Středa 21 srpen 2019
Speciálně pro Babišův fanklub – o tomhle Babišově dárku pro vás víte??!! - Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:42:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
(...) jde o horkou záležitost. Kterou by měli zaregistrovat především zdejší fandové Andreje Babiše. Ano, toho hodného Andreje Babiše, který kudy chodí, tudy myslí na obyčejného pana Nováka a dělá všechno možné a nemožné, aby Novákovic rodině bylo lépe. On přece zvedá důchody, on zařídil slevy na vlaky autobusy, on může přirozeně i za vyšší platy nebo neomezené datové tarify /podvod/ mobilních operátorů a nepochybně i nyní, kdy bylo horko a sucho, tak nejspíš zařídil konečně i nějaké dešťové srážky.

Jo, von se Babiš vo Nováka stará!

Nebo je to snad jinak? Když chystá na Nováka novou daň, která mu zatne pořádnou sekeru do rodinného rozpočtu. Tedy pokud vytápí své obydlí uhlím nebo plynem!

Andrej Babiš plánuje, podobně jako vláda kancléřky Merkelové

ZAVEDENÍ UHLÍKOVÉ DANĚ!!!

Je to horká novinka ze včerejšího odpoledne. Já přirozeně cítím povinnost o tom Kosíře briskně informovat! Takže se podívejme na detaily. Jistě budete, tak jako já, potěšeni.

Aby bylo jasné, že jsem si nic nevymyslel, dám link na zdroj odkud informace čerpám. Jde o součást mediální divize Agrofertu – iDnes, takže Babišův titul, kde by informace měli mít z první ruky.

Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu

vyberu z něj jen to nejpodstatnější. Zbytek si snadno dočtete sami.

Uhlíková daň se blíží, bude se týkat topení uhlím a zemním plynem. V září má vláda dostat na stůl návrh, jak snížit emise skleníkových plynů. Český kabinet totiž slíbil Bruselu, že emise skleníkových plynů omezí, a teď bude muset sliby plnit.

Daň míří na paliva k vytápění a má lidi a podniky odradit zejména od využívání uhlí. To produkuje z běžně užívaných paliv nejvíc CO2 na tunu paliva.

„Dospěli jsme k názoru, že by bylo vhodnější případně uvažovat o zdanění negativních externalit, tedy aby platili ti, co znečišťují životní prostředí,“ uvedla v rozhovoru pro MF DNES ministryně financí Alena Schillerová

Ministerstvo životního prostředí na konci září předloží vládě návrh uhlíkové daně. MF DNES má k dispozici jednu ze studií, kterou si k tomu ministerstvo nechalo zpracovat. Ta spočítala, že by se na dani vybralo nejméně tři a nejvíc 17 miliard ročně, podle sazby.

Umírněný scénář počítá s uhlíkovou daní 15 eur za jednu vypuštěnou tunu CO2. To by v praxi znamenalo, že v rodinném domku (spotřeba 65 GJ tepla ročně), kde se topí v klasickém kotli na uhlí, by daň přišla na zhruba 4,5 tisíce korun ročně, v případě účinnějšího kotle na zemní plyn by to bylo 1 300 korun.

Uhlíkovou daň zavedla Francie a další zhruba desítka zemí v Evropě, nejnověji o ní uvažuje Německo. Na zavedení uhlíkové daně v Česku pracují tři ministerstva už zhruba tři roky. Ministerstvo životního prostředí má za úkol vyčíslit dopady uhlíkové daně na životní prostředí, ministerstvo průmyslu na konkurenceschopnost podniků a ministerstvo financí na státní kasu. Resort životní prostředí pak celou věc garantuje a předloží do vlády, což by mělo být už příští měsíc.


Takže si to shrneme.

Greta Thurnbergová musí mít obrovskou radost! Andrej Babiš jí jde na ruku! Skrze vás jím tři ovládané rezorty životní prostředí, finance, průmysl/ pracují už tři roky na zavedení uhlíkové daně!!! Pro ty, co topí uhlím nebo plynem. Aby se zalíbil Bruselu, Merkelové a zeleným fanatikům všeho druhu. A to zalíbení zaplatí Novák a jeho rodina. Zmínil se vám někdy o tom?

Že ve spoustě domácností se v podstatě jinak topit nedá než uhlím? Nezajímá!

Že jen málo kdo má nějakých 300 000 jen tak po ruce, aby mohl přejít na tepelné čerpadlo, například? Nezajímá!

Že skoro nikdo nemá na energeticky pasivní nebo neutrální bydlení? Nezajímá!

Že tuhle daň zaplatí především ti nejchudší a nejzranitelnější? Nezajímá!

Že její zavedení se nutně musí promítnout do cen výrobků a služeb a povede tedy ke zdražení, například u pekárenských výrobků? Nezajímá!

Ale radovat se nebude jen Gréta, Angela a Brusel, před kterým nás ANO a jeho šéf ochrání tvrdě a nekompromisně – vidíme jak!!!, nýbrž i státní kasa! Do té nateče od Nováků 3-17 miliard kaček uhlíkové daně! Vždyť Andrej řídí stát jako firmu! Jako svou firmu!

Která vám ráda prodá tu bezmasé špekáčky, tu benzin nebo naftu do auta s přimíchanou částí řepkového oleje a nyní zatíží uhlí a plyn pro obyvatelstvo ještě uhlíkovou daní! Mimochodem – dochází vám, že tohle je jen první krok? Že jakmile už nová daň je jednou zavedena, pak není nic snazšího, než ji neustále zvyšovat? Což udělá ráda každá další vláda, protože všem budou vždycky chybět peníze? Takže po těch, co, řečeno slovy Schillerové – znečišťují prostředí tím, že si potřebují doma zatopit nebo uvařit sobě a dětem oběd, v dalším nutném kroku, aby Greta, Brusel a Merkelová měli radost, bude, podle německého vzoru uhlíková daň uvalena nepochybně na benzín a naftu, protože auta jsou přece hlavním znečišťovatelem?!

ANO bude nám líp! S uhlíkovou daní! 3-17miliard do státní kasy! OD těch nejchudších a nejpotřebnějších, zejména! Kdepak zavést bankovní daň na v tuzemsku rekordně vydělávající dcery zahraničních bank! Kdepak zdanit speciální sektorovou daní telefonní operátory, kteří zde dosahují vysoce nadprůměrných zisků, ale poskytují skoro nejdražší služby v Evropě! To rozhodně ne! Ale tvrdě zdanit vytápění uhlím a plynem? ANO! Aby bylo lépe!

(...) No tak nyní jste na řadě vy! Vy jste si ho zvolili. Takže jistě tu uhlíkovou daň budete platit rádi! Až budete poděkování posílat do Strakovky, pošlete další i na Hrad, protože tam nad Babišem a tudíž také nad uhlíkovou daní -drží ochrannou ruku! Ne, Babiš v té uhlíkové dani nejede sám! Bez Zemana by na ni ani pomyslet nemohl. Protože by neseděl ve Strakovce.

Ve vlastním zájmu si to s tou uhlíkovou daní pamatujte alespoň do příštích parlamentních voleb! Protože podle stejného zdroje se její zavedení chystá až na DOBU PO VOLBÁCH!

Srab Babiš vám to před nimi rozhodně připomínat nebude. Je to tedy jen na vás a vaší paměti. Já určitě nezapomenu. Také byste neměli. Abyste věděli, vy co a koho volíte, až to zase budete dávat tomu hodnému Andrejovi, co na vás myslí kudy chodí!

-vlkp-

Zdroj: KosaZostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVítězství Miloše Zemana nad ČSSD a Babišem v kauze Šmarda   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:36:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je tvrdá prohra pro Českou republiku. Je to totiž vítězství prezidenta, kterého nezajímají žádná pravidla a neustálým porušováním ústavy posouvá ČR k poloprezidentskému systému," uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Vidím to přesně obráceně! Je to pro Českou republiku výhra - jelikož prezident zabránil tomu, aby se na ministerské křeslo dostal někdo, kdo tam evidentně nepatřil a původně dokonce ani nechtěl, jak z jeho veřejných vystoupení vyplývá. Zachoval se jako loajální člen strany - dokonce dvakrát.

Poprvé když souhlasil se stranickým úkolem usednout na ministerskou židli... a podruhé, když svým odstoupením od nároků na ministerskou židli zabránil tomu, aby si Hamáček lehnul na zem a začal kopat nohama.

Obávám se však, že ani to by nezvrátilo názor prezidenta, ani předsedy vlády, který - sice poněkud opožděně - ale přece jen poznal, co by asi jeho vládu se Šmardou v křesle ministra kultury ČR čekalo. U nás... i v zahraničí...

Takže ten páně Pospíšilův výrok bych (poněkud poopravený), viděl asi takto:

Zdravý rozum zvítězil nad chlapeckou zatvrzelostí stranického předsedy Hamáčka, který nebyl sám schopen přiznat svůj omyl v rozhodování o dalším (lepším) ministru kultury, nežli byl - jím vyhozený ministr minulý - kterého ostatně také vyhodil jen proto, že zbaběle podlehl tlaku rozzuřené kulturní fronty mávající plebiscitem svých nejvěrnějších. Vlastně ne - ani tohle nedokázal! Uměl jen přemluvit ministra Staňka, aby odstoupil sám...

Autor: Petr Máj

Zdroj: https://maj.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=725051
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový bohatýr pravice: 15-letý Jakub šel za katolickou víru s křížem proti pochodu LGBT   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:31:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
«Je to nový bohatýr pravice. Velká chrabrost toho mladého člověka.» shodují se ve svém obdivu média i sociální sítě. Teprve 15-letý Jakub Baryła před týdnem v polském Płocku, kde se konal pochod homosexuálů doma neseděl. Srdnatě a odhodlaně šel se vztyčeným krucifixem proti pochodu LGBT, v jehož čele šel kordón těžkooděnců. Za katolickou víru. «Jsem katolík a Polák. Nemohl jsem se dívat na obraz Matky Boží s duhovou homosexuální svatozáří», říká Jakub.

Když mu těžkooděnci přikazovali, aby se vzdálil, odpověděl jim, že nemůže nechat profanovat katolickou víru a hanobit polskou vlajku duhovými barvami. Policisté pak Jakuba zpacifikovali a odnesli stranou. «Na strach jsem v tu chvíli nemyslel. Lpěl jsem více na kříži, který jsem držel v ruce a na Bohu, který mi byl silou». Policisté se ale chovali korektně, dodává Jakub.

Na výzvy, že ho jeho chrabrý čin, který ho proslavil po celém Polsku i za jeho hranicemi, vynese do politiky, odpovídá, že chce být knězem. Jsem radním Mládežnické rady Města Płocku. Sleduji, co se kolem děje a k rozhodnutí mě přimělo svědomí. Chěl jsem, aby mé gesto vidělo co nejvíc lidí, motivovat k reflexi a diskuzi.

Není divu, že tak, jak se hopsá kolem klimatické Grety, se kolem Jakuba hopsat nebude. Facebook a Youtube už ho zcenzurovali. Jak jinak také v dnešní době…

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Proti hegemonii USA.“ Čína je připravena spolupracovat s Ruskem ohledně vnější intervence   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:25:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking hodlá rozšířit spolupráci s Moskvou v boji proti zasahování do vnitřních záležitostí ze strany jiných států, uvedl dnes mluvčí čínského ministra zahraničí Geng Shuang.

Diplomat takové prohlášení učinil, když komentoval příspěvek na Twitteru amerického velvyslanectví v Rusku, který vyzýval vyhýbat se shromážděním v Moskvě a obsahoval podrobnou trasu neschváleného mítinku 3. srpna.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dříve uvedla, že Moskva přinese americkým orgánům informace o tom, jak jejich diplomatický personál a média zasahují do ruských vnitřních záležitostí, když podávají zprávy o nepovolených shromážděních v Moskvě.

Shuang dodal, že opatření přijatá ruskou vládou k zajištění veřejného pořádku v Moskvě během nepovolených shromáždění jsou „zcela legální“.

„Jak uvedla ruská strana, jedná se o klasický příklad zasahování do vnitřních záležitostí a příznak hegemonie velmocí,“ dodal.

Dříve Čína opakovaně obviňovala Spojené státy z antičínských aktivit v Hongkongu, kde také probíhají protesty. Začátkem srpna například v čínském hlavním městě registrovali setkání amerických diplomatů v Hongkongu s aktivisty protestních demonstrací. Kromě toho byli v řadách účastníků akcí vidět i lidé podobní Američanům. V této souvislosti Peking rozhodně požádal, aby Spojené státy „přestaly zasahovat“ do vnitřních záležitostí Číny.

14. srpna kapitán 2. třídy, zástupce tiskového atašé Tichooceánské flotily USA Nate Christensen informoval, že Čína zamítla žádost o vstup dvou válečných lodí do Hongkongu. Odborník z Ústavu mezinárodních vztahů Nankingské univerzity Zheng An’guang v rozhovoru s novináři uvedl, že šlo o čínskou reakci na zasahování USA do jejích vnitřních záležitostí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8Z76

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump oznámil, že návrat Ruska do G8 mu nebude vadit   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:14:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident USA Donald Trump sdělil, že by mu nevadil návrat Ruska do skupiny sedmi vůdčích zemí světa a obnovení činnosti této skupiny ve formátu G8.

Rusko přestalo být zváno na schůze sedmi vůdčích zemí světa poté, co došlo k událostem na Krymu a na Ukrajině v roce 2014.

„Myslím, že je mnohem vhodnější mít Rusko (jako součást skupiny),“ oznámil novinářům Trump. Zároveň dodal, že tento návrh podpoří.

Přitom Trump vyjádřil názor, že Rusko bylo vyloučeno z G8 za amerického prezidenta Baracka Obamy, jelikož ruský prezident jej „přelstil“.

Putinovo stanovisko

Ruský prezident komentoval možnost obnovení formátu G8 dříve, konkrétně na setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Rusko považuje jakékoliv kontakty se zeměmi G7 za užitečné a nevylučuje obnovení skupiny G8.

„Jakékoliv kontakty s našimi partnery a v jakémkoliv formátu jsou vždy užitečné. Nic nevylučujeme,“ sdělil Putin na tiskové konferenci před zahájením schůze s prezidentem Macronem. Zodpověděl tedy otázku ohledně obnovení formátu G8.

Na upřesňující otázku novinářů, zda se plánuje během jednání prezidentů těchto dvou zemí diskutovat o hypotetické přeměně skupiny G7 na skupinu G8 Putin sdělil, že Rusko si to neklade za „cíl sám o sobě“. „Neodmítáme žádné kontakty,“ dodal.

„Ona (G8, pozn. red.) neexistuje, tak jak se můžu vrátit do organizace, která neexistuje. Nyní je to sedmička. Co se týče možného formátu činnosti osmi států, pak jsme my nikdy nic neodmítali. Rusko osmičku chtělo vrátit, tehdy však naši partneři nepřijeli. Prosím, čekáme, že naši partneři kdykoliv přijedou už rámci sedmičky,“ sdělil Putin před jednáním s Macronem.

V pondělí se Macron setkal s Putinem v oficiálním letním sídle francouzských prezidentů Fort Bregancon. Jednání obou prezidentů proběhla několik dní před summitem G7, který se bude konat ve francouzském Biarritzu ve dnech 24. – 26. srpna.

Dříve prezident Trump v rozhovoru pro televizi Fox News sdělil, z jakého důvodu by bylo lepší, aby se obnovila činnost G8 za účasti Moskvy. „Nejsem pro Rusko. Jsem pro USA. Uvedu příklad. Kdyby seděl (pozn. ruský prezident) Vladimir Putin na večeři v Kanadě u jednoho stolu spolu se všemi ostatními… kdyby byl tam, požádal bych ho o jisté věci, které by byly lepší pro svět i pro něj,“ řekl a zároveň dodal, že „je lepší mluvit osobně než po telefonu“. Již dříve se americký prezident nechal slyšet, že summit za ruské účasti by byl mnohem účinnější než stávající formát sedmičky. V tomto názoru jej podpořil i italský premiér Giuseppe Conte.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8Z3k

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVětšina ekonomů věří, že americká ekonomika upadne v příštích dvou letech do recese   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:09:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká národní obchodní a ekonomická asociace vydala 19. srpna vyšetřovací zprávu, ve které se uvádí, že většina ekonomů věří, že americká ekonomika upadne v příštích dvou letech do recese.

Tato asociace zveřejňuje zprávy o průzkumu hospodářské politiky každých šest měsíců a průzkumu se tentokrát zúčastnilo celkem 226 ekonomů. Podle průzkumu se 98 % dotázaných ekonomů domnívá, že americká ekonomika po roce 2019 upadne do recese. Z toho 38 % respondentů věří, že recese začne v roce 2020, a 34 % respondentů se domnívá, že recese začne v roce 2021.

Pokud jde o americkou fiskální politiku, 51 % dotázaných ekonomů uvedlo, že současná fiskální politika USA je „příliš stimulační". Pokud jde o globální ekonomický trend, 84 % respondentů se domnívá, že míra světového hospodářského růstu se v roce 2019 sníží ve srovnání s rokem 2018.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský ministr zahraničí: Írán je ochoten zahájit dialog o íránské jaderné dohodě   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:08:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf, který je na návštěvě ve Finsku, 19. srpna v Helsinkách uvedl, že Írán stále dodržuje stávající komplexní dohodu o íránském jaderném problému a je ochoten zahájit dialog s příslušnými stranami.

Po setkání s finským ministrem zahraničí Zaríf na tiskové konferenci řekl, že když Írán v roce 2015 podepsal íránskou jadernou dohodu, jasně vyjádřil svou ochotu ke spolupráci. I když Spojené státy následně jednostranně odstoupily od dohody, Írán bude i nadále dodržovat dohodu. Ale okno pro dialog se uzavírá.

Džavád Zaríf poukázal na to, že íránská jaderná dohoda podepsaná v roce 2015 je dobrá dohoda a vláda USA by ji měla dodržovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické ministerstvo obchodu opět odložilo některé zákazy týkající se obchodování s Huaweiem   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:06:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obchodu 19. srpna rozhodlo o prodloužení „dočasné všeobecné licence" o 90 dnů. To znamená, že Spojené státy znovu odložily uplatnění zákazu na obchodování s výrobky a službami společnosti Huawei a jejích dceřiných firem, aby se vyhnuly negativnímu vlivu zákazu na americké spotřebitele.

Americké ministerstvo obchodu téhož dne prohlásilo, že do 90 dnů od 19. srpna mohou americké podniky, které obdržely „dočasnou všeobecnou licenci", exportovat, reexportovat a přesouvat „zvláštní" a „omezené" výrobky nebo technologie pro Huawei a její dceřiné firmy mimo Spojené státy. Podle prohlášení je cílem prodloužení platnosti „dočasné všeobecné licence" poskytnout více času americkým spotřebitelům na to se přizpůsobit. Export a reexport mimo „dočasnou všeobecnou licenci" a přesouvání výrobků nebo technologií ve Spojených státech stále vyžadují získání souvisejícího povolení, které vydává průmyslový a bezpečnostní úřad pod americkým ministerstvem obchodu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMrtvý zvěd Michal Šmarda   
Pridal tk Středa 21 srpen 2019 - 05:04:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mistr Sun-c' rozlišuje v rámci vojenské strategie pět druhů zvědů - zvěd místní, zvěd vnitřní, zvěd obrácený, zvěd mrtvý a zvěd živý (vrátí se a podá zprávy z nepřátelského tábora). Podle mistra nesmí být nic ve větší tajnosti drženo než to, co oni činí. Aby však byl mrtvý zvěd účinný, musí se odhalit.

„Mrtví zvědové jsou určeni k šíření matoucích zpráv,“ píše Sun-c'. „Zařídíme, aby se tyto zprávy dozvěděli naši vlastní zvědové a posléze je prozradili zvědům nepřítele.“ Obchodní spiknutí, kterému říkáme ČSSD a.s., se pokusilo prostřednictvím Michala Šmardy infiltrovat vládu Andreje Babiše a narušit tak fungování koalice ANO a ČSSD. Mohlo to zafungovat, kdyby nebylo tak zřejmé, že je Šmarda jejich agent. Proboha, vždyť je to kamarád Bohuslava Sobotky a Radka Pokorného, hlavních představitelů ČSSD a.s. Jak by to Babišovi se Zemanem mohlo uniknout?

Šmarda také porušil základní podmínku využívání špehů - úlisnou obezřetnost, o které mluví Sun-c'. Šmarda jako „mrtvý zvěd“ selhal a podle válečné teorie jej teď oprávněně čeká (politická) poprava.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3877 sec,0.2154 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,810kB