Pátek 09 srpen 2019
Americká konzulka v Hong Kongu byla v hotelu Marriott přistižena s notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů!   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 06:10:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká konzulka v Hong Kongu byla v hotelu Marriott přistižena s notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů! Peking povolal na kobereček americké diplomaty a varoval je, že pokud se budou nadále vměšovat do záležitostí Číny, vedení v Pekingu vyšle do Hong Kongu armádu a zruší autonomní status území! Hong Kong má svého Mikuláše Mináře, který organizuje protesty v ulicích, ale v zákulisí si chodí pro instrukce a morální podporu k zástupcům cizích mocností!

Protesty a demonstrace v Hong Kongu stále neutichají a dnes se situace vyostřila do nevídaných rozměrů. Jeden z čínských hostů hotelu JW Marriott vyfotil uvnitř hotelu šéfku politického odboru amerického konzulátu v Hong Kongu, Julii Eadeh, jak během setkání s vůdci hongkongských protestů diskutuje situaci a na setkání si přinesla řadu dokumentů ve svodce, což okamžitě čínská média označila za pověstné americké notičky, které američtí velvyslanci a konzulové rozdávají v hostitelských zemích vytipovaným spolupracovníkům z řad domácího obyvatelstva. Na zachycené fotografii se Julie Eadeh sešla se dvěma hlavními vůdci protestů za nezávislost Hong Kongu a jeho odtržení od Číny, Joshuou Wongem a Nathanem Lawem.

Joshua Wong je hlavní postavou protestů a je vůdcem hnutí Demosistó, které usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu na Číně. Nathan Law je jeho pravá ruka a je to jediný poslanec Demosistó, který se v roce 2017 dostal do místního parlamentu. Hnutí usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu kvůli tomu, že smlouva mezi Čínou a Velkou Británií o autonomním statusu Hong Kongu platí od roku 1997 jen 50 let, tzn. jen do roku 2047 a potom se Hong Kong stane integrální součástí Číny a místní parlament v Hong Kongu bude rozpuštěn.
Jakub Kalenský má co vysvětlovat, jeho kámoši z Atlantic Council byli čínskou vládou spoluobviněni ze spolupráce s lidmi z hnutí Demosistó a podněcování protestů a pokusů o separatismus v Hong Kongu

Současné protesty v Hong Kongu jsou řízeny ze zahraničí, podílí se na nich kromě jiných i kolegové Jakuba Kalenského z Atlantic Council, konkrétně má jít o dvě osoby, Pepeho Zhanga a Mieon Oh, kteří mají podle vyjádření čínské vlády velmi blízko na organizační struktury hnutí Demosistó a čínská vláda obviňuje Atlantic Council z podílu na podněcování nepokojů v Hong Kongu. Právě i tito dva pracovníci Atlantic Council proto byli dnes ve čtvrtek rovněž předmětem kritiky Pekingu spolu s dalšími neziskovčíky při předvolání amerických diplomatů k vysvětlení amerického vměšování do situace v Hong Kongu. Naše redakce děkuje zdroji z okruhu Čínského velvyslanectví v Praze za poskytnutí této exkluzivní informace.

Protestující v Hong Kongu mají nový symbol, žluté přilby. Je to jistý odkaz na žluté vesty ve Francii, ovšem tím souvislost končí. Pekingu dochází s protestujícími v ulicích Hong Kongu trpělivost a čínská armáda je připravena v autonomním prostoru Hong Kongu zasáhnout. To by ovšem znamenalo de facto nukleární řešení, protože proti takovému kroku by vznikl v Hong Kongu odpor i od lidí, kteří se zatím k protestům nepřipojují.

Cílem amerického vměšování v Hong Kongu je vyprovokování Pekingu k nasazení armády a tím k porušení mezinárodní dohody s Velkou Británií o statusu Hong Kongu

Peking by tak v takovém případě musel úplně zrušit autonomní status Hong Kongu a musel by rozpustit místní parlament a celou aglomeraci by musel připojit k Číně se vším všudy. To by de facto bylo porušení smlouvy s Brity z roku 1997, ovšem nic jiného by se nedalo očekávat, kromě protestů Londýna a tamní vlády, která je nyní na straně Donalda Trumpa. Porušení statusu Hong Kongu by mělo za následek jedinou věc, Američané a Britové by to využili k tomu, že by Čínu označili za agresora, který porušil mezinárodní smlouvu a začali by proti Číně uplatňovat sankce.

A přesně o to jde americké administrativě v případě Hong Kongu. Nikomu z americké vlády nejde o samostatnost Hong Kongu, protože to je utopie a nesmysl, ale cílem podpory konzulátu protestujícím je vyvolat reakci Pekingu a jeho tvrdý zásah v ulicích a zrušení autonomie. To potom umožní americké a britské vládě vykreslit Čínu jako agresora a uvalit na Čínu sankce. A mnoho amerických vazalů by se muselo k sankcím připojit, protože vtrhnutí čínské armády do ulic Hong Kongu by bylo přirovnáváno k okupaci a možná i k Srpnu 1968 v Československu. To je téměř jistota, že pro-americké země v Evropě by se k sankcím připojily.

Předák separatistického hnutí podle svých slov žádal americkou konzulku, aby USA přestaly hongkongské policii prodávat gumové projektily a slzný plyn

Peking si musí být vědom toho, že Američané se snaží vyprovokovat čínskou armádu k zásahu v Hong Kongu. O to samé se pokusili na Ukrajině, když podnítili státní převrat, chaos v celé zemi, nechali vzniknout polovojenské jednotky Azov, Pravý sektor a další, aby rozvrátily zemi a Rusko aby vojensky zasáhlo na ochranu obyvatel ruského původu. Tím by bylo Rusko vykresleno jako agresor, který vtrhl na Ukrajinu. Vladimir Putin tento plán prokoukl, ale v Hong Kongu to teď Američané zkouší na čínského prezidenta úplně stejně.

Joshua Wong v reakci médiím uvedl, že se s americkou pracovnicí konzulátu sešel, aby s ní diskutoval o chystaném americkém zákonu Hong Kong Human Rights and Democracy Act, který leží v americkém kongresu na podporu demokracie a zejména protičínské opozice v Hong Kongu, a rovněž s ní mluvil kvůli tomu, aby ji požádal, aby americká vláda přestala hongkongské policii dodávat a prodávat gumové projektily a slzný plyn. Tady se ukazuje opět další ukázka onoho rčení Valerije Pjakina, éto děbily. Samotný Joshua Wong tímto vyjádřením totiž pouze odhalil a odkopal americké partnery, o co jim ve skutečnosti jde.

Americký konzul údajně intervenoval v parlamentu v Hong Kongu v legislativní radě, konzulka řešila v hotelu notičky a gumové projektily

Američané prodávají hongkongské policii slzný plyn a gumové projektily, kterými potom policisté střílí do demonstrantů v Hong Kongu, které to potom rozzuří a tím více potom protestují v ulicích a situace eskaluje. Joshua Wong zřejmě vůbec netuší, o co Američanům jde, a že jim rozhodně nejde o nezávislost Hong Kongu, ale pouze rozvrácení Hong Kongu a ulice do takové míry, že Peking bude donucen nasadit armádu a porušit tím mezinárodní smlouvu s Brity z roku 1997. To je přesně to, o co Američanům jde.

Jenže Wong si pustil ústa na špacír ještě více, když pro média uvedl, že jeho schůzka v Marriottu s Julií Eadeh není prvním setkáním s americkými představiteli, ale že se už dříve sešel s americkým konzulem v Hong Kongu v rámci legislativní rady hongkongského parlamentu. Americký konzul se zajímal o přípravu nových zákonů v Hong Kongu. Samotná Julie Eadeh má zkušenosti z Iráku, pracovala v Bagdádu, pracovala na ambasádě v Rijádu v Saúdské Arábii a všude se věnovala agendě zahraničních vztahů v oblasti environmentalistiky a lidských práv.

Joshua Wong je de facto čínská kopie českého Mikuláše Mináře, oba dva přerušili studia a vrhli se do řízení ulice a protestů

Její současný šéf a ministr zahraničí USA Mike Pompeo jako bývalý ředitel CIA se s ní zná již z dob Bushovy vlády od invaze do Iráku. Američané se dnes snaží rozbít jednotný postoj Evropské unie k Číně. Evropa nechce jít proti Číně a Íránu, ale pokud by Peking udělal chybu a pomocí armády by brutálně potlačil procesy v Hong Kongu, některé evropské země by se mohly USA podvolit a připojily by se do obchodní války proti Číně. Takových debilů je mezi evropskými politiky stále dost, o tom není třeba pochybovat.

Co je ovšem pikantní, to je samotný Joshua Wong, který je doslova v roli Mikuláše Mináře z neziskovky Milion chvilek. Joshua Wong totiž kvůli řízení protestů v Hong Kongu přerušil studia na vysoké škole a věnuje se hnutí Demosistós a organizování protestů. Jenže, přesně to samé udělal i Mikuláš Minář, který přerušil studia na vysoké škole v Praze na FF UK, aby se mohl věnovat neziskovce a řízení protestů proti Andreji Babišovi. Jestliže se vůdce protestů v Hong Kongu setkává po hotelích s pracovníky amerického konzulátu, s kým se asi tak setkává Mikuláš Minář? Kdopak koordinuje během protestů ty anglojazyčné transparenty v pražských ulicích? No, zkuste hádat. V České republice jde o to samé jako v Hong Kongu, nikoliv o řešení problémů, ale o jejich eskalaci z ulice, která povede ke krizi. A pro každou krizi jsou dopředu připraveni jejich kádři.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/americka-konzulka-v-hong-kongu-byla-v-hotelu-marriott-pristizena-s-notickama-v-ruce-na-setkani-s-vudci-proticinskych-protestu-peking-povolal-na-koberecek-americke-diplomaty-a-varoval-je/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNechval dne před večerem   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:58:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
je staré české přísloví, které má hlubokou pravdivost. Můžeme si ho připomenout v rámci zamyšlení nad demonstracemi chvilkových milionářů.

Je efektní zdůrazňovat, že se na Letenské pláni sešly stovky tisíc nespokojenců, kteří by se chtěli zbavit předsedy vlády a oligarchy Babiše.

Ale co pak? Uvědomí si demonstranti, že i podle západních zdrojů je v ČR pět rodin, které vyšly z Klausovy privatizace a které ovládají Česko? Uvádí se jmenovitě Petr Kellner z PPF, Marek Dospiva z Penty, Patrik Tkáč z J&T, Karel Komárek z KKCG a Zdeněk Bakala z BXR.

A ty západní zdroje si dobře všimly, že mezi těmi „co ovládají Česko,“ není Andrej Babiš, který těm rodinám totiž svým politickým angažmá hodil do jejich pracně vybudovaného vlivu na politiku vidle. Proto se na něj žalovalo u EU. Že by se někdo z demonstrantů nad něčím takovým pozastavil? Ti pohodlnější si sice na další demonstrace nechávají udělat polstrované židličky, ale vzpomenout si na latinské přísloví Cui bono, to je nenapadne.

Měli jsme těch demonstrací v historii povícero. Zrovna teď se vzpomíná na demonstraci v roce 1419, kdy pražská chudina pod vedením kněze Želivského vyházela z okna radnice konšely rovnou na špičaté sudlice. Skončilo to bitvou u Lipan, kdy se ti bohatší domluvili, že jim to husitské hnutí kazí kšefty a že už si z bohatství katolické církve nahrabali dost a teď je potřeba si ho užívat.

Kolem třicetlleté války si na nějakou masovou demonstraci nevzpomínám, to bylo taky jen o rozdělování majetku a lid do toho neměl co mluvit, jen ho vojska vydrancovala a pak se rozhodlo, do kterého kostela budou poddaní povinně chodit.

Z novější doby pak bylo Václavské náměstí zaplněno v roce 1942 při holdu oddanosti třetí říši (přísahej a … drž hubu). No a v únoru 1948 holdovali Gottwaldovi kromě milicionářů jistě i ti, jež v r. 1938 zklamala západní demokracie a kteří ovšem za pár let zjistili, že „socialistické hospodářství“ má s nimi krapet jiné záměry.

Prvomájové pochody byly lidem označovány za „existenční pochody“, zaměstnanci se povinně sešli u své fabriky, odpochodovali to a pak šli pod rozkvetlé kaštany na pivo.

No a předposlední demonstrace byly v listopadu 1989. Pochybuji, že ti, co tam cinkali klíči, cinkali za Kellnera, Bakalu nebo Koženého…

A tak i teď, kdyby se těm, co na Letné tleskali hérečkám, rozsvítilo a pochopili by, že po likvidaci Babiše vstanou noví oligarchové, pro které ti demonstranti jsou jen kanonenfutrem, snad by si to připravování pohodlných židliček rozmysleli.

onlooker

Zdroj: http://outsidermedia.cz/nechval-dne-pred-vecerem/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Expertka" za všechny prachy? Leyenová bez poradců ani ránu   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:52:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaký pán, takový kmán, praví české přísloví. Respektive, při pohledu do Německa, jaká panička, taková kmánička. Jestliže se o Merkel traduje, že vládne prostřednictvím poradenství a expertíz, za které kancléřství ročně vyhodí fůru peněz, pak dosavadní ministryně obrany von der Leyenová, nezůstala ani o píď pozadu.

Aby byla vůbec schopna na rezortu existovat, utrácela za poradenství a expertízy nejvíc ze všech ministerstev. A to i tou měrou, že již v roce 2016 se Spolkový účetní dvůr nedobral ve své auditní zprávě nutnosti a hospodárnosti vynaložených prostředků…

Stejně tak za první polovinu letošního roku, šéfka Bundeswehru za poradenství již utratila přes 150 M€, přičemž všech ostatních 13 ministerstev doromady 180M€. Eldorádo pro poradce. A tato "expertka" teď byla zvolena předsedkyní Evropské komise… No, potěš! Jakou váhu má to, co, za drahé peníze vykládá? Jaké autoritě se může těšit? Nebyla zvolena spíše jako figurka, která nemá vlastní názor, a tudíž nikomu moc nevadila, a skuteční hráči jí mohou táhnout?

Ctí ji sice, že je matkou 7 dětí, avšak – není takhle při vší úctě její místo úplně někde jinde!?

zdroj: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/verteidigungsministerium-gab-155-millionen-euro-fuer-berater-aus-a-1280963.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský ministr obrany vzkazuje Izraeli: Vaše vojenské angažmá v Perském zálivu skončí katastrofou   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:41:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr obrany Amír Chátami varoval Izrael před účastí ve vojenské misi pod vedením Spojených států v Perském zálivu. Ta má zajistit bezpečnost mořeplavby v regionu. Izraelskou účast, jak uvádí místní tisk, dříve potvrdil ministr obrany země Jisra'el Kac.

Vojenská mise pod vedením Spojených států v Perském zálivu dramaticky sníží bezpečnost námořní dopravy v regionu. Oznámil to ve čtvrtek íránský ministr obrany, brigádní generál Amír Chátami během telekonference se svými protějšky z Kataru, Kuvajtu a Ománu.

„Region by neměl být místem pro cizince,“ uvedl Chátami, kterého cituje íránská agentura IRNA. „Není pochyb o tom, že se o bezpečnost Perského zálivu mají starat země regionu. Islámská republika Írán je rovněž důležitá země, která zajišťuje stabilitu v Zálivu,“ dodal.

Spojené státy dříve navrhly zahájení operace Sentinel (Stráž), ve které bude koalice států zajišťovat svobodu plavby v Perském zálivu, Hormuzském průlivu a Ománském zálivu. Podle Chátamiho bude mít tato koalice opačný efekt.

„Vojenská koalice, kterou chce vytvořit Amerika pod záminkou ochrany námořní dopravy, sníží bezpečnost v regionu,“ uvedl íránský ministr a dodal, že zdrojem nestability je Washington, nikoliv Teherán.

Případnou izraelskou účast označil za provokaci, která může mít katastrofické důsledky pro region. Jaké přesně důsledky má na mysli, však nesdělil.

Chátami dále vyzval „bratrské“ národy v Perském zálivu, aby si i nadále udržely konstruktivní dialog. Po skončení konference kuvaitský ministr obrany vyjádřil své přání na posílení vztahů mezi Íránem a Kuvajtem. Podle agentury IRNA jeho země respektuje íránskou rozhodnou a účinnou roli v zajištění míru a stability v regionu.

Íránská agentura PANA dále tvrdí, že ministr obrany Ománu ze své strany navrhl užší koordinaci mezi námořnictvem Ománu a Íránu.

Růst napětí v Perském zálivu

Situace v Perském zálivu je již několik měsíců velmi napjatá. Mezi Spojenými státy a Íránem téměř došlo k ozbrojenému konfliktu poté, co Íránské revoluční gardy 20. června sestřelily americký bezpilotní letoun nad Perským zálivem.

V Teheránu tvrdí, že stroj pronikl do íránského vzdušného prostoru, zatímco v USA trvají na tom, že se pohyboval nad mezinárodními vodami. Americký prezident Donald Trump nařídil vojenskou odvetu proti vybraným íránským vojenským cílům. Tu ale na poslední chvíli zrušil a místo toho uvalil nové sankce. Předešlé kolo sankcí Washington na Írán uvalil poté co, v květnu loňského roku odstoupil od jaderné dohody s Íránem.

Dříve v červnu došlo k explozi na dvou tankerech v Ománském zálivu. Washington z toho obvinil Teherán, který svou odpovědnost popírá. Dne 4. července gibraltarské úřady společně s příslušníky britského námořnictva zadržely u břehů britského zámořského území íránský ropný tanker plující pod panamskou vlajkou Grace 1. Důvodem mělo být porušení sankcí EU uvalených na jednu ze syrských rafinérií, kam tanker směřoval.

O dva týdny později 19. července Íránské revoluční gardy v Hormuzském průlivu zadržely britský tanker Stena Impero, který eskortovaly do íránského přístavu Bandar Abbás. Provést vzájemnou výměnou tankerů Londýn odmítá.

Koalice v Perském zálivu

V reakci na poslední incident Spojené státy chtějí zřídit koalici zemí pro provádění hlídek v Perském zálivu. Svou účast v pondělí potvrdila Británie, která původně chtěla zřídit evropskou misi, a Izrael, který přislíbil koalici poskytovat svá výzvědná data a další pomoc.

Minulý týden americký viceadmirál Michael Gilday prohlásil, že americké námořnictvo chce, aby 80 až 90 % práce v této koalici připadla na americké partnery, zatímco USA se hlavě soustředí na zpravodajské aktivity.

Írán ze své strany varoval Spojené státy a jejich evropské spojence před jakoukoli bezpečnostní misí v regionu. V Teheránu uvedli, že jsou připraveni bránit své pobřeží a zajistit svobodu plavby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8U2g

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Íránu skončil český velvyslanec kvůli údajnému kupčení s vízy. Případem se bude zabývat i zahraniční výbor PS   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:38:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V červenci byl z Íránu po třech letech svého působení předčasně odvolán český velvyslanec Svatopluk Čumba. Podle serveru Deník N je podezírán z kupčení se schengenskými vízy pro íránské podnikatele. Asistovat mu údajně měl i bývalý ministr zahraničí ČR Jan Kavan.

Čumba své pochybení odmítá a pro Deník N řekl, že skončil po standardní době působení ve své funkci. O podezření z kupčení s vízy reagovat nechtěl. Server tvrdí, že odvolaný velvyslanec zajistil přednostní vydání víza zhruba 400 íránským podnikatelům. Ty mu měla doporučovat Česko-slovensko-íránská obchodní komora vedená Janem Kavanem a podnikatelem Zdeňkem Zbytkem.

Deník N tvrdí, že Česko-slovensko-íránská obchodní komora měla vytipovaným íránským podnikatelům posílat pozvání, na jejichž základě jim pak Čumba v krátkém čase uděloval víza. Vybrané podnikatele měl Komoře doporučovat íránský občan Amir Tavakoli. Ten připustil, že pomáhal pro íránské podnikatele zprostředkovat víza, ale tvrdí, že za své služby žádné peníze nedostával.

Šetření ministerstva zahraničí

Deník N s odvoláním na vysoce postavené zdroje v Černínském paláci tvrdí, že Čumba byl odvolán poté, co na ambasádu v Teheránu před několika měsíci dorazili lidé z generální inspekce ministerstva zahraničí, aby udělování víz prošetřili. Jejich zpráva údajně vedla k předčasnému povolání velvyslance zpět do Prahy.

Jan Kavan Deníku N potvrdil, že se ministerstvo zahraničí vydáváním víz zabývá, ale kupčení s vízy označil za spekulace. Podle něj za kauzou stojí spor mezi Čumbou a pracovnicí ambasády. Samotné Čumbovo odvolání považuje za běžné střídání. Proti spekulacím se ohradil i Zbytek.

„Já ani pan Kavan jsme s vízy nekšeftovali a nekšeftujeme. Jsme dospělí chlapi,“ uvedl. „Vystavovali jsme oficiální pozvání, jak to děláme a budeme dělat všem, kteří s námi mají zájem ekonomicky spolupracovat. Je jedno, jestli to je Írán, Rusko, Vietnam nebo Čína. Oni (lidé z těchto zemí) potřebují pozvání a bez pozvání vám víza nedají,“ doplnil Zbytek.

Česko-slovensko-íránská obchodní komora se zároveň obrátila na advokáta Miroslava Kříženeckého a chtějí kvůli případu žalovat MZV.

„Máme připravenou žalobu na ochranu osobnosti právnické osoby,“ sdělil Deníku N Kříženecký.

Případem se bude zabývat zahraniční výbor

Piráti hodlají o možném kupčení s vízy jednat na zahraničním výboru Poslanecké sněmovny.

„Kupčení s vízy považuji za velice závažné. Podezření tedy nejde vůbec brát na lehkou váhu. Budu požadovat, aby nám ministr zahraničí Tomáš Petříček poskytl jasné a přesvědčivé vysvětlení na jednání sněmovního zahraničního výboru,“ cituje Deník N místopředsedu výboru Jana Lipavského (Piráti).

Lipavský bude rovněž chtít vědět, zda se resort diplomacie obrátil v této věci na policii a jak jsou nastaveny vnitřní kontrolní mechanismy při vydávání víz, aby se podobná situace již neopakovala.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8UzZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický torpédoborec se vydal do Černého moře   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:29:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Torpédoborec Vojenského námořnictva Spojených států amerických Porter s řízenými raketami míří do Černého moře, kde absolvuje operaci na podporu regionální stability, informuje 6. flotila USA.

Aktuální plavba této lodi bude letošní šestá návštěva USA v Černém moři. V červenci do Černého moře připlul torpédoborec Carney, který se účastnil americko-ukrajinských cvičení Sea Breeze, kterého se účastnilo i dalších 17 států.

„Vojensko-námořní operace, které provádíme v Černém moři s našimi spojenci a partnery, podporují vztahy nutné pro regionální stabilitu,“ uvádí ve zprávě 6. flotily USA velitelka Lisa M. Franchetti.

Ve zprávě je také zdůrazněno, že lodě USA v Černém moři dodržují mezinárodní normy, včetně konvence z Montreux, která omezuje pobyt lodí zemí, které nemají přístup do vod tohoto moře.

Sea Breeze 2019

Letošní cvičení Sea Breeze začalo v pondělí 1. července. Akce se mělo účastnit 3000 vojáků ze 19 zemí, 32 lodí a 24 letadel.

Cvičení je zaměřeno na vytvoření společného potenciálu a na zlepšení vzájemných schopností k zajištění námořní regionální bezpečnosti a posílení silného přátelství mezi partnerskými zeměmi.

Sea Breeze se letos účastnily následující státy: Bulharsko, Kanada, Dánsko, Estonsko, Francie, Gruzie, Řecko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Norsko, Polsko, Rumunsko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, Spojené království a Spojené státy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8Uya
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV prvních sedmi měsících letošního roku zaznamenal objem čínského dovozu a vývozu zahraničního obchodu meziroční růst o 4,2 %   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:23:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle údajů zveřejněných čínskou celnicí dosáhla celková hodnota dovozu a vývozu čínského zahraničního obchodu v prvních sedmi měsících letošního roku 17,41 bilionu yuanů, což představuje meziroční zvýšení o 4,2 %. Čínský mezinárodní obchod si i nadále udržoval obecně stabilní dynamiku.

Z toho objem vývozu v prvních sedmi měsících letošního roku byl 9,48 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 6,7 %, a objem dovozu byl 7,93 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 1,3 %. Přebytek obchodní bilance činil 1,55 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 47,4 %.

Podle údajů dosáhla celková hodnota dovozu a vývozu čínského zahraničního obchodu v červenci letošního roku 2,74 bilionu yuanů, což představuje meziroční zvýšení o 5,7 %. Z toho objem vývozu v červenci letošního roku byl 1,53 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 10,3 %, a objem dovozu byl 1,21 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 0,4 %. Přebytek obchodní bilance v červenci činil 310,26 miliard yuanů, což představuje zvýšení o 79 %.

Ředitel oddělení statistické analýzy Čínské hlavní správy celních úřadů Li Kuiwen (Li Kchuej-wen) řekl, že dynamika čínského mezinárodního obchodu byla v prvních sedmi měsících i nadále obecně stabilní.

Z údajů vyplývá, že tempo růstu čínského dovozu a vývozu do EU, ASEANu, Japonska a zemí podél Pásma a stezky bylo vyšší než celkové tempo. EU je největším obchodním partnerem Číny. V prvních sedmi měsících letošního roku činila celková hodnota čínsko-evropského obchodu 2,72 bilionu yuanů, což se zvýšilo o 10,8 %. ASEAN je druhým největším obchodním partnerem Číny a v prvních sedmi měsících letošního roku dosáhla celková hodnota obchodu mezi Čínou a ASEANem 2,35 bilionu yuanů, což představuje nárůst o 11,3 %. Spojené státy americké jsou třetím největším obchodním partnerem Číny. Celková obchodní hodnota mezi Čínou a Spojenými státy byla 2,1 bilionu yuanů a klesla o 8,1 %.

Li Kuiwen uvedl, že čínské otevírání se vnějšímu světu se bude stále rozšiřovat. Stabilní politika čínského zahraničního obchodu bude účinněji podporovat transformaci a modernizaci zahraničního obchodu a posílí životaschopnost podniků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy se těší na obnovení jednání s KLDR v následujících týdnech   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:21:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 7. srpna uvedl, že politika Spojených států vůči KLDR se nemění a Spojené státy se těší na obnovení jednání s KLDR v následujících týdnech.

Pompeo se téhož dne spolu s novým britským ministrem zahraničí Dominicem Raabem setkal s novináři, a uvedl, že Spojené státy věnují pozornost jednání KLDR v poslední době. Poté, co Trumpova vláda navázala kontakt s KLDR, neprovedla KLDR nukleární zkoušku ani netestovala žádné rakety dlouhého doletu, „což je dobré", a obě strany by měly v současnosti prosazovat výsledky, kterých dosáhli vedoucí představitelé Spojených států a KLDR při loňském setkání v Singapuru.

Podle zprávy jihokorejské vojenské strany provedla KLDR v uplynulých dvou týdnech čtyři testy střel krátkého doletu. Americký ministr obrany Mark Esper 6. srpna uvedl, že dveře pro dialog mezi oběma stranami jsou stále otevřené. Americký prezident Donald Trump 2. srpna řekl, že KLDR nedávno otestovala rakety krátkého doletu, což neporušuje konsenzus, kterého dosáhl s vedoucím představitelem KLDR.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdéesácké dítě lásky   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:16:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud si ODS chce v období před výročím sametové revoluce připsat zásluhy za demokracii a kapitalismus, které revoluce zplodila, měla by strana pod vedením Petra Fialy také přijmout zásluhu za nejvýraznější dítě lásky 30 let svobody, Petra Kellnera. ODS nemůže předstírat, že neměla co do činění s Václavem Klausem, Ivanem Kočárníkem a dalšími ve „staré” ODS, kteří umetli cestičku pro Kellnerovo zbohatnutí. Bez ODS by nebyl Kellner dnešní význačnosti a bez Kellnerovy podpory v pozadí by to ODS jako politická strana nikdy nedotáhla tak daleko.

Kellner i Fiala mají smůlu, že je obraz PPF veřejně tak cupován v předehře třicátého výročí sametové revoluce. Včera zveřejněné předběžné závěry Evropské komise o praktikách PPF v oblasti telekomunikací jsou opožděným potvrzením toho, co každý pozorný člověk dávno věděl: Jednou z klíčových hodnot, které Kellner tak brání, je právo Čechy zase a znova oškubat.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Robertrs: Otevřené pozvání do země Tyranie   
Pridal tk Pátek 09 srpen 2019 - 05:12:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů.
https://www.scribd.com/document/420379775/FBI-Conspiracy-Theory-Redacted#download

Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout.

Prezidenti Bush ml. a Obama stvořili precedent, kdy je na základě pouhého podezření možno člověka zatknout , uvěznit a dokonce i popravit, aniž by se mu nějaká vina musela prokazovat, či aby byl jeho čin bylo nutno prozkoumávat soudním řízením.

Jestliže je ovšem možno Američany preventivně zatýkat a preventivně i popravovat, pak mohou být preventivně též vězněni za činy, které nespáchali.
Společně s Lawrence Strattonem jsme v knize Tyranie dobrých úmyslů vysvětlili, jak byl historický pokrok ukování zákona ve štít lidu proměněn v ukování zákona ve zbraň vlády. https://www.penguinrandomhouse.com/books/155833/the-tyranny-of-good-intentions-by-paul-craig-roberts-and-lawrence-m-stratton/
FBI ve svém dokumentu uvádí, že spiklenecké teorie „ jsou obvykle v rozporu s oficiálními či převládajícími výklady událostí“.

Všimněme si nyní oněch výrazů „oficiální“ a „ převládající“.

Oficiální výklady jsou vysvětlení, která lidu poskytují vlády. A převládající výklady jsou vysvětlení, která vysvětlení vlády opakují.

Příklady těchto oficiálních a současně i převládajících vysvětlení jsou např.tyto: Zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, Asadovo použití chemických zbraní, iránské atomové zbraně, ruská invaze Ukrajiny, oficiální vysvětlení americké vlády o nutnosti zničit Libyi.

A nyní tedy: Jestliže člověk o pravdivosti a platnosti těchto oficiálních vysvětlení pochybuje, je „spikleneckým teoretikem“.

Takže: oficiální a převládající vysvětlení nemusít být v souladu s fakty. Stačí jen to, že jsou oficiální a převládající. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, je irevelantní. A z toho důvodu též člověk, který se postaví za pravdu, může být označen za spikleneckého teoretika a jako takový může být policií sledován a může být preventivně i uvězněn.

Z tohoto výkladu je jasné, že dokument FBI redukuje platnost prvního dodatku ústavy USA o svobodném vjadřování a mění jej na právo (resp. povinnost) občana pouze opakovat oficiální a převládající vysvětlení. A každý jiný názor než názor oficiální je názor spiklenecký, který může vést ke spáchání zločinu.
Každého Američana by v tuto chvíli měla na nejvyšší míru znepokojit skutečnost, že vláda ve Washingtonu nepohlíží na tento dokument FBI jako na otevřené pozvání do země Tyranie, neodsoudila jej a ani nepožádala o jeho odvolání.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: google - P.C.Roberts - an open invitation to Tyranny

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2446 sec,0.0630 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,839kB