Sobota 31 srpen 2019
Proč státní zastupitelství i policie nestíhají protiruského militantního xenofoba Koláře?   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář je exemplárním případem národnostní i politické xenofobie, kterou každým dnem stupňuje s pocitem, že si může všechno dovolit.

Na zatím to tak vypadá, že stejný názor zaujímá i ministerstvo vnitra, které za nejnebezpečnější projev xenofobie pokládá pravicový extremismu Tomia Okamury. Ale zcela zapomíná, že nejvíce nenávisti, lží, urážek a napadání prosazují onačejší pravicoví extremisté. Nenávist proti Rusku, často spojená s požadavky na započetí dokonce i jaderné války z úst fanatické aktivistky Langšádlové, opakované výkřiky Miroslava Kalouska, že je prezident republiky ruským švábem a agentem Putina mluví za vše.

To ovšem nevadí oběma personálním kukačkám TOP 09 na nejvyšších postech státních zastupitelství Nejvyššímu státnímu zástupci Pavlovi Zemanovi i Vrchní státní zástupkyni Bradáčové, aby jejich aktivity zcela ignorovaly. Aby jim to ovšem vadilo. Před mnoha lety je do těch funkcí prosadil dnes stále ještě existující předseda TOP 09 coby ministr spravedlnosti TOP 09.

Státní zastupitelství – ať si kdo říká to, či ano – je fakticky monokratickým orgánem. Bez těchto dvou topkařů se prakticky nic nehne. A kdo kritizuje, okamžitě vypadne. Dnes plní zadání opozice, podněcují protesty proti ministryně spravedlnosti a mobilizují média k doživotnímu svému posílení.

Státní zástupci jsou zástupcem státu, realizátory vládní politiky. Jak ovšem mohou tito dva dva topkaři tuto politiku realizovat? Ne nemohou. Oni realizují představy TOP 09, Pirátů atd. Opozice je chce nezávislými, ale na vládě, ne na sobě, protože potřebuje, aby bojkotovali právní politiku vlády. A média jim jdou na ruku.

To fakt musí přestat.

Úděsná nevyváženost se projevuje právě v oblasti trestního stíhání verbálních politických trestných činů. Poslankyně Maříková SPD se kvůli se objevila ve zprávě ministerstva vnitra o extremismu za druhé čtvrtletí letošního roku, pro trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, která měla na svém facebooku uvést: „Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území Evropské unie. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území Evropské unie,“

Migrace je jeden z nejzávažnějších sociálních jevů a je pravdou, že značná část nejen českého obyvatelstva se jej obává. Příklady ze západní Evropy, ale i USA jsou děsivé. Často dochází k paralyzování státní moci, zvýšení kriminalitě, vytváření paralelních systémů islamistické samosprávy včetně používání práva šária. Zcela nesporně to díky pevnosti většiny našich politiků to zatím není palčivý problém České republiky, ale západní Evropa, USA atd, se před desetitisíci neadaptovanými imigranty neumí bránit.

Pokud policie a topáčtí státní zástupci stíhají tuto poslankyni, jejíž příměr byl inteligentní a neškodný, proč proboha nestíhají starostu Prahy 6 Ondřeje Koláše, člena extremistické TOP 09, jehož výroky jen za poslední týdny přesahují snesitelné hranice, zejména, když je silně a s radostí zveřejňuje v médiích.

Jestli nejprve podpořil ty, kteří, kteří postříkali památník maršála Koněva, následně zabraňoval jejich odstraňování a ještě následněji nazýval tyto lidi ruskými trolly a dodal další hanlivé výroky na adresu že nebude čistit boty ruským generálům, pak budiž řečeno, že mnohačetné jednání, fanatické vyvolávání nenávisti k Rudé armádě, která nás osvobodila je trestný čin Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich +práv a svobod.

Podle Čl.21Smlouvy o přátelství a spolupráci uzavřené 26. srpna 1993 a podepsané tehdejšími prezidenty Václave Havlem (jinak to miláčkem rodiny Kolářů) a Borisem Jelcinem, se obě smluvní strany zavazují, že budou na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim.

Samozřejmě, že na prvém místě je to povinnost České republiky, ale nepochybně v rámci svého území i starosty. K čemu by tam také jinak byl.

Ponechám si to na trestní oznámení, na které budu mít čas až v příštím týdnu, ale věřím, že se svým jednáním, kterým chce podporovat vandalismus na vojenském pomníku a rovněž dopouští i trestného činu zneužívání pravomoci úřední osoby.

Ale nebojte. Dám si s tím práci…

A teď k těm dvěma výtečníkům, kteří jsou pohrobky vládnutí ODS-TOP 09 Pavla Zemana a Lenky Bradáčové.

Jeden z prvních kroků, který učinil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bylo, že vyzval bývalého generálního prokurátora k rezignaci a den po svém odchodu z funkce už je stíhán za své mnohé trestné činy

Nedělejme si iluze, že jsou Pavel Zeman i Lenka Bradáčová za těch deset let čistí. Vše se muselo zamést po koberec, a když nezametlo, policista i tak skvělý jako plk. Martinec musel padnout.

Boží mlýny melou. Nemůžete dělat novou férovou právní politiku se starými šíbry.

Jen pojďme do toho.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž chcete být médii chválen, nemusíte nic umět, pouze namixovat ta správná vyjádření, uvedl Jiří Ovčáček   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:38:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval bývalého novináře, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana a ředitele tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka.

„Já znám Svobodný vysílač, i díky tomu, že na něj někdo v českých médiích neustále útočí. To je taková nová móda. Oni se prostě bojí názorové konkurence,“ rýpl si do médií hlavního proudu Jiří Ovčáček hned v úvodu pořadu, který se netradičně o půl hodiny zpozdil kvůli natáčení Ovčáčkovy nové talk show pro TV Barrandov. „Nové možnosti, které nám dávají digitální technologie, umožňují také šířit větší paletu názorů. A na to mainstreamoví novináři nejsou zvyklí. Byli zvyklí, že mají monopol na pravdu. Najednou se ozývá i jiný hlas, jiný pohled na svět, který je legitimní a má právo na svůj život,“ uvedl nejnenáviděnější, nejnapadanější a také nejkontroverznější tiskový mluvčí v České republice.

Na rozdíl od mnoha ambiciózních „přistěhovalců“ ze všech koutů republiky je Jiří Ovčáček rodilým Pražanem, což je, jak sám přiznává, docela unikátní. Pro masu jiných rodilých i naplavených Pražanů ovšem působí jako rudá na býka. Rád totiž provokuje a nebojí se nadávek ani jiných nepříjemných reakcí, a již svou existencí liberální novináře, politiky, umělce a aktivisty dohání k nepříčetnosti. „Jsem na to hrdý, že jsem celoživotní Pražan, a snažím se, aby Praha v regionech měla trochu jiný zvuk, než má v současné době,“ prohlásil s tím, že usiluje o zmírnění napětí mezi Prahou a zbytkem země a snaží se ukázat i jinou tvář Pražanů, než je často poněkud pyšná nadřazenost a přezíravost vůči „venkovanům“.

Jiří Ovčáček původně studoval Arcibiskupské gymnázium v Praze, ale cloumala s ním puberta a „divoké mládí“, a tak poté, co si nechal obarvit vlasy nazeleno, po vzájemné dohodě raději odešel na ekologické gymnázium.

Poté nedostudoval kvůli pracovnímu vytížení vysokou školu. To mu někteří lidé v zemi, která je posedlá tituly, omlacují o hlavu. I když mají diplomy z českých vysokých škol často nevalnou hodnotu, neboť se školy snaží hlavně o kvantitu (čím víc lidí přijmou, tím víc peněz dostanou), v Česku se stále jede na papíry, nikoli na kvalitu. „Skončil jsem ve čtvrtém a pátém ročníku, protože to časově dál nešlo. Mnozí tvrdí, že jsem byl absolutně neschopný a hloupý. Takovým lidem bych mohl ukázat svůj vysokoškolský index. Udělal jsem postupovou zkoušku, dnes bych byl bakalář, ale tehdy to ještě nebylo. Zbytek jsem doháněl ve své profesní dráze,“ hájí se mluvčí.

Poté přišla na přetřes poněkud kontroverzní část jeho životopisu. Přihlásil se totiž kdysi na inzerát domácího redaktora do komunistických Haló novin. Prý s tím neměl ideologický problém, byť jeho světonázor není shodný s komunistickým viděním světa, a polistopadoví komunisté už také nejsou stejní jako dřív. „Vždycky budou říkat, to je ten bolševik z Haló novin. Na to říkám, že vším, čím jsem byl, byl jsem rád,“ nedělá si nic z kritiky. „Nezříkám se této životní zkušenosti, ale moje vidění světa je trochu jinde a dnes je jinde i KSČM. V KSČ byli mnozí, kteří se dnes prsí, jací jsou demokraté.“

Moderátor Stanislav Novotný podotkl, že především bývalí členové KSČ dnes rádi na ostatní křičívají, jací jsou to komunisté, ale před svým prahem si nezametají. „A dnes nejvíc podporují cenzuru a pořád by něco někomu zakazovali. To je poněkud úchylné,“ doplnil host.

Po práci v Haló novinách přešel do bulvárního Blesku, nejčtenějších novin v Česku, kde se prý naučil lépe řemeslo, neboť se dostal nejen k psaní, ale i k samotné výrobě novin, kde nebyli editoři.

Při práci v Blesku byl Jiří Ovčáček osloven s nabídkou z Úřadu vlády, kde nastoupil na tiskový odbor. „Tam jsem získal ostruhy z druhého břehu. Pak jsem přešel do ČSSD, protože vláda Paroubka skončila.“ Poté se zase na chvíli vrátil do novin (Právo), kde se dostal i k pořizování rozhovorů s Milošem Zemanem. Začal za ním jezdit na Vysočinu a později dostal lano a nabídku, aby mu dělal tiskového mluvčího. „Dostal jsem pár dní hájení, kdy mě novináři, kteří mě teď haní, popisovali jako svěží vítr. Znáte to, jak to chodí. Nejprve tě pochválíme a nalákáme, a když budeš poslouchat, tak tě budeme chválit dál. Jinak proti tobě půjdeme. A to se stalo i mně. Dnes jsem z hlediska mediálního mainstreamu ztracen,“ říká prezidentův mluvčí, který se na Hradě se oproti jiným tiskovým mluvčím skutečně vymyká.

Není totiž jen mluvící hlavou tlumočící názory svého šéfa, ale samostatnou jednotkou; mnohdy působí, jako by byl spíše politik než mluvčí, a výrazně překračuje mantinely, které obvykle tiskoví mluvčí mají. Pro kontroverzní výrok nejde daleko, výměn názorů se taky nebojí a poté, co přibral do svého portfolia po vzoru Donalda Trumpa Twitter, je navíc i pořádně veselo. „Dlouho jsem zvažoval, zda si mám založit Twitter. Chvilku jsme se oťukávali. Pak jsem zjistil, že to je úžasná zbraň hromadného ničení. Proto vyvolává takovou zuřivost u politických oponentů. Má mimořádný dopad jak mediální, tak mezi veřejností. Pokud dám nějaký silnější výrok, reakce veřejnosti se počítá v řádech deseti patnácti minut. Velmi jsem se inspiroval u Donalda Trumpa: mix politické korektnosti s tím prvkem, že ostentativně dáváte najevo, že máte svůj komunikační kanál a nemusíte se spoléhat na to, co vám odvysílá Česká televize nebo nějaký Bakalův deník.“

Co nemá Jiří Ovčáček rád, je stále častější nálepkování názorových oponentů. S osobními útoky na svou osobu, často hodně sprostými, je prý smířen a musí je vydržet, i když to není příjemné. „Nejhorší ale je, když se začne kádrovat. Tento nešvar dusí svobodnou debatu. Řeší se ne to, co kdo řekl, ale kde a komu.“

Svoboda slova byla velkým tématem tohoto rozhovoru. „Každý svobodný prostor, je-li příliš svobodný, se postupem času vždy dočká pokusů o jeho eliminaci, osekání nebo negativní moderaci, co se smí nebo nesmí. Pod různými záminkami jsme svědky snahy o likvidaci svobodného prostoru,“ myslí si Jiří Ovčáček. „Jsme ve stadiu, kdy máme tendenci kriminalizovat toho, kdo se rozčílí na sociálních sítích a napíše něco ostřejšího. Odpovědnost orgánů činných v trestním řízení je přitom třeba vážit na lékárnických vahách,“ pozastavil se nad honem na čarodějnice, který začíná pomalu přecházet ve stíhání nepohodlných názorů.

Lidé se podle Jiřího Ovčáčka obecně kvůli sílícímu mediálnímu tlaku bojí vyjevit svůj názor. „Pilát Pontský nechtěl vydat Ježíše Krista, ale když mu pohrozili, že se to dozví císař, tak se lekl a povolil. A to je způsob chování řady politiků. Někdo jim pohrozí Bruselem nebo jiným velkoměstem, oni se zaleknou a stáhnou krovky, a pak už na obranu svobodného prostoru nemají věru čas. Je mnoho Pilátů mezi námi. Lidi rádi zavírají oči, nechtějí to řešit nebo se bojí.“

České novináře podle pana Ovčáčka nejvíc štve, že prezident Zeman není jako Pilát a nic si z jejich kritiky nedělá. „Prezident má možnost na různé problémy upozornit a může o tom hovořit na veřejnosti. Prezident si nenechá nikým vyhrožovat.“ Někdy to naopak vypadá, že si pan prezident a jeho mluvčí pod palbou libují a v této ostřelované pozici jsou jako ryby ve vodě.

Jako bývalý novinář, který přešel do role tiskového mluvčího, zná Jiří Ovčáček média z obou stran. A tak zná i návod na to, jak být v dnešních novinách a televizích oblíben. „Když chcete být médii chválen, nemusíte nic umět, pouze namixovat ta správná vyjádření. Tu něco k Rusku, tu něco k předsudečné nenávisti a extremismu, tu něco k Bruselu... A když těch pár vět hezky namixujete, budete veleben. Kdybych se jednoho dne probudil a napsal na Twitter ty příšerné fráze, tak bych se dočkal třeba za dva dny, že by o mně napsali hezký komentář. Ale to bych se musel sám před sebou stydět.“

Zdroj: www.casopis-sifra.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nenechám šlapat po památce těch, díky kterým dnes žijeme.“ Objevilo se video, jak muž strhává plachty ze sochy Koněva   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:33:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedení Prahy 6 se včera ráno rozhodlo zahalit sochu sovětského maršála Ivana Koněva, který se podílel na osvobození Prahy. Jeden aktivista však plachtu strhl, i když poté pomník slavného vojvůdce byl zakryt znovu.

Na náměstí Interbrigády dnes došlo k zakrývání Koněvova pomníku. Vedení městské části tvrdí, že ji tímto chce ochránit před útoky vandalů. Mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek uvedl, že se jedná o nejlevnější způsob, jak sochu ochránit.

Brzy poté, co byla na nařízení starosty městské části Ondřeje Koláře socha zakryta, jeden rozzuřený aktivista plachtu strhl.

Na záběrech lze vidět, jak muž vylézá na lešení a uvolňuje plachtu. Ta posléze padá k zemi a odhaluje sochu maršála. Kolem sochy zůstává stát lešení. Na místo později dorazili strážníci.

Později se objevily informace, že mužem, který sundal plachtu, je jistý Jiří Černohorský.

„Tak plachta je dole!!!“ napsal Černohorský na svém Facebooku.
„Nenechám šlapat po památce těch, díky kterým naprostá většina z nás dnes žije!!!“ okomentoval svůj čin muž.

Plachta však byla později na sochu vrácena.

Socha maršála Sovětského svazu Ivana Stepanoviče Koněva byla v minulosti opakovaně poškozena. Naposledy k tomu došlo 21. srpna.

Protivníci sochy obviňují slavného vojevůdce, že se údajně podílel na přípravě invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968, ale archivní údaje jeho účast na přípravě invaze nepotvrzují. Maršál Koněv vzhledem k věku v době události už ve vedení sovětské armády nebyl a jediné, co ho s Československem spojuje, je podle dokumentu velení operacím při osvobozování Prahy v květnu roku 1945.

Vedení městské části pomník odmítlo očistit a vyzvalo ruskou ambasádu ke konstruktivnímu dialogu o přesunu sochy. Ruské velvyslanectví důrazně odsoudilo poškození sochy a odmítlo její přesunutí.

Jednání starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) v souvislosti s kauzou pomníku maršála Koněva vyvolává ostrou reakci části české společnosti. Odsoudil ho například mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9Bq7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy oznámily formální zřízení vesmírného velitelství   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:23:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump oznámil 29. srpna formální zřízení amerického vesmírného velitelství, což se blíží k vytvoření nezávislé „vesmírné armády".
Trump téhož dne v Bílém domě prohlásil, že to ukazuje, že vesmír je v centru americké národní bezpečnosti a národní obrany, a zajistí to, aby dominance Spojených států ve vesmíru nebyla nikdy zpochybněna ani ohrožena. Současný velitel vesmírného velitelství amerického letectva John Raymond bude sloužit jako první velitel amerického vesmírného velitelství.

Americký Bílý dům téhož dne v prohlášení zdůraznil, že americké vesmírné velitelství integruje různé vojenské síly, aby zajistilo komunikaci, sledování, včasné zjištění a varování v případě vypuštění raket a využití dalších důležitých výhod vesmíru v bojové oblasti, aby mohly Spojené státy vstoupit bez omezení do vesmíru a svobodně se v něm pohybovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin a Merkelová jsou ochotni podporovat zahájení summitu Normandské skupiny   
Pridal tk Sobota 31 srpen 2019 - 04:22:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin vedl 29. srpna telefonický rozhovor s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, ve kterém vyjádřili ochotu připravit se na další summit zemí Normandské skupiny (Ukrajina, Rusko, Francie a Německo) s cílem vyřešit konflikt na východní Ukrajině.

Putin a Merkelová téhož dne diskutovali o perspektivě urovnání ukrajinského konfliktu a zdůraznili, že Minská dohoda je základem pro řešení souvisejících problémů. Uvedli, že jsou ochotni pokračovat v práci v rámci Normandské skupiny. Putin potvrdil, že je třeba se připravit na summit Normandské skupiny, aby se podařilo dosáhnout konkrétních výsledků.

Normandská skupina byla založena v červnu roku 2014. U příležitosti 70. výročí vylodění v Normandii vyzvala Francie představitele Ukrajiny, Ruska a Německa k uspořádání prvního jednání o ukrajinské situaci v Normandii. Poslední summit Normandské skupiny se konal v roce 2016 v německém Berlíně.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2367 sec,0.0802 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,770kB