Středa 17 červenec 2019
Může trestně stíhaný Pirát Hřib vést jako primátor Prahu, když od Babiše žádají demisi?   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:41:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Primátor Hřib půjde kvůli svému domu v Kyjích k soudu, zjistily Parlamentní listy. Ale nikde není ani zmínka, že by Pirát dreda Bartoš a jejich Bonzákjugend, vlastně Piráti žádali jeho odstoupení. Přece už podezření zakládá precedent u politika a ten musí okamžitě skončit. (Tak to oni tvrdí, ti poseudodemokraté Evropských hodnot)

Nebo si Piráti "kakají" do vlastní kapsy?

Bývalý majitel objektu, který Hřibovi před čtyřmi lety dům prodal, takřka sedmdesátiletý Václav A., na něj podal žalobu pro údajné porušení kupní smlouvy. Podle jeho názoru totiž Hřib nesplnil podmínku, ke které se v dokumentu zavázal, a sice že mu s odprodejem četného nářadí a materiálu za půl milionu korun, jehož zbytky se na pozemku nacházejí dodnes, pomůže prostřednictvím podání nabídek na inzertních serverech. Dům situovaný přímo na břehu kyjského rybníka o podlahové výměře 86 metrů čtverečních s pozemkem (zahradou) o rozloze 331 metrů, za který mu Hřib v roce 2015 zaplatil 4,2 milionu korun, chce u soudu vydobýt nazpátek.

Normálně by se nad tím dalo mávnout rukou, kdyby Piráti jako bonzáci nevedli stejnou kampaň s práskáním do Bruselu proti Babišovi o pár skutečně investovaných milionů, zatímco miliardy utíkají do pryč.

Skutečně je česká vlastnost práskat tu nacistům, tu bolševikům, tu europeistům do Bruselu? Hnus! Bonzákjugend zase jede, ale stejné měřítko na sebe nemá!

Dům uprostřed soudního sporu i s pozemkem leží ladem a není vyklizený ani po čtyřech letech od prodeje. Pikantní navíc je, že v něm po určitou dobu měli přechodně pobývat i bezdomovci.

Primátora Zdeňka Hřiba jsme kontaktovali se žádostí o vyjádření ve středu 10. července, dále v následujících dnech jsme žádost urgovali. Odpověď jsme dosud neobdrželi, napsaly Parlamentní listy.

Takže co má být politickou kulturou ANO a SPD, neplatí na Bonzákjugend, teda Piráty?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2603-muze-trestne-stihany-pirat-hrib-vest-jako-primator-prahu-kdyz-od-babise-zadaji-demisi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoud v Německu: Imigranti brutálně umučili důchodkyni   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:31:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden v Osnabrücku započal před Zemským soudem proces se 4 imigranty, kteří v prosinci trýznivě umučili a nakonec popravili 75-letou důchodkyni.

Bývalá podnikatelka, Ursula U. si ve svých 75 letech chtěla pořídit načerno falešný řidičák. Falešné dokumenty jsou ovšem stále více doménou imigrantských gangů. Žel.

Důchodkyně dostala typ, zaplatila 4800€ a 14. prosince minulého roku si měla papíry vyzvednout na oznámené adrese v pronajatém bytě. Tam se na ni vrhla turecko-nigerijská parta 4 imigrantských falsifikátorů, zřejmě aby z ní coby ex-podnikatelky vyrazili ještě víc…

Jak prokázala pozdější pitva, krutě ji trýznivým způsobem všemožně mučili, pak polomrtvou omámili, odvezli za město a rozbitou lahví prořízli hrdlo.

Zdroj: https://www.bild.de/regional/koeln/koeln-aktuell/osnabrueck-vier-koelner-wegen-folter-mords-an-rentnerin-vor-gericht-63206474.bild.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUrsula von der Leyenová se stala předsedkyní Evropské komise   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:27:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová byla zvolena předsedkyní Evropské komise. Hlasování probíhalo v Evropském parlamentu. V čele Komise bude stát příštích pět let.

Poslanci Evropského parlamentu hlasovali za německou ministryni obrany Ursulu von der Leyenovou na post předsedkyně Evropské komise. Translaci zasedání vedla tisková služba Evropského parlamentu.

Podle publikovaných výsledků za její zvolení na pozici hlasovalo 383 poslanců, proti bylo 327 poslanců, dalších 22 se zdrželo hlasování. Pro potvrzení kandidatury von der Leyenové byla nutná absolutní většina tvořená 374 hlasy.

Von der Leyenová byla zvolena v tajné volbě.

Mandát stávajícího předsedy Evropské komise Junckera bude končit na konci října. Von der Leyenová tedy na jeho křeslo usedne v listopadu.

Během jednání o novém předsedovi Komise evropští poslanci kritizovali samotný proces volby nového kandidáta na post předsedy Komise, který provádí Evropská rada. Lídři zemí unie odmítli proces nominace na post předsedy Komise čelní zástupce vedoucích stran Evropského parlamentu – takzvaných spitzenkandidátů.

Volba kandidáta na post předsedy Evropské komise

Dlouhého jednání o kandidátovi na post předsedy Evropské komise se na uplynulém summitu Evropské rady účastnil předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Ten v souvislosti s kandidátkou von der Leyenovou prohlásil, že ji považuje za lepšího kandidáta, než Franse Timmermanse, který byl do té doby jedním z favoritů na post předsedy Komise. Timmermanse premiér Babiš označil za "absolutní katastrofu" a prohlásil, že zemím Visegrádské čtyřky se podařilo zabránit jeho kandidatuře.

„Velké země se domluvily, že pan Timmermans bude šéfem Evropské komise a Manfred Weber se stane šéfem Evropského parlamentu. Proti tomu jsme bojovali, kvůli tomu jsme se spojili s Itálií a nakonec jsme to prosadili," prohlásil tehdy v komentáři český premiér.

„U pana Timmermanse nám vadilo hlavně jeho hanlivé vyjadřování o některých členských státech EU, třeba vůči Rakousku. Vyčítal nám také nesolidární přístup v otázce migrace, v tomto tématu se s ním také neshodneme,“ poznamenal Babiš. „Pokud jde o paní von der Leyenovou, ta vzešla jako návrh Evropské lidové strany (EPP), což je logické, jelikož oni vyhráli eurovolby. Poté, co jsme odmítli systém spitzenkandidátů, přišli s tímto kompromisním návrhem,“ zdůraznil tehdy premiér Andrej Babiš.

Zdroj: https://sptnkne.ws/7ney

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČistý zisk čínských státních podniků se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 8,6 %   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:24:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce Komise pro státní správu majetku v úterý uvedl, že v prvním pololetí letošního roku se tržby čínských státních podniků pod vedením ústřední vlády meziročně zvýšily o téměř šest procentních bodů a čistý zisk meziročně vzrostl o 8,6 %, přičemž celková ekonomická výkonnost čínských státních podniků si udržovala dobrou dynamiku.

Do července roku 2019 má Čína celkem 96 stáních podniků pod vedením Komise pro státní správu majetku.

Podle informace dosáhly celkové tržby čínských státních podniků v prvním pololetí letošního roku 14,5 bilionu yuanů, což představuje meziroční nárůst o 5,9 %. Čistý zisk byl 703,77 miliardy yuanů, což představuje meziroční nárůst o 8,6 %.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMogheriniová: je jediný výběr, totiž ten, aby zainteresované strany pokračovaly v provádění Íránské jaderné dohody   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:23:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoká komisařka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová dne 15. července prohlásila, že íránská jaderná dohoda zabránila Íránu vyvíjet jaderné zbraně, což bylo v minulosti účinné. V současné době nemají zainteresované strany žádnou jinou možnost, než dohodu dále provádět.

Téhož dne se na konferenci ministrů zahraničí EU nového kola v Bruselu právě íránská jaderná otázka stala nejvyšší prioritou pozornosti zúčastněných ministrů zahraničí.

Paní Mogheriniová po zmíněné konferenci na setkání s novináři prohlásila, že účastníci konference měli podrobnou diskusi o tom, jak nadále chránit Íránskou jadernou dohodu, dohodli se, že by měla být posílena funkčnost mechanismu výměny nástrojů na podporu obchodu, který byl zahájen dříve, a že by měly být urychleny právní záležitosti obchodu s Íránem a zároveň by mělo být zváženo zahájení zvláštního mechanismu vypořádání se s obchodem pro země, které nejsou členy EU.

Mogheriniová uvedla, že udržení této dohody je nesmírně důležité. Pro Evropu a celé mezinárodní společenství je zajištění plné realizace dohody klíčem k maximalizaci stability daného regionu. Mogheriniová také poukázala na to, že současné Íránské chování mimo dohodu není vážné a může to být i naopak, protože Íránská jaderná dohoda je stále platná a EU doufá, že Írán může dohodu plně provádět.

V loňském roce se Spojené státy stáhly z íránské jaderné dohody podepsané v roce 2015. Kromě Íránu jsou signatáři dohody ještě Velká Británie, Francie, Německo, Rusko a Čína. V současné době Írán porušil dohodu o omezení maximálních rezerv a hojnosti obohaceného uranu a varoval, že po 60ti dnech se podmínek smlouvy dále vzdá.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump oficiálně jmenoval Espera ministrem obrany   
Pridal tk Středa 17 červenec 2019 - 03:22:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump včera oficiálně jmenoval Marka Espera ministrem obrany. Bílý dům téhož dne předložil Senátu Spojených států amerických jmenovací dokument.

Mluvčí Pentagonu Jonathan Hoffman téhož dne vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že po dobu projednávání návrhu v Senátu bude Mark Esper působit jako tajemník armády, a tajemníkem námořnictva bude Richard Spencer, který bude zatím dočasně zastávat post ministra obrany. Richard Spencer má pravomoci a odpovědnost ministra obrany.

Od ledna roku 2019 plnil úřad ministra obrany USA, po odchodu Jamese Mattise, jeho zástupce Patrick Shanahan. V květnu Bílý dům oznámil, že Donald Trump jmenuje Shanahana novým ministrem obrany, ale v červnu toto rozhodnutí zrušil a rozhodl se jmenovat Marka Espera.

Pětapadesátiletý Mark Esper vystudoval na Vojenské akademii Spojených států ve West Pointu (USMA) a zúčastnil se války v Zálivu. V listopadu roku 2017 se stal tajemníkem armády USA.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1718 sec,0.0634 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,690kB