Úterý 23 červenec 2019
České soudy vedou monstr-procesy s českými a běloruskými legionáři z Donbasu, kteří nasadili své životy na ochranu žen a dětí před etnickými čistkami ukrajinské armády!   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:31:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
České soudy vedou monstr-procesy s českými a běloruskými legionáři z Donbasu, kteří nasadili své životy na ochranu žen a dětí před etnickými čistkami ukrajinské armády! Hrdinové byli obviněni z terorismu, ale teroristé z praporu Azov jsou pod ochranou! Jaromír Štětina přímo osobně navštívil předáky Azovu a vyjádřil jejich vraždění na východě Ukrajiny podporu! Český národ má své válečné hrdiny, za které se, na rozdíl od žoldáků v Afghánistánu, nemusí stydět! Izrael dodával zbraně neonacistickým praporům na Ukrajině!

Česká republika se znovu dostala do hledáčku mezinárodních médií, a to především v Bělorusku. České soudy totiž obvinily běloruského občana, který dlouhou dobu žije v České republice, z trestného činu terorismu, kterého se měl dopustit tím, že prý mezi lety 2014 až 2016 byl několikrát na Donbasu a bojoval prý v řadách povstalců proti ukrajinské armádě. V souvislosti s touto kauzou musíme připomenout březnový rozsudek z Pardubic, kde český voják Erik Eštu dostal 4-letý podmíněný trest za to, že v roce 2015 odcestoval do Ruska a odtamtud na Donbas, kde se připojil k doněcké Republikánské gardě, aby v době největší agrese ukrajinské armády a polovojenských útvarů kyjevské junty chránil obyvatelstvo Doněcku. Rovněž i on byl českým soudem obviněn z terorismu. Obě kauzy získaly velkou pozornost v Doněcku a naše redakce situaci pozorně monitoruje.

V první řadě je zajímavé sledovat, že české protektorátní soudy odsuzují české občany za jejich legionářskou činnost na Donbasu, při které čeští legionáři chránili místní ukrajinské obyvatelstvo v zuřící občanské válce před ukrajinskou armádou, která na příkaz válečného zločince a oligarchy Petra Porošenka nasadila proti civilnímu obyvatelstvu v Doněcku dokonce termobarické raketové systémy GRAD a rovněž kazetové bomby s fosforovou municí a další zbraně izraelské výroby.

Izraelský list Haaretz o tom vloni dokonce přinesl článek. Všechny tyto odporné zločiny jsou pečlivě zdokumentovány vládou Doněcké lidové republiky a budou použity v příhodné době proti ukrajinské juntě u příslušných mezinárodních soudů. Čeští, slovenští a další hrdinové a legionáři přišli na pomoc Doněcku v nejtěžší chvíli, kdy agrese Kyjeva podporovaného zločinnými vládami západních zemí byla nejvyšší.

České protektorátní soudy se rozhodly soudit legionáře, zatímco spolupracovníky s teroristy z Azovu nechávají běžet

Nyní se ukazuje, že české protektorátní soudy se snaží tyto legionáře trestat a falešnou nálepkou teroristů je odsuzovat jako vyvrhele. Lidé jako Erik Eštu jsou skutečnými hrdiny a vlastenci, kteří ve chvíli nejvyšší nouze se postavili na stranu spravedlnosti a humanity a zabránili vojskům kyjevské junty v zahájení etnické genocidy na východě Ukrajiny. Podle informací naší redakce v současné době působí v Doněcku více než 3 stovky legionářů ze Střední a Východní Evropy a pomáhají zadržovat dnes již zcela zdecimovanou ukrajinskou armádu, která má ve svých řadách už americké a britské vojáky v rolích instruktorů, poradců a operátorů americké vojenské techniky, která je v tichosti a za souhlasu německé, české, slovenské a polské vlády přesouvána ve vlakových transportech na Ukrajinu.

České soudy přitom vůbec netuší, že bývalý český europoslanec Jaromír Štětina před 4 lety v červenci navštívil na Ukrajině velení a hlavní štáb praporu Azov, který americká sněmovna reprezentantů zařadila na seznam teroristických organizací vyznávajících a hlásících se k neonacismu, více v článku zde: https://thehill.com/policy/defense/380483-congress-bans-arms-to-controversial-ukrainian-militia-linked-to-neo-nazis . A nejen to, Jaromír Štětina dokonce pozval šéfa Azovu Andreje Bileckého do Evropského parlamentu. Skupina Azov se nachází na seznamu teroristických organizací nejen Ruské federace, ale i dalších zemí. V březnu minulého roku přinesl britský list The Guardian informaci, že lidé napojení na prapor Azov verbují ve Velké Británii žoldáky s neonacistickými kořeny pro provádění operací na východní Ukrajině, a to v rozporu s Minským protokolem.

Štětinův Azov je na blacklistu amerického kongresu a je veden u mezinárodní organizace TRAC jako teroristická organizace neonacistického směřování

Mezinárodní watchdog agentura TRAC, která monitoruje aktivity teroristických organizací, vede Regiment Azov (dříve Batallion Azov) jako teroristickou organizaci. V lednu 2015 došlo za podivných okolností k začlenění praporu Azov do ukrajinské armády pod názvem Azov Special Operations Regiment, a to z důvodu obav a strachu z činnosti oddílu, který páchal krutá zvěrstva na linii doteku v Doněcku. Kyjev začleněním Azovu chtěl předejít zařazení praporu na seznam teroristických organizací, což se nakonec stejně nepovedlo a sněmovna reprezentantů USA Azov označila za teroristický útvar s neonacistickou ideologií a zakázala americkým firmám dodávky zbraní této skupině. Stejně tak i mezinárodní agentury postupně zařadily Azov Regiment na své seznamy teroristických skupin.

Jenže české soudy poskytují této zločinecké organizaci podporu a dokonce ignorují trestní oznámení, které v minulosti upozornily na nebezpečné propojení bývalého europoslance za TOP 09 Jaromíra Štětiny na teroristickou ukrajinskou skupinu Azov. Zatímco Jaromir Štětina zval přímo šéfa této teroristické skupiny do Evropského parlamentu a nikdo ho za to nestíhá, tak české vlastence a legionáře, kteří šli na Donbas před těmito teroristy chránit ukrajinské matky a děti v Doněcku, české vlastizrádné soudy odsuzují jako nějaké zločince.

Naše redakce na tyto kauzy průběžně upozorňuje, ale česká státní zastupitelství to nezajímá, že se čeští ex-europoslanci paktovali s teroristy ze skupiny Azov. Namísto toho mají největší starost o to, aby obvinily co nejvíce českých legionářů, kteří jedou do Doněcku chránit mámy s dětmi v občanské válce před nájezdy praporů ukrajinské armády, jejichž jediným cílem je etnické vyčištění Doněcku a Luhansku od ukrajinského obyvatelstva s ruským etnickým původem.

Pocta žoldákům z Afghánistánu se všemi pompami a poctami, na druhé straně pohrdání a plivání po českých legionářích padlých na Donbasu

Sami si dejte ruku na srdce, kdo zaslouží větší úctu, jestli legionář a vlastenec, kterému není lhostejné vraždění civilistů na Donbasu ukrajinskou armádou, anebo žoldák, který slouží za valuty v okupační misi pod velením americké armády kdesi v dalekém Afghánistánu za účelem ochrany makových polí, které po Talibanu a po jeho vyhnání do hor nyní obhospodařuje americká CIA a distribuuje opium do celého světa, především potom do jihovýchodní Asie a do Číny.

Cílem je totiž zaplavení Číny drogami z Afghánistánu, je to součást dlouhodobé operace americké CIA proti Číně. Když zemřeli na Donbasu čeští legionáři Ivo Stejskal a Ivo Hlinka, nikdo jim v ČR nevěnoval vzpomínkové pořady na České televizi a v médiích, ale když v Afghánistánu zemřeli čeští žoldáci v rámci zahraniční mise, byla z toho aféra a obrovská mediální tryzna v ČR, jako kdyby snad zemřely nějaké celebrity. Češi v Afghánistánu slouží za tvrdé valuty, aby tam hlídali americké zájmy, legionáři na Donbasu mezitím umírají pro přesvědčení a zadarmo. Takové chucpe!

České soudy jsou nepřítelem vlasteneckého národa a nehájí zájmy lidu a vlasti, ale zájmy cizích a nadnárodních organizací a útvarů, kterým plně podléhají. Plní tím pádem politickou objednávku a ukazuje se, že Česká republika nechrání svobodu, ale chrání zájmy nadnárodních elit. Jednou z hlavních obav tajných služeb ČR je především to, že se čeští legionáři naučí na Ukrajině vést tzv. guerillový boj, který ukrajinské povstalecké oddíly dovedly k dokonalosti.

Existuje prý reálné riziko, že by tito lidé s v budoucnu mohli postavit do čela ozbrojeného státního převratu v České republice. Stejné obavy totiž má i německá tajná služba BND, která na to samé upozorňuje německé kancléřství ve vztahu k německým občanům tureckého etnického původu, kteří bojovali v Sýrii v řadách ISILu a nyní se postupně vrací do Německa. Tito lidé mají bojový výcvik a mohou pro Německo představovat hrozbu.

Svoboda neroste na stromech, skrývá se v srdcích a odvaze postavit se ve správný čas a správnou chvíli na správnou stranu slovanské rodiny

České soudy tak de facto soudí české a další legionáře hlavně kvůli tomu, aby vyslaly signál a varování všem ostatním potenciálním vlastencům, kteří by se mohli rozhodnout odcestovat na Donbas a chránit tamní obyvatelstvo před ukrajinskou armádou a jejími jednotkami pro etnické čištění. Celá čára doteku na hranici Doněcku je zaminovaná podle posledních zpráv, které naše redakce získala z Donbasu, jakýkoliv pokus o ukrajinskou invazi by skončil masakrem. To však nijak nebrání Regimentu Azov v ostřelování Doněcku z minometů a ze samohybných raketových komplexů. V této chvíli probíhají operace ukrajinské armády na čáře doteku za přímého velení amerických poradců. Neoconi se jen tak snadno nevzdají, ale spolu s novým prezidentem na Ukrajině se jim krátí čas. Američané na Ukrajině na institucionální a mezinárodní úrovni prohráli. A to je ta nejlepší a skvělá zpráva ze všech. Ta horší zpráva je, že po Američanech řízení procesů na Ukrajině přebírá Izrael. Ale to by bylo na jiný článek.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/ceske-soudy-vedou-monstr-procesy-s-ceskymi-a-beloruskymi-legionari-z-donbasu-kteri-nasadili-sve-zivoty-na-ochranu-zen-a-deti-pred-etnickymi-cistkami-ukrajinske-armady-hrdinove-byli-obvineni/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSaúdská Arábie rozmístí v zemi americké jednotky   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:20:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Král Saúdské Arábie schválil rozmístění amerických vojáků v zemi. Oznámila to agentura Reuters. Zdroj agentury sdělil, že USA plánují vyslat do království asi 500 vojáků. Rozmístění vojsk má posílit bezpečnost v regionu a upevnit spolupráci mezi Washingtonem a Rijádem.

Toto rozhodnutí také ovlivnilo zostření vztahů mezi USA a Íránem. Po pozitivním rozhodnutí Saúdské Arábie schválil vykonávající funkci ministra obrany USA Richard Spencer nasazení vojsk v zemi, uvádí TASS.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédsko se chystá vyslat do ulic armádu, aby ukončila násilí v ulicích švédských měst. Země je ve válce   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:16:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédský premiér Stefan Lofven oznámil, že je připraven poslat armádu do ulic a ukončit násilí v severské zemi. V uplynulých týdnech se ve švédských ulicích uskutečnila řada útoků, z nichž převážná většina se objevila v oblastech, které jsou označovány jako „NO GO zóny“, ve kterých přistěhovalci brání bezpečnostním silám ve vstupu a nastolení pořádku.

Stefan Lofven pro zpravodajskou agenturu TT řekl: "Není to moje první volba, ale když budu muset poslat armádu do ulic, abych znovu nastolil pořádek a zajistil bezpečnost v ulicích, udělám to."

Jeho oznámení přichází poté, co čtyři lidé zemřeli při střelbě a další zemřel po výbuchu ručního granátu na vlakovém nádraží ve Stockholmu.

Švédské sdělovací prostředky uvádějí, že během incidentů souvisejících s kriminálními gangy, které ovládají ulice a čtvrti obývané muslimskými imigranty, bylo zastřeleno a zraněno více než 300 lidí.

Tuto středu, pozdě odpoledne, byla policejní stanice napadena výbušninou v jedné „NO-GO zóně“. K útoku došlo ve čtvrti Rosengard, která se nachází ve městě Malmö, které je nejvíce postižené masivním příchodem přistěhovalců.

Výběr a překlad: CFP!

zdroj: https://casoaislado.com/suecia-no-descarta-sacar-al-ejercito-las-calles-poner-fin-la-violencia-las-calles-del-pais/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚchylové s podporou hnutí ANO a ČSSD prosadili další zákon proti normálním lidem ...   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:11:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vždycky, když mi nějaký sluníčkář začne vyprávět o neškodnosti všech těch pochodů hrdosti, genderových studií a liberalismu ve vztahu k 65 druhům magorů a úchylů, vzpomenu si na Drag Queen Story Hour, kam rodiče ve Spojených státech vodí své malé děti, vystavují je pohledu na tyhle maškary, nechají je, aby se jich dotýkaly a blbli jim hlavy vyprávěnkami o fluidnosti pohlaví každého jedince.

Nepřekvapí, že se mezi těmito strašidly nacházejí pedofilové a další duševně narušení jedinci. Snad nic nemůže být názornějším příkladem rozvratu základních hodnot této společnosti.

Teď si představte, že Vláda ČR schválila na svém zasedání dne 29. dubna 2019 mimo jiné pojem "předsudečné nenávisti". Byla sice upozorněna Ústavním soudem, že takové jednání není českým právním řádem zatím ani definováno, ani regulováno. ZATÍM!!! Zpráva Ministerstva vnitra ČR, která údajně slouží jako východisko pro přípravu právní definice a úpravy tohoto jednání potom zní takto: ... "jednání, které je motivováno nesnášenlivostí a společenskými předsudky vůči určité skupině obyvatel. Zpravidla se jedná o skupiny definované rasou, národností, etnicitou, náboženstvím, sexuální orientací, politickým nebo jiným smýšlením, sociálním původem apod. Nemusí se jednat o skutečnou příslušnost k určité skupině, ale i o příslušnost domnělou. Takové projevy nemusí nutně naplňovat skutkovou podstatu některého z trestných činů. Může se jednat o fyzické násilí, slovní útoky, či využívání urážlivé symboliky".

Tak, a teď si přečtěte ještě jednou první část mého příspěvku a představte si, že toto ustanovení už je součástí našeho trestního práva. Už Vám to došlo, děti? Cenzuru nezavedeme, to by bylo protústavní, ale vyřešíme to trestáním "společenských předsudků vůči určité skupině obyvatel".

Už jste o tom napsali svému poslanci? Mluvili jste se svým senátorem? Voliči ANO a ČSSD - už jste informovali ministry Vlády ČR, co si o tom myslíte?

Autor: Peter Markup

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci z Bangladéše znásilnili italskou dívku. Další důkaz kulturního obohacení podporovaného neziskovkami   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:07:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / PALERMO / NEKONČÍCÍ KULTURNÍ OBOHACENÍ... A máme tu další příběh: už by z těch všech obohacujících zážitků byla pěkně tlustá kniha, takže pojeďme na další. Tentokrát naši ubohé kultuře přispěli svým dílem dva mladí Bangladéšané v Palermu: Násilníkům je 21 a 19 let, vyhlédli si studentku, která se vracela v noci 4. července kolem 4:30 h domů. Cizinci ji opatrně na její cestě domů sledovali a na málo osvětleném místě ji pak zezadu překvapili, zablokovali a znásilnili.

K celému incidentu se na svých stránkách vyjádřil i ministr vnitra Salvini:

"Hnusáci, zákon, který by zavedl chemickou kastraci pro pedofily a násilníky by měl být dán k diskuzi a schválen. Tečka."

Zdroj: ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Rozprášili jsme síť CIA,“ chlubí se v Teheránu. Místní média zveřejnila fotografie agentů. Někteří již byli popraveni   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 05:04:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí Teherán oznámil, že se íránským tajným službám v rámci rozsáhlé operace podařilo zadržet 17 agentů CIA. Některým z nich hrozí dlouholeté tresty vězení, jiní již mohli být popraveni. Trump mezitím obvinil Teherán ze lži.

Zprávy o odhalení americké špionážní sítě přicházejí v době, kdy napětí v regionu roste. Íránské ministerstvo rozvědky uvedlo, že během uplynulého íránského kalendářního roku, který skončil v březnu 2019, došlo k zadržení celkem sedmnácti agentů. O rozbití špionážní sítě CIA íránské úřady informovaly již v červnu. Není ale jasné, zda pondělní prohlášení s tímto případem souvisí.

Tehdy Íránská informační agentura IRIB s odvoláním na tajemníka Nejvyšší rady národní bezpečnosti Ali Šamchaniho oznámila, že se Teheránu podařilo rozbít rozsáhlou americkou síť, která se zabývala kybernetickou špionáží. Se zásahem proti americkým zpravodajcům Íránu údajně pomáhaly blíže neurčené spřátelené země.

„Vzhledem ke spolupráci mezi Islámskou republikou Írán s dalšími zeměmi v budování mezinárodní organizace pro boj s americkou špionáží, jsme poskytli našim partnerům informace, které vedly k odhalení a rozbití sítě důstojníků CIA. Rovněž došlo k uvěznění a potrestání několika špiónů v různých zemích,“ uvedl Šamchani.

V červnu byl v Íránu popraven bývalý zaměstnanec letecké společnosti podřízené ministerstvu obrany, který byl obviněn ze špionáže pro CIA.

Zveřejnění fotografií a identit

Íránská média mezitím zveřejnila fotografie a identity některých údajných špiónů. Podle ministerstva rozvědky někteří z nich již byli popraveni, zatímco jiní jsou odsouzeni k dlouholetým trestům ve vězení. Někteří na popravu čekají.

Zveřejněné dokumenty patří zaměstnancům amerických diplomatických misí v různých státech světa. Mezi nimi je například Zach Landau z amerického velvyslanectví v Zimbabwe, nebo Eric Sanders, druhý tajemník americké diplomatické mise ve Finsku. Dále byly zveřejněny různé vizitky dalších amerických diplomatů a fotografie amerického pasu na jméno Glenna Corna.

Některé osoby jsou na fotografiích zachyceny spolu s členy svých rodin.

Zda všechny tyto osoby byly zadrženy, není jasné.

„Zpráva, že Írán zadržel špióny CIA je zcela nepravdivá. Je v tom nula pravdy. Pouze více lží a propagandy (stejně jako jejich sestřelený dron), které šíří náboženský režim, který kolabuje a neví, co dělat. Jejich hospodářství je mrtvé a bude na tom ještě hůře. Írán je v hrozivém nepořádku!“ napsal Trump na Twitter.

Usvědčující videa

Íránská televize v pondělí odvysílala úryvky z dokumentárního filmu Lov na krtka, ve kterém detailně popisuje operace CIA v Íránu. Úryvky zveřejnila i íránská agentura Press TV. Mezi nimi je video ženy, která je označena jako důstojnice CIA, jak se snaží ve Spojených arabských emirátech naverbovat nejmenovaného Íránce.

„V Dubaji je velký počet (íránských, pozn. red.) špiónů. Je to velmi nebezpečné,“ říká na videu žena, údajně Američanka, v perštině s přízvukem.

Na dalším videu příslušník americké rozvědky posílá špionážní vybavení agentům do Íránu. Další klip údajně zaznamenává americkou operaci v Afghánistánu. Na něm muž, který si říká Alí, sděluje možnému agentovi, že bude v Herátu a ptá se ho, zda mu může odpovědět, pokud zavolá z afghánské telefonní linky.

Celý dokumentární film má být odvysílán v úterý v 15.32 hod SEČ.

Napětí roste

Zpráva o zadržení amerických agentů přichází pouze několik dní poté, co Íránské revoluční gardy obsadily britský tanker Stena Impero. Stalo se tak dva týdny poté, co gibraltarské úřady spolu s britským námořnictvem zadržely íránský tanker plující pod panamskou vlajkou Grace 1. Ten měl údajně přepravovat ropu do Sýrie, čímž porušil sankce EU.

Londýn v sobotu v dopise Radě bezpečnosti OSN a generálnímu tajemníkovi OSN uvedl, že tanker se v době zásahu Íránských revolučních gard pohyboval v ománských teritoriálních vodách. V dopise byla akce Íránu označena za nelegální vměšování.

Podle deníku The Telegraph Velká Británie, která se dříve snažila zachránit jadernou dohodu s Íránem, po obsazení svého tankeru zvažuje uvalení sankcí na Teherán.

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt v sobotu řekl, že reakce Velké Británie bude rázná, ale vojenský zásah vyloučil.

V pondělí britská média informovala, že Londýn do Perského zálivu pošle jadernou ponorku třídy Astute vybavenou střelami s plochou dráhou letu a těžkými torpédy. Na britských obchodních lodích budou údajně rozmístěni výsadkáři.

Informoval o tom deník The Sun. Podle navigačních dat, která zveřejnil nizozemský novinář Hans de Vreij na svém Twitteru, se v současnosti britské lodě Hormuzskému průlivu zcela vyhýbají.

Začátkem července byl do regionu vyslán britský torpédoborec HMS Duncan. V dané oblasti současně operují čtyři minolovky a výsadková loď.

Zdroj:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPojď také do války, milá Británie   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 04:58:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf je přesvědčen o tom, že Spojené státy mají v úmyslu zatáhnout Velkou Británii do konfrontace s Teheránem.

„Nenechte se mýlit: poté co se (poradci amerického prezidenta Johnu - red.) Boltonovi nepodařilo zatáhnout do války století Donalda Trumpa (amerického prezidenta), začal se obávat rozpadu své ,skupiny B‘ a používá svůj jed proti Velké Británii s úmyslem vtáhnout ji do této krize (konfrontace s Íránem - red.) Jedině opatrnost a předvídavost umožní těmto léčkám odolat,“ napsal v neděli Zaríf na Twitteru.

„Skupinou B“ Zaríf nazývá „sjednocení“ amerického poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona, izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, korunního prince Saúdské Arábie Mohammeda bin Salmána a korunního prince Spojených arabských emirátů Mohammeda bin Zayed Al Nahyana.

V pátek Íránské revoluční gardy zadržely dva britské tankery. Jeden z nich přinutily zakotvit u íránského přístavu Bandar Abbás. Zatímco Británie zvažuje odpověď, její tankery z Hormuzského průlivu zcela zmizely.

Britské dilema

Londýn v sobotu v dopise Radě bezpečnosti OSN a generálnímu tajemníkovi OSN uvedl, že tanker se v době zásahu Íránských revolučních gard pohyboval v ománských teritoriálních vodách. V dopise byla akce Íránu označena za nelegální vměšování.

Podle deníku The Telegraph Velká Británie, která se dříve snažila zachránit jadernou dohodu s Íránem, po obsazení svého tankeru zvažuje uvalení sankcí na Teherán.

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, který konkuruje Borisovi Johnsonovi v boji o místo premiéra, v sobotu řekl, že reakce Velké Británie bude rázná, ale vojenský zásah vyloučil.

„Naší prioritou je nalézt způsob, jak deeskalovat situaci,“ uvedl Hunt. Na Twitteru rovněž napsal, že o incidentu mluvil i se svým íránským protějškem, kterému vyjádřil své znepokojení. Íránský chargé d’affaires v Londýně byl předvolán na ministerstvo zahraničí.

Podle amerického deníku The Wall Street Journal nyní Velká Británie musí čelit nepříjemnému dilematu, a to ve chvíli, kdy dochází k výměně premiéra země. Londýn se snaží vyvažovat vztahy jak s USA, tak i s Evropskou unií, a to během svých příprav na odchod z EU, k němuž má dojít tento rok.

Dříve kvůli zadržení íránského tankeru Zaríf obvinil Londýn ze spoluúčasti na „americkém ekonomickém terorismu“. V rozhovoru pro BBC šéf íránské diplomacie uvedl, že Londýn zadržením íránského tankeru porušuje své závazky vyplývající z jaderné dohody.


Zdroj: https://sptnkne.ws/7TXG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Afghánistán by byl vymazán z povrchu Země za 10 dní, ale nechci zabít 10 miliónů lidí   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 04:53:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Trump pohrozil, že setře Afghánistán z povrchu Země, ale nechce jít touto cestou. Americký prezident prohlásil to dnes během setkání s pákistánským premiérem Imranem Khanem v Bílém domě.

Trumpova administrativa se snaží dosáhnout dohody s Talibánem o stažení amerických vojáků z Afghánistánu.

„Mohl bych vyhrát tu válku za týden. Afghánistán by byl setřen z povrchu Země ... doslova za 10 dní,” řekl Trump v pondělí během setkání s pákistánským premiérem Imranem Khanem v Bílém domě.

„Nechci jít touto cestou. Nechci zabít 10 milionů lidí,” dodal americký prezident.

Trump také očekává, že Pákistán pomůže USA stáhnout své jednotky z Afghánistánu.

„Byli jsme tam 19 let a působili jsme jako policisté, ne jako vojáci,“ prohlásil.

Khan vyjádřil naději, že během několika týdnů afghánská vláda vyjádří souhlas s přímým jednáním o této otázce s Talibánem.
V lednu americký mírový vyslanec Zalmay Khalilzad uvedl, že dohody s Talibánem o stažení amerických jednotek je „v podstatě“ dosaženo.

Trumpovo setkání s Khanem mělo za cíl zlepšit vztahy mezi oběma zeměmi, které byly negativně ovlivněny konfliktem v Afghánistánu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7TNM

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo zahraničí: Otevřený dopis USA proti Číně nemůže ovlivnit směr čínsko-amerických vztahů   
Pridal tk Úterý 23 červenec 2019 - 04:28:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 22. července na pravidelné tiskové konferenci řekl, že otevřený dopis proti Číně, který nedávno zveřejnily americké sdělovací prostředky, je naplněn ideologickými předsudky a myšlenkami hry s nulovým součtem ze studené války, nemůže ovlivnit směr čínsko-amerických vztahů a je předurčen k tomu, že skončí na smetišti dějin.

Geng Shuang uvedl, že takzvaný otevřený dopis je plný ideologických předsudků a myšlení s nulovým součtem ze studené války a snaží se vyvolat konflikt mezi Čínou a Spojenými státy. Na seznamu podpisů otevřeného dopisu jsou dokonce kulty, což samo o sobě značně snižuje závažnost otevřeného dopisu.

Geng Shuang dále řekl, že z chladné reakce médií a lidí ze všech oblastí života v Číně a Spojených státech v posledních několika dnech lze vidět, že tento dopis nepředstavuje hlavní proud ve veřejném mínění americké společnosti a neovlivní směr čínsko-amerických vztahů. Je předurčen k tomu, že skončí na smetišti dějin.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2904 sec,0.1083 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,853kB