Sobota 24 srpen 2019
Podraz na občany ČR: Vláda v rámci politiky “greténismu” chystá na podzim zákon o uhlíkové dani   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 06:14:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podraz na občany ČR: Vláda v rámci politiky “greténismu” chystá na podzim zákon o uhlíkové dani pro majitele uhelných a plynových kotlů, které si před lety pořídili za evropské dotace v rámci ekologické výměny za úspornější a k přírodě šetrnější kotle! Pokud máte rodinný domek, zaplatíte při nákupu briket, uhlí, nebo koksu daň ve výši skoro 5 000 korun! Uhlíková daň dopadne i na majitele vysoce ekologických plynových kotlů! Vůbec nejde o omezení CO2, ale o nové daně, které mají zalepit schodek rozpočtu a 14 miliard na nákup amerických křápů Viper a Venom pro armádu!

A je to tady, dámy a pánové. Česká vláda si s občany ukázkově vytřela pozadí, jeden se ani nestačí divit. Greta Thunberg může jásat, Česká republika bude mít jako jedna z prvních zemí Střední a Východní Evropy uhlíkovou daň! Podle včerejšího odhalení dokumentu Babišovy vlády chystá ministerstvo financí na září návrh nového zákona na zavedení úplně nové daně v ČR, tzv. uhlíkové daně. V první fázi se bude týkat uhelných paliv a zemního plynu, kde firmy i jednotlivci jako občané budou ke všem stávajícím daním platit tzv. uhlíkovou daň.

Platit se má 15 EUR za 1 tunu emisního objemu CO2. Jak uvedl server iDnes.cz, u průměrného rodinného domu s běžným topením na uhelný kotel to vyjde v dani na 4 500 Kč, ovšem v případě vyššího temperování v zimě, pokud na několik dní udeří tuhé mrazy, může daň vylézt až ne 6 nebo 7 tisíc korun, a to zejména v situaci, kdy topíte méně výhřevným a méně kvalitním uhlím, obvykle hnědé uhlí.

Vláda se nerozpakuje zdanit ani zemní plyn, který je po jaderné energii druhým nejekologičtějším zdrojem energie, protože plynové spalování má minimální emise a ještě donedávna se o zemním plynu v Německu básnilo jako o eko a bio favoritovi pro všechny účely použití. Právě proto v Německu, ale i v ČR, na Slovensku a v dalších státech EU v uplynulých letech probíhaly dotační programy EU na výměny kotlů. Občané jako idioti a debilové stáli fronty na kotlíkové dotace, říkali si, jak ušetří peníze, budou mít ekologický kotel s menšími emisemi, evropská unie to zaplatí. A tak lidé si pořídili nové kotle na uhlí a plyn, velká sláva. Jenže, už nikomu z nich nedošlo, že se jednalo o Danajský dar. Jakmile totiž většina lidí kotlíkové dotace vyčerpala a své baráky napojili na tyto kotle a uhelné či plynové vytápění, přichází na řadu podraz od vlády, který je jako z filmu.

Návrh státního rozpočtu má schodek 40 miliard korun, vláda zešílela a chce od Američanů nakoupit předražené helikoptéry za skoro 15 miliard a díru v rozpočtu má zalepit nová uhlíková daň z uhelných paliv do kotlů a ze zemního plynu

Když teď máte baráky a v nich kotle pořízené z kotlíkových dotací, tak teď vám stát na to uhlí a na ten zemní plyn uvalí uhlíkovou daň a bude z vás rýžovat peníze. Andrej Babiš nemá jinou možnost, protože do státního rozpočtu na příští rok zasekl dřevorubeckou sekyru se schodkem 40 miliard korun, a to není všechno. Vláda před 2 dny oznámila, že od Američanů nakoupí celkem osm vrtulníků UH-1Y Venom spolu se čtyřmi bojovými stroji AH-1Z Viper v celkové hodnotě 14,5 miliardy korun, a to navzdory 40 miliardovému schodku v návrhu státního rozpočtu na příští rok. Kontrakt má být podepsán do konce roku a dodávka se má uskutečnit v roce 2023. Naše redakce očekává, že KSČM tento nákup ve sněmovně zablokuje a totéž očekáváme od SPD, nezařazených poslanců a Trikolóry.

Ve chvíli, kdy vláda nestoudně chce zavádět podle návrhu Grety Thunberg novou daň v podobě uhlíkové daně na uhelná paliva a zemní plyn pro dotované kotle, které si v minulých letech občané v důvěrné naivitě pořídili, není možné nakupovat za skoro 15 miliard americký předražený šrot, který v bojových podmínkách Afghánistánu selhal a americká armáda nakupovala potají ruské stroje Mil, protože americké Venomy a Vipery kvůli písečným a prachovým problémům měly neustálé poruchy sacího potrubí pro přívod vzduchu pro motory. Ruská vojenská rozvědka o tom důkladně sepsala zpráva minulý rok v listopadu a byla o tom ironická reportáž na Rossija 1 v programu Vesti. Takové křápy představují nebezpečí pro české piloty!

Státní kasa na nové Greta-dani vybere až 17 miliard korun ročně, žádné snížení emisí CO2 však nenastane, pouze se to zdaní

MF DNES má údajně podle svého tvrzení k dispozici jednu ze studií, kterou si k tomu ministerstvo financí nechalo zpracovat. Ta prý spočítala, že by se na dani vybralo nejméně tři a nejvíc 17 miliard ročně, podle sazby. No to je ono, zalepit státní rozpočet z kapes občanů, když se na straně druhé nakupují americké předražené křápy. A občan jako debil to má platit? Celá uhlíková daň není o ekologii, protože zavedením daně se žádné CO2 neomezí. Chápete to? Babišova vláda neřeší ekologii, ale podojení občanů o nové daně ve jménu “greténismu” a ochrany klimatu.

Tím, že vláda uvalí uhlíkovou daň na uhelná paliva a zemní plyn se spotřeba uhlí a plynu nezmenší, protože každý student střední ekonomické školy ví, co je to elasticita tržní poptávky. Elasticita tržní poptávky paliv je prakticky nulová, protože občané musí topit a auta i náklaďáky musí jezdit. A proto je elasticita prodeje v závislosti na ceně paliv prakticky nulová, takže uhlí i plyn se bude kupovat a spalovat i nadále a pořád, protože není alternativa. Jediný rozdíl bude v tom, že stát si na dani zalepí schodkový rozpočet. Žádné omezení produkce CO2 tak nenastane, protože u zboží s nízkou elasticitou zkrátka nelze omezit nákupy paliv kvůli vyšší ceně, protože neexistuje alternativa topení.

Vyhodit plynové a uhelné kotle do sběru a pořídit si německé kotle na dřevní štěpku, než to Babiš také zdaní Greta-daní

Lidé mohou udělat jen to, že plynový nebo uhelný kotel hodí úředníkům z odborů životního prostředí na hlavu a pořídí si německé kotle na dřevní štěpku, ta zatím v ČR zdaněna nebude. Jakmile to ale začne dělat více lidí, Babiš zdaní i štěpku a občan bude zase za debila. Právě to se chystá tady v Německu, kde vláda chystá uhlíkovou daň na veškerá fosilní a emisní paliva, nejen na uhlí a plyn, ale i na benzín, naftu a dřevní štěpku. Vsaďte se, že totéž se brzy okopíruje do ČR. Otázka prý zní, odkdy se uhlíková daň začne v ČR platit. Premiér Andrej Babiš i ministr životního prostředí Richard Brabec ji chtějí odsunout až na další volební období, uvádí iDnes. No, to je logické, Babiš to chce odložit, až bude po příštích parlamentních volbách.

Doufám, že je vám všem jasné, jak to dopadne s elektrickými auty. V této chvíli jsou na ně dotace, kupte si je, kupte si je, dostanete prý slevu na pojistném, dostanete se s nimi do center měst, do tzv. zelených zón, kam nesmí auta se spalovacími motory. Jakmile se ovšem elektrická auta rozšíří, dopadne to úplně stejně jako s těmi kotly a kotlíkovými dotacemi. Stát zavede uhlíkovou daň na jednu vyrobenou kilowatthodinu, protože stát řekne, že ta elektřina se vyrábí z ruského zemního plynu, který bude od EU proudit plynovodem Nord Stream 2.

Tudíž v rámci ochrany ekologie a v souladu s politikou greténismu bude zavedena uhlíková daň na elektřinu pro nabíjení elektrických aut. A najednou si lidi spočítají, že když změří finanční náklad na 100 km dojezdu při nabití elektrického auta a při natankování benzínu do auta se spalovacím motorem, tak s překvapením zjistí, že neušetří vůbec nic oproti naftě nebo benzínu. Daň totiž zatíží elektřinu pro nabíjení aut spotřební daní a ještě uhlíkovou daní. A přesně takto je to nachystané.

To samé čeká elektřinu a auta na baterky! Jakmile si je pořídí více lidí, přijde uhlíková daň na kilowatthodinu elektřiny pro nabíjení aut

Znovu jsme u toho, co je to elektřina? No, je to palivo, které jako zboží na trhu má prakticky nulovou elasticitu ve vztahu ceny a poptávky. I když cena elektřiny půjde nahoru, poptávka po elektřině neklesne, protože elektřinu potřebuje každý. Tudíž se vzrůstající cenou se poptávka prakticky nemění a neklesá, tedy elasticita je prakticky mizivá. Elektřinu potřebujete minimálně k chodu ledničky v domácnosti, ale pozor, rovněž i k pohánění vodního čerpadla. Můžete sice na kovboje vařit na dřevě na balkóně, ale pro uchování potravin lednici potřebujete a potřebujete i tlak v trubkách a funkční kompresor a čerpadlo, v paneláku nemáte jiné možnosti.

Majitel soukromého domu může vykopat sklep, velmi hluboký a nanosit do něj kusy ledu v zimě, jako ve středověku. Jenže tyhle extrémy většina populace nepodstoupí, většina populace prostě je a zůstane závislá na elektřině. Takže až to přijde a lidé budou mít v hojném počtu dotovaná auta na baterky, vlády najednou zdaní elektřinu uhlíkovou daní, protože elektřina se bude v Evropě primárně vyrábět ze zemního plynu, takový plán má německá vláda. Takže ve jménu ochrany klimatu bude uvalena uhlíková daň na elektřinu. Ale k žádnému snížení CO2 nedojde, protože uvalení daně spotřebu elektřiny nesníží, protože elektřina má nízkou tržní elasticitu poptávky.

Nikdy nešlo o snížení emisí CO2, je to podvod na občany, jde pouze o zavedení nové daně na paliva a komodity s nulovou tržní elasticitou, kde spotřeba nikdy neklesne, bez ohledu na cenu

Takže, čeští občané zažili pěkný podraz. Dotované kotlíky se staly Danajským darem a teď jim to Babišova vláda pěkně zatíží uhlíkovou daní, a to přesně podle návrhu Grety Thunberg, který zazněl při její návštěvě v Paříži koncem července. V proslovu vyzvala země EU k urychlenému přijetí uhlíkových daní na fosilní paliva. Největší podvod na tom ale je, že uhlíková daň nijak emise CO2 nesníží, pouze fosilní paliva zdraží. Lidé nepřestanou fosilní paliva kupovat, protože neexistuje alternativa.

A z toho důvodu uhlíková daň je podvod, který se zaštiťuje ekologií, ale ve skutečnosti je to pouze nová výmluva, jak na občany EU uvalit novou vymyšlenou daň! Budeme proto bedlivě sledovat KSČM, SPD, Trikolóru a nezařazené poslance, jak se na podzim k návrhu této daně postaví. Očekáváme jednomyslný odpor a hlasování proti. Žádné zdržování se hlasování, nic takového. Komunisté a SPD mají dostatek pák na to, aby zablokovali Babišovi jak uhlíkovou daň, tak i americké křápy Viper a Venom! Nebudeme tolerovat nasunování procesů “greténismu” do ČR prostřednictvím uhlíkové daně. Žádné sociální a klimatické experimenty na občanech! Očekáváme okamžité kroky od všech výše zmíněných politických stran a jednotlivců! Sdílejte prosím tento článek, publikujte na profilech, posílejte poslancům do emailů. KSČM a SPD mají sílu k tomu, aby nákupy helikoptér i zavedení uhlíkové daně zablokovali. Chtějme po nich, ať konají!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/podraz-na-obcany-cr-vlada-v-ramci-politiky-gretenismu-chysta-na-podzim-zakon-o-uhlikove-dani-pro-majitele-uhelnych-a-plynovych-kotlu-ktere-si-pred-lety-poridili-za-evropske-dotace/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Lež… Lež… Lež…   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 06:01:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nelíbí se mi vývoj v České republice i v celém západním světě. Míra ideologické předpojatosti a šíření nepravd a vyslovených lží je taková, že s naprostým údivem kroutím hlavou, jak někdo může označovat dnešní dobu za doby svobody.

A tak primátor Hřib nechává odstranit pamětní desku maršálu Koněvovi, kterou svého času slavnostně odhalil prezident Dr. Edvard Beneš s poukazem, že Pražané se osvobodili sami a Rudá armáda už přijela do města zcela zbaveného německých vojsk. Primátor je lékař, snad umí trochu číst. Stačilo by si v Googlu najít pojem Pražské povstání, Pražská ofenzíva apod. a informace jsou jasné.

Samozřejmě, že odpor Pražanů, zejména po 6. Dnu povstání byl heroický a metoda stavění stovek barikád mnohé zachránila. Je jasné, že zde padlo přes 2 000 vlastenců, je jasné, že ze začátku velmi pomohli i vojska Vlasovců. A když vojska maršála Schörnera se snažila dostat do zajetí k Američanům, přesto boje pokračovaly, vzdor faktu, že v Remeši už generál Jodl podepsal kapitulaci.

Svědectví a četné snímky z květnové Prahy ukazují, s jakým nadšením a vděkem Pražani vítali sovětskou armádu a vítali je jako osvoboditele.

To slovo osvoboditel jsem nenapsal náhodou.

Roman Joch, ředitel Občanského institutu a vyhraněně pravicový fanatik a obdivovatel prezidenta Bushe jr. Za jeho válku v Iráku, je muž oslnivě průzračného myšlení o čemž svědčí jeho výrok, který je možné najít pod jeho heslem ve Wikipedii. Svého času prohlásil: „Kdyby byly oceňovány skutky a ne iluze, Nobelovu cenu míru by od roku 1945 každoročně získaly ozbrojené síly USA a Izrael. Asi si každý udělá názor, co je to za člověka.

Nuže tento humánní člověk se dnes rozlítil na stránkách Lidových novin a přišel s teorií a ve svém článku pojednávajícím o Paktu Molotov – Ribbentrop vychází z téze, že západní mocnost Francie a Velká Británie si v letech 1938-1939 válku nepřáli, to jistě má pravdu, ale naopak válku si podle něj přálo nacistické Německo a komunistický Sovětský svaz. A i studená válka, která vypukla po roce 1945 byla zakódována v tomto paktu…

Kdo si chce ty bláboly přečíst, ať si koupí dnešní Lidové noviny. Já u toho zvracel.

Vracím se k té úvodní myšlence. Celý svět Západu je založen na překrucování. Předevčírem Macron dlouze a dlouze hovořil o potřebě začlenit Rusko do Evropy, protože Evropa bez něho je slabá. A ihned blábolil Johnson, když opáčil, že to přece není možné, vždyť nechalo otrávit Skripalovi.

To si ten chlápek myslí, že neumíme číst? Tuším před třemi nedělemi proběhla zpráva britské policie, že nemůže prokázat, že Vladimír Putin dal k otravě příkaz. Změna situace. Pro zasvěceného naprosto očekávatelný výsledek. Ale nikoho to už dnes nezajímá. Nikoho nezajímá, že malajsijský premiér kategoricky vyloučil na základě důkazů, které shromáždil jeho tým (a nezapomínejme, že šlo o jejich letadlo), že by Rusové odpovídali za sestřelení letadla Boeing MH 17…

Chápu, že se tento svět líbí prolhaným chvilkařům, fanatickým umělcům a jestřábím novinářům České televize

Ale za svou osobu fakt nevím, zda jsme se před 30 lety nerozhodli špatně.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitika schodků státního rozpočtu bohužel pravidelným fenoménem   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:40:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politika schodků státního rozpočtu se stala přímo pravidlem i v období růstu české ekonomiky.

Politika schodků státního rozpočtu se stala přímo pravidlem i v období růstu české ekonomiky.

Je to zároveň daň za pochybnou privatizaci státního majetku a jeho rozkradení, dále daň za dlouhodobé špatné přerozdělování veřejných financí.

Ani západ si nepřeje české veřejné finance v plusu. Vláda Andreje Babiše selhává, asi se opět blíží nepříjemná světová krize.

Andrej Babiš zneužívá podpory KSČM, jak už jsem psal, vytírá si s levicovou stranou svou zadnici.

KSČM chce snížit schodek o 10 miliard, Babiš odmítá, beztrestně pokračuje dál ve svém luxovaní programu levice.

Právě ponížená KSČM musí vypovědět vládní podporu, věčné ponižování ze strany oligarchy Babiše nelze trpět donekonečna.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína zavedla cla na americké zboží ve výši 75 miliard dolarů   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:32:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína se rozhodla zavést dodatečná cla ve výši 10 % a 5 % na dovoz amerického zboží v hodnotě 75 miliard dolarů ročně, sdělil výbor pro cla a poplatky při Státní radě ČLR.

Výbor pro tarify Státní rady ČLR oznámil, že 1. září a 15. prosince zavede dodatečná cla ve výši 10 % a 5 % na dovoz 5078 položek zboží ze Spojených států ve výši 75 miliard dolarů.

Zveřejněný seznam zboží, které bude zdaněno 10 %, zahrnuje zelené sójové boby, sójové boby pro setí a jiné druhy sóji, jakož i sójovou mouku. Kromě toho se 10 % cla budou vztahovat i na ropu.

Tento krok je reakcí na rozhodnutí Washingtonu zavést 10 % cla na dovoz čínského zboží ve výši 300 miliard dolarů. Zpočátku se předpokládalo, že všechna cla vstoupí v platnost 1. září, ale později se Spojené státy rozhodly podmínky pro určité produkty zmírnit. Sankce na ně jsou odloženy o 3,5 měsíce na takové kategorie zboží, jako jsou notebooky, chytré telefony, herní konzole, některé značky obuvi a oděvů. Americký prezident Donald Trump vysvětlil toto rozhodnutí svou neochotou zkazit Američanům vánoční nákupy.

„Chybné kroky Spojených států vedly k další eskalaci obchodních a ekonomických třenic, což vážně podkopalo zájmy nejen Číny a Spojených států, ale celého světa,“ uvádí zpráva.

Navíc Peking znovu uvalí cla ve výši 25 % a 5 % na americká auta a doplňky, oznámilo ministerstvo financí republiky.

Trhy okamžitě a negativně zareagovaly na zprávy. Cena ropy Brent klesla o více než 2 %, WTI o více než 3 %.

Trump požádal Apple, aby opustil Čínu

V těchto dnech se Tim Cook, šéf společnosti Apple, setkal s Donaldem Trumpem a snažil se mu vysvětlit, že zavedení cel na čínské zboží bude mít negativní dopad na konkurenci mezi Apple a Samsungem. V důsledku toho hlavní konkurent získá výhodu, protože na rozdíl od výrobků Applе nebudou produkty jihokorejské společnosti při dovozu do Spojených států zdaněny.

Trump na to prohlásil, že kdyby nepomohl takovým společnostem, jako je Apple, „měly by velké problémy.“ „Pomocí“ měl prezident zřejmě na mysli odklad platnosti cel. Podle něj „pomoc“, kterou poskytuje zejména společnosti Apple, „bude trvat velmi krátkou dobu“, a proto musí udělat to, co musí - přesunout svou výrobu z Číny.

Americký prezident připomněl, že z důvodu přesunu výroby zahraničních společností z ČLR do jiných zemí ztratila Čína dvě miliardy dolarů a téměř dva miliony pracovních míst a měla by ztratit ještě více.

Obchodní válka mezi Čínou a USA

Obchodní konflikt mezi Čínou a USA trvá od loňského léta, kdy se Washington rozhodl zavést clo ve výši 25 % na dovoz 818 druhů čínského zboží v celkové výši 34 miliard dolarů ročně. Čínská strana reagovala recipročně.

Koncem května, po jedenáctém kole konzultací, strany oznámily zavedení vzájemných obchodních cel: USA - na čínský dovoz za 200 miliard dolarů, Čína - na více než pět tisíc amerických výrobků za 60 miliard.

Dvanácté, zatím poslední kolo americko-čínských jednání skončilo koncem července bezvýsledně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/92Gx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa troskách INF: Putin nařídil připravit symetrickou odpověď na zkoušku nové americké rakety   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:27:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimir Putin učinil prohlášení na poradě se členy Rady bezpečnosti Ruska, na níž se projednávala smlouva o raketách středního a krátkého doletu (INF) a nedávné zkoušky v USA.

Text byl zveřejněn na webu Kremlu.

Na začátku svého vystoupení ruský lídr připomenul, že Washington vyzkoušel raketu s plochou dráhou letu pozemní dislokace, která podle zprávy amerického vojenského rezortu zasáhla cíl ve vzdálenosti přes 500 kilometrů, což je v rozporu se smlouvou INF.

„Američané to neustále popírali a tvrdili, že pozemní MK-41 (pozn. odpalovací zařízení) nemohou údajně odpalovat rakety s plochou dráhou letu námořní dislokace Tomahawk. Nyní je skutečnost porušení zřejmá a už se nedá popírat – řekli to sami,“ zdůraznil prezident.

Objevuje se otázka, co se teď bude rozmísťovat v Polsku a Rumunsku. Systémy protiraketové obrany, nebo útočné raketové komplexy dost velkého doletu, podotkl Putin

Zrežírovaná kampaň

Prezident také zdůraznil, že USA provedly odpálení 16 dnů po oficiálním vypovězení smlouvy.

„Je jasné, že to nebyla improvizace, ale další článek v řetězu dávno plánovaných a prováděných akcí,“ řekl ruský prezident a připomněl, že Moskva má již dlouho informace o vývoji zakázaných zbraní v USA.

Putin zdůraznil, že Washington zrežíroval „propagandistickou kampaň o údajném nedodržování ustanovení této smlouvy ze strany Ruska“.

„Jak je nyní všem jasné, jejím jediným cílem bylo přikrytí prací prováděných Washingtonem s porušením smlouvy a původní úmysl odstoupit od ní,“ vysvětlil.

Reakce Moskvy

Ruské vedení nepochybuje o tom, jaké jsou skutečné záměry amerických kolegů, řekl Putin.

„Když se zbavili zavedených omezení, rozvázali si ruce k umísťování dříve zakázaných raket v různých regionech světa. Američtí politici na vysokých místech i úrovni prohlašují, že umísťování nových systémů může začít od asijsko-pacifické oblasti, ale i to se dotýká našich základních zájmů, neboť to vše se nachází blízko ruských hranic,“ vysvětlil prezident.

Zároveň připomněl, že Moskva se nikdy nechtěla nechat zatáhnout do závodů ve zbrojení a ve výdajích na obranu Rusko zaujímá sedmé místo na světě, zatímco na prvním místě jsou USA.

​„K vyvíjení nejnovějších zbraní vyprovokoval Rusko Washington svým jednostranným odstoupením od smlouvy o omezení systémů protiraketové obrany v roce 2003. Byli jsme prostě nuceni a skutečně povinni zajistit bezpečnost našeho lidu a naší země. Děláme to teď a budeme to samozřejmě dělat i v budoucnosti,“ zdůraznil.

Na závěr svého projevu Putin pověřil ministerstvo obrany, ministerstvo zahraničí a další příslušné úřady, aby zanalyzovaly úroveň nebezpečí a přijaly „komplexní opatření k přípravě symetrické odpovědi“.

Situace kolem INF

SSSR a USA podepsaly smlouvu INF v roce 1987. Strany se zavázaly, že zlikvidují všechny komplexy pozemních balistických a okřídlených raket se středním (jeden tisíc až 5,5 tisíce kilometrů) a kratším (od 500 do jednoho tisíce kilometrů) dosahem.

V říjnu 2018 Trump oznámil, že Washington odstupuje od smlouvy kvůli „nedodržování“ závazků ze strany Moskvy, ale žádné důkazy americká strana nepředložila.

V roce 2019 Rusko jako odpověď na jednání USA pozastavilo svou účast ve Smlouvě INF.

Sputnik dříve psal o variantách raket, které Rusko může vyvinout po ztroskotání smlouvy o INF.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9zhD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský stálý zástupce v OSN všestranně objasnil čínské stanovisko v otázce INF   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:21:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada bezpečnosti OSN uspořádala 22. srpna místního času veřejné zasedání o otázce Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), na kterém čínský stálý zástupce v OSN Zhang Jun (Čang Ťün) všestranně objasnil čínské stanovisko.

Zhang Jun se vyslovil v tom smyslu, že INF, kterou podepsaly Spojené státy americké a Sovětský svaz v roce 1987, je důležitá smlouva v oblasti kontroly zbraní a odzbrojení. K ukončení platnosti smlouvy došlo v důsledku jednostranného odstoupení Spojených států, což hluboce negativně ovlivnilo globální strategickou rovnováhu a stabilitu, bezpečnost v Evropě a v asijsko-tichomořské oblasti a mezinárodní systém kontroly zbraní. Mezinárodní společenství by mělo udržovat jasné porozumění. Čínská strana už mnohokrát objasnila stanovisko v otázce INF. Je nepřijatelné, že Spojené státy využívají Čínu jako omluvu pro odstup od této smlouvy. Čína odmítla nepřiměřená obvinění Spojených států.

Zhang Jun řekl, že americká strana před oficiálním odstupem od INF prohlásila, že plánuje urychlit vývoj a umístění raket středního a krátkého doletu. Čínská strana silně naléhá na příslušné státy, aby udržovaly zdrženlivost a vysoce odpovědný přístup, skutečně chránily současný systém na kontrolu zbraní, globální strategickou rovnováhu a stabilitu a mezinárodní a regionální klid a mír.

Zhang Jun konstatoval, že multilateralismus je účinný způsob na vyrovnání se se společnými výzvami. Různé státy by měly pevně chránit mezinárodní pořádek s jádrem v mezinárodním zákonu a Chartě OSN, dodržovat novou bezpečnostní koncepci společného, komplexního, kooperativního a udržitelného rozvoje, usilovně vytvořit mírové a stabilní mezinárodní bezpečnostní prostředí a podporovat budování společenství lidského osudu.

Zhang Jun se vyslovil v tom smyslu, že čínská sebeobranná jaderná strategie je zcela transparentní, čínská jaderná politika je vysoce odpovědná, velikost čínského jaderného arzenálu je extrémně omezená a nikdy nepředstavovala hrozbu pro mezinárodní mír a bezpečnost. Čína se stále pozitivně účastní jednání a koordinace na kontrolu zbraní v rámci multilateralismu a je proti závodu ve zbrojení. V budoucnosti bude čínská strana dál pevně chránit multilateralismus a mezinárodní mír a bezpečnost.

Zhang Jun zdůraznil, že čínská strana je rozhodně proti americkému umístění raket středního a krátkého doletu v asijsko-tichomořské oblasti. Požádala USA, aby zachovávaly rozumný přístup a zdrženlivost. Současně čínská strana neplánuje účast na tzv. jednání o jaderném odzbrojení mezi Čínou, Spojenými státy a Ruskem.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHodnocení hospodářských vyhlídek Evropské ústřední banky je pesimističtější   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:20:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská ústřední banka zveřejnila 22. srpna zápis ze zasedání o červencové měnové politice, ve kterém vyjádřila pesimističtější hodnocení perspektivy růstu a inflace v eurozóně. Tvůrci politiky se domnívají, že nejlepší způsob na vyrovnání se s touto situací je série návrhů, včetně úpravy úrokových sazeb a nákupu aktiv.

Podle zápisu ze zasedání bude zpomalení hospodářského růstu v eurozóně pravděpodobně trvalejší, než se původně očekávalo. Ekonomika nadále čelí tlaku poklesu. Index pro hodnocení vyhlídek inflace poklesl.

Účastníci tohoto zasedání se také domnívají, že Evropská ústřední banka by měla projevit odhodlání a schopnost jednat, připravit další uvolnění měnové politiky a podniknout nezbytná opatření na splnění inflačního cíle.

Evropská ústřední banka po červencovém zasedání prohlásila, že bude udržovat tři klíčové úrokové sazby v eurozóně beze změny a dala jasný signál ke snížení úrokových sazeb. Další zasedání o měnové politice se bude konat 12. září.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponClodagh Kilcoyne: USA kradou venezuelský majetek   
Pridal tk Sobota 24 srpen 2019 - 05:16:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká vláda uvalila na Venezuelu nové sankce, jimiž venezuelské vládě zablokovala její majetek, a hrozí sankcemi každému, kdo by s touto vládou chtěl obchodovat.

Tento nový nepřátelský krok USA vyvolal přirozeně v Caracasu ostrou reakci.
Tyto nové sankce míří na venezuelský majetek, který se nalézá na území USA, a týká se nejen venezuelského majetku vládního, ale i majetku jednotlivých venezuelských občanů a venezuelských společností. Negativně však mají postihnout též země, které s Caracasem obchodují.

„Všechen majetek a všechny akcie vlastněné venezuelskou vládou a nacházející se ve Spojených státech... jsou zablokovány a nesmí být přemístěny jinam, či proplaceny, vyzvednuty či jakkoli jinak s nimi nakládáno“ píše se ve výkonném rozkazu podepsaném prezidentem Trumpem. Kteréžto oznámení doprovodil snůškou hrozeb prezidentův poradce pro národní bezpečnost J.Bolton, který mimo jiné uvedl že „kdokoli“ bude obchodovat s prezidentem Madurem a jeho vládou, vystaví se dodatečným sankcím. Oním „kdokoli“ myslel samozřejmě Moskvu, která hospodářsky i vojensky už dlouho s Venezueou spolupracuje.

„USA jsou pevně rozhodnuty oddělit Madura od financí a tím ve Venezuele urychlit mírovou demokratickou přeměnu“ řekl Bolton. „A znovu opakujeme Rusku. Nesázejte na špatného koně!“

USA neuznají žádné volby ve Venezuele, dokud tam bude vládnout Maduro, varoval Bolton a dodal, že státy, společnosti i jednotlivci se musí rozhodnout, zda budou obchodovat s Caracasem, nebo Washingtonem.

Tento nový agresivní krok USA vzbudil rozhořčenou reakci Caracasu, který jej označil za „ekonomický terorizmus“.“Tyto nové sankce jen formalizují kriminální hospodářskou a finanční blokádu, kterou známe už z dřívějška“, řekl venezuelský ministr zahraničí. „Tohle je však její eskalace, která má znemožnit politický dialog“.

Vztahy USA a Venezuely upadají už po dvě desetiletí, ale v posledních měsících, zvláště poté, co předseda venezuelského národního shromáždění Guaido jmenoval sám sebe prozatímním prezidentem Venezuely, přešly do pádu střemhlavého.

Zdroj: google - p.C.Roberts: The American gangster state steals venezuelan Assets

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2809 sec,0.0864 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,834kB