Pátek 30 srpen 2019
Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 18:02:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

Případ Jana Silovského je popsaný zde: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nejvyssi-soud-jan-silovsky-spalene-porici-trest-islamsky-stat-verdikt.A171128_121503_plzen-zpravy_vbhttps://www.idnes.cz/wiki/lide-v-cesku/jan-silovsky.K461797

Jana Silovského zadržela na začátku února 2016 turecká policie na letišti v Istanbulu. Měl u sebe letenku do města Gaziantep u syrských hranic, odkud chtěl odjet do syrského Džarábulusu a tam se připojit k bojovníkům takzvaného Islámského státu. Tureckým policistům se muž přiznal, ti ho poslali zpět do Česka. Silovský se doznal i českým vyšetřovatelům. Řekl, že počítal s tím, že půjde do války, bude bojovat za ideologii IS a že bude zabíjet lidi. Kromě trestu vězení měl Silovský absolvovat i psychiatrickou léčbu.

Nyní uplynula polovina jeho trestu ve vězení a Jan Silovský požádal o podmínečné propuštění. Třebaže ve vězení dostával samé kázeňské pochvaly a byl příkladným pracovníkem, tak soud jeho předčasné propuštění zamítl s tím, že prý se dostatečně nenapravil, jak píše Právo 28.8.2019.

Nyní si postavme do protikladu bratry Mašíny a podívejme se, co je za nimi vidět. Jejich případem se podrobně zabývám mnoho roků, napsal jsem na toto téma řadu blogů. Ale, snad nejlépe jejich případ popsal Jan Litvin: https://litvin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=250763 . Celou záležitost bratrů Mašínů zpracoval Miroslav Kačor ve svojí knize Svědomí hrdinů. Též natočil film, který však těsně před uvedením Česká televize stáhla z programu a nevím, zda byl někdy odvysílaný. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1441297-dokumentariste-se-prou-o-pojeti-masinu . Kniha Miroslava Kačora je nabita fakty včetně fotodokumentace a výpovědí svědků. Řada faktů, které hovoří v neprospěch bratrů Mašínů je na webových stránkách jejich zastánců v současné době vymazaná.

Takže si stručně připomeňme činy bratrů Mašínů, které jsou vydávané za protikomunistický odboj: umlácení řadového policisty železnou tyčí, svázaní a podřezání řadového policisty nožem, zastřelení pokladníka při loupeži peněz, pokus o vraždu zasahujícího hasiče, když bratři Mašínové zapalovali stohy (hasič Lecián přežil i ránu jistoty, kterou do něj Ctirad Mašín vypálil).

Shrňme si to tedy: tři loupežné vraždy, jeden pokus o vraždu a podpalování stohů. Nevím, kdo ještě žádá o větší důkaz, že šlo o obyčejný terorismus!

Dále citujme z článku na iDnes slova Ctirada Mašína po roce 1989: "Rád bych se podíval na krajinu, na Karlštejn, tam je krásných míst. Ale já tam pojedu a budu se muset bavit s nějakým komunistickým kreténem, kterej bude mít právo mě hecovat a já nebudu mít právo mu něco udělat." K dobru pak dává historku, jak na Milana Paumera zaútočil jakýsi stařík holí. "Abych toho hajzla zabil a rozšlapal na krvavou kaši, to mi za to nestojí, to nemám na starý kolena zapotřebí, abych se dostal do problémů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ctirad-masin-komunisty-jsme-zabijet-chteli-na-co-bychom-meli-zbrane.A110815_144259_domaci_js" Vyjádření hodné snad zabijáka a teroristy a ne normálního člověka.

Dejme si do protikladu, když zřejmě v afektu napsala žena diskutující na Facebooku, proč se nezapálily autobusy přepravující migranty u nás, jak se nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nespokojil s tím, že této diskutující byla v rámci správního řízení udělena pokuta, ale navrhl pro ni trestní stíhání: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nejvyssi-soud-facebook-zapaleni-autobus-bezenci-plzen.A181025_101321_plzen-zpravy_ba . K adoraci činů loupežných vražd, které bratři Mašínové potvrzují, však Pavel Zeman mlčí. Nebo snad tyto činy stejně jako bratři Mašínové pokládá Pavel Zeman za protikomunistický odboj?

A nyní činy, o kterých jejich zastánci nepíšou:

1. Oba bratři Mašínové se hlásili do komunistické armády po roce 1948, ale nebyli přijati údajně skrze jejich průšvihy (např. krádež zbraní v muzeu v Poděbradech v roce 1946, což bylo po nějakou dobu jejich zastánci vykládáno jako protikomunistický odboj, později z webů vymazáno)

2. Matka bratrů Mašínů byla členkou KSČ

3. Jejich ideový vůdce a člen KSČ strýc Ctibor Novák dal v roce 1945 zastřelit nezletilé bratry Haukeovy, kteří měli 14 a 16 let za útěk z pracoviště: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ctibor_Nov%C3%A1k . Všimněte si, vážení čtenáři jak je v článku upravený text způsobem, aby se čtenář nic bližšího o těchto zločinech nedozvěděl. Velice podrobně včetně fotodokumentace je v knize Svědomí hrdinů popsáno, jak proběhla poprava i exhumace bratrů Haukeových. Hlavně, že po roce 1989 byl Ctibor Novák rehabilitovaný a posmrtně povýšený na plukovníka in memoriam...

4. Ctirad Mašín se vyjádřil o prezidentovi Václavu Havlovi, že „Havel byl kretén pěstovanej estébákama“:5. Sestra bratrů Mašínů část svého života žila s komunistou...

Zásadní rozdíl mezi bratry Mašíny a Janem Silovským je, že Jan Silovský na rozdíl od nich, nikoho nezavraždil, ani nic nezničil. Přesto Silovský sedí ve vězení a adoranti loupežných vražd a činů, které by v normální společnosti byly kvalifikované jako terorismus, ovládají mediální prostor.

Ještě by mne zajímalo, zda by Silovský seděl ve vězení, kdyby se vyjádřil, že chtěl zabíjet komunisty, například v Severní Koreji. Docela bych věřil tomu, že by se rozpoutala mediální smršť na jeho podporu a možná by jej ti samí co vyznamenali bratry Mašíny, též navrhli na vyznamenání: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/topolanek-ocenil-medaili-bratry-masinovy-40188706

Výklad, co je a co není terorismus již dosáhl takových absurdit, že proslulí Kocourkovští by se od zastánců bratrů Mašínů měli hodně, hodně co učit... A neměl by kromě trestu vězení absolvovat psychiatrickou léčbu každý, kdo obyčejné loupežné vraždy a žhářství pokládá za jakýkoliv odboj? Tedy, abych byl konkrétní, tak bývalými premiéry Mirkem Topolánkem a Petrem Nečasem počínaje a „historikem“ Jaroslavem Čvančarou konče?

Další odkazy: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=205549

P.S. Omlouvám se všem slušným čtenářům, že jsem po vzoru blogerů Jiřího Čumpelíka, Libora Čermáka a dalších zavřel diskusi, protože sprostota a agresivita odpůrců Andreje Babiše, Miloše Zemana a Vladimíra Putina přesáhla všechny meze a takové "diskuse" postrádají jakýkoliv smysl. Bohužel, tito sprostí a agresivní diskutující v podstatě znemožnili diskuse řadě slušných diskutujících.

Autor: Jaromír Petřík

Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=726040
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK čemu Trumpovi posloužil skandál kolem koupě Grónska   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:18:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bílý dům už nemá co ztratit

Informaci o záměru Donalda Trumpa, koupit od Dánska Grónsko, považovali mnozí za další protitrumpovskou kachnu. Americký liberální tisk, který vede už několik let tuhý boj proti svému prezidentovi, je něčeho takového schopen. I přes veškerou extravaganci samotného Trumpa je ve vymýšlení nejrůznějších nesmyslů nepřekonatelný. A vůbec, je něco divokého na myšlence prodeje části území i s jeho obyvateli nějakým státem druhému bez jakýchkoliv historických, etických a dalších souvislostí.

Ve světové historii se dají případy „komerční“ změny státních hranic spočítat na prstech jedné ruky. Hranice se vždy měnily prolitou krví, mnohem řidčeji v důsledku ultimát, která slabší strana nedokázala odmítnout. V nejznámějším případu prodeje Aljašky byl iniciátorem obchodního jednání prodejce. V Petrohradu tehdy převládl názor, že v případě nové války s Anglií nebude možné udržet Aljašku a proto bude lepší se jí zbavit za částku, která na tehdejší dobu nebyla nízká. Ruští vyslanci ve Washingtonu museli dokonce „pobízet“ některé politiky, aby se dohoda o obchodu mohla uskutečnit.

K čemu bude Trumpovi Grónsko? Strategické zájmy USA jsou zde naplněny (v Grónsku a na Islandu jsou americké vojenské základny) a předpoklady existence nesčetných přírodních zdrojů nebyly prozatím prokázány (je nutné se k nim dostat skrze dvoukilometrovou vrstvu ledu). V každém případě se využití těchto zdrojů nevzdají ani sami Dánové, jichž se návrh USA mohl hluboce dotknout.

Nicméně, premiérka Dánska, Mette Frederiksen to vyjádřila velmi diplomaticky: „Grónsko není dánské. Grónsko je grónské. Skutečně doufám, že to všechno není myšleno vážně (plán koupě Grónska. – pozn. red.)“. Toto bylo proneseno v době, kdy informace o plánech Trumpa ohledně Grónska kolovala pouze v podobě řečí z doslechu nebo úniku informací, to znamená, že existovala možnost uzavřít toto téma oficiálním odmítnutím podobných zvěstí.

Americký prezident však postupoval jinak. Na svém oblíbeném Twitteru napsal: „Dánsko je velmi zvláštní země s úžasnými lidmi, ale na základě komentářů premiérky Mette Frederiksen, že nemá zájem jednat o možném získání Grónska, odkládám naše setkání, které se má uskutečnit za dva týdny, na pozdější dobu“.

To znamená, že Trump zrušil svoji návštěvu Dánska, která byla naplánována na 2-3. září. Poté se skandál rozhořel plnou silou. Frederiksen nazvala návrh Trumpa absurdním a ten zase nazval „odporným“ odmítnutí dánské premiérky jednat o prodeji Grónska Americe. Není přece myslitelné takhle hovořit se Spojenými státy, „dokud se nacházejí pod mým vedením“. „Bylo to nedobré prohlášení, kterým mě odkopla“, dodal Trump.

Je logické předpokládat, že celý ten křik kolem absurdního Trumpova nápadu před jeho návštěvou Dánska byl nutný proto, aby ji mohl zrušit. USA a Dánsko přestavují velmi rozdílné váhové kategorie a zrovna Dánsko nemá takový význam, aby jeho návštěva americkým prezidentem měla charakter povinnosti jako například návštěva Německa nebo Velké Británie. Její zrušení doslova v předvečer, jestliže není spojena s vyššími zájmy, je vždy výrazem krajní nespokojenosti USA s určitými kroky hostitelské země.

Skutečným americkým zájmem v Dánsku je zabránit výstavbě plynovodu Nord Stream-2, což Dánsko doposud provádělo. Používalo takové výmluvy jako požadavek ekologického zdůvodnění a garanci bezpečnosti zařízení ve své ekonomické zóně, aby mohlo natahovat dobu rozhodnutí o vydání povolení k výstavbě a narušovat tak plán lhůt nutných pro realizaci projektu.

Mimochodem, Švédsko, jehož ekonomickou zónou prochází daleko delší úsek plynovodu (a nikoliv tak malý, že jej lze položit za několik týdnů, jako v případě Dánska), zaujímá mnohem aktivnější protiruský postoj než Dánsko a dokonce se snaží hrát roli advokáta východoevropských zemí, nepřátelských vůči Rusku. Nicméně všechna nezbytná schválení od Švédska byla již obdržena a výstavba v jeho vodách jde podle plánu. Je zřejmé, že argumenty Německa mají pro Švédy dostatečnou platnost.

A hle, malé Dánsko, které se snaží plnit zájmy USA, se zatím drží, což ohrožuje časový plán spuštění plynovodu. Jedním z projevů americké vděčnosti za skutečně nenahraditelné služby měla být návštěva Trumpa v Dánsku, která byla spojena s cestou amerického prezidenta do Polska na události u příležitosti výročí začátku druhé světové války.

Avšak v červnu 2019 se v Dánsku dostala k moci po vítězství ve volbách středo-levá koalice vedená Mette Frederiksen. Nová premiérka se také prohlašuje za odpůrce Severního proudu 2, ale ne už tak fanaticky, jako její předchůdci a obhajuje vyváženější zahraniční politiku.

Navíc, jak se krátí lhůty, argumentace Německa, nejdůležitějšího dánského partnera, významně zesílila a Dánsko čelí perspektivě mnohamiliardových pohledávek ze strany členů konsorcia plynovodu kvůli neopodstatněnému, politicky motivovanému zdržování vydání ekologického povolení k výstavbě.

Trumpova kancelář podle všeho získala informaci o tom, že vydání povolení Dánska k pokládce plynovodu v jeho ekonomické zóně během nejbližších týdnů je věc vyřešená. Možná, že s oznámením o tom se rozhodli v Dánsku počkat do Trumpovy návštěvy, aby „nekazili politickou atmosféru“. Ve Washingtonu však zareagovali v předstihu, když Trump zrušil návštěvu skandálním a urážlivým způsobem pro všechny Dány. Zde se skutečně projevil jeho temperament. Skutečnou příčinu se rozhodli nechat skrytou, protože rozhodnutí o vydání souhlasu s položením plynovodu je suverénní právo Dánska a žádné formální důvody pro odmítnutí nemá.

V souvislosti s dokončením výstavby plynovodu Severní proud 2 lze Trumpův záměr koupit Grónsko považovat za krajně nešťastný. Odvetný krok Dánska byl evidentní a dánské veřejné mínění jej mohlo jen vřele schválit. Takže když Bílý dům rozpoutal skandál, věděl, že v případě Dánska už nemá co ztratit.

Nikolaj Kaněvskij

Зачем Трампу понадобился цирк с покупкой Гренландии vyšel 23. srpna 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8012-k-cemu-trumpovi-poslouzil-skandal-kolem-koupe-gronska.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamžitě po uchopení moci otevírají levičáci přístavy ilegálním imigrantům z Afriky   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:06:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE: NOVÁ LEVICOVÁ VLÁDA OTEVŘE STAVIDLA IMIGRACI OKAMŽITĚ. To však není žádné tajemství, PD, takový ekvivalent sociálních demokratů v ČR, se s tím nikdy netajilo.

"Giuseppe Conte opět oznamuje humanitu. Dobrá. Doufám tedy, že budou zachráněny lidské bytosti v Jonském moři a budou okamžitě vyloděny", říká Matteo Orfini. "A jsem si jist, že delegace mé strany, která se potká s pověřeným předsedou vlády to řekne velmi silně."

Zdroj: ilgiornale.it


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Rusku zabránili teroristickým útokům   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 05:02:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FSB odvrátila v Kabardsko-Balkarsku teroristické útoky, terorista, který je chystal, byl zatčen a přiznal se, informovala ve čtvrtek tato služba. „Při prověrce informace byla v lese v blízkosti osad Čornaja rečka a Altud Urvanského okresu objevena skrýš se dvěma hotovými amatérskými výbušnými zařízeními o velké kapacitě,“ uvádí se zprávě.

Přeprava bomb na opuštěné místo byla příliš nebezpečná, proto byly zneškodněny přímo na místě.

Pak se podařilo velmi rychle vypátrat a zadržet člověka, který vyrobil tato zařízení, informuje FSB. Byl to místní obyvatel, již trestně stíhaný za terorismus.

Muž se přiznal, že chystal „diverzní teroristické útoky na objekty pořádkových orgánů a státních struktur“.

Je-li ve spojení s nějakými teroristickými organizacemi, nebo jednal sám, FSB neupřesnila. Není to poprvé, co došlo k zadržení teroristů v Kabardsko-Balkarsku. V dubnu FSB zadržela v hlavním městě republiky Nalčiku člena IS.

Na konci července ruské silové složky odvrátily teroristický útok v Tatarstánu, který připravovali členové teroristické organizace Islámský stát. Jejich cílem byl útok na objekty infrastruktury, nejspíše na železniční trať. Během operace na místě, kde se chystal teroristický útok, speciální složky zadržely dva stoupence IS. Jednalo se o dva ruské občany. Během zadržení silové složky našly podomácku vyrobené výbušniny. Teroristy se podařilo odhalit díky vyšetřování jiného případu.

Náměstek ruského generálního prokurátora Alexandr Buksman uvedl, že během prvních šesti měsíců letošního roku bylo na území Ruska odvráceno 17 teroristických útoků. Buksman varoval, že v ruských regionech hrozí růst teroristické aktivity.

Podle ruského ministerstva vnitra v roce 2018 se počet teroristických útoků v Rusku snížil o 16,2 %. Vyšetřovatelům se zároveň podařilo odhalit 30 teroristických útoků před jejich provedením.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9ACq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína se stala prvním motorem světového hospodářského růstu   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 04:53:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský Státní statistický úřad zveřejnil 29. srpna zprávu o výsledcích hospodářského a sociálního rozvoje u příležitosti 70. výročí založení Nové Číny. Zpráva ukazuje, že od roku 2006 se míra příspěvku Číny ke světovému hospodářskému růstu umisťovala na prvním místě na světě a Čína se stala prvním motorem světového hospodářského růstu.

V uplynulých 70 letech od založení Čínské lidové republiky se hlavní ekonomické a sociální ukazatele Číny ve světě výrazně zlepšily a její mezinárodní postavení a mezinárodní vliv se výrazně zvýšily. Ve zprávě se uvádí, že v roce 2018 činila míra příspěvku Číny ke světovému hospodářskému růstu 27,5 %, což se zvýšilo o 24,4 procentního bodu oproti roku 1978.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská ústřední banka: 24 bank bude přemístěno z Londýna do eurozóny   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 04:52:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V reakci na odchod Velké Británie z EU bude přemístěno čtyřiadvacet bank z Londýna do eurozóny. Celkový rozsah převodu aktiv dosáhne podle odhadu 1,3 bilionu eur. Na sedm z těchto bank bude přímo dohlížet Evropská centrální banka. Řekl to předseda Výboru Evropského orgánu pro bankovnictví Andrea Enria.

Andrea Enria poukázal na to, že v reakci na odchod Velké Británie z EU, včetně možnosti odchodu bez dohody, naléhají Evropská ústřední banka a Britská ústřední banka na britské banky, aby předem provedly všechny nezbytné přípravy.

Andrea Enria se domnívá, že přestože příslušné banky vytvořily pohotovostní plán, odchod Velké Británie bude doprovázen nepokoji na finančních trzích.

V listopadu roku 2014 převzala Evropská ústřední banka plnou kontrolu nad bankovnictvím v eurozóně. V současné době provádí přímý dohled nad 114 bankami v eurozóně, které spravují 82 % celkových bankovních aktiv eurozóny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeský a polský premiér se sešli na nadvládním pracovním zasedání   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 04:51:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský premiér Mateusz Morawiecki a český premiér Andrej Babiš se 28. srpna zúčastnili ve Varšavě nadvládního pracovního zasedání. Morawiecki po zasedání uvedl, že vztahy obou stran jsou ve všech klíčových oblastech velmi dobré.

Mateusz Morawiecki zdůraznil, že spolupráce mezi Polskem a Českem v průmyslové oblasti je významná pro zaměstnanost v obou zemích i v EU a obě země se staví proti klimatické politice EU, která pravděpodobně poškodí jejich automobilový průmysl. Uvedl, že automobilová technologie hraje důležitou roli v inovační oblasti obou zemí.

Pokud jde o odchod Velké Británie z EU, oba premiéři uvedli, že vedoucí představitelé Polska, Česka, Slovenska a Maďarska budou jednat o této otázce s britským premiérem Borisem Johnsonem. Babiš a Morawiecki se domnívají, že je třeba se vyhnout odchodu Velké Británie z EU bez dohody.

Johnson předtím řekl, že Velká Británie opustí EU 31. října i v případě, že se nepodaří dosáhnout dohody.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAdolfe vstaň, vše odpuštěno!   
Pridal tk Pátek 30 srpen 2019 - 04:49:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevím, zda všude na světě, ale u nás v Česku ano. Nevěříte? Pak si na googlu vyklikňéte heslo: Adolf Hitler Projevy a tam se to dovíte. Dovíte se, že v prosinci 2012 vyšlo v nakladatelství guidermedia etc v českém jazyce první vydání Hitlerových projevů - a to prý za velkého komerčního, čtenářského i mediálního ohlasu. A to ve stejné podobě, jako by vyšly za vůdcovství Hitlera ve třetí říši, čili bez dostatečně kritického vydavatelova komentáře, který, pokud si pamatuji, jaksi ještě povinně provázel různá dřívější česká vydání Hitlerovy knihy Mein Kampf. Byly z toho sice jakési soudní oplétačky, kdosi si stěžoval, že kniha Hitlerových projevů, vydaná bez tohoto kritického komentáře přispívá k šíření nenávistných rasistických a nacionalistických nálad, ale náš Nejvyšší soud usoudil, že věc je v pořádku. Proti tomuto rozsudku se odvolal státní zástupce Pavel Zeman, věc řešil i Ústavní soud, ale protože ten se vyslovil stejně loajálně jako předtím soud nejvyšší, byl předchozí výrok Nejvyššího soudu potvrzen - a to s konečnou platností: Vydání knihy Hitlerových projevů neodporuje zákonu a vydavatelé knihy Pavel Kamas, Lukáš Novák a Stanislav Beer se ničeho trestného nedopustili.

Nic tedy nebránilo vydavateli Pavlu Kamasovi, aby tentokrát už v nakladatelství nazvaného svým vlastním jménem: Nakladatelství Pavel Kamas, přistoupil 28. května tohoto roku k novému vydání Hitlerových projevů, a to tentokrát v celé jejich knižní řadě, v jejímž rámci budou postupně publikovány projevy Adolfa Hitlera ze všech období jeho kariéry. První svazek začíná lety 1922 a 1923, v nichž teprve se Hitlerovy projevy začaly zaznamenávat a archivovat. A další svazky budou samozřejmě následovat.

Celá tato záležitost by nebyla tak znepokojující (už zde byl zmíněný Main Kampf, byly zde Goebbelsovy paměti atd)., kdyby nakladatel Kamas ve svém širokém upozornění na knihu, jak se objevilo na internetu a stále tam ještě je, neupozornil současně na to, jak nesmírně Hitlerovi fandí, jak doslova duší i tělem Hitlerovi patří, jak sugeruje čtenářům své nejhlubší přesvědčení o tom, že Hitler byl jediným spravedlivým ze všech světových politiků své generace, jak vášnivě se zasazoval o mír v Evropě, jak zaníceně prosazoval ideu odzbrojení, jak byl oddán Bohu a dokonce (představte si to), jak moc si prý vážil Čechů).

Takže to, laskavý čtenáři, to, co z náš ze své vlastní zkušenosti, či co jsi se dověděl přímo z nacistických pramenů, nebo co si pamatuješ z Heydrichova projevu při nástupu do funkce protektorátního protektora: ("...tento prostor bude německý a Čech zde už koneckonců nemá co pohledávat"), zahoď za hlavu. A zapuď z ní i Hitlerovu poznámku u krbu, proslovenou za přítomnosti Heydricha: "(Hácha má čáku stát se velkým evropským státníkem, jestliže zanechá Čechům závěť, která bude znamenat jejich konec"). A stejně postupuj při vzpomínce na jeden z Bormanových oběžníků (Bormannn do nich zaznamenával nově vyslovené Hitlerovy názory, které se pak stávaly vládními nařízeními), který nese datum 8. června 1942, a zněl takto: ("Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů").

S Hitlerovými proslovy v rukou ti totiž nadchází nové údobí, v němž zapomeneš na to, co jsem se ti snažil připomenout, a spatříš Hitlera coby nejdobrotivějšího spasitele lidstva. Zapomeneš na křik dětí v plynových komorách, zapomeneš na miliony lidí, přeměněné v kouř plynových krematorií, zapomeneš na text populární pochodové písně ..:."neboť dnes nám patří Německo a zítra celý svět", a nebude tě už drásat představa o tom, jak bys ty sám asi dokázal přežívat, kdyby ses i ty ocitl v Terezíně či Osvětimi.

Protože s tím, jak se začteš do chvalozpěvů na Hitlera z pera nakladatele Pavla Kamase, na tohle všechno zapomeneš, a v hlavě ti zůstanou jen parádní pochody, vlajkoslávy či světlomety vyvořené světelné chrámy nad stranickým stadionem v Norimberku i nad sportovním stadionem v Berlíně, uslyšíš burácivý Hitlerův hlas i následný řev zdivočelého davu, do kterého se navzdory propasti času můžeš přidat - a dobře ti bude na zemi.
Že pravda bude přitom chrlit krev?

Prokrista, copak jsem ti už shora necitoval že i komerční ohlas knihy byl už v r. 2012, velký?

Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2229 sec,0.0726 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,820kB