Sobota 03 srpen 2019
Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokuje nejen prezidenta republiky ...   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 13:23:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu šokuje nejen prezidenta republiky a jeho mluvčího, ale i vedení automobilky Škoda Auto, Plzeňského prazdroje, Budějovického Budvaru a dalších českých vrcholových firem! Dříve se zabýval dezinformacemi, teď žádá americké kongresmany o uvalení sankcí na české firmy obchodující v Rusku! Urážky a pomluvy na prezidenta republiky před členy amerického výboru, návrhy na kriminalizaci a trestání novinářů s jiným názorem!

Redakce Aeronetu jako zjevně první a současně jediný server přináší čtenářům v ČR asi nejvýbušnější a nejskandálnější video za několik posledních let, které česká diplomacie nepamatuje. Téměř 20-minutové video a sestřih s českými titulky, který jsem pro vás připravil, zachycuje slyšení ze zahraničního výboru amerického kongresu, které se konalo 16. července 2019 a během tohoto slyšení před americkými kongresmany vystoupil i (stále ještě) český občan Jakub Kalenský. To, co před americkými kongresmany předvedl, to je tak brutální akt vlastizrady, že žádné české médium si nedovolilo jeho vystoupení nijak komentovat nebo se v něm podrobně vrtat, protože v něm zazněly věci, za které by se mělo odebírat státní občanství. České titulky ve videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Než se dostaneme k samotnému obsahu, připomeneme si souvislosti.

VIDEO ZDE: https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

Jakub Kalenský je jméno, které vám asi mnoho neříká, pokud se nezabýváte neziskovým sektorem a organizacemi napojenými na NATO a Brusel. Nicméně, Jakub Kalenský je bývalý český styčný důstojník útvaru Evropské unie pro boj s dezinformacemi, který se jmenuje East StratCom Task Force. Jakub Kalenský v něm sloužil od roku 2015 až do konce roku 2018. Poté plynule přešel do role poradce a spolupracovníka amerického think-tanku Atlantic Council, který je hlavní líhní amerických neoconů a válečných jestřábů.

Jakub Kalenský se věnuje boji proti tzv. ruským dezinformacím, ovšem jeho zapálení pro věc je naprosto neporovnatelné s jakoukoliv neziskovkou v ČR. Jakmile zhlédnete výše uvedené video, bude vám naprosto jasné, o čem hovořím. Kalenský nenávidí Rusko, za vším vidí Rusko, Amerika a západ obecně je etalonem ctnosti, demokracie a práva, zatímco všechno ruské je naprosto odporné.

Útok na prezidenta republiky a jeho obvinění a pošpinění před kongresmany

Na toto video mne upozornil můj americký kamarád, protože vystoupení Kalenského v americkém kongresu zanechalo na kongresmanech hlubokou stopu a velký dojem servility, se kterou se tak často nesetkávají. Jakub Kalenský však ve svém projevu v angličtině zapomněl na jednu věc, že je potřeba se ovládat a po několika minutách se doslova utrhl ze řetězu a začal plivat na prezidenta České republiky, začal útočit na novináře v ČR v nezávislých alternativních médiích, ale především volal po sankcích proti subjektům a evropským firmám, které působí v Ruské federaci a nakupují reklamní prostor v ruské televizi. Dokonce urazil i obyvatele Alabamy a Missouri, což bylo faux pas. Bylo toho mnoho, ale to hlavní si musíme probrat.

Bývalý aparátčík StratComu se hned zkraje dotazů od kongresmanů pustil do prezidenta republiky Miloše Zemana, který prý podle něho je užitečný idiot, protože Miloš Zeman prý pere ruské dezinformace a uděluje jim legitimitu. Toho se prý měl dopustit tím, že Miloš Zeman uvedl, že v minulosti se ve vojenských laboratořích v Brně testovaly vzorky Novičoku a poté byly zničeny. To je ale fakt a pravda, není to žádná dezinformace.

Jenže Jakub Kalenský před kongresmany lhal, když jim řekl, že Miloš Zeman prý jenom tlumočil ruskou dezinformaci. Američtí kongresmani tak mohli nabýt dojmu, že český prezident je lhář, který šíří dezinformace ohledně vývoje nervově paralytických látek v ČR k laboratorním účelům. Několikrát potom padlo spojení, že takto se chovají jenom užiteční idioti, což bylo mířené přímo jako invektiva na prezidenta republiky.

Alternativní média prý podkopávají svobodu a západní hodnoty, novináře z alternativy je potom třeba trestat za to, co píšou

Dalším centrem útoku, v podstatě tím hlavním, se stala alternativní média. A hádejte, co zde zaznělo? Mezi alternativou a Kremlem prý funguje synergie. Přesně toto zaznělo v poslední výroční zprávě NCOZ, před pár dny jsme o tom psali zde: https://aeronet.cz/news/podle-vyrocni-zpravy-ncoz-se-ctenim-a-sirenim-clanku-z-alternativy-muzete-stat-spolupachatelem-v-organizovanem-zlocinu-a-v-podnecovani-terorismu-neuveritelne-vyroky-elitnich-dustojniku-policie/ , takže elitní útvar policie do své výroční zprávy za rok 2018 čerpá z dokumentů člověka, který před americkými kongresmany uráží, pomlouvá a plive na prezidenta republiky. A to není všechno, právě i v tomto Kalenského vystoupení v kongresu zaznělo, že právě dezinformační média, tedy alternativa, prý podkopávají a ohrožují svobodu nejen České republiky, ale všech západních zemí.

A to nám také něco připomíná, kdopak to před pár dny papouškoval přesně tato Kalenského slova? No, samozřejmě, zcela náhodou poslanec za SPD Pavel Jelínek, který na ČT 24 zopakoval Kalenského floskuli z jeho projevu v kongresu, že alternativa v roli dezinformačních webů podrývá stabilitu a bezpečnost ČR. O tomto skandálu jsme pro změnu psali zde: https://aeronet.cz/news/video-poslanec-za-spd-sokoval-v-udalostech-a-komentarich-na-ct-24-vyrokem-ze-weby-ceske-alternativy-pry-podryvaji-obranu-a-bezpecnost-zeme-pritom-v-cele-kandidatky-spd-do-eurovoleb-figuroval-david/ . Tohle je takový šok, který stále mám problém rozdýchat. Taková zrada a obrat v SPD proti alternativě, na které dokonce vystupují i poslanci SPD, včetně alternativního rádia, to je prostě zrada, Jenže, to není všechno.

Kalenský podněcoval americké kongresmany, aby uvalili sankce na západní firmy, které podnikají v Rusku a nakupují televizní reklamu v ruské státní televizi

Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi. Je to prý jako s tím citátem od V. I. Lenina, který říkal, že koupíme od kapitalistů provaz, abychom je na něm potom oběsili. Západní firmy nákupem reklamy na ruské televizi prý dělají totéž a financují vlastní popravu, potažmo popravu západu a západních hodnot. Podle jeho názoru by tak americký kongres měl uvalit sankce na tyto západní firmy.

Když Valerij Pjakin hovořil o tom, že nejsou kádry, jenom zástupci z řad debilů, potom asi netušil, že máme v Česku jakéhosi Jakuba Kalenského. Tento operativec a rozvědčík neoconů si neuvědomuje, že na té ruské televizi běží reklamy těchto “západních” firem:

•Škoda Auto
•Plzeňský prazdroj
•Budějovický Budvar
•Zetor
•Tatra
•Home Credit
•Hamé
•Škoda Holding
•Chemoprojekt
•Favea
•Sitel
•Koh-i-noor
•Brano
•Agrostroj Prostějov

Všechny tyto firmy v ruských médiích investují nemalé prostředky do marketingu a malý vlastizrádce Jakub Kalenský by na tyto západní firmy, protože pan Kalenský přece řadí ČR na západ, uvalil americké sankce, tedy blokace na dolarové transfery, odstřižení do SWIFTu a mezinárodních platebních systémů, prostě toto všechno je součástí amerických sankcí. Znovu je potřeba připomenout, že česká aktiva v Rusku nejsou nic ve srovnání s těmi německými, na jejichž vrcholu je projekt plynovodu Nord Stream 2, ale jak už víte, v americkém senátu leží návrh na americké sankce proti německým firmám za to, že obchodují s Gazpromem na projektu Nord Stream 2. Psali jsme o tom zde: https://aeronet.cz/news/mezi-nemeckem-a-usa-vypukla-otevrena-valka-kvuli-plynovodu-nord-stream-2-nemecka-vlada-dnes-odmitla-zadost-americkeho-velvyslanectvi-v-berline-k-ucasti-nemeckeho-namornictva-na-operaci/ . A přesně takové sankce by pan Kalenský chtěl pro české firmy v Rusku, které tam obchodují a nakupují v médiích logicky i reklamu pro své spotřební produkty a zboží.

Vystoupení českého rozvědčíka v U.S. kongresu bude zajímat německý svaz průmyslu a možná i Bundestag, Kalenský totiž mířil slova o sankcích hlavně na německé firmy v Rusku

Zajímavé by bylo, jak by se na takové postoje proti západním firmám dívala třeba německá rozvědka BND, která monitoruje projevy osob v USA, které jdou proti zájmům Německa, anebo ohrožují německé firmy. Na ruských televizích je tolik reklamy od německých firem, že taková výhrůžka Jakuba Kalenského může být v Berlíně vnímána jako hrozba a nepřátelský akt. Video jsem zaslal německému svazu průmyslu i s německým překladem, mají velmi těsné vazby na vládu v Berlíně, která by se měla těmito výroky Kalenského před americkými kongresmany zabývat. Ta výhrůžka byla totiž zjevně mířena na německé firmy v Rusku, o tom jsem přesvědčen. O tom, že by to zasáhlo i české firmy v Rusku, to mu asi v jeho zápalu anti-rusismu jaksi nedošlo. Jak to říká Pjakin? Éto děb…

Na alternativě se řeší neustále podružnosti typu, kde co jaký migrant nebo plavčík, ale tyto procesy, které probíhají v zákulisí, kdesi v americkém kongresu, jsou právě ty nejvíce klíčové a vysoce nebezpečné pro celou alternativu. Jakub Kalenský vykazuje určité psychologické rysy psychopata, který zcela podřizuje celý svět a všechny okolo svému světonázoru a přesvědčení. Kdokoliv by mu chtěl oponovat, toho by chtěl sankcionovat, izolovat, zakázat a trestat. Server iRozhlas měl s Jakubem Kalenským rozhovor 25. července 2019, kde se opět tento rozvědčík navážel do Miloše Zemana, do Jiřího Ovčáčka, do alternativy atd. Jenže, to co mně děsí, to je vliv Jakuba Kalenského na vnitro Jana Hamáčka.

Občanská společnost prý dokáže řešit problémy rychleji než jakákoliv vláda

Jednotlivé slovní obraty v projevu Jakuba Kalenského v kongresu v USA jsou zcela okopírované do výroční zprávy NCOZ, tedy elitního útvaru policie. Atlantic Council je jednou z nejvlivnějších organizací amerických neoconů a pokud si pustíte video v úvodu článku, tak prostě zjistíte, že Jakub Kalenský tam byl na slyšení v kongresu doslova jako doma, dokonce s kongresmanem vtipkoval o ruském režisérovi Vladimiru Solovjovovi, který má prý vilu na italské riviéře.

Jenže Jakub Kalenský doporučoval kongresmanům, že prosazování boje proti vlivu Ruska může lépe zvládnout “občanská společnost” než vláda. A to je šok, protože to je přesně proces Milionových chvilek a Mikuláše Mináře v hnědé košili a v hnědých rajtkách na Letné. Takže, co plánuje tahle Kalenského občanská společnost “mladých lidí” na listopad? Ještě malá poznámka na okraj, Jakub Kalenský se ve videu ve svém proslovu několikrát odvolává na své písemné svědectví, které je mnohem delší a jinak formulované. Toto písemné svědectví (opět v angličtině) najdete zde: https://href.li/?https://disinfoportal.org/testimony-jakub-kalensky/

Toto video je fatálním důkazem o tom, jak americká moc prorostla hluboko do české státní moci, do ministerstva vnitra, ministerstva obrany, ministerstva zahraničí a loutky této americké moci nemají problém útočit na prezidenta republiky a dokonce vyzývat k sankcím na evropské firmy podnikající v Rusku. Tohle by si jen tak někdo nedovolil. Proto Jakub Kalenský představuje největší identifikovanou hrozbu, kterou naše redakce předala k dalšími rozpracování příslušným domácím i zahraničním partnerům. Nenechávejte si tento článek pro sebe a sdílejte ho na sociálních sítích a v emailech. Musí se dostat k co nejvíce lidem jako varování pro celou alternativu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Novinářský odpad a lidské hyeny.“ Okamura zaútočil na česká média kvůli Jaklovi, kritizoval i policii   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 12:51:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český politik a lídr hnutí SPD Tomio Okamura podrobil kritice vyšetřování incidentu s napadením Ladislava Jakla, člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílaní RRTV za SPD a někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause. Pustil se i do médií, která podle něj případ bagatelizovala a zlehčovala.

„Útočník dosud nebyl potrestán! Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za SPD šedesátiletý Ladislav Jakl, který byl koncem května v pražském metru brutálně a srabácky zmlácen devětadvacetiletým sluníčkářem a vysokoškolským studentem Danielem Rubínem jen za to, že zastává názory SPD, nyní zveřejnil fotografie svého ramene zaznamenané krátce po útoku,“ píše Okamura.

Láďa Jakl v této souvislosti připomněl výroky tohoto brutálního násilníka Daniela Rubína, který médiím tvrdil, že Láďu Jakla pouze jednou lehce udeřil do ramene. Nakolik jsou výrazné modřiny takřka na celé ruce následkem „jedné drobné“ rány, posuďte sami…,“ sdělil.

Politik uvádí, že se Jakl po incidentu musel podrobit řadě lékařských vyšetření a měl problémy se spánkem.

„Tady vidíte v praxi představy sluníčkářů o demokracii – když nemáš naše názory, tak tě zmlátíme nebo občansky zlikvidujeme! Je to hnus. Je to sluníčkářský fašismus, který podporují také politici tzv. demokratického bloku, novináři a aktivisté z neziskovek!“ napsal Okamura.

Dále politik kritizoval policii za to, jak se postupuje ohledně řešení případu napadení na Jakla. Ta podle něj věc ukončila a předala záležitost k vyřešení Úřadu městské části Praha 1.

„Na Praze 1 vládne sluníčkářská koalice hnutí Praha Sobě poslance KDU-ČSL Jana Čižinského s Piráty. A Úřad městské části Praha 1 se vůbec nezabývá fyzickým napadením, ale pouze slovními urážkami Daniela Rubína vůči Ladislavu Jaklovi! Láďa se to dověděl z dokumentu, který mu sám úřad poslal a žádá ho o souhlas se zahájením přestupkového řízení. Vzhledem k tomu, že úřad nechce Rubína trestat za napadení, Láďa Jakl souhlas vyslovit odmítá, protože by tím dle svých slov přistoupil na to, že nebyl napaden,“ komentuje Okamura.

Okamura dodal, že se v této souvislosti Ladislav Jakl obrátil se stížnosti ohledně konání policie na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovu. Lídr SPD poté vynadal i některým českým mediím, která podle něj nevěnovala dost pozornosti případu napadení na Jakla a zlehčovala ho.

„Připomínám, že novinářská žumpa v čele s Bakalovým časopisem Respekt a Deníkem N toto brutální napadení o generace staršího člověka mladým sluníčkářem bagatelizovala a zlehčovala. Je to novinářský odpad a lidské hyeny,“ napsal.

Někteří uživatelé Facebooku s tímto Okamurovým názorem souhlasili a připomněli incident s poslancem Dominikem Ferim (TOP 09), který se hojně probíral v médiích.

„Hlavně jaký boom byl kvůli opilecké rvačce Feriho a o tomhle jen malý štěk...,“ okomentovala Veronika Moris.

V dubnu byl Dominik Feri napaden dvěma muži na koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku. Po útoku byl poslanec s řeznou ránou na zádech převezen do nedaleké nemocnice, z níž byl po ošetření následující den propuštěn. V souvislosti s útokem se okamžitě začalo hovořit o rasisticky motivovaném činu. Dle svědků mělo totiž během napadení dojít také na narážky ohledně Feriho původu. Většina přítomných, včetně starosty Boršic, si ale stojí za tím, že šlo spíše o hospodskou potyčku, za kterou mohl alkohol.

Na dvojí metr medií v popsání incidentu s Ferim a Jaklem upozornil i Institut Václava Klause. Ten poukázal na to, že na rozdíl od napadení na poslance TOP-09, incident s Ladislavem Jaklem tolik mediální pozornosti nedostal, ačkoliv šlo podle institutu o daleko agresivnější útok.

Útoky na Ladislava Jakla

Na konci května byl Jakl zmlácen v pražském metru kvůli svým politickým názorům. Tehdy ho pachatel napadl v metru se slovy: „Ty seš Jakl, ten lídr SPD.“

Publicista měl kvůli tomuto útoku potlučenou hlavu a levé rameno, lékařskou pomoc však bezprostředně po napadení nevyhledal. Následující den se ale přece jen na pohotovost vydal, a to kvůli podezření na vnitřní poranění dutiny břišní.

O pár dní později byl politik znovu fyzicky napaden ve zlínském hotelu při snídani.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8RJ2


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela požádala od OSN, aby reagovala na hrozby USA   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 12:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanec Venezuely v OSN Samuel Moncada požádal v pátek od Rady bezpečnosti neodkladnou reakci na hrozby USA zavést blokádu proti jeho zemi.

Prezident USA Donald Trump dříve prohlásil, že jeho administrativa projednává otázku o zavedení blokády proti Venezuele s ohledem na „objem zahraniční pomoci, kterou dostává Caracas“ od Moskvy, Teheránu a Pekingu.

„Žádáme dnes od této Rady bezpečnosti, aby začala okamžitě jednat pro odvrácení katastrofy, kterou způsobí nevyhnutné vojenské akce proti Venezuele, které už byly ohlášeny jedním ze stálých členů Rady – vládou USA,“ prohlásil Moncada ve svém projevu.

Podle slov venezuelského diplomata, možné zavedení námořní blokády jako silové opatření proti nějaké zemi je zakotveno v paragrafu 41 Charty OSN, může být ale použito jen na základě rozhodnutí RB OSN v případě ohrožení míru nebo při aktech agrese.

„Kdy schválila Rada tyto silové akce? Kdy Rada bezpečnosti stanovila, že Venezuela ohrožuje mír, nebo porušuje mír, nebo spáchala akty agrese? Je zřejmé, že není ani jedena příčina, která by odůvodnila tak vážné akce, a neexistuje k tomu ani jeden zákonný důvod. Všechny hrozby a akce USA proti Venezuele jsou nezákonné, zločinné, a mohou mít katastrofální následky pro civilní obyvatelstvo,“ poznamenal Moncada.

„Naléhavě žádáme Radu bezpečnosti, aby nutila k plnění Charty OSN, chránila mezinárodní právo, aby zachovala mír a zastavila Trumpovu válku,“ prohlásil venezuelský diplomat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8RJw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon testuje systém masového sledování na stratostatech   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 12:41:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany USA v šesti státech zkouší systém masového sledování pomocí experimentálních stratostatů. O tom informují noviny Guardian s odkazem na dokumenty, které byly podány do americké Federální komunikační komise.

Jak bylo uvedeno v jednom z dokumentů, společnost Sierra Nevada Corporation podala přihlášku na „provedení zkoušky sítě nad Jižní Dakotou pro organizaci stabilního dohledu, aby mohli zabránit nelegálnímu obratu drog a hrozbě pro vnitřní bezpečnost“. Federální komunikační komise USA schválila provedení zkoušek od poloviny července do září tohoto roku.

Podle The Guardian se zkoušek zúčastní do 25 bezpilotních létacích aparátů, které jsou rozmístěny ve stratosféře na výšce více než 19 kilometrů. Nacházejí se nad Jižní Dakotou, některými části Minnesoty, Iowy, Wisconsinu a Missouri. Létající aparáty jsou zařízené vysokotechnologickými radiolokačními systémy, pomocí kterých se dá zároveň zmonitorovat pohyb jednotlivých dopravných prostředků v jakýkoli čas a v jakémkoli počasí.

Zkoušky probíhají na základě objednávky Jižního velení armády USA, které odpovídá za likvidaci výjimečných situací, sběr dat a spolupráci v oblasti Karibského regionu, Centrální a Jižní Ameriky.

Armáda v Evropě

Dříve Sputnik informoval, že Pentagon plánuje umístit armádu v Evropě. Ministerstvo armády USA aktivně hledá dodavatele pro přesun a nasazení velkého množství sil na území evropských zemí. Podle dokumentu jeden ze tří úřadů Pentagonu hodlá uzavřít smlouvu na komerční převezení lidí a těžkých vojenských nákladů v zájmu operativního spojení Pozemního vojska USA v Evropě.

Cílem uzavření dohody je zajištění rychlého přemístění a lokalizace armády a také logistické podpory základních vojenských výcviků. Týká se to téměř celého evropského území: od Velké Británie po Pobaltí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8RDb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Evropa se shodují na dalším dodržování komplexní dohody o íránském jaderném problému   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 12:33:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen čínské Státní rady, čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) se 1. srpna setkal v thajském hlavním městě Bangkoku s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federicou Mogheriniovou.

Wang Yi řekl, že Čína vítá hladký nástup do funkce nových vůdců orgánů EU a těší se na větší úspěchy EU při evropské integraci a reakci na výzvy. Čínská politika týkající se EU bude stabilně pokračovat. Čína bude i nadále podporovat evropský integrační proces, jednotu EU a úlohu Evropy v mezinárodních záležitostech. Čína je ochotna společně s evropskou stranou aktivně realizovat výsledky dosažené na summitu vůdců Číny a EU, uchopit obecný směr vztahů mezi Čínou a EU, nadále posilovat komunikaci a spolupráci, chránit mnohostrannost a volný obchod a společně podporovat větší rozvoj vztahů mezi Čínou a EU v nové éře.

Federica Mogheriniová uvedla, že partnerství mezi EU a Čínou dosáhlo v letošním roce pozitivního pokroku a vedoucí představitelé obou stran provedli velmi úspěšná setkání. Noví vůdci EU budou i nadále přikládat důležitost vztahům s Čínou, prohlubovat spolupráci s Čínou, rozšiřovat propojení mezi Čínou a EU a podporovat zdravý a stabilní rozvoj strategického partnerství mezi EU a Čínou.

Obě strany si také vyměnily názory na otázky, jako je íránská jaderná otázka a situace v Afghánistánu. Čína a Evropa se shodují na dalším dodržování komplexní dohody o íránském jaderném problému, na ochraně multilateralizmu s centrem v OSN a na boji proti extrémnímu tlaku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohled do škatulky   
Pridal tk Sobota 03 srpen 2019 - 12:30:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední příspěvek – Letní odcházení (2) jsem ukončil informací o možné archivaci důležité části života – sexuální praxe pro potřeby v budoucnosti s pomocí programu, zvaného Time Capsule, společnosti VR Bangers. Čučkaře, zvědavé a závistivé, snažící se zjistit (můj) příjem za reklamu produktu, který považuji za novodobé neštěstí, ujišťuji, že: ani haléř, cent, nebo milión (y), jak se dnes sluší, neberu, a že hnutí LGBT, které obsazuje větší a větší část veřejného prostoru, včetně různých politických, apolitických a profesionálních diskuzí, které bude v Praze 9. 8 slavit, považuji z hlediska psycholingvistiky a neurovědy za blended coffee, tj. v přeneseném smyslu, myšlenkově nic originálního, o to víc nebezpečného. Proč?

Význam a zkratka LGBT mají svou historii. V 60. a 70. letech minulého století začalo homosexuální hnutí boj o svá politická práva. Boj ukončilo v 80. letech vítězstvím a vznikem termínu GL (gay/lesba). Protože s jídlem roste apetit, hnutí GL si brzo uvědomilo diskriminaci sexuální menšiny bisexuálů. Proto již na konci 80. let se začal používat termín GLB (gay/lesba/bisexuál) a hned na přelomu 90. let GLBT (gay/lesba/bisexuál /transgender).

Není potřeba navštívit jih Mexika, ve kterém se nachází domov cca půlmilionového etnika Zapotéků z Tehuantepecké šíje, kde mužům vládnou ženy zvané Tehuány. Sebevědomím oplývají i ženy cca šestimilionového etnika Minangkabau. Ty vládnou mužům na středozápadě tropického ostrova Sumatra v Indonésii. A do třetice, na jihozápadě Číny, vysoko v Himálajích, na pobřeží kouzelného jezera Lugu, kde žije cca padesátitisícové etnikum Mosuo, se lze setkat s tím, o čem mnozí členové, známí a neznámí podporovatelé LGBT a jiní sní: navštěvující manželství. Ženy si milence volí bez ohledu na rodinu, majetek či společenské postavení a uznávají jediné kritérium: vášnivou lásku. Někdy na jednu noc, jindy na celý život. Když se Mosujek zeptáte, zda by se chtěly vdávat, uvidíte nechápavý pohled s odpovědí: Když muž a žena žijí spolu, jen se zbytečně dohadují. Jsou pak oba nešťastní a láska je pryč.

Je to emancipace a slabost mužského pohlaví, které pronikly i do homosexuálního hnutí, a prosadily změnu místa písmen L a G. Tím ale moderní historie LGBT nekončí. V čekárně je I – pro intersexuály, Q – hnutí Queer, odmítající tradiční sexuální identity, U – unsure, lidi nejistí, jak definovat svoji sexuální identitu, C – curious, lidi, kteří možná mají jasno o své sexuální orientaci, ale staví se otevřeně k netradiční sexualitě, SA – straight allies, heterosexuální spojenci, kteří sympatizují s hnutím, F – fetišisté, P – polyamoristé (mnoholáskaři) a H – lidé nakažení HIV. Aby vše bylo politicky a genderově korektní čeká i O – others. To pro případ, že by se na někoho zapomnělo, něco nového se objevilo a nebylo možné se dohodnout na rovnoměrném zastoupení u moci. Nic se dnes nedá vyloučit.

Stačí si přečíst těsně před odchodem Theresy May a bez rozpravy přijatý zákon o pravidlech a povinnostech učitelů snižovat stres a spoluurčovat pohlaví žáků, nebudou-li si sami vědět rady. Pro doplnění uvedeného se nabízí počet barev duhové vlajky: z původních osmi barev z roku 1978 (autor Gilbert Baker, San Francisko), zmizely růžová, která nebyla komerčně

dostupná, a indigová, kterou odstranila komise Hrdého pochodu gayů v roce 1979. To proto, aby mohli zbylé barvy rovnoměrně rozložit na trase. Ano, takový je život, takové starosti má LGBT. Já mám ke štěstí svého zdraví a myšlení trochu jiné a také návrh. Jaký?

Například v rámci osvěty a kompenzace většinou nejasných sdělení EP, EK a EU občanům Evropy a světa navrhnout změnu vlajky EU. Prvně ji přijala 1955 Rada Evropy (RE), po té 1985 Evropské hospodářské společenství (EHS). Doba změnila formu, kvalitu i obsah obou institucí, transformovala je do nových. Protože je cílem reforem udržet krok s dobou a módou, reforma EU vlajky je odůvodnitelná, tendru vyhovující a hodná finanční podpory EU. Jako prověřeně ne lakomý, ale vynuceně spořivý senior navrhuji bezplatně nahradit modrou barvu šesti barvami duhové vlajky LGBT a do každé z12 zlatých hvězdiček vložit jedno písmeno: L, G, B, T, I, Q, U, C, F, P, H. SA navrhuji umístit na pozici 6 hodiny, O - pro opomenuté, nebo nové gendery navrhuji umístit do středu nové vlajky. Zcela určitě taková vlajka nebude požadovat delší dobu změny a bude dokumentovat věčnost, vděčnost a spořivost EU. Mám pocit, že si to většina občanů EU přeje. Kdo nemůže žít bez reforem, mohl by požadovat doplňující soutěž s cílem zjistit, například, zda by velikost zlatých hvězdiček neměla záviset od procentuální příslušnosti patřičné genderové skupiny v celkovém počtu obyvatel, nebo vedení EK, nebo jednotlivých členských států EU.

Jaké to mám starosti, ne? Traduje se, že stáří a starost, to není radost. Protože téměř vše je jinak, než píší veřejná masová média a hlásá lidu rozhlas a televize, vzpomínka na minulost a bankety, které mě nemohou udělat sytým, mi přesto nabízejí radost. Ta obsahuje příklady žen a mužů, kteří mají co říci i dnes nejenom na téma LBGT, ale i k problémům doby, UI a bezpečností, kdy prokazatelně nevíme, co bude za minutu, načež zítra nebo za pět let.

Sapfó, řecky v attickém dialektu Σαπφώ, (narozena mezi 630 př. n. l. a 612 př. n. l. a po smrti po 600 př. n. l.) byla starořecká básnířka a představitelka tzv. sólové lyriky z Mytilény na ostrově Lesbos, kulturním centru 7. století př. n. l. Lesbos dodnes přežívá v označení ženské homosexuality - lesbické lásky či lesbismu. To i přesto, že Sapfó nebyla prokazatelně vyhraněná lesba. Indikuje to její manželství a jedna z Alkaiových básní je věnována právě jí.

Colette, plným jménem Sidonie-Gabrielle Colette (1873 – 1954) byla francouzská varietní umělkyně (mimo jiné v Moulin Rouge), novinářka a spisovatelka nominovaná v roce 1948 na Nobelovu cenu za literaturu. V 16 letech se v Paříži seznámila s třicetiletým literátem Henrym Gauthierem-Villarsem, za kterého se roku 1893 provdala. V sérii převážně sentimentálních románů, v nichž používala osobní formu Já, využila vlastní vzpomínky na dětství a mládí. Téměř celý život udržovala poměr se ženami, proslula skandály a třemi oficiálními manželstvími. To vše ji nebránilo vydat po cestě do Itálie v roce 1910 autobiografický román Vagabundka, obdržet za něj Goncourtovu literární cenu a poprvé v jejím životě, až v roce 1923 podepsat svou knihu vlastním jménem Colette. Během třetího manželství s mladým a bohatým obchodníkem s perlami, Maurice Goudeketem, ji uklidnila a uzemnila artróza. Výsledkem se stal autobiografický text De ma fenêtre (Z mého okna, vyšel 1943), ukrývání židovského uprchlíka, jmenování členkou Goncourtovy a Francouzské akademie (1945), udělení Řádu čestné legie a jako první ženě byl jí vypraven státní pohřeb.

Anaïs Nin, celým jménem Angela Anaïs Juana Antolini Rosa Edelmira Nin y Culmell (1903 - 1977) byla americká spisovatelka, zřejmě dánsko - kubánského původu. Jako jedna z prvních žen, které psaly erotickou literaturu, studovala freudovskou psychologii, byla přítelkyní a milenkou mnoha spisovatelů (například Artaud, Wilson, Vidal, Agee). Vášnivý vztah k Henry Millerovi a jeho manželce June silně ovlivnil její tvorbu i život. Celá desetiletí publikovala intimní deníky, poskytující pohled do hloubek osobního života a vztahů ženy. Necenzurovaná verze deníků byla zveřejněna až po její smrti a smrti jejího manžela. Dvakrát vdaná, obdržela v 1973 čestný doktorát na Philadelphia College of Art. V roce 1974 se stala členkou National Institute of Arts and Letters, a zemřela na rakovinu v roce 1977.

Lord Byron, celým jménem George Gordon Noel Byron (1788 –1824) byl anglický básník, filhelén a přední představitel romantismu v literatuře. Mezi jeho nejznámější díla patří Childe Haroldova pouť a satirický, veršovaný a nedokončený román Don Juan. Jako jeden z největších evropských básníků proslul nejen svým dílem, ale i svým způsobem života. Extravagantní výstřelky, mnoho milostných skandálů, dluhy, rozvod a obvinění z incestu a sodomie, dovolily jeho bývalé milence, lady Caroline Lambová o Byronovi prohlásit: Je šílený, zlovolný a je nebezpečné ho znát. To vše mu nebránilo účastnit se například bojů proti Turkům během řecké války o nezávislost, být považován za řeckého národního hrdinu a zanechat světu dceru. Ada Lovelace, matematička, spolupracovala s Charlesem Babbagem na analytickém stroji, předchůdcem dnešních počítačů.

Guy de Maupassant (1850 –1893) byl francouzský spisovatel a představitel literárního realismu a naturalismu s velikým stylistickým uměním. Jeho skutečná literární dráha je vymezena desetiletím:1880 a 1890. Ve věku 18 let (v říjnu1868) se mu podařilo zachránit tonoucího Algernona Charlese Swinburne, proslulého anglického básníka. Ten ho za jeho kuráž pozval na večeři a ovlivnil jeho život na mnoho let. Osm let později, v říjnu 1876 Maupassant obdržel pozvánku stát se svobodným zednářem. Odmítl ji: Nechci být nikdy napojen na žádnou politickou stranu, ať je jakákoli, žádné náboženství, žádnou sektu, žádnou školu; nikdy nevstoupit do asociace, která se řídí doktrínami, nesklonit se před žádným dogmatem, (...) a to jen proto, abych si zachoval právo říct o nich něco špatného. V lednu 1877 se Maupassant setkal s ruským spisovatelem Turgeněvem. Po té, co mu byl diagnostikován syfilis, zůstala mu jediná potěcha: kanoistika, lov a mladé slečny. Jedné ze svých milenek napsal po opuštění Paříže 6. července 1881 jako redaktor časopisu Le Gaulois: Odjel jsem na Saharu!!! (...) Nemějte mi za zlé, drahá přítelkyně, že jsem učinil tak rychlé rozhodnutí. Víte, že jsem tulák a nemám řád. Řekněte mi, kam mám adresovat své dopisy a ty své posílejte do Alžíru poste restante. Líbám Vás všude...V roce 1883 dokončil svůj první román zakázaný cenzurou a oceněný Tolstojem jako největší počin francouzské literatury hned po Bídnících: Příběh jednoho života (Une vie). Syfilis sem, syfilis tam, 1884 navázal Maupassant vztah s kněžnou Emmanuelou Potockou, krásnou a spirituální bohatou ženou s italsko-polskými kořeny a dokončil psaní Miláčka. Kniha vyšla 1885, její úspěch mu dovolil říkat se smíchem: Miláček, to jsem já! Jeho láska k prostoru, cestám a samotě mu nezabraňovala navazovat nová přátelství, např. s A. Dumasem ml. nebo historikem a filozofem H. Tainem a vydat 1887 román (z lékařského prostředí) Mont-Oriol. V něm se

věnuje psychologii a dotýká se antisemitismu v salonech. Podepsal petici proti Eiffelově věži v Paříži. Jako nemocný syfilidou v její neuroluetické formě trpěl migrenózními bolestmi hlavy, poruchou zraku a 2. ledna 1892 se pokusil o sebevraždu. V ní mu zabránil jeho sluha. Po převozu do ústavu Dr. Esprita Blanche, zemřel 6. 7. 1893. Je pochován v Montparnasse.

Pohled do škatulky ukončuji odkazem na příběh popsaný v knize nazvané Tajná škatulka Puškina (Тайный ларец Пушкина, ISBN 978-591464-167-9) ruského autora Valerije Lobova a krátkým popisem některých charakteristik Alexandra Sergejeviče Puškina (1799 – 1837), majících vztah nejenom k tématu příspěvku, ale i aktuálnímu dění ve světě.

Není tajemstvím Puškinova tvrdohlavost, bouřlivost a velké množství milenek z doby studii na carském lyceu a po jeho ukončení. Soudě z osobních poznámek v dopisech přátelům Puškin ztratil svoji nevinnost již ve 12 letech. V 15 letech napsal báseň – Můj portrét, 1831 se oženil, a v roce 1833 byl jmenován carem podkomořím. Stal se součástí carského dvora. Jeho žena byla nadšená, krásná, proto se jí dvořilo mnoho mužů, mezi nimi i car. Ten nemiloval Puškinovi extravagance, ale trpěl jeho přítomnost na carském dvoře díky jeho ženě. Ta se mu stala osudnou po té, co on sám měl trvalé problémy s cenzurou a tajnou policií а jeho přátelé zneužívali úspěchu jeho krásné ženy. Jeden z nich se do ní naoko zamiloval, donutil Puškina k souboji, byl zraněn a brzy poté zemřel. To je jedna z tézí, z nichž mnohé neodpovídají politicko - historické korektnosti doby. O nich dnes nebudu psát.

Zemřelo jenom tělo Puškina. Ne však jeho duše, mysle, a mnou v originálu neshlédnuté tzv. poli-statické tabulky (полистатическиe таблицы). O nich mimo jiné pojednává Tajná škatulka Puškina. Porozumění obsahu knihy vydané 2016 dovoluje báseň na Donu z roku 1829: Нет, весь я не умру – душа в заветной лире. Мой прах переживет и тленя убежиы – И словен буду я... И светел ты сошел с таинственных вершин. И вынес нам свои скрижали...тень мою любя, храните рукопись, о други для себя! Когда гроза пройдет, толпою суеверной, сбирайтесь иногда читаь мой свиток верный.

Ne, neumřu, to vím! Duch volný, věčně živý v mé lyře věštecké s mým prachem nezpráchniví i zajde sláva má jen pak, až na zemi i poslední pěvec oněmí. Zajímavé a podporující smysl příspěvku nabízí korespondent Sputniku, Vladimír Franta: Památník sobě jsem zhotovil nehmotný. Plevel jej nezmůže, neshoří v troud. Pokorný není a hlavu zdvihá, vysoko nad Alexandrův sloup. Neskonám, ne úplně. V posvátné lyře duše mi nezetlí, přežije můj prach. Slávu v neztenčené míře si zachovám. Dokud světu přeje poslední básník brach.

V květnu 1829 Puškin porušil příkaz cara Nikolaje 1, nejet nikam bez jeho souhlasu. Na nedovolenou cestu, ke které se rozhodl, sledujíc obsahu Evangelia 24:20, si vzal maskovaný Puškin s sebou svoji (zamykající) škatuli z doby cara Alexeje Michajloviče (1629-1976). Po příjezdu do administrativního centra Donského knížectví, Novočerkassk, kde žil jeho známý Nikolaj Rajevský a generál Dmitrij Kutějnikov, Puškin, v souladu se svým přesvědčením (Там русский дух...там Русью пахнет) předal škatuli a klíče. Nepřímo o tom sdělil v jedné básni téhož roku. Na zpáteční cestě, která z důvodů utajení vedla přes Kavkaz a Turecko, na podzim 1829 Puškin obdržel od generála Kutějnikova peněžní dar od Kazaků ve výši pěti tisíc rublů ve zlatě. Z důvodů utajení pravdy o daru, Puškin vymyslel historku o výhře peněz

u spolucestovatele Durova. Napsal báseň na Donu. Rodina generála Kutějnikova se stala prvním správcem Tajné škatulky Puškina. O ní se vede až do dnes spor v civilních a bezpečnostních orgánech Ruské federace a západně orientovaném Domu Puškina, nehledě na jeho závěť. V ní (prý) vyjádřil přání předat obsah a škatuli státu, nejdříve však v roce 1979. Nemohu z pochopitelných důvodů popisovat mnoholeté spory, neviděl jsem originály dokumentů. Proto je třeba brát interpretaci obsahu knihy a materiálů privátního muzea, vzniklého v roce 1979 v Tarangogu s rezervou a jako výzvu k zamyšlení. O co se jedná?

Krátce shrnuto: Zákony věčného pohybu (ve) vesmíru a jeho vývoje (rytmus 314 let, matricově obrazový přístup), pořádek a chaos, báseň Grand (К вельможе - příslušník španělského grandátu, nejvyššího šlechtického titulu ve Španělském království), Nevěřícnost, Deník, apod. vedou k poznání, z něhož vyplývají povinnosti pro člověka: neakceptovat uměle tvořené vědecké výrazy a pojmenování, překládat smysl a ne slova do ruštiny (3. Kapitola, 27 stroka Evgenije Oněgina), správně pochopit dílo Ruslan a Ludmila, Lukomorye, oblast východního břehu Obské huby v Sibiři, nespravedlivý osud, včetně matrice 64 týdenního kruhu, tj. 78,5 let, dopisy Puškinovi (např. Čaadajeva z 18.9.1831 korespondence Rybkina) apod. Puškinův podpis rukopisu básně (Редеет облаков летучая гряда) z listopadu 1820 zobrazující letoucího ptáka, mluví za sebe: Pochopení zákonoměrností a rozdílu mezi vědou poznávající (založenou na zákonech přírody) a popisující (založenou na osobním porozumění světa), nutí člověka zamyslet se nad smyslem života, dědictvím a soužitím.

Životy v příspěvku uvedených osobností zanechaly velké dědictví: literaturu s jazykem, který současná generace ignoruje. Přesto, že jazyk představuje instrument, který se musíme nehledě na IT a UI učit ovládat, protože nabízí nepředstavitelné bohatství: staré, zdravé prameny, ze kterých tryskají nadčasové myšlenky a otázky, umožňující nám hledat řešení aktuálních problémů, výzev a situací ve světě. Nespravedlnost osudu, čistá láska, upřímnost, nutnost výchovy v rodině, vzdělání s pomocí věd ctících přírodní zákony, vyžadují ochotu, znalosti a schopnost pochopit jednotu Vesmíru, Planety Země, života národů a člověka. Ten by si měl uvědomit, že mozek zcela neprávem označujeme svým, protože rozhoduje cca 30 vteřin dříve, než člověk vysloví, nebo realizuje své rozhodnutí. Nabízí se otázky: Kdo ve skutečnosti přijímá rozhodnutí? Proč nemáme moc nad mozkem a proč nás klame? Nabízí také doporučení: Protože mozek archivuje vše, s čím se kdy setkal, neměli bychom dovolit malým dětem číst módní hlouposti, setkávat se s nevzdělanci, poslouchat tupou hudbu, dívat se na tupé filmy a sledovat pochody minorit a znuděných nevědoucích o svých opravdových potřebách a jak je uspokojit. Společně s odmítnutím nekvalitních potravin, včetně fast-food může být udělán krok k poznání, že v momentě, kdy budou zavedeny kvantové technologie, všechny známé bezpečnostní systémy a pojistky dokážou, že jsou mýty. Když si UI uvědomí nějakou svoji individualitu, bude mít své motivy, cíle a plány, ve kterých s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude pro nás místo. Proto každý pohled do škatulky může být nejenom příběhem lži s náznakem, ale i lekcí, jak stát se dobrým člověkem. Nic více, nic méně. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
31.7.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2479 sec,0.0744 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,867kB