Úterý 03 září 2019
Státní zástupce navrhl zastavit trestní stíhání Andreje Babiše, v rozhodnutí prý hrály roli i obrovské nátlakové demonstrace neziskovky Milion chvilek!   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:34:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Státní zástupce navrhl zastavit trestní stíhání Andreje Babiše, v rozhodnutí prý hrály roli i obrovské nátlakové demonstrace neziskovky Milion chvilek! Zastavení stíhání premiéra je obrovskou porážkou Zdeňka Bakaly a jeho Pražské havlérky, tímto rozhodnutím posílí nejen Hnutí ANO, ale především Pražský hrad! Pravda nakonec zvítězila, Aeronet upozorňoval na nesmyslnost trestního stíhání premiéra od samotného počátku, mainstream nás za to nenáviděl! Nejvíce to odnášel Babišův nemocný syn, kterého jsme se zastali proti hyenám ze Seznamu!

Redakce Aeronetu se připojuje k prezidentu republiky Miloši Zemanovi a k jeho blahopřání Andreji Babišovi k zastavení jeho trestního stíhání. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček to oznámil na svém Twitteru, že prezident republiky Miloš Zeman poblahopřál premiérovi nejen k jeho dnešním narozeninám, ale i k zastavení jeho trestního stíhání ze strany státního zástupce Jaroslava Šarocha. Tato zpráva nám opravdu udělala radost, po dlouhé době konečně jedna pozitivní zpráva z domova.

Naše redakce vnímá toto zastavení stíhání jako jasný signál toho, že naše osvětová a informační práce měla nejen smysl, ale navíc v předstihu více jak jednoho roku jsme správně předpověděli, že zinscenovaná kauza proti premiérovi skončí naprostým fiaskem. Náš server v minulosti přinesl řadu článků v souvislosti s Čapím hnízdem, kde jsme čtenářům již dlouho vysvětlovali, že kauza Čapí hnízdo je zinscenovanou kauzou s cílem poškození politických preferencí a ambicí Andreje Babiše. Novináři některých médií mainstreamu se dokonce nezdráhali zatáhnout do boje proti premiérovi i jeho vlastní rodinu.

Vloni v listopadu vypukla v českých médiích kauza Andreje Babiše ml. a bizarní cesty Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ze Seznam Zprávy do Švýcarska. Jejich cílem bylo vytáhnout z postele večer duševně nemocného syna premiéra a přimět ho k tomu, aby svědčil proti svému otci. Při své práci si navíc oba novináři počínali tak neopatrně, a dost možná to bylo úmyslně, že de facto odhalili přímo adresu jeho bydliště. Takové svinstvo nadzvedlo naši redakci ze židle takovým způsobem, že z toho bylo nakonec několik dalších článků a také zajímavých zjištění.

Andrej Babiš byl v té době vloni v cizině v italském Palermu a Seznam Zprávy ve spolupráci s Bakalovými médii a Českou televizí odpálili proti premiérovi mediální puč, který vyvrcholil šíleným přešlapem Tomia Okamury, který se připojil k tiskové konferenci Demobloku ve sněmovně s požadavkem a výzvou na rezignaci Andreje Babiše z pozice funkce premiéra. Celé to bylo načasované a nachystané, až bude Andrej Babiš v cizině. Puč Palermo! Celé to přitom bylo organizováno lidmi a novináři z blízkosti Bakalových médií a novinářů, kteří se pohybují okolo Knihovny Václava Havla, kterou zřídil a zaplatil právě Zdeněk Bakala.

Po Babišovi celou dobu šli lidé z okolí Zdeňka Bakaly, od novinářů, přes neziskovky, až po lidi v Bruselu

Novináři od Bakaly totiž již vloni na podzim věděli, že celá vymyšlená kauza Čapí hnízdo půjde do kytek, protože v ní není nic, z čeho by bylo možné premiéra obvinit. V rozhodné době, kdy firma provozující Čapí hnízdo žádala o dotace EU, nebyl Agrofert majitelem Čapího hnízda, byly to děti Andreje Babiše v pozici odděleného subjektu. Poté, když po pěti letech skončila povinná lhůta udržitelnosti projektu, bylo Čapí hnízdo postoupeno Agrofertu, a to právě s ohledem na zhoršující se zdravotní stav syna Andreje.

Bylo tak rozhodnuto, že Čapí hnízdo si pod křídla vezme Agrofert. V takové situaci nemůže nemocný člověk řídit firmu, to prostě nejde. A právě pro syna Andreje Babiše ml. mělo být klidné prostředí Čapího hnízda místem, kde bude bude pracovat a nebude vystavován stresům, v klidné přírodě a v tichu. Nemoc se bohužel prohloubila a z projektu synova podnikání sešlo, takže o Čapí hnízdo se musel postarat otec po uplynutí lhůty udržitelnosti dotovaného projektu.

Ve věci Čapího hnízda bylo od začátku jasné, že jde o záminku a vyfabulovaný nesmysl, kterým se snaží mocné síly, které stojí v pozadí Zdeňka Bakaly, ovlivnit a změnit politické procesy v ČR tím, že Andrej Babiš bude odstraněn z politiky. Není náhodou, že Zdeněk Bakala přivezl z USA a založil v Praze pobočku Aspen Institute, což je brutální spolek amerických neoconů. Členem pražského Aspenu je např. Jan Hamáček, předseda ČSSD.

Mezi poradci Aspenu je třeba Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a otec Ondřeje Koláře, starosty Prahy 6, který usiluje o odstranění sochy maršála Koněva z místního parku. Dokonalým důkazem této mafie je i skutečnost, že Andrej Babiš se o dnešním zastavení trestního stíhání dozvěděl z Bakalova severu Deník N, který oficiálně se snaží dělat všechno proto, aby ho nikdo se Zdeňkem Bakalou nespojoval, ale to jde hodně těžko, když celý Deník N je naplněný lidmi z Bakalovy Economie, více v článku zde: https://aeronet.cz/news/vime-prvni-lide-s-napojenim-na-zdenka-bakalu-karla-janecka-a-george-sorose-chystaji-spusteni-nejvetsiho-pro-americkeho-serveru-v-cr-redakce-bude-slozena-z-byvalych-zamestnancu-bakalovy-economie/

Nedávno svolané demonstrace proti premiérovi ze strany neziskovky Milion chvilek byly už tak okaté a přes čáru v poslední době, že to došlo nakonec i lidem na státním zastupitelství, že tohle podporovat opravdu nebudou

Státní zástupce tedy podal návrh na zastavení a nadřízený orgán se tím teď bude zabývat. Nicméně Andrej Babiš už na celou věc reagoval slovy, že nic a nikoho neovlivňoval v rozhodování, ale že je prakticky jisté, že rozhodnutí státního zástupce bylo ovlivněno těmi mohutnými demonstracemi, které svolala v Praze neziskovka Milion chvilek Mikuláše Mináře. Právě tyto demonstrace, na kterých vystupovali dokonce i jáhnové ze Sudet, mohly přispět k přesvědčení státního zástupce, že celá kauza Čapí hnízdo je pouze záminkou politické likvidace premiéra, a to buď skrze cestu justice, anebo skrze cestu ulice. Vloni to navíc zkusili přes rodinu a duševně nemocného syna ve Švýcarsku. Každý nezaujatý státní zástupce musí v takové situaci stíhání zastavit, protože to už nemá nic společného se spravedlnosti, ale je to doslova mediální hon na premiéra, který někomu ale opravu vadí.

Andrej Babiš by mohl dělat více pro-národní politiky, mohl by méně vycházet vstříc americké zbrojní lobby, mohl by méně vycházet vstříc Angele Merkel, mohl by méně poslouchat nápady z Bruselu a mohl by si udělat pořádek mezi svými europoslanci za Hnutí ANO, kteří nejen často hlasují proti Babišovi, ale někteří z nich jsou dokonce členy Bakalova pražského Aspen Institute, např. Dita Charanzová. Jenže na druhé straně na Aeronetu víme, že Hnutí ANO je duhovým politickým hnutím se širokým rozkročením zleva doprava a byli bychom konceptuálně úplně negramotní, pokud bychom si mysleli, že Andrej Babiš takové duhové hnutí může kontrolovat direktivně a autoritativně jako manažer řídí firmu.

V politickém hnutí není možné poslancům dávat příkazy jako zaměstnancům a není možné je vyhazovat a stavět si je tak proti sobě. Právě proto Andrej Babiš nikdy nebude skutečným vůdcem hnutí, protože tím vůdcem bude konsenzus a kompromis uvnitř Hnutí ANO. A když si uvědomíte, že uvnitř Hnutí ANO jsou bývalí členové ODS, TOP09, ČSSD, KDU-ČSL a KSČM, tak vám musí být naprosto jasné, že Babišovo hnutí nikdy nebude stranou radikálních změn, ale pouze kompromisu a konsenzu. Pro alternativu tak Hnutí ANO nikdy nebude politickým favoritem. To je prostě vyloučeno.

Odstranili Viktora Janukovyče na Ukrajině, odstranili Roberta Fica na Slovensku. Kdo? No přece někým řízené, placené a koordinované davy z ulice! V případě Andreje Babiše jim to naštěstí nevyšlo!

Jenže alternativa se musí postavit na obranu vlasti a nesmíme dovolit, aby v naší zemi někdo odstřeloval premiéry skrze plukovníky, demonstrace v ulicích, nebo skrze vykonstruované kauzy a procesy. Musíme si uvědomit, že za těmito pokusy stojí všechny ty Aspen Instituty a zájmy cizích mocností, které se snaží českému lidu sebrat a odstranit demokraticky zvoleného premiéra a rovněž prezidenta. Nezapomeňte, že stejná skupina s napojením na Bakalův Aspen Institute protlačila v Senátu návrh na ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana! Tento návrh je nyní ve sněmovně a bude zřejmě zamítnut, naštěstí. Jenže na tomto příkladu vidíte, že cizí moc využívá odkaz a vliv pohrobků Václava Havla k sestřelování demokraticky zvolených představitelů státu.

A to je naprosto skandální a nebezpečný proces, proti kterému se musí alternativa jednoznačně postavit. V takové chvíli se musíme postavit jak za prezidenta republiky, tak i za premiéra. Pokud to neuděláme, dosadí nám cizí mocnosti takové loutky do čela státu a vlády, které půjdou na ruku všem těm, kteří prosazují změny politických procesů z ulice a skrze neziskovky a jejich svolávané demonstrace. A likvidace tradičních demokratických procesů a jejich nahrazení ulicí a hlasem ulice, to je přesně ten samý způsob, jakým začal kyjevský Majdan, jakým probíhají protesty v Hong Kongu, jakým došlo ke svržení a rekonstrukci Ficovy vlády na Slovensku. Všechny tyto procesy mají jednoho společného jmenovatele, křik z ulice doprovázený anglojazyčnými transparenty. Sponzoři a architekti těchto demonstrací ze zahraničí totiž chtějí vidět a rozumět tomu, co si zaplatili na transparentech. Proto se nedivte, že když se podíváte na jakoukoliv demonstraci proti představitelům státu a nějaké země, uvidíte tam anglicky psané transparenty.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/statni-zastupce-navrhl-zastavit-trestni-stihani-andreje-babise-v-rozhodnuti-pry-hraly-roli-i-obrovske-natlakove-demonstrace-neziskovky-milion-chvilek-zastaveni-stihani-premiera/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDuchem doby je blbnutí a společenský kretenizmus   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:26:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K pochopení dnešní doby je potřeba znovu si pozorně přečíst Haškova Švejka, nebo Černé barony od Švandrlíka. Ona se ta blbost stále vrací. Neboli, boj s lidskou blbostí nelze vyhrát, ale bojovat musíme. Jinak nás blbci umoří. Vemte si pana Babiše, už tři roky slavní Holmesové a Poirotové se snaží kriminalizovat Čapí hnízdo. Přitom to v době vzniku byla malá akciovka s kapitálem 2 mil kč. ZZN. Ovšem po tři roky jsme museli slýchat hýkání demokratů, že …

Taky se sešlo kdesi 250 tisíc lidí, osobně jsem tam byl, opět jsem slyšel hýkání antibabiš a mnoho dalších nesmyslů. A pan Svěrák, umělec, tam davu vysvětloval, že cosi smrdí. Pokud to cítil pouze on, je věc samovysvětlena.

Dnes se blbne se sochou sovětského vojevůdce, opět se hýká, ovšem hlupáci a hýkalové si nechtějí uvědomit, že nebýt sovětských vojevůdců, tito hlupáci a hýkalové by dnes neexistovali. Protože konečným cílem německých vojevůdců bylo, Slovany a Židy suše vyvraždit. Ovšem, vysvětlete to nějakému blbcovi, který ani neví, kdy začala druhá světová. No nic. Dědkové hýkalů by vyletěli komínem a bylo by. V Praze by se mluvilo německy. Dodnes.

Blbnutí neprobíhá pouze mezi občany, ale přímo na úrovni justičně státní. Vezměme si třeba občanský soudní řád. Tam je přímo uvedeno, že soud může některé důkazy vynechat, nebo změnit pořadí. Řekněte to nějakému programátorovi, že může řádky s IFy klidně prohazovat a dostanete ránu pěstí. Pokud by to opravdu programátoři dělali, svět se zhroutí. Občanský soudní řád v našem neprávním státě popírá zákony logiky a kauzality. Což je vidět. Miliony podivných exekucí, 20 let se táhnoucí trestní kauzy a jiné, vždyť to víte jako já. Pouze odpovědní mlčí.

Ostatně, jak je to vlastně s tou odpovědností? Máme neodpovědného prezidenta, čehož hýkalové vždy zneužijí, když si potřebují do prezidenta kopnout, ovšem máme taky 200 neodpovědných poslanců, 3000 neodpovědných soudců a ….. Ten výčet je překvapivě dlouhý.

Tato společnost se pomalu hroutí, v některých ohledech již vůbec nefunguje, v rozporu s tvrzením ideologů, že se dnes máme nejlíp, jak jsme se měli. Není to pravda. Pravdivé je říci, že dnes jsme nejvíce dotováni a dnes se nejvíce zadlužujeme, než kdykoliv dříve.

Prostě, někdo si nás krmí a živí, protože mu neseme zisk. To je celé.

Mohu tedy doporučit, vypněte televizi, přečtěte si Haška a Černé barony a běžte na procházku.

Ono totiž, se nic jiného dnes dělat nedá.

Vladimír Balhar
3. 9. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeští piloti se zúčastní provokací NATO vůči Rusku   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:23:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká republika: Čeští letci v pondělí na estonské základně Ämari převzali od Britů ochranu vzdušného prostoru Pobaltí. Nebe nad Litvou, Lotyšskem a Estonskem budou střežit společně s belgickými a dánskými letci čtyři měsíce.
_______
Ochranu před kým? Litvě Lotyšsku a Estonsku něco hrozí? Nejenže to stojí strašné prachy, které platíme my, ale děláme šašky ve službách cizích pánů a dráždíme hada bosou nohou. Ubohost, trapnost a nebezpečnost těchhle zbytečných provokací zjevně nedochází těm, kteří o tom rozhodují. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až...

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16488/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽalobce Šaroch změnil názor na Čapí hnízdo   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:16:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník N přinesl zprávu, že státní zástupce Šaroch, dozorující kauzu Čapí hnízdo Andrej Babiše a jeho rodiny, změnil názor. To znamená, že již nechce podávat žalobu na premiéra a jeho rodinu. Pochopitelně nechci hodnotit rozhodnutí státního zástupce z věcného hlediska. Zcela nepochybně se v krátké době několika dnů či týdnů dozvíme, co jej vedlo ke změně názoru.

Je zajímavé, že Unie státních zástupců, tedy těch, kdo vědí, že nějakou dobu bude trvat „zúřadování“ celé záležitosti jejich kolegou, se dožaduje zdůvodnění jeho změny názoru nejlépe okamžitě. Řekněme si otevřeně, že když by snad do celé záležitosti zasáhlo nyní městské státní zastupitelství a vyslovilo jiný názor, nežli dozorový státní zástupce Šaroch, vypadalo by to velmi nepravděpodobně. V každém případě dnešní zpráva povede nepochybně k upevnění pozice vlády. A to nejen pozice A. Babiše a jeho hnutí, ale tak koaliční sociální demokracii. Dnes už padá výtka odpůrců A. Babiše v sociální demokracii proti účasti ve vládě s A. Babišem. Tedy, pokud jde o kauzu Čapí hnízdo a z ní plynoucí případné trestně právní odpovědnosti. Je dobré také vědět, že A. Babiš celou částku evropské dotace na Čapí hnízdo ve výši 48,5 mil. Kč již před časem vrátil a kromě toho ještě věnoval na veřejně prospěšné účely 50 mil. Kč. Je škoda, že právě tento fakt v průběhu celé kauzy sám nezdůrazňoval. Újma státu ve finanční rovině tedy nevznikla, a to i kdyby státní zástupce vyjádřil dnes opačný názor.

Pro sociální demokracii je to rovněž dobrá zpráva, neboť vláda má dobré výsledky práce. Tím ovšem nechci říci, že by nemohla mít vysledky lepší, například v bytové politice atd., ale poté, co skončila tato kauza, bude mít opozice, tedy strany české pravice a Piráti, velmi ztíženou situaci co se týče jejich argumentace vůči premiérovi a vůči vládě. Zatím představitelé těchto stran předvádějí jen osobní útoky na A. Babiše a více méně málo důvodnou a konstruktivní kritiku činnosti vlády v oblasti věcné.

Mnohokrát v minulosti jsem uvedl, že když jsem působil ve funkci předsedy ČSSD či předsedy vlády, důsledně jsem trval na dodržování principu presumpce viny u politiků. Presumpce viny u politiků je princip, jehož uplatnění nás může přiblížit do vyspělejší části západního světa. Je to v tomto již několikáté viditelné rozhodnutí policie a státního zastupitelství, kdy je zřejmé, že pokud by byl uplatněn princip presumpce viny, politik, jehož se to týká, by z politiky prostě odešel. Ať je to nyní A. Babiš nebo liberecký hejtman Půta anebo to byla před řadou let Věra Jourová ve známé kauze Budišov. Zdá se, že státní zástupci a policie prostě dělají chybná rozhodnutí. Chyby může dělat pochopitelně každý. I státní zástupci. Ale víme, že v prostoru na západ od našich hranic takové chyby prakticky nejsou možné. Politici v případě obvinění ze strany policie, pokud by v našich podmínkách odešli ze své funkce, tak by jim již prakticky nebyl umožněn, v případě shledání nevinny, návrat do politiky na predchziž. To by asi neplatilo u A. Babiše, jehož hnutí ANO by bez něj a jeho peněz a mediálního vlivu těžko mohlo fungovat.

V každém případě,opozice a aktivisté z Milionu chvilek to teď budou mít s Babišem těžší, respektive s argumentací, kterou budou proti němu volit. Musí konečně začít věnovat pozornost věcné agendě a v ní s ním soutěžit .

Jiří Paroubek

Zdroj: Vsše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný: Obklopí starosta Kolář Havlovu lavičku lešením? Nabídne ji muzeu?   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:10:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koněvův pomník má zmizet. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář by se maršála rád zbavil, aby předešel nákladům, které má radnice s jeho čištěním a s řešením problémů s ním spojených.

Pozoruhodné každopádně je, že nedaleko sporného kovového muže se šeříky v ruce totiž tentýž starosta odhalil 18. prosince 2017 „Lavičku Ferdinanda Vaňka“. Má jít o poctu Václavu Havlovi, neboť autobiografická postava jeho her se jmenuje právě Ferdinand Vaněk. Městská část Praha 6 pro tento náročný projekt spojila své odhodlání a peníze daňových poplatníků s moudrou Knihovnou Václava Havla a instalovala památník, jenž má nám i budoucím připomínat nezapomenutelnou absurdnost zesnulého dramatika a prezidenta.

I ty jsi přispěl na rudou fošnu!

Avšak ne všichni občané přijali „skvostnou“ uměleckou dominantu před Národní technickou knihovnou se stejnou láskou jako Ondřej Kolář či Michael Žantovský. Již po půldruhém měsíci artefakt poškodili a zneuctili tak vzpomínku na maskota Listopadového převratu. Rudá fošna na soudku – za neuvěřitelných 850 000 Kč (slovy osm set padesát tisíc korun českých!) – musela být opravena, leč zanedlouho byla opět poškozena. Obklopí starosta Kolář lavičku lešením? Nabídne ji muzeu? Doplní ji cedulkou, jež bude objektivizovat historickou roli Václava Havla?

(Autor článku Stanislav Novotný je bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií)

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší Fendrychova zhovadilá „o(d)kopávačka“!   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:06:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před několika dny se velmi aktivní novinář pan Fendrych do značné míry pokrytecky vyjádřil o nestřídmém pití alkoholu, především piva, našimi spoluobčany. Ne snad že by neměl pravdu, s konzumací alkoholu, resp. piva opravdu nejsme žádní troškaři, ale o to panu Frydrichovi v podstatě vůbec nešlo, to byla jen velmi vhodná záminka, aby rozjel svou politování hodnou „o(d)kopávačku“!

O lidech, kteří se svým veřejně vysloveným názorem, pohledem nebo hodnocením totálně ztrapnili se říká, že se „totálně odkopali“. Nerad bych panu Fendrychovi křivdil, ale v jeho případě to už asi neplatí, protože on se k tomu, aby se „odkopal“ už ani nestačí „přikrývat“.

Pan Fendrych je dostatečně znám svým antizemanovským postojem a názorem na osobu pana prezidenta Zemana a kde může, tam si do něj kopne. Jenže souvislost, kterou s osobou prezidenta pan Fendrych vypotil, stojí nejen pozornost, zaznamenání, ale nebylo by snad ani od věci ji zanést ji do významných proslovů významných osob, i když pan Fendrych mezi ně rozhodně nepatří. A co tedy tak vele významného řekl?

Úvodem je třeba říct, že panu Fendrychovi leží na srdci zdraví našich občanů, což jej zařadilo do zavilých odpůrců pití piva, ale i vín a dalších derivátů. Strašně mu totiž leží na srdci fakt, že jak údaje z roku 2017 ukazují, v kategorii rizikových pijanů se nachází celých 16,8 % mužů starších patnácti let. Počet těch, kdo pijí alkohol denně, se údajně pohybuje kolem šesti set tisíc lidí, tedy cca 0,6 %. Většina Čechů má podle Fendrycha navíc pocit, že dát si pivo před spaním je v podstatě v pořádku. Kde k tomu poznatku přišel, je opravdu zajímavé. Nicméně Fendrych má za to, že to v pořádku rozhodně není a dodává, že Česko je prý pivní velmocí a se zdviženým ukazováčkem říká, že normální je nepít. Tedy pivo a jiný alkohol, aby bylo jasno.

Nevím, nakolik má v péčí o naše zdraví pan Fendrych povědomí o tom, jaký vliv má pití piva na lidský organismus při jeho střídmé konzumaci, ale je zřejmé, že je to pro něj nepodstatné. Také fakt, nakolik je výroba a prodej piva a jiných alkoholických nápojů důležité pro stát z hlediska ekonomického, je pro něj nedůležité. Tím ale není myšlena propagace pití piva a ostatního alkoholu jenom proto, že je to výhodné z ekonomického hlediska. Analytik Fendrych, navzdory jeho „všestranným politickým a jiným přehledům a vědomostem“ však zapomíná, že stejně jako pijí pivo v Česku, stejně ne-li víc, pijí také Němci (viz známé beerfesty), o Dánech ani nemluvě. Samozřejmě lze poukázat i na jiné národy, které holdují pití ve větší či menší míře, ale to není to podstatné a hlavní, co tímto varováním, kritikou a moralizováním chtěl pan Fendrych říct.

Nicméně, jeho starost o zdraví národa, potažmo těch, kteří více či méně pijí pivo a jiný alkohol, je opravdu pozoruhodný. Zvláště, když varovně připomíná, že lidé si prý často neuvědomují, jaké všechny problémy s sebou pití alkoholu nese, tedy, že např. mohou mít rakovinu jater, hrtanu a další zdravotní problémy, avšak už jaksi zapomněl zmínit dopady alkoholismu na společnost a zvláště na rozvrácené rodiny alkoholiků apod. Pro něj však jako varování před společenskými i zdravotními dopady pití piva má speciálně odstrašující příklad. Pokud prý někdo pochybuje o neblahých účincích alkoholu, může se u televizních obrazovek přesvědčit, jaké problémy při chůzi má pan prezident Miloš Zeman. „Podívejte se, jak chodí prezident. Chcete chodit taky tak?“ ptá se velmi neomaleně Fendrych.

A to je ta trapná perla z trapných perel ta nejtrapnější a nejubožejší, když ubohoučký Fendrych jednak naprosto nevhodně zevšeobecňuje následky požívání alkoholu, pití piva především, přičemž vůbec, resp. úmyslně nebere v úvahu skutečnost, že nemoc prezidenta Zemana s požíváním alkoholu, resp. s pitím piva nemá nic společného. Jeho nemoc je natolik specifická, že jí trpí i lidé, kteří obrazně řečeno, nevzali alkohol do úst. Mj., sám touto nemocí trpím a nemohu o sobě říct, že jsem notorický alkoholik. Je samozřejmé, že nadměrným pitím alkoholu si může člověk přivodit řadu následků ve formě různých chorob a onemocnění, ale dávat chůzi pana prezidenta M. Zemana jako odstrašující příklad, je naprosto irelevantní, neřku-li sprosté.

Nemluvě o tom, že vůbec ta narážka na zdraví prezidenta je velmi nevhodná, netaktní a krajně neetická, což ovšem byl zřejmý cíl pana Fendrycha. Pohříchu nutno konstatovat, že se mu to podařilo, jiná věc ovšem je, nakolik bude jeho zhovadilé jednání přijato veřejností. Na druhé straně zase víme, že Fendrychův šatník je plný z ostudy kabátů, jeden další se mu tam rozhodně ještě vejde. O tom, že by se hanbou propadl, mít obavy zřejmě také nemusíme! Ale stejně, u Fendrycha to zas není až tak překvapující, nebo ano?

Jiří B a ť a, 1. září 2019
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNechce nosit islámský šátek a tak ji zavřeli na 24 roků do vězení. Tohle je islám ...   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 04:03:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dvacetiletá Peršanka byla potrestána patnácti lety za to, že si sundala z hlavy islamistický šátek. Celkem však byla odsouzena k trestu 24 let vězení za zločiny proti islamistickému státu. Saba Kord Afshari byla v úterý předána Íránským revolučním soudem v Teheránu k výkonu trestu poté, co byla shledán vinnýou že sundala šátek, čímž se dopustila šíření propagandy proti státu.

Pro místní islamistky, které u nás, ve svobodné, demokratické zemi nosí na hlavě islamistický symbol útlaku žen není příliš mnoho omluv. Zvláště neomluvitelné pro ty, co vnímají šátek jako symbol "svobody", případně očekávají, že jim nošené tohoto symbolu dá více práv.

Ve skutečnosti nosit v Evropě na hlavě šátek je naprosto shodné chování, jako nosit v roce 1940 odznak s hákovým křížem. Obojí dává najevo příslušenství k radikální ideologii. Přičemž ta nacistická má na svědomí mnohem méně životů než ta islamistická.

Hrdinství žen v Íránu, které riskují životy a svobodu v boji proti útlaku je nesmírné. Jenže jejich odvaha je potírána ochotou žen ve svobodném světě se podvolit islamofašistické ideologii.

Zastávat se ošátkovaných radikálek je stejné, jako zastávat se hromadných vražd v Osvětimi. Výsledek je stejný a pro kontrast radikalizovanou islamistku u nás:

„Šátek považuji za symbol své identity a svobody,” říká studentka:
https://www.hatefree.cz/blo/rozhovory/2850-eman-ghaleb

Autor: Martin Ambros

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředchůdce Molotova-Ribbentropa? Smlouva, na kterou Poláci neradi vzpomínají   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 03:56:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak je známo, 1. září se připomínalo osmdesáté výročí začátku 2. světové války. Nebylo pochyb o tom, že, jak se blíží tento den, bude se v zahraničních sdělovacích prostředcích objevovat velké množství materiálů o tom, že odpovědnost za rozpoutání ohromné světové války leží nejen na nacistickém Německu, ale i na Sovětském svazu.

Prý se dva krvaví diktátoři, Hitler a Stalin, domluvili na rozdělení sféry vlivu ve východní Evropě a společnými silami zničili „válku odmítající a demokratické“ Polsko a následně na sebe zaútočili. Je předem jasné, že nejhlasitější křiky na toto téma, stejně jako tradiční trvání na „omluvě“ a „kompenzaci“, zazní z Varšavy.

Ale ani Poláci, ani nikdo jiný na Západě nemá zájem o připomínání jiného nedávného výročí, k němuž došlo dříve.

Pod rouškou banálního názvu

Před pětaosmdesáti lety, 26. ledna 1934, pouhý rok poté, co se k vládě v Německu dostali nacisté, ministr zahraničí Třetí říše Konstantin von Neurath a polský velvyslanec Józef Lipski podepsali v Berlíně prohlášení mezi Německem a Polskem o nepoužití násilí, známé jako německo-polský pakt o neútočení.

Skutečná role diplomatů nebyla velká. Oni se pouze podepsali pod předem připraveným textem. Pravými tvůrci dohody byli führer německého národa Adolf Hitler a faktický diktátor druhé polské republiky Józef Pilsudski. Proto je v literatuře tato dohoda často označována jako pakt Pilsudski-Hitler.

Dokument měl až banální název. A také nebyl příliš obsáhlý. Ve třicátých letech minulého století byly podobné smlouvy uzavírány mezi všemi evropskými státy. Dokument však byl pro nacistické Německo a Polsko velmi důležitý.

Poláci byli přesvědčeni, že jejich západní hranici, kterou vytyčili vítězi 1. světové války na dříve německém území, je v bezpečí. Nacisté, kteří v tu dobu byli v mezinárodní izolaci a ještě nestihli vybudovat silnou armádu, získali mezinárodní uznání svého režimu východním sousedem, což zcela oprávněně považovali za svůj první zahraničněpolitický úspěch.

Zvláštností německo-polské deklarace je její platnost. Byla podepsána na celých deset let. A také neobsahuje bod, který by rušil její platnost v případě vyhlášení války jedním ze signatářů třetí straně. V sovětsko-polské dohodě, která byla podepsána o rok a půl dříve, takový bod je. A samotná smlouva platila pouze tři roky.

Zůstalo něco i mimo záběr?

Pakt Pilsudski-Hitler nebyl zajímavý jen tím. Po jeho podepsání západní tisk informoval o tom, že deklarace má tajný dodatek o spojenectví obou zemí. Prostřednictvím diplomatických kanálů i tajné služby se Moskva dozvěděla, že takový dodatek skutečně existuje.

V dubnu 1935 francouzské periodikum Le Bourbonnais républicain vydalo text tajné dohody mezi Varšavou a Berlínem, kterou redakci poskytl poslanec Lucien Lamoureux. Dohoda také hovoří o připravenosti Německa a Polska „sjednotit vojenské, ekonomické a finanční síly k odražení jakéhokoli nevyprovokovaného útoku a poskytovat si podporu v případě, že jedna ze stran bude napadena“. Povinností Poláků bylo „zajistit volný průchod německých vojsk po svém v území v případě, že vojska budou nasazena k odražení provokace z východu nebo severovýchodu“. Německo se naopak zavázalo bránit polské hranice před „jakoukoli agresí“.

To nemohlo nevyvolat obavy v Moskvě. Několik dní na to sovětské deníky Pravda a Izvestija přetiskly na titulních stranách publikaci o dokumentu z francouzských novin. Sovětský svaz spoléhal na to, že Poláci a Němci budou na oficiální publikaci reagovat. Potvrdí nebo vyvrátí existenci tajné dohody namířené proti SSSR. Z Varšavy i Berlínu znělo jen hrobové mlčení, které také o čemsi vypovídalo (polský ministr zahraničí Józef Beck prohlásil, že dementování takové zprávy „by nejen bylo bezúčelné, ale ponížilo by důstojnost polského státu“ - red.)

Poláci nikdy nepřiznali existenci tajného dodatku německo-polské dohody o neútočení a vždy se snažili vyhnout odpovědi na tuto otázku. Když byli ale vystaveni tlaku, prohlásili, že když nikdo originál dokumentu neviděl, tak to znamená, že ani neexistoval.

To, že se v archivech fyzicky nenachází nějaké dokumenty, nic neznamená. Dokumenty mohly být zničeny, schovány nebo „nenávratně ztraceny“. K tomu v minulosti bylo dost možností. Nakonec nemuselo být nutné tajný dodatek dávat na papír s oficiálním razítkem. Tajná dohoda mohla být uzavřena prostřednictvím osobní korespondence anebo verbálně, pokud si strany navzájem důvěřují. Pro udržení tajemství je to lehčí.

V případě Hitlera a Pilsudského to nelze vůbec vyloučit. První z duše nenáviděl komunisty, druhý cítil to samé k Rusům. V 30. letech minulého století to znamenalo skoro to samé. Důvod ke sblížení führera a maršála existoval. V jejich případě platilo „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.

A co bylo dál?

Je nutné zdůraznit, že to byli právě Poláci, kteří pomohli Němcům úspěšně řešit „československý problém“. Varšava odmítla pustit přes své území sovětská vojska, která by se vydala na pomoc okupovaným Čechům. A ještě přesvědčila Rumuny, aby také odmítly sovětskou žádost. Poté, co nacisté okupovali Sudety, navíc Poláci ukradli Těšínsko a Čadecko. Jestliže nacisté zábor Sudet mohli ospravedlnit dohodou s Francií a Velkou Británií, Poláci obsadili československé území svévolně bez jakékoli dohody. Šlo o zřejmou agresi.

Když na jaře 1939 nacisté jednostranně odstoupili od dohody o neútočení s Polskem kvůli polskému odmítnutí řešit problém Danzigu (Gdaňsku), Varšava byla nadále přesvědčena, že na západních hranicích jí nic nehrozí.

Hitler už schválil definitivní variantu operace Weiss, jednotky německé armády se začaly soustředit nedaleko polské hranice, ale polská elita stále doufala, že se Němci jen předvádí. Polsko naivně odmítalo návrhy Paříže na spojenectví s Rusy v boji proti nacistům.

Francouzi, kteří byli s Poláky vázáni spojeneckou smlouvou a zřetelně vnímali, že se blíží velká válka, doslova prosili polského ministra zahraničí plukovníka Józefa Becka a velitele polské armády Edwarda Śmigly-Rydze, aby v případě německého útoku poskytli Rudé armádě koridor přes své území, aby mohla bojovat s nacisty. Přitom Paříž s podporou Londýna byla ochotna poskytnout všechny záruky, že po odražení agrese se Rusové z polského území stáhnou. Poláci o tom nechtěli ani slyšet.

Jaký byl výsledek? Bláhová naděje, že Hitler nezaútočí na svého bývalého spojence, skončila pro Polsko katastrofou. Varšava poté obvinila Rusko, že je za tuto katastrofu odpovědné. V naše dny to je výhodné pro všechny.

A to je vysvětlení proto, proč nyní v Polsku a na Západě mlčí o polsko-německé dohodě z roku 1934.

Autor: Sergej Ivanov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán ohlásil třetí krok při krácení povinností v rámci jaderné dohody   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 03:49:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že třetí krok Teheránu v rámci krácení povinností ve věci jaderné dohody je připraven. Íránský prezident Hasan Rúhání o něm bude hovořit 4. září.

„My vždy necháváme otevřenou cestu pro diplomacii, náš třetí krok je ale také připraven. Ve středu ho pan prezident vyhlásí. Já o něm zase budu informovat paní Mogheriniovou (hlavu evropské diplomacie – red.). V pátek přistoupíme k jeho plnění,“ prohlásil Zaríf v rozhovoru pro televizní stanici Rossia 24.

Zástupce vlády Íránu Ali Rabii v pondělí prohlásil, že íránská vláda bude „čekat až do posledního“ dne na kroky jednotlivých stran účastnících se jaderné dohody ve věci jejího plnění, a až na základě toho učiní Teherán rozhodnutí.

Íránský ministr zahraničních věcí Zaríf dříve prohlásil, že Teherán se může vzdát třetí etapy krácení svých povinností v rámci jaderné dohody. O tom informovala agentura IRNA. Tiskový mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbas Musáví zase prohlásil, že pokud Teherán přistoupí ke krácení povinností v rámci jaderné dohody, tak to bude tvrdší než v předešlých případech.

Mezinárodní vztahy s Íránem

Vztahy mezi Íránem a USA se zhoršily poté, co do prezidentského úřadu ve Spojených státech nastoupil Donald Trump. USA loni v květnu jednostranně odstoupily od jaderné dohody s Teheránem a na islámskou republiku uvalily sankce.

K dalšímu vyostření situace došlo poté, co Íránské revoluční gardy sestřelily 20. června letošního roku americký bezpilotní letoun, jenž prováděl operace v oblasti Perského zálivu. Teherán trval na tom, že americký stroj pronikl do vzdušného prostoru země. Americká strana toto tvrzení ale popřela s tím, že letoun se pohyboval v mezinárodním vzdušném prostoru.

V reakci na to americký prezident rozhodl o provedení útoku na íránské vojenské cíle. Svůj rozkaz na poslední chvíli změnil s odůvodněním, že při útoku by zemřelo 150 íránských vojáků, což považoval za neproporcionální odvetu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9CK2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí maloobchodníci jsou zaneprázdněni nákupem zboží z Číny v reakci na nové americké tarify na Čínu   
Pridal tk Úterý 03 září 2019 - 03:44:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká kancelář obchodního zástupce nedávno oznámila, že 1. září v 12:01 amerického východního času uloží 15% tarify na čínské zboží dovážené do USA v hodnotě 125 miliard dolarů, které bylo zahrnuto na seznam. Aby předešly ztrátám, jsou desítky tisíc maloobchodníků ve Spojených státech zaneprázdněny nákupem zboží z Číny, před uvalením tarifů.

Auditor Steve Ferreira řekl, že v době od 15. do 26. srpna američtí maloobchodníci importovali 260 tisíc televizorů, aby se vyhnuli tarifům. Přestože prezident později odložil datum účinnosti uvalení tarifu na televize na prosinec, nákladní loď je v současné době na cestě.

Mnoho amerických maloobchodníků se silně staví proti uložení tarifů, protože se domnívají, že to nejen přinese obrovskou ztrátu jejich společnosti, ale také to zvýší konečné náklady pro běžné Američany.

V současné době je celní sazba na obuv dováženou z Číny v průměru 11 %. Po dalším zvýšení amerických cel bude sazba u některých druhů obuvi až 67 %. Nedávno zaslalo více než 200 amerických výrobců obuvi a maloobchodníků společný dopis americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, ve kterém ho vyzvali ke zrušení tarifů na čínské zboží dovážené do Spojených států.

Majitelka obchodu s obuví v San Franciscu Jennifer Lee věří, že Spojené státy uvalí clo na celý obuvnický průmysl, což bude mít velký dopad na zisky společností.

Albert Zhou, který provozuje železářství v americkém San Franciscu, řekl, že skutečný dopad zasáhne zákazníky, protože růst cen komodit sníží kupní sílu každého. Prodáváme čínské výrobky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2295 sec,0.0572 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,890kB