Pondělí 19 srpen 2019
Okupace 21.srpna 1968 dnešníma očima   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 08:15:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nikdy nezapomeneme!

Každý, kdo zažil vstup "spřátelených armád" v roce 1968 si nese křivdu po celý život a za protesty jsme byli šikanováni. Někdo víc, někdo méně. A že hlavní slovo měla Moskva a SSSR také není pochyb. Takže mnozí si položí otázku, proč je úvodní foto ze současnosti, když historie dává jiný příklad, na kterém se všichni (většinou) shodneme?

A právě v tom je základ změny našeho vidění

(A dle veřejných, nikoliv mainstreamových ohlasů většina Čechů to i tak dnes cítí a vidí)

My v roce 1968 netušili, že SSSR má částečně pravdu, že ve Vietnamu se nejen válčí, ale USA znásilňují a pak napalmem upalují malé holčičky i pětileté slavnou americkou armádou. My je znali jako slavnou armádu, co louská buráky a zvěrstva na dětech například v My Lai pět měsíců před okupací jsme ani nezaznamenali.

A nyní porovnejte číslo: počet zmasakrovaných dětí (o milionu nevinných obětí ani nemluvě) americkou armádou pod gescí židovské velvyslankyně USA Madeleine Albrightové - úvodní foto s oběťmi, které se s tím mají srovnávat v roce 1968.

Válka v Iráku do roku 2011 (odhaduje se milion obětí), v důsledku války zemřelo 500 000 dětí. (Dnes je dokladováno číslo menší, přesto počet je strašný) Přitom se zjistilo, že bezdůvodně, pouze na základě jedné zrůdy, co si vymyslela historku o chemických zbraních, které neexistovaly a spojencům se to k zabíjení v čele s USA náramně hodilo. Šílené. V květnu 2012 jí Barack Obama za to udělil Prezidentskou medaili svobody. Nyní jí předal vyznamenání i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD)

V letošním roce si připomněli také 20 let od bombardování tehdejší zbytkové Jugoslávie (Srbsko a Černá Hora), které trvalo dlouhých 78 dní a nocí. Během aliančního bombardování zahynulo kolem 2 500 civilistů, ženy a děti nevyjímaje. Protesty Václava Klause byly zbytečné. Humánní bombardování schvaloval i Václav Havel. Jak cynické.

V Letech za Hitlerova běsnění zemřelo (nebylo mučeno) 230 dětí. Kvůli zpochybňování počtu a systému, jakožto následného vykoupení výrobny masa a kritiku policie vyšetřovala mnoho osob.

Celkové ztráty na životech způsobené Německem a jeho zrůdnou rozpínavostí pod názvem druhá světová válka představují více než 72 milionů lidí. Civilní oběti představují asi 47 milionů, včetně asi 20 milionů lidí, kteří zemřeli během války v důsledku hladu a nemocí. Samotný Sovětský svaz zaznamenal 23 200 000 obětí.

Němci vyvraždili do roku 1945 365 000 našich občanů!

A pak zde máme "STRAŠNOU OKUPACI" srpen 1968

Sovětská armáda nasadila hlavní sílu, ale nesmíme zapomenout také další:

Bulharská lidová armáda vyčlenila pro operaci 2168 osob, Maďarská lidová armáda 17 000 vojáků, 1816 automobilů, 177 tanků, 111 obrněných transportérů, 45 protitankových kanónů, 36 houfnic, 78 minometů, 22 protiletadlových kanónů a 100 až 104 letadla, Národní lidová armáda NDR patrně jenom několik set osob, Polská lidová armáda k 21. srpnu 12 846 osob, 456 tanků, 320 obrněných transportérů, 178 děl, 2564 automobilů a šest letadel; k 14. září tyto síly vzrostly na 28 612 osob, 750 tanků, 592 transportérů, 227 děl, 103 protitankové a 104 protiletadlové kanóny, 5663 automobilů a 36 letadel.

Do 3. září bylo usmrceno střelnými zbraněmi nebo následkem provozu vojenské techniky okupantů 72 československých občanů, 266 bylo zraněno těžce a 436 lehce. (U některých jsou pochybnosti jak se to skutečně stalo, ale budiž.)

Přesto vše máme zapomenout, Němce milovat, USA milovat, ale Rusy nenávidět, mlátit a likvidovat. Dokonce se určitá skupina vyjadřuje, že kdo se o Rusku nevyjadřuje nenávistně, měl by být vyobcován a potrestán.

Ne, většina z nás nezměnila svůj názor na okupaci 1968 a konec údajné svobody, ale data viz výše, nastoupená totalita a cenzura po roce 2000 v českých masmédiích stejně jako dnešní vyhrožování za jiný názor jako v době nejsilnější totality nám prostě otevřela ke srovnání oči. Nic víc.Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2678-okupace-21-srpna-1968-dnesnima-ocima

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZáhada ohledně Epsteina   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 08:05:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cením si toho, že mi čtenáři důvěřují. Nemohu vám však objasnit záležitost s Epsteinem. Možná vás ale mohu dovést k tomu, abyste o celé věci bedlivě přemýšleli.

Především je třeba říci, že mnoho „sebevražd“ ve vězení je vraždou. V roce 1995 byl Kenneth, bratr JesseTrentadueho, omylem označen za možného „pohřešovaného muže“, o kterém se domnívali, že byl zapojen do bombového útoku v Oklahoma City, a federální agenti ho ve federálním vězení ubili k smrti. Správa věznice tvrdila, že se Kenneth oběsil ve své cele. Státní koroner odmítl potvrdit rozsudek o sebevraždě a teprve mnohem později, poté, co na něj byl kladen velký tlak, přestal odporovat tomuto zakrývání zločinu. Věznice spíše prosazovala zpopelnění těla, a zdráhala se vrátit jej rodině, která chtěla tělo pohřbít. Avšak Jesse, právník ze Salt Lake City, byl podezíravý. Když bylo tělo vráceno, bylo zamaskováno silnou vrstvou makeupu. Vyšetřování odhalilo tržné rány na hlavě, modřiny a popáleniny po celém těle, a další pohmožděniny, které si zjevně nemohl způsobit sám, a jejichž příčinou nemohlo být oběšení. Kenneth byl tedy očividně mučen a ubit k smrti, když se ho snažili donutit k přiznání. Jesse se již celých 24 let snaží domoci spravedlnosti pro rodinu, ale Ministerstvo spravedlnosti stále dělá obstrukce (sic).

Není možné spáchat sebevraždu, pokud je osoba sledována kvůli možnému spáchání sebevraždy. Bývalí vězni, vězeňská stráž a příslušníci vězeňské služby s jistotou prohlásili, že Epstein nespáchal sebevraždu oběšením.

Jediné otázky, které před námi vyvstávají, jsou tyto: Byl Epstein zavražděn kvůli ochraně členů elity? Vyměnil Deep state Epsteina, takže na jeho místě zůstala mrtvá osoba podobného vzhledu?

Minulý týden, když někdo tvrdil, že se Epstein nedostane k soudu, protože by to vedlo k obvinění mnoha prominentních lidí, byl označen za „konspiračního teoretika“. Během tohoto týdne jsme se dozvěděli, že „konspirační teoretici“ měli pravdu. Epstein se nedostal k soudu.

Ale nevíme, zda je mrtvý. Zpráva na webu Intellihub (o tom, že příslušník vězeňské služby 10 minut před zveřejněním zprávy o Epsteinově smrti uvedl médiím, že chlápek ve vojenské uniformě vyměnil Epsteina za podobně vypadajícího mrtvého muže, pozn. překl.) může být fabulace s cílem nalákat čtenáře.

Nebo to může být nepravdivá zpráva, kterou uveřejnil Deep state, aby odvrátil pozornost od podezřelé sebevraždy. James Jesus Angleton, šéf kontrarozvědky CIA, mi kdysi řekl, že když se CIA něco podaří, zamlží to tím, že dá do médií různé protichůdné zprávy. Výsledkem je, jak mi řekl, že je toho příliš mnoho k prozkoumání, takže lidé se nakonec dohadují o tom, která zpráva je správná, a fakta ohledně dané události nejsou nikdy prozkoumána. Dnes, když máme internet, mohou vstoupit do hry nejrůznější typy zpráv a článků, aby byla celá událost zmatená.

Když uslyšíte, že se někdo snaží zdiskreditovat něčí pohled a nazve to „konspirační teorií“, buďte nedůvěřiví. CIA vynalezla „konspirační teorii“, aby měla pod kontrolou objasnění atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho, neboť potřebovala zdiskreditovat skeptiky oficiální verze.

Nedozvíme se, jestli je Epstein naživu a užívá si život s nezletilými dívkami v bezpečném úkrytu CIA, dokud lidé, kteří ho dobře znali a nehrozí jim vyšetřování, související s jeho pedofilními aktivitami, neidentifikují tělo, a dokud neoficiální nevládní odborníci neidentifikují tělo pomocí DNA. Dokonce i tehdy si však nemůžeme být jistí, zda vyšetřovatelé nebyli podplaceni nebo zda jim nebylo vyhrožováno.

Přibude ještě hodně článků a zpráv, které povedou k větším zmatkům a pochybnostem. Již máme opožděnou pitevní zprávu a zapojení patologa, který podpořil neuvěřitelnou „teorii jedné kulky“, jež zabila prezidenta Kennedyho.

Protichůdné informace se objevují každý den. Nyní se objevily zprávy, údajně z oficiálních zdrojů, že Epsteinovi byl zrušen dozor kvůli možnému spáchání sebevraždy krátce před jeho „sebevraždou“. Tato zpráva byla nezbytná kvůli podpoře výroku, že sebevraždu není možné spáchat v cele, která je sledována kvůli možnému spáchání sebevraždy.

Jsme ve velké nevýhodě, neboť sotva kdy je nám předloženo jasné a přesvědčivé vysvětlení. Jediný způsob, jak se můžete něco dozvědět, je velmi pečlivě prostudovat situaci, uvažovat o příběhu, který se neustále mění, a vytvořit si svůj vlastní názor. Oficiální vysvětlení, týkající se atentátu na prezidenta Kennedyho, zavraždění Roberta Kennedyho, atentátu na Martina Luthera Kinga, izraelského útoku na USS Liberty a útoků 9/11, nejsou nikdy správná.

Epsteinův soud by zdiskreditoval americkou elitu, a to se prostě nemohlo stát. Ze stejného důvodu se nikdy nedozvíme, co se Epsteinovi skutečně stalo.

Paul Craig Roberts

The Epstein Mystery vyšel 14. srpna 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8000-zahada-ohledne-epsteina.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká evropská armáda – ani náhodou   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 08:01:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stačí se podívat na poměr sil států EU a Ruska, případně přihlédnout k ekonomickým a vojenským možnostem USA a dalších mimoevropských zemí NATO situace je jasná. Rusko lze sotva obvinit z agresivity a touhy po válce proti zemím střední a západní Evropy. Stát, který se připravuje k agresi, především navyšuje vojenský rozpočet. Proto je evropská armáda, kterou prosazuje ve svém zájmu především Německou globálně- bezpečnostního hlediska zbytečná a z ekonomického se jedná o další vyhazování peněz a vytváření dalších skvěle placených koryt pro úřednické povaleče, částečně v uniformách. Je určena k agresi, nikoli k obraně.

Naši republiku tento projekt přímo ohrožuje, protože posiluje centralizaci Evropy ve prospěch Německa, jeho euromarxistů (moderních trockistů), hospodářské kolonizace zemí střední Evropy především Německem, islamizace a afrikanizace Evropy, likvidace státu, rodiny a funkčního školství, podpory zlodějského ekologismu, parazitů z politických neziskovek, sexuální úchylnosti a placeného povalečství a záškoláctví cestou zbabělých a zkorumpovaných byrokratů v Bruselu a jejich domácích poskoků v jednotlivých zemích EU.

Můžeme se opřít o čísla dokladující vojenskou situaci zemí EU, z nichž většina je rovněž členskými státy NATO, konkrétně Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie.

Souhrnný počet obyvatel EU je 374, 6 milionu, z toho 64 milionů obyvatel Velké Británie. Rusko má 146 milionů obyvatel. (USA mají 326 milionů obyvatel) Souhrn vojenských rozpočtů EU je v přepočtu 245 miliard dolarů, včetně 47,5 miliard Velké Británie. Tento rozpočet roste. Vojenský rozpočet Ruska na rok 2019 je v přepočtu 44 miliardy dolarů. Poměr je 5:1, přičemž vojenský rozpočet Ruska klesá už třetí rok. (vojenský rozpočet USA je 716 miliard dolarů, což je 15 ruských vojenských rozpočtů) EU disponuje souhrnně 1, 485 163 vojáky, z toho 140 570 britských. Stavy údajně nejsou naplněné. Rusko má 1,130 000 vojáků. Stavy údajně nejsou naplněné. Zde je třeba připomenout, že Rusko nemůže postavit zdaleka celou armádu na obranu proti útoku ze západu na frontě dlouhé zhruba 2000 km. Má také jižní a východní hranici. (USA disponují 1, 100 000 vojáků). EU disponuje 4748 tanky, z toho 286 britských. Rusko disponuje 3200 modernizovanými tanky a větším počtem nemodernizovaných zastaralých ve špatném technickém stavu, aspoň podle odborníků NATO. (USA disponují 9000 tanky) EU disponuje 24 000 BVP a OT, z toho 380 britskými, přičemž Británie má několik stovek průzkumných obrněných vozidel na bázi BVP a OT. Rusko disponuje zhruba 52 000 BVP a OT (z toho 800 moderními (700 BMP-3 a malým počtem T-15, zbytek jsou zastaralé BMP-1, BMP-2 část z nich modernizovaná, BTR-70, BTR-80) a 2000 průzkumnými obrněnými vozidly, z velké části zastaralými BRDM-2. (USA disponují 17 000 BVP především staršími M2, částečně modernizovanými a OT Stryker a zastaralými M113) EU disponuje 4800 hlavňovými a 820 raketometnými dělostřeleckými systémy. Rusko disponuje 40 000 hlavňovými (většinou taženými) a 7500 raketometnými dělostřeleckými systémy. (USA disponují 5100 hlavňovými a 1100 raketometnými dělostřeleckými systémy) EU disponuje 1500 bojovými letouny, 350 bitevními vrtulníky a 700 víceúčelovými a transportními vrtulníky. Rusko disponuje 900 bojovými letouny, 700 bitevními vrtulníky a 400 víceúčelovými a transportními vrtulníky. (USA disponují 2500 bojovými letouny, 800 bitevními vrtulníky a 2500 víceúčelovými a transportními vrtulníky) EU disponuje 700 transportními letouny. Rusko disponuje 700 transportními letouny. (USA disponují 1075 velkými a středními transportními letouny) EU disponuje 5 letadlovými loděmi, z toho 2 britskými. Rusko disponuje 1 letadlovou lodí. (USA disponují 11 letadlovými loděmi ve službě) EU disponuje 8 raketonosnými jadernými ponorkami, z toho jsou 4 britské. Rusko disponuje 13 raketonosnými jadernými ponorkami, z toho jsou 4 moderní. USA disponují 14 raketonosnými jadernými ponorkami. EU disponuje 14 stíhacími jadernými ponorkami, z toho je 8 britských, které mohou většinou odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. Rusko disponuje 18 jadernými stíhacími ponorkami, z toho 4 moderní, z nichž část může odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. (USA disponují 63 jadernými stíhacími ponorkami s možností odpalování řízených střel s plochou dráhou letu) EU disponuje 41 ponorkami s nejaderným pohonem, částečně se schopností odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. Rusko disponuje 17 ponorkami s nejaderným pohonem, částečně s možností odpalovat řízené střely s plochou dráhou letu. EU disponuje 20 torpédoborci. Rusko disponuje 13 torpédoborci. (USA disponují 22 křižníky a 72 torpédoborci) EU disponuje 144 fregatami a korvetami. Rusko disponuje 50 fregatami a korvetami. (USA disponují 25 korvetami) EU disponuje 515 jadernými hlavicemi, z toho 215 britskými. Rusko disponuje 7290 jadernými hlavicemi z toho 1790 na strategických nosičích. Zdroje z roku 2018 uvádějí, že Rusko disponuje 1444 připravenými jadernými hlavicemi, z toho 527 na strategických nosičích. (USA disponují 7000 jadernými hlavicemi, z toho 1930 na strategických nosičích) Zdroje z roku 2018 uvádějí, že USA disponuje 1250 připravenými hlavicemi, z toho 681 na strategických nosičích. Rusko disponuje 65 strategickými bombardéry. (USA disponují 158 strategickými bombardéry) Podvěšenou munici s jadernou hlavicí mohou nést rovněž různé typy bojových letounů EU, Ruska i USA.

Pokud by se měly k silám určeným proti Rusku ze strany EU připočítat úplné síly NATO, je třeba je doplnit ještě o islámské Turecko, islámskou Albánii, Kanadu a Norsko, kandidátskou zemi NATO islámskou Bosnu a samozřejmě Ukrajinu, což představuje další téměř milion vojáků a nemalé množství techniky, byť většinou starší.

Výše uvedené počty techniky mohou kolidovat s počty uvedenými v různých zdrojích. Různé státy uvádějí plné počty výzbroje, jiné nikoli, uvádějí i rozestavěné lodě, plánované počty výzbroje, nebo naopak tabulkové, které přesahují skutečný stav. Starší výzbroj je průběžně nahrazována novou, mnohdy v jiných počtech. USA mají kromě letectva samostatné letecké složky pozemních sil, námořnictva a národní gardy. V přehledu jsou proto uvedeny nejpravděpodobnější aktuální počty.

V první dvacítce států světa podle poměrně nejistého hodnocení takzvané vojenské síly jsou 1. USA, 2. Rusko, (3. Čína, 4. Japonsko, 5. Indie) 6. Francie, (7. Jižní Korea) 8. Itálie, 9. Británie, (10. Turecko) 17. Polsko, 18. Německo. Poměr sil je evidentní a prakticky vylučuje možnost úspěšnému útoku Ruska směrem na západ, dobytí a obsazení střední a západní Evropy. V případě jaderné války, která by k radosti amerických euromarxistů typu Sorose, Allbrightové a Clintonových, zbavila Evropu vzdorovitého civilizovaného obyvatelstva s návyky národní hrdosti a demokratické svobody, bude situace v souladu s likvidací bílé rasy ve střední a západní Evropě.

Rusko bude mít dost vlastních starostí likvidací následků (naštěstí má obrovské prostory a přírodní zdroje), než obsazovat jaderným spadem zasviněnou střední a západní Evropu se zničenou infrastrukturou, kde budou drancovat afroislámští migranti, kteří se povalí nekontrolovaně z Afriky a Turecka na sever. Bez odchodu z německé EU se hrozby německé evropské armády nezbavíme. Přitom nesmíme zapomínat, že tato armáda není konkurentem NATO. To by si němečtí slouhové euromarxismu nedovolili ani náhodou. Macronovy řeči o obraně EU proti Rusku, Číně a USA jsou jen pustou komedií, kdy omílá sorosovci nařízené fráze stejně, jako bláznivá Gréta.

EU německá armáda bude zároveň spolu s NATO nástrojem německého revanšismu a opakované snahy o zotročení středoevropských a východoevropských slovanských národů. Zároveň se vyřeší problém hospodářské krize, která je za dveřmi jako důsledek euromarxistické ekonomiky agrese, korupce, podpory povalečství, rasového multikulturalismu, nekontrolované hrabivosti, byrokratizace a privatizace států. Po válce už si na krizi nebude nikdo stěžovat. Stačí si připomenout, že druhou světovou válku vyvolaly stejné síly, kdy jejich reprezentantem byl socialista Hitler za podpory hnědých revolucionářů z SA a sudeťáků. A doplatili na to nejen všichni Němci, v jejich případě zaslouženě, protože tu bandu volili, ale celá Evropa. Americkým euromarxistům se vyplatí, aby za ně v Evropě bojovali Němci, stejně jako Češi. Rozdíl je v tom, že Němci budou kápové a Češi kanonenfutr. Stačí si připomenout, jak se zachovalo Španělsko podporované Německem k marockým vojákům, kteří tvořili velkou část fašistické armády generála Franka v občanské válce. Vyplatili je znehodnocenými penězi a poslali domů do Afriky. Stejně dopadnou naši vojáci bojující, za německý revanš a ukrajinský fašismus proti Rusku. Nepotřební slouhové, kteří už udělali svoji práci, dostanou obvykle od pánů kopanec do zadku. Hrdina euromarxismu a boje za islamizaci Balkánu, generál ve výslužbě a válečný štváč Hanba Pavel už prý má polštář v kalhotách.

Martin Koller
19. 8. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIráčan, který strčil ve Vídni člověka pod vlak, byl taky nepříčetný...   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 07:56:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle posudku 20-letý Iráčan, který strčil začátkem května 35-letého muže pod vlak, byl prý nepříčetný a má schizofrenii. Bude tedy osvobozen od mnohaletého žaláře a poslán do léčebny.

Oběť tehdy vyvázla jen o vlásek - s mnohačetnými zlomeninami. Je to až podezřelé – ta psychologie. Strategie Islámského státu pro pěšáky – najíždění do lidí, pobodání či strkání pod vlak, je připisována psychickým poruchám. To je nepochybně výzvou pro další a další pěšáky.

zdroj: https://www.kosmo.at/mann-vor-u3-gestossen-taeter-muss-nicht-ins-gefaengnis/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Arktidě byla zaznamenána rekordní teplota. Kvůli vedru už umírají ryby   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 07:51:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy zveřejnily nejvyšší naměřenou teplotu v historii v Arktidě, experti naměřili 34,8 °C. Informuje o tom Gizmodo. Podle Národního úřadu pro oceán a atmosféru byl teplotní rekord zaznamenán 26. července švédskou meteorologickou stanicí Markusvins, která se nachází na jižním okraji polárního kruhu.

Podle administrativy byl nový teplotní rekord v červenci zaznamenán rovněž na Aljašce, což vedlo k lesním požárům a hromadnému vymírání lososa. Kromě toho v důsledku oteplování led ve vodách Aljašky zmizel o 6 až 8 týdnů dříve než obvykle.

V únoru 2018 klimatolog Zack Labe z Kalifornské univerzity v Irvine mluvil o neobvyklém tání v Grónském moři, v jehož důsledku byla průměrná arktická teplota v té době o 20 stupňů nad normálem.

V americkém státě Aljaška letos v létě zemřelo velké množství lososů v důsledku pozorovaného tepla, uvedla CNN a citovalo ředitelku rybářské komise Yukon Stephanie Quinn-Davidsonovou.

Quinn-Davidsonová uvedla, že na konci července po zprávách místních obyvatel o vymírání lososa odešla se skupinou vědců na řeku Koyukuk na Aljašce.

Podle ní bylo během výpravy nalezeno asi 850 mrtvých lososů při tření, ale podle výpravy může být jejich počet čtyřikrát až desetkrát vyšší. Řekla, že příčinou masivního vymírání lososa byl tepelný stres způsobený teplem v regionu.

Horko v Evropě

Změna klimatu způsobila, že období abnormálního horka podobné tomu, které zažívala Francie a jiné evropské země, jsou pět a možná i stokrát pravděpodobnější než před stoletím, píše The Guardian s odvoláním na nedávný výzkum evropských vědců. Podle slov vědců vlny horka, které zachvátily Evropu v červnu, přesahují o 4 °C ukazatele z minulého století, navíc k nim dochází častěji, než předpovídají klimatické modely.

Podle údajů, které nedávno zveřejnil evropský program pozorování Země Copernicus, byl uplynulý červen ve světě nejteplejší od roku 1880. Jestliže ve světě přesahovala průměrná teplota normu minulého století o 1 °C, v Evropě byla teplota vyšší o 3 °C. V mnoha oblastech Francie, Švýcarska, Rakouska, Německa a Španělska byly překonány teplotní rekordy. Třeba 28. června byla ve francouzském Nimes zaznamenána teplota + 45, 9 °C.

Jak podotýká list, rekordní horko se stalo příčinou lesních požárů v Německu a Španělsku a velkého množství problémů v každodenním životě. Mělo také za následek velké množství předčasných úmrtí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8YAp


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSeverokorejská média odsoudila americko-jihokorejské vojenské cvičení   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 07:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Severokorejská média 17. srpna odsoudila probíhající společné vojenské cvičení, které zahájily Spojené státy a Jižní Korea, což porušilo příslušné závazky ze setkání vedoucích představitelů KLDR a USA, a je to „válečná zkouška" proti Severní Koreji, proto je KLDR nucena přijmout tvrdá opatření na ochranu své národní suverenity a důstojnosti.

Korejská ústřední zpravodajská agentura (KCNA) zveřejnila 17. srpna článek, ve kterém se uvádí, že americký prezident slíbil při setkání s vedoucím představitelem KLDR v Singapuru i v Pchanmundžomu, že Washington pozastaví společná vojenská cvičení se Soulem. Proto je probíhající společné vojenské cvičení, které zahájily Spojené státy a Jižní Korea, přehlížením a výzvou pro společné prohlášení, které vydaly KLDR a USA dne 12. června. Jedná se o válečnou zkoušku proti Severní Koreji. Agresivní povahu tohoto jednání nelze skrýt. Spojené státy by měly mít na paměti, že opakovaná varování Severní Koreje nejsou prázdná slova, napsala KCNA ve zmíněném článku.

Jihokorejská a americká armáda zahájily 5. srpna společné vojenské cvičení, které potrvá do 20. srpna. Stalo se tak navzdory varování KLDR, která minulý měsíc uvedla, že manévry ohrozí pokračování americko-severokorejských rozhovorů o odstranění atomových zbraní z Korejského poloostrova.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmrt lidských práv   
Pridal tk Pondělí 19 srpen 2019 - 07:41:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V podstatě je zcela jedno, jaký výsledek přinesou demonstrace v Hongkongu, Moskvě, Paříži, Praze, případně v Grónsku a jinde. Výsledek bude mít krátké trvání bez zásadního vlivu na probíhající uspořádání světa. To se rýsuje mimo horizont demonstrantů, oficiálních masových médií, demokratických struktur a lidských práv. Loutkovodi demonstrací a političtí slouhové to vědí, nebo tuší, ostatní, podobní odboráři Středulovi, očividně strádajícího nedávným horkem a suchem, který jménem ČMKOS dvakrát vyzýval JE Čang Ťien-mina ve věci Hongkongu a tamních demonstrací, se prakticky vyřazují z řady kandidátů nejenom na Hrad, ale i na pozici slouhů nových pánů. Přezkušováním na novou odbornost neprojdou.

Neprojdou, podobně jako neprošel odborník Edward Snowden hranici do západní svobody a lidských práv. Svého času Snowden řekl, raději cituji v angličtině: I think, saying that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about freedom of speech because you have nothing to say. It's a deeply anti-social principle because rights are not just individual - they're collective. What may not have value to you today, may have value to an entire population, an entire people, an entire way of life tomorrow. And if you don't stand up for it, then who will?

Citát představuje výzvu západním demokraciím, nepoučitelným sděluje, že vědomě nebo nevědomě, dali souhlas k procesu novodobého zotročení, a fanouškům UI indikuje jejich blížící se prohru proti ní. Obsah citátu si nezadá nic ve srovnání s historií otroctví. Je zcela jedno, jedná-li se o náhodu nebo část kulturní evoluce. Slova B. Franklina (1706-1790) platí i dnes: Ti, kteří se vzdali podstaty svobody za trochu více dočasné jistoty, si nezaslouží ani jedno, ani druhé. Případ Edward Snowdena je skandál bez konce, je názorným příkladem paradoxů a protiřečí současné doby a pomalé a jisté smrti lidských práv. Proč?

Již více než šest let žije Snowden v azylu v Ruské federaci s povolením pobytu do 2020. Rusko si nevyhledal dobrovolně. Byl přinucen odebráním pasu USA orgány, nositelem Nobelovy ceny za mír Obamou a zbabělostí EU politiků, včele s kancléřkou Merkel, zůstat a akceptovat azyl tam, kde se v té době nacházel. Jeho situace se během vlády prezidenta Trumpa nezmění, protože ten se nechal slyšet: Snowdena čeká doma trest smrti.

Političtí vůdci EU byli v roce 2018 osloveni advokáty Snowdena s cílem zabezpečit mu pobyt v EU. Hlavním argumentem bylo, že Snowden svým konáním dokázal narušení lidských práv, obohatil ochranu západních svobod, a proto si zaslouží život ve svobodné zemi. Pokrytecká EU, která se chlubí být prostorem práva a bezpečnosti, nenašla ani špetku odvahy k reakci na výzvu, o pomoci Snowdenovi, nemluvě. Dnes EU stejně pokrytecky pomáhá (rádoby) migrantům s homeopatickým potenciálem na integraci v EU, argumentujíc lidskými právy. Problém je v tom, že bumerangový efekt a konjuktura nejenom sklářů je pouze otázkou času. Proč se zmiňuji dnes o Snowdenovi, lidských právech a jejich smrti?

1) 17.09.2019 vyjde knižně autobiografie Snowdena pod názvem Permament Record.

Na trh ji uvede britské nakladatelství PanMacmillan, v USA Metropolitan Books a v SRN Verlag S. Fischer. Zcela jistě se autobiografie stane bestsellerem. K tomu přispěje i interview Snowdena, které dal SZ v 2018, a které, jestli mě paměť neklame, nebylo zveřejněno v ČR. A Snowdenova otázka: Ano, co to vypovídá o našem světě, když jediným bezpečným místem pro amerického whistlerblowera je Rusko?

2) Snowden je představitelem dvou z několika fundamentálních problémů tohoto století.

Tím prvním je důkaz o narušování a ničení lidských práv pomocí pokrytecké moci a globálního inkvizičního IT, jako moderní subtilní formy mučení. Druhým fundamentálním problémem je otázka migrace. Snowden v ní hraje zvláštní roli. Není masovým uprchlíkem, nutí zamyslet se nad rozdílem mezi migrací, azylem a exilem a je symbolem.

Je symbolem, a k tomu silným, protože reprezentuje odvahu individua proti mocenskému systému a protože ukázal jeho slabou stránku. Malý David proti Monstru - Goliášovi hrál vždy důležitou roli v historii, politice a každodenním životě. Rada tehdejšího ministra justicie a současného ministra zahraničí SRN, Heiko Maase mladému Snowdenovi, vrátit se do USA a důvěřovat systému, dokazuje stupeň pokrytectví politika, který nikdy neměl a nemá ani dnes promile odvahy se zasadit o bezpečnost a ochranu Snowdena. Takových, jako je pan Maas, je více než dost v nejvyšších a rozhodujících pozicích EU a ČR. Pár - pokrytectví a globální IT inkvizice, představuje jeden z mnoha důvodů smrti lidských práv.

Smrt lidských práv indikuje i historie. Je plná příkladů. Jeden za mnohé, nabízí Německo. V něm prchali demokraté v letech 1832 – 1848/49 před monarchou do Švýcarska, Francie, USA. Téměř dvě stě let později, Snowden jako politický uprchlík, oživil tuto tradici na zahraničně politické úrovni. Proč? Kdo si troufne vzít Snowdena pod ochranu, bude mít co dělat s USA. Proto EU, ministři Petříček a Hamáček mlčí jako ryby. Uprchlíci typu Snowden nemají totiž hodnotu moderních uprchlíků. Nelze jim dát do ruky lopatu, ani poroučet jim.

3) Smrt lidských práv způsobuje ignorování Západu vést dialog s ČLR a RF.

Před 19 roky (2000) se prezident Clinton namyšleně ironicky vyjádřil vůči Číně ohledně její snahy a možnosti kontrolovat internet. Dnes víme, že ČLR, a potažmo i RF jsou schopny, když na to přijde, odříznout se od Západu a žít si po svém. Kromě toho ČLR vybudovala systém umožňující kontrolu a řízení celé populace. To by mělo být problémem pro ČLR, a ne pro západní demokracie. Bohužel tomu tak není. Proč? Ne proto, že nebudou ani za deset let peníze na zavedení a plné využití potenciálu systému 5G, a že západní demokracie nemají dnes mnoho co exportovat. Problém je jinde a je komplexní.

A) Potenciál barevných revolucí se pomalu a jistě vyčerpává. Zájem USA o Kavkaz mizí, Kaspické moře se pomalu a jistě stává mírovým. Britské a americké vlajky v Hongkongu zmizí po volbách na Taiwanu, kravály v Moskvě, mající situační a principiální podobnost s protesty v Hongkongu utichnou s příchodem zimy a migrantů do EU v hluboké krizi.

B) Exportní potenciál čínského systému kontroly a řízení populace s pomocí IT a UI se díky umírající západní demokracii zvětšuje a stává se atraktivním pro rostoucí počet států Planety,

které mají již dost nabídek na demokracii a koupi území, neví si rady s demokracií, hospodářstvím a dluhy, a netrpí obavami z digitálního autoritarismu.

Prezident Trump a armády robotů, trollů a podobných vymožeností pomáhají transformovat internet z kategorie naděje do kategorie beznaděje. Umělá inteligence pozoruje vše z pozadí a čeká na svůj okamžik. Ten se dostaví ve chvíli, kdy pobláznění technickým vývojem mladí a chamtiví finančníci, nevědoucí, že mozek není jejich, dají UI schopnost cítit a chovat se jako individuum, schopné si tvořit svoje plány, mít svoje motivy a cíle. V nich nebude hrát člověk současného typu první housle. Nelze vyloučit, že člověk z nich bude zcela vyloučen.

C) Než dojde k jednomu či druhému, ČLR bude dále organizovat bez účasti západních demokracií kurzy a školení v kybernetickém řízení, identifikaci osob apod. Západní demokracie budou dále ztrácet půdu pod nohama. Facebook, Google, Amazon a další západní obři budou zneužíváním dat, cenzurou a pokryteckým chováním vlád pomáhat ČLR být absolutním vítězem na desetiletí. Podle zprávy amerického Freedom House z října 2018 ČLR organizovala kurzy pro zástupce 36 států, z nichž již 18 se rozhodlo pro čínský systém.

4) Lidská práva, historie a současnost, včetně OSN

Snad každý, kdo má zdravý selský rozum pochopí i bez znalosti historie vzniku Evropské konvence lidských práv (po ukončení druhé světové války), bez znalosti jazykových specialit, (širokých, nespecifických a nejasných formulací), bez znalosti rozsudků (jako tzv. živý instrument, obsahující neřešitelná protiřečí a paradoxy) a jejich autonomní interpretace, a bez prokazatelného nevědeckého původu konceptu lidských práv, že lidská práva nemohou požívat absolutní ochranu ani v jednom státě, tím méně ve světě. To i proto, že prakticky omezují mimo jiné státní suverenitu.

Již dávno na některé z uvedených skutečností poukazovala ČLR a RF. Pro zájemce o tématiku doporučuji si vyhledat referát JE Liu Huaqi, který přednesl v červnu 1993 ve Vídni, na UN World Conference on Human Rights. Nebo příspěvek autora na letošním 2019 China – Europe Seminar on Human Rights, který se konal v zasedacím sále Ministerstva Justicie ve Vídni 21. Června t.r. (https://www.vision-gt.eu/news/comparision-of-human-right-values-between-the-east-and-the-west/). Obě doporučení doplňuje aktuální příspěvek prezentovaný během zasedání, nazvaném Mapping China’s footprint in the world II, organizovaném Sinopsis a Institutem ČAV (Oriental Institute of the Czech Academy of Sciences). Příspěvek autora Andréa Worden, z 6. Srpna t.r., který je dostupný ve formátu Pdf na Sinopsis pod názvem The Human Rights Council Advisory CommitteeA new tool in China’s anti-human rights strategy ilustruje – vědomě čí nevědomě nevyhnutelnou smrt lidských práv v současné podobě. Z prostorových a časových důvodů není možné se zabývat jednotlivými aspekty příspěvku a jejich dopady. Za to a zcela nechtěně k popisu důvodů smrti lidských práv přispěl prezident Trump s nedávným zájmem o koupi Grónska.

5) Grónsko, zaledněný ostrov na rozhraní Severního ledového a Atlantského oceánu.

Grónsko, jako chudý největší ostrov světa a Severní Ameriky, s nevyužitými zásobami ropy, zlata, platiny, uranu a dalších maličkostí, představuje novodobý zájem USA od 1946. První nabídka (prezidenta Harry Truman, 1884-1972) byla tajná (až do 1991) a byla odmítnuta, podobně jako druhá z roku 1976. Zatím třetí, neoficiální nabídka USA prostřednictvím prezidenta Trumpa se prvně projevila platbou přebytkovému Dánsku ve výši 100 milionů USD v roce 2018 a pokynem svým poradcům a právníkům se podívat podrobněji na věc.

Věc v podobě koupě teritorií je zajímavá z hlediska historie USA. USA chtěli okroužit Kanadu a tím ji přinutit ke sjednocení s USA. V kontextu okroužení USA koupily Louisianu od Francie v 1803 za 60 milionů franků, při současném odpuštění dluhů ve výši 18 milionů franků. Ve skutečnosti však USA zaplatily pouhých 15 milionů USD. Získaly bezplatně Floridu od Španělů v1819. Adams – Onís treaty proto představuje úspěch americké diplomacie. Aljašku koupily USA od Rusů v 1867 za pouhých 7,2 milionů USD (dnešních cca 115 milionů USD). Jihozápad Mexika koupily USA v 1853 (Treaty of Mesilla) za 10 milionů USD (dnes cca 230 milionů USD). Současné Grónsko má podle hodnocení profesora Konstantina Ordova, z Institutu Plechanova, hodnotu cca 10 trilionů USD. Není to maličkost, ale ne zase taková velká věc, jedná-li se o národní a bezpečnostní zájem USA, potřebu být fyzicky blíže EU a NATO. Veřejný dluh EU, staré NATO a pokrytectví vůdců mohou pomoci urychlit smrt zbytku lidských, mezinárodních a práv domorodců Grónska.

Ty zmizí v okamžiku, kdy začnou působit demokratické hlasovací technologie na politiky a poslance v doprovodu hluku vzlétajících amerických stíhaček z letecké základny USA v Tula (na Grónsku). V doplnění může prezident Trump prezentovat vánoční dárek - požadavek na zvýšení vojenského rozpočtu NATO v Londýně během adventu t.r. Není pochyb, že založení NATO ulehčilo USA ovládat území bez jejich koupě a správy. Duet Trump a Johnson proto mohou připomenout oslavujícím 70. narozeniny NATO slova komponisty Richarda Wágnera (1813-1883): Někdo nemusí rozumět mojí hudbě, mně postačí, když mi uvěří. A po té, co se tak stane, baviči Trump a Johnson nechají zahrát k dezertu árii z opery Lohengrin. Vysvětlí subtilní psychologický význam jednotlivých charakterů, a o čem opera v závěru jedná: Ke břehu se blíží člun s labutí a Ortruda, znající stará pohanská kouzla, jásá. Lohengrin prozrazen se musí vrátit zpět, naposledy vroucně se modlí k Bohu a přistupuje ke Gottfriedovi. Tomu dává roh, prsten a meč a prohlašuje ho brabantským vévodou. Pak nastoupí do člunu, z nebe se snáší bílá holubice, Lohengrin se vrací zpátky do říše jeho otce.

V té době bude na druhém konci světa, v Šanghaji, hotova příprava ke startu běhu na dlouhou trať Jihoafričana-Kanaďana a Američana Elon Tuska (1971) za změněných podmínek (prezidentem Si) ve čtyřech výrobních zónách závodu Tesla. Ten, jako první v moderní ČLR se nachází v 100% vlastnictví cizinců. V EU a ČR budeme pokrytecky strádat od kůrovce, hrabošů a lidských práv a zjišťovat, zda se jedná o dušnost inspirační, exspirační, námahovou nebo klidovou. Ta poslední obvykle naznačuje větší stupeň postižení. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2663 sec,0.0529 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,824kB