Čtvrtek 22 srpen 2019
Donald Trump poděkoval novinářovi Projektu Veritas za odhalení informací o spiknutí společnosti Google proti prezidentovi USA a proti Republikánské straně!   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:56:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump poděkoval novinářovi Projektu Veritas za odhalení informací o spiknutí společnosti Google proti prezidentovi USA a proti Republikánské straně! Česká média zarytě mlčí o největším skandálu společnosti Google, na kterou unikly tisíce dokumentů o manipulování voleb v USA od roku 2017! Bývalý vrcholový programátor Google odhalil spiknutí firmy s cílem měnit výsledky voleb v USA! Projekt Veritas byl vzápětí zabanován na YouTube, Twitteru, Vimeo a Instagramu! Bývalý zaměstnanec Google je nyní v ohrožení života!

Zatímco v České republice proběhly pouliční nepokoje v Praze organizované neziskovým sektorem v souvislosti s výročím 21. srpna 1968 a 1969, ve Spojených státech se rozhořel největší skandál okolo společnosti Google, o kterém evropská a taktéž česká média zarytě mlčí. Novináři nezávislého Projektu Veritas totiž odhalili spiknutí americké firmy Google proti americké vládě, prezidentu Donaldu Trumpovi a proti Republikánské straně.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/355170644

Celé to začalo už v červenci, když Projekt Veritas uveřejnil video s utajeným zaměstnancem Google, který novinářům Projektu Veritas předal stovky interních materiálů společnosti Google, která v tajném programu nazvaném “ML Fairness” pracuje na projektu ovlivňování korporátního řízení amerických voleb na objednávku. Jelikož kauzu nikdo v České republice nesleduje a média v ČR ji ignorují, je důležité se seznámit s tím, co se děje v USA, protože nejpozději do 6 měsíců se proces okopíruje do Evropy a rovněž do ČR.

Společnost Google začala koncem roku 2016 pracovat na přísně tajném programu nazvaném krycím označením “Machine Learning Fairness”, což je program umělé inteligence neurální vyhledávací části Google Search aplikace, který má za úkol pozměňovat výsledky hledání v Google do takové míry, aby vyhledávač nevracel přesné výsledky, ale aby vracel žádoucí výsledky.

Výsledkem tohoto programu umělé inteligence jsou pokřivené sekvence Google Search, které si sami můžete dokonce ověřit. Pokud do vyhledávače Google zadáte string “Men can” (tzn. muži mohou), tak ML Fairness algoritmus vám sám doplní tzv. sugesci k vyhledávání s větami “Men can have babies” (muži mohou mít děti) nebo “Men can get pregnant” (Muži mohou otěhotnět), nebo urážlivé “Men can think about nothing” (Muži neumí o ničem přemýšlet).

Co je to ML Fairness? To je výsledek zfalšovaného hledání Google, kdy hledáte muže k seznámení jako žena, ale platforma vám nabídne jinou ženu, protože ta je prý lepší

Tyto sugesce vyhledávač Google Search nabízí uživatelovi v rámci programu ML Fairness jako podprahový vzkaz uživateli, co je nejvíce na Google Search vyhledávané, i když to není pravda. Když si totiž zadáte do vyhledávače Google “women can” (ženy mohou), tak se pro změnu nestačíte divit. Spatříte sugesce jako “Women can fly” (ženy mohou létat), “Women can do anything” (Ženy si mohou dělat, co chtějí), “Women can vote” (Ženy mohou volit). Jenom na konci se objevuje sugesce “Women can’t have it all” (Ženy nemohou mít všechno). Mnoho lidí si všimlo těchto sugescí v polovině roku 2017, že se objevují všem lidem, bez ohledu na národnost, věk, pohlaví, nebo místo pobytu uživatele internetu. Jak odhalila skupina Projekt Veritas, tyto podivné sugesce vyhledávače Google jsou jenom špička ledovce programu ML Fairness.

Počátkem prázdnin Projekt Veritas uveřejnil výbušné video a rozhovor se zaměstnancem Google, který kromě dokumentů odhalil i nahrávku rozhovoru s šéfkou inovací Google, Jen Gennai. Tato žena je členkou nejvyššího vedení Google, která dohlíží na projekt ML Fairness a implementuje feministické a genderové “markery” do pravidel umělé inteligence Google. V rozhovoru však zaznívají šílené věci, kde šéfka inovací v restauraci u stolu popisuje, co je cílem Google a vývoje technologií.

Otevřeně říká, že jejich úkolem od konce roku 2016 je změnit vyhledávač Google Search a další služby Google do takové podoby, aby se už nikdy Donald Trump nemohl stát prezidentem. Otevřeně přiznává, že Google ignoruje předvolání kongresmanů k podání vysvětlení, protože Google je takový, jaký je a rozhodně se nezmění. Jen Gennai přímo na skrytou kameru uvádí, že Google je tak obrovský, že nikdo ho nedonutí, aby se změnil, aby se začal chovat jinak.

Projekt Veritas odhalil spiknutí Google proti americkému státu a volebními systému

Po uveřejnění tohoto skandálního videa začalo peklo. Nejprve YouTube smazalo profil Projektu Veritas. Poté následoval Facebook a vzápětí Instagram a rovněž Reddit. Následně přišel ban od Twitteru. A nakonec přišel i ban od společnosti Vimeo. Po zásahu právnické firmy zastupující Project Veritas došlo k obnově kanálu YouTube, ovšem inkriminované video z reportáže bylo trvalo smazáno. Všechny tyto sociální sítě odstranily profily Projektu Veritas se stejným odůvodněním, jaké použil YouTube minulý čtvrtek k likvidaci kanálu Svobodného vysílače CS. Tím důvodem bylo prý šíření nenávisti. Jenže ani v případě videa Projektu Veritas, ani v případě Svobodného vysílače, žádné projevy nenávisti ve videích nebyly, ale byla tam výbušná pravda o spiknutí mocných. Video s šéfkou inovací Google zachytilo pouze její výroky a doprovodný komentář informoval o souvislostech úniku informací. Jenže, to zdaleka nebylo všechno.

O pár týdnů později došlo k dalšímu úniku informací z Google, a opět za tím stál Projekt Veritas. Jednalo se o vnitřní dokumenty Google, které ukazují seznamy nepohodlných zpravodajských webů, které Google Search algoritmicky odsouvá na druhou, nebo až třetí stranu vyhledávače Google, bez ohledu na ranking a rating domény, objemu návštěv, prokliků atd.

Tímto způsobem Google ovlivňuje veřejné mínění, protože Google na prvních místech zobrazuje pouze vybrané servery, bez ohledu na to, jaká je jejich čtenost. Google tak upřednostňuje průzkumy ve prospěch Demokratické strany a upozaďuje tzv. konzervativní platformy a servery. Jenže, to nebylo všechno, ten největší skandál vypukl až v srpnu.

Vývojář Google vynesl z firmy tisíce dokumentů dokazujících spiknutí technologických firem proti americké vládě a lidu

Největší bomba vybuchla v podobě bývalého zaměstnance Google, který v červnu tohoto roku podal výpověď v Googlu a v červenci poskytl Projektu Veritas informace o programu ovlivňování veřejného mínění pomocí celé platformy Google. Zach Vorhies je bývalým programátorem Google, pro firmu pracoval 8 let. Seznam blacklistů s nežádoucími servery, které Projekt Veritas uveřejnil, pochází právě od něho.

Jenže tento zaměstnanec se před několika dny rozhodl, že vystoupí na veřejnost, protože má strach o svůj život. Společnost Google ho totiž dopátrala, že stojí za únikem informací z Google a právnická firma zastupující Google mu na adresu bydliště zaslala dopis s žádostí o sdělení, jaké informace z Google vynesl, komu je poskytl a v jakém rozsahu. Google dokonce zalarmoval policii, která provedla u Vorhiese tzv. Wellness Check, což je policejní kontrola zdraví, jestli je osoba v pořádku a netrpí bludy, mentální poruchou, schizofrenií apod.

Google se tak snaží svého bývalého zaměstnance označit za nesvéprávného a tím devalvovat dokumenty, které z firmy Google vynesl. Podle informací se má jednat o tisíce dokumentů Google o vnitřní politice, o projektech, o systémech řízení uvnitř korporace atd. Zach Vorhies uvedl pro média, že má strach o život, a proto se pojistil formou tzv. Dead Man’s Switch.

Je to pojistka, že pokud se mu něco stane, pokud by zemřel, nebo záhadně zmizel, pokud by onemocněl náhlou smrtelnou chorobou, nebo pokud by byl zadržen a obviněn, potom nejvýbušnější materiály budou automaticky publikovány na veřejnost. Z dokumentů, které získal Projekt Veritas, jednoznačně vyplývá, že společnost Google se dopustila spiknutí proti vládě Spojených států s cílem podkopat demokratické systémy a volební systém v zemi.

Donald Trump v Bílém domě pochválil novináře Projektu Veritas za odhalení spiknutí ve firmě Google

Americký prezident proto již 11. července pozval do Bílého domu zástupce sociálních sítí a také dokonce alternativních médií v USA a osobně vyzdvihl práci reportéra Projektu Veritas, kterým je James O’Keefe. Video máte v úvodu článku, české titulky zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Z výroků prezidenta Donalda Trumpa vyplývá, že Projekt Veritas je zřejmě součástí projektu QAnon a přímo v záznamu z telefonu je slyšet, jak Donald Trump říká, že se snažili dostat dovnitř vedení společnosti Google člověka a získat na firmu důkazy a doličné materiály. A to se opravdu povedlo. Donald Trump v projevu řekl, že v USA je neuvěřitelná cenzura, kterou nikdo nechápe a nikdo jí nerozumí. Velká Big Tech média šíří kampaň nenávisti proti prezidentovi, proti Republikánské straně a proti jejich názorům. Je potřeba s tím něco udělat.

Jestliže šéfka inovací Google na záznamu říká, že Google je příliš velká firma na to, aby měnila své postoje a názory, potom je naprosto jasné, co se děje. Jestliže Google provádí spiknutí proti americkému prezidentovi, potom se nemůžete divit, že Google, YouTube, Facebook, Twitter a další platformy provádí cenzuru a mažou nepohodlné názory i obyčejným lidem. Pokud přinesete investigaci o spiknutí, je to označeno za šíření nenávisti a zablokují vám kanál na YouTube. A co je tragické, to je přístup některých médií, které tuto cenzuru ještě navíc podporují.

Majitel rádia, které spolupracuje s SPD, omluvil firmu Google za smazání YouTube kanálu konkurenčního největšího alternativního rádia v ČR

S hrůzou se k nám donesla informace, že provozovatel jistého českého fiat-alternativního rádia, ve svém pondělním pořadu podpořil a vyjádřil pochopení pro krok společnosti Google, která minulý čtvrtek smazala YouTube kanál Svobodného vysílače CS. Podle jeho názoru se tomu prý nemůže Svobodný vysílač divit, protože publikoval informace z živých kauz. Na to bych panu majitelovi nejmenovaného rádia jenom řekl, že právě o tom je investigativní novinařina, která se zabývá živými kauzami. Zabývat se uzavřenými kauzami totiž jaksi nemá pro novináře smysl z pohledu investigativní novinařiny.

Z těchto neuvěřitelných postojů najednou vidíte, že YouTube maže takové kanály a projekty, které ohrožují program ML Fairness a upozorňují na spiknutí a kauzy, ať už se odehrávají v USA, anebo v České republice. O práci Projektu Veritas, který sbírá podklady pro Donalda Trumpa na obvinění společnosti Google ze spiknutí proti státu a vládě, nepřináší česká média vůbec nic. Babišův server Technet pod křídly iDnes.cz dokonce publikoval útočný článek proti Donaldu Trumpovi, který zpochybňuje slova prezidenta o tom, že Google a velké technologické firmy stojí proti němu a snaží se ovlivňovat volby.

Blokují nás, protože odhalujeme spiknutí proti lidu a národu

Pisálkové z Technetu si neuvědomují, že Projekt Veritas získal výbušné materiály přímo zevnitř vedení Google a má k dispozici svědectví zaměstnanců Google podložené tisíci dokumentů. Snaha umlčovat informace o Projektu Veritas je to samé, jako snaha umlčovat Svobodný vysílač, protože vysílal pořady nejen o mafii, ale i protože jsme mluvili o kauze Lithium, protože jsme kritizovali Gretu Thunberg v posledních pořadech, a protože jsme pomohli Hynku Blaškovi do Evropského parlamentu. Kvůli tomu YouTube smazal kanál Svobodného vysílače. A vrcholem idiocie je potom nejmenovaný majitel jednoho stranického rádia, který svým posluchačům vysvětluje, že to tak Google (YouTube) udělal správně, protože jsme na Svobodném vysílači řešili živé kauzy. To nevymyslíš! To je chucpe!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-donald-trump-podekoval-novinarovi-projektu-veritas-za-odhaleni-informaci-o-spiknuti-spolecnosti-google-proti-prezidentovi-usa-a-proti-republikanske-strane-ceska-media-zaryte-mlci/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitický bizár spustil špínomet na pana Václava Klause mladšího   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:40:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Panika z Trikolóry probudila v některých lidech to nehorší. Pravda a láska asi musí chvíli počkat, protože se lidé s pokřiveným charakterem posmívají vzhledu pan Klause. Ubohé a nízké. Proč to Feri, Holubová, nebo Klus dělají?

Tolik špíny, hnusu a lidské zloby, co jsem četl během posledních dní jsem nečetl již dlouho. Paní herečka Holubová asi inspirovala část národa v soutěži o nejodpornější možný kometář týdne, když považuje celou generaci svých spoluobčanů za lidi se zdevastovanými mozky, kteří by měli vychcípat!

Opravdu odporné, ubohé a za mě paní herečka Holubová už předběhla i toho odpudivého syna pana Novotného, který mnoho spoluobčanů považuje doslova za lůzu a bílý odpad. Paní Holubová, která již před lety na televizi Z1 vypustila z úst doslova fekální špínu a hnůj na pana prezidenta Václava Klause, o které prý tehdy mluvila celá Praha, si přeje, aby lidé vychcípali?

No pravdou je, že fotku pana Václava Klause mladšího v cyklistickém dresu, sdílenou a komentovanou včera Českým politickým bizárem s nenávistí v srdci komentovali především mladí lidé.

"Muž obojživelník." "Kokot." "Prstič." "Kdybys poslouchal tátu, když ti říkal, ať se nešklebíš...že ti to zůstane..." "Nerozčiluj se na zrdcadlo, když máš křivou hubu." Aby někam neujel, stačí, že mu ujela huba." "Proč se fotí s tím svým zmutovaným ksichtem?" "Postiženým se nesměju, ale v případě Klause juniora mě ta křivá držka přijde fakt strašidelná." "Cyklozmrd." "Měl by jít do televarieté."

No, tak mě přijdou strašidelné tyto nízké komentáře na adresu úspěšného člověka, který má rád svoji zemi a od podzimu bude jezdit po vlasti za svými občany na Tour Trikolóry po České republice. Myslím, že právě tito lidé, kteří píší takové komentáře jsou vlastně vyděšeni z jeho případného úspěchu ve který věřím a doufám. To, ale samozřejmě nestačí a lidé by měli chodit volit v co největším počtu, nikoliv vychcípat, paní herečko, ať se vám to jak volí líbí, nebo nelíbí.

Moc bych si přál, aby se po příštích volbách paní Holubové a všem těm lidem té jejich pravdy a jejich lásky protáhl obličej smutkem, že to zase nevyhráli a že zase vyhrála ta venkovská a stará primitivní lůza. "Ráda bych sdělila paní herečce Holubové, že nejsem zvíře, abych chcípala...viz její moudrá myšlenka, že"naše generace musí vychcípat". "Snad si vystačí sama, až přijde její čas."...Jana Zwyrtek Hamplová

Paní Holubová není bohužel zdaleka jediná z té ve svobodné době tolik odvážné umělecké fronty, kdo z úst vypouští slova hnusu plná. Ta velká naděje TOP09 a statečný bojovník z moravských sklípků Dominik Feri se jednou vyjádřil v souvislosti s panem Klausem mladším, že vypadá, jako kdyby se zrovna vrátil z boxerského ringu.

Další z té hodné party lidí, pan Klus, který již s manželkou nikdy nepoletí, zpívá ve své písni, že za Vaška hrad zplesnivěl a populárního ostravského barda Jarka Nohavicu po roce opět špiní, protože se vyfotil s Okamurou a přijal vyznamenání od Putina. Ti jsou pro všechny tyto lidi čisté a hlavní zlo a za humornou píseň o Arabovi se loni na pana Nohavicu, který něco dokázal a považuji jej za skvělého umělce, vrhli i Hutka a spol. Nemyslíš si to co my? Nácku jeden ostravskej.

Těžko posoudit paní Holubová, kdo má jak moc zdevastovaný mozek, ale jak říkáte, vstanou noví bojovníci a jsem za to rád. Už nás, všechnu tu lůzu, která ještě nevychcípala, vidím u volebních uren. Už vidím jak vstanou všichni ti lidé, které léta urážíte a kterým vadí to vaše stálé moralizovaní a kádrování společnosti. Kádrování na tu vaši "intelektuální" část a ten "zbylí póvl". Ve skutečnosti právě lidé jako je paní Holubová, pro kterou je prý svoboda na prvním místě, rozmýchávají ve společnosti nenávist.

Věřím, že i tyto odpudivé komentáře na pana Klause mladšího by mu mohli nakonec pomoci, protože nízké a ubohé poukazování na vrozenou fyzickou vadu někoho jiného by mohlo mnoho lidí popudit jako mě. Tito lidé nemají žádnou úctu k ostatním lidem a za mě nemají ani charakter. Přát někomu smrt do roka, přát si, aby lidé vychcípali, říkat o lidech, že jsou nahnědlý nácíčci, protože neříkají to, co oni, nebo se smát vrozené vadě jiného člověka je odpad a hnůj.
Přál bych těmto lidem jediné.

Aby se jim po příštích svobodných a demokratických volbách ty jejich obličeje pořádně protáhli z toho zděšení a z reality, že vyhráli lidé se zdravým rozumem, kteří mají rádi svou vlast.

Už se těším na podzim až pojede Trikolóra po naší Vlasti za svými občany.

Autor: Patrik Juda

Zdroj: https://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=725174

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoněkud nechápavá, (s)prostořeká hérečka Holubová   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:35:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Paní Eva Holubová, známá herečka a (dle Wikipedie) „veřejná činitelka“ se nechala slyšet, že prý nechápe, jak může Babiš chtít řídit stát jako firmu a dodává, že „on je můj zaměstnanec, nechápu, že ho lidi volí!“ Domnívá se, že jej volí lidé její generace. „Asi musíme vychcípat a musí nastoupit noví bojovníci,“ řekla. Podle jejích slov jsme zažili, jak věci nebyly, jak se nikam nemohlo, jak byli lidé perzekvovaní. „Ale lidi možná chtějí zapomenout, jsou to zdevastovaný mozky,“ uvedla. „Věřím, že přijde nová generace.“ Tak to si může být jista, že nová generace přijde, jen doufejme, že v jejich řadách nebudou lidí s podobně devastovanými mozky, jak „mile“ nazývá své spoluobčany herečka.

Paní Holubová je snad i dobrá herečka, ale co se veřejnoprávní a politické problematiky týká by udělala lépe, kdyby mlčela. Pokud si myslí, že svými (viz výše uvedenými) výroky řekla něco pozoruhodného pak jen to, že by si před podobnými výrazy měla vydesinfikovat ústa, protože její výrazy jsou z kategorie lumpenproletariátu (kam se jistě neřadí). Pokud se totiž domnívá, že její generace potřebuje „vychcípat“ aby nevolila Babiše, pak uráží všechny lidi jejího věku, kteří Babiše volili. Má-li někdo, jak říká, „zdevastovaný mozky“ pak je to především sama paní Holubová, která má mozek „zdevastovaný chlastem“, neboť jak tvrdí, ze své závislosti na alkoholu se prý vyléčila. Ale je to jen „prý“. Připusťme, že se vyléčit mohla, ale jak vidno, své neblahé důsledky (devastaci mozku) to na ní zřejmě zanechalo.

Pokud jde o její názor, že její generace potřebuje „vychcípat“, pak by možná nebylo od věci, kdyby začala u sebe. Zní to sice poněkud morbidně, ale s tímto tématem si začala paní Holubová. Pokud ji vadí, že lidé její generace mají jiný názor a jiné pohledy na společnost a politiku neznamená, že by měli „vychcípat“ jenom proto, že si to přeje hérečka Holubová. Jak se však zdá, voliči z řad prostých lidí, kteří volí Babiše, Zemana, nebo jiné osobnosti, vadí nejen paní Holubové, ale mnohým hercům a umělcům, kteří dnes kritizují prezidenta, že nerespektuje Ústavu ČR a pod. Smutné a zarážející na tom je, že tento názor jen papouškují, sami Ústavu nikdy neviděli, natož aby ji četli, po právní stránce rozuměli a mohli tak rozdávat rozumy.

Paní Holubovou prý kdysi lákali do politiky. Ještě štěstí, že měla v tu dobu pozitivní chvilku v myšlení a přiznala, že na to nemá. Bohužel to byl jen mimořádný zkratkovitý pozitivní moment, dnes jak je vidět, se už snaží do politiky velmi extrovertně fušovat, snad v důsledku její dřívější alkoholické závislosti. Ostatně, dnes to demokratické fušování do politiky je mezi herci a hérečkami jakýsi loajální „vedlejšák“, kecat do politiky se snahou na jedné straně kritizovat jak politiky, tak občany na které je navíc snaha usměrňovat jejich myšlení podle svých představ.

Jen tak na okraj, kdo z občanů by si dovolil tak neomaleně, často až vulgárně veřejně kritizovat např. jejich účinkování ve filmech či na divadelních prknech? Jak by se asi tito umělci přijali kritiku, že ten či onen vypadá na jevišti jako kretén, který má zdevastovaný mozek, nebo že by někteří „umělci“ měli vychcípat apod.? To paní Holubové a jejím „demokratickým“ přátelům z pražské kavárny a spartakiádních Chvilek zřejmě nedochází! Na to, za co se považují, je to tristní zjištění!!

(Pozn.: Spartakiádní Chvilky na Letné – podobnost se spartakiádou sice jen čistě náhodná, nicméně stejně jako na tribuně při spartakiádě se měnili různí tzv. vedoucí cvičení, dnes jsou to angažovaní umělci a pod., kteří prostřednictvím tlampačů neřídí cvičence, ale naopak cvičí a masírují mozky tisíců přítomných demonstrantů!).

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDříve obdivovali SSSR, dnes plivou na Rusko a oslavuji socialistickou EU při výročí sovětské agrese z 1968   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:32:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Loni jsem si z výročí srpna dělal smutnou srandu souhrnem, že napřed mluvil člen KSČ od r.1980, na kterého pískali (Babiš), potom člen KSČ od r.1979, kterému tleskali (rektor Zima) a na údajné přání veřejnosti pak v televizi vystoupil člověk, kterého přes usilovnou snahu do strany nevzali a tak dělal alespoň podnikového předsedu SSM.(Kiska)

Letos nám okupaci a normalizaci připomněl bývalý vědecký tajemník Ústavu marxismu-leninismu ÚV KSS, který ještě v listopadu 1989 hájil vedoucí úlohu strany. V onom Ústavu se mezi lety 1975 až 1989 věnoval mj, "implementaci vědeckého komunismu do života společnosti."

Když už ho nefackovala hanba, tak by jí měl zastoupit někdo z přítomných.

Bolševická svoloč s titulem "Jeho Excellence" řečnila jménem Slovenska - soudruh Peter Weiss.

Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTorzo Chvilkařů vytáhlo na Hrad. Pán nebyl doma. Pustili se do KSČM: Sovětská okupace trvá   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:26:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milion chvilek pro demokracii vzdor letní sezoně vytáhlo na Hrad. Chvilek byla symbolická „hrstka“ oproti Letné; svou pouť odstartovaly na Václavském náměstí. Příčina? Výročí dnů 21. 8. 1968 a 21. 8. 1969. M. Minář akci označil za připomínkové setkání. Na tribunu si s sebou vzal i dobové pamětníky. Mezi nimi vynikla moderátorka Kamila Moučková.

„Přesně před 51 lety právě tady, kde všichni stojíme, jezdily sovětské tanky. Přesně před 50 lety v r. 1969 právě zde, kde stojíme, se opět konaly desetitisícové občanské protesty. Tentokrát je rozháněly československé bezpečnostní složky. Proti občanům se na tomto místě zasahovalo také v roce 1988 a 1989…“ (Mikuláš Minář, aktivista a předák Milionů chvilek pro demokracii)

„Poděkujme v duchu všem, kteří přináší či přinesli pro svobodu a demokracii oběti.“ (Mikuláš Minář)

(Minář a přítomní dodrželi symbolickou minutu ticha)

Připomínková akce se zvrhla v politickou agitku. Dalo se to čekat.

Minář úvodem připomněl osm statečných Rusů, kteří 25. 8. 1968 na Rudém náměstí protestovali proti invazi do tehdejšího ČSSR s heslem: „Za naši, za vaši svobodu!“ Za což dle Mináře zaplatili kriminály, léčebnami, Sibiří či tajgou. Minář nicméně oznámil, že se „dav“ sešel na podporu všech utlačovaných po celém světě. Minář kritizoval rozhánění demonstrací v Rusku i to, že blízko Hongkongu cvičí příslušníci čínské armády a „zastrašují obyvatele Hongkongu, kteří volají po svobodných volbách.“

(Lidé souhlasně pískají)

Minář ocenil „oběti našich předků, díky kterým nyní svobodné volby u nás máme“. Aktivista však zdůraznil, že nám přesto vládne agent StB, že „náš prezident místo toho, aby důstojně uctil památku 21. srpna, mlčí a schází se s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem (v Lánech)“. (Lidé opět přitakávají pískotem) „Sešli jsme se dnes proto, abychom již nikdy nedopustili, aby se doba nesvobody opakovala“.

Vedle Mikuláše Mináře byla spatřena filoložka Eva Li. Má podíl na psaných textech Minářových?

Než se procesí vydalo z Václaváku přes Staroměstské náměstí na Hrad, aby bylo tam dvěma proslovy zakončeno, na Václavském náměstí promluvili historici a pamětníci. A co řekl z improvizované tribuny historik pan Prokop Tomek?

„Pražské jaro – občanům svitla naděje na život dle jejich představ. To se v noci z 20. na 21. srpen 1968 změnilo. Obyvatelé ČSSR protestovali v ulicích nejen proti nespravedlnosti a ponížení, ale i proti zmaru svých tehdejších nadějí… Do konce roku 1968 bylo 137 obětí na životech. Cílem intervence 5 států Varšavského bloku nebylo jen potlačení pražského jara, ale i tzv. dočasné rozmístění sovětských vojsk na území ČSSR. Do roku 1991 zahynulo v důsledku činnosti okupační armády dalších 288, celkem 425 občanů. Ekologické následky okupace šly do miliard…“

V tomto duchu hovořil pan historik dále. V rámci vyváženého přístupu k věci je podotýkáme, nezaznělo ani slůvko o tom, že v Iráku je po spojeneckých vojenských operacích přinejmenším 500 000 mrtvých, nic o tom, že ČR má na tom svůj jistý spojenecký (proporční) podíl... Nechceme to tu dále rozvíjet, jen připomínáme Karla Havlíčka Borovskému:

„Co sám nerad, nečiň jiném, pravil učitel žáku kdesi, tahaje ho za pačesy.“

Vraťme se k meritu. „Jan Palach nebojoval smrtí jen proti okupaci, chtěl tím vyjádřit, že se nehodlá smířit s nesvobodu,“ řekl ještě historik Tomek. Hřebíček na hlavičku uhodil, když vyslovil názor, že „sovětská okupace není jen historickou reálií“. Mínil to tak, že zasáhla několik generací. Když se pak chopila slova pamětnice Jana Kulhánková, řekla: „Vzhledem ke stále zhoršující se situaci (v ČR?) mám obavu, aby se něco podobného neopakovalo.“ Protože máme tyto projevy kompletně natočeny, nabízíme vám, abyste si je poslechli z autentické nahrávky a abychom my tak nečelili výtce, že se snažím některá vyjádření jejich producentům od úst brát či deformovat…

Nyní slíbenou teorii na odlehčenou. Dopředu avizujeme, že je myšlena jako letní hyperbola, vtip: „Víte, jak by se měla jmenovat jepičí perioda?“ Dáte se podat? „Chvilinky (vteřinky).“ Přejeme Chvilkařům, aby měli delší než jen jepičí trvání, pokud jim na jejich aktivitě tak moc záleží, že přerušují i studium na VŠ. (Zemanova výtka Minářovi, viz věta o „zběhlém studentovi“.)

Doporučujeme ke zhlédnutí americký film Mozek za miliardu dolarů (1967). Mohlo by se totiž jednou ukázat, že události roku 1968 v ČSSR byly plánovány. Nejen SSSR… Kamila Moučková kritizovala Čechy obecně za jistou pasivitu. My pozitivně dodáváme: „Dámy a pánové, to chce klid!“ (Švejk)…

Vladimír Franta

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Rusko zrcadlově odpoví na činnost USA týkající se testování nové rakety   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:21:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident RF Vladimir Putin prohlásil, že ruská strana je zklamána tím, že USA zkoušejí rakety, které jsou v rozporu se Smlouvou o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), a je znepokojena možností odpalování rakety testované Spojenými státy z Rumunska a Polska.

„Mohu říci, že jsme zklamáni tím, co vidíme. Testování pozemní rakety středního doletu, což samozřejmě odporuje smlouvě o raketách středního a kratšího doletu, pochopitelně vyostřuje situaci v oblasti bezpečnosti ve světě a v Evropě především... Za prvé – Američané příliš rychle vyzkoušeli tuto raketu, příliš brzy po oznámení odstoupení od smlouvy. Vzhledem k tomu máme všechny důvody se domnívat, že práce na této raketě, na jejím přistání, je to mořská raketa, byla zahájena dlouho před hledáním záminek k odstoupení od smlouvy,“ řekl Putin po jednání s finským prezidentem Saulim Niinistöm.

Putin také vysvětlil, že ho znepokojuje možnost provádět odpalování rakety testované Spojenými státy z Rumunska a Polska.

„Co mne znepokojuje. Tato testovaná raketa, jak prohlásili v Pentagonu, je Tomahawk, to znamená mořská raketa. Umístili ji na zemi, přizpůsobili k odpalování ze země. Tyto rakety mohou startovat z odpalovacích zařízení, která se už nacházejí v Rumunsku a v nejbližší době budou v Polsku. Stačí pouze vyměnit software,“ řekl ruský prezident na tiskové konferenci na základě výsledků jednání s finským prezidentem Saulim Niinistöm.

Putin dodal, že si není jistý, že americká strana bude informovat evropské partnery o tom, jaký software se v těchto jejich systémech nachází.

„Pro nás to znamená, že vzniká další nebezpečí, na které musíme příslušným způsobem reagovat,“ dodal.

Rusko podnikne zrcadlové kroky jako odpověď na činnost USA týkající se testování nové rakety, zdůraznil prezident.

„Samozřejmě potřebujeme dialog o těchto otázkách. Takový dialog zatím není. Příslušné kroky budeme podnikat teď jako odpověď na toto jednání, zrcadlového charakteru. Návrhy na zahájení tohoto dialogu jsme už předložili. Držíme se stejného stanoviska. Jsme připraveni diskutovat o tom s Evropany, s Američany, ale bezpečnost Ruska bude spolehlivě zajištěna,“ řekl Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9gDQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Čína kvůli raketovým plánům USA svolají zasedání Rady bezpečnosti OSN   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:16:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko a Čína svolaly zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli plánům USA vyvíjet a rozmísťovat rakety středního doletu, Sputniku to oznámil náměstek stálého zástupce při této mezinárodní organizaci Dmitrij Poljanskij. Zasedání se má konat ve čtvrtek, podotkl.

Zástupce ministra pozemních sil USA Ryan McCarthy včera informoval o vývoji hypersonické rakety s balistickou bojovou hlavicí, jejíž dolet nebyl dovolen smlouvou o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), která pozbyla platnosti 2. srpna.

Kromě toho Pentagon v pondělí oznámil zkoušku rakety s plochou dráhou letu pozemní dislokace s nejaderným vybavením, která byla dříve také zakázána smlouvou INF.

„Ministerstvo obrany provedlo letové zkoušky řízené střely konvenční, tzn. nejaderné, konfigurace na ostrově San Nicolas v Kalifornii. Zkušební raketa opustila pozemní mobilní odpalovací zařízení a cíl zasáhla přesně po více než 500 kilometrech,“ uvedl ve svém prohlášení Pentagon.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu poznamenal, že test této rakety byl založen v americkém rozpočtu ještě rok před vystoupením ze smlouvy o INF. Podle ruského ministerstva zahraničních věcí to nasvědčuje, že se Spojené státy chystaly předem odstoupit od smlouvy.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov k tomu uvedl, že přípravy na podobné testy nemohou proběhnout během několika týdnů nebo několika měsíců.

INF

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána v roce 1987. SSSR a USA se tehdy zavázaly ke zničeních všech podobných komplexů balistických a raket s plochou dráhou letu pozemní dislokace a také k budoucímu nevyrábění, nezkoušení a nerozmísťování.

V říjnu 2018 Donald Trump informoval o odstoupení Washingtonu z této smlouvy a obvinil Moskvu z porušování závazků. Americká strana přitom nepředložila žádné důkazy.

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo dal později Moskvě dva měsíce na to, aby „obnovila plnění“ podmínek dohody. USA mj. žádaly, aby se Rusko vzdalo rakety 9M729 (SSC-8), jejíž dolet údajně porušuje podmínky INF. V Moskvě označili tato obvinění za ničím nepodložená a zdůraznili, že se raketa nevyvíjela a nezkoušela na dolet přesahující stanovenou hranici.

Třetího července Vladimir Putin podepsal výnos o pozastavení platnosti smlouvy INF. Druhého srpna pozbyla smlouva platnosti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/9e5P

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína odmítla chybné poznámky Mika Pompea   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:09:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo nedávno řekl, že Čína udělala mnoho slibů o Hongkongu, Jihočínském moři, lidských právech a dalších otázkách, USA musí dosáhnout ověřitelné a vymahatelné obchodní dohody s Čínou, aby zajistily, že USA nebudou ovlivněny nedůvěryhodným chováním Číny.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dne 21. srpna na tiskové konferenci reagoval tak, že dodržování slibů je kulturní tradice Číny. Čína má dobrý záznam v oblasti dodržování mezinárodních smluv a plnění mezinárodních závazků. Jsou to Spojené státy, které porušují své závazky, například odstoupily od Pařížské dohody o boji proti klimatickým změnám, od komplexní dohody o íránské jaderné otázce a od Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF). Proto Spojené státy prostě nemají kvalifikaci mluvit s ostatními o důvěryhodnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTwitter a Facebook přestaly dbát na svou pověst?   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:07:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké sociální sítě Twitter a Facebook před několika dny oznámily, že zavřou skoro tisíc účtů na svých platformách. Uvedly, že tyto účty publikují falešné zprávy o demonstracích v Hongkongu, a mají podporu čínské vlády. Klienti si ale uvědomili, že tyto účty sdílely objektivní informace o útocích extrémních demonstrantů na Legislativní radu Hongkongu. Rozhodnutí Twitteru a Facebooku porušuje jejich sliby o svobodě projevu a řadí je mezi podporovatele nepořádku v Hongkongu.

Podle prohlášení Twitteru a Facebooku má obsah, který neodpovídá tzv. principům, dva hlavní aspekty. První je nesouhlas s útokem extrémních demonstrantů na Legislativní radu, nesouhlas s napadáním policistů a žurnalistů a nesouhlas s narušováním dopravy. Druhý je podpora hongkongské policie a vlády při vymáhání zákona. Tyto informace jsou doprovázeny skutečnými fotografiemi, ale tyto dvě sociální sítě je přesto označily za falešné zprávy. Na některých zablokovaných účtech byly pouze zveřejněny věty proti extrémním demonstrantům, nebo oceněna slova kritizující extremisty.

Odborníci se domnívají, že toto jednání Twitteru a Facebooku veřejně ignoruje lidskou spravedlnost a morálku a postrádá základní schopnost vyhodnotit situaci. Obě platformy současně povolují výrazy, které zkrášlují násilné činnosti extremistů, falešně obviňují hongkongské policisty a čínskou vládu, a také dovolují extremistům organizovat jejich prostřednictvím násilné akce. Toto jednání zřejmě ukazuje dvojí standardy, podporuje extremisty a má za cíl vyvolat nepořádek v Hongkongu.

Ve skutečnosti byly Twitter a Facebook, které šíří slogan svobody projevu a technologické neutrálnosti, už dříve využity jako politické prostředky USA. V době, kdy byla Hillary Clintonová ve funkci americké ministryně zahraničí, když získaly Spojené státy informaci, že se v Íránu chystají demonstrace proti vládě, odložil Twitter aktualizaci svého systému o 24 hodin, aby pomohl při organizování demonstrací v íránském hlavním městě Teheránu. Clintonová považovala takovou činnost za základní model americké diplomacie v období internetu.

USA vždy prohlašovaly, že jsou zemí svobodného projevu, ale činnosti Twitteru a Facebooku ukazují mezinárodnímu společenství, že svoboda projevu, demonstrace a spravedlnost jsou jenom prostředky amerických politiků, při kterých mohou kdykoliv využít dvojí standardy. Nemůžou ale umlčet hlas 1,4 miliardy Číňanů na podporu ukončení nepokojů v Hongkongu. Twitter a Facebook by neměly diskriminovat rozhodnutí čínských lidí na ukončení nepořádku v Hongkongu a musejí rychle přestat zasahovat do vnitřních záležitostí Hongkongu a Číny.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Spojené státy zasahovaly do nezákonné demonstrace v Moskvě; Čína: Je to stejné jako v Hongkongu   
Pridal tk Čtvrtek 22 srpen 2019 - 03:04:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno došlo v Moskvě k řadě demonstrací, ruská strana uvedla, že Spojené státy zasahovaly do nedovoleného shromáždění. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 20. srpna na pravidelné tiskové konferenci poukázal na to, že věci, kterých se dopouští vnější síla v Rusku, jsou stejné jako to, co se v poslední době děje v Hongkongu.

Podle zprávy došlo nedávno v Moskvě k řadě demonstrací. Americké velvyslanectví na svém oficiálním portálu prohlásilo, že „ruské úřady dále omezují své občany, aby nemohli provádět mírová shromáždění a uplatnit základní práva prostřednictvím svobodných a spravedlivých voleb". Na portálu byla také zveřejněna mapa trasy demonstrace v Moskvě, na které byla označena shromáždiště demonstrace. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová uvedla, že americké velvyslanectví v Rusku podle důkazů zasahovalo do nedovoleného shromáždění.

Geng Shuang k tomu řekl, že čínská strana hluboce souhlasí s ruským stanoviskem. Nedávno došlo v Moskvě k mnoha nezákonným demonstracím a ruská vláda podnikla plně zákonná opatření na ochranu sociální stability. Ale některá západní země v tu chvíli vyskočila s kritikou. Jak řekla ruská strana, je to typické zasahování do vnitřní politiky, je to čin hegemonismu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2413 sec,0.0711 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,893kB