Středa 28 srpen 2019
V Praze řádí Piráti…   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 06:23:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teď už máte, co jste chtěli...

Co vlastně jsou tihle Piráti zač, se čeští voliči pořádně dozví teprve až se dostanou k veslu, budou se moci předvést. Kecy jsou dost zbytečný!

Ostatně, názorně to předvedli v Německu, kde už dnes, po kdysi tolik populárních Pirátech prakticky nikdo ani nevzdechne...

Proto jsem byl rád, že si ten pirátský hříbeček nakonec vydupal post pražského primátora. Je lepší experimentovat - prubnout to v Praze s milionem obyvatel, nežli v celé republice.

Po pouhém roce jdou už Piráti v hlavním městě na nervy i svým nejbližším koaličním partnerům a bude nepochybně hůř!

Ale především - vždy existovalo a existuje dost dobrých důvodů ke kritice velmocí, jen nevím, proč si to vzali za své zrovna tihle komunální politici, ani proč si za cíl vybrali výhradně jen Moskvu a Peking, jako by ti ostatní, co hýbou dnešním světem, byli křišťálově čistí.

Pražský magistrát přece jen není ministerstvo zahraničních věcí! Člověka napadá, zda by se městští úředníci raději neměli koncentrovat na to, co mohou ovlivnit - tedy především se věnovat řešení těch nekonečných pražských problémů, nežli mistrovat velmoce a vyvolávat trapné mezinárodní konflikty.

No, ještěže tihle Piráti zatím šéfují jen pražské radnici!

Josef Havránek

Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=725517

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump se v Biarritzu pohádal kvůli Rusku   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 06:17:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský list „The Guardian“ dnes napsal, že na summitu G7 ve francouzském Biarritzu došlo k ostrým rozporům mezi americkým prezidentem Donaldem Tuskem a většinou dalších účastníků. Zatímco D. Trump prosazoval, aby se Rusko vrátilo do tohoto uskupení a byl obnoven formát G8. Má podle něj smysl Rusko vrátit s ohledem na vývoj v Sýrii, Íránu či KLDR

Trumpovu snahu ale blokovali německá kancléřka Angela Merkelová, britský premiér Boris Johnson, kanadský premiér Justin Trudeau a předseda Evropské rady Donald Tusk (ten by raději přizval Ukrajinu). Amerického prezidenta podpořil italský předseda vlády v Giuseppe Conte. Tyto neshody byly také důvodem, proč již předem francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil, že nebude přijímán žádný závěrečný dokument. Při posledním summitu v Kanadě totiž Trump opustil a nakonec dal svým podřízeným pokyn ke stažení podpisu pod závěrečným komuniké. Rusko se podle svých vyjádření nehodlá o účast na summitech ucházet, nepochybně také z důvodu předkládání požadavku na splnění podmínek západních států.

Zdroj: The Guardian

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFacebook půjde před soud. Za cenzuru   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 06:13:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A nejen on, kauza dopadne na všechny internetové korporace. První spor o blokování na sociálních sítích jde před soud v USA. Komentátorka Laura Loomer žaluje "BigTech" firmy za kartelové spolčení a omezování svobody projevu.

Konzervativní pravicová komentátorka Laura Loomer patří do neveřejného seznamu "nebezpečných osob" sestaveného Facebookem. Smazali její účty na Facebooku i Twitteru. Nyní žaluje "BigTech" firmy, tedy Google, Facebook, Twitter a Apple za spiknutí za účelem omezit jeji ústavní právo na svobodu projevu a porušení antitrustových zákonů. (zdroj, zdroj)

Kdo nám ve skutečnosti vládne?

Žaloba je součástí začínajícího tažení proti narůstající a nekontrolovatelné moci big tech korporací. Americký senát už několik měsíců řeší zasahování těchto internetových korporací do politické soutěže. Původně to začalo jako pokus dokázat, že Trump je Putinův agent, pamatujete? K velkému zklamání amerických "liberálů" z toho obvinění nic nebylo, naopak, celá kauza se rozjela úplně jiným směrem. Česká média z mnoha slyšení v Senátu prezentovala pouze ideologické výlevy soudruha Jakuba Kalenskeho o tom, jak je Zeman agent Kremlu a jak je potřeba zakazovat a cenzurovat. Obsah slyšení je ale jiný. Problém je daleko hlubší, než to, který stát a jak zkouší prostřednictvím sítí ovlivňovat politiku (nebudeme si nic namlouvat, dělají to všechny). Jde o to, že možnosti internetových gigantů ovlivňovat veřejné mínění a politické poměry v zemích už dávno překročily meze pouhého monopolu a představují zásadní ohrožení demokratického systému jako takového.

Ukázalo se, že aktivistický Google manipuloval před volbami výsledky vyhledávání ve prospěch Hillary Clinton a zařídil jí tak několik miliónů hlasů nerozhodnutých voličů.

Facebook od letoška provádí cenzuru "nenávistných projevů" podle zadání francouzské vlády. Seznamy zakázaných témat a subjektů pochopitelně stanoví vláda a její najatí "Manipulátoři", korporace je povinna označené texty a lidi bez prodlení smazat. (zde) Totéž pravidlo platí i v Německu, včetně pokuty až 50 milionů EUR pro společnosti, které tuto cenzurní politiku nedodrží. Také Evropská unie za výrazného přispění eurokomisařky Věry Jourové v posledních letech usilovala o cenzuru „nenávistných projevů“ na sociálních médiích, včetně návrhu podobného zákona jako francouzská legislativa.

O blokacích, banech, zakázaných slovech, odkazech a obdobě čínského sociálního statusu určitě už víte. Možná ale nevíte, že Facebook má patent na utajené blokování obsahu. Existenci takové praxe, tzv. "shadow ban", přitom popírá a popíral ji i při dubnovém slyšení před Kongresem USA. Nyní, samozřejmě, když byl patent vydán a zveřejněn, bude mít Facebook příště mnohem větší potíže s jeho popřením.V žádosti, kterou podal už v r.2015, stojí:
"...systém dokáže blokovat nevhodný obsah tím, že omezí jeho viditelnost pro ostatní uživatele.

Blokovaný obsah může ale přesto stále zobrazovat autorovi komentáře tak, aby si jeho zablokování nebyl vědom, čímž sníží jeho pokušení stránky dále spamovat nebo se pokusit systémové filtry nějak obejít."

Možná vás také bude zajímat, že si FB pořizuje neveřejné seznamy "závadných osob", jejichž články nesmíte sdílet a na jejichž podporu se nesmíte vyjádřit. Dokonce je možné beztrestně vyzývat k násilí proti nim. Kdo a jak se na seznamu "neosob" ocitne? Do toho vám nic není, to rozhodne podle svojí libovůle korporace. V předchozí verzi, která už zmizela, dokonce k možnosti vašeho internetového lynče stačilo, když vás za "závadnou osobu" označil nějaký pisálek v médiích.

Sdělení bývalých zaměstnanců potvrzují, že Google manipuluje s výsledky vyhledávání podle politického přesvědčení majitelů a pracovníků Google. Bývalý zaměstnanec Vorhies dodal více než 950 stránek interních dokumentů Google projektu Veritas a americkému ministerstvu spravedlnosti, než odhalil svou totožnost veřejnosti v rozhovoru ze 14. srpna. Google se ho pokusil prohlásit za nepříčetného, potom na něj doma přišla zásahová jednotka SWAT... (zde) Vedení podle něj například řeší, jak dosáhnout "algoritmické férovosti." To znamená aby výsledky neodrážely realitu, ale aby odpovídaly politické korektnosti. (Příklad - na zadání "korporace, CEO" vypadnou dnes převážně fotografie mužů. Jak zvýšit počet zobrazených žen?) Dokumenty si můžete prohlédnout zde. A zde například je interní seznam 400 stránek, které Google tajně blokuje, aby se neobjevovaly v jeho nabídce Google Now Stories. V naprosté většině pravicové, pro-křesťanské a také proizraelské zdroje.

Internetové korporace mají obrovskou moc ovlivňovat veřejné mínění. Ovlivňují výsledky vyhledávání, cenzurují, mažou, snižují dosah vybraným příspěvkům, omezují reklamu. Tím manipulují volby a ovládají politickou situaci v zemích. Činí tak z vlastního politického aktivismu za tichého souhlasu politiků. Nebo dokonce na jejich přímou žádost. Možnosti internetových gigantů ovlivňovat veřejné mínění a politické poměry v zemích už dávno překročily meze pouhého monopolu a představují zásadní ohrožení demokratického systému jako takového.

Řešení už se hledá

Sociální a internetová média za posledních pár let neskutečně získala na významu. Stala se pro lidi stejnou veřejnou službou jako telefon nebo pošta. Právní řád je vůči novým médiím spíš bezradný. S kauzami kolem zneužívání vlivu sociálních médií neumí zacházet, stávající zákony týkající se tisku řeší naprosto jiné problémy a mechanismus fungování. Nekontrolovatelná manipulace s vlivem sociálních médií se tak stala závažným problémem.

Přijde „Ochrana Američanů před cenzurou internetu“

Ve Spojených státech se do řešení tohoto problému pustil prezident Trump. Už v květnu spustil Bílý dům webovou stránku na které měli občané nahlásit své případy nespravedlivých cenzurních rozhodnutí. Podle srpnové zprávy CNN (zde) Trump aktuálně plánuje pověřit Federální komunikační komisi dohledem nad cenzurními praktikami internetových korporací. Detaily stále ještě nejsou veřejné.

Uniklý koncept této vyhlášky, nazvané „Ochrana Američanů před cenzurou internetu“, ukazuje že by mělo dojít k omezení rozsahu paragrafu 230 Zákona o komunikační slušnosti. Ten v současné době představuje výjimku ze svobody slova zaručené v USA prvním dodatkem Ústavy a poskytuje technickým společnostem možnost cenzurovat obsah, který považují za „oplzlý, lascivní, násilný, obtěžující nebo jinak nežádoucí“.

Svitne naděje i v Evropě?

První pokus o zákonné omezení politické cenzury na sociálních sítích v Evropě si může připsat český poslanec Václav Klaus ml. Návrh podaly z jeho iniciativy tři desítky poslanců z ODS, ANO, SPD, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a STAN. Měl postihovat neoprávněné odstranění nebo jiné znepřístupnění příspěvku týkajícího se otázek veřejného zájmu, který by nebyl v rozporu s trestními předpisy, mezinárodními smlouvami nebo s dobrými mravy. Zásah by zároveň musel být veden úmyslem ztížit nebo zmařit svobodnou veřejnou diskusi. Provozovatele nebo správce sociálních sítí nad 100 000 uživatelů by postihlo za takovou cenzuru tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Proti návrhu se zvedla kampaň progresivistických médií a "liberálních" politiků, kteří se zastávali cenzury ze všech sil. Přesné znění návrhu bylo v médiích téměř nemožné dohledat. K racionální debatě nad jeho obsahem vůbec nedošlo. Celé to nepříjemně připomínalo hysterii socialistického režimu kolem "Několika vět", které všichni sice halasně odsuzovali, ale jejich znění se ve skutečnosti nikde neobjevilo. Vláda následně návrh potopila. Pokud jste jeho znění dodnes nečetli, máte šanci, jednou možná vejde do učebnic dějepisu jako první pokus o omezení moci internetových korporací. https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSB9S92LBO

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga 11. srpna oznámila, že zahájí vyšetřování cenzury politických názorů na sociálních médiích v Maďarsku a po celé Evropě. Uvnitř ministerstva vytváří „pracovní skupinu k vyšetřování možností pro vznik právního prostředí, které by zajistilo transparentnost poskytovatelů sociálních médií jak na úrovni EU, tak na národní úrovni. Jejich úkolem původně nebylo ovlivňovat sociální procesy a volby idelologicky založenou cenzurou komentářů, ale když už se do toho pustili, tak budou muset přijmout nutnost regulací a dodržovat demokratická pravidla,“ dodala. https://www.facebook.com/VargaJuditMinisterofJustice/posts/2701321753220097

Autor: Eva Svobodová

Zdroj: https://evasvobodova2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=725857

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík z Afriky prodával drogy a snažil se zabít italské policisty. Výsledek politiky podpory uprchlíků   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 06:09:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
DALŠÍ FEŠÁK OBOHACOVAL: "Nigerijec byl přistižen s kokainem a heroinem, měl povolení k pobytu z "humanitárních" důvodů, jednomu policistovi zlomil zápěstí, snažil se dokonce zmocnit pistole příslušníků.

A to si pomyslete, že by někteří chtěli zrušit Bezpečnostní dekret a znovu otevřít přístavy... Nikdy s PD!"

Zdroj: https://www.ilgiornaledivicenza.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéfkou EU je zkorumpovaná Němka, která rozvrátila německou armádu dokonaleji než ruští špioni   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:59:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pamatujete si někdo na spitzenkandidáty? Na ty lidi, co nám měli dát dojem, že hlasem pro nějakou frakci Evropského parlamentu můžeme ovlivnit to, kdo se stane předsedou Evropské komise ? Na jejich zapálené dvouhodinové debaty uvedené větou, že "Evropané se stále více cítí jako občané EU"?

Jakmile se zavřely volební místnosti bylo všechno jinak. Najednou všechna "demokratická média" bez větších otázek přijímají fakt, že předsedkyní EK by měl být někdo zcela mimo původní nabídku.

A o tom, že má paní Ursula pořád na krku šetřeníí kvůli desítkám miliónů utracených na ministerstvu obrany na platy externích poradců z firem, v jedné z nichž pracoval i její syn, se nedočtete ani na Wikipedii.

Evropské hodnoty. Stav Unie.

Autor: Martin Gust

Podrobnosti: https://stateoftheunion.eui.eu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDoba dominance Západu končí, je třeba přehodnotit vztahy s Ruskem, prohlásil Macron   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:56:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Doba dominance západních zemí končí kvůli globálním geopolitickým změnám. Prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron během setkání s velvyslanci republiky.

Okolnosti se mění

„Pozorujeme konec západní hegemonie ve světě. Okolnosti se mění,“ řekl francouzský prezident.

Podle něj na mezinárodní scéně posilují „nové mocnosti“. Uvedl, že Čína se dostala na první pozice na světě a Rusko „se domáhá velkého úspěchu v rámci své strategie“.

Macron si myslí, že skutečný mezinárodní řad je ve stavu bezprecedentní krize, kterou doprovází krize tržního hospodářství a obrovské otřes v oblasti technologií a ekologie.

„Evropská civilizace potřebuje novou prozíravou strategii,“ sdělil.

Francie - „mocnost rovnováhy“

Francouzská politika a diplomacie jsou nezávislé a nejsou nadřízeny zájmům třetích sil, sdělil francouzský prezident. Podle něj by Francie měla hrát ve světě roli mocnosti rovnováhy, s tím že hledání mezinárodní rovnováhy je důležitou věcí.

Evropa včetně Francie, dodal, musí ukázat schopnost jednat odvážně a „hluboce svobodně“, nemůžou si také dovolit jednostranné či dvoustranné strategie a musí zpracovat strategii mnohostrannou. Rovněž vyzval diplomaty, aby se zřekli „starých schématů myšlení“ a těsněji spolupracovali s občanskou společností.

Přehodnotit vztahy s Ruskem

„Jsme v Evropě, pokud nevybudujeme nové vztahy s Ruskem, zůstaneme v napětí, se zmrazeným konfliktem a důsledky studené války. Musíme naše vztahy znovu hluboce přehodnotit a vybudovat je znovu,“ prohlásil Macron.

Francouzský lídr také věří, že partnerství s Ruskou federací je nutné pro vytvoření nové evropské architektury důvěry a bezpečnosti. Odstrkování Ruska od Evropy považuje za obrovskou strategickou chybu, která může vést k tomu, že Evropa nadále zůstane strategickou scénou odporu Moskvy a Washingtonu.

„Obrození evropské civilizace nelze dosáhnout bez hlubokého přehodnocení vztahů s Ruskem,“ uvedl.

Macron dodal, že považuje za nutné, aby Francie společně s Ruskem pracovala na vesmírné strategii a strategii kybernetické bezpečnosti. Sdělil však, že v těchto otázkách jsou země daleko od jednání.

„Ale ohledně této otázky bychom měli jednat bez naivity, neustále se snažit znovu vybudovat agendu důvěry,“ dodal Macron.

Setkání Putina a Macrona v Fort Bregancon

19. srpna ve francouzském sídle prezidentů Fort Bregancon proběhla jednání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a prezidentem páté republiky Emmanuelem Macronem. Lídři poznamenali, že je důležité rozvíjet dvoustranné vztahy. Mezi nejvýznamnější témata, kterých se dotkli, byl mezinárodní bezpečnostní systém, situace v Sýrii a ukončení konfliktu na Ukrajině.

Prezident Macron ještě před zahájením vyjednávání vyjádřil naději, že Rusko a EU vytvoří novou bezpečnostní architekturu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9929

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:52:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Putin nám ukazuje, co máme dělat – vraťme také naše zlato z New Yorku a Londýna!“ Není to jediná zpráva na Twitteru, v níž se pokouší poslanec Spolkového sněmu Anton Friesen (AfD) zapůsobit na spolkovou vládu. „Berlín by měl vrátit naše německé zlato domů,“ řekl v interview pro Sputnik a uvedl řadu důvodů z finanční a měnové sféry, proč je to třeba udělat.

Svrchovanost Německa je třeba obnovit ve všech oblastech – to je cíl frakce strany Alternativa pro Německo (AfD) ve Spolkovém sněmu. „Jde mj. o měnovou politiku,“ zdůraznil Anton Friesen.

Na pozadí toho napsal v srpnu na Twitteru toto: „Putin nám ukazuje, co máme dělat – vraťme také naše zlato z New Yorku a Londýna! Svrchovaná země musí mít svrchovanou měnovou politiku.“

Tuto zprávu okomentoval Friesen v interview pro Sputnik takto: „AfD vystupuje pro „obnovení svrchovanosti“ Německa. Týká se to podle jeho slov nejen „spolupráce na úrovni vojenských nebo tajných služeb, ale i měnové politiky“. Jestliže mohou zahraniční tajné služby „bez okolků jednat na německém území, můžeme mluvit jen o omezené svrchovanosti“. A jestliže je německé státní zlato uloženo převážně v New Yorku a Londýně, pak v případě vážnějších událostí – například války – ho Německo ztratí. Dojde-li k vyostření krize eura a eurozóna zkrachuje, což není vůbec nepravděpodobné, budeme snad potřebovat zlato k pokrytí nové národní měny, kterou v tomto případě budeme muset zavést“.

Spolková banka ve Frankfurtu: „Záleží to na Merkelové“

Sputnik položil v pátek Spolkové bance otázku: jaká část zlatých rezerv Německa je uložena na jeho území, a jaká za jeho hranicemi.

Mluvčí Spolkové banky poukázala na to, že „koncepce uložení zlata předpokládala, že do roku 2020 bude polovina (50 %) zlatých rezerv Německa uložena ve vlastních trezorech Spolkové banky ve Frankfurtu nad Mohanem. Tohoto cíle bylo dosaženo před termínem v roce 2017. Takže jsou nyní trezory zavřeny“.

„Spolková banka je formálně nezávislá, její politika byla ale závislá a závisí i nadále na spolkovém kancléřovi, a tedy i na politice spolkové vlády,“ dodal ze své strany Friesen k odpovědi mluvčí Spolkové banky.

„Mohu konstatovat, že tato vláda nemá podle všeho zájem na opatřeních nezbytných pro zajištění svrchovanosti Německa v oblasti měnové politiky. Nepřekvapuje mě to, protože 'černorudá' koalice také nedělá nic ani v ekonomické, ani ve vojensko-strategické sféře, aby minimalizovala nynější velkou závislost Německa na Spojených státech,“ uvedl.

Kde se nachází německé zlato?

Ještě v létě roku 2017 probíhala veřejná diskuse o tom, že značná část německých valutových rezerv je uložena v zahraničí, a má být podle názoru mnoha pozorovatelů a odborníků vracena do Německa. Sputnik hovořil tehdy s poslancem Spolkového sněmu a odborníkem pro trh zlata Petrem Boehringerem (AfD), s nímž Friesen podle jeho slov aktivně spolupracuje v parlamentu. Boehringer přišel kdysi s návrhem pod heslem „Vraťte naše zlato domů!“

Ve svém interview uvedl Friesen aktuální údaje o objemech německého zlata: „Podle informace pana Boehringera je v současné době pouhých 53 % německého zlata uloženo na území Německa. Konkrétně je 1710 tun uloženo ve Frankfurtu, avšak 1237 tun je i nadále v New Yorku a dalších 432 tun v Londýně. Je příznačné, že z Paříže jsme naše zlato už dávno odvezli. Do roku 2017 bylo naše zlato uloženo u našich blízkých spojenců ve Francii. Podařilo se nám to, a nedošlo přitom k žádným diplomatickým krizím ani k žádným problémům. Je třeba samozřejmě říci, že je to dlouhodobý proces, takže na to budeme potřebovat nějaký čas.“

Co má Putin společného s de Gaullem?

„Řekl bych, že Charlese de Gaulla můžeme pokládat za příklad ve všech slova smyslech,“ řekl funkcionář AfD Friesen a uvedl zajímavou historickou paralelu.

„De Gaulle jednal ale před několika desetiletími. V 1960 letech udělal právě to, k čemu vyzývám dnes já a celá AfD. Zbavil jiné země přístupu k francouzskému zlatu. Požádal USA, aby vyměnily francouzské dolarové rezervy za zlato, a poslaly pak toto zlato do Francie,“ uvedl. Kromě toho prováděl de Gaulle také tzv. „politiku prázdné židle“, aby obnovil pozice Francie jako mezinárodní a evropské velmoci po druhé světové válce. Vystupoval přitom často proti zájmům silných západních zemí, mj. USA.

Podle Friesenova názoru nynější politika Ruska v nakupování zlata za prezidenta Vladimira Putina a jednání de Gaulle „se shodují s kontextem a požadavky AfD“. Jde v konečném důsledku o to, abychom se pomocí národních zlatých rezerv zbavili globální dominance amerického dolaru.

Dolar jako hlavní světová měna a zlato

„Dalším důležitým bodem je nezávislost na hlavní světové měně – dolaru. Mimochodem, právě v této měně se provádějí transakce s energetickými médii – ropou a plynem. Celá řada zemí, jako Rusko, Čína a Írán, usiluje o to, aby skoncovala s dominancí a hegemonií dolaru. Na tomto pozadí by byl důležitým krokem návrat německého zlata z USA. Bylo by to velmi žádoucí,“ řekl dále Friesen. Frakce AfD ve Spolkovém sněmu vystupuje podle jeho slov právě pro to.

„Šel bych dokonce ještě dál a požádal bych, aby byly americké státní obligace prodány, a aby bylo nakoupeno zlato, jak to dělají Rusko a Čína, aby se staly nezávislými na americkém dolaru,“ vysvětlil představitel AfD. „Bylo by to další opatření pro upevnění svrchovanosti v měnové sféře,“ dodal.

Zmínil se rovněž o krachu dosavadního světového finančního systému – Brettonwoodského, který platil v prvních desetiletích po ukončení druhé světové války a dodával (mj. díky měnám krytým částečně zlatem) světové ekonomice jistou stabilitu. Avšak po zrušení „zlatého standardu“ americkým prezidentem Richardem Nixonem v roce 1971 (po tzv. Nixonově šoku) tento systém zkrachoval.

„To zase vedlo k tomu, že se prudce zaktivizovaly finanční spekulace. K ekonomickým krizím dochází stále častěji. Když potřebujeme globální stabilitu, měli bychom se zamyslet nad tím, jak toho máme dosáhnout.“ A zlato je podle názoru politika i nadále tím nejlepším prostředkem.

Velké banky a Mastercard jako odpůrci zlata

Ve světě jsou však „velké a vlivné“ síly, které chtějí zachovat peníze nekryté zlatem, anebo je úplně zlikvidovat. Nemají zájem na tom, aby byly měny kryty zlatem, a tím i upevňovány. Protože to by skoncovalo s nekonečnými spekulacemi a dotklo by se finančního odvětví, které vydělává „miliardy doslova z ničeho“, právě pomocí spekulací.

Mezi podobné „odpůrce zlata“ patří podle slov politika z AfD platební systémy Visa a Mastercard, a také velké mezinárodní banky. „Pracují pro společnost, která nemá hotové peníze, a budou tomu určitě aktivně bránit. Sílu podobných koncernů a bank, které provádějí operace v globálním měřítku, bychom neměli podceňovat.“

Konec konců, před každým vážnějším politikem stojí úkol zajistit úplnou svrchovanost Německa, mj. i v měnové a finanční oblasti, a to pomocí návratu německého zlata do vlasti, zdůraznil Anton Friesen.

Zdroj: https://sptnkne.ws/99jh
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItálie uzavřela námořní hranice pro další loď se zachráněnými migranty   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:46:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tři italská ministerstva zakázala německému plavidlu nevládních organizací se 101 zachráněnými migranty na palubě vplutí do teritoriálních vod země. Rozkaz zakázat lodi Eleonore nevládní organizace Lifeline připlout k italskému pobřeží podepsali ministr vnitra a místopředseda vlády Matteo Salvini, ministryně obrany Elisabetta Trenta a ministr dopravy Danilo Toninelli.

Podle zdrojů z ministerstva vnitra bylo italským novinářům sděleno, že obecné rozhodnutí tří ministrů svědčí o „nově dosažené kompaktnosti vlády tváří v tvář dalšímu pokusu německé nevládní organizace o přístup k italským teritoriálním vodám“.

Dříve Eleonore zachránila 101 migrantů u pobřeží Libye, opustila své teritoriální vody a zamířila na sever. Zákaz vstupu do italských vod lodí různých nevládních organizací zapojených do záchrany migrantů ve Středozemním moři platí od loňského léta. Zároveň se lodím s migranty zpravidla podaří přistát v italských přístavech poté, co se situace na palubě stane složitou, různé evropské země také projevují ochotu přijímat migranty.

Italská vláda je formálně považována za rezignovanou po kolapsu vládnoucí koalice Hnutí pěti hvězd a strany Liga, jejímž lídrem je Salvini. Trenta a Toninelli jsou zástupci Hnutí.

Richard Gere obhajuje migranty

Okolnosti migrační krize v Evropské unii poutají pozornost i hvězd amerického Holywoodu. Světově známý herec Richard Gere vyzval italské úřady, aby přestaly „démonizovat“ migranty a povolily těm, kteří jsou na lodi Open Arms, přistát. Na to tvrdě zareagoval italský ministr vnitra, ozvali se dokonce i v Česku.

9. srpna Richard Gere navštívil záchrannou loď, která patří nestátní neziskové společnosti Open Arms, na jejíž palubě se skutečně nachází 160 uprchlíků. Herec jim předal humanitární pomoc - jídlo a základní potřeby a také vodu, ovoce a zeleninu. Pak se herec společně se zástupci Open Arms zúčastnil tiskové konference na ostrově Lampedusa. Gere vyzval italské úřady, aby povolily přistání uprchlíků v přístavu.

Hollywoodská hvězda také srovnala postoje italských politiků a administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči migrantům. Gere se na ně obrátil se žádostí, aby přestaly „démonizovat“ migranty, a dodal, že „to musí skončit teď všude na planetě“.

Kritika ze strany herce vyvolala reakci italského ministra vnitra Mattea Slaviniho, který je znám svým tvrdým postojem k otázce migrace. Politik navrhl Geremu, aby vzal migranty s sebou do Ameriky.

V letošním červnu italská vláda schválila nová pravidla, podle nichž je plavidlům nevládních organizací s migranty zakázán vstup do italských vod bez povolení místních úřadů. Těm, kdo tato pravidla poruší, hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc eur a zadržení plavidla.

Zdroj: https://sptnkne.ws/99zZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické ministerstvo obrany obvinilo Čínu ze zasahování do vietnamské exploatace ropy a plynu v Jihočínském moři   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:42:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany nedávno podle zprávy uvedlo, že čínská strana stále násilně zasahuje do vietnamské exploatace ropy a plynu ve vietnamských prohlášených vodách v Jihočínském moři a dopouští se šikany. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) k tomu 27. srpna v Pekingu řekl, že americké odsouzení vůbec neodpovídá skutečnosti. Čínská strana je rozhodně proti tomu. Čínská strana vyzvala Spojené státy, aby zastavily takovou zlomyslnou propagaci a hrály pozitivní a konstruktivní roli v regionálních a mezinárodních záležitostech.

Geng Shuang řekl, že Čína stále chrání a prosazuje mezinárodní zákon a mezinárodní pořádek. Čínská strana dlouhodobě stále uplatňuje svá zákonná práva podle mezinárodního zákona a pevně chrání regionální mír, stabilitu a pořádek.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPalestina odsoudila izraelské rozhodnutí na rozšíření židovské osady   
Pridal tk Středa 28 srpen 2019 - 05:41:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Členka výkonného výboru Organizace pro osvobození Palestiny Hanan Ashrawiová zveřejnila 26. srpna tiskové prohlášení, ve kterém odsoudila rozhodnutí izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na rozšíření židovské osady na Západním břehu Jordánu.

Hanan Ashrawiová v tiskovém prohlášení popsala izraelské rozhodnutí na rozšíření židovské osady slovy „iracionální koloniální eskalace". Odsoudila Netanjahua, který usiluje o získání volebních hlasů občanů židovských osad pomocí „krádeže palestinského území a zdrojů", a zdůraznila, že toto rozhodnutí porušuje mezinárodní zákon.

Benjamin Netanjahu schválil 26. srpna rozkazem výstavbu nového sídliště s 300 byty v židovské osadě na Západním břehu Jordánu. Tato osada leží blízko města Rámalláh, kde se nachází palestinská prezidentská rezidence.

Netanjahu v prohlášení uvedl, že cílem rozhodnutí o rozšíření osady je reagovat na bombový útok, který u této osady provedli 23. srpna Palestinci. Útok si vyžádal život sedmnáctileté izraelské dívky, a její otec a bratr byli zraněni.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2789 sec,0.0594 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,858kB