Středa 04 září 2019
Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:54:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle, Aeronet je prý financovaný Moskvou spolu se Sputnikem a děti ve školách by se prý měly učit pravdu, že Rudá armáda třeba v Praze už neměla co osvobozovat, protože v ní zůstávaly jen dvě německé divize SS v době, kdy sovětské tanky vjely do ulic hlavního města! Přesně takhle bude mluvit i nový premiér po volbách v roce 2021, pokud padne Andrej Babiš, Piráti již hledají své ministry!

Včerejší článek , kterým naše redakce vyjádřila podporu Andreji Babišovi v boji proti Pražské havlérce a Bakalovým médiím, byl přijatý s rozporuplnými pocity u některých čtenářů. Pravidelně ve svých článcích a také každý pátek na Svobodném vysílači CS vysvětluji a opakuji, co je to mocenský tenzor, a proč je naprosto nezbytné pro každého čtenáře na alternativě, aby chápal základní principy konceptuální gramotnosti. Dnešní informace o pražském starostovi za Prahu 6 přitom dokonale ukazují princip fungování mocenského tenzoru a je to tudíž skvělá příležitost si znovu zopakovat základní princip teorie řízení společenských systémů. Znovu se totiž ukazuje, že lidé zapomínají základní principy fungování politiky.


VIDEO: https://vimeo.com/357642182


V každé společnosti existují různé tahové vektory politiky a občanských hnutí. Nemáte ve společnosti jenom jednu politickou stranu, ale mnoho stran, přičemž každá z nich akcentuje jiné priority. Tím vznikají tzv. tahové politické vektory do různých stran a směrů. Jenže společnost se neřídí jediným vektorem jedné strany, ale konsenzuálním modelem výslednice mnoha vektorů. Soustava tahových vektorů se ve fyzice nazývá tenzor. A protože mluvíme o politické moci, vzniká nám tzv. mocenský tenzor. Veškeré procesy nižšího i vyššího řízení jsou založeny na mocenském tenzoru. Základním pravidlem kohokoliv, kde chce řídit procesy, je pochopení modelu mocenského tenzoru, který se řídí několika zákony.

Mocenský tenzor jako základní mechanismus procesů řízení

Prvním zákonem mocenského tenzoru je mnohojedinečnost. To je princip, že každý jednotlivý vektor v politice, který je unikátní a jedinečný, je ve skutečnosti součástí mnoha dalších vektorů, které tvoří mocenský tenzor procesů řízení. Druhým zákonem je soudělitelnost, což je pravidlo, že součet a rozdíl sil vektorů uvnitř tenzoru tvoří ekvivalentní výsledek sil v tahu pouze společným podílem. To znamená, že vyhrát volby neznamená mít sílu na změnu procesů ve společnosti. Typickým příkladem jsou procesy v USA po zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Je to doslova učebnicový příklad fungování mocenského tenzoru. Americký prezident představuje mohutný tahový vektor, ale při součtu všech politických vektorů v rámci amerického mocenského tenzoru je prezident úplně vynulován, až na některé výjimky, které jsou mu mocenským tenzorem dovoleny, protože jsou v orientačním souladu s mocenským tenzorem.

Třetím zákonem mocenského tenzoru je setrvačnost. Mocenský tenzor udržuje orientaci směřování sil jedním daným směrem, kterým se pohybuje veškerá politika a procesy řízení bez ohledu na to, kdo vyhraje volby, jestli levice, pravice, liberálové, konzervativci, nebo kdokoliv jiný. Přestože strana X slibuje radikální změny, jakmile je zvolena do parlamentu a stane se součástí vektorů sil mocenského tenzoru, strana se rázem stává součástí směrování celého tenzoru, i když směr mocenského tenzoru se radikálně liší od vektoru směřování politické strany X. Tlak mocenského tenzoru ohýbá vektor politické strany X a strana na to reaguje ohýbáním svého volebního programu v orientaci na směr tenzoru. Ten proces je objektivní. Strana X nemá dostatek sil na změnu směrování tenzoru, tedy na změnu všech jednotlivých vektorů politických sil ve sněmovně žádoucím směrem, který razí strana X.

Vítězná strana podle zákonů mocenského tenzoru nemá vliv na směřování státní politiky

Mocenský tenzor v těchto 3 zákonech popisuje celou realitu politiky celého západního světa. Nestačí vyhrát volby, abyste mohli něco změnit. Nestačí ani volby vyhrát s velkým náskokem, protože na základě druhého zákona mocenského tenzoru podléhá vítězná strana v rámci mocenského tenzoru systému soudělitelnosti. Tahový vektor vítězné strany nedokáže ovlivnit výslednici orientace celého systému vektorů politických sil ve společnosti, tedy mocenský tenzor. Jediné, co vítězství dokáže ovlivnit, je lehká změna kurzu mocenského tenzoru lehounce vlevo, nebo lehounce vpravo, ovšem orientace mocenského tenzoru se nemění. Proto si každý z vás už asi všiml, že bez ohledu na to, kdo vyhraje volby v ČR, jestli levice (ČSSD), nebo pravice (ODS), nebo globalistické středo-levo-pravé hnutí (ANO), tak mocenský tenzor řízení ČR se nezmění, pouze s lehkou korekcí kurzu trochu vlevo, nebo trochu vpravo, ale orientace tenzoru je zachována.

To znamená, že ať vyhraje volby jakákoli strana, výsledné směřování české politiky bude pro-bruselské, pro-americké a pro-integrační a pro-evropské. Jediné, co volič může ovlivnit, je lehká kosmetická korekce těchto kurzů, typickým příkladem jsou kvóty na uprchlíky, které tedy země Střední Evropy odmítly, ale místo toho tyto země potichu nasunují migranty pomocí pobytových víz všech typů a dopravují si je k sobě pomocí letadel. Tím došlo ke korekci tenzoru, velmi jemné korekci, která ale ve výsledku nic nemění, orientace mocenského tenzoru se nezměnila. A to je objektivní výsledek voleb v ČR, voleb v Německu, šíleného výsledku prezidentských voleb na Slovensku atd. Jinými slovy, mocenský tenzor znamená, že změna ve společnosti může přijít pouze při přeprogramování všech politických vektorů všech politických stran v zemi, aby se výsledný tenzor radikálně změnil.

Než začneme křičet, že by měl někdo odejít, musíme vědět, kdo přijde místo něho! Pokud to nevíme, dočkáme se Majdanu a Barevných revolucí z ulice

A toho je možné dosáhnout pouze jednou jedinou cestou, a to řízením na 1. prioritě, výchovou nové národní generace, která až vyroste, přirozeně změní vektory všech politických stran, které se změní podle směřování a ideálů nových konstituentů, tedy nových voličů. V žádném jiném případě nejde mocenský tenzor zlomit nebo obejít. Proto ve svých článcích a pořadech apeluji na význam vnitřního kruhu a rodiny, protože jedině z tohoto kruhu lze výchovou dětí v dlouhodobém horizontu zajistit změnu směru současné zničující politiky naší země, a nejen naší. Toto je naprostý a elementární základ pro každého alternativce, fungování mocenského tenzoru je základ konceptuální gramotnosti člověka, který se chce zajímat o politiku a procesy řízení. A bohužel, v reakcích pod včerejším článkem vidím, že právě toto stále chybí tolika lidem.

Mocenský tenzor nás v podstatě učí, že než začneme křičet v ulicích, že chceme odvolat nějakého politika, měli bychom se ještě předtím zeptat, kdo nastoupí do funkce místo něho. Jedno drsné přísloví říká, že jenom debil se nepoučí z vlastních chyb. Náš národ si v roce 1989 chtěl na náměstích vycinkat lepší a spravedlivější Československo, jenže lidé byli konceptuálně negramotní.

Chtěli odstranit Gustáva Husáka a politický establishment, ale už se neptali, kdo tam přijde místo nich. Důsledkem toho je dnešní společnost, která přepisuje dějiny, leze do pozadí americkým neoconům a Bruselu, zve zpátky do naší země Sudeťáky, zatímco na druhé straně útočí proti všemu ruskému. Skoro 1 milion lidí v exekucích, národní hospodářství rozkradené, vytunelované a české rodiny brutálně zadlužené u nadnárodních bank. Československo nemáme lepší, protože už ani to Československo neexistuje, bylo rozlomeno na dvě části pro usnadnění vytunelování obou částí. Jenže, lidé se nepoučili.

Piráti se chystají nahradit Andreje Babiše u moci po volbách v roce 2021 ve spolupráci s Demoblokem, Miroslavem Kalouskem a protiruskými kádry z okolí Aspenu

Uběhlo 30 let a lidé opět chtějí odvolávat a svrhávat demokraticky zvoleného premiéra a spolu s ním i prezidenta. Babiš vadí i spoustě lidí na alternativě, no rozhodně to není náš favorit. Jenže znovu se to opakuje, lidé chtějí Babiše dostat a sundat, ale opět se neptají, kdo tam přijde místo něho. A mohu vám garantovat, že místo něho se už chystají Sórošovci v podobě Pirátů. Právě dnes vyšel na Novinkách neuvěřitelný článek, že Piráti už chystají své ministry, protože si věří, že budou po volbách v roce 2021 sestavovat vládu.

Je úplně jedno v této chvíli, jestli to bude vláda na ose Piráti + ODS + TOP 09, nebo nějaká jiná konstelace, protože pokud strany Demobloku spolu s Piráty půjdou do voleb s nějakým společným plánem, a pokud ČSSD i KSČM oslabí, včetně Hnutí ANO, opravdu se může stát, že Hnutí ANO skončí v opozici, protože Babišovi poslanci budou mít odpor proti koalici s Okamurovou SPD. Vláda Hnutí ANO, KSČM a ČSSD už nedá 101 hlasů ve sněmovně, ovšem Demoblok + Piráti + ČSSD tu 101 dohromady dají.

A přesně o toto se hraje, dámy a pánové. Doufám, že už chápete, proč se šéf Pirátů Ivan Bartoš fotil koncem léta 2017 se svojí manželkou v Barceloně na zednářské výstavě La Llum Negra, protože Ivan Bartoš je chystán jako kádr do pozice mladého premiéra podle střihu Sebastiana Kurze v Rakousku. Takže, pokud padne Andrej Babiš, nastoupí místo něho Sórošovci, vítači migrace, vítači Sudeťáků jako předvedl Milion chvilek na Letné, lidé napojení na Zuzanu Čaputovou, Zdeňka Bakalu a Pražský a sluníčkový výkvět. Prostě vládnout budou přesně tací lidé, jako dnes vládne v malém měřítku Ondřej Kolář v pozici starosty na Praze 6. A toto nesmíme připustit. Právě proto naše redakce podporuje Andreje Babiše v boji proti Demobloku, protože i když má Babiš milion chyb, je to pořád lepší než to, co by tam přišlo do úřadu na vládě místo něho.

Starosta Ondřej Kolář je novým prototypem českého protiruského vymazance vystudovaného a vychovaného na principu mantry, že všechno ze západu je skvělé a všechno z východu je zlo

Dokud se neobjeví jiný schopný kádr, který by mohl Andreje Babiše nahradit a přitom brutálně neuškodit národním zájmům, tak do té doby nemůžeme volat po svržení Babiše, protože bychom opakovali chybu z roku 1989, opakovali bychom stejnou chybu, jako udělali Ukrajinci na Majdanu v roce 2014 počátkem roku, když svrhli Viktora Janukovyče, aniž by se starali o to, kdo přijde místo něho. Takovému chování voličů se říká konceptuální slepota, nebo konceptuální negramotnost. Před námi je tedy de facto volba menšího zla, která potvrzuje Pjakinovskou tezi o tom, že nejsou kádry. Nejsou, protože nejsou vychováni. Alternativa proto musí vnímat procesy z pohledu analytického procesu, ne z pohledu emocionálního. Andrej Babiš nebude našim princem na bílém koni, ale bude pilířem před někým daleko horším, kdo se chystá na jeho místo. A v té samé pozici jsme podpořili i znovuzvolení prezidenta Miloše Zemana.

Nejlepší příklad máte na Praze 6, kde starosta za TOP 09 Ondřej Kolář útočí nejen na maršála Koněva a jeho sochu, ale už před dvěma lety v pořadu na Českém rozhlasu dokonce zaútočil i na hrdiny Karpatsko-Dukelské operace, což podle jeho názoru byla špatně vedená operace a vina prý leží na zlých ruských maršálech a na Koněvovi. Jeho vystoupení na Českém rozhlasu je proto dobré si připomenout ve videu v úvodu tohoto článku. Naopak vyzdvihl generála Karla Kutlvašra, který pustil 8. května dopoledne německé esesáky z Prahy do amerického zajetí. Zajistil jim volný ústup. Odvezli si s sebou sbírky Národního muzea, zlato zabavené po českých Židech, cennosti, obrazy a zlatý inventář z Pražského hradu atd. Jenže Ondřej Kolář by mu asi rád za to postavil pomník místo maršála Koněva.

Bagatelizace úlohy Rudé armády, překrucování dějin a postupné popírání zásluh a opět nálepka o financování AEN z Moskvy

Děti se prý neučí o pravdivé historii, to by prý chtěl změnit. Dalším šokem bylo, že on jako nevoják na Českém rozhlase vypustil perlu, že prý Rudá armáda neměla už prakticky co osvobozovat v Praze, protože v hlavním městě po vstupu Rudé armády zůstávaly už “jenom” dvě jednotky SS. Pan starosta se tak dopustil další brutální dezinformace a překroucení faktů, protože to nebyly dvě jednotky, ale dvě divize SS. Ivan Hrůza z KSČM jej na to upozornil, že divize má úplně jinou velikost než “jednotka”, ale že to chápe tuto jeho neznalost, protože Ondřej Kolář nikdy nebyl na vojně.

Starosta Prahy 6 na Českém rozhlasu znovu zopakoval další dezinformaci, že prý náš server Aeronet platí Moskva spolu se Sputnikem, čímž Ondřej Kolář opět míchá jablka a hrušky dohromady. Sputnik je ruské státní médium financované ze státního ruského rozpočtu, je to veřejně známá informace, ale náš server Aeronet je financovaný pouze našimi českými a také slovenskými čtenáři. Kdokoliv brání a chrání sochu maršála Koněva na Praze 6, tak prostě musí být podle pana starosty placený z Kremlu. Takových starostů jako je Ondřej Kolář, bude postupně přibývat, protože v České republice vyrůstá nová česká generace, která ze škol přichází naprogramovaná tak, že bude volit pro-evropské strany, Piráty, pro-americké strany a pro-německé partaje.

Osvobození Rudou armádou z roku 1945 bude mediálním narativem postupně přeměněno na okupaci, zásluhy Rudé armády budou zmenšeny, posléze bagatelizovány a nakonec popřeny. A když si uvědomíte, že v Praze – Řeporyjích v komunálních volbách vyhrál Pavel Novotný, který přeje smrt prezidentu republiky a na Twitteru nadává občanům jako dlaždič, tak to znamená, že společnost, minimálně v Praze, dosáhla v některých obvodech status fašizace a nenávisti do takové míry, že se tyto procesy budou postupně kopírovat i do parlamentu po příštích volbách.

Přát si v takové chvíli sestřelení Andreje Babiše, který v ČR dává práci desítkám tisíc lidí a odvádí daně v ČR, nikoliv někde na Kypru, je projevem naprosté konceptuální negramotnosti. Bez vychovaných nových kádrů nelze sestřelovat ten zbytek politiků, kteří jsou pro národ jakžtakž ještě přijatelní. Není totiž za ně náhrada, nejsou kádry. A víte z mých pořadů a článků moc dobře, koho globalčiky dosazují do funkcí, když nejsou kádry. Na místa nastupují diletanti a loutky.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/starosta-prahy-6-pokracuje-v-protiruske-a-protinarodni-agitaci-ondrej-kolar-jako-nevojak-kritizuje-uz-dokonce-i-boje-ceskoslovenskych-sboru-na-dukle-aeronet-je-pry-financovany-moskvou/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKaždotýdenních 168 hodin fake news Nory Fridrichové a tvrdá drezúra diváků za naše peníze   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:42:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další pokrok lidstva. Zakopání těla je prý nehospodárné. Šetrné je asi příbuzného sníst. Proč nám lidské maso vadí, ale zvířecí ne, ptá se profesor. Nová kulturní tradice žehlení prsou a tisíc zmrzačených britských dívek. A sója?

Filmová série o doktoru Hanibalovi Lecterovi patří k tomu nejlepšímu, co jsem asi viděl a článek o kterém napíši je zase asi tím nejvíce šokujícím, i když nevím, co se ještě dnes v té bláznivé době dočtu. Kam až lidé zajdou, aby zachránili planetu?

Britský profesor psychologie Jared Piazza z Lancasterské univerzity provedl výzkum se svým kolegou a podivuje se, že jíst lidské maso je pro nás tabu. „Proč máme odpor z lidského masa, ale zvířecí nám nevadí?“ „Kanibalismus je ve zvířecí říši běžný.“ „Je to běžné i u savců.“ „Od mládí máme sklony ke škatulkování, jako, že jsou lidé a krávy.“

Pan profesor vyjmenoval některá zvířata, jako kudlanku nábožnou, pelikány, racky, šimpanze, lvy a medvědy, a že prý například australský pavouk Redback nabízí své tělo samičce po páření jako závěrečný dárek. Samice často snědí svá mláďata, jsou li nemocná, mrtvá, nebo jich je mnoho.

„Poměr mezi živými a těmi, co zemřou je nevyrovnatelný.“ „Jádro kanibalismu je potlačeno nechutí a zhusením.“

„Představte si ranč, kde žije dobytek, aby ho lidé snědli, vykrmí ho a porazí pro hovězí!“ Podle pana Irvinga to naznačuje naši předpojatost ve zvažování etického kanibalismu. Co napsat. Mě se po těchto řádcích nevybavil ranč, ale spíše Orwellova Farma zvířat (1945), kde zvířata lidi vyženou, vládnou si sami a postupně se to zvrhne v brutální a totalitní diktatúru. Jestli je toto další liberální návrh, jak nejíst maso, tak je liberální demokracie skutečně totalitní a utopistická tyranie občanů.

Pan profesor ve své obhajobě konzumace lidského masa zmínil jeho vysokou proteinovou hodnotu, k planetě by to bylo šetrné, což v článku není, ale tam hledám prapůvod tohoto výzkumu. Dále je připomenut příběh uruguayských ragbistů, kteří ztroskotali, kdysi v Andách a také čtyř Papuánců z Nové Guiney, kteří snědli na pohřbu nebožtíka, protože je to prý lepší, než aby to udělali červy a larvy.

„Jsme inteligentní, racionální, máme osobnosti, touhu žít a formujeme svazky s ostatními.“ „Tento psychologický esencialismus je užitečnou zkratkou našeho očekávání, našich soudů a našeho uvažování.“ „Někteří filozofové argumentují, že zakopání těla je nehospodárné v kontextu boje lidí proti světovému hladovění.“ To už mi ale přijde jako opravdu silná káva, dávat do souvislosti pohřeb člověka a hladovějících dětí. Máme do Afriky místo peněz a kondomů posílat i mrtvoly, aby je snědli ? Vím, že to zní absurdně, ale trochu mi to tak vyznělo.

„Měli bysme jíst více rostlin, méně masa (pokud, tak asi lidské) a šetřit s potravinami.“ „Pro teď jsme tak šťastni, jako jste vy v pokračujícím projektu, „Moudrost Odporu“.

No, to teda jsou moudrosti, ale Británie má skutečné a závažné problémy. Nejméně tisíc dívek zažilo krutou a bolestivou praktiku žehlení prsou! Vrátil se tam středověk? Nejčastěji matky původem z Kamerunu je tím tak chtějí chránit proti znásilnění! Rozžhaveným kamenem nebohé dívce tlačí na ňadra, aby byl zastaven jejich růst. Tato metoda je rozšířena v subsaharské Africe. Toto barbarství už je však rozšířeno v Británii. Smutné to cizí tradice a rituály.

O vepřích jsem z Anglie zatím překvapivě nečetl téměř nic, co s těmi bude, ale za to jsem četl o sóje, kterou tolik zachránci planety propagují, jak mužům v těle zvyšuje hladinu ženských hormonů a také jejich agresivitu a snižuje plodnost. Opravdu dokonale šílený svět.

„Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo, a všechny si byly podobné.“ „Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo.“ „Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasat na člověka.“ „Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti.“

Nikdy nezapomenu jak mi jeden Maor v dobrém rozpoložení vysvětloval, proč nám bělochům říkají Pakeha, a to i v oficiálních médiích. Neznal jsem to slovo. Zasmál se a řekl mi, že ten výraz pro ně znamená divoké prase (bushpig), a když jsem se jej zeptal proč, tak mi odpověděl, že prý lidské maso je chutí tomu vepřovému podobné. Tak jsem mu poděkoval za toto milé vysvětlení.

Dobrou chuť.

Zdroje: Newsweek: Canibalism is common in the animal kingdom. Here is why for humanist it is the ultimate taboo….Idnes: V Británii pribývá případů žehlení prsou. Dívky má chránit před znásilněním……Farma zvířat, závěr….Novinky: Mužům škodí velké množství sóji..

Autor: Patrik Juda

Zdroj: Svobodné Noviny
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPočmáraný Churchill na pražském Žižkově   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:39:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha 3 má problém. Někdo počmáral sochu W. Churchilla. I sešli se badatelé, aby vandalství nějak čelili. A navrhli vysvětlovací tabulku. Kvůli možným politickým změnám zvolili v textu jen několik Churchillových citátů, ty se snad nezmění.

K búrské válce, kde hájil imperiální ukrutnosti v britských koncentračních táborech a válku slovy: „To bylo tehdy, když ještě válka za něco stála. Byl to skvělý pocit pádit na koni po bojišti.“

Ke Kurdům, když se bouřili proti britské nadvládě: „Rozhodně podporuji nasazení bojových plynů proti necivilizovaným kmenům… Vyvolalo by to mezi nimi hrůzu.“

K Indům a Gándhímu (pro kterého navrhoval, aby ho „přivázali za ruce a nohy u brány do Dillí, a pak po něm nechali přejít obřího slona i s novým vicekrálem na hřbetě): „Nenávidím Indy. Jsou to ohavní lidé s hnusným náboženstvím.“

Tabulka ale nepomohla. Další vandal sochu opakovaně posprejoval a Praze 3 došla trpělivost. Rozhodli se sochu zakrýt plachtou. Zbytečně. Lidé vynalézavě plachtu poškozovali a odnášeli. Navíc se začala bouřit britská ambasáda, která ale sochu převzít do své zahrady nechtěla. A tak moudří z Prahy 3 vymysleli řešení – socha putovala do depozitáře, namalovali kulisy a nová socha, byť dvourozměrná, vévodila opět chvilku náměstí.

Ale ani v této podobě nevydržela. Když nevyšel ani další pokus - promítat Churchilla na zeď budovy - přemístilo se dílo alespoň do kyberprostoru. Tam dosud hackerům odolává.

Zdá se Vám to nereálné? Máte pravdu, není to skutečnost. Praha 3 problém s Churchillem nemá. Ani s jeho hříchy. Terčem útoků jsou poslední roky rudoarmějci, kteří nesli největší břímě druhé světové války a měli největší podíl na osvobození naší země od fašismu. Ale to se dnes jaksi nehodí, končí svůj příspěvek Zdeněk Štefek.

-rp-

Zdroj: PrvníZprávy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaďarsko odmítá akceptovat teror ze strany uprchlíků   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:36:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský ministr zahraničí Peter Sijjártó v reakci na nedávný vražedný útok ve Francií řekl, že migranti musí být držení mimo Evropu. Bezpečí Evropanů má prioritu. Maďarsko odmítá akceptovat to, aby se obyčejní Evropané museli bát útoků imigrantů na zastávkách, tržištích či na koncertech. Ovšem podle maďarského ministra zahraničí žijí v Evropě lidé, kteří chtějí naši Evropu zničit zaplavením imigranty/uprchlíky.

Zdroj: http://www.fdesouche.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrazilský prezident chce na školách zakázat „genderovou ideologii“   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:34:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Brazilský prezident Jair Bolsonaro požádal ministerstvo školství, aby připravilo návrh zákona, který by zakazoval ve školách šíření takzvané „genderové ideologie“, která stanovuje svobodu volby pohlaví a sociálních rolí.

„Požádal jsem ministerstvo školství, aby pro ochranu našich dětí, kterou stanovuje naše ústava, připravilo návrh zákona, který zakazuje genderovou ideologii na středních školách,“ napsal Bolsonaro na Twitter.

Brazilská ministryně pro lidská práva Damares Alves dříve uvedla, že vláda je povinna učit děti ve věku čtyř až pěti let tomu, že ženy by měly mít stejná práva a možnosti, přitom však s nimi nesmí být zacházeno zvláštním způsobem „kvůli tomu, že jsou ženy“.

Nejedná se o první případ, kdy Bolsonaro zasahuje do otázky ohledně sexuální výchovy obyvatelstva. Na konci srpna, tedy poté, co ministr kultury Henrique Pires rezignoval, prezident pozastavil přidělování finančních prostředků na točení filmů s LGBT tématikou.

Zdroj: Twitter
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan odsoudil útok letectva USA na Idlib. Připojil se k pozici Moskvy?   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:30:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsoudil útok amerického letectva na syrskou deeskalační zónu Idlib. Podle něj není možné na takové kroky Washingtonu zavírat oči.

„V posledních dnech se Spojené státy, bohužel, zapojily do konfliktu provedením leteckého úderu v Idlibu, v jehož důsledku přišlo o život asi 700 civilistů. Samozřejmě mohou tam být i militanti, ale Idlib postupně mizí... Nelze se na to zavírat oči. Jednáme o tom s Ruskem a Íránem. Naše delegace jsou neustále v kontaktu,“ řekl Erdogan v Ankaře na společné tiskové konferenci s českým premiérem Andrejem Babišem.

Dodal, že má v úmyslu projednat téma Idlibu na summitu Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře 16. září a na Valném shromáždění OSN, které se uskuteční na konci září.

„Uprchlíci odtud nás ovlivňují, proto jsme na to tak citliví,“ řekl Erdogan.

Syrská vládní armáda v sobotu jednostranně zastavila vojenskou operaci v deeskalační zóně Idlibu.

Ministerstvo zahraničních věcí označilo rozhodnutí Spojených států zahájit letecký útok v Idlibu za porušení všech dohod. Dodalo také, že kroky Washingtonu jsou nelogické a protichůdné a kromě toho budí rozpaky.

„Na jedné straně američtí zástupci všech tribun, včetně OSN, požadují zastavení eskalace napětí v Idlibu, kopí strach v souvislosti s utrpením civilního obyvatelstva a ignorují bezprecedentní koncentraci teroristů uznanou Radou bezpečnosti OSN. Na druhé straně zahájí letecký útok, jehož výsledkem je rozsáhlé ničení a ztráty na životech,“ uvádí se v komentáři diplomatické služby.

Letecký útok Washingtonu

V neděli Washington porušil veškeré dohody a neinformoval Moskvu ani Ankaru před leteckým útokem na území mezi vesnicemi Maarat Misrin a Kafer Haya v provincii Idlib, sdělilo Centrum pro usmíření znepřátelených stran. Dne 31. srpna od 6:00 ráno vyhlásila syrská armáda jednostranně příměří na tomto území a informovala o tom zástupce všech zúčastněných stran. Toto příměří mělo umožnit civilistům opustit Idlib humanitárním koridorem.

24 hodin před touto akcí zrušilo syrské a ruské letectvo lety nad Idlibem. Centrum upřesnilo, že v neděli v 15:00 zaútočily USA na dané vesnice.

Americká strana prohlásila, že útok zlikvidoval „velitelské stanoviště hnutí Al-Káida (teroristická organizace zakázaná v Rusku) v Sýrii“. Právě to mělo ohrožovat bezpečnost občanů USA. Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že USA ohrozily svými akcemi další zachování příměří v této zóně Idlibu a v řadě míst ho zmařily.

Zdroj:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump varoval Peking před zdržováním obchodní dohody: „Myslete na to, co se stane Číně, když vyhraji“   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:27:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump v prohlášení sdělil, že Spojeným státům se v obchodních rozhovorech s Čínou daří velmi dobře, nicméně podmínky pro možnou dohodu by se mohly velmi zhoršit, pokud by se Peking spoléhal na to, že v Bílém domě dojde ke změnám po volbách v roce 2020.

„V našich jednáních s Čínou se nám daří velmi dobře,“ prohlásil Trump přes Twitter. „Jsem si jistý tím, že by rádi jednali s novou administrativou, aby mohli pokračovat v jejich praxi „odírání USA“ (600 miliard dolarů ročně), 16 a více měsíců je dostatek času pro vysávání pracovních míst a společností z dlouhodobého hlediska,“ dodal Trump.

Trump Peking varoval, prohlásil, že je pravděpodobné, že vyhraje. V takovém případě by pro Čínu bylo mnohem složitější dosáhnout dohody. Ta by mezitím utrpěla značné ekonomické škody.

„A potom, pomyslete na to, co se stane Číně, když vyhraji. Dohoda by byla O MNOHO SLOŽITĚJŠÍ! Mezitím se začnou houpat čínský supply chain a obchody, pracovní místa a peníze budou pryč!“ napsal Trump na Twitteru.

Napětí mezi USA a Čínou znovu eskalovalo na konci srpna, když Čína prohlásila, že zvýší cla z 5 na 10 % na americké zboží o hodnotě 75 miliard a zavede 25% cla na americké vozy.

Později americký prezident Donald Trump prohlásil, že USA zvýší existující cla na čínské zboží o ceně 250 miliard dolarů na úroveň 30 % ze stávajících 25 % od 1. října.

O týden později Trump prohlásil, že cla na čínské zboží budou zavedena podle plánu, ale také zdůraznil, že obchodní jednání s Pekingem pokračují.

Předtím se americký prezident Trump a čínský lídr Si Ťin-pching setkali během summitu G20 v japonské Osace, aby jednali o obchodu a potvrdili připravenost k dosažení vzájemně výhodné dohody.

Spojené státy Americké a Čína se nacházejí od loňského léta v obchodní válce. Washington tehdy zavedl cla na čínské zboží o hodnotě 50 miliard dolarů. Čína zavedla reciproční opatření. Od té doby proběhlo několik kol zvyšování cel na zboží.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Dvx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo budoucím šéfům EU připomněl „společné zájmy“ s USA   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:24:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo navštívil Brusel, při návštěvě se sešel s budoucími šéfy EU. Schůzka bez novinářů sloužila jako první kontakt se všemi zástupci a také Pompeo novým lídrům připomněl „společné zájmy“ mezi USA a Evropou. Sputniku to řekl diplomatický zdroj v Bruselu.

Ministr zahraničí USA se setkal se zvolenou předsedkyní Evropské komise Ursulou vo der Leyenovou, která EK povede od 1. listopadu, s budoucím předsedou Evropské rady Charlesem Michelem a také s předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim. Navíc se Pompeo sešel s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

Podle zdroje ve strukturách EU se schůzka Leyenové a Pompea, která proběhla včera večer, konala, aby se strany lépe poznaly a vyměnily si názory v otázkách vztahů mezi EU a USA.

„Tento neoficiální rozhovor byl důvěrný, takže pro média nejsou žádné odpovědi,“ uvedl zdroj.

Seznamování USA a EU

Dříve zástupce tiskového oddělení Evropské komise novinářům oznámil, že schůzka má vstupní a seznamovací charakter.

Nástupce Donalda Tuska na postu předsedy Evropské rady Charles Michel v úterý sám krátce oznámil výsledky své schůzky s americkým ministrem zahraničí. Na Twitteru napsal, že projednávali otázky transatlantické spolupráce.

„Dnes ráno jsem mluvil s Pompeem o celkových hodnotách a celkových zájmech. Evropa a USA mohou těžit ze silnější transatlantické spolupráce,“ uvádí se na jeho účtu na Twitteru.

Americký politik se v úterý také poprvé sešel s novým předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim. Detaily jejich schůzky také nejsou zveřejněny. „Byla to jenom neformální schůzka, protože ministr zahraničí se chtěl setkat s novým vedením EU,“ uvedl novinářům zdroj v Evropském parlamentu, přičemž více podrobností neuvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Dkf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritský premiér znovu zdůraznil odchod Velké Británie z EU na konci října   
Pridal tk Středa 04 září 2019 - 04:19:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský premiér Boris Johnson svolal 2. září večer naléhavou schůzku kabinetu. Po schůzce řekl, že za žádných okolností nepožádá EU o odklad „odchodu Velké Británie z EU". Velká Británie opustí EU podle plánu 31. října.

Boris Johnson apeloval na poslance, aby hlasovali proti zbytečným zpožděním „odchodu z EU". Současně veřejně popřel zprávy, že všeobecné volby se budou konat v předstihu.

3. září končí letní prázdniny britského parlamentu. Předpokládá se, že někteří konzervativní poslanci spojí své síly s opozičními labouristickými poslanci, aby prostřednictvím právních předpisů přinutili vládu odložit termín „odchodu z EU" na 31. ledna roku 2020, pokud Velká Británie a EU nedosáhnou nové dohody o „odchodu z EU" před druhou říjnovou dekádou. Britská královna 28. srpna souhlasila s požadavkem Borise Johnsona na přerušení práce parlamentu od 9. nebo 12. září do 14. října.

Poslanecká sněmovna britského parlamentu předtím třikrát vetovala dohodu o „odchodu z EU", kterou dosáhla bývalá premiérka Teresa Mayová a EU. Také hlasovala proti odchodu z EU bez dohody. Boris Johnson se vyslovil v tom smyslu, že nevylučuje přerušení práce parlamentu, aby nemohli poslanci bránit odchodu Velké Británie z EU.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3045 sec,0.1020 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,868kB