Neděle 21 červenec 2019
Stoupenci Gréty by místo stávek měli chodit sázet stromy do lesa!   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:34:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co říci dětské aktivistce Grétě a jejím stoupencům, co každý pátek chodí za školu demonstrovat proti globálnímu oteplování? Že jdou na to dost špatně!

Pokud chtějí přírodě pomoci, tak mají místo stávek chodit pracovat do lesa.
Jsem totiž přesvědčený, že způsob, jakým chce proti globálnímu oteplování bojovat švédská dětská aktivistka Gréta a její stoupenci, to jest místo vzdělávání se chodit za školu a stávkovat, je ten nejhloupější způsob, jak přírodě pomoci.

A jak ji tedy mají tito aktivisti pomoci namísto stávkování? Jednoduše. Pokud jste viděli pohádkový příběh "Ať žijí duchové" a speciálně písničku "Hajný je lesa pán" tak jistě už víte. Děti navrhly panu hajnému sázet v lesa malé stromečky.
A proč právě toto? Protože nedávno přišli švýcarští vědci se zajímavým řešením, jak bojovat s klimatickou krizí. Na celém světě je potřeba vysázet cca bilion stromů, které tak pohltí ty emise oxidu uhličitého, které vznikají průmyslovou činností člověka (viz zdroj:

https://www.lidovky.cz/relax/veda/svycarsti-vedci-prisli-s-novym-resenim-globalniho-oteplovani-navrhuji-vysadit-bilion-stromu.A190709_160957_ln_veda_ele).

A pokud těm dětským aktivistům tak moc záleží na ekologii, tak přeci pro ně nemůže žádný být problém, aby šli do lesa a tam se po dohodě s lesáky pustili do práce a sázeli stromky. Když to nebyl problém ani pro ty děti z toho filmu, tak to přece nemůže být problém ani pro ně.

A kde ty malé stromy vzít? Kde? Pokud chodíte do lesa, tak to přeci moc dobře víte. Všimli jste si někdy, kolik je tam kolikrát vysemeněných malých stromků? Pokud se některé z nich využijí, tak je přeci o zdroj nových stromků postaráno.

A pomůžou tak nejen životnímu prostředí, ale i dalším věcem. Například ekonomice, neboť i každý strom má svoji hodnotu. Pomůžou tím i sami sobě, neboť si z toho můžou udělat i placenou brigádu. A hlavně budou na čerstvém vzduchu, což pomůže jak jejich zdraví, tak fyzické odolnosti, tak i jejich mysli. A teď si srovnejme, zda takovýto přínos pro ně i pro společnost může mít ono jejich nesmyslné stávkování? V žádném případě nebude! A navíc si tím jen uškodí, neboť když někdo nechodí jednu pětinu týdne do školy, dá se předpokládat, že jeho vzdělání a vědomosti budou i o pětinu nižší.

Takže milí mladí aktivisti proti globálnímu oteplování. Zkuste místo toho svého hlupáckého stávkového aktivismu bojovat skutečně účelně, a to tak, že sami přiložíte své ruce k dílu tak, jak jsem vám to před chvílí popsal.

Související články: Jak v dětech vypěstovat vztah ke stromům?

Autor: Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=721485
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojeným státům chybí vojáci, uvažují proto o snížení věku branců na 16 let   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:29:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejsilnější personální krize americké armády v posledních letech vyvolala v USA diskusi o možném snížení věku branců na 16 let, uvádí The Washington Times. Kritici tvrdí, že takové opatření povede ke snížení bojové schopnosti ozbrojených sil. Zároveň však již 13 zemí světa snížilo věk branců na 16 let - mezi nimi například Velká Británie.

Jedním ze způsobů, jak překonat personální problémy v americké armádě, může být snížení věku branců, uvádí The Washington Times. V současné době se diskutuje o možnosti snížit minimální věk branců ze 17 na 16 let. Uvádí se, že tento krok podniklo již mnoho zemí, například Velká Británie.

Kritici tvrdí, že takové opatření povede k řadě sociálních problémů, zatímco příznivci myšlenky poukazují na to, že Pentagon potřebuje nové metody k vyřešení nejsilnější personální krize v posledních letech.

Reakce na možnou inovaci ze strany armády a zákonodárců dosud nebyly zaznamenány, uvádí publikace.

Podle Shane McCarthyho, marketingového ředitele společnosti Sandboxx, se u dospívajících ve věku od 15 do 17 let vyskytují faktory nevhodnosti ke službě (např. odsouzení) podstatně méně často. Podle amerického ministerstva spravedlnosti je počet zatčení mezi mladíky od 18 do 20 let dvakrát vyšší než mezi dospívajícími od 15 do 17 let.

Ne všichni se však pozitivně vyjadřují o myšlence na snížení věku branců: vědec Peter Singer se domnívá, že takový krok sníží bojový výkon a soudržnost armády a také výrazně zkomplikuje život instruktorům a důstojníkům.

Zároveň již 13 států stanovilo laťku věku armádních branců pod 17 let: mezi nimi jsou velké mocnosti, jako je Velká Británie, ale také země s malým počtem ozbrojených sil, jako je Bolívie a Papua Nová Guinea.

Podle The Washington Times minulý rok poprvé za posledních deset let americká armáda nesplnila plán v počtu branců: místo plánovaných 76 500 se k ozbrojeným silám připojilo méně než 70 000 rekrutů. Letos chce velení armády dosáhnout svého cíle, ale přiznává, že situace s počty branců je těžká jako ještě nikdy. Jako hlavní důvod nedostatku branců se uvádí ekonomický růst, nízká nezaměstnanost a velké množství pracovních příležitostí pro mladé Američany. Analytici se navíc domnívají, že reklamní slogany americké armády jsou zastaralé a již nejsou schopny oslovit mladé lidi.


Zdroj: https://sptnkne.ws/7Hch
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČím by odpovědělo Rusko v případě „íránského scénáře“? Expert prozradil nejúčinnější způsoby likvidace letadlových lodí   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:22:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Historicky nejsou letadlové lodě nejsilnější stránkou ruských ozbrojených sil. Rusko však nashromáždilo určité množství technologií, které v případě potřeby umožní „plovoucím letištím“ účinně odolat útoku. „Nejchytřejší“ a nepostřehnutelné rakety ze vzduchu i ze země mohou jít do akce. Mohlo by se zdát, co s tím má moře společného?

Další incident s účastí Iránu, spojený s pokusem zastavit britský tanker, by mohl hypoteticky posunout situaci v Perském zálivu na úroveň aktivní vojenské konfrontace mezi zemí NATO a Íránem. Nevyhnutelným vývojem takové srážky by mohla být rozsáhlá operace mezietnických sil vedených Spojenými státy proti Teheránu. A taková operace by se určitě uskutečnila za účasti útočných skupin letadlových lodí. Tyto události vyvolaly aktivní diskuse v odborných kruzích o íránských možnostech proti letadlovým lodím a zároveň vzniká otázka, jak a co by mohly postavit proti letadlovým lodím moderní ozbrojené síly RF, pokud by se dostaly do podobné situace?

Co to je útočná skupina letadlových lodí?

Útočná skupina letadlových lodí (dále jen USLL) je skupina lodí vedená víceúčelovou letadlovou lodí, přičemž skupinu tvoří minimálně 4-5 a maximálně 10-15 lodí a ponorek. Do skupiny letadlových lodí patří obvykle i několik křižníků, torpédoborců nebo fregat, vždy s protiletadlovými a protilodními raketovými systémy a bohatými protilodními možnostmi. Kromě toho obranu skupiny většinou zajišťují 1-2 jaderné protilodní ponorky. Obranná zóna USLL má standardní rádius do 400 - 500 kilometrů.

Jak zničit letadlovou loď?

Samotná letadlová loď je dnes samozřejmě nejsložitějším námořním cílem. Letadlová loď může být zničena relativně blízkým jaderným výbuchem nebo několika zásahy protiletadlových raket nebo torpéd s konvenčními bojovými hlavicemi. Je jasné, že za účelem zničení letadlových lodí torpédy nebo raketami se musí lodě, letadla nebo ponorky útočící na USLL přiblížit k letadlové lodi na dostřel. A jen několik raketových systémů má schopnost útočit na letadlovou loď ze vzdálenosti, která přesahuje její zónu komplexní obrany.

Jak bojovali proti letadlovým lodím v SSSR?

V sovětských dobách byly vytvořeny jaderné ponorky s řízenými střelami projektů 949 Granit a 949A Antej s cílem zneškodnění USLL. Každý z těchto podmořských křižníků nesl 24 velkých okřídlených raket Granit, které byly vystřelovány salvou. Předpokládalo se, že rozdělený podle směrů a časově odpovídající útok „chytrých“ a „domlouvajících se mezi sebou“ protilodních střel Granit může prolomit obranu USLL a vyřadit letadlovou loď z provozu. Při velkém štěstí ji může i potopit.

Co podniká Rusko dnes?

Část ponorek těchto projektů již byla z námořnictva stažena. Pravděpodobně končí i záruční doba skladování střel Granit. Proto již několik let probíhají práce na modernizaci těchto nosných raket v rámci projektu 949AM s nahrazením střel Granit střelami víceúčelového raketového systému Kalibr.

Je dost pravděpodobné, že v perspektivě se tyto lodě mohou stát nositeli i nových hypersonických protiletadlových raket Cirkon. Komplexy Kalibr a Cirkon mohou být použity na vzdálenost více než 500 km, ale pro jejich cílené použití bude nutné provést průzkum a označení cíle se souřadnicemi skupiny letadlových lodí. Jinak vyjde použití takových raket „naprázdno“. První takové ponorky budou pravděpodobně předány ruskému námořnictvu po roce 2021. A zdá se, že budou moci celkem účinně bojovat proti USLL v případě dostupnosti průzkumných prostředků.

Hladinových lodí je nedostatek

Mnoho povrchových lodí ruského vojenského námořnictva s raketovými komplexy Kalibr bude mít podobné schopnosti. Otázkou je opět průzkum a počet lodí, které ponesou takové raketové systémy. Upřímně řečeno, velkých oceánských lodí s podobnými schopnostmi je nyní v ruském námořnictvu málo a teprve v polovině nebo ke konci 20. let bude možné zajistit v oceánech přítomnost nějakých sil odrazujících USLL.

Dálkové letectvo proti USLL

Jedním z hlavních způsobů ničení USLL byly v sovětských dobách raketonosná letadla s dlouhým doletem. Letadla typu Tu-22M, známá na Západě jako Backfire, měla silou 1-2 leteckých perutí zaútočit na USLL. Dosah jejich zbraní, nadzvukových protilodních raket Ch-22, mírně přesahoval rádius komplexní obrany USLL, ale jejich použití muselo být dostatečně masivní, protože protivzdušná obrana USLL jim mohla relativně úspěšně čelit. Rusko nyní nemá dostatečný počet bojových nosných letadel typu Tu-22M3 a modernizovaných raket Ch-32, které nahradily rakety Ch-22. Možná to souvisí s tím, že v boji proti letadlovým lodím se nyní místo na dálkové letectví klade důraz na jiné prostředky námořnictva, letectva a raketových vojsk. V případě objevení se letecké modifikace protilodní rakety Cirkon schopnosti raketonosných bombardérů s dlouhým doletem jako startovacích platforem pro boj s USLL umožní zajistit jejich zasažení na dost velké vzdálenosti.

Iskander M: útok na letadlovou loď ze země

Nejúčinnějším a nejodolnějším prostředkem protivzdušné a protiraketové obrany k zasažení takových velkých a chráněných cílů, jako jsou letadlové lodě, by mohly být pozemní raketové systémy. Ale pro zaručené zničení letadlové lodi je nutné použít raketu s naváděcí hlavou. Nyní ze všech pozemních raketových sil má takové schopnosti pouze raketový systém Iskander-M s balistickými raketami 9M723 a řízenými střelami 9M728. Před více než rokem se poprvé konalo cvičení s působením komplexů Iskander-M proti mořským cílům. Unikátní raketový systém nasazený jako součást téměř 20 raketových brigád skutečně může zasahovat cíle ve vzdálenosti až 500 km, a může tedy zasáhnout i USLL. Boj proti útoku tohoto raketového systému pomocí moderních prostředků obrany bude velmi obtížným úkolem.

Neviditelné rakety

Kinžal je nový vzdušný raketový systém s hypersonickou aerobalistickou raketou s nosným letadlem MiG-31. Kinžal zajišťuje zasažení nepohyblivých a špatně ovladatelných cílů na vzdálenost až 2 000 km od letištní základny nosných letadel komplexu. Vzhledem k nadzvukové rychlosti nosičů a hypersonické rychlosti rakety může být útok na letadlovou loď proveden během několika minut po vydání rozkazu. Odražení útoku Kinžalu moderními prostředky obrany bude také téměř nereálné - vysoce přesná malá „neviditelná“ raketa je schopna provést protiraketový manévr a vyhnout se protiraketové obraně a protiraketám bránící se skupiny lodí. Přesnost zásahu takovými raketami umožňuje ničit lodě dokonce i nejadernou bojovou hlavicí, kterou lze použít v konfliktu nízké intenzity dříve, než se z krize stane jaderný konflikt.

Závěry: čím tedy útočit na letadlové lodě?

Nejpokročilejšími a nejúčinnějšími prostředky proti letadlovým lodím současného Ruska jsou hypersonické protilodní rakety Cirkon, které jsou nyní testovány a připravovány k umístění na lodě a ponorky ruské flotily, jakož i aerobalistické střely komplexů Iskander-M a Kinžal. Několik zásahů takových raket do letadlové lodi bude stačit k vyřazení lodi z provozu na dlouhou dobu nebo možná k úplnému zničení plovoucího letiště. Přítomnost těchto prostředků v bojové službě samozřejmě výrazně snižuje i samotnou pravděpodobnost objevení se nepřátelských USLL u ruského pobřeží.

Dmitrij KorněvSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak mohou tito američtí politici, kteří mají sobecké a postranní motivy, spekulovat o čínské „náboženské svobodě"?   
Pridal tk Neděle 21 červenec 2019 - 04:16:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký viceprezident Mike Pence a ministr zahraničí Mike Pompeo 18. července ve svém projevu obvinili Čínu z omezování „náboženské svobody" a z porušování lidských práv. Jako vysoce postavení představitelé americké vlády ignorují ve svých tvrzeních fakta a převracejí černou a bílou, což je hrubé zasahování do vnitřních záležitostí Číny a snaha o vytvoření rozdělení a chaosu v Číně pod záminkou „náboženské svobody" a „lidských práv". To bude mít nepochybně vážný dopad na čínsko-americké vztahy.

Využívat Xinjiang (Sin-ťiang) a Tibet jako příklad pro hanobení čínských etnických a náboženských politik byl vždy „zájmem" některých lidí ve Spojených státech. Mike Pence a Mike Pompeo úmyslně ignorují fakta, která již získala uznání mezinárodního společenství:

V Xinjiangu je průměrně jedna mešita na každých 533 muslimů. Celkový počet místních mešit dosáhl 24,4 tisíce. Místní samospráva zřídila v souladu se zákonem střediska pro vzdělávání a odbornou přípravu v oblasti profesních dovedností, ve kterých se studenti učí společný jazyk země, právní znalosti, profesní dovednosti a znalosti pro de-extremizaci. V uplynulých téměř třech letech nedošlo v Xinjiangu k žádným násilným případům, což ukazuje, že preventivní opatření proti terorismu, jako je zřízení podobných středisek, dosáhla pozoruhodných výsledků a místní obyvatelé je vítají.

Mnoho zahraničních diplomatů, kteří v posledních letech provedli vlastní návštěvu Xinjiangu a Tibetu, se domnívají, že čínská vláda udělala mnoho účinné práce v zájmu ochrany lidských práv, zejména v oblasti ochrany lidských práv etnických menšin. Velvyslanci 37 zemí v OSN, včetně Ruska, Saúdské Arábie a Pákistánu, nedávno poslali společný dopis předsedovi Rady OSN pro lidská práva a Vysokému komisaři pro lidská práva, ve kterém vysoce ocenili Čínu za dosažení pozoruhodných úspěchů při podpoře rozvoje lidských práv a boji proti terorismu a extremismu v Xinjiangu.

Čínsko-americká spolupráce je v souladu s trendem doby a odpovídá vůli lidí obou zemí. Jako vysoce postavení úředníci americké vlády by měli Mike Pence a Mike Pompeo skutečnými kroky přispívat k rozvoji čínsko-amerických vztahů, nikoli dělat přesný opak. Pokud trvají na své vlastní cestě, zanechají pouze trvalé historické stigma.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2566 sec,0.0896 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,752kB