Neděle 28 červenec 2019
Lidská ZOO   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2019 - 06:15:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento článek jsem napsala proto, aby byli jasno, kdo měl prsty v ničení Afričanů a Afriky. Proč se nemá Česko a Slovensko za co omlouvat, proč nemá čeho litovat a proč nemá přijímat ekonomické migranty. Je pravda, že hlavně Francouzi a Němci s nimi zacházeli velmi odpuzujícím způsobem.

Ziskuchtivost po senzacích, hlad po výdělcích a chuť krást je vlastnost západních zlodějských států. Kdyby nechali AFRIKU ŽÍT PO SVÉM a nerozkrádali jejich zemi, možná bychom teď nestáli před problémem, který nás pravděpodobně zničí.

Lidské zoo, kde byli černoši a indiáni chováni jako zvěř

Od doby, kdy se Evropané chodili dívat na černochy, ale i indiány nebo eskymáky zavřené v klecích, neuplynulo ještě ani sto let. Už od 16. století, kdy začalo objevování a mapování afrického kontinentu, byli společně s dosud neznámými druhy zvířat do Evropy přiváženi i první domorodí obyvatelé. V 19. století se první černoši začali objevovat v zoologických zahradách mezi exotickými druhy zvířat. Svoji africkou expozici měly nejen velká města koloniálních mocností, ale i například Moskva a Varšava, ale ty nebyli kolonialisty.

Do těchto bezva vesniček dávali kolonialisté celé rodiny domorodců, lidé se na ně chodili koukat, posmívat a také týrat. Všichni museli dělat to, co by dělali ve své domově v Africe. Pracovali s pomocí primitivních nástrojů, pletli rohože, vařili na ohni.

Myslí si, že omluva pro ně je ta, že běloši na do počátku 20. století nerozuměli rozdílu mezi černým mužem a lidoopem. Když se do berlínské zoo přišel podívat sám Bismarck, tak u klece, ve které byl černoch a gorila, požádal, aby mu ukázali, kde je vlastně člověk. Smetánka se chodila dívat a bavit a vůbec je nenapadlo o nich uvažovat jako o lidech. Proč taky. Naučili se je využívat jako otroky. Sebrali jim země a všechno, co země plodila.

Lidé byli chovány jako zvěř ve výbězích a majitelům tyto ponižující podniky vynášely v velké peníze. Paříž, Hamburk, Londýn, New York, Moskva nebo Barcelona. Tato zvědavost po cizích rasách existovala už za kolonialismu a Kryštofa Kolumba, který z Nového Světa přivezl v roce 1493 domorodé Indiány na španělský dvůr. Takové ZOO se rozmohly zejména v Německu, kde měl ukazovat na nerovnost lidských ras. Afričané vystavování společně s opicemi, aby byl ukázán jejich společný původ.

Francie – Geoffroy Saint-Hilaire se v roce 1877 rozhodl, že uspořádá výstavy, na nichž předváděl návštěvníkům Inuity a Núbijce. Návštěvnost rostla a tak uspořádal další výstavy, asi 30x. Pařížské veletrhy v roce 1878 i 1889 představily černošskou vesnici. Návštěvnost čítala 28 milionů lidí, kteří zírali 400 domorodých lidí. Byli donuceni vystupovat nazí nebo polonazí. Lidská výstava z roku 1931 dokázala za pouhých šest měsíců přilákat 34 milionů lidí.

Opravdu nevím, proč bychom si měli brát za vzor takové státy.

Milena Doušková

Zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/lidska-zoo
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMatteo Salvini dal EU jasně najevo, že Itálie již nebude přijímat rozkazy od nikoho v záležitostech přistěhovalectví   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2019 - 06:12:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italský ministr vnitra připomněl francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, že Itálie „zvedla hlavu“ a „již nebude neposlouchat něčí rozkazy“.

«Itálie zvedla hlavu, neposlouchá rozkazy a nebude již „prodejnou děvkou “ EU. Pokud chce Macron mluvit o přistěhovalcích, ať přijede do Říma. Stačí, že Francie a Německo nemohou najít řešení migrační krize a ignorují požadavky nejvíce imigrací postižených zemí, jako jsou my a Malta, “řekl Matteo Salvini prostřednictvím Twitteru.

Tato prohlášení italského ministra vnitra přicházejí poté, co Macron oznámil dohodu mezi 14 zeměmi Evropské unie o umístění nelegálních přistěhovalců.

Na tiskové konferenci francouzský vůdce oznámil opatření přijatá k usnadnění přijímání nelegálních přistěhovalců: „Musíme posílit účinnost naší solidarity,“ řekl Macron. „Evropa nemůže být na rozhádaná, pokud jde o solidaritu.“

„Existují státy, které nám říkají, že nechtějí naši Evropu, pokud jde o sdílení břemene. Ale myslí si, že je to dobrá věc, pokud jde o strukturální fondy, “řekl.

Filippo Grandi, vysoký komisař OSN pro uprchlíky, také bránil přijímání nelegálních přistěhovalců: „Samozřejmě vybízíme Evropu, aby pokročila v zavedení tohoto mechanismu sdílené solidarity pro migranty a uprchlíky. O tomto mechanismu mluvíme už dlouhou dobu. Nyní se potvrzuje a to je velmi důležité ».

Překlad CFP!

Zdroj: https://casoaislado.com/salvini-no-permite-que-europa-decida-cuantos-inmigrantes-ilegales-debe-acoger-italia-no-obedecemos-ordenes-de-macron/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZkušený programátor Googlu: Je to silně politicky angažovaná organizace, ovlivňuje volby   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2019 - 06:05:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zkušený programátor pracující pro gigantickou americkou společnost Google prohlásil, že Google není politicky neutrální organizace. Ředitelé společnosti lžou, když říkají, že vyhledávač Googlu a Google News nejsou zmanipulované.

Institut 2080, u jehož zrodu stál vlivný český politolog Petr Robejšek, na své stránce na Facebooku poukázal na rozhovor se zkušeným programátorem společnosti Google Gregem Coppolou, který pracuje ve firmě na umělé inteligenci a googlovském asistentovi.

„Mám velké obavy z toho, když vidím, jak se velké technologické společnosti a velká média prakticky spojují v jedno s politickou stranou – s Demokratickou stranou (USA),“ prohlásil v rozhovoru pro portál Project Veritas.

„Programuji od svých deseti let, mám doktorát, mám pět let zkušeností v Googlu. (…) Sleduji googlovský vyhledávač, sleduji googlovské zprávy (Google News) a vidím, co dělají. A vidím, jak ředitelé Googlu chodí do Kongresu a říkají, že to není zmanipulované a není to zpolitizované. Jsem si naprosto jistý, že to není pravda,“ řekl Coppola v rozhovoru.

Moderátor poukázal na to, že ředitel Googlu Sundar Pichai v Kongresu pod přísahou vypověděl, že firmu vede „bez politické zaujatosti“.

„Google News je zpravodajský agregátor jen několika málo zpravodajských serverů. A všechny tyto stránky jsou proti prezidentu (USA Donaldu – red.) Trumpovi. To bych skutečně považoval za vměšování do amerických voleb,“ prohlásil Greg Coppola s tím, že každý, kdo je příznivcem Trumpa, podporuje kohokoli jiného než Demokratickou stranu USA nebo říká něco jiného, než co říkají CNN a New York Times, tak „vidí, jak moc je to špatné“.

Programátor odmítl odpovědět na otázku, zdali ředitel Googlu lhal pod přísahou v Kongresu USA.

„Lež je silné slovo. Já si rozhodně nemyslím, že to, co řekl, je pravda. Já si myslím, že to, co dělají, je to, že nějakým způsobem extrémně favorizují některé stránky, jako například CNN,“ prohlásil.

V rozhovoru také upozornil na skutečnost, že většina lidí si zatím neměla šanci uvědomit, že technologický pokrok a technologické společnosti mohou sledovat svoji vlastní politickou agendu.

„Neměli jsme čas si všimnout, že technologie (technologické společnosti) by mohly mít politickou agendu,“ dodal a varoval před skutečností, že spojení konkrétní politické strany s velkou technologickou společností „může být nebezpečné“.

„Dnes přišel čas se rozhodnout, zdali mi ovládáme technologie, nebo technologie ovládají nás. (…) Já nemám žádné pochybnosti o tom, že je technologické společnosti jsou velmi politicky zaujaté,“ řekl Coppola.

Podle jeho názoru je potřeba toto chápání technologií a technologických společností začít zahrnovat do strategií, včetně těch politických, které v osobním životě i společenském životě používáme.

„Budeme mít i nadále volby, jež něco znamenají, budeme i nadále samostatně myslet, nebo necháme ty největší technologické společnosti rozhodovat o tom, kdo zvítězí v každých nadcházejících volbách?“ tázal se Greg Coppola, který v na moment rozhovoru pracoval jako starší programátor společnosti Google.

Institut 2080 ve svém postu na Facebooku poukázal na fakt, že programátor již dostal výpověď.

„Za nezájmu českých médií pokračuje v USA skandál kolem firmy Google, kterou její vlastní zaměstnanci usvědčují z politické manipulace veřejného mínění na základě skrytého ovlivňování výsledků vyhledávání. Pro investigativní Project Veritas mluví Dr. Greg Coppola, který pro Google pracoval na pozici senior engineer. Již obdržel výpověď,“ píše Institut 2080 na svém Facebooku.

Donald Trump a média hlavního proudu

Úřadující prezident Donald Trump již během své předvolební kampaně ostře kritizoval některá americká média, jež v USA považují za tradiční, například CNN či New York Times. Ve svých projevech i ve svých postech na Twitteru je častuje slovy jako „fake news media (prolhaná média)“ nebo o nich hovoří jako o „failing media (selhávajících médiích)“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8NHj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko nepodporuje strategii maximálního nátlaku na Írán, ale plán doprovodu obchodních lodí v Perském zálivu vítá   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2019 - 06:02:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvítal návrh Velké Británie uspořádat operace s doprovodem obchodních lodí v Perském zálivu a Hormuzském průlivu, ale uvedl, že politika maximálního nátlaku na Írán, kterou prosazuje USA, není pro Berlín vhodná.

„Naše místní zapojení musí mít evropskou tvář. Neúčastníme se americké strategie maximálního nátlaku,“ řekl Maas německé mediální skupině Funke.

Zároveň poznamenal, že Německo bude moct rozhodnout na účasti v námořních misích po doprovodu obchodních lodí v Perském zálivu a Hormůzském průlivu spolu s Velkou Británií, v případě „jasnosti návrhu takové mise“.

Uvedl, že německé úřady jsou v kontaktu s novou britskou vládou, zejména za účelem zjistit její postoje.

„Plány jsou stále v počáteční fázi,“ dodal s tím, že zaprvé je třeba projednat politické a právní otázky tykající se mise.

Podle Maase zajištění bezpečnosti v oblasti průlivu je v zájmu evropských států, a Berlín spolu s Londýnem a Paříží projednává možnosti, jak spojit regionální mocnosti v otázce námořní bezpečnosti.

„Stále ještě musíme překonat diplomatické potíže, které vyžadují dialog a diskusi o společných pravidlech, abychom se vyhnuli nechtěným eskalacím,“ uvedl Maas.

Po růstu napětí ve vztazích mezi Velkou Británii a Íránem, kdy země navzájem zadržovaly ropné tankery (k poslednímu incidentu došlo 19. července – Íránské revoluční gardy zadržely britský tanker Stena Impero), Londýn navrhl plán zajištění bezpečnosti plavby obchodních lodí přes Hormůzský průliv. Mise by měla být pod vedením Evropské unie. Svou podporu plánu již vyjádřilo Dánsko, Francie a Itálie.

Dříve německá vláda odmítla výzvu Spojených států vyslat pozemní jednotky do Sýrie v rámci boje proti teroristické skupině Islámský stát (IS). Ve Washingtonu předpokládali, že by příslušníci Bundeswehru mohli částečně nahradit americké síly. Jak sdělil mluvčí německé vlády Steffen Seibert, Berlín se i nadále bude držet současných opatření v koalici proti IS*, to však nepředpokládá nasazení pozemních jednotek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8NHg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Američané odesílají sami sebe do popelnice historie   
Pridal tk Neděle 28 červenec 2019 - 05:54:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokraté jsou ještě šílenější, než jsem si myslel. Předseda právního výboru Sněmovny reprezentatntů Nadler a jinak jeden z nejfanatičtějších nepřátel prezidenta Trumpa, uspořádal společně se svými stejně smýšlejícími kolegy tiskovou konferenci, na které navzdory absenci jakýchkoli důkazů (jež by mu mohl dodat jedině dřívější ředitel FBI Mueller), prohlásil, že Trump je zločinec a že demokraté budou i nadále usilovat o to, aby byl podroben procesu impeachmentu, čili řízení, jímž má být prezidentské funkce zbaven.

Mezi nejpomatenějšími demokraty už Muellera za hrdinu neberou. Podle nich totiž Mueller, aby si prý před Trumpovými pomstychtivými pochopy uchránil život, před prezidentem couvl, důkazy o jeho vině (spolupráce s Rusy při údajném ruském ovlivnění prezidentských voleb – pozn. překl.), stáhl, a namísto očisty vlády od Trumpova zla tak upřednostnil svůj krk.

Řečeno jinak: Demokraté, opuštěni svým včerejším hrdinou, nemohou nechat podvod nazvaný Russiagate jen tak plavat.
Bude se pokračovat.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1993 sec,0.0588 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,870kB