procesy s použitím jasného myšlení, představuje ohromnou díru v bezpečnostní prověrce. Proto se nabízí úprava zákona. To je komplexní úkol. Jeho řešení by mohlo například obsahovat požadavek posudku psychiatra a psychologa, zaměstnaných ve státní správě, s platností maximálně jednoho volebního období. Ale i zkoušku všeobecných znalostí, například historie. Je do nebe volající, aby v den vzpomínky začátku nejhorší války v moderní historii (1.9) se nikdo ze západních politiků veřejně nezmínil o skutečnostech, jakými jsou například:

1) V Polsku bylo zabito více než 3 milióny Židů. Kolik Poláků se zúčastnilo zabíjení? 2) Polsko obdrželo od SSSR 75% území Pruska. 3) Byl to SSSR, kdo postavil na nohy polský průmysl po ukončení druhé světové války. 4) Jaké bylo hodnocení Polska a Poláků demokratem Churchillem ke konci války? Nebudu pokračovat. Dovoluji si pouze připomenout, že historii je nutné znát, vzpomínat a používat jako referenci.

Je paradoxem, že prezident Trump s pomocí sankcí, vyhrůžek a svojí nepředvídaností, vše zabalené v hospodářské a vojenské síle naměřené na dosažení politických cílů USA, urychluje proces vystřízlivění alespoň části slouhů v některých státech světa. Jak?

Například Ukrajina, která v mnohém ovlivní dění i v české kotlině v představitelné budoucnosti, mluví sama za sebe. 1) Opoziční blok v nové Radě a celkovým počtem 424 poslanců předložil v první den zasedání cca 150 návrhu týkajících se sociální a humanitární politiky. 2) Vládní blok prezidenta předložil cca 40 návrhů. Prakticky všechny se týkají bezpečnosti: své osobní a podporovatelů. 3) Nikdo z Rady nepodal návrh na ukončení války a na východě Ukrajiny. 4) 16 z 19 členů vlády pracovalo ve vládě a strukturách bývalého prezidenta Porošenko. Jejich profil vzdělaní, politická orientace, profesionální a životni zkušenosti nedovolují být optimistou. Za to lze předpokládat, že všechna strategická a velká část taktických rozhodnuti týkajících se osudu Ukrajiny budou formulována a přijata v zámoří, a účet bude představen Bruselu. 5) Vládní politika bude asociální, vedena lhostejností k problémům občanů a voličů s cílem odstranit zbytek sociálních služeb státu a rozprodat plodnou půdu a zbytek průmyslu Ukrajiny. 6) Uvedené konání umožňuje paradox voleb. Ten mimo jiné dokazuje, že prezident těšící se cca 70 % podpoře voličů a nevědoucí, zda-li se dožije nového roku, nechává odsouhlasit zákon o prodeji plodné půdy cizincům, nehledě na skutečnost, že více než 65% obyvatel Ukrajiny s prodejem nesouhlasí, cca 15% souhlasí a zbytek občanů to vzdal. Ztratil i tu poslední naději.

Naději nevzbuzuje ani 29 letá ministryně kultury, vzdělaní a vědy, Anna Novosad (1990). Světe, div se: Paní Novosad je Magister europeistiky (univerzity v Maastricht). Byla od roku 2014 ve službách Porošenko, od roku 2017 do zvolení ministryní pracovala ve funkci Generální ředitelky strategického plánování a evropské integrace. Při svém prvním vystoupení v Radě foukala do plachet kritikům generace sněhových vloček tím, že předvedla, co lze očekávat od ambiciózních mladých: syntaktické a stylistické chyby v projevu, neschopnost si vzít písaře nebo korektora a blábolit o rozpočtu ministerstva. Být českým ministrem kultury, zcela určitě bych obohatil svůj pracovní program. Pozval bych dámu do Prahy a DAMU. Po té bych si nechal vysvětlit její koncepci práce důležitého ministerstva a chtěl vědět něco víc o ukrajinských kritériích na obsazení funkce ministra.

Polské blábolení o vině Ruska za neplacení válečných reparací (1.9), nabídka Ukrajině přátelské pomoci formou dodávek (prý amerického a zcela jistě i ruského) plynu, včetně odůvodňování jedno-vektorové zahraniční politiky, představuje téměř ideální pozvánku pro příchod osudu zcela jiné kvality, než Poláci očekávají. Osud Polska 1939 se bude Polákům jevit při srovnání s tím, co je čeká, nestane-li se zázrak, jako procházka růžovou zahradou. Nabízejí se otázky. Například: O čem je vlastně V4 a jakou roli v ní má přidělenou česká kotlina? Co ví vláda ČR o Just act 447? Co vědí mladí europeisté, historici a politologové o plánu Judenpolonie 1916, nebo dokonce o Naumanově plánu z roku 1915, který podle mne nabývá nových kontur? Do třetice několik slov k německému politikovi, neúspěšnému kandidátu na funkci prezidenta EK, jinak úspěšnému panu Manfred Weberovi.

Pan Weber (1972) představuje generaci rodičů sněhových vloček, která je částí podobenství o těhotenství, uvedeného v závěru první časti příspěvku o konci liberalismu. Česká veřejnost o něm ještě uslyší. Kdy a Proč? Až přijde doba krájení a dělení chleba. A ta přijde brzo.

V bavorských státních volbách v roce 2003 se stal Weber nejmladším poslancem, bylo mu 29 let. V současné době je nejmladším předsedou skupiny Evropská lidová strana (EPP) v její historii. Doporučuji se individuálně seznámit s jeho politickou aktivitou a názory. Z časových důvodů se omezuji na jeho názor ve spojení s projektemNord Stream-2a polskými médii, například Polska Times: Ein politisches und kein wirtschaftliches Projekt – politický a žádný hospodářský projekt. To si dovoluje hlásat občan státu, který má prioritní zájem na stavbě projektu a dodávkách plynu z RF. V Evropě dnes totiž neexistuje žádná reálná alternativa dodávek, nutných pro vývoj a udržení hospodářství alespoň na současné úrovni. Zmiňuji se o panu Weberovi, protože měl podporu kancléřky a současně svoji vyhrůžkou, že v případě zvolení prezidentem EK Nord Stream 2 zastaví, kancléřku zradil.

Zrada, politická korektnost a moc jako anděl, umožňují politikům uvedených v příspěvku pracovat pokrytecky dnem a nocí jako čerti, aby mohli konat v ráji moci. Ti, kdo to nepochopí, mohou očekávat podobný osud, jako profesor antropologie Evergreen State College (Washington), Bret Weinstone, demokrat, který po odmítnutí návrhu studentů – uspořádat Den bez bílých přednášejících – ztratil práci. Zajímavé je i nedovolení vstupu a přednášky ex- ředitele CIA, David Petraeus, na New York University, jehož referát také neodpovídal požadavkům studentů. Proto není divu, že britský spisovatel a pedagog, Tom Bennett napsal o mladých studentech v The Telegraph v 2016 a s čím já plně souhlasím na základě zkušenosti: Když přijdou na univerzitu, již mají strach, protože se vše odlišuje od jejich představ. Proto hledají v posluchárnách ochranu a bezpečí, ne však tvořeni a znalosti. V praxi to vypadá tak, že se všemi silami snaží dělat dojem, že jejich mnoho, že je to většina – sněhových vloček, která nepotřebuje poslouchat sporné nebo jim nepříjemné názory a myšlenky. Komu není rady, tomu není pomoci. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko neurazilo jen Rusko   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:36:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odmítnutí polských úřadů pozvat Rusko a Srbsko na obřad u příležitosti výročí druhé světové války je urážkou památky 20 milionů sovětských lidí a také milionu Srbů, kteří zahynuli během nejkrvavějšího konfliktu minulého století. Uvedl to ministr obrany Srbska Alexandr Vulin během komunikace se zástupci tisku, informoval zpravodaj PolitNavigatora.

"Je to politika v její nejhorší podobě, když můžete změnit historii, protože máte s někým špatné vztahy". Je zcela nepochopitelné, že země, která ve druhé světové válce výrazně utrpěla, jako je Polsko, může tak pohrdat oběťmi všech ostatních zemí", řekl Vulin novinářům.

"Pokud začátek druhé světové války nebude vzpomenut se Srbskem a Ruskem, pak budou muset toto datum vzpomenout s těmi, kteří přivedli k druhé světové válce. Pokud si myslí, že místo Polska je mezi těmi, kteří způsobili tuto hroznou válku, kteří se dopustili těch nejbrutálnějších zločinů v historii lidstva, můžeme jen říci: "Vybrali si svou stranu", dodal srbský ministr.

"Pokud se ty velké (země, pozn. red.) mohou od nás něčemu naučit, ať se podívají, na které straně je Srbsko, protože na této straně světa je svoboda, dobro a vítězství", uzavřel Vulin.

Je zajímavé, že místo vítězných zemí pozval polský prezident Andrzej Duda na oslavy prezidentku Chorvatska, zuřivou nacionalistku Kolindu Grabarovou Kitarovičovou.

Připomeňme, že tato země se aktivně účastnila bojových akcí na straně nacistů, a to i na východní frontě - obyvatelé řady ruských regionů si doposud pamatují zvěrstva chorvatských ustašovců.

Xenie Golub-Sekulovičová
4. 9. 2019 politnavigator

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantské klany pohrdají státem: Nulová tolerance!   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:32:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak jak se zdá, masová imigrace k růžovým zítřkům asi nikde příliš nevede. Respektive, růžové zítřky mají spíše imigranti než hostitelské země.

Německým orgánům se stále nedaří se vypořádat s kriminálními rodinnými imigrantskými klany. Na návrh frakce vládnoucí CDU/CSU ve spolkovém sněmu má být schválen ještě ostřejší přístup nulové tolerance k imigrantským klanům v Německu, ato až po konfiskaci majetku a odsun.

Imigrantské klany, zejména libanonského, palestinského či kurdského původu vytvářejí hermeticky uzavřená rodová společenství, která páchají organizovanou zločinnost. Tyto rodinné klany jsou charakteristické svou uzavřeností vůči okolnímu prostředí, zakonspirovaností a pohrdání m autoritou státu. Často prováděním zločinných akcí pověřují své neplnoleté členy, kteří nejsou trestně odpovědní či dostanou mírné tresty.

Zdroj: https://www.faz.net/aktuell/politik/cdu-papier-null-toleranz-gegen-kriminelle-clans-16366336.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán sníží své povinnosti plynoucí z jaderné dohody. Trump s ním odmítl přímá jednání   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:28:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán přistoupí 6. září ke třetímu snížení povinností plynoucích z jaderné dohody, jelikož nebylo dosaženo požadovaných výsledků, prohlásil ve středu íránský prezident Hasan Rúhání. Prezident Donald Trump odmítl podmínky Íránu na obnovení jednání. Prohlásil, že sankce nebudou zrušeny.

„Jelikož jsme nedosáhli požadovaných výsledků, třetí krok (na snížení povinností v rámci jaderné dohody – red.) podnikneme pozítří,“ řekl Rúhání v přímém přenosu státní televize.

Podle Rúháního jde o pozastavení všech závazků Íránu, které měl v rámci jaderné dohody ohledně výzkumu v oblasti atomu. Dodal však, že jaderná činnost země bude mírovou a spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou anergii pozastavena nebude.

„V každém případě dáme dalším čtyřem zemím 4+1 (pozn. Rusko, Čína, Velká Británie, Francie a Írán) ještě dva měsíce. Dokážeme-li dosáhnout dohody, můžeme se vrátit k plnění podmínek jaderné dohody,“ řekl Rúhání.

Dříve americký prezident Donald Trump odmítl podmínky, které Írán navrhl pro obnovení jednání s Washingtonem. Hlava Bílého domu podotkl, že USA sankce nezruší.

„Oni nechtějí jednání. Oni chtějí dosáhnout dohody,“ prohlásil americký prezident pro žurnalisty. Dodal, že „Írán má obrovský potenciál“, a opět zopakoval, že USA „se nesnaží o změnu režimu“.

„Jsem vděčný za zapojení prezidenta (Francie – red.) Macrona, ale my nepracujeme přes prezidenta Macrona, lidé s námi jednají napřímo. My můžeme jednat napřímo,“ řekl americký lídr.

V odpovědi na otázku, jak hodnotí požadavky Íránu na návrat USA do jaderné dohody pro začátek jednání, Trump prohlásil, že Íránci hovoří o zrušení sankcí. „Oni říkají, že (nepřistoupí k jednání – red.) dokud nepřistoupíme na řadu věcí, takových jako zrušení sankcí. K tomu ale nedojde. Oni to neřekli tak, jak jste to vy zformulovali, ale konečný cíl je stejný – k tomu nedojde,“ zdůraznil Trump.

Íránský prezident Hasan Rúhání předtím prohlásil, že pokud USA zruší sankce, tak mohou, jako dříve, vstoupit do dialogu v rámci skupiny 5+1 (pozn. Rusko, Čína, Velká Británie, Francie, USA a Írán).

USA zavedly další sankce

V úterý USA zavedly sankce proti íránským kosmickým agenturám, což odůvodnily tím, že technologie pro vojenské rakety identické s technologiemi civilního vesmírného programu. Ve středu Washington rozšířil sankce - do sankčního seznamu se nově dostalo 9 fyzických osob, 16 společností a 6 soudů.

Nové sankce mají směřovat na zastavení nezákonných prodejů íránské ropy. Prostředky z jejího prodeje, podle verze USA, směřují na financování teroristů a podporu syrského prezidenta Bašára Asada.

Podle slov americké administrativy Írán v posledních měsících použil více než 10 tankerů, aby transportoval více než 10 milionů tun ropy. Podle speciálního amerického představitele pro Írán činil zisk z prodeje této ropy více než půl miliardy dolarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9DVW
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš a Erdogan jednali o osudu Čechů obviněných ze spolupráce s Kurdy   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:24:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osud dvou českých občanů vězněných v Turecku byl na pořadu dne úterních jednání českého premiéra Andreje Babiše a tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Babiš uvedl, že z toho má dobrý pocit.

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli zadrženi tureckými úřady a odsouzeni na šest let za spolupráci s ozbrojenci kurdské organizace YPG, kterou Ankara považuje za teroristickou skupinu. Všelichová si trest odpykává v izmirské věznici a Farkas ve Vanu na jihovýchodě Turecka.

Během zadržení Češi tvrdili, že byli humanitárními aktivisty a mířili do Iráku, kde chtěli zřídit polní nemocnici. Na fotografiích, které se dostaly do rukou tureckých vyšetřovatelů, však dvojice pózovala se zbraněmi. Mimo jiné na sociálních sítích vystupovali pod kurdskými pseudonymy Serxwebun Botan a Zelane Botan.

V roce 2017 byli Všelichová a Farkas odsouzeni k 75 měsícům ve vězení, možnosti o odvolání byly vyčerpány a v červenci roku 2018 verdikt potvrdil turecký nejvyšší soud.

Podle Babiše česká strana současně usiluje o předčasné propuštění dvojice a o zlepšení jejich podmínek věznění.

„Podmínky z hlediska konzulárních služeb jsou podle velvyslance z turecké strany velice vstřícné. To znamená, že naši dva občané jsou navštěvováni, že mají přístup jejich zástupci,“ sdělil Babiš.

Premiér také dodal, že z jednání s tureckým prezidentem má dobrý pocit, o detailech ale nepromluvil.

Nyní je Babiš na návštěvě v Turecku za doprovodu ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a také podnikatelské delegace. S Erdoganem měl premiér projednat také otázky vzájemné obchodní výměny, spolupráce v oblasti migrace či boje s terorismem.

Operace Turecka proti Kurdům

V lednu 2018 Turecko proti kurdským sebeobranným jednotkám v syrském Afrínu zahájilo operaci Olivová větev. Ta dosud nebyla oficiálně ukončena.

Před nedávnem Erdogan sdělil, že Ankara je připravena zahájit operaci východně od Eufratu a také ve městě Manbidž, obě města jsou pod kontrolou kurdských sil sebeobrany s podporou Washingtonu. Dodal, že pokud se Turecku v průběhu několika nejbližších týdnů nepodaří dohodnout s USA o kontrole tohoto regionu tureckými vojáky, země svůj záměr realizuje.

Ankara věří, že kurdské sebeobranné síly působící v severní Sýrii s podporou USA jsou spojené se Stranou kurdských pracujících, která je v Turecku považovaná za teroristickou a je zakázána.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9DVT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský vojenský odborník: Společné manévry Spojených států a ASEANu nic nenaruší   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:18:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy a deset zemí ASEANu zahájily podle zprávy 2. září první společné námořní manévry na námořní základně na východě od Bangkoku. Některá z cvičení proběhnou ve vodách Jihočínského moře. Čínský vojenský pozorovatel Zhang Junshe (Čang Ťün-še) se domnívá, že Spojené státy si velmi přejí rozšířit prostřednictvím těchto manévrů svůj vliv a ovlivnit strategii zemí ASEANu, zejména strategii týkající se bezpečnosti směrem ke Spojeným státům místo k Číně, což se jim ale nepodaří.

Zhang Junshe řekl, že společné námořní manévry Spojených států a zemí ASEANu probíhají ve skutečnosti po manévrech mezi Čínou a zeměmi ASEANu, což dokazuje, že země ASEANu nechtějí následovat snahu Spojených států provokovat Čínu a omezovat ji. Zdůraznil, že Čína a země ASEANu už dosáhly konsenzu, udržují spory pod kontrolou a řeší je prostřednictvím jednání. Nechtějí, aby spory o Jihočínské moře ovlivnily přátelství a spolupráci mezi zeměmi ASEANu a Čínou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí čínské ambasády v Polsku odpověděl na otázky novinářů o společném prohlášení USA a Polska o 5G   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:10:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínské ambasády v Polsku 3. září při odpovědi na otázky novinářů o společném prohlášení USA a Polska o 5G uvedl, že podepsání společného prohlášení USA a Polskem o 5G je záležitost těchto dvou zemí. Polsko ve skutečnosti opakovaně zdůrazňovalo, že prohlášení není zaměřeno proti konkrétní zemi ani společnosti. Jednotliví politici a jednotlivá média ve Spojených státech však zmiňují Čínu a čínskou společnost Huawei a pokouší se oklamat svět a uvést ho v omyl.

Kdo úmyslně podněcuje média k nepravdivým tvrzením? Kdo ničí a manipuluje kybernetickou bezpečnost? Kdo porušuje soukromí a osobní svobodu občanů? Příslušné strany to chápou, a současně je to jasné také vnějšímu světu. Ve skutečnosti porušuje mezinárodní pravidla spravedlnosti a nediskriminace jen velmi málo zemí a lidí, kteří používají státní moc k omezování soukromého podnikání se základním cílem potlačit práva na legitimní rozvoj jiných zemí a zabránit lidstvu ve sdílení pokročilých výsledků rozvoje produktivních sil.

5G souvisí s rozvojem světové ekonomiky a s vývojem lidské civilizace. Pouze země světa, které se vzájemně respektují a posilují spolupráci a inovaci, mohou využít obrovské příležitosti k rozvoji, které přináší nové kolo vědecké a technologické revoluce, aby nakonec dosáhly společného růstu a prosperity.

Čína a Polsko jsou důležití partneři pro spolupráci, kteří jsou ochotni prohloubit vzájemně prospěšnou spolupráci v různých oblastech. Tato spolupráce, která by neměla být vystavována nepřiměřeným podezřením a obviněním a neměla by být omezována, je v souladu s rozvojovými zájmy obou zemí a jejich obyvatel. Polský prezident nedávno jasně řekl, že podporuje otevřené a spravedlivé prostředí telekomunikačního trhu a nepřijme politiky, které by vyloučily konkrétní země nebo konkrétní podniky. Čínská strana to vítá a oceňuje. Věří, že Polsko splní své závazky a vytvoří spravedlivé, otevřené a transparentní obchodní prostředí pro čínské společnosti v Polsku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNizozemský premiér navrhl, aby EU vytvořila společný azylový systém pro uprchlíky   
Pridal tk Čtvrtek 05 září 2019 - 04:09:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nizozemský premiér Mark Rutte 3. září apeloval na členské státy EU, aby se společně vyrovnaly s problémem uprchlíků a vytvořily společný azylový systém pro uprchlíky.

Mark Rutte téhož dne na tiskové konferenci po setkání s řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem řekl, že obě strany projednaly stimulaci ekonomického růstu, rozšíření ekonomické spolupráce, vyrovnání se s uprchlíky a s klimatickými změnami. O otázce uprchlíků se Mark Rutte vyslovil v tom smyslu, že EU by měla vyvíjet tlak na členské státy, které se nechtějí podílet na reakci na otázku uprchlíků.

Kyriakos Mitsotakis souhlasil s názory Marka Rutteho. Řekl, že otázka uprchlíků je stále společnou otázkou pro Evropu.

EU a Turecko dosáhly příslušné dohody v březnu roku 2016. Počet uprchlíků do Řecka se značně snížil, ale balkánské země později uzavřely své hranice a v Řecku zůstalo několik desítek tisíc uprchlíků. V letošním létě došlo k dalšímu růstu počtu uprchlíků, kteří dorazili do Řecka. V srpnu vytvořil počet uprchlíků nejvyšší měsíční rekord za uplynulé tři měsíce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:1.3510 sec,0.1439 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,921kB