Pátek 19 červenec 2019
Američanům unikly informace o rozmístění jejich jaderných zbraní v Evropě! Americké hlavice jsou uskladněny na 6 různých letištích v celkem 5 zemích Evropy!   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 05:06:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američanům unikly informace o rozmístění jejich jaderných zbraní v Evropě! Americké hlavice jsou uskladněny na 6 různých letištích v celkem 5 zemích Evropy! Uniklý dokument NATO hovoří o 150 amerických jaderných “zbraních” v Evropě, což je krycí označení pro MIRV nosiče různých typů! To znamená, že Američané mají v Evropě až 1500 termonukleárních hlavic a zakázané rakety středního doletu! Smlouva o zákazu vývoje těchto raket je podle šéfa NATO stejně mrtvá, dohoda INF zanikne 2. srpna!

Severoatlantická aliance (NATO) provedla opět další ukázku naprosté nekompetentnosti, což znovu potvrzuje, že český generál Petr Pavel, který v minulosti této organizaci předsedal v rámci vojenského křídla, zanechal po sobě alianci opravdu v tristním stavu. Takový bordel se jen tak nevidí a v Rusku je z toho velké pozdvižení, protože vyplavalo na povrch něco, co rozhodně nemělo. K čemu došlo? Z vedení NATO totiž v oficiálním veřejném dokumentu uniklo kompletní rozmístění amerických jaderných zbraní v Evropě. Levá ruka zjevně nevěděla, co dělá pravá a informace se tak dostala na veřejnost, čehož si všimli jako první belgičtí novináři. Je to téměř neuvěřitelné, ale jeden z nejvyšších pracovníků NATO vyzradil nejvyšší vojenské tajemství a je to prostě venku.

Kanadský senátor pro obranu a bezpečnost Parlamentního shromáždění NATO Joseph A. Day totiž již v dubnu tohoto roku napsal a publikoval na webu NATO studii s názvem: “A new era for nuclear deterrence? Modernisation, arms control and allied nuclear forces” a do svého dokumentu zanesl i kompletní seznam rozmístění amerických jaderných zbraní v Evropě. Jakmile se informace donesla na veřejnost, vedení NATO dokument ze serveru okamžitě stáhlo a 11. července publikovalo již upravený dokument, který seznam amerických skladů neobsahuje. Každopádně, informace již unikla a je venku, informaci o tom přinesl i americký list The Washington Post a ve Washingtonu je z toho mimořádný skandál, protože tato informace měla zůstat utajena. Americké jaderné zbraně se podle těchto informací nachází v 5 členských zemích NATO v Evropě na celkem 6 leteckých základnách.

•Kleine Brogel, Belgie
•Büchel, Německo
•Aviano, Itálie
•Ghedi-Torre, Itálie
•Volkel, Holandsko
•Incirlik, Turecko

A to zdaleka není všechno. Senátor Joseph A. Day totiž do dokumentu nešťastně uvedl výbušnou a šokující informaci, především pro ruskou generalitu, že Američané mají na těchto základnách dohromady “150 jaderných zbraní” pro operační použití v případě krize. Není jasné, jestli senátor Joseph A. Day je takový diletant a nula, anebo je to projev nedbalosti, nicméně toto směšně nízké číslo nepředstavuje počet jaderných hlavic, jak si možná senátor myslí, ale jedná se o tzv. “jaderná zařízení”, nebo též “jaderné zbraně”, které představují operační, taktické a operačně-taktické komplety. Jedním z nich jsou tzv. MIRV zařízení, což jsou raketová pouzdra až pro 12 termonukleárních hlavic, která se v případě pohotovosti montují na rakety, ale rovněž v kontejnerové podobě do strategických bombardérů B1-B a B-2 Stealth.

Uniklé informace o americkém jaderném arzenálu v Evropě má na svědomí kanadský senátor

Kanadský senátor si zřejmě myslel, že Američané mají v Evropě pouhých 150 jaderných hlavic a tím to hasne, jenže to je samozřejmě nesmysl, protože to by v případném konfliktu nestačilo na taktické údery při obraně ani jedné jediné země, natož celé aliance v celé Evropě. Jenže senátor tlumočil informace z vnitřních materiálů NATO a neuvědomil si, že “jaderná zbraň” ve vojenské terminologii se nerovná “jaderná hlavice”. Celkový počet 150 jaderných komplexů při přepočtu na MRV a MIRV kapacity znamená, že Američané mají v Evropě okolo 1500 termonukleárních hlavic. To by nebylo žádné překvapení, ani pro Rusko, jenže jedná se zde o jiný problém.

Číslo 150 jaderných komplexů je příliš nízké pro zásoby tzv. jednohlavicových taktických jaderných komplexů krátkého doletu. Tyto komplexy totiž nepoužívají MRV a ani MIRV konfigurace pro nesení více hlavic na raketě, takže taková zásoba jaderných hlavic by byla nesmyslně a podezřele nízká pro celé NATO a obranu členských zemí NATO. To by prostě nedávalo smysl. Ruský generální štáb proto pracuje s podezřením, že zmínka o těchto 150 amerických jaderných zbraních na celou Evropu, resp. zařízeních, popisuje nikoliv hlavice, ale MRV a MIRV jaderné zbraně, tedy svazky až 12 hlavic v jednom pouzdru. Jenže, taková pouzdra lze montovat jen na těžké rakety středního doletu, které by Američané vůbec neměli v Evropě mít podle smlouvy INF. A to je ten průser pro NATO a USA.

Američané mají v Evropě jaderné zbraně jiného typu, než by měli mít, celé to prasklo a je to venku

Kanadský senátor je tudíž v roli naprostého idiota a debila, protože prozradil na Američany zásadní informaci, která ruskému velení okamžitě dojde a docvakne. Američané tak již podle těchto informací skrývají v Evropě a v Turecku po mnoho let raketové komplexy středního doletu, zřejmě v rozebraném a demontovaném stavu, protože jinak by nemělo smysl, aby Američané měli v Evropě jen 150 zbraní určených pro bombardování single hlavicemi a raketami krátkého doletu se single hlavicí. Američané tedy disponují v Evropě velkými komplexy v konfiguraci 9, 10 a 12 hlavic v jednom MRV nebo MIRV pouzdře pro nainstalování na balistické rakety středního doletu.

A najednou by to všechno dávalo smysl, proč američtí jestřábi již od konce minulého roku řvali a sehráli to divadlo s odstoupením od smlouvy INF na zákaz raket krátkého a středního doletu, že prý Rusko porušilo dohodu tím, že vyrobilo raketu 9M729 Novator, která má zakázaný střední dolet. Byla to pro Američany jasná záminka, protože tyto uniklé informace z NATO nyní jasně demaskují ty šašky typu Gen. Petra Pavla, nebo šéfa NATO Jense Stoltenberga, který oznámil, že smlouva INF zanikne už 2. srpna.

Američané mají v Evropě už nachystány a uschovány rakety středního doletu, protože pro tyto rakety už mají připraveno 150 zbraňových pouzder s mnoha hlavicemi. Agrese proti Rusku je připravena a naplánována, Američané mají MRV a MIRV komplexy nachystané na základnách a potřebují pouze sestavit a smontovat rakety středního doletu a postavit je na odpaliště. A jenom díky kanadskému diletantovi, který nechápe rozdíl mezi zbraní a hlavicí, teď víme, čím Američané ve skutečnosti v Evropě disponují.

Američané věděli, že Rusové už vědí o jejich podivných jaderných počtech munice v Evropě, a proto musely USA odstoupit od smlouvy INF jako první

Ruská armáda zřejmě o tomto už dávno věděla a začala přijímat protiopatření. Američanům praskly nervy, protože jim došlo, že je Rusové odhalili. A proto Američané, aby nebyli za idioty, začali křičet na Rusko, že porušuje smlouvu INF a kvůli němu musí USA od smlouvy odstoupit. Zkrátka, ve chvíli, kdy to už nešlo zachránit a Rusové zjistili, že Američané v Evropě mají schované rakety středního doletu v rozebraném stavu, ale mají pro ně přichystaných 150 komplexů MRV/MIRV, tak Američané věděli, že to musí být oni, kdo první smlouvu INF vypoví, protože jinak by smlouvu vypovědělo Rusko a obvinilo by USA. Najednou to všechno do sebe zapadá, proč americká strana tak umanutě a tvrdošíjně chce od smlouvy INF odstoupit. Je to logické, celou dobu Pentagon měl v Evropě schované rakety a hlavicové komplexy středního doletu.

To ale otevírá další otázku, jak dlouho ty komplexy Američané v Evropě mají? Co když se jedná o ty samé komplexy, které byly v Západní Evropě v 80. letech minulého století před podpisem smlouvy INF? Co když Američané nikdy rakety z Evropy neodsunuli, ale pouze je rozmontovali a schovali do podzemních a tajných krytů spolu se 150 MRV/MIRV komplexy? To by potom znamenalo, že USA podváděly od samotného počátku a nikdy nedošlo z jejich strany k naplnění dohod podle smlouvy INF. Takže, co to znamená? No, je docela reálné, že současné a zběsilé americké odcházení od smlouvy INF je pouhé zametání stop po jejím neplnění ze strany USA po celou dobu a nyní hrozilo, že se to provalí. Uniklé informace z NATO o směšně nízkém čísle 150 “jaderných zbraních” na obranu celé Evropy a celého NATO to pouze potvrzují.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/americanum-unikly-informace-o-rozmisteni-jejich-jadernych-zbrani-v-evrope-americke-hlavice-jsou-uskladneny-na-6-ruznych-letistich-v-celkem-5-zemich-evropy-unikly-dokument-nato-hovori-o-150/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVymeťte ty vesnické Pražáky magistrátu! Budou Hřib a Pospíšil stejně zásadoví za Katalánce a Donbas jako proti Číně, kde se nemusí bát?   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:55:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hrdinové, bylo jim -7 (-6) let. A toto zvolila mladá generace

Jak se poznali v našem dětství sralbotkové? Byli to zbabělci, kteří běhali za soudružkou učitelkou, žalovali a když se měli někde rozhodnout, měli pokakané gatě. Dnes tato hnida v dospělosti poráží komunisty minulou válkou v roce 1989 ač se mnozí narodili po roce 1990 nebo čůrali do plenek, dělají si zásluhy, jak nám vybojovali svobodu. Hřib (44 let) Pospíšil (43 let) a tito dva hoši už ve třinácti naháněli se zbraní v ruce ÚV KSČ a hrdinně bojovali proti KGB...

Pane Bože, kdo tuto divnou společnost volil?

Hřib z Moravy (Gottwaldova) tvrdí, že bojuje tvrdě za Prahu proti Číně. I hrdina Pospíšil z Chomutova. Pražáci... To je fakt, ale fakt odvaha. Asi stejná, jako když někdo bojoval za bolševika ve svazácké košili proti západním imperialistům. Kde nic nehrozilo. Pouze pochvala a řád Lenina. Například bolševický generál Petr Pavel byl takový rudý hrdina a když se změnilo vedení, hned vyměnil kabát. S pionýrským šátkem na krku a ve svazácké košili stáli u pomníků Lenina a Stalina. Dnes hrdinně bojují proti Číně. Teda ti starší. Také se musí odvážně vrhat do České televize a bojovat za pravdu. No, pravdu.

Nyní věcně o co jde

Katalánsko, Donbas (Východní Ukrajina), Tchai-wan


Všude stejný problém. Jako z kopíráku. Všechna tři území či občané žádají samostatnost, či vlastní svrchovanost. Naopak Španělsko, Čína a Ukrajina žádají neporušení celistvosti. Prašť jako nakopni. Kdyby Hřib a Pospíšil byli osobnosti typu Tomáš Garrigue Masaryk a Alois Rašín, nesnížili by se k tomu, aby se plazili před mocnářstvím jako tato trapná, podlézající dvojce. Tady těm dvěma nic nehrozí, takže lezou na barikády, kde se nebojuje. Hrdinové v pokaděných gatích. Prostě sralbotkové. I když u Pospíšila to lze pochopit a zázemí Hřiba? Těžko říct. Referendum Katalánců, kdy byly miliony v ulicích a žádaly svobodu pro tuto spodinu nic neznamená. Tam by se museli politicky prát a ztráceli body. Političtí vězni v čele s katalánským premiérem Carles Puigdemontem? Tam to smrdí, tam musí být odvaha a názor. Hrdost a neshrbený hřbet. A hlavně charakter. Odvaha jít proti proudu. Za čest. Ale vylézt na pražské hradby, ohánět se Žižkou z Trocnova a Masarykem, zatímco jim lejno leze ze slipů, protože se bojí, že by museli své hrdinství dokázat i na východní Ukrajině či v Katalánsku je už jiné kafe.

A perlička:

Orchestr PKF – Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek příjmů způsobený tím, že Čína zrušila jejich plánované turné. Filharmonici to oznámili v tiskové zprávě s tím, že od obou institucí cítí vstřícnost. Praha podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) poskytne orchestru významnou slevu z pronájmu Obecního domu na zahajovací koncert sezony. Zaplatí to Hřib a Pospíšil z Evropských peněz? Kdeže: Hřib jim to vyplatí: z našich daní. Šmejd.

Primátor Hřib uvedl, že občané České republiky orchestr s radostí odškodní. I šašek Šmarda je odškodní. Z našich daní. Skrblík Staněk z našich daní ne. I proto musí zmizet. I Hřib a Pospíšil ne. Teda pozor, ze svých. Z našich ano. Mají málo a nebudou sami sebe okrádat. Ale lid český je blbý a pochopí. I ten moravský.

Víte, kdo ty hrdiny (údajně) volil? Ti mladí, prý chytří, především vysokoškoláci studující v Praze. Tak to nás potěš koště. Vážně je to naše budoucí inteligence, co takto volila?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2609-vymette-ty-vesnicke-prazaky-magistratu-budou-hrib-a-pospisil-stejne-zasadovi-za-katalance-a-donbas-jako-proti-cine-kde-se-nemusi-bat


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize, podivné hospodaření, podivná politika a začerněné smlouvy na peníze?   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:35:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bylo by jistě radostí sledovat, jak ta naše děvčata na letošním Wimbledonu válela, ale holt smůla, protože ČT Sport zase nic a kanál NOVA Sport každý nemá možnost chytit.

Zavedené soukromé televizní společnosti,

jako je Prima, či Nova, dosahují příjmy blížící se možná až půl mld. Kč ročně a Česká televize naopak spolyká ročně přes 5 mld. Kč z koncesionářských poplatků. Přitom se tváří, že nemá na nákup práv k přenosům z Wimbledonu a to se samozřejmě týká i jiných sportovních přenosů.

K pořádnému naštvání je,

když chybí i přenos z fotbalového derby Sparta – Slávie. To si ani komunisti nedovolili. Asi je něco v nepořádku a je potřeba se ptát, za kolik ty přenosová práva přenechává Česká televize soukromým společnostem, které na tom vydělávají? Je to zadarmo?

V politice to není příliš lepší.

Václav Moravec poučuje premiéra ČR Andreje Babiše o tom, co je správné a nenechá ho ani odpovědět. Ještě lepší byl přenos z celostátní konference SPD. Pokud by jste si chtěli poslechnout úvodní projevy z konference SPD, která skončila v parlamentních volbách s 10,64 %, tak to by jste u ČT neměli šanci. Pokud to porovnáte s přenosem z konference pidi strany KDU-ČSL, která prolezla do poslanecké sněmovny s 5,80 % a které se věnovala Česká televize na plné obrátky, tak si pak můžete lámat hlavu s tím kdo tu politiku v České televizi řídí.

Vypadá to,

že ta Letenská demonstrace cca 250 000 členů a sympatizantů opozičních stran (cca 13% z počtu jejich voličů) se v České televizi přímo usídlila. Potvrzují to neustálé a často dosud neprokázané útoky na premiéra ČR Andreje Babiše a prezidenta ČR Miloše Zemana od moderátorů ČT a různých politologů.

Těch vystudovaných politologů

je dnes mnohem víc, než měl starý režim vystudovaných politruků s VUML. V České televizi už diskutují převážně jen politologové. Přeci nebudou diskutovat s obyčejnými, či normálními lidmi, kteří by mohli říct něco, co by se nelíbilo přeplaceným papalášům v České televizi. Přesto to neznamená, že jsou úplně všechny pořady České televize špatné. Ty dobré tu podivnou situaci v České televizi ale těžko zakryjí.

Není pochyb o tom,

že krize není ve vládě, ale v České televizi, která o ní neustále mluví. Je potřeba udělat v České televizi pořádek tak, aby to nebyla pouze díra na peníze, nesloužila různým, či cizím, politickým zájmům, ale skutečně sloužila našim občanům, kteří si ji platí. O Radě ČT, ani nemluvě, ale to by měli zařídit především poslanci Poslanecké sněmovny ČR převolením celé Rady ČT a zajištěním hospodářské kontroly v České televizi pomocí Kontrolního úřadu.

Naši občané si zvolili

v přímé volbě prezidenta ČR Miloše Zemana. Není automat na podpisy a drze zavádí nové zvyklosti pro další přímo volené prezidenty. Nebojí se říkat to, co si myslí. Vykašlal se na tu současnou Českou televizi a nerozhází ho ani opoziční demonstrace. Nemusí mít ve všem pravdu, ale již dnes se dá říci, že se nemusíme bát přímé demokracie, protože naši občané ukázali volbou prezidenta ČR Miloše Zemana,

že si umí v přímé volbě vybrat velmi dobře.

Jiří Čumpelík
blog autora
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponN(e)milý Jane Hrušínský,   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:29:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení.

Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Na rozdíl od Vašich mizerných hereckých (ne)schopností však oplýváte mimořádnými schopnostmi vypravěčskými, kterými se nám snažíte mazat med kolem huby, zatímco nám ve skutečnosti blbnete hlavu Vašimi neuvěřitelnými báchorkami tu o výhodách eura, tu poučky o demokracii, o neřádstvu v politice, o tom, jak je zlý a špatný prezident, vyděračský premiér atd., nebezpečná paní ministryně spravedlnosti atd., což si prý my občané vůbec neuvědomujeme. A je prý na vás, umělcích, pražské kavárně a milionchlívkařů, abyste nás poučili, varovali, nadiktovali, co si máme myslet, co máme říkat, co máme a nemáme dělat, také co podporovat a co odsuzovat.

A že toho je hafo, že pane principále!

Nicméně, vzhledem k tomu, že tolik bažíte po euru pane Hrušínský, dáváte nám za vzor Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko, které prý žádají o vstup do eurozóny, doporučuji Vám, abyste se do některé z těchto bohatých, vysoce rozvinutých, demokratických zemí přestěhoval, neboť tam, bude-li jim vyhověno, budou mít euro rozhodně dřív, než u nás (zda-li vůbec)! A nijak se neohlížejte na ty zaostalé, hloupé státy, jako Švýcarsko, Británie, Dánsko a Švédsko, které rovněž nemají o euro zájem, ti jsou „totálně blbí“!

Jinak k Vašim obavám, že jsme asi blbí mohu říct, že tomu tak není. Je to jen zbožné přání Vaše, ale i Vašich kolegů z pražské kavárny, abychom uvěřili Vašim (pseudo)demokratickým „poudačkám“ o tom, jak vy máte pravdu, jak všechno víte, jak my na všechno naletíme, protože jsme blbí, jak se necháváme ošálit nebo ošidit trestně stíhaným estébákem Babišem, oblbovat panem prezidentem, protože podle nich nám v případě přijetí eura bude hůře atd. Pozoruhodné jsou však Vaše matematické znalosti a schopnosti když nám tvrdíte, že 73 % Čechů nechce euro – aniž by věděli proč a na druhé straně zase tvrdíte, že přes 65 % Čechů považuje euro za solidní a stabilní měnu, která má víc kladů než záporů. Podle Vás se bojí představy, také aniž by prý věděli proč, že by euro mohli mít.

Kde jste vzal tyto údaje a informace, pane principále Hrušínský?

Říkáte, že to je na hlavičku. Máte pravdu, ale na tu Vaši, pane Hrušínský. Ta musí být hodně dutá, když se nám snažíte namluvit, že 73 % občanů je proti přijetí eura, zatím co přes 65 % (kolik je těch „přes“?) občanů, co s přijetí eura naopak souhlasí. Pro Vaše lepší pochopení uvedu příklad: při zaokrouhleném počtu 10 milionů občanů ČR je 73 % občanů proti, tzn. 7 milionů 300 tisíc, zatímco cca 65 %, tedy 6 milionů 500 tisíc občanů je pro.

Znamená to, že k otázce eura se vyjádřilo celkem 13 milionů 800 občanů ČR! Kde se vzalo ty cca 3 miliony občanů navíc? Nebo do nich už také počítáte i tmavé muslimské „pracanty“ z blízkého východu a Ukrajiny, co čekají na azyl? Nebo snad máte nějaké jiné matematické teorie a vzorce pro výpočet procentuálního poměru? Jsem starý člověk, ze základní školy jsem nějakých 65 let, ale pořád si pamatuji, že součet procent musí vždy být základních 100 %.

Jenže jak je všeobecně známo, Vaše počty a počty Vašich kolegů z pražské kavárny mají tu zvláštnost, že když vy, zaprdění umělci a pražská kavárna spolu s Milionem chvilek řeknete, že „většina“ občanů se k něčemu vyjádřila, nebo něco podpořila, tak že je to skutečná většina všech občanů ČR! Není, pane Hrušínský, je to jen velká, zcela nepodstatná část vámi nainfikovaných lidiček Prahy, k tomu několika stovek dalších „přiblblých“ z blízkého či vzdálenějšího okolí, nějaká ta stovka zvědavců, turistů apod., ale nikdy to není ta „reálná“ většina občanů Česka, kterou byste tak na náměstích rádi viděli.

Pro větší názornost pane Hrušínský, pokud jde o tu vaši vytouženou „většinu“, tak ta „většina“ z celkového počtu občanů ČR (10 milionů 580 tisíc, z r. 2017) představuje 50,01 % a více, což je cca 5 milionů 290 tisíc občanů ČR, nikoli 140 nebo 250 tisíc, jak nám o účastnících s nemalou radostí vždy sdělujete na nebo po demonstracích!

A pokud se jedná o tu Vámi zmíněnou cestu v létě na Balčik, na Mamáááj či na Makarskou , tak můj případ už to není, já už mám cestování za sebou, ale ti, co tam pojedou, a dám na to krk, že jim je úplně u p.dele, jestli něco málo připlatí navíc, protože když budeme mít euro, pak bude, slovy renomovaných ekonomů, dražší nejen dovolená, ale všechno, co se bude v Česku prodávat! Hlavně pak vstupenky do Vašeho divadla! Nakonec si dovolím poněkud parafrázovat slova právníka pana Tomáše Tyla, který na Vaši adresu říká:

Já se Vás zeptám jinak – přijal byste za naši měnu třeba rubl nebo dolar? (Dolar nejspíš ano, ale rubl nepřipadá v úvahu!, pozn. autora). Je to totiž stejné jako s eurem, protože v tu chvíli už nekontrolujete svoji měnu, svoji ekonomiku, ani svoji svébytnost a vše, spolu s těžce nabytou svobodou a národní samostatností byste odevzdal do cizích rukou, navíc mimo ČR. Takže buď to vůbec nechápete, nebo jste blb“! Přiznávám, že pan Tyl se vyjádřil že „...nebo jste šílenec“, já však na rovinu říkám, že jste blb, protože Vy to v žádném případě nechápete! Nicméně, Vy víte svoje a asi těžko se najde někdo, kdo Vám to bude chtít vymlouvat. A ta opravdová většina rozumných občanů, alias lůza, ta ví také své, o Vás i euru!

Koruně Zdar, euru Zmar!

V naprosté neúctě

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJejich prezident poučuje celou Evropu a vyznamenává zachránce migrantů a jejich policie s migranty zachází jak GESTAPO   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:24:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / MELONI / ZACHÁZENÍ S IMIGRANTY PO FRANCOUZSKU: "ŠÍLENÉ! Zajmuti, odvezeni, uzavřeni a namačkaní policií do kontejneru bez jídla a bez vody, načež další den vyhoštěni.

A tohle je zacházení, které si dovoluje Macronova Francie s imigranty, kteří překročí francouzskou hranici. Je to ta samá Francie, která uděluje řády Carole a chtěla by nás moralizovat ohledně chování v migrační otázce.

Kde jsou všichni ti levicoví obhájci přijímání? Žádná přehlídka do Francie vašeho idola Macrona nebude?"

Zdroj: ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:18:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině. Sputnik publikuje dokumenty a svědectví o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“.

Jedno slůně – jeden den

V březnu na tiskové konferenci v agentuře MIA Rossia Segodnia vypověděl bývalý podplukovník SBU Vasilij Prozorov žurnalistům o tajném vězení na letišti v Mariupolu – takzvané „knihovně“ (bibliotěke). Ti, kdo sami prošli tímto vězením, doplnili a potvrdili informace Prozorova.

„Když jsem v televizi uviděla fotografii té chodby (které ukázal Prozorov – red.), vstali mi vlasy hrůzou. Ty plastové dveře… Seděla jsem a šeptala: „Mámo, to je moje cela.“ Vzpomíná obyvatelka Mariupolu Taťjana Ganža.

„Světlá chodba, na ní je mnoho plastových dveří. Pochopila jsem, že to je lednice… Hrozné místo,“ pokračovala.

Ganža byla na letišti v Mariupolu 10 dní a nikdy si nemyslela, že někdy uvidí své vězení ze strany, a ještě ke všemu v televizi. Byla členkou Komunistické strany Ukrajiny. Ta je nyní v zemi zakázána. Účastnila se mítinků a protestů v Mariupolu. Následně se účastnila referenda 11. května o budoucnosti Doněcké oblasti. V říjnu roku 2014 ji zadržel Azov. Taťána netušila, že se nachází na černé listině jako strašlivá separatistka.

„Na letišti jsem byla přesně 10 dní – od 30. října po 8. listopadu do večera. Tam v jedné z cel se nacházejí zářezy,“ vzpomíná. Aby se vězni nezbláznili a alespoň nějak se orientovali v čase, vyznačovali na stěnách cel dni, po které se tam nacházeli. Taťána si tam na zdech všimla sedmi nebo osmi malých slůňat – tímto originálním způsobem si nějaký tvořivý vězen „zapisoval“ dny, po které se tam nacházel.

Ganža se již na svobodě, když mluvila s jinými vězni, setkala s člověkem, který je kreslil. Byla jím Natalija Mjakota. „Byla jsem v tvé cele, viděla jsem ta slůňata,“ řekla Natalii.

To, co se děje na letišti Mariupolu, Ganža popisuje jako „skutečné peklo, místo smrti“.

„Všechny ty hrůzy není možné popsat. Zlomili mi nos a neslyším na levé ucho. Je skutečně velmi těžké na to vzpomínat. Nebudu všechno vypravovat… Jeden mladý voják ukrajinské armády, který mě vodil na záchod po té chodbě, mi řekl, že „za dva do vás tady umlátili mladou dívku k smrti, také to byla Taťána,“ vzpomíná.

Mučitelé Taťáně neustále vyhrožovali jámou, kam vyhazovali těla zemřelých. Nebo naráželi na to, že ona sama brzy rozšíří jejich řady. Také jí vyhrožovali psychologickým mučením, kdy živého zajatce dávají k mrtvým.

„Nakolik jsem pochopila z jejich rozhovorů, existuje tam nějaká jáma zasypaná vápnem,“ řekla Taťána.

Na otázku, kolik je tam pohřbeno lidí, odpověděla: „Velmi mnoho. Lidé mizeli ještě před mým zajetím… Slyšela jsem, že velmi mnoho lidí je pohřbeno na zemědělském středisku. Jedná se o stovky lidí, ale to je čistě můj názor.“

Až 8. listopadu ji odvezli z mariupolského letiště do SBU, aby provedli vyšetřování. Propustili ji na základě výměny zajatců mezi Ukrajinou a DLR 26. prosince 2014. Od té doby žije v Doněcku v jedné z ubytoven pro běžence z území pod kontrolou Kyjeva. Podle jejích slov její dům v Mariupolu Azov kompletně zničil.

„Lidé z Azovu ode mě z domu odnesli vše – topení, okna, dveře,“ dodává Ganža.

Prozorov také říkal, že členové „dobrovolnických praporů“ odesílali domů jako trofeje všechny věci, včetně bytové techniky, i mikrovlnné trouby se starým chlebem.

Řezník a doktor

Olgu Seleckou zadrželi 29. srpna 2014 v centru města. Také Azov. V tajné věznici byla jeden den. Příští den ji předali SBU. Protokol o zadržení byl vytvořen 30. srpna, přičemž podle slov dokumentu Seleckou údajně vyvedli z autobusu v okolí Mariupolu.

„Tam (na letišti – red.) je to bez dokumentace. Vyhrožují vám, mohou přivést rodinu, manžela, děti a před tebou je mučit. Straší, lámou lidi morálně i fyzicky. A když přivážejí lidi do SBU, tak tam už dělají dokumentaci… jakoby vás právě zadrželi. Například v mém případě mě údajně zadrželi v autobusu. A kde jsem předtím byla celý den, to není známo. Doslova jsem zmizela z povrchu zemského, propadla se,“ říká Selecká.

Podle jejích slov je jedním z nejoblíbenějších druhů mučení topení v sudu a waterboarding. Při waterboardingu dávají ležícímu člověku na obličej hadr a polévají ho vodou. Člověk se začíná topit.

​„Voda se dostává do plic, ztrácíš vědomí. Zajímali se o informace o zbraních, kde se nacházejí peníze,“ upřesnila.

Olga si zapamatovala přezdívky dvou „mistrů svého díla“: Řezník a Doktor.

„Bylo to bestiální mučení. Podařilo se mi mluvit s jinými obětmi. Mluvili o nás jako o „knihách“. Místo našeho zadržení se nazývalo „knihovna“. Vyprávěli mi o zvěrském mučení. O tom, co se tam dělo… Viděla jsem hodně lidí ve sklepě SBU, kteří také prošli přes mariupolské letiště… Lidé byli velmi silně zbiti, zmrzačeni. Slyšela jsem, že mnozí z nich se z výslechu již nevrátili,“ řekla.

Tisková konference Prozorova na ní také zanechala velký dojem. Poznala nejen jeho samotného jako bývalého pracovníka SBU, ale i vězně, jejichž fotografie on ukazoval.

„Vzpomínám si na člověka z té fotografie. Viděla jsem ho v budově SBU, když probíhali naše výslechy. Jsem si jistá, že to je on,“ prohlásila Selecká, když prolistovávala fotografie Prozorova.

Podplukovník SBU se ukázal být spojencem

Prozorova poznala i známá doněcká žurnalistka, hlavní redaktorka Městských novin Elena Blocha. Druhého srpna 2014 ji zadrželi na kontrolním stanovišti u obce Manguš u Mariupolu: Novinářka se synem a řidičem jeli obvyklou cestou na Krym. Nemysleli si, že cestu kontroluje Azov, ani nevěděli, že sama Blocha je dávno na černé listině za nestranné informování o událostech v Doněcku.

„Byla jsem šokovaná, když jsem viděla tiskovou konferenci Prozorova – vždyť on se účastnil mého zadržení! Velmi dobře jsem si ho zapamatovala,“ neskrývala emoce Elena v rozhovoru s korespondentem Sputniku.

​Všechny tyto události, včetně dojmů ze zadržení na letišti Mariupolu, popsala v knize 90 dní v zajetí, ta zatím existuje jen v elektronické podobě. Prozorova autorka nejdříve označovala za „buldočí hubu“. To bylo ještě předtím, než pochopila, že je spojenec.

„Jedním ze skupiny, která mě odvedla, byl poměrně silný muž ve středních letech s buldočím obličejem, máchnul před mým obličejem průkazem SBU. Řekl, že vše je v pořádku, je potřeba jen jet s ním… Za půl hodiny jsme dojeli na letiště Mariupolu,“ stojí v knize.

„Po příjezdu jeden ze starších členů doprovodu naší skupiny dlouho o něčem jednal s člověkem oblečeným v maskáčích, s břichem (hned to bylo jasné – náčelník!)… Bylo slyšet, že buldočí huba a tlusťoch se na něčem nemohou domluvit. Jeden říkal, že tady je objekt se zvláštním režimem a pro nás tu není místo, druhý sliboval, že to není na dlouho,“ popisuje Blocha zkušenosti z letiště.

Podařilo se jí dostat do obávané lednice, kde byli drženi zajatci. „V místnosti o rozměru 3x1,5 metru obložené bílými dlaždicemi (vypadala jako sklad) byla jen jedna židle, na které seděla dívka s bledým obličejem. „Nezavírej, prosím!“ požádala naléhavým hlasem mladého muže. „Vydrž, musíš být silná,“ odpověděl mladý muž výsměšným laskavým tónem a následně neprodyšně uzavřel dveře. Rozprostřela se naprostá tma a bylo velmi horko. Podle všeho tam neexistovala žádná ventilace.“

Dívka Bloche sdělila, že jí dvakrát odváděli „na popravu zastřelením“, když se z ní snažili dostat přiznání, že je záškodnice Doněcké lidové republiky. „Slíbili mi, že mě zakopou tady v díře a nikdo mě nikdy nenajde, pokud nebudu souhlasit se spoluprací s nimi,“ říkala Julie a ztěžka dýchala,“ popisuje v knize Blocha.

Dostatek dojmů má i její syn. Ten se dostal do mužské cely, kde se nacházelo osm lidí.

„Někteří z nich, podle slov syna, byli velmi silně zbiti. U jednoho z nich bylo dokonce vidět, jak mu trčí zlomená žebra z těla, další měl zlámané nohy… Co to bylo za lidi a co se s nimi stalo dále, to nevím, mohu jen předvídat. Jasné ale bylo jedno – tito chlapci skutečně mohou zmizet z povrchu zemského, jako se to stává s mnohými, kdo se ocitl v zajetí u těchto „dobrovolnických“ praporů.

Je třeba říci, že Mariupol trpěl velmi silně represemi ze strany pravicových radikálů z nacistických praporů, neboť toto město jako jedno z prvních přiznalo vytvoření Doněcké lidové republiky,“ uzavírá Blocha.

Monitorovací mise OSN zadokumentovala 16 případů

Události probíhající na letišti Mariupolu a dalších tajných vězeních Ukrajiny a samozvaných republikách se neustále dostávaly do sféry pozornosti monitorovací mise OSN pro sledování lidských práv na Ukrajině. Tyto události se zachycovaly ve zprávách mise.

Mise zadokumentovala 16 případů nepodloženého zadržení či výslechu osob na území letiště Mariupolu.

„Nejkratší doba zadržení byla několik hodin, nejdelší jeden měsíc,“ prohlásila Fiona Frazerová, ředitelka mise a dodala, že organizace nedostávala žádné informace o „knihovně“ po roce 2016. Sputnik v dalších publikacích zveřejní dokument, který svědčí o tom, že toto vězení existovalo nejméně do konce roku 2018.

Ledničky v „knihovně“

Připomeneme, že podle Prozorova se zadrženým, kteří se nacházeli ve vězení za území letiště Mariupolu („knihovně“), říkalo „knihy“. Tak říkali zadrženým domobrancům a prostým občanům, jež tam byli zadrženi pro podezření ze separatismu. Mučili je, když se z nich snažili dostat přiznání. Ale i proto, aby se pomstili za prohry ukrajinské armády na frontě či prostě realizovali své sadistické sklony. Zajatci se nacházeli ve dvou vypnutých ledničkách. Ty se pro tyto účely ukázaly jako vhodné, neboť v nich nebyl žádný nábytek a dveře se dali hermeticky zavřít tak, že nepropouštěly ani teplo.

Podle tvrzení Prozorova se kdesi na území letiště Mariupolu také nacházejí tajné hroby, kde leží ti, kteří nepřežili mučení, nebo byli prostě zabiti sadistickými „dozorci“. „Knihovnu“ řídil nechvalně známý prapor Azov, který kryla ukrajinský tajná služba SBU. Bylo pravidlem, že příslušníci Azovu dělali všechnu špinavou práci a příslušníci SBU následně prováděli procesní úkony spojené s přiznáními zajatců.

Zde je třeba hned říci: Důkazů z té strany zatím není tak mnoho. Je potřeba je shromažďovat jako zrnka rýže. Ukrajina ještě nedozrála do stádia, kdy by vyšetřovala vlastní válečné zločiny.

Mezi důkazy patří lékařské závěry „knih“, které prošly lékařským vyšetřením po propuštění ze zajetí na území Doněcku. Někteří zajatci po propuštění ze zajetí strávili několik měsíců v nemocnicích. Čtyřem domobrancům DLR, kteří se již pět let nacházejí v mariupolské cele předběžného zadržení, se podařilo dosáhnout zahájení trestního řízení pro podezření z mučení (toho se bude týkat další text).

Dalším vážným důkazem je nesoulad dat v dokumentech zajatců. Mezi faktickým zadržením a zpracováním dokumentů o zadržení leželo několik dní, někdy i týdnů. Současně s tím ale zadržení lidí bylo často fixováno na video praporu Azov, někdy i v tiskových zprávách SBU. Mučitelé se pokoušeli dostat z lidí jakékoli informace, jež by mohly být užitečné pro další práci – jména separatistů, úkoly odesílané z Doněcku.

Mnoho informací se nachází v dokumentech o událostech v tajných vězeních Monitorovací mise OSN pro lidská práva. Sputnik kromě toho našel ještě dva bývalé příslušníky silových struktur Ukrajiny, jejichž svědectví o tajných vězeních Ukrajiny ještě nebyla publikována.

Další zajímavý důkaz existence tajného vězení na mariupolském letišti a pokusů SBU ho skrýt je jeden z dokumentů samotné SBU. V našem dalším článku o tom podrobněji napíšeme a publikujeme i samotný dokument.

Zdroj: https://sptnkne.ws/74Ct
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická vojenská loď sestřelila íránský dron   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:11:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že loď amerického námořnictva sestřelila íránský bezpilotní letoun.

Podle prezidenta USA byl letoun sestřelen v Hormuzském průlivu.

„Bezpilotní letoun byl zničen,“ prohlásil Trump. Prezident USA zmínil, že íránský stroj se v Hormuzském průlivu nacházel ve vzdálenosti okolo 900 metrů od americké lodě.

Podle jeho slov bezpilotní letoun představoval pro americkou loď hrozbu. Trump také vyzval ostatní země k ochraně svých plavidel.

Vyostřená situace v regionu

Teherán ve druhé polovině června oznámil, že se íránským silám protivzdušné obrany podařilo sestřelit americký špionážní dron, který se dostal do vzdušného prostoru země. Dron měl být sestřelen nedaleko Kumobaraku v provincii Hormuzgán, asi 1200 km od Teheránu. Spojené státy tvrdí, že bezpilotní letoun byl sestřelen v mezinárodním vzdušném prostoru.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf na Twitteru sdílel ručně nakreslenou mapu s vyznačenými souřadnicemi, kde byl dron údajně sestřelen. Dále oznámil, že hodlá věc předložit na projednání v OSN. Porušení íránského vzdušného prostoru označil za agresi.

Íránská televize ukázala úlomky amerického dronu. Podle Zarífa byly vyzvednuty v íránských vodách.

K sestřelení amerického dronu došlo přesně týden po útoku na dva tankery v Ománském zálivu, které patří Japonsku a Norsku. K útoku došlo v den návštěvy japonského premiéra Šinzó Abeho Teheránu.

Washington z útoku na tankery obvinil Teherán, ten odpovědnost odmítá. Jako důkaz Pentagon zveřejnil snímky, na kterých údajně členové Íránských revolučních gard odstraňují nevybuchlou minu z japonského tankeru.

Nicméně japonský provozovatel tankeru zpochybnil, že výbuch způsobila mina. Odkazuje na členy posádky, kteří tvrdí, že před explozí poblíž tankeru zahlédli létající objekty.

Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem se začaly vyhrocovat poté, co Washington v květnu loňského roku jednostranně odstoupil z jaderné dohody a uvalil na Islámskou republiku nové sankce. Trumpova administrativa proti Íránu zahájila kampaň maximálního tlaku, aby přiměl Teherán vyjednat novou dohodu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/75rP

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Epidemie eboly v Africe se stala naléhavou veřejnou zdravotní událostí, která vyvolala mezinárodní pozornost   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:07:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie eboly v Kongu (Kinshasa) se stala naléhavou veřejnou zdravotnickou událostí, která vyvolala mezinárodní pozornost. 17. července to v Ženevě řekl generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

WHO téhož dne uspořádala zasedání o epidemii eboly v Kongu (Kinshase). Bylo to čtvrté zasedání po epidemii eboly v této zemi v srpnu roku 2018. Tedros Adhanom Ghebreyesus se po zasedání vyslovil v tom smyslu, že celý svět musí přikládat velkou důležitost epidemii, spolupracovat s Kongem (Kinshasou) na co nejrychlejším potlačení epidemie a na vytvoření dokonalejšího zdravotnického systému.

Předseda výboru WHO pro naléhavé události Robert Steffen zdůraznil, že různé státy by se měly vyhnout omezování obchodu a cestování v důsledku naléhavé veřejné zdravotnické události, protože taková opatření by mohla mít negativní vliv na život místních obyvatel.

Podle statických údajů onemocnělo do 15. července ebolou v Kongu (Kinshase) už 2512 lidí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení hřib jako hřib   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:05:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeví se mi, že nehledě na sucho přišla doba hřibů. V médiích se píše a mluví o hřibu, jako by neexistovaly knihy a zkušenosti k jeho rozpoznání ještě před použitím. V předvolebním klání, které jsem jenom velice sporadicky sledoval, mě úsměch Hřiba s velkým H nezaujal tak, jako hřiby s malým h, v lese. Mnozí vědí, že hřibovitých hub existuje velké množství, a že v angličtině se používá jedno slovo: mushrom. Slovo se používá v UK i pro jedlé jedovaté houby, zvané toadstool. V USA pouze pro nejedlé houby. V SRN se používá označení Krötenschwamm, ve Francii champignon, tj. produkt vesnického původu. Většina hřibů je jedlá, malá skupina je nejedlá či přímo jedovatá. Satan nezabijí, hřib Le Galové nebo Moserův, který roste v Beskydách, možná i na Zlínsku, je životu nebezpečný. Jedno má však společné se všemi: V lese se usmívá jako ostatní hřiby.

Proto je důležité vědět, jak bezpečně rozpoznat makroskopickou strukturu. Tato schopnost se hodí i pro rozpoznání následků reformovaného školství, oddělení výchovy od vzdělání a nedostatku času způsobeného během za mýty. Ten nedává kandidátům na vysoké politické funkce, nejenom v české kotlině se zamyslet nad obsahem pojmů páru amerických vzorů - Fukuyama (konec dějin) a Huntington (střet civilizací) a objektivní nemožností definice a absolutní ochrany lidských práv.

Česká mediální hvězda Hřib, se objevila na světě v okrese Zlín, v lokalitě obklopené Bílými Karpaty a Vizovickými vrchy před 38 lety. Mezitím se s ní, tenkrát ještě hvězdičkou, seznámili v 2005 na Taiwanu, již tenkrát částí ČLR. Ta je, jak statistiky indikují největším výrobcem (možná i spotřebitelem) jedlých hub na světě (2,7 kg/osobu/rok), v TCM mají houby lékařskou hodnotu, nehledě na skutečnost, že mohou způsobit i nepříjemné alergické reakce. Jeví se mi, že český Hřib způsobil na dálku alergickou reakci nejenom v Pekingu.

Není se čemu divit. Vždyť první (zahraniční) láska zanechává u většiny mladých stopu. A představím li si, že stará láska nerezaví, vše dostává ještě hlubší smysl. Stačí si přečíst novelu I. S. Turgeněva, První láska. Nebo se podívat na stejnojmenný příběh lásky a zrady, který měl úspěšnou televizní premiéru 3. března 1969. Co napovídá přísloví, Stará láska nerezaví, sděluje americká romantická komedie That Old Feeling z roku 1997. Nebo nejlepší česká komedie roku 2003 (hlavní cena Zlatý prim). Skutečností je, že svět je malý a všichni se jednou stejně setkáme. Vztahy, které byly osudově započaty, se i osudově završí. Tak tomu bude i s panem primátorem i v době globalizace diktující Speak white!

Speak white použil již před 26 lety, v červnu 2003 ve Vídni JE Liu Huaqiu, vedoucí čínské delegace na konferenci týkající se lidských práv při vysvětlování pojmu quanli: 1) Státy mohou mít různé koncepty lidských práv. 2) Neměli bychom požadovat, aby státy se svým konceptem lidských práv byly nuceny přijímat cizí koncept. Lidská práva v euroatlantickém pojetí lze také popsat čínským dvojslovím, meizhong buzu. Hrou se slovy, znamenající přibližně, že krása má (své) nedostatky. I proto Čínské se quanli během 26 let od konference ve Vídni vyvíjelo a adoptovalo v nových podmínkách. Ne však podle západního receptu.

Podobně se budou muset adoptovat v nových podmínkách český Hřib a premiér, budou li se chtít udržet na palubě evropské lodi. Ta se nachází v bouři. Nepotopí se, pokud do ní nenateče voda v množství lodi nebezpečném a posádka nepropadne panice. Proto měl premiér včas odstoupit a organizovat řízený konkurs Agrofertu a pan Hřib poslat poradce do Vídně 21. Června 2019 vyslechnout si referáty na semináři o lidských právech. Proto by oba neměli kopírovat, ale reflektovat zásadní tézi politiky prezidenta Trumpa – jednej vždy tak, jako bychom byli nejsilnější, a v neposlední řadě si uvědomit jako pár - ANO a Piráti, že v globalizovaném světě, lodi na rozbouřeném moři, kterou se ČLR snaží udržet na vodě, je nezbytné se zbavit raději dříve, než později pošetilé víry, že nějaký velký národ vezme svrchovanou moc do svých rukou, bude opravovat lodě s dírami, zvané ČR a EU a pečovat o naivní cestující, kteří se neřídí starou pravdou: Pokud si nejste jisti, jakou houbu jste našli, určitě neriskujte otravu. V Taiwanu dobře vědí, že v podmínkách nerovnosti žádný partner, především odcházející hegemon, nejedná racionálně, že globalizace se nedá transformovat do imperialismu, a že žádné množství magické houby s psychedelickým působením to nezmění. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
18.07.2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo tak nové Tajemství výchovy v ČT?   
Pridal tk Pátek 19 červenec 2019 - 04:03:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stalo se mi to před chvíli. Chystal jsem se na tramvajové zastávce usednout na lavičku a nevšiml si asi čtyřletého chlapce, který ve snaze vybojovat přede mnou místo pro sebe (a snad i pro svou maminku), se zřejmě z běhu (jinak bych ho včas stačil vnímat), vrhl pod můj už usedající zadek. Jenže já o tom nevěděl, na lavičku před okamžikem ještě volnou jsem se už nedíval a pokračoval v usedání – a to až do momentu, kdy jsem pocítil, že pode mnou už není lavička, ale cosi jiného. Vyděšeně jsem se snažil znovu rychle povstat, díky bolavému kolenu jsem se ale zapotácel a asi pěti následujícími kroky před početným obecenstvem chytal rovnováhu.

Ale to se už sedící kluk vítězně culil na blížící se maminku, která ho za jeho úspěšný skok pod spodní polovinu mého těla láskyplně a s úsměvem pohladila. A kouskem svého úsměvu, představte si tu štědrost, podarovala při usedání vedle svého trimfujícího synáčka i mě.

Víte, na koho jsem si v tu chvíli vzpomněl? Na redaktora Karla Pecha, který v šedesátých a začátkem sedmdesátých let minulého století moderoval v tehdejší ještě Československé televizi Pořad Tajemství výchovy, jehož cílem bylo poskytnout naším lidem základní vědomosti o tom, jak se mají chovat.
A tak si říkám (a to nejen po dnešní čerstvém zážitku, ale už dlouho), jestli by si současná ČT nemohla z porce času, věnovaného např. nekonečnému protiruskému štvaní, utrhnout pár minut pro výchovný pořad podobný tomu, který tvořil Karel Pech. A tedy takový, který se snaží dělat z lidí skutečně lidi.

A pokud nový Karel Pech není k mání a ČT ho ani nehodlá dlouze a komplikovaně hledat, měl bych odvahu zeptat se, zda by aspoň nebylo možné reprizovat 10 dílů Pechova Tajemství výchovy, které se z celkem 12 dílů v archivu ČT dodneška údajně zachovaly.

Jestli ovšem cosi takového jako je chování lidí k sobě a ve společnosti není pro současnou ČT už odbytou a zbytečnou záležitostí.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2341 sec,0.0537 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,933kB