Čtvrtek 29 srpen 2019
Provokace pokračuje: Starosta Prahy 6 vyhrožuje, že socha osvoboditele a maršála SSSR Ivana Stěpanoviče Koněva skončí ve sběru...   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:40:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Provokace pokračuje: Starosta Prahy 6 vyhrožuje, že socha osvoboditele a maršála SSSR Ivana Stěpanoviče Koněva skončí ve sběru, radnice pod vedením TOP 09 prý sochu ve svém obvodu nechce! Občanského aktivistu, který se rozhodl pomalovaný pomník umýt, nazval ruským trollem, který podporuje Putina a šíří dezinformace! Synáček bývalého diplomata Petra Koláře dělá Praze nejen ostudu, ale namísto Koněva chce pomník s esesáky a Vlasovci!

Když jsme v neděli přinesli článek o tom, že radnice Prahy 6 zakázala občanskému aktivistovi Žarko Jovanovičovi umýt sochu maršála Koněva v parku v pražské Bubenči, mohli si někteří myslet, že se jedná pouze o nějaké soukromé akce některých radních, kteří chtějí vyjádřit svůj politický názor. Jenže, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář poskytl serveru Lidovky rozhovor, ve kterém uvedl šokující názory a výroky, které jsem přeložil do ruštiny a zaslal ruským novinářům. Dámy a pánové, neuvěříte, co je všechno možné v Praze v dnešní době.

Starosta Prahy 6 totiž v rozhovoru uvedl neuvěřitelnou výhrůžku, že jestli prý radnici dojde se sochou maršála Koněva trpělivost, tak skončí ve sběru. Současně i slovně napadl aktivistu Žarka Jovanoviče, který spolu s manželkou o víkendu sochu chtěli umýt, že prý je ruský troll, protože je prý dezinformátor a obdivuje Vladimira Putina. Pan starosta tak de facto naznačil, že nepohodlné sochy na Praze 6 mohou brzy začít mizet ve sběrně a podle škatulkování lidí z pohledu starosty je možné, že začnou mizet i lidé, pokud se fašisté z TOP 09 dostanou někdy k moci. Jenže, poslouchejte dobře, co se mladému Kolářovi honí hlavou.

V rozhovoru pro Lidovky uvedl, že se snaží ruské ambasádě navrhnout, aby socha maršála Koněva byla vyměněna za sousoší všech osvoboditelů Prahy. A dámy a pánové, pokud nevíte, kam tím synek Petra Koláře, bývalého českého velvyslance v USA, ve skutečnosti míří, tak vám to prozradím. Prahu totiž osvobodila Rudá armáda, ale ještě před jejím příjezdem pomáhala Pražskému povstání skupina vojáků Ruské osvobozenecké armády (ROA) pod velením generála Andreje Andrejeviče Vlasova, což bylo ruské křídlo nacistických ozbrojených sil německého Wehrmachtu, které se podílelo na operacích Wehrmachtu od roku 1944. Dne 6. května však Vlasovci obrátili proti Němcům zbraně, tedy 3 dny před koncem války. Generál Vlasov byl po válce popraven v Sovětském svazu jako zrádce, ovšem dnešním českým polistopadovým režimem je vykreslován skoro jako hrdina, ale jeho historie je temná jako noc.

Hrdina, který prolomil blokádu Leningradu, se stal nakonec největším zrádcem Velké vlastenecké války

Generál Vlasov v lednu 1942 velel Ljubanské ofenzívě, jejímž cílem bylo prolomení blokády Leningradu, kde v té době v hrozivých podmínkách přežívala i maminka dnešního ruského prezidenta Vladimira Putina, který během blokády Leningradu přišel o svého staršího bratra. Generál Vlasov byl schopný velitel a jeho armádě se podařilo obklíčení prolomit a proniknout do německého týlu, jenže zezadu ho měly krýt armády pod velením generála Volkova, jenže těm se nepodařilo z boků průlom rozšířit a Němci obklíčení udrželi a znovu uzavřeli.

Armáda generála Vlasova se tak ocitla sama v německém obklíčení, ve kterém setrvala až do června. Josif Stalin nabídl Vlasovovi letadlo, aby se zachránil a mohl velet novým odvedencům na frontě. Jeho obklíčená armáda by byla Němci zajata a obětována. Generál Vlasov ale letadlo odmítl. Stalin to nejprve ocenil, protože to znamenalo, že Vlasov si zvolil smrt se ctí, že se sám zastřelí služební pistolí, jak bylo zvykem v té době v Rudé armádě při hrozícím upadnutí velících generálů a velitelů do zajetí. Jenže, generál Vlasov se nezastřelil, místo toho dezertoval, opustil své vojáky a schoval se v převlečení za ruského sedláka na jednom statku v německé okupované zóně. Po několika dnech byl objeven a zajat německým oddílem.

Ruská osvobozenecká armáda vznikla jako projekt Heinricha Himmlera na zapojení Rusů do války proti Stalinovi

Wehrmacht naverboval v zajetí generála Vlasova do německých služeb až v polovině roku 1943, ale tehdy jen pro účely propagandy (Vlasov se osobně v Berlíně setkal s Goebelsem), nicméně v roce 1944, když se situace pro Wehrmacht už začala vyvíjet opravdu katastrofálně, souhlasil Adolf Hitler s vytvořením ruského křídla vojsk, ovšem pod velením Wehrmachtu. Ruská osvobozenecká armáda (ROA) měla být pod velením Wehrmachtu a měla mít jednu SS Brigádu pod velením SS.

Přestože se armádě dodnes říká Vlasovova armáda, velení podléhalo Wehrmachtu a generál Vlasov neměl uznanou stejnou hodnost s německými generály. Generál Vlasov byl generálem pouze pro ruské zajaté vojáky, z nichž byla Ruská osvobozenecké armáda pod křídly Wehrmachtu v roce 1944 ustanovena na osobní příkaz Adolfa Hitlera, který chtěl do zbraně všechny Rusy, kteří budou ochotni obrátit pušku proti Stalinovi. Údajně to ale byl Himmlerův nápad, že je dobré zapojit do boje i zajaté Rusy. Motivací bojovat jim prý měl být strach ze Stalina, kdyby Německo prohrálo, co by se s nimi stalo.

Dne 14. listopadu 1944 sepsal generál Vlasov tzv. Pražský manifest, což byl projekt na vytvoření pan-slovanského protektorátu, ve kterém by pod ochranou Říše žily slovanské národy od Čech až po Ural. Tento plán byl ale nacisty odmítnut, protože osud slovanských národů byl již zpečetěn v jiném plánu, Generalplan Ost. Ten počítal s deportací všech slovanských národů, které podle Heinricha Himmlera “…mají více jak 20% židovského původu v krvi, v páteři a v cárech mozku…”, jak ocitoval jeho výrok Volkischer Beobachter. Himmler tvrdil: “Slované jsou půlčíci, jsou to poloviční Židé, jenom o tom neví, nebo si to nechtějí připustit…”

Podle německé eugeniky se totiž židovský původ projevoval zvenčí, na obličeji, na nosu nebo na uších jen v případě, že osoba měla více jak 75% židovských genů, kdy dochází k pokřivení nosu po morfologické stránce apod. Židovský původ však byl ve 3. Říši určovaný již od 20% genů. V rodové linii tak stačilo, aby židovský původ měla teta z matčiny nebo otcovy strany, a kvóta 20% byla ve vaší linii překročena.

Synek bývalého velvyslance v USA chce na Praze 6 místo sochy osvoboditele pomník s Vlasovci, kteří bojovali až do 6. května do 11:30 hodin po boku a pod velením Wehrmachtu

A právě proto se nacisté rozhodli, že po válce provedou Generalplan Ost, kterým odsunou všechny Slovany z Evropy a evropské části Ruska až za Ural. Tam měly slovanské národy pracovat v roli otroků. Německé plánování bylo precizní a nedovolovali nikomu, aby tyto plány měnil. Nedovolili to proto ani generálu Vlasovovi, který nejprve zradil Stalina, Rudou armádu a potom ho pro změnu zradili i Němci, protože generál Vlasov pochopil, že to, co říkal Josif Stalin o Němcích, je nakonec pravda.

Němcům šlo o genocidu slovanských národů. Jenže to už bylo pozdě. Generál Vlasov dostal 6. května 1945 žádost od podřízeného ukrajinského generála ROA Sergeje Bunjačenka žádost, aby armáda ROA mohla obrátit zbraně proti nacistům a pomoci Pražskému povstání. Generál Vlasov zprvu váhal, ale nakonec vydal souhlas, a to přesně v 11:30 dopoledne 6. května. Pomoc Vlasovců se vděku nedočkala a Revoluční Gardy začaly ihned Vlasovce zatýkat. Generál Vlasov uvažoval, že pomoc při povstání pomůže jeho armádě v cestě na západ do amerického zajetí, ale k tomu už nedošlo.

Dnešní čeští politici jsou jako generál Vlasov: Vidí budoucnost a spásu pod křídly západních mocností, které plánují likvidaci slovanských národů

Z obránce Leningradu se stal nejprve dezertér a potom i vlastizrádce ruského národa, když bláhově si myslel, že slovanské národy budou po válce žít pod ochranou Říše a vzkvétat. Bohužel, ten samý proces se projevuje i dnes, že si národní zrádci v ČR myslí, že náš národ bude vzkvétat pod ochranou USA, nebo pod kuratelou Bruselu. Jsou to stejní zrádci národa jako Vlasov! A právě Vlasovcům chce Ondřej Kolář postavit v Bubenči v parku pomník namísto pomníku maršála Koněva. Ty vole, Česko snese fšecko?

Toto plivnutí do ksichtu a do památky osvoboditelů od mladého provokatéra v roli starosty Prahy 6 nemůže nikoho překvapit. Mají to v rodině. Naše redakce vede podrobnou svodku na jeho otce a bývalého diplomata a velvyslance v USA Petra Koláře, který postavil v poslední době kariéru na šíření rusofobie a vykreslování Ruska jako zla a agresora. Petr Kolář spolupracuje s neziskovkou Evropské hodnoty pod vedením Jakuba Jandy. Takže je to jasné, jaký otec, takový syn. Jenže stavět v Praze pomník Vlasovcům a odstraňovat pomník maršála Koněva, to je už přes čáru.

Uvnitř armády generála Vlasova totiž sloužili přímo esesáci Heinricha Himmlera! Jednalo se o jednotku SS Sturmbrigade RONA, která byla začleněna do ROA pod vedením generála Vlasova, ale s malým rozdílem.

Této ruské jednotce SS, která se podílela ve Varšavě při potlačování povstání na masakru známém pod názvem “Stáhni si svého Poláka”, což bylo stahování polských povstalců zaživa z kůže, velel Bronislav Kaminski. Dne 18. srpna 1944 byl zabit, údajně samotnými Němci poté, když zjistili, jakých hrůz na zajatých Polácích se jeho SS jednotka na základě jeho rozkazů musela podílet. Brigáda SS Rona byla součástí ruských vojsk ROA bojujících na straně 3. Říše pod velením generála Vlasova. Postavit v Praze v Bubenči pomník Vlasovcům by se rovnalo trestnému činu podněcování genocidy a oslavám Vlasovcům a jejich esesákům.

Vyhazování pomníků do sběru, vrchol demokracie politiků za TOP 09

Nechápu, jak voliči v Praze mohou volit takový lidský odpad do pozice starostů. Za takové lidi zvolené do funkcí by se měli voliči omluvit, protože takováto vykutálená rodinka je opravdu k pohledání. Otec si založil živnost na šíření předsudečné nenávisti proti Ruské federaci a všemu ruskému, synáček jako úderník jde ještě dál a chce v Praze házet sochy osvoboditelů do sběru a zjevně i nahrazovat sochami zrádců, dezertérů a dokonce esesáků. Nevěřím, že na Praze 6 je tolik exotů, jako je starosta za TOP 09. Odstraňování pomníků jsme vídali v televizi ze zemí jako je Irák nebo Libye, ale tam alespoň na těch místech nic nového nestaví. To v Praze už má TOP 09 na Praze 6 pokročilejší plány. Nejenom, že chtějí sochu Koněva hodit do sběru, ale místo ní tam do parku nainstalují sochu s Vlasovci.

Sdílejte prosím tento článek a informace, hlavně mezi Pražany. Měli by se dozvědět, koho si zvolili za starostu na Praze 6, protože jedna věc je politický aktivismus, ale druhá věc je chtít nahrazovat pomník osvoboditele Vlasovci a esesáky z RONA. Prahu neosvobodili Vlasovci, ale Rudá armáda! Kdokoliv tvrdí něco jiného, je lhář a přepisuje dějiny. K ničemu takovému nemá radnice na Praze 6 mandát a lidé by se měli ozvat na nejbližším zasedání zastupitelstva. Tahle soldateska z TOP 09 už škodila České republice dost dlouho, ale stavět pomníky zrádcovi, který si podával ruku s Himmlerem a Goebelsem, to nesmí být připuštěno.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/provokace-pokracuje-starosta-prahy-6-vyhrozuje-ze-socha-osvoboditele-a-marsala-sssr-ivana-stepanovice-koneva-skonci-ve-sberu-radnice-pod-vedenim-top-09-pry-sochu-ve-svem-obvodu-nechce-obcanskeho/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédsko, Německo: "mladíci" útočí a zabíjejí   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:30:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie:

Dvě zprávy z dnešních novin:

První

V noci na středu byla na ulici ve Stockholmu zastřelena 18letá dívka. Tragédie se stala na severozápadě metropole, nikdo nebyl zadržen... Během dvou dnů je to už druhý případ, kdy se obětí střelby stal nevinný člověk. V pondělí byla na ulici města Malmö na jihu Švédska zastřelena třicetiletá žena, která držela v náručí batole.

Druhá

V bavorském městečku Nordendorf nedaleko Augsburgu zaútočil v úterý odpoledne čtyřiatřicetiletý muž na náhodné kolemjdoucí a dva muže těžce zranil šípy.
_______
Tak copak nám v těch zprávach chybí? Správně. Jakákoliv zmínka o původu či barvě útočníků. Jinak je zpráva až příliš podrobná. Například se dozvídáme, že policie byla přivolána v 1:30 SELČ. Takže když chybí, jako by tam byla. Číst mezi řádky ještě umíme.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16482/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHrozí nukleární válka v Evropě: Chceme jinou armádu a jinou bezpečnostní politiku   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:26:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvyšuje se riziko jaderné války v Evropě. USA provedly test střely s plochou dráhou letu odpálenou ze země. Jde o test zbraně, která porušuje dohodu o likvidaci zbraní středního doletu, kterou USA vypověděly a jejíž platnost tedy nedávno skončila.Test také ukázal, že tyto střely je možné odpálit z odpalovacích zařízení, která již byla vybudována v Rumunsku a Polsku v rámci programu protiraketové obrany. Technicky tak došlo k rozmístění střel pro bleskový jaderný úder proti Rusku na teritoriu východní Evropy.

Je jasné, že reakce Ruska bude symetrická, dojde k nárůstu napětí a zvýší se riziko konfrontace v Evropě. Znovu se vrací koncept jaderné války na teritoriu Evropy s tím, že tentokrát bude pod odvetný úder vystaven především prostor východní Evropy. Vzhledem ke koncepci naší armády jako malého a drahého expedičního sboru dnes nemá naše země funkční obranu proti střelám s plochou dráhou letu a především neexistuje funkční civilní obrana.

Hnutí SPD požaduje po vládě zásadní revizi dokumentů Bezpečnostní strategie ČR, Obranná strategie a Koncepce výstavby Armády ČR do roku 2025 (KVAČR). Tyto dokumenty neodrážejí stávající změny bezpečnostní situace ve světě a ve státech Evropy a ani nedefinují nové úkoly pro armádu v rámci obrany území našeho státu. Jsme tak plně v rukou globalistů EU a USA".

Tomio Okamura

Zdroj: facebooková stránka Tomia Okamury
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáček, šéf ČSSD, konečně „vykonstruoval“ rádoby příčinu kauzy Staněk-Šmerda. Větší pitomost si fakt nemohl vymyslet   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:20:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda ČSSD Hamáček si byl dobře vědom, že tahanice s odvoláním, potažmo obsazením ministerského křesla kultury byla až taková taškařice, že jak sám Hamáček, tak jeho melody boys z vedení strany se ztrapnili natolik, že se ČSSD jistou dobu pohybovala někde mezi popelnicemi a kanálem. Nicméně, předseda Hamáček neočekávaně, resp. překvapivě zažil tzv. hnutí mysli, něco na způsob Obrácení Ferdyše Pištory a problém vyřešil tak, jak mu de facto radil sám prezident: najít jiného kandidáta.

Prezident jak víme na jedné straně nesouhlasil z odvoláním ministra Staňka, ovšem na straně druhé také a to zásadně, nesouhlasil se jmenováním pana Šmardy a panu Hamáčkovi doporučil, aby navrhl kandidáta, který bude splňovat předpoklady k výkonu této funkce. Dnes, po všech těch trapnostech přišel pan Hamáček s řešením, jak celou tu sociáldemokratíckou taškařici očistit od své neschopnosti a vyrukoval s osvědčenou českou klasikou, že „Já nic, já muzikant“, což jinými slovy znamená „ Já, resp. my jsme přece nic nezpůsobili, to všechno prezident Zeman!“.

Podle pana Hamáčka jména Antonína Staňka nebo Michala Šmardy prý prezidenta vůbec nezajímala. Miloš Zeman prý schválně natahoval situaci a dělal obstrukce, aby vyprovokoval ČSSD k odchodu z vlády. Uf, to je ale bláznivá úvaha! Takže bychom to mohli také chápat tak, že ministra Staňka odvolal prezident Zeman, aby si tak otevřel cestu k tomu, aby ČSSD dostal z vlády! To je konspirace hodna samotného Herlocka Sholmse, nebo Sherloka Holmse? Čert by se v to vyznal, že pane Hamáčku! A co víc, s touto divokou interpretací událostí, o níž prý dosud spekulovali a laškovali jen někteří političtí komentátoři, nyní oficiálně přišel vicepremiér a předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Toho bohdá nebude, aby Hamáček nepřišel s něčím šokujícím, o čem by veřejnost přesvědčil, že on to přece také věděl!“

Tak to je opravdu bomba, to by jeden od pana Hamáčka nečekal! Tedy až na to, že jak političtí komentátoři v svých úvahách, tak nakonec sám pan předseda Hamáček oficiálně vypustil do éteru naprostou pitomost. Pan Hamáček se dokonce domnívá, že M. Zeman prý měl¨dokonce (asi v šuplíku) připravené své lidi, kteří by posléze nahradili sociálnědemokratické ministry v Babišově vládě. Proboha, ví pan Hamáček co říká? Jak by mohl mít Miloš Zeman připravené své lidi, to snad připravoval nějaký puč, nebo co? Jak by to asi udělal, aby si tam dosadil své lidi? Bez voleb, jen tak, mirnix-tirnix by řekl, že má své lidi a ty tam chce a oni by tam byli? O které lidi jde, pakliže už má pan Hamáček na tento „zákeřný tah“ prezidenta takřka jasno? „Jsem přesvědčen, že kdyby premiér donesl na Hrad naše demise, tak proti tomu by od prezidenta okamžitě dostal dobře míněnou radu, kdo má být ministrem vnitra a kdo ministrem zahraničních věcí. V tomto případě by to byl určitě někdo, kdo se bude chovat jinak než Tomáš Petříček,“ říká Hamáček.

A sakra. Tady pan Hamáček udeřil hřebíček na hlavičku, on má v tomto případě výjimečně pravdu, otázka však je, zda to tak také pochopí. Nicméně ke jménu Petříček by se slušelo doplnit ještě o jména Šmarda, Maláčová a ani novopečený ministr kultury Zaorálek by tam neměl chybět! Což ovšem neznamená, že kdyby ve vládě nebyli tito jmenovaní, že by si tam prezident Zeman o své vlastní vůli dosadil své lidi, jak předjímá pan Hamáček. Ale i tak je prozřetelnost pana Hamáčka obdivuhodná, škoda, že jej ta prozřetelnost neoslovila v době, kdy z velmi pochybných důvodů odvolal ministra Staňka s cílem dosadit na tento post svého „kámoše“ kterému to slíbil, když se stal místopředsedou ČSSD a předsedovi přislíbil všestrannou loajalitu a vůbec by pak nemuselo k těmto taškařicím a trapasům dojít.

Nicméně, vědom si svých silných slov pan Hamáček na vysvětlenou poznamenává, že neví přesně, co kdo měl v hlavě. Odhaduje to vše na základě svých zkušeností, protože kdykoliv se prý M. Zemanovi otevře prostor, tak ho vyplní. Tady měl možnost zvětšit svůj vliv na vládu, tak se ho snažil využít, míní předseda ČSSD. Nechci panu Hamáčkovi sahat do svědomí, ale pokud už mluví o nějakém prostoru, který prezident Zeman umně vyplňuje, tak to třeba může být i chyba pana Hamáčka, že ji neumí využít on, ale pan prezident Zeman.

Aby toho nebylo s překvapujícími výroky pana Hamáčka málo, tak je tu ještě jeden zajímavý výrok a sice, že před tímto „Zemanovým ďábelským plánem“ prý varoval také premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten mu prý ale nevěřil, že tohle je ten skutečný cíl prezidentových obstrukcí kolem výměny ministra kultury. Nejen já si však myslím, že pokud mu Andrej Babiš nevěřil, tak udělal správně, protože s takovou za vlasy přitaženou konspirací přicházejí obvykle ti, kteří hledají nepřítele a problémy tam, kde nejsou, jinými slovy, jsou bezradní. A o tom také v případě ČSSD jde! Pan Hamáček bude se svým zdůvodněním nejspíš spokojený, otázka však je, co si o jeho konspiracích a výrocích bude myslet nejen veřejnost, ale i někteří členové ČSSD. I pro ně to bude nejspíš těžko stravitelné sousto. Ale mohu se mýlit!

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVidění ve tmě vlastníma očima se stává realitou? Byla objevena nová technologie   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:15:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci z Massachusettské univerzity vytvořili speciální nanočástice, které po implantování do očí umožňují vidění ve tmě. O objevu informuje britský časopis The Times.

Uvádí se, že pomocí nanočástic by lidé mohli vidět ve tmě vlastníma očima bez použití speciálních zařízení pro noční vidění. Technologie byla však testovaná jen na myších.

Jak to funguje?

Speciální nanočástice byly implantovány do zádní stránky sítnic očí zvířat, což jim umožnilo vidět infračervené spektrum.

V rámci experimentu, který se konal v Americké chemické společnosti, vědci vyškolili myši, aby překonali vodní bludiště pomocí osvětlených orientačních bodů. Pak byly některým myším do očí implantovány nanočástice a osvětlené orientační body byly nahrazeny infračervenými. Zjistilo se, že myši s nanočásticemi byly stále schopny najít cestu bludištěm, zatímco běžné myši to již nedokázaly.

Podle The Times nanočástice fungují na stejném principu jako noktovizory – můžou rozšířit spektrum lidského vidění a zviditelňují rozsah záření nepřístupného pouhým okem.

Uvádí se, že nanočástice se automaticky odstraňují z organizmu a jestli další experimenty neodhalí žádné vedlejší účinky, může být nová technologie použita i u lidí. Zejména bude schopna nahradit objemné zvláštní vybavení používané speciálními jednotkami.

Podle vědce Massachusettské univerzity Gang Hana použití této technologie bude moci změnit lidský pohled na svět.

„Když se díváme na vesmír, poznáme pouze viditelné světlo. Pokud bychom měli infračervené vidění, mohli bychom se na to podívat zcela novým způsobem,“ sdělil.

Stejný experiment v Číně

Je třeba však poznamenat, že dříve stejný experiment proběhl v Čínské vědecko-technologické univerzitě. Myši začaly vidět v infračerveném pásmu a také si zachovaly své normální vidění navzdory lehkému vnějšímu zákalu očí.

Vědci však upozornili na to, že i když vizuální aparát myší je podobný lidskému, není docela jasné, jak infračervené vidění bude vnímat teplo našeho vlastního těla.

Zdroj: The Times

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlžběta II. schválila pozastavení činnosti parlamentu Velké Británie   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:08:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Královna Alžběta II. oficiálně schválila pozastavení činnosti britského parlamentu od 9. do 14. října. Ve středu o tom informoval Sky News a zveřejnil prohlášení Tajné rady, do které patří poradci panovnice.

Z toho vyplývá, že Alžběta II. formálně souhlasila s odložením parlamentních zasedání, které by měly vstoupit v platnost ne dříve než v pondělí 9. září a nejpozději ve čtvrtek 12. září 2019 a trvat do pondělí 14. října 2019.

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil pozastavení práce britského parlamentu do 14. října. Zároveň odmítl tvrzení, že cílem odložení zasedání Dolní sněmovny bylo zabránit poslancům blokování vystoupení země z Evropské unie bez dohody o podmínkách Brexitu.

Poslanci opoziční Labouristické strany a jejich kolegové z jiných stran, a to i v konzervativním táboře, ostře kritizovali toto rozhodnutí.

V současné situaci tedy budou mít poslanci po návratu 3. září ze své letní dovolené jen pár dní, aby na toto rozhodnutí reagovali.

Vůdce Labouristické strany Jeremy Corbin dříve slíbil, že Labouristická strana předloží parlamentu legislativní iniciativu, která by zasahovala do Johnsonových plánů, a poté „v určitém okamžiku“ vyvolá otázku hlasování o nedůvěře vládě.

Spojené království mělo opustit EU 29. března 2019, tj. dva roky po podání písemného oznámení o vystoupení z evropského společenství.

Členové Poslanecké sněmovny britského parlamentu však třikrát odmítli návrh dohody o podmínkách brexitu, který byl dosažen mezi Bruselem a vládou Theresy Mayové.

Ve výsledku EU souhlasila s odložením Brexitu nejprve do dubna nebo května, poté do 31. října. Mayová musela rezignovat, protože nedokázala dostat situaci ze slepé uličky.

Po jejím odchodu se do křesla britského premiéra usadil Johnson, který slíbil provedení brexitu bez dohody, pokud Brusel nesouhlasí s hlavním požadavkem Londýna a nevyloučí z ní ustanovení o backstopu (režim členství Severního Irska v celní unii EU a jednotného evropského trhu po začátku přechodného období).

Na začátku srpna bylo informováno o tom, že britská královna je zklamána stávající politickou třídou a její „neschopností vládnout.“ The Sunday Times to sdělil zdroj z Buckinghamského paláce. Jsou to, podle listu, „nejkritičtější“ prohlášení královny za 67 let její vlády. Tyto poznámky vyjadřují její podráždění z „výbušných politických následků.“ Alžběta II se poprvé podělila o svoje mínění o britských politicích na soukromé akci brzy po demisi premiéra Davida Camerona. Od té doby se její nespokojenost pouze zvýšila.

Zdroj: Sky News
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce: Ochrana zákonných práv a zájmů Palestinců je společná povinnost mezinárodního společenství   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:04:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský stálý zástupce v OSN Zhang Jun (Čang Ťün) 27. srpna řekl, že ochrana zákonných práv a zájmů Palestinců je společná povinnost mezinárodního společenství, „Plán dvou zemí" je jediná správná cesta pro řešení palestinsko-izraelské otázky.

Zhang Jun na veřejném zasedání Rady bezpečnosti OSN o palestinské otázce poukázal na to, že palestinská otázka je jádrová otázka Středního východu, a je to také podstatná otázka Středního východu. Zahraniční okupace a historická nenávist jsou základní příčiny, proč je palestinská otázka komplikovaná a těžko řešitelná. Mezinárodní společenství by mělo trvat na multilateralismu, podporovat dialog a jednání, a mírově vyřešit palestinskou otázku prostřednictvím politického dialogu. Násilí ani ozbrojená hrozba nepřispívají k řešení otázky. Dotčené strany by měly společně usilovat a aktivně podporovat proces vnitřního usmíření Palestiny, okamžitě zastavit provokativní chování a vzájemné odsuzování, vyhnout se jednostranným opatřením, která poškozují důvěru, a vytvořit podmínky pro obnovení dialogu.

Zhang Jun řekl, že mezinárodní společenství musí na základě současného konsenzu podporovat všestranné, spravedlivé a trvalé řešení palestinské otázky. „Plán dvou zemí" je jediná správná cesta pro řešení otázky. OSN má právo rozhodnout. Mezinárodní společenství by mělo na tomto základě podporovat obnovení mírového jednání mezi Palestinou a Izraelem.

Zhang Jun uvedl, že čínská strana stále usiluje o podporu mírového procesu na Středním východu, a ze všech sil poskytuje palestinské straně pomoc.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČT se od Agáty drží dál   
Pridal tk Čtvrtek 29 srpen 2019 - 04:02:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když jsme před 10 měsíci napsali o střetu zájmů Františka Lutonského, coby zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize a manžela partnerky v PR agentuře Bison & Rose Jany Lutonské, reagoval urážkami a očerňováním. Nikdy ale nevyvrátil, co jsme napsali. Když minulý týden vrchní státní zastupitelství v Praze oznámilo, že je bývalý zaměstnanec Úřadu pro zahraniční styky a informace stíhán pro zločin zneužití pravomocí úřední osoby, všechna média, včetně ČT, identifikovala stíhanou osobu jako bývalého náměstka ředitele Zdeňka Blahuta. Na rozdíl od ČT ale mnoho médií stíhání spojovalo s nákupem speciálních odposlouchávacích zařízení Agáta. Proč by Česká televize se svým nemalým rozpočtem na hledání pravdy Agátu nezmínila? Mohlo by to být proto, že Blahuta do funkce uvedl tehdejší ministr vnitra Milan Chovanec, kterému radil PR expert Miloš Růžička, jenž byl partnerem v agentuře Bison & Rose společně s Janou Lutonskou, manželkou zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského?

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2812 sec,0.0745 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,833kB