Čtvrtek 25 červenec 2019
Pentagon prováděl biologické pokusy na občanech USA   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 03:29:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kongresmani USA požadují od armády okamžité vysvětlení

Kongres USA požádal Pentagon, aby mu poskytl zprávu o zkouškách biologických zbraní včetně pokusů s infikovanými klíšťaty na vojenských základnách Fort Detrick (stát Maryland) a na ostrově Plum (stát New York). Odpovídající rozhodnutí bylo přijato bez zbytečné publicity. Ministerstvo spravedlnosti bylo pověřeno, aby „zjistilo, zda ministerstvo obrany realizovalo experimenty s klíšťaty a dalšími druhy hmyzu s cílem použít je jako biologickou zbraň v létech 1950-1975“.

Jestliže se potvrdí, že takové pokusy proběhly, bude Kongres po Pentagonu požadovat, aby podal hlášení o jejich rozsahu a o možném náhodném úniku nakažených klíšťat mimo areál vojenských laboratoří. „Požadujeme odpověď a požadujeme ji hned“, - řekl republikánský senátor státu New Jersey, Christopher Smith.

Příčinou tohoto znepokojení je prudký nárůst výskytu boreliózy (tj. Lymská borelióza)(1). Každoročně se touto nebezpečnou chorobou nakazí 300-400 tisíc Američanů. Borelióza je přenášena hmyzem, sajícím krev a často končí invaliditou nebo smrtí pacienta.

Letos byla vydána kniha s názvem „Pokousaní: tajný příběh Lymské choroby a biologická zbraň“ (Bitten: The Secret Story of Lyme Disease and Biological Weapons). Její autorka, zaměstnankyně Stanfordské univerzity, Chris Newby se sama stala invalidní po onemocnění boreliózou.

V roce 2013 si prostudovala rozhovor, který poskytl švýcarský profesor William Burgdorfer, jenž dříve pracoval ve výzkumném centru Národního ústavu alergických a infekčních onemocnění ve Skalistých horách v USA. V roce 1982 objevil Burgdorfer bakterie, které způsobují Lymskou boreliózu. Tyto bakterie byly nazvány po svém objeviteli Borrelia burgdorferi. Před tímto objevem prováděl Burgdorfer na objednávku Pentagonu pokusy s hmyzem, který infikoval mikroby tyfu a vztekliny.

Newby píše ve své knize, že v šedesátých létech se ve vojenských laboratořích USA pěstovaly miliony hmyzu schopného přenášet nakažlivé choroby. Odkazuje se na bývalého zaměstnance CIA, který se zúčastnil tzv. projektu „Kuba“, zaměřeného na svržení vlády Fidela Castra. Tento zdroj vypověděl, že v roce 1962 rozptýlili Američané nad plantážemi cukrové třtiny na Kubě nakažená klíšťata s cílem vyvolat epidemii mezi zemědělci a zlikvidovat toto odvětví kubánské ekonomiky. Ve Virginii bylo vypuštěno sto tisíc nakažených kusů hmyzu za účelem kontroly jejich schopnosti přežití v přírodních podmínkách.

V sedmdesátých létech se ve státě Connecticut prudce zvýšil počet nakažených boreliózou. Časově se tato epidemie shoduje s dobou, kdy Burgdorfer objevil bakterii, způsobující onemocnění boreliózou. Této bakterii se říká také „švýcarský agent“ (the Swiss Agent). Její objev však Burgdorfer tajil a nezveřejnil jej na poli oficiální medicíny. Newby se domnívá, že tak činil proto, aby ji bylo možno použít k vojenským cílům.

Stopy „švýcarského agenta“ byly nalezeny v krvi pacientů nakažených boreliózou v Connecticutu.

Пентагон проводил биологические опыты над гражданами США vyšel 19. července 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7972-pentagon-provadel-biologicke-pokusy-na-obcanech-usa.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUbohé pokusy o likvidaci demokracie u nás   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 03:25:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nijak jinak nelze nazvat tuto stupidní až akci, organizovanou nějakými cizími aktivisty (Tom Rimpel, Ray Baseley a ani ten Fedor Bruoth vskutku nejsou rodilí Češi) z nějakých rozvracečských politických neziskovek, usilujících o destabilizaci poměrů u nás. Sehnali kolem dvou stovek nenávistných fanatiků a pár neúspěšných politiků coby řečníků, aby si tito vyventilovali svoje frustrace z proher a pádů.

Trošku málo, zlobou, závistí, záští a nenávistí ovládaných, byť i občanů této země, aby tento "dav" zvrátil, zneplatnil výsledky voleb, proti těm téměř třem milionům aktivních voličů, kteří v přímé volbě volili za našeho prezidenta Miloše Zemana.

Lidovec, bývalý europoslanec, který v posledních volbách do EU parlamentu neuspěl a evidentně tento neúspěch neunesl, s brunátní, viditelnou zlobou ve tváři, ale i s těžce skrývanou lidoveckou bezcharakterností, tím proslulým už křiváctvím, burcoval tu nevelkou sešlost, aby vyhodila řádně, demokraticky a svobodně, většinou zvoleného prezidenta z Hradu. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyhodit-z-okna-Pavel-Svoboda-pred-Hradem-burcoval-dav-proti-Zemanovi-Hayato-Okamura-vzyval-Masaryka-a-pak-590052

Demokracie sem - demokracie tam.

Vždyť demokracie je pouze to a tehdy, pokud voliči zvolí toho, koho oni chtějí.

Jinak je to "ohrožení, kolísání, otřásání" demokracie. Jak pokrytecké, zlé, křivé a nenávistné proklamace poražených ...
Řadový občan se nestačí divit, jak rádoby solidní, slušný a vzdělaný člověk, bývalý (?!)politik, dokáže veřejně mluvit o prezidentovi své země, jak dokáže být vulgární, sprostý a až nechutný. Člen strany KDU-ČSL, která se s bídou dostala do Parlamentu, strany, která se zaštiťuje křesťanskou morálkou, se ani ve svých veřejných projevech neštítí lží, zlých pomluv a dokonce nechutného podsouvání ( ... „Tato slova by z úst Zemana jeho dceři zněla: To je dobře, že máme ústavu, alespoň ušetříme za toaletní papír,“ popsal Svoboda, jak by podle něj scéna vypadala v Zemanově podání.").

A fanatický daveček hlasitě jásá, tleská, píská. Nepřemýšlí, že jim tento mizera lže, vymýšlí si, krmí je svými nepravdami, seje mezi ně nenávist, nabádá je k přímo defenestraci, násilí. Pěkně po křesťansku …

Co si asi vymyslí tihle darebáci, až celá ta maškaráda, šaškárna a smyšlená komedie s tzv. "porušováním Ústavy prezidentem" skočí (logicky, zákonitě) fiaskem a k Ústavnímu soudu se ani nedostane? Jak, proč a za co budou chtít zvrátit, popřít a zneplatnit výsledky svobodných, demokratických a řádných voleb?

Budou nenávistně volat po zrušení voleb, protože ti voliči jsou hloupá lůza, nevzdělanci, staří lidé z venkova, jak si myslí a ani se to nerozpakují veřejně vyřvávat "elity" národa jako je třeba šumař Hutka anebo věčně zfetovaný "novinář" Doležal (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Luzo-nesnasis-me-vysmal-s…), ale i jiní někteří "umělci"?

Je vás málo, vy čučkaři, demoliční četo demokracie, nemáte ta správná a účinná bourací kladiva a už vůbec ne povolení těch milionů voličů, kteří se vám jenom smějí u těch volebních uren. Protože to právo demokraticky, svobodně volit si vzít nenechají, i kdybyste se na těch náměstích, i tom Hradčanském, utleskali, ujásali a upískali nechutným lžím a šíření, podněcování nenávisti k vítězům voleb. Jste ubožáci.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis předsedovi vlády na téma prolomení Benešových dekretů   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 03:16:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otevřený dopis

V Praze, dne 23.7. 2019

Pan Ing. Andrej Babiš, předseda vlády ČR Úřad vlády ČR nábřeží Edvarda Beneše 4 118 01 Praha 1 - Malá Strana

Pane předsedo vlády,

jsme znepokojeni aktuální událostí – prolomením Dekretů prezidenta republiky. Došlo k restituci majetku vdově po vojákovi Wehrmachtu, Karlu Des Fours Walderode, a ta má nárok na vrácení majetků v ČR ve výší 3 miliard korun. Přitom Walderode působil ve struktuře Abwehrstelle Prag, což byla obdoba gestapa, vojenská rozvědka sídlící v Praze. Den 18. červen 2019 vstoupí do dějin jako zrada českého národa! Rozhodnutím soudců Okresního soudu v Hradci Králové byla zneuctěna památka českých obětí Druhé světové války, bylo ukřivděno i obětem Heydrichiády. Tímto skandálním rozhodnutím soudců může být v ČR zahájeno vracení majetků takzvaným sudetským Němcům!

Je to výsledek neblahého vývoje v posledních třiceti letech a zejména v posledních několika letech. V roce 2015 na 69. sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL) v Augsburku prohlásil H. Seehofer, tehdejší předseda bavorské vlády: 70 let od války také znamená 70 let od počátku vyhnání. Podle B. Posselta jsme se měli dopustit chladných válečných zločinů.
Posselt se dokonce svěřil, že v blízké době by se sudetský den mohl konat v České republice. SL si dávno přál, aby došlo k přímým jednáním mezi jeho reprezentací a vládou ČR. Opakovaně se o tom zmiňoval i H. Seehofer. Pak toto přání SL opakovala A. Merkelová, kancléřka SRN, která v květnu 2012 dlela na státní návštěvě Prahy, přímo P. Nečasoví.

A neblahý vývoj se urychlil. Již v počátkem r. 2013 jednal premiér Nečas v čele velké státní delegace v Mnichově. K přímým rozhovorům SL a představitelů naší vlády, zejména premiéra B. Sobotky a P. Bělobrádka, místopředsedy vlády ČR, došlo až v r. 2016 v Mnichově. Sám pan B. Posselt o tom všem na jednom ze sjezdů otevřeně mluvil. Je třeba zdůraznit, že SL nemá mezinárodně právní subjektivitu a není způsobilý k mezinárodně právním jednáním.

Je zřejmé, že vláda ČR uvedeným jednáním porušila právní normy. Kromě toho SL v posledních letech neustále plánuje konání příštích sjezdů v ČR. Přitom byli „sudetští“ Němci už na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení republikánsko-demokratické podstaty státu ČSR.

Naprosto nepřijatelnou skutečností je, že na akcích SL, včetně sjezdů, sedí naši diplomaté a mlčí. Naši diplomaté by se měli akcí SL zúčastňovat jen tehdy, když na místě nebo následně diplomatickou cestou budou protestovat proti všemu, co je přepisováním historie, porušováním, jaltské a postupimské dohody, Pařížské reparační úmluvy, co porušuje naše zájmy.

Prolamováním Dekretů prezidenta republiky se posouváme ke stanovisku legality a legitimity nacistického a protektorátního pořádku. Ve hře o dekrety však nejde pouze o majetek. Prof. dr. V. Pavlíček, DrSc., výslovně uvádí: „Dekrety prezidenta republiky... vyjadřují diskontinuitu s nacistickým a od něho odvozeným protektorátním právním řádem prosazeným ve válce na našem území. Vyjadřují právo národa na odpor proti agresorovi. Upravovaly ve válce způsob obrany proti Německu a jeho spojencům, po válce postavily základy obnovy demokratického státu ...“

Prolamováním Dekretů prezidenta republiky dochází k zásadnímu podkopávání naší státnosti!!! Pane předsedo vlády, žádáme Vás o rozhodné odsouzení tohoto jednání českého soudu, o vyvolání zákonodárné iniciativy, aby byly v budoucnosti znemožněny podobné vlastizrádné skutky. A to až po změny v ústavě – například ve smyslu zakotvení Dekretů prezidenta republiky mezi základní ústavní zákony, a až po změnu v postavení soudů v našem právním systému.

S pozdravem

Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

Ing. Václav Tomeš
předseda

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBašta: Západní politici mlčí o tom, co se děje na Ukrajině   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 03:05:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní politici včetně českého ministra zahraničních věcí jsou vždy připraveni hlasitě hájit Ukrajinu před „zákeřným“ Ruskem, ale zmlkají, když je Kyjev usvědčen z nepěkných činů, domnívá se Jaroslav Bašta, český bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině.

„Mnozí ze západních politiků včetně českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka okamžitě reagují na jakékoliv podle jejich názoru nespravedlivé kroky Ruska vůči Ukrajině a spěchají bránit nevinné beránky z Kyjeva. Když se zjistí, že ukrajinské úřady jsou usvědčeny z nějakých ne moc slušných pro nové demokraty opatření, jejich západní obhájci okamžitě zmlkají,“ říká Bašta.

Tak tomu bylo i tehdy, říká diplomat, když mezinárodní organizace Amnеsty International informovala v únoru letošního roku o lhostejném postoji ukrajinské vlády vůči vlastním občanům. Totéž se stalo, když na Ukrajině vstoupil v platnost zákon uznávající za veterány bojovníky ukrajinské povstalecké armády (UPA).

„Šéf české diplomacie Petříček se k tomuto zákonu odmítl vyjádřit a odkazoval na to, že se jedná o vnitřní záležitost Ukrajiny. Stále mlčí, když se rozrůstá skandál spojený s tajnými věznicemi, které, jak se ukazuje, vznikly nejen v Mariupolu, ale i v jiných ukrajinských městech – v Charkově, Kramatorsku, Krasnoarmejsku, a tento fakt již potvrdili jak bývalí vězni těchto věznic, tak i bývalý zaměstnanec Ministerstva vnitra Ukrajiny, Monitorovací mise OSN pro lidská práva na Ukrajině a Amnesty International,“ uvedl Bašta.

Podle Bašty se skandál s tajnými věznicemi na Ukrajině velmi podobá situaci, která byla v 70. a 80. letech 20. století v některých zemích Latinské Ameriky, kde policie, speciální služby a pravicoví radikálové aktivně spolupracovali v boji proti těm, kteří měli odlišný názor. Jejich činnost byla poté odsouzena nejvyššími představiteli demokratických států a organizací pro lidská práva.

Takové metody lze podle Bašty pozorovat na současné Ukrajině, jejíž úřady tolik hovoří o touze po demokracii. To, jak Kyjev a jeho zahraniční partneři zareagují na skandál s tajnými věznicemi, „ukáže pravou tvář současné ukrajinské vlády a jejích západních advokátů“, říká Bašta.

Předtím Sputnik uveřejnil článek o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“. Sputnik našel tajné dokumenty a důkazy o existenci tajného ukrajinského vězení na letišti v Mariupolu. Pod tajným patronátem Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) patřilo batalionu Azov (pozn. ukrajinská ultrapravicová skupina, zakázaná v Rusku).

Zdroj: https://sptnkne.ws/8mdJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNávrh ústavní žaloby na Zemana potřebné hlasy senátorů získal. Co ji ale čeká dál?   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 03:00:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Senát schválil návrh ústavní žaloby na českého prezidenta, k čemuž bylo zapotřebí 45 hlasů. Nakonec se ve prospěch návrhu vyslovilo 48 ze 75 přítomných senátorů, dalších dvacet senátorů se vyjádřilo proti a zbývajících sedm se hlasování zdrželo.

Informují o tom média s tím, že k Ústavnímu soudu návrh doputuje v případě, že by jej podpořila i ústavní většina poslanců.

Uvádí se, že vzhledem k rozložení sil v dolní komoře, kde má většinu vládní koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM nebo SPD, šance nejsou moc velké.

Podle autorů žaloby prezident České republiky některými svými skutky ústavu porušuje.

V dokumentu je Zeman obviňován z osmi případů jednání, počínaje nečinností v případě jmenování či odvolávání členů vlády až po jednání v rozporu s oficiální zahraniční politikou země.

​Jako důvod sepsání žaloby se uvádí údajné ovlivňování justice prezidentem a zaměstnanci Hradu.

Další případem jako dodatek k řadě výše uvedených bodů se stalo Zemanovo otálení s odvoláním Antonína Staňka (ČSSD) z funkce ministra kultury.

Ze své strany prezident na návrh žaloby zareagoval tím, že ho označil za ústavní negramotnost. Rovněž odmítl tvrzení, že jsou jeho kroky v rozporu s ústavou.

Zmíněný návrh podpořili zástupci Starostů, ODS a KDU-ČSL a také iniciátorů z klubu Senátor 21.

S dokumentem nesouhlasí zástupci vládního hnutí ANO a většina členů ČSSD.

Podle jednacího řádu se dotyčné hlasování horní komory konalo za zavřenými dveřmi.

​Dříve se uvádělo, že kromě projednávání ústavní žaloby na prezidenta směřuje proti Zemanovi i nová akce – čeští monarchisté ho chtějí vyhnat pomocí petice z Hradu. Novou úroveň tomu dal pražský primátor Hřib.

Jde o to, že monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska sbírá od února 2019 podpisy pod peticí na „uvolnění Pražského hradu“. Petice vyzývá české státní orgány, aby „společným úsilím nalezly důstojné sídlo pro prezidenta republiky jinde než na Pražském hradě“

„Umístěním sídla prezidenta a jeho kanceláře na Pražský hrad je již více než 100 let narušován aktuální republikánský charakter státu - Pražský hrad byl budován jako sídlo panovníka z Boží milosti a svým umístěním, okázalou krásou i těsným sousedstvím se sídelní katedrálou pražského arcibiskupa symbolizoval zvláštní postavení panovníka vůči jeho poddaným. K Hradu vždy neoddělitelně patřil příslušný majestát. Byl sídlem toho, kdo maje stát, měl i Hrad a byl formálním a mnohdy i skutečným vlastníkem státu i Hradu,“ píší v petici monarchisté.

Zdroj: https://sptnkne.ws/8jH8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBílá kniha Národní obrana Číny v nové éře odráží rozhodnutí Číny o ochraně své svrchovanosti a bezpečnosti   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 02:54:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína vydala 24. července Bílou knihu nazvanou Národní obrana Číny v nové éře, ve které systematicky objasňuje čínskou obrannou politiku zaměřenou na sebeobranu. Odborníci uvedli, že tato Bílá kniha odráží rozhodnutí Číny o ochraně své svrchovanosti a bezpečnosti a také prezentuje slib Číny, že nikdy nebude usilovat o světovou hegemonii.

Národní obrana Číny v nové éře je 10. bílá kniha o státní obraně Číny. Výzkumník z Čínské akademie vojenských věd Wang Jianfei (Wang Ťien-fej) uvedl, že Bílá kniha poprvé objasnila systém obranné politiky ohledně sebeobrany a jasně vyjasnila strategický směr budování čínské armády.

Nově vydaná Bílá kniha informuje o konkrétních opatřeních Číny v oblasti ochrany Charty OSN, založení nového bezpečnostního partnerství, založení rámce regionální bezpečnostní spolupráce, vhodného řešení sporů o svrchovanost a poskytování produktů pro mezinárodní veřejnou bezpečnost. 

V Bílé knize se jasně uvádí, že hlavní cíl čínské státní obrany v nové éře, který má světový význam, je podpora vytvoření společenství lidského osudu. Výzkumník Chen Yue (Čchen Jüe) se domnívá, že Čína je velká země, která má 1,3 miliardy lidí, a která v procesu svého rozvoje nezpůsobila chudobu ani krizi v jiných zemích. Mírová, stabilní a prosperující Čína představuje příležitost a blaho pro celý svět.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránský úředník: Takzvaná americká „Dohoda století" je odsouzena k selhání   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 02:53:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
23. července místního času se poradce íránského nejvyššího vedoucího představitele Ali Akbar Velayati setkal v Teheránu s delegací palestinského Hamásu. Velayati uvedl, že „Dohoda století", o kterou usilují Spojené státy, a která ještě není vypracovaná, je odsouzena k selhání.

Íránský nejvyšší vedoucí představitel ájatolláh Sajjid Alí Chameneí se 22. července také setkal s delegací strany Hamás. Chameneí uvedl, že „Dohoda století", podle které chtějí Spojené státy podporovat rozvoj palestinského hospodářství prostřednictvím mezinárodních investic, představuje nebezpečné spiknutí s cílem podkopat přijetí identity Palestinců pomocí peněz, čemuž je třeba zabránit.

Americký prezident Donald Trump začal po nástupu do funkce prezidenta plánovat takzvanou „Dohodu století", kterou chce podpořit realizaci konečného míru mezi Palestinou a Izraelem. Letos 22. června Spojené státy zveřejnily ekonomický plán „Dohody století" s názvem „Mír pro prosperitu", podle kterého chtějí v budoucích 10 letech investovat do Palestiny přes 50 miliard amerických dolarů a vytvořit více než milion pracovních míst. Spojené státy uspořádaly letos v červnu v hlavním městě Bahrajnu ekonomickou konferenci nazvanou „Mír pro prosperitu", které se ale Palestina odmítla zúčastnit.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová předsedkyně Evropské komise nejprve navštívila Francii, hlavním tématem byla evropská výstavba   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 02:51:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský prezident Emmanuel Macron jednal 23. července v prezidentské rezidenci v Elysejském paláci s novou předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, která přijela na návštěvu Francie. Francie je první země, kterou Ursula von der Leyenová navštívila po svém zvolení do úřadu předsedkyně Evropské komise, což ukazuje, že přikládá Francii velkou důležitost. Hlavním tématem rozhovoru vedoucích představitelů byla evropská výstavba.

Ursula von der Leyenová uvedla, že bude spolu s Francií usilovat o evropskou výstavbu. „Doufáme a souhlasíme s úsilím o silnou a sjednocenou Evropu a o Evropu, která je ambiciózní v oblasti řešení klimatických změn, digitální revoluce, hospodářského růstu a zajištění bezpečnosti. Také se domnívám, že je stejně důležité, aby taková Evropa měla své místo ve světě."

Ursula von der Leyenová poté podle zprávy navštíví Polsko a Chorvatsko.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBoris Johnson bude novým premiérem Británie   
Pridal tk Čtvrtek 25 červenec 2019 - 02:50:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý britský ministr zahraničí a bývalý londýnský starosta Boris Johnson byl zvolen předsedou britské Konzervativní strany, oznámil to v úterý vládní výbor této strany. Johnson se stane předsedou vlády této země, poté, co současná premiérka Theresa Mayová rezignuje.

V průběhu série hlasování určili finalisty Toryové v Poslanecké sněmovně, konečné rozhodnutí provedli řadoví členové tajným hlasováním. Johnson získal 92 152 hlasů, jeho soupeř, současný ministr zahraničních věcí Jeremy Hunt přibližně polovinu - 46 656 hlasů.

„Naším úkolem je vést Spojené království směrem k Brexitu a sjednotit celou zemi a zároveň porazit Jeremyho Corbyna," uvedl Boris Johnson ve svém projevu. „Do této země vložíme vitalitu a pevně dokončíme Brexit. Budeme odděleni od EU do 31. října, a využijeme všech příležitostí, které přináší Brexit, abychom získali nového ducha tvrdé práce," dodal nový premiér Británie.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2059 sec,0.0475 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,653kB